RUSLAND VERHOOGT DEFENSIE-UITGAVEN Astronauten klagen over stijve heup VS-HOOGLERAAR ONVINDBAAR Toch olie voor Rhodesië Grootste streekplan van Nederland ranse moeder wandelde naar Palestina Pearl Harbor al 24 jaar geleden V.S.- vloot van bommenwerpers ingekrompen? Komt en laat ons vrolijk zingen BRADY DOODDE IN KOELEN BLOEDE' REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN WOENSDAG 8 DECEMBER 1965 kter kunni scoml de I I PrÜ1 I ederd I an d I laati I paald I OP te w| I sp„ II I vele troeven V makkelijk A snel gewassen Jf, nooit strijken y nooit kreuken i lang meegaan ^aangenaam ventilerend Jf, gecontroleerd zal e 1 lensp I MOSKOU De Sowjetunie heeft de defensie-uitgaven voor 1966 met vijf procent verhoogd. Dit is gisteren door minister van fi nanciën Garboezof voor de Opper ste Sowjet verklaard. De verhoging van de uitgaven met vijf procent (600 miljoen roebel) heeft geen en kele verbazing gewekt. Reeds gedurende verscheidene maan den hadden de Russische leiders in verklaringen de nadruk gelegd op slechtering van de internationale toe stand als gevolg van het Amerikaanse optreden in Vietnam en doordat de VS van plan zouden zijn Bonn de beschik king te geven over kernwapens. Waarnemers hechten aan de verho ging van het defensie-budget een meer politieke dan budgettaire waarde. De Russische militaire uitgaven geven, volgens hen, elk jaar de graad van de internationale spanning in de ogen van de Russische regering weer. Uit welingelichte bron wordt voorts vernomen dat de wijziging met betrek king tot de commissies van toezicht van volk partij en staat, waartoe het centrale comité maandag besloot, meei te betekenen heeft dan slechts een ge wone functiewijziging. LONDEN Premier Wilson heeft geweigerd een Britse tanker met 12.000 ton ongeraffineerde olie te gelas ten niet naar Mozambique te gaan. De olie is bestemd voor Rhodesië. De tan ker, British Security, is eigendom van British Petrol, waarin de regering een meerderheidsbelang heeft. Het schip is een week geleden ver trokken uit Aboe Dhabi aan de Perzi sche golf en zal volgende week te Bei- ra in Mozambique aankomen. Vandaar wordt de olie door een buisleiding r de raffinaderij Umtali in Rhode- gepompt. Het waren voornamelijk Labour-afgevaardigden in het parle ment die het terugroepen van de tan ker eisten. Ze wezen op de aanbevelin gen van de VN inzake een volledige embargo van goederen voor Rhodesië. Wilson merkte op dat de Rhodesische regering keus kan maken uit tiental- Ie andere tankers, die met olie aan boord op zee zijn. Een naar een ande re haven dirigeren van de British Se curity kan bovendien de olievoorzie ning van Zambia in gevaar brengen, Wilson. Twenthe moet bandstad worden In feite werden deze organen geli- kwideerd om vervangen te worden door een instrument dat geheel anders van opzet is. „Toezicht door het volk" zal niet meer afhankelijk zijn van de partij, doch rechtstreeks onder de mi nisterraad ressorteren. Voor Alexan der Sjelepin, die de opgeheven com missies leidde, betekent dit dat hij een sleutelpositie in de top van de pyraml- de partij-regering kwijt is. Sjelepin is namelijk ook vice-premier. ZWOLLE Vandaag is het Irootste streekplan bekendgemaakt Bat ooit in Nederland ter tafel is rekomen: het streekplan Twenthe. volgens dit plan zullen de drie gro- |e steden van Twenthe, Almelo, fïengelo en Enschede, alsmede de iussenliggende gebieden uitgroeien lot een bandstad met een lengte tan 35 kilometer en een breedte iran zeven kilometer. Een groot deel van de toekomstige bevolking van Twenthe zal gehuis- vest moeten worden in deze band- stad, waar verder de werkgelegen heid TOveel mogelijk zal moeten wor den geconcentreerd. De ontwerpers I hebben als uitgangspunt genomen, dat Twenthe over twintig jaar onge- j veer 650.000 inwoners zal hebben, welk aantal later zal aangroeien