Weekagenda Service reinigingsdienst vond veel waardering Diplomazwemmen LWV ALPHEN NEEMT LEIDING IN EERSTE KLASSE Leidse jeugd op pad voor het kind in Djemila In Leiderdorp zeilden ruiten uit flatgebouw JEÜWE LEIDSE COURANT MAANDAG 6 DECEMBER 1965 ,ek Maandag jetfen Haag: Kon. Schouwburg, 3.15 .pril Danstheater. Dinsdag istraat 85, 8 u.: Leidse Midden- Iscentrale, weth. C. J. Piena over •ing, wegenschema e.d. •estraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Emigratiecentrale. idhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouwfonds Gemeenten. ;eum Oudheden, 8 u.: dr. V. Elbern •lijn) over „Zwischen Magie und oorjube". ird'1en Haag: Diligentia, 8.15 u.: Zuidh Iikf Woensdag Pieterskerk, 7.15 tot 7.50 uur: avond lijksmuseum. voor Volkenkunde, 3.30 _J: filmvoostelling „Wonderful world" JJm reis over de wereld) en „Yellowsto- IPark". Onder de twaalf jaar alleen gang onder geleide, jen Haag: Kon. Schouwburg, 8 15 u.: H. Comedie met „Kleine Aiice". jen Haag: Diligentia. 8 u.: vioolreci- [Ivry Gitlis. len Haag: gebouw Haagse Kunst- 9 uur nam., opvoering „Spiraal', leveningen: Kurzaal. 8.15 u.: Resi- Orkest. Donderdag ie zaal Gehoorzaal, 2.30 u.: afd. Ned. Ver Huisvrouwen, leden- idering. Haag: gebouw Haagse Kunst- 9 en 11 uur nam., opvoering Haag: Gemeentemuseum, 8.15 u.: eert op oude muziekinstrumenten Vheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Kunst- and-Orkest, met pianist. dawapenburg 10, 7,30 uur; 30'n:gerenS0C- Venster, dansavond, ishuis, achter Hoflaan 74, 7 tot 8.30 ruilbeurs voor verzamelaars. Wijijksmuseum Volkenkunde, 8 uur- intern. samenwerking, dr. P. H. ;lftjt over „Vreemd en eigen", lezing met ïrd»beelden over de ontmoeting met de ,in*ns uit de buitenwereld :e"|e Lakenhal, 8 u.: Oud-Leiden, H sstra over de Brittenburg Katwijk Haag: Kon Schouwburg, 8.15 u.. :he Comedie met „Glazen speel- Haag: Diligentia, 8.15 u.: De Nieu- iletj Komedie met „Romulus de Grote". Haag: gebouw Haagse Kunst- 9 en 11 uur nam., opvoering Zaterdag |fd. Leiden Kon. Ned Natuurhist. Ver. geschiedenis natuur- "^'lenschappen. 1. Leiden Ned. Reis-Ver.: museum oudheden. Rapenburg, •iiojude Vest 13, 8 u.: C.J.V. De Valk, dnter bal. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht u.: jongerensoc., voddenbal. mburg 10: jongerensoc. 't Roefje. Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 :he Comedie met „De vervolging de moord op Jean Paul Marat". Haag: Diligentia, 2.15 uur: toneel- fep Arena met De kikkers" 8.15 [Nieuwe Komedie met „Romulus de lijijl Het Welke apotheek? Jotheek Van Driesum, Mare 110, tel. Zat. 4 dec is van 8 tot 12 uur Wgens ook open de Zuider-apotheek, ïenschansweg 1, tel. 23553. Jotheek Leiderdorp en Voorschoten i de hele week geopend. Uieek Oegstgeest is zondag geslo- ï- van 8 tot 24 uur. Films i (2.30. 7 en 9.15 uur): Sergeant 4 jaar) (2.30 en 8 uur): My fair lady (alle Jbjden (2.30 en 8 uur): De tijgerkat (14 h, woensdag (2.30, 7 en 9.15 uur): wwen verdwijnen (18 jaar), t (2.30, 7.15 en 9.15 uur): De avontu- 1 de Goudkust (14 jaar), idio (2.30, 7 en 915 uur): Gisteren, ïdaag en morgen (18 jaar). (2.30, 7 en 9.15 uur): I tabu (18 Tentoonstellingen Jenburg 10: tentoonstelling werken Henk O verduin (10- -12 en 24 u.). rdags gehele dag, tot en met 31 de- li Lakenhal: tentoonstelling werk van van de Ned kring van Tekenaars v.13 december). nburg 73: schilderijen, tempera's tekeningen van Jan