Ik zie onze jeugd liever in Katwijk dansen dan elders Senaat aanvaardt het financieel dekkingsplan Voorstellen alle z.h.s. aangenomen Vondeling wil meer kennis krijgen van kapitaalmarkt Tweede Kamer ging op Kerstreces Kabinetsberaad over systeem decoratie Mr. G. v .Hall geen voorzitter Eerste Kamer Alle beslissingen bij heren zijn gevallen erolme vond nieuwe wegen naar toekomst Terreur van rekels maakt Rijnsburg onveilig Groot verlies De Poorter )65' NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 DECEMBER 1965 Zijlstra en Vondeling waren het niet zo oneens (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Vonde ling en staatssecretaris Hoefnagels i kunnen onbezorgd van het Kerstre ces genieten. Woensdagmiddag werd het door hen verdedigende financieel dekkingsplan voor de Eerste Kamer aanvaard. De diverse belastingvoorstellen werden alle zonder hoofdelijke stemming aan genomen. De afschaffing van het kwi- tantiezegel en de wijziging van de divi dendbelasting ondervond geen enkel ver zet bij de senatoren. De PSP en de CPN lieten achtereenvolgens bij het wetsontwerp tot verhoging van de alco- hol- en bieraccijns en de accijns op siga retten en kerftabak aantekenen dat zij tegen zouden hebben gestemd. Bij het ontwerp tot verhoging van de omzet belasting op bromfietsen, radio's, textiel en schoeisel, alsmede de verhoging van de accijns op minerale oliën voegde de CHU zich bij de tegenstand van deze partijen De WD ging niet accoord riet de tijdelijke verhoging van de vermo genbelasting. De liberalen en de CHU verklaarden zich tegen de verhoging van de Vennootschapsbelasting. Hierbij kre gen zij de steun van de anti-revolutio nairen. Professor Zijlstra verklaarde dat zijn partij deze maatregel niet wenselijk acht omdat de ondernemingen hierdoor gedwongen worden voor hun Investerin gen een beroep op de toch al krappe kapitaalmarkt te doen. Bij de replieken wees prof. Zijlstra er op dat de minister er verkeerd aandoet alleen maar naar de cijfers van het Centraal Planbureau te kij ken. Een omslag in de conjunctuur Is nooit vooraf te voorspellen. Er zijn thans een aantal krachten werkzaam die ineens tot ontlading kunnen Ko men. Dit is in 1956 ook gebeurd, be toogde de anti-revolutionaire woord voerder. Hoewel minister Vondeling staande hield dat de gegevens van het Planbureau niet onderschat mochten worden, bleek al spoedig dat zijn standpunt en dat van prof. Zijlstra toch minder uiteen lagen dan het aanvankelijk leek. Zij waren het eens dat de produktiviteit de belangrijkste norm bU de loonpolitiek moest ioor- De bewindsman beloofde de heer Van Campen (kath. v.) dat hij zou nagaan in hoeverre het mogelijk is aanvullende begrotingen niet afzonderlijk maar ge lijktijdig in te dienen. Hiervoor is ech ter een wijziging van de Comptabiliteits wet nodig. Tegenover jhr. De Geer (c.h.), die had gevraagd om een prioriteiten schema verklaarde dr. Vondeling dat niet alleen de regering maar ook de partijen die zo'n schema wensen hiertoe voorstellen kunnen doen. Iedere partij behoort vóór de verkiezingen een lijst van prioriteiten op te stellen meende de minister van Financiën. Voorbereiding Aan het eind van de vergadering deel de voorzitter Jonkman mee dat door de commissies zal worden nagegaan in hoeverre het nodig is dat de Eerste Kamer de behandeling van de begro tingshoofdstukken schriftelijk voorbereid. De senaat wil, na de behandeling