In Lommei worden nieuwe wagens kapot gereden PUZZEL VAN DE WEEN De Idnderen van het Boshuis ZATERDAG 4 DECEMBER 196J ke op papier staan, gelijk zijn andere keer om de baaden, of waterlijn. Tot slot nog een hoog aan die, welke de praktijk om de verinS» de derde keer om opslaand modderbad, dat ons onloverón Om hii wütp van ?en benodigdheid als niet langer over de gesloten por- opleveren. Um bij wijze van het achteruitkijkspiegeltje.^ "h i steekproef de produktie nog eens extra te controleren, want elke automobielfabriek heeft tenslotte een eigen dat men Sensatie de Sahara, door spekvette slibla- Het geheim van Lommei de meest onmogelij- LOMMEL - Om 100.000 kilometer op de teller te krijgen, moet de automo bilist tweeëneenhalf keer de wereld rond. In Lom mei, waar Ford binnen kort het grootste testcir cuit van Europa opent, is een kilometrage van 20.000 voldoende om een gloednieuwe wagen de zelfde slijtageverschijnse- len te laten vertonen als bij een kilometerstand van 100.000. Waarom dit nodig is? Om de kwaliteit van auto's, die bij honderden per dag van de band lopen, te beproeven. Om de koper de garantie te ge ven dat de specificaties, wel- testafdeling. gen als in Kenya. We ervoeren circuit, dat taboe is voor cou- der dan ook dat aan de bewa- haarspeldbochten alsof we in reurs, wordt tevens de proef- king van het grote terrein veeï carrousel zaten, en klims en baan voor prototypen. Alle uit aandacht wordt besteed. Slechts ke wegkondities kan nabootsen, afdalingen alsof we in de Alpen Engeland en Duitsland afkomsti- ingewijden mogen het betreden, Elke moeilijkheid, waarvoor een waren Qp het slipparcours tol- *e nieuwe Ford-modellen zullen terwijl de bedrijfspolitie dag en Damrubriek Correspondentie voor deze rubriek te richten aan de heer A. J. Ivens, Frankenslag 69, Den Haag. Het Haagse SWZDV was zo geluk kig met het kampioenschap te gaan strijken. De beslissing viel ln de altijd zware uitwedstrijd tegen Papen- drecht, dat met royale cijfers werd geklopt. De meest constante ploeg van dit seizoen had de kroon op het werk gezet. Een prestatie van de eerste rang. Om befaamde clubs als LDV. Leiden; HDCODB. Den Haag; DDV uit - wal CU. uy liet SlipUfllLUUlb tui- ----.V... Uiuiij.op/IIHI uaS til Het 250 hectare grote terrein, opoDiustzowel in de zomer den we aJs Wezenloos in het er worden afgetest, evenals trou- nacht langs de hoge afrastering waarop Ford rijn 28 kilometer J^*2jS2g f ™d, ^nder overigens ook het gevoel te hebben met staan, is op het testcircuit te "d; even uct gcvuei te neuuen riid^man onli tn tin auto en al om te zullen staan, rijdt men het samenstel van tra jecten af, wat, voor een leek althans, een sensatie op zichzelf Tot 180 km lange testcircuit projecteerde Lommei ligt ten zuiden van Eindhoven, net over de Belgi sche grens heeft een investe ring van achttien miljoen gul den gevergd. Er werken zestig man, van wie de helft het merk- - - «- waardige beroep van beproe- Y^fheidsvoorzieningen. Overal Bijna vijf kilometer lang kan vingschauffeur uitoefent. Overi- °yeral ^rd- men hier met het gas op de gens worden de laatsten geen Jf SIl^lhlldsSiaxi^?»vov?ral Plank overheen jagen, ook door vrijheden toegestaan. De inge- .