Hen- Steven Gijsbers (van 1 tot en me' geopend op werkdagen van 9 Sinterklaassiirprise voor patiënt Diaconessenhuis LEIDEN Patiënten van het Diaconessenhuis keken zaterdagmid dag vreemd op toen zij op het gras veld voor het ziekenhuis omringd door vele mensen een enorm span doek ontwaarden alsmede een vlieg tuigje. „Een spoedige vlucht naar huis willen wij wensen aan onze di recteur en alle andere mensen", zo luidde het opschrift van het span doek. Personeel van de Hygia-fa- briek in Lisse wist er meer van. Zijn directeur de heer A. A. M. ter Meer, ligt al ruim drie weken ter observa tie in het Diaconessenhuis en daar door kon hij afgelopen vrijdag niet het Sinterklaasfeest van de fabriek meemaken. Als Mohammed niet naar de berg komt, komt de berg naar Mo hammed, dachten de Hygia-mensen en zij maakten van pijp en linnen een surprise in de vorm van een vlieg tuigje. Sinterklaas tussen Leidse apparaten LEIDEN Zaterdagmiddag heeft de personeelsvereniging van de Leidse Appamabenfaibriek de kinderen van het personeel weer een mooi Sinter klaasfeest bereid. Voor het eerst kon dit feest worden gehouden in de pas in gebruik genomen kantine, waar over de gast zijn blijdschap uitsprak. Na de kindervoorstelling kreeg ieder kind een pakje mee. Belangstelling voor kraakperswagen LEIDEN De extra-service die de gemeentelijke reinigingsdienst met de zogenaamde grofvuilophaaldienst geboden heeft, is in het algemeen zeer op prijs gesteld door de Leidenaars. Tijdens de eerste ronde, van 4 oktober tot 26 november, hebben alle 32 buurten, waarin de stad voor deze gelegenheid was verdeeld, een beurt gehad. In totaal werden 195 vrachten afgvoerd naar de stortplaats aan de Roomburgerweg. De zeven platte vrachtwagens die vroeger nodig waren voor de afvoer van een dergelijke hoeveelheid, konden nu vervangen worden door één kraak perswagen. Elke vracht van ongeveer 35 kubieke meter vuil werd in de wagen door het kraakprocédé geredu ceerd tot ongeveer twaalf kubieke meter. De bereidheid tot medewerking liet nog wel wat te wensen over. In enkele buurten werden te grote hoeveelheden aangeboden, terwijl het ook voorkwam dat het vuil te vroeg was buiten ge zet. Opkopers en lompenhandelaren bleken soms al hun slag geslagen te hebben, waardoor los vuil op de straat terechtkwam. Alleen de Pieter Both- straat vormde een lofwaardige uit zondering. Winkeliers die htm bedryfsvuil wil den meegeven, werden verwezen naar de speciale regeling die voor geldt. De woensdagdienst, die in deze pe- LEIDEN Voor de laatste maal dit jaar hebben leden van de Leidse Water vrienden voor het diploma gezwommen. Op één na slaagden alle 70 kandidaten Het waren- diploma A in het Zweiland- bad: Pim Hoeven: Ronald Mackenzie: Ronnie Poelgeest. Pieter Hoogstraten, B N Scheffer, Hans Spierenburg. Henste- rimk v d Woerd, Mariusu Mackenzei, Ine- Houten, Erika v Iterson, Eugenie Janssen. Grada Keereweer, Gabriëlle Luyendijk, Marga Leget, Jolanda Legett, Mar ja Mieloo, Marijke Teeuwe, Liesbeth Schuitenmaker. Sandfra Ty dieman, Diploma A overdekte: Marjo Deeren- fengèr, Ada Lekkerkerker, Joke J 11 den, Cornelis Hiemers, Hein li. kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: telling van schilderijen en etsen Willem Witsen en kleine werken van L. O. Wenckebach (4 dec. jan., dag. 10 tot 17 uur, bo- op dinsdagavond van 8 tot 10 kerstdagen, Oud en Nieuw en op iïPaS gesloten) Aan brandwonden