WONINGWETBOUW Bogaers op weg naar socialisatie van de woningbouwmaar voor de arbeiders nog geen betaalbaar huis nieuw geloofsartikel Soebandrio zal Nederland bezoeken Droog weer Afrikaans topgesprek op 21 dec. Benzinedamp dringt café binnen Felle rede van kapelaan Didammers vechten voor ziekenhuis Gemeente Lisse in beroep bij Kroon over Rooversbroek Ook damesuurtje in Voorschotens bad %5 NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 14 DECEMBER 196J (Van onze soc.-econ. redactie) Ide overheid in Nederland de grote j j financier en exploitant van wonineen UTRECHT De woningvvetbouw is in Nederland een te maken. Bewust wordt hier de weg geloofsartikel geworden. Wie ook maar naar het aantal i gekozen van de socialisatie van de te bouwen woningwetwoningen durft te u-ijzen met de nm? dtTgfote waardering, die de vraag, ofdit aantal misschien te hoog is, wordt uitgekre ten voor a-sociaal. Jaarlijks worden duizenden zwaar gesubsidieerde wo ningwetwoningen gebouwd, waar mensen intrekken met salarissen van f 15.000, f 20.000 of meer per jaar, maar zeg niet, dat de bouw van 60.000 woningwetwoningen wel minder zou kunnen, want wie dat zegt, is de hevigste conservatieveling in progressief Nederland. MR. W. AANTJES Kettingbotsing met 40 auto's: 1 gewonde RIDDERKERK Bij een kettingbot- fing hier ter hoogte van uitspanning- Van Kekem waren gisteravond veertig luto's betrokken. Slechts één gewonde moest per brancard naar huis worden gebracht; andere lichtgewonden konden telf naar huis. De materiële schade was aanzienlijk. De botsing ontstond door de manoeu vres van een Volkswagerobuusje, Het verkeer ondervond anderhalf uur vertra ging. DJAKARTA Anntara meldt dat de Indonesische eerste vice-premier en mi nister van buitenlandse zaken weldra p een nog niet. bekend tijdstip in Nederland zal bezoeken ter be veiliging van de betrekkingen tussen bei- te landen en normalisatie van de eco- tCpische banden'. Hij heeft hierover een «dei-houd gehad met de Nederlandse «pbassad'eur in Indonesië, mr. E. L. Schiff DE BILT De kleine depressie die maandna recht over ons land trok, is naar de Balkan weggetrokken, waar bij in het Alpengebied nogal wat neerslag viel. Daarna is de luchtdruk vooral in onze omgeving flink geste gen, waardoor er een verbinding tot stand kwam. tussen een hogedrukge- bied boven Spanje en één boven Scan. dinavië. Deze laatste nam daarbij in betekenis toe. In dit hogedrukgebied heerst nog steeds strenge koude. De koude lucht vloeide ook uit over Oost Duitsland en Polen, waar 510 gra den vorst voorkwam.. De rug van ho- gedruk boven ons land oaf aanlei ding tot opklaringen, waarna in de vroege ochtend plaatselijk mist ont- Op de oceaan bevindt zich een groot depressiegebied. dat zich naar de Brit se eilanden uitbreidt. Onder invloed ran de daar optredende luchtdruk dalingen zal de wind bij ons morgen weer ivat toenemen uit zuidelijke richting. Zachtere lucht uit Frankrijk komt dan weer naderbij, waardoor de temperatuur in het zuiden van het land later mogelijk weer wat hoger zal worden. Elders is niet veel ver andering in de temperatuur te ver- machten. Vannacht zal weer plaatse lijk mist ontstaan. Het zal overwegend droog zijn. Woensdag 15 december: zon op 8.42 uur, onder 16.29 uur; maan onder 13.26 uur. V/oensdag 15 december: laatste kwar tier 10.52 uur. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur léh. f 3 Ss'1 Si Sï lït «a 81 85 jef Eindhoven 2d.