Domheid van fruitkweker kostte Wimpie het leven Krantepapier vrij van omzetbelasting Officier eist een maand Aarclgasleiding naar Engeland uitvoerbaar Algemene invloed van saneringsfonds klein Oppassen voor dubbel werk Senaat akkoord met huurvoorstellen Ria Valk (24) wordt moeder Huisvrouw populair op tienerfeestjes Chubby Checker maakte plaatje met de Maskers 11 WOENSDAG 15 DECEMBER 1965 Aan beide zijden tragisch I j ij ARNHEM „Een stuk boeren- domheid, een stuk verregaande bot- iheidi Verdachte heeft niet nagedacht, toen hij zijn boomgaard tegen appel- idievèn trachtte te beveiligen door middel van niet-geïsoleerd draad, (waardoorheen een stroom van 210 Volt werd gejaagd. Ik acht dood door schuld wettig en overtuigend bewe ren. Zo eenvoudig de juridische kant van deze zaak is, zo ingewikkeld is de kwestie van de strafmaat. Aan (verdriet en wroeging heeft de man, die thans voor u staat, al heel veel moeten verwerken". Deze woorden kwamen uit de mond van de officier van justitie bij de rechtbank te Arnhem, mr. J. J. R. Bak ker, toen hij gistermiddag, na een kort requisitoir, een maand gevangenisstraf eiste tegen de 47-jarige fruitkweker- fabrieksarbeider H. J. G. L. uit het Gelderse Deest. Op 12 augustus van dit ,jaar had de laatste een levensgevaar lijke bedrading in zijn boomgaard aan gebracht, die hij, zonder gebruik te maken van een transformator, op het lelektriciteitsnet aansloot. Reeds de volgende dag voltrok zich een ramp. toen de 6-jarige Wimpie Sengers door de afrastering kroop om een appel tje te pikken. Het knaapje kwam op een allerongelukkigste wijze in aanraking met de draad, en vond door elektrocutie de dood. In de rechtszaal maakte L. een versla gen indruk. Hij beweerde de installatie primair te hebben aangelegd tegen nacht rovers en pas in tweede instantie tegen Istelende kinderen. President mr. B EHBO in Amsterdamse City paraat Samen flauw vallen, ja gezellig AMSTERDAM Als extra „servis" heeft de directie van het City-theater zijn bezoekers een volledige EHBO- ploeg ter beschikking gesteld. Bij elke filmvoorstelling van „De naakte we reld" vallen namelijk mensen flauw, sinds afgelopen donderdag al meer dan honderd. De oorzaak is een fakir die op het doek (in kleuren) verschijnt om scherpe degens door zijn lichaam te steken. Ook al kijken de menen niet, de in- rfrinfeende stem van de fakir maakt zo'n afschuwelijke indruk, dat ook daarbij reed? flauwvallen mogelijk is. Aanvan kelijk deed de bioscoopdirectie het met enkele ouvreuses af, die verpleegster zijn geweest. Hij of zij die het eerste kwartier de film „goed doorstaat" gaat daarmee ook wel door. Vandaar, dat de „pa- troullledienst" alleen maar gedurende dat eerste kwartier (overigens zeer druk) bezig is. Enige verbetering in toestand van S. Maugham NICE In de toestand van dc En gelse schrijver Somerset Maugham Is gisteren enige verbetering Ingetreden. Toch is de schrijver er nog erg aan toe. Sinds hij zaterdag ln het ziekenhuis in Nice werd opgenomen Is h(j niet by be wustzijn geweest. De longverstopping is verdwenen, de koonhs is afgenomen en de zenuwen in de benen reageren weer Eerder werd gisteren gemeld, dat er geen hoop meer was. Ds. Boogert beroepen AARLANDERVEEN Ds M. H Boo gert heefit een beroep (toezegging) ont vangen van de Ned. Herv. Gemeente te Hellendoorn. (Van onze speciale verslaggever) an Houten ging slechts even op deze uiteenzetting in, doch maakte wel duide lijk hier weinig van te geloven. Volgens de officier