Weekagenda Hervormde junioren (350) 'bewerken' geheel Leiden Met één aandeel 'Vereenigd Bezit van 1894' aandeelhouder in ca» 200 ondernemingen Laatste lootjes (min. 10.000) moeten weg.... Handel totaal ontwricht Dr. N. Speijer in Leiden hoogleraar psychiatrie directeurschap neer Raiffeisenbank „Oudewetering" De heer Meijering legt WE LE1DSE COURANT MAANDAG 27 DECEMBER 19 Jeugdcentrum in januari inrichten Landgenoten overzee hoorden laatste en Boekje met f 500 voor 100.000ste LEIDEN Het is ditmaal bijzonder moeilijk een overzicht te schrijven van het handelsverloop van onze veemarkt. Ging het over het algemeen wel goed het afgelopen jaar, de laatste weken hing als een donkere wolk de sluiting van de varkensmarkten ons boven het hoofd en zie daar het is ook voor alle andere markten waar geworden: algehele schorsing der varkensmarkten. En bleef het daar nog maar bij, immers de schapen brengen ons dan nog wel een behoorlijk aantal op, mdar helaas ook daar is het mis. Frankrijk heeft de grenzen gesloten voor de invoer van alle vee. Hierdoor is de handel totaal ontwricht. De mond- en klauwzeer brengt de handel en dus de markt wel een zware slag toe: hopelijk slechts voor enkele weken. Natuurlijk waren de verwachtin gen voor deze vrijdag, zo dicht bij het Kerstfeest, niet hoog gespannen, maar door bovengenoemde oorzaken bleef al les beneden pefl. De aanvoeren waren gisteren dan ook beneden de maat. vooral het aanbod van Gebrulksvee. Bezien m ner iicni van het totaal werd op deze afdeling nog het meest aangevoerd. De handel in melk koeien was rustig en de varekoeien de den het kalm aan. alhoewel niets goed koper van de hand werd gedaan. No tering- Melkkoeien f 1000'1250/1375: va rekoeien f750'1050 1400. De stemming bij de handel in jong vee lijkt ons het best getypeerd met de uitdrukking lui duur en weinig verandering in de prijzen. Graskalveren f 300*425#550. Varkens geen aanvoer. Deze week waren de slachtvarkens buiten de markt om belangrijk gedrukt in prijs. De beurs notering is achteraf bezien te optimis tisch gebleken. Er kwamen wel varkens los. maar de toestand is onoverzichte lijk: er zijn geen voorspellingen te ma ken. Wolvee. Aanvoer gering. Heel vroeg in de morgen worden nog zaken gedaan en dankzij de kleine aanvoer werd alles verkocht. De handel was stug. Notering: vette schapen f 90/110/120; vette lamme ren f 100/130/150. Kaasmarkt. Aangevoerd 2 partijen Goudse kaas notering Goudse le soort tot f3,35. handel lui. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 0 40 en 18.56 uur; laag waiter 2.19 en 14.40 uur. voor f 35.000? grootste nieuws LEIDEN Tijdens een vanmor gen in de Stadsgehoorzaal opgenomen uitzending van Radio Nederland We reldomroep. waarin familieleden hun groeten overbrachten aan landgenoten overzee, sprak ook burgemeester Van der Willigen via de microfoon met zijn oud-stadgenoten. Trots vertelde hij het „laatste en eigenlijk ook wel grootste nieuws van 1965 dat Leiden sinds een paar uur officieel een stad van 100.000 inwoners is. Hij hoopte dat de 100.000e in een welvarende en vooruitstrevende stad zou opgroeien en dat. als zij gaat trou wen. de woningnood eindelijk zal zijn opgeheven. LEIDEN Er is ingebroken in een fabriek aan de Os- en Paardenlaan. Ontvreemd werden 80 pakjes sigaret ten. Uit een automaat aan een krui denierszaak aan de Boerhaavelaan werden 79 pakjes pinda's en studen tenhaver meegenomen. LEIDEN Vrijdag gebeurden in Leiden 28 aanrijdingen zaterdag 4 en zondag 3- De verwondingen bleven I beperkt. (Van onze stadsredacteur) LEIDEN In tegenwoordig heid van de andere leden van het college heeft burgemeester Van der Willigen vandaag later op de ochtend de gelukkige vader van de 100 000ste, de heer J. Jonker, een spaarbankboekje met een in leg van f 500 aangeboden. Zodra het nieuws over de honderddui zendste een grotere bekendheid begon te krijgen, gingen ook mid denstanders ,,tot actie" over. Zo