overleden LEIDEN Zaterdag is in het Aca demisch ziekenhuis overleden de heer P. van Nierop uit Leiden, die op 17 augustus bij het lassen op de scheeps werf van Boot ernstige brandwonden opliep. LEEUWEN in sociëteit Minerva LEIDEN In aansluiting op een galaconcert geeft het studentenmu ziekgezelschap Sempre Crescendo woensdagavond in de nieuwe studen tensociëteit Minerva aan de Bree- straat het eerste galabal- Circus Boltini vervult een belang rijke rol bij dit bal. In de bovenzaal van de sociëteit worden namelijk circusnummers ver toond. waarin zelfs leeuwen zullen optreden. Tevoren zullen de leeuwen uiit de op straat staande leeuwen wagen onder leiding van dompteur Aad de Vries via de sociëteitstiap naar boven moeten lopen, waar hun kooi staat te wachten. Raaclsagenda Hillesom HILLEGOM Morgenavond om 8 uur vergadert de gemeenteraad. De agenda vermeldt onder meer: wijzi ging Winkelsluitingsverordening: be groting stichting Woningbeheer 1966: algemene beschouwingen gemeente begroting 1966. HILLEGOM Er wordt een actie gevoerd met het doel f 11000 bijeen te brengen teneinde de r-k. muziek kapel ..Crescendo", die in januari 35 jaar bestaat, in een nieuw uniform te kunnen steken. Auto's in berm en sloot ALPHEN Een op de Steektenveg rijdende personenauto die zaterdag wilde voorsorteren naar de Gouwstraat, kreeg stevige duw van een achterop ko mende vrachtauto. Eerstgenoemde wa gen schoot naar de linker weghelft, werd aangereden door een tegenligger en kwam vervolgens zeer zwaar bescha digd, in de wegberm tot stilstand. De besturder, een Alphenaar, werd slechts licht gewor.d. Op de Voorburgseweg werd gistermid dag een auto slachtoffer van de wind. De bestuurder geraakte bij het door een plas rijden even de controle over het stuur kwijt, schoot achter een paar bo_ door en kwam vervolgens door een hevige rukwind in de Woudwetering te recht. De bestuurder wist bijtijds op het droge te komen. Thon Elderhorst, Peter Jansan, Joham Paardekooper, Fransiscus Hiemers, Dick de Vring, Truus Crama, Dieneke Dijk man. Loes v Kesteren. Marianne v d Mey, Annemarie Meiman. Simon v Mey gaar den, Pieter Nieuwenburg, Hams de Wolf, Yvonne Hieremst, Ada Pardon, Els de Ru, Willy Bleyi. Gabrie Gressie, Henk Mas tenbroek, Willem Vos. Diploma B overdekte: Nelly Klink, Greetje v Rijt, Willie v d Salm, Geeitje v d Salm, Els Verdegaal, Rosa v Wou denberg, Mariawnie v Veen, Joke Féngler, Adrie H-abraken, Yvonine v Heyningen, Joske Lamme, Sammy Schats, Josephine Serddjn, Lia Stouten, Adrie ■'Waterland, Cornelis de Koning. N Ravensbergen, Tonny Barendse, Jan v d Berg, Julius v Hajttum, Arie Visser, Bert de Jong, Jan Ouwerkerk, Freddy Robbers, Johny Sloos, Frans Tas. Van dak tot dak LEIDEN Geen Sinterklaas maar een balk van zes meter lengte ging gis termiddag om vier uur van dak tot dak. Het eerste dak was dat van een huis aan de Parkstraat, het andere dat van een geparkeerde personenauto, waarop de balk tengevolge van een rukwind terechtkwam. De schade aan de auto was zo groot, dat de eigenaar wel op het dak kon gaan zitten. Tussen drie uur en half vijf moest ook de brandweer daar zes maal naar toe: losgewaaide stukken zink en t.v.