van justitie had L de laatste jaren inderdaad veel last van fruitdieven gehad. Zijn zaken waren er door achteruit gegaan, zelfs in die mate dat hij en ook zijn vrouw een tweede werkkring hadden moeten zoeken om het gezin draaiende te kunnen houden. Dit echter niet weg dat verdachte roe keloos en grovelijk onvoorzichtig had ge handeld. In de eerste plaats had hij op het lekenadvies van een collega-fabrieks arbeider tweehonderd meter blank draad gekocht en deze, zonder ook maar de ge ringste veiligheidsmaatregelen te treffen, op het elektriciteitsnet aangesloten. In de tweede plaats had hij nagelaten de in stallatie onbereikbaar voor zijn kinderen te maken. Op 13 augustus, de dag van Wimpie Sengers dood, was L. om zeven uur 's morgens van huis gegaan. Hij had toen de stekker uit de wandcontactdoos ge trokken. „Ik wist niet precies wat er al lemaal kon gebeuren", luidde zijn naïeve zelfs belastende commentaar doch had verzuimd dit aan z'n vrouw en kin deren te vertellen. Zijn negenjarig zoon tje Johannes was een uur later in de on afgesloten werkplaats gekomen, waar de stekker achteloos over een keukentrap hing. Omdat hij dacht dat zÜn zesjarig zusje hem er uit had getrokken, stak hij Geen notie Tijdens de zitting bleek duidelijk dat L. geen flauwe notie bad van het levens gevaar, dat de aangesloten draad kon veroorzaken. Hij zowel als zijn zoontje Johannes hadden beiden een schok ge kregen, toen ze de installatie met de blote hand probeerden". Door een toevallige samenloop van omstandigheden, welke met de aarding te maken had, waren geen noodlottige gevolgen. President: „Heeft u zich laten vbor- lichten over het gevaar, dat uw installa tie kon opleveren?" Verdachte: „Ze hadden me verteld dat ik er geen kwaad mee kon. Ik heb eerlijk gezegd niet over nagedacht". President: „Waarom denkt u dat alle elektrische draden zijn geïsoleerd, dat buizen, omwikkelingen van rubber veiligheidsvoorschriften zijn?" Verdachte: „Ik ben geen vakman. Bij dit alles heb ik niet stilgestaan". President: „Wat dacht u dat er 5 beuren, als iemand in aanraking kwam met de door u aangebrachte bedrading?" Verdachte: „Niet meer dan dat h(j een opd.zou krijgen". De officier, die voor dood door schuld negen maanden had kunnen eisen, wilde de voor beide partijen tragische zaak wel van de milde kant bekijken. Hij hekelde zelfs de inwoners van Deest, die een dag na de elektrocutie van Wimpie Sengers een bord bij de boomgaard van L. had den geplaatst, waarop geschreven stond: „Hier heeft een gierigaard een jongen vermoord. Hij moest zijn leven laten voor appel". Later was er nog een alge mene boycot van het fruitkwekersgezin geweest, die diepe beschadigingen had den achtergelaten. Raadsman mr. A, A. H. Plogch, die om vrijspraak verzocht, ook van het subsi diair tenlastegelegde: het niet voldoen de bepalingen van de Veiligheidswet, vroeg zich af wat „de normale mens" eigenlijk van elektrische stroom afweet. De Staat der Nederlanden was volgens hem in gebreke, omdat de gevaren ervan niet op de lagere school werden onder- n. Hij schetste zyn cliënt als een eerzame huisvader en een voorbeeldige vader voor zijn kinderen. Schuld kon hij niet hebben, om de eenvoudige reden dat hij geen kennis droeg van de dodelijke gevolgen, die zijn installatie kon veroor- Verdachte maakte geen gebruik van zijn recht op het laatste woord. De uit spraak is bepaald op 28 december a.s. DEN' HAG Aanleg van een onder- ■ese pijpleiding: voor vervoer van Ne