«i „Sergeants 3" steekt draak met het wild-west-genre Weekagenda htfms Floet SPORT BMW SIR 100 1 Zoeterwoude krijgt een prachtig bejaardenhuis TRAININGSPAKKEN oster Begroting vertoont Zoeterwoude groot tekort Extra grofvuildienst Medische diensten in Leiden en omstreken NIEUWE LEIDSE COURANT 3 VRIJDAG 3 DECEMBER 1963 Vrijdag Zaal Koningskerk, Leiden-Noord, 7.30 i tot 10 u.: ruilclub voor verzamelaars. Waaggebouw, 10 tot 9 uur: Sinter- Haasmarkt. Den Haag: Diligentia. 1 en 8 u.: Little Opera Theatre met „Amahl and the Night Visitors". Zaterdag Hoogl. Kerkgracht 44, 8 u.: jonge- iJrensoc., rijmavond. t Oude Vest 13, 8 Valk, Sinterklaas-av< Waaggebouw, 10 tot 4.30 uur: Sinter- - klaasmarkt. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Glazen speel goed". ZONDAG Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 u.: filmvoorstelling „So small my island' (volksleven in stad en platteland var t Japan). Toelichting dr. P. H. Pott. Kin deren onder 12 jaar alleen toegang on- der geleide. Welke apotheek? Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Zat. 4 dec. is van 8 tot 12 uui- 's morgens ook open de Zuider-apotheek, i Lammenschansweg 1, tel. 23553. Apotheek Leiderdorp en Voorschoten i vijn de hele week geopend. Apotheek Oegstgeest is z ten van 8 tot 24 uur. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Sergeant 3 (14 jaar). Lido (2.30 en 8 uur): My fair lady (alle 1 leeftijden). Luxor (2.30 en 8 uur): De tijger kat (14 jaar), woensdag (2.30, 7 en 9.15 uur): Vrouwen verdwijnen (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur)De avontu rier aan de Goudkust (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Gisteren, vandaag en morgen (18, jaar). Trianon (2.30, 7 e>n 9.15 uur): I tabu (18 °Sf'o2 ten. il oerf Tentoonstellingen reni Rapenburg 10: tentoonstelling werken ren.'van Henk Overduin (10--12 en 24 u.), zaterdags gehele dag, tot en met 31 de- iagt Icember. van £)e Lakenhal: tentoonstelling werk van leden van de Ned kring van Tekenaars ur"|(van 13 nov.13 december). De Ruif, Janvossensteeg 59: rotapren- 'ur-jten van Aad Veldhoen, van 29 nov. tot 24 december. i Rapenburg 73: schilderijen, tempera's, igouaches en tekeningen van Jan Hen- drik Steven Gijsbers (vam 1 tot en met 30 dec., geopend op werkdagen van 9 tot 18 uur). Wassenaar: kunstzaal Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van schilderijen en etsen van Willem Witsen en kleine werken vam beeldhouwer L. O. Wenckebach (4 dec. tot en met 6 jam., dag. 10 tot 17 uur, bo vendien op dinsdagavond vam 8 tot 10 kerstdagen, Oud em Nieuw en op ïg gesloten). gentlemen prefer F I jl 11 AFTEK SHAVE .LOTION i van 2.90 af een produkt - Aquariumvrienden bijeen LEIDEN. De vereniging van aqua- riumhouders „De Leidse aqariumvrien- I den" is gisteravond bijeen geweest om te luisteren naar de heer A. van Hu- 1 nenstijn, die een lezing hield over het .- onderwerp „Tussen kweek- en show- 'bak". i Na een korte inleiding over het ont- staan van de planten- en dieren- 1 fvereld vertelde hij tal van bijzonder heden over met name zoetwatervissen. Zelfgemaakte dia's zorgden voor de Illustratie van zijn betoog. Tijdens het huishoudelijk gedeelte werd besloten in het clubgebouw van t de speeltuinvereniging Oosterkwartier een aquarium neer te zetten, wanneer daar op 17 en 18 december een vogel- jtentoonstelling wordt gehouden. ZOETERWOUDE Gisteravond heeft burgemeester J. Detmers in de raadsvergadering zjjn teleurstelling uitgesproken over de grenswijzigin gen. Hy betreurde