liet de Leidse banketbakker Van Dam vanochtend nog een taart bezorgen ten huize van de geluk kige ouders, Boshuizerkade 5. Drukkerij Halpa. die vanmiddag de geboortekaartjes afleverde, bood een fotoboek met rijm aan. Na de geboorte van de 70 000ste inwoner in december 1928 hierover leest u elders in deze krant meer is dit de eerste keer dat Leiden bij een dergelijke mijlpaal stilstaat. Nu is een in wonertal van 100.000 dan ook wel iets om niet zomaar te laten voorbij gaan. GEMEENTE LEIDEN KATWIJK In verband met zün leeftjjd (büna 68 jaar) heeft de heer T. H. Metering gemeend het di-ecteurschap van de N.V. Visserümaat- schappij Kennemerland te moeten neerleggen. Hij wordt opgevolgd door zün schoonzoon de heer M. Noordenbos, die al v«f jaar in het bedrijf werk zaam is. De scheidende directeur zal donderdagmiddag een receptie in De Zwaan worden aangeboden, van half vijf tot zes uur. De maatschappij Kennemerland is in februari 1929 door de heer Meijering op gericht samen met de heren E. Schout Veldhuijs en J. Sluis, die als commissa ris optraden. In die tijd werden de zeil schepen spotgoedkoop te koop aangebo den ff 4000 tot f 5000) omdat vele eige naars niet voldoende geld hadden om ze tot motorschepen om te bouwen. De heer Metering, die toen werk zaam was als inspecteur van een hy potheekbank in Noordholland, kon door zijn relaties vrij gemakkelijk aan geld komen, waarmee negen zeil schepen werden gekocht en van mo toren voorzien. De kosten per schip kwamen dan op f 25.000. De maatschappij heeft thans vijf vis sersschepen in de vaart, waarvan 1 hek- treiler. Een tweede hektreiler is op het ogenblik in aanbouw bij Boot te Leiden. De laatste tijd heeft men alle oude sche pen verkocht, vorig jaar nog vijf naar Afrika en Noorwegen. De scheidende directeur is een zoon van ds. H. Meijering, die in Katwijk aan den Rijn heeft gestaan. De heer Meijering is erg actief ge weest op organisatorisch gebied. Hij was jarenlang hoofdbestuurslid van de Nederlandse redersvereniging voor de visserij, bestuurslid van de rederij vereniging Vuurbaak, lid van het dagelijks bestuur van het Pro- duktschap Visseryprodukten, com missaris van de onderlinge assuran tiemaatschappij Vlaardingen en voorzitter van de propagandacom- missie ter bevordering van het vis- verbruik in Nederland. Dhr. E. de Vries (67) overleden ALPHEN Nadat hij de voormió dagdienst in de Maranathakerk o; eerste Kerstdag voortijdig had verl» ten omdat hij zich onwel voelde, is en kele uren later plotseling overledel de heer E. de Vries, directeur van di zaadhandel F. de Vries en Zoon geves tigd aan de Hofzichtstraat alliier. Dj heer De Vries, die in de Raadhuisstrad woonachtig was, bereikte de leeftij) van 67 jaar. Niet alleen door zijn bedrijf maaj ook door zijn activiteiten op anda gebied was de heer De Vries een be kend ingezetene. In vroeger jaren wa hij een vooraanstaande figuur in dj Gereformeerde Kerk van Alphen aal den Rijn, die hij verscheidene periode! als ouderling diende. Tot zijn dool was hij secretaris van de Vereniginl voor Chr. Wijkverpleging in onze gei meente, waarvoor hij zeer veel wen heeft verzet. In het voorjaar van 1965 trad hij aj als voorzitter van de anti-revolutionaij kiesvereniging „Nederland en Oranj i". De overledene was ook bestuurs d van de Chr. Oranjevereniging. I HAZERSWOUDE Door omstandig heden gaat de les voor gehuwde damd van de chr. gymnastiekvereniging Hol vast op dinsdag 28 december niet doo: De overige lessen worden wel gegeveij De maandagse lessen beginnen weer oi 10 januari. De bank is op donderdag 30 en vrijdag 31 december 1965 voor alle bankzake! GESLOTEN Er zijn ook geen buitenzittingen Met ingang van 1 januari belangrijke VERHOGING van de SPAARRENTE Inlichtingen op het kantoor Donderdag Gehoorzaal. 10.30 u. voorm. en 2.30 u nam.: Leidse Jeugd-Actie. :oneelgroeD Arena met „Dag ezels" Rapenburg 10: jongerensociêlelten De Spil en 't Roefje, 6.15 uur: Doerenkool- fuit Zaterdag Rapenburg 10: tienersociëteit Het Ven ster. 3 tot 5 uur: Thé Dansant t.g.v. nieuwjaar. 