-l? de lan«e- strooksgewijs verhoog- nieurs maken de dienst uit; de Jï®4 Ibjjj*kL j® b?ch*~~ u I handelingen, welke moeten wor- voorrangsverlening er dieping den verricht, geschieden met de zelfde nauwgezetheid als in een laboratorium. de nouveauté's. Geen won- patrouilleert. Het Oosten, Rotterdam Dondrecht achter zich te laten moet men wel Iets iri zijn mars hebben. Nu is SWZDV altijd een goede ploeg geweest, zonder tot uitschieters te komen. Dit geldt ocrfk voor de bei- die de huidige club Stein. Rijswijk 6. 8. 8. 11, 13. 16. 17. 19. w.: 22. 28. 30. 32. 33. 35. 36. 37. 38. Zwart speelde 16-21 omdat wit 33 »J e- -Met goed ia. 36-31 21-26 31-27? 24-29 33x24 15-33 28x19 17x28 32x23 3-12 19x17 11x44 J. P. A. Leenaars, DIO Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. zangstem, 3. begrip, 7. gebod, 10. bijwoord, 11. Jneertje. 12. zelfkant. 14. deel van de mast, 15. muziekstuk voor 8 stemmen, 18. vogel. 20. achting, 21. kweekgras (ZN), 23. maand van het Jaar, 24. een zekere, 25. lomp, 27. zijtak Donau, 29. akelig, 31. meisjesnaam, 33. uitroep, 34. pers. voornaamw., 35. bijwoord, 36. uitroep, 37. palmboom, 39. zoon van Juda, 41. deel van het oog, 43. devies. 45. Europeaan, 47. buitenhaven, 49. meisjesnaam, 50. hoofddeksel, 51. aarde, grond, 53. metaalsoort, 55. voorvoegsel, 56. yoor, 58. verlegen. 59. rechten inbegrepen (afk.), 60. telwoord, 61. beeldverhaal als feuilleton, 62. rivier in Rusland. Vertikaal: 1. Javaanse huisvogel, 2. plaats in Limb., 3. keurig ,4. Voorvoegsel, 5. voorzetsel, 6. water in Utrecht, 8. vervoermiddel, 9. .vis, 11. afgelegen, 13. gesneden steen, 16. twijg, 17. rivier in Engeland. 19. zuiver, 21. dun, 22. grond die bij een hoeve behoort, 24. bloedzuiger (ZN). 25. plaats in N.Brab., 26. stad in Italië, 28. ijverig, 30. schijn, voorkomen, 32. tijdrekening, 37. bloedhuis, 38. troefkaart, 39. familielid, 40. kneep, 42. godin van de vrede, 44. voorzetsel, 46. duurzaam, 48. gem. in N. Brab.. 50. speelgoed, 51. gesloten. 52 plaats in plaats in Frankrijk 53. hoenderachtige vogel, 54. meisjesnaam, 57. jongensnaam, 58. muzieknoot. eerlang. 10. er, 11. patent, 13. do, 15. Losser. 17. leed. 19. Best. 20. keen. 22. Poot. 24. RN. 25. ta. 27. en. 28. om, 31. torment. 35. leven, 37. maske, 39. Eem, 40. les, 41. sta. 42. ore. 46. kabaal. 48. eru diet, 50. troetel. 51. terras, 53. flap, 55. oord, 56. sein, 58. hees, 60. er, 61. k.o., 62. RN. 64. dg, 66. toet, 68. toga, 72. as, 75. be, 76 ne. 77. aa, 78. N.T. Dag neven en nichten. Wat fijn voor jullie dat nu toch eindelijk de lang verwachte dag is aangebroken. Wat hebben we al veel voorpret gehad. Hebben we leuke en mooie surprises gemaakt? Jammer dat we nu al onze geheimen moeten prijsge ven. In ieder geval hebben we een leuke tijd gehad. Op school, heb ik wel begrepen, is de sint ook geweest of jullie hebben lootjes getrok ken. Wat een feest was dat! Deze week is vol verrassingen geweest, want we kregen zo af en toe weieen wat lekkers in onze schoen, of een brief door de sint zelf geschreven. Enfin volgende week hoor ik wel van jullie hoe het allemaal is geweest. Jammer dat de pret zo gauw voorbij is, vinden jullie niet? Sint en Piet kunnen nu weer fijn terug naar Spanje, want oef, wat zal hij het hier koud hebben gehad. Zou het in Spanje ook zo hard kunnen waaien? Tante Jos heeft niet gehoord of de sint een keer van het dak is gewaaid. Ik denk dat hij blij is als het 5 december is geweest en de boot naar Spanje vertrekt. Ja, en nu gaan we deze week goed ons best doen op