-L.lmb. Helsinki Stockholm Nice Berlijn Frankfurt MUnchen 2ürlch Genève '-ocarno Wenen 'nnsbruck Belgrado issabon ft), bew windstil 5 -2 windstil 14 9 windstil 10 -0 0.5 windstil windstil Om strijd wordt in de Tweede Kamer betoogd, dat bij een bouw van 125.000 woningen in 1966, er hiervan tenminste 60.000 woning wetwoningen moeten zijn. Ieder zou veronderstellen, dat dan die Kamer leden ook wel een duidelijk inzicht zullen hebben in de woningbehoef- Nederland. Maar dat is hele maal niet het geval. Men praat maar de ruimte. Te duur Mr. W. Aantjes, AR-Tweede Kamer lid, vindt het allemaal maar moeilijk te begrijpen- Hij is voorstander van de bouw van woningwetwoningen voor mensen, die werkelijk zo'n woning nodig hebben. Hij wil zelfs wel een stap verder gaan. Hij vindt de huren van de woningwet woningen op dit moment nog te hoog. Hij zou de overheidssubsidies op de Diefstallen in de Achterhoek opgelost ALMELO De rijkspolitie in Vrle- een en Borne heeft klaarheid kun- brengen in een lange reeks inbra- en diefstallen die de laatste maan- in Twente en de Gelderse Achter hoek zijn gepleegd. Na het verbreken van een sigaretten automaat in de nacht van vrijdaj Vriezenveen, waarbij witte auto zonder nummerbord werd ge signaleerd, werden de 21 jarige elek- tromonteur H EL J. N. uit Hengelo de 25-jarige loswerkman M. van E uit Borne gearresteerd. Zij bekenden samen te hebben inge broken, automaten te hebben gieplun- jongelui stalen kwart miljoen sigaretten AMSTERDAM Drie jongelui, in leeftijd variërend van vijftien tot zeven tien jaar hebben uit loodsen bij het sta tionsemplacement C.S. in totaal 250.000 sigaretten ontvreemd. De politie heeft de diefjes echter achterhaald. De buit bleek te zijn doorverkocht aan de eigenaar van friteskraam en een sigarenzaak. Gevangenisstraf voor onverzekerd rijden HEERLEN Gevangenisstraffen voor onverzekerd autorijden is nodig aldus kantonrechter jhr. mr. P. van Meeuwen gisteren tijdens een zitting. Hij wil voortaan strenge straffen uitgedeeld, zien aan automobilisten die onverzekerd rijden. Vanaf september tot heden wer den in Heerlen 128 gevallen van onver zekerd rijden behandeld. In West-Duitsland Provinciale overheid raadt andere straatnaam aan BONN De landsregering van Sleeswijk-Holstein heeft het Noord- Duitse plaatsje Wijk aangeraden de General Friedrich ChristJansenstrasse een andere naam te geven. Of deze late suggestie zal worden opgevolgd is echter nog helemaal niet zeker. De gemeenteraad is op het stuk van de straatnaamgeving zelfstandig en aan gezien men in Wijk de generaal be paald niet als een oorlogsmisdadiger, doch als een plaatselijk onbesproken notabel beschouwt lijkt het voor de hand te liggen, dat deze raad het advies voor kennisgeving aan zal nemen Regering bemoeit zich met ontslagen Ankersmit DEN HAAG De staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid, dr. J. F. G. M. de Meijer, heeft opdracht gege ven tot bijzondere maatregelen met be trekking tot de arbeidsmarkt in Deventer en omgeving, waar het aangekondigde ontslag van duizend werknemers bij de textielindustrie Ankersmit tot onrust heeft geleid, zoals beëindiging van de te werkstelling van buitenlanders voor dat gewest. Overleg lg op komst met het be drijfsleven aldaar, dat in de commissie va» advies van het gewestelijk arbeids bureau is vertegenwoordigd. bij