in de Tweede Kamer zo veel mogelijk overbodig werk voorkomen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Vondeling zal een wetsontwerp indienen, dat het mogelijk maakt meer kennis van de kapitaalmarkt te krijgen. De re gering wil informaties hebben over investeringsplannen van verschil lende bedrijfstakken. Men hoopt op die manier de ontwikkeling op de ka- Finish begrotingsrace niet gehaald (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer i is gisteren op Kerstreces gegaan. Pas op 25 januari komt ze weer bij een om de begrotingsrace die tra ditiegetrouw weer niet vóór Kerst- feest kon worden voltooid voort te zetten. In zijn gebruikelijke af scheidsspeech je wenste voorzitter Van Thiel zyn medeleden een pret tige vakantie toe en hij stak ze ter loops een pluim op de hoed met de opmerking: „De Kamer heeft veel. zeer veel werk verricht". Mr. Van Thiel was blij dat het ge meen overleg tussen regering en Sta- ten-Generaal de afgelopen drie maan- den volledig tot zijn recht 'is gekomen. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Een ministeriële werk groep heeft deze week aan de Konink- rijks ministerraad 'n aantal conclusies voorgelegd betreffende de herziening van 't systeem van onderscheidingen. Het Ko- ninkrijks-kabinet zal hierover binnen af zienbare tijd een standpunt bepalen, heeft Blijft nóg drie jaar burgemeester van hoofdstad AMSTERDAM De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft gisteren tijdens een gemeente raadsvergadering meegedeeld dat hij nog drie jaar burgemeester hoopt te blijven. Een van de factoren die hem hadden genoopt zich af te vragen als eerste bur ger aan te blijven, nadat hij was gepolst voor een eventuele aanvaarding van het voorzitterschap van de Eerste Kamer, was zo zei hij zijn gezondheidstoe- stand. Volgens het laatste advies van zijn t. j arts bestaat er geen enkele aanleiding een ander ambt te aanvaarden. Tol bij Haastrecht verdwijnt HAASTRECHT De gemeenteraad i van Haastrecht heeft gisteravond beslo ten met ingang van 31 december de tol bij de brug over de Hollandse LJssel op te heffen. Op Prinsjesdag werd dat overleg even bedreigd door de opmerking van mi nister Vondeling dat „de uitgaven- kraan dicht is". „Ik prijs mij, als voor zitter van deze Kamer en als zodanig mij gesterkt voelende door een gelijk inzicht bij de leden, gelukkig dat dit laatste slechts bij een vluchtige drei ging is gebleven", zei mr. Van Thiel. Voorbereiden Hij wees er nog op, dat wil de Ka- er voortaan nog vóór het Kenstreces de hele begroting afdoen, alle begro tingshoofdstukken moeten worden voorbereid in openbare commissiever gaderingen, waarvan er telikens twee tegelijk zullen moeten worden gehou den. Misschien kunnen deze „simul- taan-séances enigszins beperkt wor den door ook de maandagavonden als vergaderavonden in te schakelen. In het voorjaar hoopt de Kamer haar nieuwe reglement van orde te kunnen vaststellen. Tegen salaris Op deze laatste vergadering heeft de WD-fractie nog tegen het salaris van staatssecretaris Westerhout (binnenland zaken) gestemd. Al weken geleden had zy duidelijk gemaakt een apart staatssecretariaat voor grenswijzigingen ,d. volstrekt overbodig te vinden. Ook de Boerenpartij stemde tegen. Met alleen de stemmen van de libera len vóór verwierp de Kamer een motie van mevrouw Stoffels-Van Haaf ten (11b.) waarin de regering werd gevraagd de organen van ae