7 uur nieuwjaarsreceptie v genodigden. Oude Vest 13: CJ.V. De Valk. Nieuw jaarsreceptie. Films Volkenkunde Van maandag 27 december tot en met vrijdag 31 december elke middag om twee uur filmvoorstelling in het Rijks museum voor Volkenkunde. Films over land en volk van Suriname, Turkije. Afrika, Amerika, Griekenland en Zuid- oost-Azlë. Kinderen onder de twaalf slechts toegang onder geleide. Welke apotheek Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken, Hoge- woerd 171, teL 20502. De avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leider dorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De Oegstgeestse Apotheek en apotheek Voorschoten zijn geopend. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Taraz Bulba (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): My fair lady (al le leeftijden). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het pronk stuk van de familie (a.l.). Rex (2.30. 7.15 en 9.15 uur): Sluikhan del in meisjes (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Liefdespa ren (18 jaar). Trianon (2.30. 7 en 9.15 uur): Help. help (alle leeftijden). (Tijdens de kerstdagen vier voorstellin gen. behalve in Lido Tijdstippen: 2.30 4.45. 7 en 9.15). Open huis Nu ls het gebouw er, met heerlijk veel ruimte. Ds. Lamping, de Jeugdpredikant. krijgt er behalve een spreekkamer, een catechisatielokaal een kantoortje (voor mej. Conny Burggraaf), een grote socië teitszaal. een huiskamer en enkele andere vertrekken, uiteindelijk zijn „huiskamer", waar Jongelui dagelijks tussen vier en zes uur kunnen binnenvallen voor wat gezel, ligheid, verstrooiing of inspiratie. De kerkvoogdij zal het gebouw opknap pen. Daarmee wordt dezer dagen een be gin gemaakt Maar de Jeugdraad moet voor stoffering en inrichting zorgen. „En als wij nu eindelijk een eigen huis hel> ben. moeten wij dat ook zo goed mogelijk doen", zo zegt ds. Lamping. Wij schreven er reeds over: het hoeft geen Hilton te worden, maar hèt gebouw voor de Leidse jeugd, mag toch ook niet een kale ongezellige bedoening zün. f35.000 Schrik niet: dat gaat minimaal f 35.000 kosten, voor vloerbedekking, gordijnen, stoelen, tafelties en wat daar meer voor komt kijken De eerder gehouden actie „Weggegooid geld" bracht f 3400 op, nog geen tien procent dus. De lotenactie moet dus de „rest" volmaken. Er zijn ongeveer 25.000 loten geplaatst Maar hoeveel zullen er daarvan straks on. verkocht blijken? Daarom hebben de 350 jongeren gezegd: en nu ermee de straat op. Met geweldig élan dringen zij deze koude dagen door in elke straat, bellen zij aan bij elke deur. Het moet Het is niet alleen maar een nood- Tentoonstellingen De Lakenhal: schilderijen, gouaches er ekeningen van Herbert Fiedler uit een Haagse particuliere verzameling, van "7 !ec tot 24 jan. Rapenburg 10: tentoonstelling werken van Henk Overduin (10- -12 en 24 u.i zaterdags gehele dag. tot en met 31 de cember Rapenburg 73: schilderijen, tempera's gouaches en tekeningen van Jan Hen drik Steven Gijsbers 'van 1 tot en met 30 decgeopend op werkdageD van 9 tot 18 uur) Langebrug 67: werken van Fer Hak kaart en Kees Buurman, van 10 tot 31 dec., maandag tot en met vrijdag 2 tot 5 en 7 tot 9 uur. zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur- Wassenaar: kunstzaal Heufl. Hoflaan 7 tentoonstelling van schilderijen en etsen van Willem Witsen en kleine werken vat beeldhouwer L. O Wenckebach (4 dec tot en met 6 Jan.. dag 10 tot 17 uur. bo vendien op dinsdagavond van 8 tot lu uur. kerstdagen. Oud en Nieuw en op zondag gesloten) Het voormalige wijkgebouw Levendaal krijgt als tehuis vooir de Hervormde Jeugdraad een heel wat prettiger aanzien. Niet alleen van binnen, maar uiterlijk kan men er ook langer naar kij ken. De linkerdeur gaat dicht. Daarachter komt een garderobe. In