- antennes richtten op zes plaatsen chaosje aan. Rehoboth-fruit voor kleuterkliniek A.Z. LEIDEN De tienersociëteit Het Venster van het jeugdontmoetings- centrum „Rehoboth" (ressorterend onder het Chr. Jongeren-Verbond) ts op het leuke idee gekomen twee Zwarte Pieten een bezoek te laten brengen aan de kleuterkliniek van het Academisch Ziekenhuis. Dit ge beurde zaterdagmiddag, waar de Pieten ten overstaan van onder an- deren zuster De Keyzer zestien kleu- riode gehandhaafd werd, bleef op een vrij constant peil van 60 a 70 aanvra gen per dag. Opvallend was dat de kraakpers wagen zelf grote belangstelling trok. De inspecteur van de reinigingsdienst, die de wagen steeds begeleidde, moest de werking ervan talloze malen uit leggen. Kandidaat Steenbeek naar In gen Gld LISSE Kandidaat W. E. Steen- beek heeft het beroep aangenomen van de Hervormde Gemeente te Ingen (Gld). Hij bedankte voor Ommelan- derwijk, Oudemirdum (toez.) en Scherp en zeel- Voetgangster onder bromfiets ZOETER WOU DE Vrijdagavond om half acht is bij de Meerbrugskerk aan de Hoge Rijndijk een vrij ernstig ongeluk gebeurd. De bejaarde mej. S. C. Bosch uit Leiderdorp, die weifelde bij het over steken, werd gegrepen door een brom fiets en tegen de grond gesmakt. Met waarschijnlijk een schedelbasisfractuur is zij naar het ziekenhuis gebracht. Van morgen was zij buiten levensgevaar. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor f 30.— en 40.—. Of bet allerbeste van 200.— en 400.—. Horloger v. d. Water - HaarLstr. 181 heeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Leidse Schaakbond Het eerste tiental van Alphen is duidelijk van plan een eind te maken aan de slechte resultaten van de laatste jaren. Via een voorlopige 6%2% overwinning over Sassenheim 1 hebben de Alphenaren de bovenste plaats veroverd in de eerste klas van de L.S.B. Zij zullen beslist de grootste con current worden van L.S.G. 2. In 3D heeft Boskoop 2 de leiding genomen na een enigszins verrassende 6%3% overwinning op Alphen 3. Hazerswoude boekte de eerste zege van het seizoen, met voorlopig 72 over Koudekerk 2. De afgebroken wedstrijd uit de eerste ronde tussen Koudekerk 2 en Aarlanderveen ein digde in een gelijk spel. Voor Sassenheim 1, dat het in de eerste klas altijd zo goed heeft gedaan, begint de toekomst eir wat somber uit te zien. L.S.C. 2 bezet de tweede na een voorlopige 5%.3% zege over Bogedraven 1, dat de grootste moeite zal hebben de plaats in de eerste klasse te handhaven- De wedstrijd Voorschoten 1Phiii- dor 3 heeft een voorlopige 4%4% stand, waarbij Voorschoten de beste k-anse n heeft in de afgebroken par ty. In klas 2A zagen we een grote ver rassing. Het pas uit de eerste klas gedegradeerde Noordwij k 1 verloor wederom, en wel met maar liefst 73 tegen Philidor 5. Twee mensen van de Noordwijkers kwamen niet opda gen. De strijd om het kampioenschap gaat nu nog slechts tussen Leithen 1 en Katwijk 1. Leithen boekte een niet imponerende 64 zege over Rijns burg 1 en heeft na twee ronde de leiding. Zwarte Pion heeft tegen L.S.G- 4 een 54 voorsprong geno men. In klas 2B werden enkele afge broken partijen beslist: Voorschoten 2Bodegraven 2 6%314, Leiderdorp 1Boskoop 1 46. Derde klasse In de derde klas zijn we door het dubbelrpndige systeem reeds bij de vierde ronde beland. Sassenheim T heeft de leiding met een halve bord- punt voorsprong op Noordwijk 2 dat Katwijk 2 met 64 versloeg en in de afgebroken wedstrijd tegen Voor hout toch nog een gelijk spel moest toestaan. In de klas 3B heeft Revanche een goede kans nu eindelijk de tweede klas te bereiken. Na de 714214 overwinning op Valkenburg is het nog zonder puntverlies. Voorschoten 