het dat Zoeterwoude nu 380 ha grond en duizend in woners moet afschrijven en tevens de interessante bedrijven als de orgel- fabriek en de pottenbakkerij alsmede de parochie van de Kruisheren met bijbehorend studiehuis. De raad blijft na de grenswijziging gehandhaafd op dertien leden, aldus burgemeester Detmers die ook berichten tegen sprak dat het verenigingsleven voor hen die tot Leiden gaan behoren niet zou voldoen. WLM, LIKEUR, (OGNM GEDISTILLEERD Namens de KVP-fraktie betreurde ook de heer Van der Ploeg do grenswijzigin gen. Hij drong aan op een zodanig beleid dat deze grenswijzigingen in de toekomst it meer kunnen voorkomen. In antwoord op enkele gestelde vragen deelde de burg. mee dat de katten- kwestie aan de Hoge Rijndijk tot tevre denheid is opgelost. Een voorstel van B W. de nieuw aangelegde weg langs de Noord Aa de Vijfkavelweg te noemen werd met tien stemmen tegen verworpen. Bewoners hadden aangedrongen op de naam Noord Aa. hetgeen weerklank vond bij de raadsleden. in alle clubkleuren. Worden in eigen atelier vervaar- Jeugd vernielde en bevuilde het ijsclubgebouw LEIDEN De jaarlijkse algemene ledenvergadering van de ijsclub Mors en Rijndijk, die gisteravond in de Gro te Vink is gehouden, was goed bezocht. Voorzitter Ch. H. Endeveld vertelde dat de baan er goed bij ligt, ook wat de verlichting betreft. Men kan de winter met vertrouwen tegemoet zien. Hij wees ook op de komende grens wijziging, waarbij de Oogstgeester Mors en de Voorschoter Rijndijk onder Leiden komen. Hij sprak de hoop uit dat de goed sfeer, die de 37-jarige vereniging altijd heeft getekend, on verzwakt zou voorduren. Secretaris G. Kooij las het jaarver slag. Hij herdacht de heer H. A. Aker boom sr. Penningmeester Van der Poel meldde een batig saldo. De drie aftredende bestuursleden werden her kozen; nieuwe bestuursleden zijn de heren N. v.d. Hulst en D. van Kampen. In de kascommissie namen zitting de heren Akerboom, Van der Linden en Paridon. Bij de algemene bespreking zei de voorzitter het te betreuren dat de jeugd alle ramen van het clubhuis heeft vernield en het gebouw van bin nen ernstig vervuild. Het bestuur heeft hier de aandacht van de rijkspolitie op gevestigd. Daar de vereniging van 1 december tot 1 maart het terrein huurt van de gemeente Leiden, vreest men, de schade zelf te moeten betalen. Universiteit maakt eind aan „verhalen" LEIDEN Op zaterdag 11 decem ber zullen ongeveer honderd ouders van tweede- en derdejaars studenten in de scheikunde en de psychologie gast zijn van de Leidse universiteit. Zij zullen dan kunnen horen en ziem wat de studie inhuidt en welke pro blemen eraan zijn verbonden. De Ver gadering van Leidse Studenten Facul teiten, diie deze dag in naiuw over leg met de universitaire autoriteiten heeft georganiseerd, wil daarmee een eind maken aan de „verhalen'' warmee de studenten wel een thuis komen en die een nogal gekleurd beeld geven vam de studie. Ook is het de bedoeling meer be grip te wekken voor de vele nieuwe specialismen, die de studierichting anders maken dan vroeger en de stu dieduur kunnen verlengen. Op het programma staan onder eer een ontvangst en een toespraak door de rector-magnlificus en een lunch in de mensa. Men heeft zich beperkt tot de ouders van bovengenoemde studenten, omdat deze voorlichtingsdag voor Leiden een experiment is. In enigszins andere vorm heeft men vorig jaar in Eindho ven hetzelfde gedaan. Burgerlijke stand van Leiden LEIDEN Ondertrouwd: H C Berg man en T E M van Leeuwen; L M Laman en C J van