emigratie te rationali seren en vervanging van de subsidie regeling voor emigranten door een ge matigd voorschotstelsel te overwegen en uit te werken. Dit heeft de minister van financiën gisteren meegedeeld bij de alge mene financiële beschouwingen in de Eerste Kamer. Dr. Vondeling gaf toe, dat het opstellen van de begroting voor 1967 een moeilijke zaak wordt. „De tweede fase van de belastingver laging ligt mij budgittair gesproken loodzwaar op de maag", aldus de be windsman. De door prof. Zijlstra ont wikkelde zienswijze op de economische situatie achtte minister Vondeling te theoretisch. „Het staat ieder vry een andere opvatting te hebben, maar ik voor mij houd vast aan de berekenin gen van het Centraal Planbureau", verklaarde de minister van financiën. Alleen argumenten Hij zag geen reden tot ernstige be zorgdheid over de economische ont wikkeling. Hij betreurde het dat de heer Zijlstra wel argumenten, maar geen exacte gegevens had genoemd. Ten aanzien van de beschouwing van de a. r. woordvoerder over het gevaar van recessie, merkte de heer Vondeling op: „De weg naar recessie is geplaveid met psychologische en eco nomische stellingen van knappe kop pen". Wel was de bewindsman het eens met prof. Zijlstra, dat de pro duktiviteit tot leidend beginsel moet worden bij de loonpolitiek. De minis ter van financiën acht het volstrekt uitgesloten, dat het Rijk alle tekorten van de gemeenten kan absorberen. Naar zijn oordeel was het vraagstuk van de snel stijgende uitgaven bij de grotere gemeenten nog te weinig be studeerd. Limburg: f 2 miljoen Dr. Vondeling verwacht, dat het struc tuurplan voor Zuid-Limburg in 1966 de schatkist f 2 miljoen zal kosten. Voor 1967 bedragen de kosten ongeveer 35 miljoen. De minister bestreed de opvat ting van prof. Zijlstra, dat Nederland momenteel een inflatie uitdraagt Het effect hiervan, aldus de bewindsman, is niet zichtbaar. Dr. Vondeling noemde de inflatie- bestrijding de zwakke plek van ons sociaal-economisch beleid. De instru menten om de situatie te verbeteren ontbreken echter. Volgens de bewinds man zou de oplossing van dit vraag- tuk gezocht moeten worden in betere coördinatie van het sociaal-economisch en financieel beleid. De minister wilde de opmerkingen over de belasting spaarbrieven liever beantwoorden, als 't desbetreffende wets ontwerp wordt ingediend. Hij deelde de senatoren voorts mee, dat nadere cijfers over de aardgasleveranties bekend zijn. Deze gegevens zijn ter vertrouwelijke kenisname aan de Tweede Kamercom missie meegedeeld. VOLLEYBAL Toernooi om Zilveren Tulp start vanavond RIJNSBURG Vanavond begint het derde volleybaltoernooi om de Zilveren Tulp van de volleybalvereniging Rijns- burg, De B-klassers by dames en heren t.w DVO, GGV, Rijnsburg 2 (dames) en Rijnsburg 3 (heren). Van de dames II en heren II in de B-klasse komen de heren van Donar en De Valken vanavond ook reeds binnen de lijnen. Maandag 27 en dinsdag 28 wordt het toernooi voortgezet. In de A-klasse hebben de enthousiaste Rijnsburgers de overgangsklassers uit de natuurlijk ook Zilveren-Tulphouder WW omgeving uitgenodigd. Bij de dames doet Ook de Haagse promotieklasser Spirit is van de partij. Het jeugdtoernooi wordt woensdag 29 december gehouden. Het begint dan om half negen. Vanavond begint de strijd in de zaal aan de Korte Vaart om zeven uur. Ook maandag en dinsdag wordt op dat tijdstip begonnen. Burgemeester in gemeenteraad: KATWIJK „Ik zie liever dat onze jongens en meisjes onder goede leiding in Katwijk dansen dan dat ze elders obscure gelegenheden gaan bezoeken". Dat heeft burgemeester H. Duiker gis teravond in de gemeenteraadsverga dering gezegd, toen het dansvraagstuk aan de orde kwam. De burgemeester zei verder, dat hij in deze vrij soepel pleegt te zijn. Een nette club waar onder goede leiding NEVOBO AFDELING LEIDEN LEIDEN De vyf beslissingen die nog restten by de heren van de NeVoBo afdeling Leiden zyn gevallen. SVL 2, LUSV 1 en 3, DVO 1 en 2 hebben de beslissingswedstrijden tegen resp. VVS 3, PSVA, Castellum 2, Gemini en Rynsburg 4 met succes afgesloten. Dank zij dit resultaat is voor SVL 2 de poort naar de ereklasse opengegaan. VVS 3 dat iets minder er varing had, miste de juiste instelling om na het scherpe fluiten voor de vingertechniek over te schakelen op een veiliger methode. In de eerste set was de kans voor Jan van der Lelie c.s. nog aanwezig. Na twee gewonnen sets dacht SVL op rozen te zitten, maar de WS-spelers waren zo woedend geworden door de hun inziens onjuiste beslissingen, dat vierde set SVL 2 tegen een gelijke stand aankeek. SVL drukte in de laatste set door en na anderhalf uur spelen had de ploeg de ereklasse bereikt (1315. 12— 15. 15—10, en 6—15). LUSV 3 had vijf sets nodig orr. kam pioen te worden van 2A. Castellum 2 liet niet met zich spotten en hield de studenten lang in het onzekere. Er werd zeer enerverend gespeeld en ook in deze ontmoeting was men niet altijd met de arbitrale beslissingen eens. Met 32 toon de LUSV 3 toch wel dat het tot iets in staat is (515, 1512, 615, 15—3. 15 10). De twee nog zeer Jonge verenigingen DVO en Gemini hebben op het scherpst van de snede gestreden om het kampioen schap. De Leiderdorpse ploeg ging vrij nerveus van start, maar ook Gemini kon zijn draai niet goed vinden. DVO her stelde zich het eerst en met 15—5, 15—8 en 1511 werd de titel veroverd. Vlot verloop De twee degradatiewedstrijden hadden ook een vlot verloop. In beide gevallen hadden de winnende ploegen aan vier sets genoeg. Hoewel PSVA bijzonder ge laden 'ijri BttHÉjl jj heen en weer en de eerste set met 1512 veroverde, moest de Alphense Leidse Schaakbond LEIDEN In de eerste klas van de Leidse Schaakbond heeft Alphen 1 de derde ronde aan Voorschoten 1 gelijkspel moeten toestaan. Alphen 1 heeft nog steeds de leiding i® deze af deling, op anderhalve bordpuavt gevolgd door L.S.G .2, dat met 614—3% Sassewheim 1 won. Bodegraven 1 i de afgebroken partij tegen L.S.G. waardoor het de totale wedstrijd met 614—3% verloor. Voor Sassenheim 1 en Bodegraven 1 zien de zaken er nogal triest uit Beide teams staan met drie verloren wedstrijden aan de staart var de ranglijst. In klas 2A behield Leithen 1 de lei derspositie door een benauwde 5%4% zege over L.S.G. 4. De belangrijkste be lager van de Leithenaren blijft Katwijk 1, dat het met slechts acht man opko mende Philidor 5 met 6%3% versloeg. In klas 3B is Voorschoten 3 voorlo pig afgevallen in de wedloop naar het kampioenschap. De Voorschotenaren le den hun eerste nederlaag tegen Revan che, dat met 5V4—3% voorstaat en hier mee de bovenste plaats veroverde. Op de tweede plaats staat, met evenveel wedstrijdpunten Black en White, dat op het randje met 5V44% van Leithen 3 won. Valkenburg versloeg Leiderdorp 2 met 64. In 3D kwam Koudekerk 2 niet dagen tegen Boekoop 2 en het kreeg daarvoor