school. Het is echt repetitietijd en over een paar weken kunnen we zien of jullie goed je best hebt gedaan. Voor we nu verder gaan kij ken we eerst eens even naar de oplossing van de puzzel. Hier komt ze: Vertikaal, dus van links naar rechts, lezen we: hand, mier, tram, duif, kast, stam, knol, tulp, vest, muis, rups, knie en Van hoven naar beneden zien we dan staan: herfstkleu ren. De prijzen krijgen thuisge stuurd Ada Ridder de Lier en Anton Roos Den Haag. Hiep, hiep, hoera!!!! Thea Roos, Connie Spaans en Jan van Wageningen van harte gefeliciteerd met jullie verjaar dag van de nichten en neven. Wat heb jij verschrikkelijk lang gewacht met schrij ven Frans Leerdam Hoek van Holland. Ik dacht werkelijk dat jij tante Jos aan het verge ten was. Fijn dat ik nu weer een brief van jou kreeg. Wat zal dat een feest zijn vandaag. Jij kan heerlijk smullen van de taai-taai. Natuurlijk kan die goede sint niet in alle klas sen komen. Stel je voor! Krijg jij wel een mooi rapport? Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Frits Looy Delft. Je kan dan ook in aanmerking komen voor een prijs. Tante Jos verwacht dan wel een „hele" lange brief Jouw vorige brief was te laat Connie Meljers Oegstgeest Natuurlijk mag jij ook een nichtje worden. Hartelijk wel kom hoor bij de nichten en ne ven. In welke klas zit jij en wanneer ben jij jarig? Volgen- Allemensen wat zal jij knap worden dat je zulke moeilijke j' sommen op school krijgt Bea van Muijden Burgerveen. Wan neer wordt het toneelstukje opgevoerd? Wat heb jij ge- smuld van het lekkers. Hoe- veel jaar zijn Jaap je en Frits? p Heb jij nog kunnen genieten van het ijs en de sneeuw? Bij jullie is toch wel een „hele boel" water? Hoe vond Harriëtte de sint wel, Antje Nell Wassenaar? Wat jammer dat de kleine Jan- j neman nu het ziek is. Hoe gaat het nu met hem? Wat zal hij blij zijn met zoveel moois. j Mmm, wat heb jij al veel lek- cers gekookt, 'k Geloof best dat het verrukkelijk was. Is de borstplaat goed uitgevallen? Wat zal Harriëtte straks deftig zijn met zo'n mooie jurk. Wil jij een nichtje worden Gera Noordzij Leidschendam? Je moet dan volgende keer echt een lange brief schrijven hoor! Wanneer ben jij jarig en in welke klas zit jij? Horizontaal: 1. Gemert, 6. ka meel. 12. kano. 14. dier. 16. al. Ik An. 19. bok. 21. er. 22. Po. 23. Ternate, 26. eerloos, 29. eend, 30. Asten. 32. Amos. 33. nd. 34. al, 36. ton. 37. mn, 38. te, 39. egel. 41. sago. 43. de. 44. vermits, 45. R..K, 47. mees. 49. akte. 52. af. 54. RN. 55. ons. 57. er. 58. hé, 59 bleu, 61. koter. 63. oder, 65. aardtor, 67. integer, 69. A.P.. 70. i.o.. 71. Dan. 73 Ot. 74. sa. 75. been, 77. Agen. 79. Petten. 80. Raalte. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart r oplossing". Er zijn drie prijzen: een van 5.— en twee van f2.50 C»CÖCl<»CSCl<»CSCK»<2iCK§C80f<*0«CK*C8aK»C8C!^ Oef, wat neemt het paard van de goede Sint grote sprongen. Zouden jullie het durven in het donker? Sinterklaas is maar stoer hoor! We zien ook, dat Piet de leidsels goed vasthoudt. Wat hangt er veel ian nichten en neven! Jullie moeten de beginletters van al deze voor werpen naast el kaar opschrijven. We beginnen met de S. en eindigen met de letter F. Welk woord er te voorschijn komt? Mmm, we lusten het allemaal graag De oplossing moeten toe inzen den vóór dinsdag 7 december. Natuurlijk mag jij een neef- re zijn Arie Noomen, Alphen aan de Rijn. Je moet dan niet meer vergeten te schrijven hoor! Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend op je verjaardag. Wat zal jij deftig zijn met zo'n mooie tas. Is het boek mooi? Was het een fijn sinterklaasfeest op school? Is het woensdag groot feest geweest Hans Noomen Alphen aan de Rijn? Zijn al je wensen in vervulling gegaan? Gewel dig zo'n mooie atlas. Pappa heeft jullie maar verwend hoor! Prachtig dat jullie al een sneeuwpop hebben ge- Schrijf jij voortaan als je let ter aan de beurt is Ina Nowee Den Hoorn? Ik verwacht dan echt een lange brief hoor! Wil jij een nichtje worden? Wat kreeg ik van jou een mooi versje Roelien Jen Ouden Den Haag. Hartelijk dank. Waarom schrijf jij niet meer? Jammer hoor! Zo moeilijk is het toch niet? Vinden Nelleke en Marieke het ook te moei lijk? Wist jij ook niets te schrij ven Rita Perfors Sassenheim? Het is wel een jaar geleden dat ik van jou een brief kreeg. Hoe komt dat? Prachtig dat jij zo'n mooie boerderij hebt gebouwd van de lego-stenen Johan Pijl Den Haag. Geweldig dat jij van daag voor zw... p.. mag spelen. Wat een feest! Leuk hoor als je alle pakjes mag uitdelen. Prachtig dat jij al een grote olaat hebt gekregen. Goed je best blijven doen hoor! Voor jou is het al gauw groot feest Thea Roos Den Haag. Heb je een lange ver langlijst? Fijn dat alles nu achter de rug is. Moet je nog een keer naar de specialist? Heb je al veel lekkers ge kookt? Wat mag je allemaal naaien? Fijn dat mamma weer thuis is Antontje Roos Den Haag. Jij bent maar erg verwend met zulke mooie truien. Wat zal jij deftig zijn. Was pappa ook blij met zo'n mooie trui? Hoe gaat het op school? Is sinterklaas al geweest. Jij bent ook al gauw jarig. Fijn hoor! Hartelijk dank voor uw brief mevrouw Roos Den Haag. Fijn dat nu alles nog de goede kant uitgaat en u met de feestdagen waarschijnlijk thuis kunt zijn. Heel veel sterkte en prettige feestdagen toegewenst hoor! Oef. wat ben jij al vroeg naar sinterklaas geweest, Meri Rouw Den Haag. Hij heeft jou wel erg verwend hoor! Wat wordt jouw kleine zus al groot. Ga je dikwijls met haar wande len? Het is allemaal wel erg ver drietig wat je schreef Hannie van Rumpt Den Haag. Hoe gaat het nu met oma? Nee hoor, tante Jos is nog niet aan het schaatsen geweest. Hoe gaat het op school? Hebben jul lie lootjes getrokken? Mmm, wat heb jij van de pannekoeken gesmuld Ada Rid der De Lier. Moest jij meehel pen bakken? Wat een grappig spel met die ballon. Komt sin terklaas vandaag bij jou? Ik zal jouw verhaaltje lezen en kijken of het geschikt is voor ons hoekje. Is Nanny al een klein beetje beter? Je moet de brief voortaan echt wat eerder verzenden hoorl door M. VAN NUIS-ZUIDEMA (Vervolg) Scherp tuurde de dokter over het water. Daar was vast iets bijzonders, die kinderen waren in gevaar. Met een smak klapte het por tier achter hem dicht, en na een sprong over het hek stond de dokter op het weiland. Hij holde er overheen, sprong over het volgende hek en kwam over het daar achtergelegen welland op het weggetje bij de pier. De kinderen zwaaiden weer. Het water kwam nu tot over hun knieën, met moeite konden ze zich staande houden op de glib berige keien, die ze niet meer konden zien. Het water omstuw de ze aan alle kanten. „Vast blijven houden!" com mandeerde Boudewljn. Hij voel de wel, als ze los liepen was