der Heijden; A de Wolf en J P Esderts: P B Bak ker en J Kranenburg; P J Huikes- hoven en J G C van der Meel; C J van Iterson en S van den Berg; J G Riekwiel en H Teske; H Oranje A J Houps; B van der Weele en S Verhoekx: D Postma en E van Es; C W H Blom en C H Lens; W J Boer en J J van den Nieuwendijk; J C Visser en G J M de Groot; C M Eijgenraam en M E de Knegt; F R Erades en M T Heuzen; J J Heijmans en M M A IJzerman; J J C M Oddens en T G J E Kessels; H B Trijzelaar en M L Korteweg; J I Gordijn en C M Brouwer; G van der Blom en S Brouwer: L J F Hermans en J M Servaas; C J van den Berg en J Velthuyzen; N Sungur en A H M Prins; W Schurink en J van Leeuwen: D H J Verkerk en C M H Dingjan: H Buurman en E P M van Houten: J I Erades en J H P van der Lelie; F de Frater en A M S Straathof; M Prins en C P van der Hoorn; F W Tegelaar en J Janse: E André de la Porte en H M Y J Janss; T G M Wildenburg en M M Scheffers, ZOETERWOUDE Langs de Ver- laatweg tegenover café Landzicht komt een fraai bejaardentehuis. Het stich tingsbestuur Emmaüs heeft de zaak fi nancieel helemaal in kannen en krui ken en de plannen zijn ingediend. Het ontwerp is van het architectenbureau Paardekooper en Barnhoorn N.V. te Lisse. Met de voorbereidingen is zeven jaar gemoeid geweest. Het project omvat een verzorgings flat met woonruimte voor honderd personen (60 eenpersoons- en 20 twee persoonskamers). Voorts zijn er eer ziekenzaal, verscheidene personeels ruimten, een recreatiezaal en enkele logeerkamers. Tot het plan behoren ook galerij woningen voor zelfstandige bewoning en een personeelsflat. Het verzorgings huis omvat vier woonlagen, de bejaar denflats drie. Het ligt in de bedoeling van het bestuur in totaal 17 perso- Bij de behandeling van het voorstel tot aanleg van een weg van de Hoge Rijndijk naar het dorp bleek dat twee brieven waren binnengekomen van de LTB ei Boerenleenbank. De besturen van deze organisaties maken zich zorgen ovei investeringen die de gemeente op neemt. Toegezegd werd dat men zal gaan op welke wijze kan worden tege moet gekomen aan de wensen van parti culieren en bedrijven de heffingen zo re delijk mogelijk te doen zijn. waarna het voorstel voor aanleg van de Burg. Smeetsweg werd aangenomen. B. en W. boden de begroting voor 1966 aan, die een tekort vertoont f 78.137,54. De heer Van der Ploeg stelde vragen over de verlichting bij de bushal te aan de Schenkelweg en over de moge lijkheid om tijdens de spitsuren 's mor gens en 's avonds de Citosa een halfuurs- dienst te laten onderhouden. -TUSSEN DE BLADZIJDEN P.S. De accijnsverhoging is nu zeer nabij Na nog a&ie bekende merken tegen oude pryaet»'. hoge rijndijk 278-280 NV leiden B M W 700 LS LUXE de ruime kleine klassewagen voor f 5.575,— BMW 1600-1800-1800 Tl opeenvolgend in „macht?' en prijs, vanaf f 10.375,— Hoogste inruilwaarde voor alle Steeds zeer goede i Vraag proefrit bij: Afrika-centrum doet onderzoek Tanzania LEIDEN Indien de daartoe aan gevraagde gelden beschikbaar worden gesteld, zal het interuniversitaire Afri- ka-studiecentrum begin volgend jaar aanvang maken met een agro-so- ciaal-economisch onderzoek in Rungwe-district in Tanzania. Zuiver-wetenschappelijk heeft dit derzoek ten doel de inzichten in problematiek van de agrarische ontwik keling, in het bijzonder met betrek king tot de aanpassing van de zelf voorzieningseconomie aan de eisen van de moderne tijd, te verdiepen^ Praktisch gesproken hoopt men met dit wenk kunnen bijdragen actuele behoeften van de inheemse maatschappij. Het