derlands aardgas naar Engeland is uit voerbaar. Aldus een rapport van des kundigen aan een door de Engelse gas- consul ingestelde studiegroep. Directe oversteek komt daarby het meest in aanmerking. De kosten worden nog on derzocht. Voor het Koninklijk Instituut voor ingenieurs heeft hoofddirecteur ir. J. i Dam van Isselt van de Nederland- Gasunie gisteren betoogd dat te la- prijszetting tot ontijdige uitputting l de gasreserves kan leiden. De volgende cijfers werden gegeven: voor het traditionele gebruik voor koken en n water heeft een gemiddeld ge- tot dusver ongeveer 300 m3 per jaar nodig: thans wordt meestal alleen de huiskamer verwarmd, maar aard gas zal de hele woonruimte leefbaar maken: een gezin dat aardgas stookt zal aanvankelijk 1500. later 2500 m3 per jaar afnemen. UTRECHT Tegen een 25-jarige ian uit Achterveld, die in Soest een hooiberg by een boerderij waar hy op de kinderen moest passen had aangesto ken, is terbeschikkingstelling gevraagd. De jongeman, die niet tegen de lastige kinderen had opgekund, was in paniek geraakt en had zonder verder nadenken brand gesticht. Hy had toen zelf nog bij het blussen geholpen. De verdediger vroeg plaatsing in een inrichting. Prof. Thurlings tot middenstanders: (Van onze soc.-econ. redactie) ARNHEM „Zonder de beteke nis van een ontwikkelings- en sane ringsfonds voor het midden- en kleinbedrijf te willen bagatelliseren, kan men met een verwijzing naar de op het gebied van de landbouw reeds verkregen ervaring opmerken dat de invloed er van op de algemene be drijfsstructuur niet bijzonder hoog mag worden aangeslagen". Dit ver klaarde prof. dr. Th. L. M. Thur lings, hoogleraar in de staathuis houdkunde te Wageningen, vanmid dag in een rede op het jubileumcon gres van de Ned. Kath. Midden- Goedkeuring van Tweede Kamer (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteravond met algemene stem men haar fiat gegeven aan een wets voorstel om de levering en invoer van papier voor dag- en nieuwsbladen, pe riodieken en boeken en de prestaties van schrijvers, free lance-journalisten en persfotografen geheel van omzetbe lasting vrij te stellen. Deze maatregel kost de schatkist ongeveer f 10 miljoen per jaar. PSP, CPN en 3 socialisten tegen (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Dc Eerste Kamer heeft dinsdag met 50 tegen 6 stemmen het wetsontwerp tot wijziging van de huurwet aangenomen. Tegen stemden de PSP. de CPN en drie leden van de PvdA, de heren Broeksz. Van der Waerden, en Van Wingerden. De so cialisten hebben met dc in dit ontwerp voorgestelde huurverhoging moeite ge had. Hun woordvoerder prof. Mazure wees er op dat een deel van zyn frac tie de huurverhoging slechts aanvaardt omdat men inziet dat de huren aan de geldontwaarding aangepast moeten wor den. Andere socialistische senatoren wil den, aldus prof. Mazure, het wets voorstel niet verwerpen omdat zy groot belang hechten aan het streven van minister Bogaers om de kwaliteit van de woningbouw te verbeteren. Dc heren Knottnerus (c.h.). Tjalma (aj.) en Van den Bergh (lib.) vroegen nadere inlichtingen over het voornemen van de regering om duurdere woning wetwoningen de zg. B-categorie te gaan bouwen. Minister Bogaers noemde deze wonin gen essentieel voor het doorstromings- beleid. Hij herinnerde aan de uitkom sten van het onderzoek naar ningtekort. Juist in de huurcabegoric van f 1000 tot f 1500 per jaar aldus de bewindsman, grote behoefte aan woningen. Volgens de minister had den particuliere