tot één miljoen. Het streekplan geeft aan hoe voor deze groeiende bevol- 1 king ruimte kan worden geschapen om te wonen, te werken en zich te ontspannen. In Twenthe is er al sprake van [glomeratievorming (Almelo, Wier en en Hengelo-Enschcde). Uitgaande 'an deze situatie kwamen de ontwer- In K Van MARSEILLE De 32-jarige Franse moeder Genevieve Trosze- Zynski, die op 13 juli uit Maneg- liese bij Le Havre te voet naar Palestina vertrok, is thans op de erugweg naar Frankrijk met een sraëlisch passagiersschip. Zij ver rok gisteren uit Haifa en reist iratis terug naar Frankrijk op Kisten van een Israëlische scheep vaartmaatschappij. 'an haar vijf kinderen een gevaar- ijke ziekte te hoven kwam rijpte in teneviève het plan, uit dankbaarheid ils pelgrim een voettocht naar Pa- estina te maken met als enige met gezel een ezel. Het dier werd in Turkije ziek, maar Geneviève keert net een andere ezel, een geschenk 'an de burgemeester van Bethlehem, terug. Mevrouw Troszezynski vertrok uit Wenegliese met slechts 10 frank op tak. Dit geld heeft zij nog, daar zij pnderuieg niets heeft hoeven uit te Veven. ook niet voor haar ezel. De inensen, die 2ij op haar lange tocht Van 4000 km ontmoette, waren alle maal uiterst voorkomend tegenover We pelgrim, die getrokken is door poitserland, Italië. Zuid-Slavië, Bul garije, Turkije, Libanon, Syrië, Jor- Idaniè en Israël. pers tot de bandstad. De verdere uitgroeiing en versterking van de be staande agglomeraties zien zij als eerste fase, de integratie van de twee agglomeraties tot een bandstad met drie uitstekend geoutilleerde kernen als tweede. Stimulerende activiteiten van overheid zullen kunnen bewerkstelli gen, dat het Twenthse industriegebied voor de uit de ruimtelijke problemen voortspruitende noodzakelijke bevol kingsspreiding van nog grotere beteke nis wordt. Een sterkere bandstad zal volgens de ontwerpers een volwaardig tegenwicht worden tegenover steden elders in het land, met name de randstad-Holland. WASHINGTON Amerika heeft een factor uitgeschakeld die bijgedra gen heeft tot de militaire debacle van Pearl Harbor, nl. het onbereikbaar zijn van de hoogste functionarissen van het Amerikaanse opperbevel. Vrij wel onmiddellijk, nadat vandaag 24 jaar geleden een Japanse overval een groot deel van de Pacificvloot uitscha kelde, is men begonnen, deze factor zoveel als mogelijk is te elimineren. Egypte dreigt de diplomatieke be trekkingen met Engeland te verbreken, als 15 december het bewind van Smith in Rhodesia nog aan de macht is. Een Mariabeeld je, toegezonden aan het Venezolaanse parlementslid Mar tin Antonio Rangel, bleek een tijdbom te zijn. Toen het „projectiel" explo deerde werd Rangels vrouw gedood. Spanje zou 53 koopvaardijschepen voor Cuba willen bouwen in ruil voor Cubaanse suiker. Nederland is tegen sancties Zd.- Afrika NEW YORK Nederland heeft zijn steun toegezegd aan het voorstel tot vorming van een fonds in VN-verband voor hulp aan de slachtoffers van de Zuidafrikaanse apartheidspolitiek. De Nederlandse afgevaardigde in de V.N., dr. Lichtveld, zei dit namens zijn rege ring. Hij kantte zich wel tegen toepas sing van economische sancties tegen Zuid-Afrika, daar dit meer schade zou berokkenen aan diverse andere landen dan aan Zuid-Afrika. Hij wilde Zuid- Afrika ook niet uit de V.N. laten sto ten. Men moest Zuid-Afrika niet isole ren, maar bij de Zuidafrikaanse rege ring blijven aandringen op wijziging van haar politiek, aldus dr. Lichtveld. Met grote meerderheid heeft de Po litieke commissie van de VN de apart heidspolitiek veroordeeld als een be dreiging voor de internationale vrede. De commissie riep op tot bindende economische sancties als enig middel om het probleem op te lossen. WASHINGTON De Ver. Staten zijn van- plan, hun vloot van lange- afstand-bommenwerpers tot ongeveer 250 vliegtuigen terug te brengen. Dat