3. dat Leithen 3 met 73 versloeg, blijft nog goed volgen. Ook Black and White, dat met 514414 van Leider dorp 2 won, heeft nog goede kansen. In 3C is de situatie zeer spannend, eerste nederlaag van V.T.L. incasse ren. Leithen 2 won met 614314 van Roelofarensveen, terwijl L.S.G. 5 met dezelfde cijfers Philidor 6 ver sloeg. LEIDEN Onder het motto „Leiden helpt nu ook het kind in Djemila1' houden de leerlingen van de gemeentelijke bedryfstechnische school aan de Medusastraat in deze decemberdagen hun kerstkaartenactie. De jongens willen met deze zevende achtereenvolgende actie het werk van Abbé Pierre steunen, speciaal waar het om het hongerende, ondervoede en slechtgekle- de kind gaat. Teneinde de actie voor Djemila, een Algerijns dorp ten wes ten van Constantine, te doen slagen hebben zy onder leiding van hun leraar vrije expressie, de heer H. Kors, kersttekeningen gemaakt, waarvan er vier zijn uitgezocht en in drukvorm verschenen. Met ingang van morgen gaan de jongens huis aan huis om zoveel mo gelijk van deze in kleur gedrukte kaarten aan de man te brengen. Er zyn 8000 mapjes met in totaal 32.000 kaarten klaargemaakt, die per stuk één gulden moeten opbrengen. Deze zevende kerstkaartenactie sluit aan op de voddenrapersactie, die met veel succes voor hetzelfde doel in september in Hilversum is gehou den. Na'Hilversum gaat nu dus ook Leiden het hongerige kind in Djemila helpen. Djemila Het Algerijnse dorp Djemila ligt in de buurt van Constantine op negenhon derd meter hoogte, omgeven door ho ge bergen. In een straal van veertig kilometer rond de ruïnes van de Ro meinse stad Cui Cul wonen 30.000 mensen. In 1963 kreeg prof. Pflaum, een Frans archeoloog, van de Alge- rijse regering het verzoek zijn we tenschappelijk werk na vyftien jaar oorlog te hervatten. Mevrouw Pflaum, die haar man vergezelde, constateerde in Djemila een onvoorstelbare ellende. De be- Een van de kaarten, getekend door de veertienjarige Ton Hoogervorst. volking is arm, analfabeet en leeft in zelfgemaakte hutten. De schrale grond levert byna niets op; het land- is vrijwel ontbost. Het is Abbé Pierre geweest, die er vrijwilligers, ook uit Nederland, naar toe stuurde. Verpleeg sters, landbouwkundigen en onderwij zeressen delen nu het leven van de bevolking om haar te helpen een be tere toekomst op te bouwen. Novemberspaarders in Voorhout VOORHOUT Bij de rijkspostspaar bank is in november f 27.571 gespaard f 21.527 terugbetaald. Er werden vijf uwe spaarders ingeschreven en drie spaarders afgeschreven. ters een eeSaaltje /ruit ££££1 ^7e den. Inhaalmanoeuvre bij Woubrugge: twee doden WOUBRUGGE Op de Heren weg vond zaterdagmiddag tegen half vijf by een inhaalmanoeuvre een botsing plaats tussen twee personen wagens, waarbij een bejaard echtpaar uit Aalsmeer om het leven kwam. Het ongeval gebeurde even noorden van de boerderij van G. van der Lip. Uit de richting Alphen ad. Rijn derde de 77-jarige heer M. Splinter uit Aalsmeer. Toen hij begon aan een in haalmanoeuvre botste hij met z'n auto frontaal tegen een auto, waarin geze ten was het gezin M. C. P. A. Turfk uit Oude Wetering. De heer Splinter werd hierdoor zo De auto van het Aalsmeerse echtpaar, dat teruggkerend van een begrafenis, op weg was naar huis. ernstig gewond, dat hij tijdens het ver voer naar het ziekenhuis overleed, zyn 75-jarige echtgenote was op slag dood. De vader, zijn dochter en een 19- jarige