beleggers weinig be langstelling voor bouw in deze prijsklas se. Drs. Bogaers was van mening dat de kwaliteitsverbetering in de woning bouw continu moet plaats hebben. Hy achtte het van belang de woningbouw verenigingen hierin te betrekken. Doorstroming De doorstroming van gezinnen van goedkopere naar duurdere woningen, bij stijging van hun inkomen, verloopt lar de bewindsman meedeelde, goed. Evenals bij de bespreking van zijn be leid ten aanzien van de woningwet woningen maakte hij gebruik van een kaart met staafdiagrammen om de se natoren het doel van de doorstroming duidelijk te maken. Drs. Bogaers gaf enkele recente cij fers over het resultaat van de doorstroming in Rotterdam. In 1964 had 48 procent van de verhuizingen in de Maasstad plaats door middel van opschuiving in de bestaande woningvoorraad. In het derde kwar taal van dit jaar taas dit percen tage tot 65 opgelopen. Van deze doorstromende gezinnen liet 75 pro cent een goedkopere woning achter. De kapitaalschaarste en de hoge ren testand hadden, naar het oordeel van de bewindsman, maaitschappelijke oor zaken. De prijsindices voor de bouw kosten waren de laatste jaren in verge lijking met andere cijfers niet dig gestegen, betoogde hij. Minister Bogaers achtte het van groot belang voor de woningproduktie dat de loonontwikkeling het komend jaar bene den de door de regering aangegeven grenzen blijft. De vrij stelling is uiteraard vooral van belang voor de papier-verslindende dag bladpers, welks positie vorig jaar door de directeuren en hoofdredacteuren van de kranten aan de orde is gesteld in een nota aan de regering. Het kabinet-Ma- rijnen heeft daarop toen gereageerd met uitvoerige memorie, waaraan de Ka gisteravond terloops aandacht sahonk. Men vond, dat de regering over het algemeen veel oog heeft vooi moeilijkheden van de dagbladen, getuige de vrijstelling van o.b. op krantenpapier, aar geheel gerust was men toch niet. „De huidige positie van de dagblad pers is bepaald niet onaantastbaar", de heer Van Be mie-kom (a.r.). Hij wees dit verband op de toenemende con centratie in de krantenwereld, waarvar vooral kleinere bladen met een confes sionele signatuur de dupe dreigen te worden. De heer Notenboom (kath.v.) gewaagde ro ontwikkelingen die de positie van d< dagbladpers verder dreigen te ondergra De regering moet daarom de vinger voortdurend aan de pols houden. De heer Scholten (c.h.) zag de situatie mind< somber in. Hij wees erop. dat de regering via een soepeler prijsbeleid de kran ten soelaas heefit geboden. De noodkreten de dagbladwereld klinken op het ogenblik terecfot niet meer zo luid De ministers Vondeling (die premier Cals verving) en Vrolijk zeiden dat Je regering gTote aandacht zal blijven 9chenken aan de moeilijkheden va: kranten. ..De regering deelt de opvatting de hoofdredacteuren en directeuren de functie en betekenis van de dag bladpers". aldus minister Vondeling. Hij zag echter geen mogelijkheden on positie van deze pers verder te verster ken door regeringsmaatregelen. Minister Vrolijk voegde eraan toe. dat mei functie van de pers als geheel niet moet •erwarren met het lot van individuele kranten. Staatssecretaris Hoefnagels (financiën) rekende de Kamer voor, dat het effect van de olieaccijnsverhoging op de pro- ei uktiekosten van de dagbladen ongeveer f 800.000 bedraagt, wat „aan de meeval lende kant mag worden genoemd", nister Vondeling liet nog weten, dat staatssecretaris Bakker (economische ken) het rapport van