woningwetwoningen nog willen ver hogen, om deze woningen beter be taalbaar te maken voor de laagste inkomensgroep, waarvoor deze wonin gen bestemd zijn. De huren van vele woningwetwoningen zijn eigenlijk te hoog voor mensen met een week- inkomen van ruim f 100 netto. Op het ogenblik worden er naar zijn mening teveel woningwetwoningen gebouwd met een slechts matige sub sidie, zodat het doel waarom het gaat niet bereikt wordt. Wonderbaarlijk vindt de heer Aantjes het, dat de minister nu met het voorstel gekomen een nog duurdere woning wetwoning te bouwen, de zogenaamde B-woning De huren hiervan worden nog hoger en gaan dus nog verder uit boven de draagkracht van de laagste inkomensgroepen De minister wil deze woningen be stemmen voor de werknemers met hogere lonen. Het wordt dus een w soort middenst'andswoning. Maar hiervoor is de gesubsidieerde woningwetbouw helemaal niet be stemd. De heer Aantjes zou liever 50.000 in plaats van 60.000 woning wetwoningen bouwen, maar deze 50.000 woningwetwoningen dan ook in huur inderdaad bereikbaar maken voor de lagere inkomensgroepen. De resterende 10.000 woningen kunnen dan naar de vrije sector. De overheid behoeft zich bij de huidige krapte op de kapitaalmarkt dan ook geen zorgen te maken over de financiering van deze 10.000 woningen. heer Aantjes heeft voor deze minister die de woningbouw tot een ongekend niveau heeft opgestuwd, vindt hij dit een verwerpelijk standpunt. Hij dacht dat het ook niet paste in de rooms- katholieke staatsbeschouwing Volgens mr. Aantjes mag de over heid wel eisen stellen aan de kwaliteit van de woningbouw, maar daarna be hoeft zij zelf nog niet aLs groot finan cier op te treden. Voor volgend jaar staat er op de begroting weer een bedrag van 1.721 miljoen gulden voor voningfinanciering. De overheid doet iets, dat op zich zelf goed is, maar te weinigen vragen zich af, of het goed is dat de overheid het doet. Kwaliteit Het beleid van minister echter niet alleen op gericht zoveef mogelijk woningen in Nederland te laten bouwen en de minst draagkrach- tigen een betaalbare woning te ver schaffen, nee deze minister voelt zich verantwoordelijk voor de kwaliteit van het hele woningbestand in Neder land. Ook na 1970, wanneer het sta tistisch woningtekort is verdwenen, wenst deze excellentie jaarlijks nog grote bedragen in de woningbouw te stoppen ter verbetering van de kwali teit Daarom is hij nu al gekomen met de woningwetwoningen B. die hele maal niet bestemd zijn voor de minst dnaagkrachtigen. Minister Bogaers deinst er blijkbaar niet voor terug, aldus de heer Aantjes, Geen kapitaal Mr. Aantjes had er begrip voor. dat «ergroting van de vrije sectorbouw volgend jaar op moeilijkheden kan ;tuiten, omdat er ook in de vrije sector gebrek is aan financiële middelen. De 25.000 uitgetrokken woningen voor deze sesctor zijn wellicht voor 1966 genoeg. zou de woningwetwoningen B daarom alleen willen handhaven zolang kapitaalmoeilijkheden voortduren. De woningwetwoning B zou hij willen zien als een mogelijkheid om te vpor- komen, dat in 1966 de bouwcapaciteit et ten volle benut wordt. Mr. Aantjes hoopt daarbij dat deze -sector niet de uitlaatklep gaat worden in de woningwetwoningen A. De toet- singsprijs voor de woningwetwoningen A is immers bijzonder laag gesteld. Het verdwijnen van een bedrijf als de Vl.A.M, is hieraan niet vreemd. Bouw bedrijven, die in de