twee strafpunten. De wedstrijd werd opnieuw vastgesteld op 18 Januari Aarlanderveen leed de eerste nederlaag, met 64 tegen Alphen 3. Veel tegenwerking uit Brazilië Niet ontevreden over bereikte in 1965 (Van i onzer redacteuren) ROTTERDAM Twee ontwikke lingen in de structuur hebben Ver- olme weer in opgaande lijn geholpen. Dat zijn het grote reparatie-apparaat afzet buiten de scheepsbouw, na melijk in de machinebouw, elektri citeit en het zonneweringsprodukt Metalon. Niettegenstaande Verolme, in de laatste jaren aanzienlijke ver liezen in de scheepsbouw heeft gele den, is men toch in de gelegenheid geweest zeer belangrijke bedragen te investeren in de fabrieken die de nieuwe produkten metalon en vero- lon maken. Beide factoren zullen van groot belang zyn voor de toe- Een algehele verbetering in de scheepsbouw kan alleen worden ver wacht als Verolme dezelfde steln krijgt als de omringende landen of dat voor iedereen elke steun wondt afgeschaft, zo schrijft men. Aangezien de zonne wering nauw verbonden is met de tex tielindustrie en geheel verschilt van de scheepsbouw, is besloten deze ge heel los te maken van elkaar, zodat de metalon- en verolonfabrieken in een afzonderlijke vennootschap zijn ondergebracht. Het verslag zegt dat de directie niet ontevreden is over het afgelopen jaar wat de resultaten van de Nederlandse bedrijven aangaat. Minder tevreden is men over de bedrijven in het buiten landmet name in Brazilië. Tegenwerking De vorige Braziliaanse regering heeft zo zeer tegengewerkt dat zes schepen met een vertraging van meer dan twee jaar zijn afgeleverd. De nieuwe regering is tot nu toe niet geslaagd hierin verbete ring te brengen. Er worden onderhande lingen gevoerd over compensaties en een afdoening van de zaken, waardoor het voortbestaan van de werf geen probleem meer is. Onderhandeld wordt tevens over zeer veel nieuwe opdrachten. De werf Is bijna voltooid: de grootste helling is ge schikt voor de bouw van schepen tot 160.000 ton dw. Sombere berichten staan er In het slag over de Noorse werf. Door bezwaren van bestaande werven in de buurt ten slotte ook van de Noorse regering, is van uitbreiding en modernisering afge zien. De kleine werf heeft by de huidige vraag naar grote schepen geen reden bestaan meer. Met financiële hulp is de werf jaren draaiende gehouden. Over de verliezen wordt met de Noorse regering gesproken. Het was op die manier beter de werf te sluiten en binnenkort zal het laatste in aanbouw zijnde schip (voor Zweedse rekening) naar Nederland wor den gebracht om tc worden afgebouwd. Het kantoor in Oslo zal speciaal voor bouw en reparatie in Nederland één der belangrijkste voorposten in Scandinavië blijven. Gezond De werf in Ierland blijft rich gezond ontwikkelen, aldus het verslag. De werk zaamheden In Indonesië gaan. boewei langzaam, gestadig door. Midden 1966 kan vermoedelijk de kiel voor het eerste schip worden gelegd. Over de Nederland se bedryven zegt de directie verder dat er voldoende werk Is, hetgeen ook voor het komende jaar zo zal zijn. De metalonfabrieken In Duitschland. de Verenigde Staten en in Eibergen zijn gereed voor de produktie. Op 1 januari 1966 beginnen de produkten metalon en supermetalon in Nederland en daarbuiten op de markt te komen. ploeg daarna voor het studentengeweld het hoofd buigen. De leeftijdsmarge gaf in deze wedstrijd wel duidelijk de doorslag, waarmee rigens niets naars wordt