de Commissie Eco nomische Mededinging over een regeling van het advertentiewezen heeft bestu deerd. maar nog geen standpunt kon Vermeld zij nog. dat het wetsontwerp tevens voorziet in vrij stelling van zetbelasting op magere melkpoeder. De waarborgen waarmee sanerings hulp moet worden omkleed zyn niet ge ring zodat de realisatie traag verloopt, aldus prof. Thurlings De omzetvergro- ting, die andere bedrijven langs deze weg te verwachten hebben, is bescheiden en betekent slechts een eenmalige geringe versnelling in de groei van de omzet Dit neemt echter niet weg dat zo'n fonds gunstig kan werken, nl. door het psycho logische klimaat voor bedrijfsbeëindiging te verbeteren. Waurdering De hoogleraar verklaarde ook niet tekort te wiDilen schieten in waarde- rinig voor de stimulerend® invloed, die voor wat de ontwikkeling aangaat van dergelijk fonds zou kunnen uit gaan. Evenwel past hier z.i., eveneens met het agrarische voorbeeld voor ogen, de opmerking dat reeds veel wordt gedaan door voorlichting en kredietwezen en dat gewaakt dient te worden tegen overlapping, verdubbe ling en erger. Nadrukkelijk verklaarde hij hierbij te doelen op de activiteit der middenstainidsconsulenten, de or ganisaties en het middenstandskre dietwezen, dat het midden- en klein bedrijf met een keur van aangepaste financieringsinstrumenten terzijde staat. Over de toekomst van de middenstand als geheel toonde prof. Thurlings zich niet pessimistisch. Naar zyn mening steekt de Inkomensontwikkeling sinds 1950 ndet ongunstig af bij de algemene welvaartsontwikkeling. Weliswaar zyn sommige takken van het midden, en kleinbedrijf uit de tijd geraakt, maar daar staat tegenover dat er voortdurend nieuwe mogelijkheden ontstaan. Hurkmans tot middenstanders Zoekt naar juiste vorm gesprek en samenwerking (Van onze soc.-econ. redactie) ARNHEM Bjj de viering van het vijftigjarig bestaan van de Ned. Kath. Middenstandsbond heeft de voorzitter van deze organisatie, de heer J. B. A. Hurkmans, betoogd dat de middenstandsbonden moeten zoe ken naar een juiste vorm van ge sprek en samenwerking met de con sumentenorganisaties. ,Ik zeg dit met vertrouwen, omdat mijn overtuiging de verhouding tussen dc consument en de middenstand veel be- dan sommigen ons willen doen geloven", aldus de heer Hurkmans, die de indruk te hebben dat de sument heel goed doorgedrongen is het belang van het voortbestaan een gezonde, krachtige groep zelfstandige ondernemers. De voorzitter, die in zyn rede een in druk gaf van de geschiedenis en de doel einden van de NKMB, verklaarde het taak van de middenstandsbewe ging te zien ervoor te zorgen dat bet midden- en kleinbedrijf niet achterblijft by de algemene groei. Ex-bewakers van Auschwitz voor de rechtbank FRANKFORT Er is een proces begonnen tegen drie ex-bewakers van het concentratiekamp Auswitz. Zy worden beschuldigd van moord en medeplichtigheid aan moord. Vroegere majoor van de SS, Wilhelm Burger, hoofd van de kampadministratie, is de voornaamste beschuldigde. Hij zou ver antwoordelijk zijn voor de bevoorra ding van gaskamers met gasampullen. Andere beklaagden zyn de vroegere SS-sergeant Josef Erber (67) en Ger hard Neubert (58). HITPARADE 1. (12) Get Off My Cloud Rolling Stones 2. (1) Yesterday The Beatles 3. (8) Here It Com« Again The Fortunes 4. (2) This Strange Effect Dave Berry 5- (3) Shame and Scandal in The Family Shawn Ellioth 6. (28) Wasted Words Motions 7. Yesterday Man Chris Andrews 8. (14) Can I Get It From You Dave