toekomst financieel niet u't dreigen te komen met de toet- singsprijs voor de A-woningen, kunnen dan met enige versiering de A-woningen formeel laten doorgaan voor de duurdere B-woningen, wat uiteraard niet de be doeling is geweest van de minister. Hier heeft echter geen controle vooraf plaats. De controle geschiedt achteraf en boven dien slechts door de gemeentebesturen. Mr. Aantjes blijft het initiatief va minister.,daarom een bedenkelijke zaak Om betrekkingen met Engeland te verbreken CAIRO Egypte heeft de Afrikaan se landen voorgesteld, op 21 december in Addis Abeba te spreken over het besluit van de organisatie van Afri kaanse eenheid, per 15 december (morgen) de betrekkingen met Enge land te verbreken, als het bewind van Ian Smith in Rhodesië niet ten val is gebracht. Uit het voorstel valt af te leiden, dat animo om de relaties met Londen te verbreken onder de Afrikaanse landen niet erg groot Is. Intussen ls (op verzoek van initiatief nemer Kenia) gisteren de zitting van de veiligheidsraad over Rhodestë tot van daag uitgesteld. Kenia heeft bevolen, dat vrachtvervoer naar Rhodesië via Kenia gestaakt moet worden. In Salisbury, de hoofdstad van Rho desië, zijn bij enkele huizen van blanken benzinebommen naar binnen gegooid. Voorts zou een detachement Portugese troepen bij de Karibadam zijn gelegerd ter versterking van de Rhodesische pa trouilles. Verpleger weigerde nood-wachtdienst: hoge boete geëist AMSTERDAM Tegen do verple ger A W (33) uit Maartensdijk is een boete van f400 waarvan f200 voor waardelijk, geëist wegens weigeren van noodwaehtdienst De procureur-generaal vroeg hiermee bevestiging van het v 's van de Utrechtse politierechter. De verpleger had zich in mei i I dit jaar voor inlijving by de bescher ming bevolking te Utrecht moeten mel den. Hij was ook na een tweede oproep niet verschenen en had ook geen be richt gestuurd. Op de vraag van de president waarom hij in hoger beroep was gegaan antwoordde W.. dat hij ge wetensbezwaarde was en de noodwaeht dienst een verlengstuk van de milita-i •re dienst achtte. Kuikens pakken voor hulpactie DWINGELO. Twintig leden van de afdeling Dwingelo van de christelijke plattelandsjonge- renbond gaan deze week nacht werk verrichten ten behoeve van de cmtu-ikkelingsgebieden. Op het bedrijf van de heer J. van Noord, die een der grootste kuikenhökken in Nederland heeft, gaan ze 30.000 slachtkui- kens iiangen, in kisten verpak ken en op vrachtauto's laden. Waarschijnlijk zal dat in de nacht van dinsdag op woensdag gebeuren. De dieren zelf hebben er niet zo heel veel aan, die gaan ge- troon hun door de commercie uitgestippelde laatste gang naar de slachterij in Wezep, maar het loon. dat de jongelui verdienen komt ten goede aan de actie, die de CPB aan het voeren is voor de ontwikkelingsgebieden. Het kuikenspakken zal ongeveer zes- tot zevenhonderd gulden opbrengen. Het plannetje is opgezet in overleg met de slach terij. waar deze tijdelijke hulp niet onwelkom is. Normaal zou men voor het laden mensen van Wezep naar Wingelo moeten sturen, maar het laden van zo veel kuikens ineens stelt het be- drijf voor grote moeilijk heden. Ontploffing dreigt LEEUWARDEN Het café van de heer Woudstra in Oudkerk moet dicht, omdat benzinedampen in de gelag kamer hangen. Gevaar voor explosie is acuut, de kachels zijn gedoofd, het gezin is verdreven naar de keuken, het elektrisch licht mag