gesuggereerd over de Alphense politiemensen. LUSV blijft eersteklasser dank zij de drie ge wonnen sets 7—15, 7—15 en 19—15. Voor DVO 2 was er al evenveel vreugde als voor het eerste team. De Leiderdorpers wisten Rijnsburg 4 met 31 te kloppen en bleven zodoende voor degradatie ge spaard. wordt gedanst, krijgt altijd toestem ming. De heer Duiker wilde het dansen echter wel aan het vergunningenstel sel gebonden laten. De lokaliteiten in Katwijk zyn trouwens ook niet wette lijk geschikt voor het openbaar dan sen. Raadslid Van Dijk verweerde zich tegen de beschuldiging, dat de SGP een negatieve houding aanneemt door het ongewenst achten van zondag- sport en openbaar dansen. Wy zien dit niet als geestelijke dictatuur. De heer N- Parlevliet (arp) toonde zich geen voorstander van openbaar dansen, maar aan de andere kant wilde hij de jeugd niet teveel in een keurslijf dringen. Daar komt alleen maar narig heid van. BURG. DUIKER Verkeersmaatregelen nog eens onder de loep KATWIJK In de raad is gister avond ook uitvoerig gesproken over de onlangs genomen verkeersmaatre gelen. Men was er niet erg tevreden Namens het college van B en W werd meegedeeld, dat het hier een proefneming betreft, zodat het niet Is uitgesloten, dat tal van borden ver dwijnen. De aanschaffingskosten van de borden met f 20.000 bedragen. Uit de raad werd gezegd, dat de nieuwe situatie vooral voor vreemde lingen verwarrend is. De gemeente is veel te klein om in zo sterke mate een- Winst Hoogovens stijgt maar met 16 miljoen IJMUIDEN De winst van de Ko ninklijke Nederlandsohe Hoogovens er Staalfabrieken zal dit jaar niet de stij ging van f 16 miljoen halen, die men be gin 1965 had verwacht De stijging var de winst was in de eersrte drie kwarta len f 11.7 min en in het laatste kwartaal zal de winst lager zijn dan in de voor gaande kwartalen tengevolge van lagere staalprijzen, aldus verklaarde de co ordinator van de raad van bestuur, de heer P. R. Bentz van den Berg, Ln zijr Kerstrede tot het personeeL Het is nood zakelijk zeer veel aandacht te besteden aan het kostenverloop en men zal be sprekingen voeren over de vraag hoe verdere stijging is te voorkomen. De ruwijzerproduktie is in 1965 22 pet ge stegen tot over de 2 miljoen ton, de sin terproduktie. 14.7 pet, die van de buizen gieterij 11 pet men zal f 7 min beste den om de gieterij geschikt te maken voor een nieuwe g ietmethode met 40.000 tot 50.000 ton produktievermogen De ruwstaalproduktie zal dit jaar van tot 2.8 min ton stijgen. De produktie ruwblik daalde door tijdelijke weersin vloeden, docht herstel is te verwachten. De bouw van hoogoven VI is begonnen. Aluminium Delfzijl moet in april het bedrijf beginnen en de ammoniakfabriek te Pernis zal eind 1966 gaan produceren, met 250.000 ton jaarcapaciteit, de uit breidingen van Mekog gaan in oktober in bedrijf. Hoogovens verwacht regelmatige groei van de welvaart in de Verenigde Staten en de Euromarkt, maar men moet letten op de grote loonkostenstijging, die de groei van de produktie overtreft en de inflatie verergert In de Kolen- en Staal Gemeenschap zal de staalproduktie 1965 86 min ton bedragen tegen 83 i in 1964. Het staalverbruik zal blijven toenemen en er wordt gezocht naar we toepassingsmogelijkheden. Gist en Spiritus verwacht hoger dividend DELFT De Koninklijke Nederland- sche Gist- en Spiritusfabriek deelt me de dat in alle delen van het bedrijf het werk bevredigend