onderzoek plannen daarvoor, die in nauw< werking met de overheid van Tanzania werdén ontworpen, zal tenminste H. A. Korswagen 25 jaar bij Sijthoff LEIDEN Gisteren vierde de de heer H. A. Korswagen het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst kwam van de uitgeversmaatschappij A. W. Sijthoff N.V. alhier, waar hij de laatste tien jaar de functie van algemeen procuratiehouder heeft ver- Tijdens een bijeenkomst in de direc tiekamer werd de jubilaris gehuldigd Ook zijn echtgenote, en kinderen wa rn hierbij aanwezig. De directeur van de uitgeverij stak zijn waardering niet onder stoelen of banken. Hij legde vooral de nadruk op de belangrijke positie die de heer Korswagen in het bedrijf inneeml financieel expert Namens de raad lissarissen en de directie hem een tiendaagse buitenlandse aangeboden, die hij begin volgend jaar met zijn vrouw hoopt te maken. Te- ais mocht hij de zilveren legpenning tn de maatschappij voor Nijverheid i Handel ontvangen. Vervolgens mocht de heer D aasdorp de jubilaris de zilveren draagspeld aanbieden, van de Vereni ging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels. Namens het technisch personeel feli citeerde de heer J. van Keulen. Verder werd nog het woord gevoerd imens de staf en het personeel werden ook nog enige geschenken i geboden. Tenslotte sprak de heer Korswagen en dankwoord. Wie heeft hem gezien LEIDEN Bij de politie is aar gifte gedaan dat tussen 26 november 14 uur en 27 november 14 uur var. het Elamterrein aan de Haarlemmer weg een blauwe Ford Anglia EP 02-68 is ontvreemd. neelsleden aan te trekken, onder wie een tuinman. De totale kosten worden begroot op f 2.700.000. De bouw is opgedragen aan de firma Veenman en Vink te Hille- gom. Benoemingen LEIDEN Aan de universiteit zijn benoemd: Dr. T. Beugeling. wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Biofysica, wederom in deze func tie. Dr. H. A. M. Hulsmans, wetenschappe lijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde II, weder- n in deze functie. Drs. M. Kooij, tot wetenschappelijk me dewerker in vaste dienst bij de Fysiolo- B. Leigh, tot wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming. Mevr. dr. J. L. den Otter-Robert, we tenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie, wederom in deze functie. Dr. P. J. van der Schaar, wetenschap pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Thorax-Chirurgie, met ingang van nov. 1965 in vaste dienst. J. D. Schendstok. ars. wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Inwendige Geneeskunde, wederom in deze functie. Dr. L. Schutte, wetenschappelijk amb tenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie, wederom in deze functie. Mevr. drs. E. M. Blok-van der Voort, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Sociologie, wederom in deze functie. Drs. J. P. Warns, wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie. wederom deze functie. gouden verlovingsringen Constant - Love - Anjjer - Desdrce Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181. Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. CAMERA Het moet voor Frank Sinatra en zijn stoere vrien den Dean Martin en Peter Law- ford een verschrikkelijk plezier zijn geweest om onder leiding van John Stwrges de film ,JSergeants 3" te maken. Het is ronduit een malle film, waarin op uitbundige wijze de draak gestoken wordt met het ernstige Wild West-genre. Het sta of ik schiet is er niet van de lucht, en de Indianen buitelen als konijnen door het zand. Maar er is geen meter ernst in het geval te ont dekken Er zijn scènes, die in het persi flage-genre klassiek zullen wor den: het café dat kort en klein ge slagen wordt, het gevecht in het verlaten dorp met de Indianen (annex vuurwerkboimmen, die men voor echt dynamiet aanziet), en de tocht naar het afgelegen heiligdom der Indiaanse geestdansers, waar moed, beleid en trouw van een lut tel aantal mannen voldoende zijn om legioenen van Indianen in de pan te hakken. Dat Sammy Davis er ook in mee speelt verhoogt de algemene feest vreugde- Bovendien heeft Joey Bishop er een heerlijk rolletje in van de dienstklopper, die het gelag betaalt. Hier lacht Amerika om het eigen roemruchte Amerika van een eeuw geleden zo hartveroverend en gul, dat iedereen mee moet lachen. Verrukkelijke persiflage) De tijgerkat LUXOR Hoewel wat langdra dig geeft de film van regisseur Ludhino Visconti een goed beeld van de toestanden op Sicilië rond 1860. Op sfeervolle wijze wordt het Italiaanse eiland vóór en na Gari baldi's revolutie belicht. De hoofdrol wordt gespeeld door Burt Lancaster als de prins van Salina, die weliswaar een nieuwe staatsvorm helpt ontwikkelen, maar toch zo veel mogelijk van de oude toestanden wil handhaven. De kleuren van de cinemascope- film zijn niet zo best. In sommige scènes met natuuropnamen gebeurt het maar al te vaak, dat het schone Siciliaanse landschap geheel ver- Sicilië hónderd jaar geleden). Twee van de drie sergeants. Vrouwen verdwijnen LUXOR (alleen woensdag) Naargeestige belichting van han del in blanke slavinnen, waarbij het grove en sadistische niet wor den geschuwd. Het doet allemaal nogal receptachtig en onecht aan, de soms knappe montage ten spijt. Speculatie op sensatiezucht). De avonturier van de Goudkust REX Avonturenverhaal met in het middelpunt een zwerver kwakzalver. die in Afrika met een stam Masai-krijgers «en moeizame tocht door de jungle maakt. Dat de Bijbel er af en toe aan te pas komt, is niet zo fijn aangevoeld. (Genre-vertelling) Prolongaties STUDIO „Gisteren, vandaag en morgen". Lichtvoetige Italiaan se humor van Vittorio de Sica. So phia Loren speelt drie soorten Italiaans leven. TRIANON „Itabu". Ongezonde sensatie verhuld door een onuit staanbaar moraliserend commen taar. Gewoon zielig. LIDO ,,My fair laJdy". Een niet gemakkelijk te overtreffen filmmu- sical. Muzikaal, levendig, onder houdend, geestig, menselijk. Adjunct-directeur bij directie visserijen DEN HAAG Bij het departement in Landbouw en Visserij wordt de be noeming per 1 januari 1966 verwacht van de heer J. A. van Hurck tot de adjunct directeur van de directie van visserijen, speciaal belast met de afdeling sport- en beroepsvisserij op de binnenwateren. U koopt in de allerbeste zaken en zonder dat u er om behoeft te vragen, ontvangt U tot 5 dec. dubbele MIDZA-zegels. Dus zó maar „Ster van Bethlehem in de Vredeskerk LEIDEN Graag maken wij onze jongere lezers attent op het kerst spel van Mart in us Nijhoff, dat dins dagavond 1 december om 8 uur wordt opgevoerd door de Christelij ke toneelgroep „Imperium"' in de Vredeskerk aan de Bruggj-a ven laan. De avond is georganiseerd door de commissie Jeugdvoorstellingen (van de Leidse Volksuniversiteit K C en de Leidse Jeugdactie), in samen- erking met de Leidse Hervormde Jeugdraad en is toegankeLijk voor jongeren van- 16 jaar af. Inlichtingen en kaarten zijn ver krijgbaar bij: K Sc O, Plantsoen 25: de L.J.A.. Stadhuis, hoek Koornbrug- steeg, en de Leidse Hervormde Jeugd raad, Hooglandse Kerkgracht 44. NOORDWIJK De klaverjasver- enigi-ng Nooitgedacht speelde in Ons Gebouw een competitiewedstrijd. De uitslag: 1 J Vlieland 5547 punten, 2 N Barnhoorn 5405, 3 C v d Wiel 5398, 4 W Hoek 5291. 