het midden tussen beide deu ren komt de administratie; rechts dus de ingang. De voornamelijk matglazen ruitjes worden door heus glas vervangen, met gor dijnen er achter. Zelfs de enorme naam „Christelijke wijkver- eeniging" gaat verdwijnen. Ten minste... als de lotenactie slaagt. hoogleraar in de sociale psychiatrie aan de rijksuniversiteit van Leiden. Hij is de eerste hoogleraar in deze tak van wetenschap in ons land. Dr. Speij er geniet grote bekendheid in binnen- en buitenland door zijn werk op het gebied van de revalidatie van geeste lijk gestoorden en gehandicapten. Jubileum bij PTT te Katwijk KATWIJK In verband met zijn zilveren jubileum in overheidsdienst Is de heer P- van Hartingsveldt. hoofd employé eerste klas en naaste mede werker van de directeur van het post kantoor, hartelijk gehuldigd. De directeur van het Katwijkse kan door. de heer D. A. van de Ven. sprak hem waarderend toe, hem dankend voor de vele diensten PTT en de Kat wijkse bevolking bewezen. Hij over handigde een geschenk onder couvert. Namens het personeel werd een baro meter aangeboden. De directeur van het postkantoor Leiden, de heer E. J. Bongers. had een persoonlijk geschenk voor de ju bilaris. De heer Van Hartingsveldt is be gonnen bij de belastingdienst in Gou da. Later ging hij over naar de PTT. Otticiële publicatie* VERKEER Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis, dat de Nieuwe Rijn, tussen de Karnemelkse- brug en de Hooigracht, van 27 tot en met 31 december 1965 in verband met de uitvoering van bestraitingswerkzaamhe- d'en zal zijn afgesloten voor het verkeer (inclusief het bedienend verkeer) met alle voertuigen, rij- en trekdieren vee, in beide richtingen. Schoolzwemmen ZOETERWOUDE Het bestuur van de Stichting r.k. scholen Zoeterwoude- Dorp heeft de raad verzoohit de ver voerskosten te vergoeden van de leer lingen van de H. Hartschool en van de AloysiussohooL die zwemonderricht zul len ontvangen in het sportfondsenbad te Wassenaar. De kosten van het vervoer bedragen volgens opgave van het Stichtingsbestuur f56 per week. Voor de 40 schoolweken zal dan een bedrag van 40 x f 56 of f 2.240 nodig zijn. ALPHEN Ds. R. Kok heeft een beroep ontvangen van de chr.-. gereformeerde kerk te Ameide. NOORDWIJK Det wethouder van Sociale Zaken, tevens belast met de woonruimteverdeling, zal donderdag, december, geen spreekuur houden. Maatschappij Kennemerland Katwijk Rouwdienst de heer H. Schouten sr. LEIDEN Morgenochtend om half el wordt op Zoeterwoudscilngel 21 eo rouwdienst gehouden voor de nabestaat den van de heer Hendrik Schouten, di eind vorige week op 72-jarlge leeftij overleed. Vervolgens heeft om half de begrafenis plaats op de begraafplaat Rhijnhof. De heer Schouten, goudsmid van b» roep, heeft zich bekendheid verworvd als voorganger van de evangelisatie J» ruël. Zondags ging hij voor in de dien sten, hij leidde bijbelbesprekingen ej bidstonden en ook kon men hem belui! teren op openluchtsamenkomsten nab! het marktterrein. Tal van malen leido hij Maranatha-conferenties. Ongevee veertien jaar geleden volgde zijn zooi hem als voorganger op. Maandag De Doelen. 8 uur: amateur-fotografen, werkgroepavond. Foyer Gehoorzaa.l. 8 uur: Vereniging Leidse Oud-kwekelingen „Vlok", jaar lijkse reünie. Dinsdag Antonius-clubhuis, 2 uur: kindermati nee Ned. Marionetten-theater Bert Brug man. met „Dappere dode". K en O Breestraat 19. 7 tot 8 uur: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Leiderdorp: K. en O.. Doroshuis. 2 30 uur: kindermatinee, goochelen en poo- Woensdag Oegstgeest: gebouw Irene. 