Berry 9. (4) Satisfaction Rolling Stones 10. (5) Eve of Destruction Barry McGuire (Tussen haakjes de plaats waarop het nummer in de vorige Hitparade stond). „SHAME AND SCANDAL" MAAKTE SHAWN ELLIOT IN RECORDTIJD BEROEMD Ria Valk, sinds de zomer van 1962 officieel mevrouw R. de Keulenaar-Valk, hoopt begin volgend jaar moeder te worden. In de volgende show rond Rob de Nijs komt zij nog één keer voor de came ra's. Daarna gaat zij voorlo pig uit de openbaarheid. De 24-jarige tienerzangeres heeft al een succesvolle car rière achter de rug. Begon nen als de jongensachtige Cowboy Ria ontwikkelde zij zich door hard te werken en te studeren tot een goede ver tolkster van tere Franse chan- Omdat zij zo bescheiden is gebleven in de gewone omgang, is zij in en buiten de kring van haar collega's een beminde tienerster zonder sterallures. Met zijn „Shame And Scandal In The Family" is de Amerikaanse zan ger Shawn Elliot (28) aan deze kant van de Oceaan in één klap beroemd geworden. Drie weken heeft hij in het Olympia-theater te Parijs voor het voetlicht gestaan en stormachtige bijval gekregen. Hij was ook een paar dagen in ons land om televisie-opnamen te maken. Ook Les Surfs profiteren van Elli ot's succes. De plaat waarop de broertjes en zusjes uit Madagascar de Franse versie zingen wordt met een gemiddelde van tienduizend per dag verkocht. De zanggroep heeft het liedje nu ook in het Itali aans en Spaans opgenomen. Shawn Elliott werd als Eliezer Santiago op 24 februari 1937 te Por to Rico geboren uit Spaanse en Ierse ouders. Hij groeide op in New York en wist al op vijftienjarige leeftijd, dat hij de showbusiness in zou gaan. Dat gebeurde ook, maar niet nadat hij een paar jaar de Co- lumbia-universiteit had bezocht en ]£EN Numansdorpse huisvrouw, moeder van drie kinderenzingt op tieneravondjes met beat als hoofdschotel, Engelse liedjes en negrospirituals en haar jeugdig publiek even tevoren nog in toiïde extase door beukende gitaarklanken luistert ademloos. Zelfs de grootste nozems zitten doodstil op hun stoel", vertelt mevrouw Hanny de Jongste (30) meer verbaasd dan triomfante lijk. „Voor mij is dat het bewijs, dat het echt niet alleen beat- muziek is, die de jeugd boeit Hanny de Jongste, geboren en ge togen in de Hoeksewaard, hoorde pas een jaar of vijf geleden, dat zij een goede stem heeft. Dat had zij voordien nooit willen geloven, als haar man en vrienden hetzelfde ver telden. Zij was er zelf van over tuigd, nadat zij was geslaagd voor het toelatingsexamen van het Rot terdams Conservatorium en een stu diebeurs had gekregen. Studie Meer nieuwsgierig dan serieus had zij de directeur om inlichtin gen over het examen gevraagd. Het antwoord was een uitnodiging eraan deel te nemen. In verwach ting van haar derde baby begon zij in 1960 haar zangstudie. Drie jaar lang ging zij twee a drie keer per week naar de Maasstad tot het haar teveel werd en haar dokter haar adviseerde het wat kal- mer-aan te gaan doen. Zij was zo verstandig de raad op te volgen, maar gaf de zangstudie er niet hele maal aan. Bij de Rotterdamse zang pedagoge Jo Bollenkamp zette zij haar lessen, zij het in een wat kal mer tempo, voort. Inmiddels was haar woning op de grens van oud en nieuw Numans- dorp een muziekschooltje gewor den. In de voorkamer letterlijk behangen met muziekinstrumenten begon zij piano-, gitaar- en zang lessen te geven, op het ogenblik aan zo'n tachtig kinderen! En zo werd haar jeugddroom werkelijk heid op een tijdstip, dat