niet aan ei deuren en ramen van het pand staan gastvrij open om de dampen kwijt te Oorzaak is vermoedelijk een lek in de tank van de benzinepomp bij het café- Het hoge grondwaterpeil heeft de benzine tot vlak onder de vloer van het café ge» bracht. De tanks zijn nu leeg gepompt en door de brandweer met water gevuld. De lieer Nederhorst, fractieleider PvdA, komt zaterdag samen met de heer Tans voor de PvdA zijn visie geven op de regeringsdenkbeelden die vrijdag voor het mijngebied worden bekend gemaakt. DIDAM De Gelderse Achter hoek heeft gisteravond opgewonden taferelen gekend. Duizenden Didam mers waren op de been om te pro testeren tegen de voorgenomen slui ting van het rooms-katholieke zie kenhuis van de St. Adelbert Stich ting. Een eindeloze file toeterende auto's, spandoeken, leuzen; de nauwe straatjes van Didam waren overvol. Het besluit van het bestuur lijkt echter vast te staan. Het uit 1891 daterende zie kenhuis gaat dicht, in de plaats daarvan ;en gezondheidscentrum in het pand komen. De rel begon pas goed door de felle preek die kapelaan Vernooij zondag in de kerk hield. Hij beschuldigde het ac tie-comité voor het behoud van het zie kenhuis „onbeschoft, grof en liefdeloos" Voorstel van regering: Voeg Bijlmermeer voor twaalf jaar bij Amsterdam DEN HAAG De regering stelt voor de Bijlmermeer voor twaalf jaar te voe gen bij Amsterdam. Zij doet dit in eer gewijzigd wetsvoorstel aan de Kamer er komt hiermede aan de meerderheid in de Kamer tegemoet. Gehandhaafd wordt de voorgestelde op. heffing van Ankeveen, 's-Graveland er Kortenhoef en de vorming van een nieu we gemeente 's-Graveland. Gehandhaafd zijn ook de oorspronkelijk voorgestelde wijzigingen van de grenzen tussen Hil. ver sum, Naarden, Weesp en Weesper- karspel. Wel wordt nu opheffing voor gesteld van Weesperkarspel en voorlo pige overbrenging van een deel van Ouder-Amstel (het industriegebied) naar Amsterdam. Bijverdienste.. HENGELO Een 26-jarige man heeft „om wat te verdienen1' van zeventien boortorens der Kon. Ned. Zoutindustrie de bliksemafleiders gesloopt. Het koper bracht een dikke honderd gulden op. Inmiddels is de man aangehouden. De zoutindustrie is gedupeerd voor onge veer f 13.000. want de montage van een bliksemafleider vergt ongeveer f 700. Het gevolg was dat besloten werd een grootscheepse demonstratie te houden. De Didammers waren niet tevreden met de toezegging dat er een gezond heidscentrum zou komen: „Waarom in 1891 voor 4.000 Didammers wel een zie kenhuis en in 1966 voor elfduizend in woners niet meer?", zo vroegen zij De voorzitter van het ziekenhuisbe stuur, pater Janssen beweert dat het ac tiecomité misleid is door uitspraken van deskundigen, die de Didammers voor spiegelden dat het ziekenhuis best kon blijven bestaan. Financieel en medisch is dat echter niet verantwoord, aldus het bestuur. De zes zusters van de congrega tie van St. Jozef, die in het ziekenhuisje werken, gaan met ingang van 1 januari ook al weg, zodat er geen personeel meer De rust in Didam is echter nog niet terug. Het actiecomité eist ontslag van het ziekenhuisbestuur en zal blijven pro- P.v.d.A. maakt begin met clistiïctswerk (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Kort na de publika- tie van hear rapport over de herzie ning van het parlementaire stelsel, heeft de PvdA een begin gemaakt met haar piannen tot verbetering van de relatie tussen