is een derde van de huidige sterkte. Deze inkrimping moet in 1971 voltooid zijn. Dan moeten de intercontinentale raketten (waarvan er al 840 staan op gesteld) volledig de taak van de af te schaffen vliegtuigen hebben overge nomen. Kind ontvoerd in Hongkong: losgeld bijna een miljoen HONGKONG Drie gemaskerde mannen hebben de 8-jarige Sjan Hon Jioe, kind van een rijke rijstexpor- teur, ontvoerd. De ontvoerders eisen een losgeld van bijna een miljoen gul den. Het kind werd ontvoerd toen het met een bediende op weg was naar school. De bediende werd later ge kneveld in de kelder van een gebouw teruggevonden. Onderdompeling (8) Zonder meer concluderen tot zuige- lingendoop n.a.v. Hand. 16 vers 33 lijkt mij voorbarig. Er volgt nl. in vers 34, dat zij allen tot geloof geko men waren en een zuigeling kan nog niet geloven. Verder staat in het zen dingsbevel: ....maakt hen tot mijne dis cipelen en doopt hen...., dus eerst dis cipel zijn. Verder zegt Matth. 3 vers 6 ...en zij lieten zich in de rivier de Jordaan door hem dopen onder belij denis van hun zonden.... Indien nu de zonden van een baby reeds afgewas sen zijn, behoeft dit kindje dan geen bekering meer? Vlaardingen, N. Boone Poortvliet Onderdompeling (9) De kinderen der Kerk worden gebo ren als erfgenamen der Verbondsbe- loften. Daarom moeten ze gedoopt worden: het merkteken van dat Ver bond Gelijk art. 34 der Ned. Geloofsbe lijdenis zegt: ....gelijk de kinderkens in Israël besneden werden op dezelf de beloften die aan onze kinderen gedaan zijn.... Den Haag. W. van Straten Onderdompeling (10) Het lijkt een eerdere inzender onwaarschijnlijk, dat er bij de beke ring van de gevangenbewaarder geen kinderen zouden zijn geweest. Maar dat is toch geen bewijs? Overigens schrijft hij zelf: „Eerst bekering, ook op de zendingsvelden, dan doop". De zeden en gewoonten uit die tijd wa ren, dat slaven, maar ook bewakers, tot het huis gerekend werden. Verder stelde de inzender: „Onze doop hangt niet van ons geloof af, maar van de daad die Gód stelt". Maar dat kan toch niet aan zuigelingen zijn? Tens lotte brengt de schrijver nog de vrouw en het Avondmaal in het ge ding. Mag ik verwijzen naar Gal. 3 vers 27 en 28? Dordrecht, H. van Dalen Onderdompeling (slot) In Rom. 6 vers 4 staat „Wij zijn dan met Hem begraven door de doop in de dood". Hier wordt de doop voorge steld als een begrafenis en het opstaan uit het water als een opstaan tot een nieuw leven met Christus. De onderdompeling en het opstaan uit het water zijn „de beste symbolen van de bijbelse doop" heeft eens enke le jaren geleden een Gerf. predikant in een preek gezegd .Zo heeft m.i. ook Christus de doop ingesteld en is de enige bijbelse doop en niet de besprenkeling van de kleine kinde ren. De kleine kinderen moeten in een samenkomst der gemeente aan de heer worden opgedragen. Jezus liet hen niet dopen, maar omhelsde en zegende ze. De kinderdoop is naar mijn mening op geen enkele bijbelse grond te verdedigen. Hierin dwalen de kerken, die de kinderen besprenke len. Den Haag, C. J. Muns (S.v.p. geen nieuwe brieven meer over dit onderwerp. De discussie wordt gesloten Red.) WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Wie goed naar deze dame kijkt, kan gelijkenis met Charley Chaplin ontdekken Dat is ook geen wonder, want zij is zijn dochter Geraldine (hoe kan het anders) oók bij film werkzaam. Ze vertrekt hier van het Parxjse vliegveld Orly naar de V.S., waar ze de première van haar jongste film, Dokter Jtvago", zal opluisteren. WAT we vroeger bepleit hebben wordt nu algemeen gedaan: zang platen hebben de volledige teksten tegenwoordig op de hoes. We draai den ditmaal voor u: Mijn Herder is de Here God. Arto- ne PDA 157. Het jeugddienstkerkkoor „Scheveningen", de Chr. gem. zangver eniging Concordia en het Vissersvrou wenkoor met warm en goed gezon