zij er eenvoudig niet meer van had dur ven dromen.... Bekend twee jaar in militaire dienst was geweest. Discjockey Murray the K maakte „New York's Golden Boy" van hem, nadat zijn eerste platen op de markt waren gebracht. Amerikaan se kranten schreven een jaar gele den al over „de man die op de hoogte staat van een Bobby Darin en een Frank Sinatra". Het plaatje „Shame And Scandal In The Family" kwam toevallig in handen van een Franse discjockey en het werd meteen een hit in heel Europa. Bekendheid buiten de Hoekse waard kreeg Hanny de Jongste, na dat zij één liedje voor de KRO-mi- crofoon had gezongen. Zij hield er een aantal uitnodigingen aan over, om. voor een kerkconcert, maar ook voor tienerfeestjes. De vijftien jarige Henk Batenburg uit Numans- dorp, één van haar begaafde leerlin gen, begeleidt haar dan op de gi taar. „De mensen", die de activiteiten in huize De Jongste op een afstand je volgden, maakten de alt aanvan kelijk tot mikpunt van hun roddel. Er werd verteld, dat zij haar kinde ren tekort deed en dat zij hen zelfs in een kast opsloot. Maar nu zij langzaam populair begint te wor den, wordt er ineens anders, bewon derend, over haar gesproken. Voor bijgangers, die zij helemaal niet kent, houden haar op straat aan om een praatje te maken.- Kinderen TTJDENS een bliksembezoek aan ons land heeft Twistkoning Chubby Checker, de man van Rina Lodders, een nieuw plaatje gemaakt met Edison-winnaars De Maskers (die van ZZ). Chubby Checker schreef zelf de teksten en muziek van „Baby, Baby, Balla, Ballaü" en „My Little Girl" (Cameo-Parkway CP 26.432). Zó enthousiast is hij over De Maskers en de opnamen, dat Chubby ervoor zal zorgen, dat de plaat ook op de Amerikaanse markt komt. Zelf is hij ervan overtuigd, dat deze nummers net zo hoog op de wereldhitparade komen als destijds zijn „Let's Twist Again" en „Limbo Rock". Pianist Ramsey Lewis behoort tot het kleine gezelschap musici, dat probeert om combo-jazz ln grote kringen populair te maken. In Amerika. Engeland en België is hem dat gelukt met „The In Crowd" en „Travel On", die thans in ons land is uitgebracht op Chess AR 45.186. „Mijn kinderen hebben er nooit onder geleden. Juist omdat ik bang was, dat zij iets tekort zouden ko men, heb ik hen altijd extra veel aandacht gegeven", vertelt zij, bang om een verkeerde indruk te wekken. Overigens zijn haar kinderen even muzikaal als hun moeder en vader, die in het jeugdwerk zit. De oudste, een meisje van negen, debu teerde eerder dan haar moeder voor de radio, toen zij nummer één werd in een wedstrijd van musice rende padvinder» met een liedje, dat zij zelf had gemaakt.... Chanson museum in Parijs Volgend jaar gaat in Parijs het Chanson-museum open. De oprich ting is het idee yan monsieur Co- quatrix, directeur van het befaam de Olympia-theater. In één van de kleedkamers vond hij onlangs de zwarte jurk waarin Edith Piaf tij dens haar laatste voorstelling was opgetreden. Dat was voor hem aanleiding, een onderhoud met mi nister André Malraux (culturele za ken) aan te vragen en hem de stich ting van „Le Musée de la Chanson frangaise" in het Palais ChaiUot voor te stellen. Hij kreeg toestemming en sinds dien stromen van alle kanten foto's, affiches, oude bladmuziek van histo rische chansons, kledingstukken enz. binnen voor de inrichting van het museum. Maurice Chevalier stuurde zijn eerste strohoed en zan geres Patachou haar afgeknipte (h^ ren)dassen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11