is toegenomen, zodat de binnenlandse kostenstijging is goed gemaakt. Het farmaceutische bedrijf werkte bevredigend mede door stabiel prijsverloop op de wereldmarkt. De nieu we fabriek te Brugge heeft op volle kracht gewerkt met verheugend resul taat en heeft ten volle aan de efficiency- verwaebtingen voldaan. De binnen- en buienlandse ondernemingen zullen ten minste evenveel tot de winst bijdragen als vorig Jaar. Men mag een verbetering van de winst verwachten in vergelijking met 1964 en een bescheiden dividendver- hoging. richtingsverkeer toe te passen. We moeten ons niet aohamigen aan de drukte tijdens de acht weken hoog seizoen, zo zei men. Auto's in de weg op de weg HAZERSWOUDE Dinsdagavond om hall elf botste de heer V. met zijn auto tegen een bij boterhandelaar Van Wieringen in de Dorpsstraat gepar keerde auto aan. De echtgenote van de heer V. werd door glasscherven gewond. Dokter P. Meyst verbond haar. De schade was groot Woensdagmorgen omstreeks kwart voor tien reed een uit de richting Benthuizen komende automobilist te gen een geparkeerde auto op de Ho- geveenseweg. De schade was aanzien lijk. Holland Sport gelijk tegen Fortuna (VI.) DEN HAAG Op het ADO-terrein ln Den Haag is gisteren de wedstrijd Holland Sport—Fortuna Vlaardingen ge speeld voor de derde ronde van de KNVB-beker. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel: 1—1. Bij rust had Holland Sport een 10 voorsprong. Studenten Zuid-Afrika wonnen hockey-strijd DEN HAAG De Zuidafrikaanse stu denten hockeyploegen „Proteas" (dames en heren), die een tournee door Neder land maken, hebben htm eerste optreden in ons land beloond gezien met overwin ningen. Het herenteam zegevierde woensdag in Bloemendaal met 10 (00) over BMHC en de Zuidafrikaanse dames wonnen met 4—3 <30) van BDHC. De doelpunten voor BDHC kwamen van de sticks van J. Brommer (2) en L. Lieve. Eur. waterpolobeker DEN HAAG De acht ploegen, die aich plaatsten in de laatste acht van het toernooi om de Eur. waterpolobeker zyn: Pro Recco (Gemua), Amateur (Dui-ourg), Partizan Belgrado), C N Barcelona. WMF Moskou Dynamo (Maagdenburg) Ferencvaros (Boedapest) en Dynamo (Boekarest). De meeste spanning leverde de kwali ficatie in Dortmund op, waar Amateur Duisburg, C N Barcelona en AZ en PC Amersfoort eenzelfde aantal punten ver- verzamelden, maar de Duisbungers tiwee- de werden door betere doelcijfers. UEFA-jeugd komt in Zeist bijeen DEN HAAG Van maandag 27 tot en met woendag 29 december houdt het UEFA-jeugd team ln Zeist een driedaag se trainingsbijeenkomst. Er worden twee oefenwedstrijden ge speeld: op 28 december tegen De Graaf schap en een dag later tegen he< Ne derlands zondag-amateurelftaL De zes tien uitgenodigde spelns zijn: A. C. Ooma, Van Gelder, Wijngaarde (allen Felje- noord), Mathijsen (RBC) H ooge»veen (Gooiland) Schneider (Go Ahead) T. P. J. Ooms (Willem 2). Van Benkum (Sp. Cl Irene), Dekker (RCH), Geurten (MW), Koopman (Telstar), Stovers (No- ad), Dirven Vetox), Boszhard (-De Vole- wljokers), Renswouw (DOS) en Advocaat (ADO). Burgerlijke stand Noordwiikerhout NOORDWIJKERHOUT Geboren: Thomas J M, z v T M Krent en M C Kuipers; Adriamus P J, z v W A War merdam en M P van don Burg; Adria- nus J C, z v J L Heemskerk en H J C Wijroaods; Ida, d v P La ros en I Wie- Ondertrouwd: C J van Grieken en C M van Wieringen. Getrouwd: G J H Koot en A C M August in us; J N Rotteveel en A M Heemskerk; J T