kiezers en gekozenen. Om dit contact zo goed mogelijk te doen verlopen heeft de socialistische partij het land verdeeld in 36 districten- Deze zijn gevormd door samenvoeging van de bestaande 73 statenkringen. In Zuid-Holland zijn, bij wijze van proef, de vijf aanwezige statenkringen als dis tricten aangewezen. In elk district komt een bestuur, waar in desgewenst de Vrouwenbond van de PvdA en de Federatie van Jongeren groepen kunnen worden opgenomen. Daarnaast wordt een team gevormd van een of twee leden der Tweede Kamer, een lid van de Eerste Kamer. Statenle den, kandidaten op de Tweede Kamer- lijst en jongeren die assistentie willen verlenen. Een Tweede Kamerlid treedt op als teamleider. De PvdA hoopt dat op deze wijze een persoonlijk contact tussen partijkader leden en kiezers tot stand gebracht kan worden. ALs middel hiertoe wordt onder meer genoemd: het houden van spreekbeur ten. het afleggen van werkbezoeken, het beleggen van spreekuren en het bijwo nen van manifestaties. De vijf bezoldigde rayonbestuurders van de PvdA zijn belast met het starten, het stimuleren en begeleiden van het districtswerk. Voorschotens carillon weldra gemonteerd VOORSCHOTEN Men is al enige weken bezig met het monteren van het 37 klokken tellende carillon, waarvoor het comité „Actie carillon gemeentetoren" gelden bijeen heeft gebracht en waarvoor de gemeente 15.000 beschikbaar stelde. Het rillon kan zowel met de hand als automatisch worden bespeeld; ook dc al in de toren aanwezige klok zal ln de beiaard worden opgenomen. Waar schijnlijk is een en ander 23 decem ber gereed. B. en W. stellen de raad voor het carillon te aanvaarden met betuiging van bijzonder veel dank. LISSE Maandagavond kwam de raad bjjeen voor het aantekenen van beroep bjj de Kroon tegen een besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland tot afwijzing van liet uitbreidingsplan Rooversbroekpoldcr. De gemeente wil namelijk de agrarische bestemming van de Rooversbroek beperken en het overgrote deel tot woongebied bestemmen. Ged. Staten achten dit in str-ijd met het ..streekplan Bollenstreek", volgens hetwelk de Rooversbroekpolder een recreatief karakter moet krijgen. Na toelichting van de voorzitter ging de raad ermee akkooord. dat tegen de afwijzing van Ged. Staten in beroep wordt gegaan bij de Kroon. VOORSCHOTEN Het is de bedoeling het binnenkort gereedkomende instructiebad van 's morgens half negen tot 's middags half vijf open te stellen voor gebruik in schoolverband. Per week zal gedurende 67 lessen van een half uur aan leerlingen van twaalf lagere en trier muloscholen zwemonderwijs worden gegeven. Er van uitgaande dat bij het lager onder wijs wordt begonnen met leerlingen van de derde klas, zullen ongeveer 1700 scholieren eens per week zwemles krijgen. Omdat het deel uitmaakst van de les lichamelijke opvoeding kan van de ouders geen bijdrage worden gevraagd. Van vijf tot zes uur krygt de jeugd instructiezwemmen. Van zeven .ot tien uur kunnen verenigingen zwem men. Op woensdagavond en op zater- terdag van half eÖ tot half vijf is het vrij zwemmen, waarvoor kinderen f 0.50 en ouderen (van 15 jaar en ouder) f 0,75 betalen. Voor het zwem men in groepsverband zijn vier taric- hitomaten B. en W. overwegen voor het vry zwemmen twee automaten aan te schaffen, wat voordeliger is dan een cassière. bij wie o.m. frauduleuze nei gingen zouden kunnen voorkomen. Wanneer