zoon, tevens bestuurder van de andere auto, werden allen ernstig ge wond. De moeder bleef ongedeerd. Dokter J. Nooter uit Woubrugge, was spoedig ter plaatse en verleende eerste hulp, daarbij later geassisteerd door de artsen Pi-Ion en Sandkuyl. Met een viertal ambulancewagens werden de slachtoffers naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. De beide auto's waren total-loss en wer den later weggesleept. Academische examens december sociologie: de heer (Voorburg): kand. Geslaagd: doet. H Faltas Mikhail sociologie: mej. E Willink (Winterswijk), de heer J Beelen (Voorhout); kand. ex. Duitse taal- M M A Winkelman (Rotterdam); doet. ex. TI Gen.: de heren Aardoom (Dordrecht). J de Leeuw (Den Haag). APE Schmoutziguuer (Aerden- hout). G R Swart (Den Haag). F J Voor- H J J M de Kruiff-Jansen (Lelden), mej. W G M M To- (Noordwljkerhout), de heren J G Prins (Leiden), W P M Vierhout (VUsslngen). Predikant naar kerk geleid door politie NOORDWIJK AAN ZEE Het is aan de attentie van de rijkspolitie te danken, dat ds. E. P. Bosma uit Abcoude gis termorgen in de gereformeerde kerk nog de gelegenheid kreeg zijn preek af te steken. De predikant was op weg naar de kerk onder Noordwijker- hout bij een verkeersongeluk betrokken geraakt waardoor zijn auto ernstig werd bescha digd. Gelukkig voor de dominee bleek één der toegeschoten po litiemannen een gereformeerde broeder te zijn. Die had natuur lijk alle begrip voor de situatie en hij zorgde ervoor, dat de formaliteiten zo snel mogelijk werden vervuld. Vervolgens mocht ds. Bosma in de politie auto plaats nemen, die hem in sneltreinvaart naar Noordwijk aan Zee bracht. Daar betrad hij de kerk op het ogenblik, dat ouderling Van der Gugten net met het preéklezen een begin wilde ma ken. De ouderling kwam de preekstoel af en ds. Bosma kon meteen van wal steken. Gemeentevergadering in Leiderdorp LEIDERDORP Donderdagavond 9 december om acht uur houdt de herv. gemeente in het gebouw Eikenlaan een gemeentevergadering onder meer ter verkiezing van nieuwe ambtsdrager». Na de verkiezing zal architect P. van der Sterre met behulp van tekeningen de voorlopige plannen voor de restauratie in de Dorpskerk toelichten. Puzzelproniinenten De prijswinnaars van de puzzel in one zondagsblad van 27 november zijn: le prijs f 5 M. van Klink-Marinus. Veld» horststraat 33, Lis9e; 2e prijs f 2.50 mej. G. de Wolf, Rapenburg 39, Leiden, 3e prijs f 2,50 A. Bogaard, Prinses Irer.claan 28, Alphen aan den Rijn. LEIDERDORP De brandweer heeft gistermiddag de handen vol ge had. Van het flatgebouw aan de Frederik Hendriklaan kwamen drie grote spiegelruiten naar beneden (2.40 x 1.70 m). In de raamconstructie schijnt een technische fout te zitten. Het bovenste raam werd door de druk van de zuiderstorm, geheel uit zyn sponningen gerukt. Enkele bewoners liepen lichte verwondingen op. Het naar binnen vallende glas en de slag regens beschadigden het meubilair. De brandweer begon snel met het dichten van de kapotte ramen. De overige ramen werden beveiligd door het aanbrengen van een hou len ver steviging achter het glas. Daar het gevaar niet denkbeeldig was, dat nog eer ruiten het zouden begeven, hield de politie een oogje in het zeil. Hoewel een zuider storm geen alledaags verschynsel is, lykt een groa» dige controle, voor er ernstiger ongelukken gebeuren, op zijn plaats,

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3