Rodenburg en C J van den Berg; G C M Sohreurs en A J M van Eeden; P van Nee en E J M Dui venvoorde. Zondagsrust van toeristen verstoord RIJNSBRG De VVV heeft in het afgelopen jaar minder gasten onder gebracht dan verleden jaar. Hei slechte weer in het voorjaar en tijdens de zomermaanden is daar debet aan. Dit bleek op de gisteren in café Cen traal gehouden jaarvergadering van de VVV Rijnsburg. Deze vergadering werd wegens ziekte van de voorzitter, burgemeester Koomans. geleid door de secretaris, de heer Hemmes. In zijn jaarverslag merkte deze op dat de gastenwerving zeker geen con currentie van de VVV betekent. Het aantal door de VVV verzorgde over nachtingen bedroeg 650. De vereniging, die thans 65 leden telt. is zeker voor uitbreiding vatbaar. De heer Monyé is daartoe benoemd tot propagandist. Uit het Jaarverslag bleek verder dat werkelijke klachten van de zijde der gasten ontbreken. Wel ergerden veel van hen zich aan het optreden van on opgevoede rekels, die het dorp een zekere faam bezorgen. Deze knapen opereren voornamelijk in de omgeving van de Vliet, in het bijzonder in het gedeelte tussen de Koe- en de Kerk straat. De rust van het dorp. in het bijzonder op zondag en 's avonds na zeven uur. komt daardoor ernstig in het gedrang. Van harte hoopte de heer Hemmes dat de politie aan deze ter reur spoedig een eind zal maken. Na het financieel overzicht van pen ningmeester S Kralt deed de heer Monyé een. aantal suggesties om meer toeristen aan te trekken. Hij stelde voor advertenties in Duitse bladen te plaatsen en contact op te nemen met een reisbureau voor het organiseren van dagreizen naar Rijnsburg. Ver schillende instellingen, waaronder ook de middenstandsvereniging, zouden benaderd kunnen worden om aan de daarvoor benodigde gelden te komen. Ook drong hy aan op propaganda door middel van affiches. Alcohol Mevrouw Zandbergen-v. d. Oever stelde voor iets voor de gasten te or ganiseren, bijvoorbeeld een rondlei ding door Flora'. De voorzitter vond dit een goede suggestie, maar wees er op dat dan ook iemand gevonden moet worden die zich in de vreemde talen verstaanbaar kan maken. Een oplos sing van dit probleem vond de heer Groeneveld: hij stelde voor stencils te gebruiken. Dit zal nu overwogen wor- De heer Groeneveld wees er ook nog op dat sommige particulieren aan de gasten alcohol verkopen en dan nog bo ven de normale prijs. Zij dienen ervan doordrongen te worden, zo meende de heer Groeneveld dat zij met deze prak tijken niet Ongestraft kunnen doorgaan. De voorzitter beloofde aandacht aan deze kwestie te zullen besteden, waar na hij de slecht bezochte maar vrucht bare vergadering sloot. v. d. HEYDEN'S FRUITHANDEL ROTTERDAM Dc Internationale Handel, en Beheer MIJ. Jan de Poorter heeft in de eerste negen maanden van dit boekjaar een groot verlies geleden en bij afwikkeling van posten uit vorige boekjaren is gebleken dat het vermogen belangrijk ongunstiger is dan een jaar tevoren. Besloten is tot grote hervormingen en concentratie van het werk op de erst- veredeling tc Geertruidenberg, dat op zichzelf bevredigende vooruitzichten biedt. Verdere maatregelen zyn in over weging. De heer A. H. Knoppien is af getreden als directeur, en de heer J. L. M. de Poorter, gedelegeerd commissaris, neemt de directie waar. De winst over 1964 werd in mindering gebracht op het verlies over 1963.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9