daaraan behoefte bestaat zal één uur uitsluitend beschikbaai zyn voor dames die liever niet ge mengd zwemmen. Tijdens vakanties kan de schooljeugd (tegen betaling) overdag het bad gebruiken voor vrij zwemmen, behalve gedurende twee weken van de zomervakantie, die worden gebruikt om het bad schoon te maken. De exploitatie zal naar schatting jaarlijks f 31.000 opbrengen. Voor 19o6 schat men de inkomsten op ongeveei 25.000 gulden. Volgend jaar zal het tekort vermoedelijk 78.000 guldon be dragen. Aldus B. en W. in hun voor stel aan de gemeenteraad om de ver ordeningen dienaangaande vast te stellen. Gymzaal het gehele complex ook voor avondge- bruik in aanmerking komen. Momen teel worden er 56 lessen van 45 mi nuten gegeven voor het lager onder wijs. Naar schatting kan de zaal gedu rende 25 avonduren per week worden gebruikt. Voor de veiligheid van de kinderen heeft de gemeente een con trole-abonnement voor de toestellen afgesloten. Voor genoemde maatrege len vragen B. en W. een krediet van f 600. In verband met de geringe omvang van het nieuwe badhuis (6 douches en 2 kuipbaden) stellen B. en W. voor met ingang van 1 januari 1966 het badbedrijf op te heffen. De huidige badmeester gaat t.z.t. over naar het nieuwe complex, dat hij zal schoon houden. De huurprijs van de dienstwoning voor de badmeester-eerste instructeui. die tevens wordt belast met het toe zicht op het complex, wordt vastge steld op f 128 per maand, exclusief f 20 per maand voor medegebruik var, centrale verwarming. Smirhoff wil overleg KLM-NS over binnenlands luchtnet DEN HAAG Minister Suurhoff var Verkeer en Waterstaat wil, zulks in ant woord op vragen uit de Kamer, overleg bevorderen tussen KLM en Spoorwegen met betrekking tot binnenlandse lucht lijnen. Daarbij wordt ook gedacht gecombineerde retourbiljetten Voorts kwam aan de orde het voor stel van B. en W. om voor de beplan ting bij de ZemelpoLdermolen f 2500 beschikbaar te stellen- Oude matrassen De heer P. van Leeuwen vond het jammer, dat het wandelpad van de Don Boscostraat naar de molen hier aan ten offer zal vallen. Wethouder Mesman zou het prettig vinden als iedereen er zó over daciht als de heer Van Leeuwen, maar er zijn mensen, die dit afgelegen gebied een pracht gelegenheid vinden om zich van iets te onitdoen wat men kwijt wil. Het zg. „vennetje" ligt vol met oude le dikanten en matrassen. Het plan gaat door, het wandelpad komt dus '.e vervallen. Gewacht moet worden op doortrekking van de Don Boscostraat tot de brug in de Eerste Poellaan. Bij de rondvraag merkte de heer Hollander op, dat bij de 3de Poellaan zich een eigenaardige situatie ontwik kelt. Daar liggen straten ten zuiden van de 3de Poellaan gedeeltelijk in Lisse en gedeeltelijk in Sassenheim- Dat geeft problemen betreffende vuil nisophaaldienst, zandstrooien bij glad heid, rioolzuivering, enz. De voorzitter antwoordde, dat een in 1964 gesloten overeenkomst de oplossing zou bren gen. Raadsagenda Voorschoten VOORSCHOTEN - Vrijdag 8 uur komt de gemeenteraad bijeen. Agenda: voor stel tot herbenoeming van leden van de commissie van advies Wooncuimtewet; tot vaststelling van de regelen, de retri- bu'tieverordemng, enz. me' betrekking tot het gemeentelijk instruotiebad: het beschikbaaratellen van een aanvul lend kreddet voor het plaatsen van kerst bomen en het houden van een kerstsa men komst; tot het beschikbaarstellen van