het gevaar veel groter. Ze waren nu niet zo ver meer van de kant af, en zouden er wel komen, al was het moeilijk pre cies op de pier te blijven. Even stond de dokter besluite- „Moet ik jullie komen halen?" trompetterde hij tussen zijn han- „Nee!" brulde Boudewijn te rug. En tegen de anderen, „we komen er wel, als jullie maar vast blijven houden." Met vreugde hadden ze de auto zien naderen, en er een heer zien uitstappen. Han was ineens niet zo bang meer, maar Hen zag met schrik, toen de gestalte wat dich terbij kwam, dat het de dokter Waarom hij schrok wist hij zelf niet goed, maar nij vond het eigenlijk maar vervelend, dat hij het juist was. „M'n voeten doen toch zo'n pijn!" klaagde Han, „ik kan haast niet meer." „Stil maar. we zijn er zo, nog een klein eindje", probeerde Boudewijn haar te troosten, hoe wel zijn eigen voeten ook wel erg pijn deden. „Mijn tenen zijn vast allemaal stuk gestoten". Dik trok een voet omhoog om zijn tenen te bekij- j ken, maar Hen trok hem mee. „Houd nu maar op. anders ga je ook nog kopje onder, één ia al erg genoeg." Plotseling kwam er een schoongewaaide plek aan de lucht, en brak de zon stralend door, wat alles ineens weer veel vrolijker deed lijken. En eindelijk, eindelijk waren vlak bij de kant. Nog even verg sculp Syr uit baar ning volhouden. O. Han kon haast niet meer, hielden die stenen dan nooit op! die c Maar hier vlak aan de kust fabri was het water niet zo hoog meer. Kijk eens, ze konden de stenen weer zien liggen. Nu nog maar zi]n een paar stappen. ne sj „Wat hebben jullie toch uitge- ma voerd". riep de dokter, toen hij hun druipnatte kleren en Hans behuild gezichtje zag, het waren er vier had hij zo even gezien. „Is er een ongeluk gebeurd?" (Volgende week verder) groene waterdotters. Hij hoort de ruzie daar buiten en het maakt hem nog verdrietiger. Hoelang zal dat gekwaak du ren? Hoelang zal de taart nog wegblijven? Misschien komt zij wel helemaal niet meer te rug. Misschien zit de dief er nu wel met z'n hele familie van te eten. Als dat waar is hebben ze wel voor een week genoeg. Zo piekert de koning terwijl het gekwaak aanzwelt. Tot... opeens is het heel erg stil. Verwonderd gaat hij naar buiten en dan ziet hij tot >ijn schrik twee lange benen. De benen van hun vijand... de ooievaar! De kikkers vluchten alle kan ten uit, zo vlug ze maar kun nen. Iedereen vlucht voor zijn eigen leven en de taart is opeens... vergeten!!!!! Meisjes en jongens de brie venbus is helemaal leeg. Zor gen jullie voor een volle? De letters S t/m Z zijn aan de beurt. Heel veel plezier van daag hoor en tot de volgende keer. kens verd vorrr Lu uitzo hij Hier koiut nog een verhaal tje van Arga van Wendel de Joode. De gestolen taart. Wat is het toch een leven in de grote sloot die dwars door de polder loopt. Er is kikkerop stand. De één kwaakt nog har der als de ander. Maar dat is geen wonder ook. De prachtige taart voor de verjaardag van de kikkerkoning is gestolen en kan het feest niet doorgaan. Alle kikkers zijn vreselijk boos en de koning is verdrietig. Nu komt er van zijn feestdag niets terecht. Wie is de dader? De kikkers kibbelen er luidruchtig over. Ze geven elkaar de schuld en gaan elkaar af en toe te lijf. Rui Pom hoge puur Het mom rieui even Vaki welt to IV dam: tegei de n dith zit), punt sten wer Hij

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 12