2.30 uur: K. en O., kindermatinee, Bert Brugman® M arionetten-theater LEIDEN Ongeveer 350 jon gelui van vele Hervormde jeugd verenigingen gaan deze kersit- vakantiedagen alle honderddui zend Lei den aars langs om mini maal 10.000 loten van een gulden per stuk 4e slijten. Als u vandaag of morgen de deur open doet en jongelui vragen u op de man af: Wilt u een auto voor een gulden, hap dan toe. Het is voor de jeugd. Om precies te zijn: voor de in richting van het eerste eigen ge bouw van de Hervormde Jeugd raad. Nu kunt u zeggen: ik heb al een auto. Maar dan blijven er nog de talrijke dure en peperdure huis houdelijke apparaten, waarop u door uw gvlden(s) kans hebt. Het is beslist geen kinderachtige actie voor een allerminst kinderachtig doel. Het voormalige wijkcentrum Levendaal wordt hoofdkwartier van het Hervormde jeugdwerk in Leiden; zeven dagen in de 52 jaarlijkse weken. sprong. De prijzen rechtvaardigen deze massale aanval op de door di verse emolumenten beslist niet lege portemonnaies (in het algemeen). Want weet u, dat de Hervormde Jeugdraad het gebouw al in februari in gebruik: wil nemen? Rijnsburgse Marktdagkoopjes VOOR OUD EN NIEUW Een fles slaolie van 1,67 voor 1,39 Half blik fruitcooktail voor 1.09 Cacao van0.55 voor 0,39 Koffie van 1,90 voor 1.75 Rode zoete wijn (of wit) 1.60 min 10% Zak rozijnen 0,62 min 10% Grote zak zoute pinda's 0,94 min 10% v. d. Mey's Zelfbediening IN DE HOFTUIN De heer P. Vroom met pensioen LEIDEN De heer P. Vroom, be heerder van het correspondentschap Leiden vair de Nederlandsche Bank NV. is wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd met in gang van jan. a.s. eervol ontslag ver leend. Tot zijn opvolger is benoemd de heer Ch. H. J. Kaiser, plaatsver vangend beheerder van het correspon dentschap. Deze wordt als zodanig op gevolgd door de heer C. A. Niernan. Als Leiden zich harmonisch wil ontwikkelen, zal het over veel meer grond moeten beschikken. Wat wij nu nog hebben, is uit sluitend bestemd voor woning bouw. Andere gewichtige zaken moeten daarvoor wijken. Wo ningen en nog eens woningen, ver van de oude stad, en toch nog een lijst van duizenden zoekenden. Binnen afzienbare tijd kan Leiden echter weer vooruit. Met zijn wo ningbouw, industrie, recreatie en zoveel meer. LEIDEN. Het hoofd van de af deling geestelijke volksgezondheid van de GG en GD in Den Haag, dr. N. Speüer. is benoemd tot buitengewoon Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN GEBOREN: Mario Alexandre zn v D A Pires Beringel en M G Martins Viegas: Joseph Suit- bertus zn v J S Olijhoek en M C van der Pijl; Sara Adriana dr v W Ak kerboom en S A de Boer; Jacoba Petra dr v C de Graaf en E op 't Landt: Petra ^dr v W C van' Zuidam en A M C Pirovano; Liduina Helena Maria dr v C A Visser en M J van Velsen; Johannes zn v A'Jonk en'C M van der Meer; Monique Johanna Maria dr F A W Maas en S J M van der Hulst; Maria Elizabeth Wilhelmi- na dr v W Schouten en P J M van der Ploeg; Maria Adriana dr v L M Heruer en J M J Blok; Petrus Simon Bastiaan zn v P J Wijnands en K Ha- zenoot; Femke dr v W Ververs en S Houwer: Robertus Hendrikus Maria zn v T C van Velzen en C J Opdam; Jeanette dr v J J Plan je en J Berle- OVERLEDEN: M Jansen. 88 jaar wed van W C de Haan; H M Mathot 68 jaar vrouw; C J Vink 65 jaar man: E M van Schie 76 jaar echtgenote van J Droogh. Poelpolder in teken van bloembollen LISSE Burgemeester en wet houders stellen de raad voor de hoofdstraten in het nieuwe Poelpol- derplan namen te geven van beken de figuren uit het bloembollenvak. Voor de andere straten stellen zij voor een verdeling in drieën te ma ken en een keuze te doen uit namen van: 1. vogels (met name poldervo gels), 2. bomen en 3. kunstenaars als schrijvers, dichters, componisten schil ders, de laatsten zoveel mogelijk van polderlandschappen. Verder wordt de raad voorgesteld toestemming te verlenen tot herstel en verbetering van de centrale-ver warmingsinstallatie van de St. Aga- thaschool en tot het verstrekken van gelden aan de r.k. Beekbrugschool voor aanschaffing van leer- en hulp middelen en meubilair. Gevraagd winkeljuffrouw plm. 17 jaar, 5-daagse werkweek, bij BANKETBAKKERIJ T. DEN DULK Voorstraat 116 Katwijk a. Zee. Tel, 2514

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4