gen, bekende en onbekende gezangen en liederen, enthousiaste gemeente zang o.l.v. Jaap Hillen en twee fraaie orgelsoli van mejuffrouw H. M. van der Vlies (Trumpet Tune van Purcell en Bachs Jesus joyeen rijk geva rieerde L.P. als een nieuw bewijs dat Scheveningen weet wat zingen is. U alleen, U loven wij. Artone PDA 166. Voor de liefhebbers van „niet-rit- misch" gezongen psalmen: gemeente zang uit Veenendaal, geleid door Jaap Zwart Jzn en begeleid door de orga nist Bob van StempvoorL Twaalf van de bekendste psalmen worden op de ze LP strak en fris en uit volle borst gezongen, en de opname is goed. Maar wie van deze manier van psalm zingen houdt, zou een wat trager tem po wel geprefereerd hebben. Komt en laat ons vrolijk zingen. Artone PDA 160. Koor- en gemeente zang uit de Nieuwe Kerk in Den Haag o.l.v. Gerard Akkerhuis, wiens naam een muzikaal verantwoord pro gramma garandeert. Ook nieuwe lie deren: psalmberijmingen van Ad den Besten (op gezangmelodieën) en psal men in de nieuwe berijming. Akker huis speelt korte stukken van Krebs, Reger en Walond, zijn collega's Jan Welmers en André Verwoerd begelei den kundig koor en gemeente. De koren zijn Het Residentie Bachkoor, de jongeren van Excelsior, de Chr. Wassenaarse Oratoriumvereniging en Laus Deo uit Gouda. Een mooie, gave plaat. Zeg het aan Jezus. Artone PLA 158. Variatie genoeg in dit repertoire, Via naald en plaat want hier is een LP van liederen uit Glorieklokken, de bundel die bijv. bij Youth for Christ in gebruik is. Het Anker Duo bij gitaar en een matig gebruikt hammondorgel. De stemmen zijn niet geschoold (wel tamelijk zui ver) en de melodieën zijn nogal eenvormig. Maar het gaat bij deze evangelisatieliederen toch meer om de tekst. De meeste liederen waren ons onbekend. Enkele geliefde liede ren zijn er, zoals de Herder der Lief de, en het lied van het „ruw oude kruis", dat er hier yrij traag uitkomt. Beveel gerust uw wegen. Artone PDA 165. Twaalf bekende en onbeken de liederen, gezongen door de alt Truus van Dongen. Haar lerares. Jo Vincent, schrijft op de hoes, dat deze Leidse doktersvrouw en moeder van een druk gezin een grote carrière be reikt zou hebben, als ze maar vroeg met lessen begonnen was. Want dat gebeurde pas vier jaar geleden. Een opmerkelijk gave, klankrijke stem, en ze draagt de liederen zo voor, dat elk zijn karakter krijgt. Een plaat om vaak te draaien. Teke Bijlsma bege leidt talentvol en meestal bescheiden op het mooie orgel yan de Goudse St.-Jan. Valerlus-llederen. 65074 E.P., uitge bracht door het Centraal Cultureel Adviesbureau in Rotterdam. De zang klassen van de Geref. school in Rijs wijk laten oi.v. Jan Baas horen hoe deze (vier) liederen gezongen beho ren te worden. Pretentieloos maar zui ver. De school is bij de yerkoop ge baat. Vlied naar het kruis, 110.500 E., werd ook door CCA gemaakt, en wel ten bate van het evangelisatiewerk in België. Met Arie Pronk aan het orgel zingt Gré Hartendorp vier Joh. de Heer-liederen. Met waardering voor het goede doel en de goede bedoelin gen moeten we liefhebbers van het eenvoudige geestelijke lied toch naar de (overvloed van) betere platen ver wijzen. WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Officier in kindermoordproces: Vriendin keek toe HYDE De openbare aankla ger heeft gisteren in het kinder moordproces verteld hoe beklaag- Ian Brady de 17-jarige Edward Evans om het leven bracht. Naast Evans zou Brady ook de 10-jarige ley Ann Downey en de 12- jarige John Kiibridde hebben vermoord, wier lijkjes in een ver laten veengebied bij Manchester zijn gevonden. Met Brady staat zijn 23-jarige vriendin Esther Myra Hindley, terecht. De openbare aanklager vertelde dat rady's 17-jarige zwager David Smith op 6 oktober kort voor middernacht een verschrikkelijk geschreeuw had gehoord toen hij het huis van beklaag de binnenkwam. Hij was de