een krediet van f5,800 voor de aanschaf fing van gordijnen e.d. ten behoeve van de openbare Adegeestschool; tot het vaarden van het comité „Actie Carillon Gemeentetoren" van een uit 37 klokken bestaand carillon voor de gemeentetoren tot het beschikbaarstellen van een kre diet van f 1.150 voor het aanbrengen van een drainering bij de openbare Ade geestschool. tot het beschikbaarstellen van een krediet van f 1.200 voor de schaffing van een cirkelmaaier voor de gemeentelijke beplantingsdienst, inzake uitbreiding van het aan de heer W. Par don te Voorschoten verleende recht van opstal voor een semi-permanente ver koopgelegenheid aan de Protf. Einstein- Vierhonderd duiven in De Taveerne LISSE De tentoonstelling van de postduivensportvereniging „De Lucht- klibvers" heeft veel moois te zien ge geven. Het was J. A. van Doest die het hoogste aantal punten behaalde. M. de Vreugd, die de mooiste doffer ten tonele voerde, en G. B. Rooden- burg die de mooiste duivin ernaast zette, terwijl P. A. Opdam in de jonge dieren de mooiste doffer bleek te heb- ;n en de mooiste duivin. De tentoonstelling telde 400 inzen dingen. Een extra woord van lof kregen de heren J. van der Hulst en B. Rooden- burg voor de vele werkzaamheden voor deze tentoonstelling. LISSE De stand in het bedrijfs- klaverjassen luidt als volgt: Hobaho II 9 gesp. 1281 pt; Gemeente 9 gesp. 1190 pt; Elka I 8 gesp. 1145 pt; Van Zanten 8 gesp. 1129 pt; Hobaho II 8 gesp. 1111 pt; De Meulder 8 gesp. 1049 pt; PTT 8 gesp. 1041 pt; Elka II 8 gesp. 1041 pt; Tromp 8 gesp. 1021 pt; HLS 8 gesp. 1014 pt. LISSERBROEK Woensdag 15 dec. houdt de dorpsraad een filmavond iri gebouw „Contact" aan de Lisserdijk, 8 uur. LISSERBROEK Uitgaande van de dorpsraad Lisserbroek wordt don derdag in „Contact" een klaverjas- avond gegeven. Play Fair Leimuiden LEIMUIDEN Na een week rust voor de meeste teams in verband met inhaalwedstrijden, hebben de afgelopen week alle teams weer voor de compe titie gespeeld. Gemiddeld werden rede lijke resultaten gehaald: het le dames team kwam tot een puntenverdeling tegen de damesploeg van NSSS uit Noordwijkerhout. Het le herenteam speelde te NoordwiJk tegen TOV 3. Ook hier werd gelijk gespeeld. Het 2e hcrenteam was naar Den Haag getrokken om het op te nemen tegen Netbal. Evenals dc voorgaande wedstrij den ging ook deze verloren (100), zodat dit team eenzaam onderaan staat. Het 3c herentcam was bij de senioren het enige, dat tot volle winst wiat te komen, dit door een 82 overwinning ten koste van Scylla 5. Het meisjesteam (le klasse), bestaande uit L. Schuurbiers, D. Heuzen en E. Touw speelde tegen VW 1 uit Leid- schendam. Zij wisten deze ontmoeting af te ronden met een 6—4 overwinning. Dit resulteert na 5 wedstrijden in 3 overwinningen, 1 verloren wedstrijd terwijl 1 ontmoeting onbeslist bleef. Jongens 2e klasse. Het eerste team bestaande uit A Heuzen, R. Möllers en J. van Steijn bevocht een overwinning op Treffers 4. Eindstand 8—2. Ook dit team kan tevreden zijn: 4 overwinningen en 1 verloren wedstrijd. Het 2e team (3e klasse), bestaande uit J. de Graaf, G. v .d. Hoorn en H. de Prle speelde tegen NSSS 1, Noordwijkerhout. Met een 100 overwinning kon NSSS te vreden zijn. In de nicuwelingenklasse komen uit Wim van Egmond, Jos Hogc- boom en Cok Vermeulen. Zij varlorcn hun laatste wedstrijd met 9—1 van NSSS 2.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7