huiskamer binnenge sneld waar hij een gruwelijk tafereel aanschouwde. Evans lag half op een divan, half op de grond en Brady stond over hem heen gebogen, de jon gen met een bijl slag na slag toebren gend. Daarna had de moordenaar zijn slachtoffer met een stuk elektriciteits draad gewurgd. Zijn vriendin Myra Hindley keek daarbij toe. Brady stak een sigaret op, veegde zijn handen af en gaf de vrouw opdracht, de kamer op te ruimen. Smith hielp haar daarmee en kreeg daarna een glas wijn. Grapjes makend, rolden Brady en zijn vriendin het lijk in een doek, waarna Myra zou hebben gezegd: „Weet je nog die keer, dat we een lijk begroeven in het veen er een politie man aankwam?" Uiterlijk zonder een enkel teken van emotie hoorden de twee beklaagden gisteren de beschuldi gingen aan, naar de muur of naar de grond starend. ££fl hij, I De 21-jarige Westduit- se dienstplichtige Heinz Urben uit Keulen is giste ren voor de tweede maal in de Schotse plaats Gret na Green getrouwd met een minderjarige landge note. Ditmaal was de bruid de 16-jarige fa brieksarbeidster Elfriede Hahn. Nog geen twee jaar geleden was Urben ook in Gretna Green in het huwelijk getreden met de 17-jarige typiste Maria Nerking die op de zelfde fabriek als zijn nieuwe bruid werkt. Dit huwelijk werd dit jaar ontbonden. Een Oostenrijker en twee Duitse leden van het Franse Vreemdelin genlegioen zijn maandag met een van vliegveld Ajaccio op Corsica gesto len sportvliegtuig naar het Italiaanse eiland Sar dinië uitgeweken, waar zij bij een noodlanding alle drie verwondingen opliepen. De legionairs van wie de leeftijden va rieren van 20 tot 22 jaar, waren in de Corsicaanse kustplaats Bonifacio gele gerd. I Twee schooljongens van veertien jaar in d« Westduitse stad Lübeck blijken bij inbraken 11.000 mark te hebben buitgemaakt. De vader van een van hen, die als „stille vennoot" meedeed, streek hiervan driedui zend mark op. Buitenlanders die asiel in de Bondsrepubliek zoe ken alleen om een beter leven te krijgen, worden voortaan naar huis ge stuurd. Alleen zij die in eigen land om redenen van politiek, geloof of ras worden vervolgd, worden toegelaten. Het aantal toeristen in Zweden is de laatste ja ren telkens met ongeveer tien procent toegenomen. Wat het afgelopen sei zoen betreft vormden de Nederlandse toeristen de sterkst toegenomen groep HOUSTON Borman en Lovell heb ben gisteren bij de 42e omloop van hun capsule Gemini 7 naar ruimte centrum Houston geseind, dat zij last hebben van stijfheid in de heu pen. „Het is niet zo ernstig. Met rugoefeningen proberen wij de stijf heid weg te krijgen", zo meldde Lo vell aan project-arts Berry. Deze merkte op dat Lovells stem wat schor klonk. De ruimtevaarder weet dit aan de zuurstof in de capsule. Borman heeft inmiddels de capsule in een nieuwe baan gestuurd ter voor bereiding van het rendez-vous in de ruimte met Gemini-6. Om circa kwart voor zeven 's avonds begon de Gemini-7 aan de 45e omloop om de aarde. Tijdens de 44e heeft Borman zijn achterste stuwra- ketten 16,5 seconde lang ingescha keld toen hij tussen Australië en het eiland Canton was. Hierdoor werd de snelheid met naar schatting 3,50 meter per seconde ver hoogd. Het laagste punt van de baan is daar mee 10 km hoger komen te liggen, namelijk op 230 km boven de aarde. Het hoogste punt kwam vijf kilome ter lager te liggen, namelijk op 315 kilometer boven de aarde. Lovell bleef voor de vierde dag in zijn ondergoed vliegen. Hij mag zelf uitmaken, wanneer hjj zijn ruimtepak weer zal aantrekken en Borman de kans zal krijgen, zonder „pak" te vlie gen. Intussen zijn er moeilijkheden met de computer van de Gemini 6 op Kaap Kennedy. Het geheugen van de com puter moet worden vervangen. De kans, dat de Gemini 6 zondag al zal worden gelanceerd is nu vrijwel keken. Onmiddellijke verlichting vjn "Doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Deumatische pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem. Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt AlgesaI diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtcsensatie of irritatie vait de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot In de gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt I Zorgt dat U thuis altijd een tube AlgesaI bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. De Navo £)E nederlaag van generaal de Gaulle bij de verkiezingen van zondag maakt de na jaarvergadering van de Navo te Parijs van volgende week tot een kleurloos geval. Vorige week, toen nog werd aange nomen dat de Gaulle in elk geval een ruime meerderheid zou behalen, waren de verwachtingen voor de Navo-bijeenkomst al niet hoog ge spannen. Nu de beslissing in Frankrijk pas op 19 december valt, is de kans op wer kelijk gesprek nog geringer gewor den. De andere Navolanden hebben geen enkele behoefte, de Gaulle voor het hoofd te stoten. De grote vraag is, hoe de generaal als hij op 19 december wordt her kozen zal reageren op zijn neder laag in de eerste ronde. Zijn medewerkers trachten de be tekenis ervan te bagatelliseren. Het stelligst ontkennen zij, dat de Fran se kiezers in meerderheid bezwaar hebben gemaakt tegen de Europese en Atlantische politiek van de gene raal. Mogelijk zal de Gaulle zelf een sQortgelijke houding aannemen. In dat geval zal de generaal wellicht zijn tot dusver gevoerde beleid nog krachtiger doorzetten. Men zegt echter, dat de generaal als het erop aankomt heel nuchter kan zijn. Zie zijn beleid ten aanzien van Algerije. Het zou niet wijs zijn, als Frank- rijks bondgenoten de generaal op dit ogenblik niet zouden ontzien. Hij moet zijn beleid zonder gezichtsver lies kunnen veranderen. Louisiana is de tweede zuidelijke staat van de VS, die het Amerikaanse hooggerechtshof verzocht heeft, de wet op het kiesrecht ongrondwettig te ver klaren, Deze wet beoogt de weg naar de stembus vrij te maken voor de ne gers, met name in het zuiden van de VS. Hij maakte afwezige indruk AMSTERDAM De 56-jarige Amerikaanse hoogleraar dr. Ri chard Follis is sinds zondagmor gen spoorloos verdwenen. Op dat moment is hij voor het laatst ge zien in hotel Schiller op het Am sterdamse Rembrandtplein, waar hij zijn intrek had genomen. De hoogleraar zou maandag jl. een onderhoud hebben gehad met zijn Leidse collega dr. A. Queri- do. Hij is echter niet in Leiden geweest. De Amsterdamse politie neemt aan, dat hem een ongeluk is overkomen. Zij gelooft niet dat er van een misdrijf sprake is. Tussen de bagage van prof. Follis heeft men een vliegbiljet gevonden, waarop stond dat hij om tien voor negen gistermorgen vanaf Schiphol per vliegtuig zou vertrekken naar Te heran. Ook op de luchthaven is hij niet aangekomen. Amerikaanse autoriteiten op de vlieg basis Soesterberg hebben ontkend dat prof. Follis lid was van de Amerikaan se geheime dienst De hoogleraar is als wetenschappelijk (burger)ambtenaar verbonden aan het Walterreed Army Medical Centre in Washington. Vrouw vrouw). Hij kwam in de nacht van vrijdag op zaterdag met deze vrouw het hotel binnen. Omstreeks vier uur in de morgen verliet zij het hotel en nam toen een taxi. Het is niet bekend wie deze vrouw is geweest. Voor de hoogleraar was het zijn eerste bezoek aan Amsterdam. In de nacht van zaterdag op zondag had prof. Follis, die gehuwd is, door de hal van het hotel geijsbeerd. Dit vestigde de indruk dat hij op iemand wachtte Te middernacht verliet hij het hotel om er twee uur later nog even terug te komen. Hij maakte een wat afwezi ge indruk en gaf een fooi aan een rikaan voor zover bekend, slechts con- hotelemployé. Daarna vertrok hij oo- tact gehad met een persoon (een 1 nieuw en is sindsdien onvindbaar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5