5 L v Duin 4328, 6 P Borst 5137, 7 C Duindam 5118. 8 M Hoek 5000, 9 C Warmerdam 4983 10 L Boogaards 4885. LEIDEN. Op maandag 6 december, dinsdag 7 december, maandag 27 december en dinsdag 28 december zal achter de normale huisvuildienst een extra grofvuildienst worden ingeschakeld. Hierbij kan St. Nicolaas- en Kerst- verpakking tot een maximum van 1/4 m3 worden meegegeven, mits netjes gebundeld Het vuil mag men pas aanbieden wanneer de extra wagen zich door een bel aankondigt. Men mag dus niets naast de emmer en van tevoren buiten zetten. Doktersdiensten AARLANDERVEEN dokter Gill te Zwammerdam,( tel. 017262527. ALKEMADE dokter Musikens, Noordeinde 166, Roelofarendsveen, tel. 01713-329; dokter Brinkenhorst, S.ta- penseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. ALPHEN zaterdag: dokter Stehou- 'er, Anna van Burenlaan 5. tel. 2170: zondag dokter Veenendaal, Rembrand't- laan 31, tel. 2072. BENTHUIZEN dokter de Goeje Dorpsstraat 20 tel. 3636; bij geen gehoor "e Zoetermeer. HAZERSWOUDE dokter Bakema, Hoofdstraat 2, Leiderdorp, tel. 01710— 24828. HILLEGOM dokter Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 5121. KATWIJK RIJN dokter Bergman, Valkenburgseweg Ito, tel. 2921. KATWIJK ZEE dokter Beijderwel len, Boulevard 28, tel. 2182. LEIDEN dokter Van Glabbeek, Baahtstraat 39. tel. 22956; dokter Van Wingerden, Boahuizerkade 28, tel. 30791; dokter Langezaal, Witte Singel 30, tel. 24855; dokter Sahaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; dokter Veldhuyzen, De Laat de Kanterstraat 35, tel. 20617; b.g.g. dokterstelefoon 22222. KOUDEKERK zie Hazerswoudë. LANGERAAR dokter Nooter te Woubrugge, tel. 01729104. LEIDEN komt Vrijdagmorgen. LEIDERDORP zie Hazerswoude. LEIMUIDEN zie Alkemade. LISSE dokter Van Dijk. Hereweg 316. tel. 4486, NIEUWVEEN zie Langenar. NIEUWKOOP dokter Visser te Noor den. tel. 01724—203. NOORDEN zie Nieuwkoop NOORDWIJK dokter Kruyt, Voor straat 85. tel. 2030. NOORDWIJKERHOUT dokter De Groof, Duindoornstraat 1, tel. 02533-2910. OECSTCEEST dokter Rctcrink, Ter- weeweg 154. tel. 50394. RIJNSBURG zie Katwijk Rijn. SASSENHEIM dokter W de Graaff. Hoofdstraat 167. tel 8479. VALKENBURG zie Katwijk Rijn VOORHOUT dokter Bots. Prof. Aalberselaan 2, tel. 7393. VOORSCHOTEN dokter Van Dam. Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. WARMOND zie Voorhout WOUBRUGGE zie Langeraar. ZOETERMEER dokter Suidman, Ju- lianalaan 9, tel. 3993. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude. ZWAMMERDAM zie Aar 1 anderveen. Apotheken ALPHEN apotheek Allart, Raad huisstraat 206, tel. 3185 BOLLENSTREEK Hillegomse apo theek, Hoofdstraat 78. tel. 2520—5272. KATWIJK apotheek Katwijk aan den Rijn, Julianalaan 18, tel. 4370. LEIDEN zie Weekagenda. LEIDERDORP zie Weekagenda. OEGSTGEEST zie Weekagenda. VOORSCHOTEN zie Weekagenda W ijkver pleging AARLANDERVEEN zuster Eya, WGK Nieuwkoop, tel. 01725—777. ALPHEN zuster Koning, Acacia- straat 34 (geen telefoon). BENTHUIZEN zuster Van Oosten de, Beelaertspark 2, tel. 01790—3682. BOLLENSTREEK G. K. Sassenhelm e.o., zuster Konijn, Kerkdam 3, Warmond tel. 01711—250. HAZERSWOUDE (DORP) zie Benthuizen. HAZERSWOUDE (RIJNDIJK) zus ter v. d. Holst, Rijndijk 200, tel. 01714 255; bij ongevallen aan de Rijndijk, tel. 01714—278. KATWIJK O.G.K., zuster Van Me teren, tel. 2282; G K., zuster y, d. Eijk- hof. tel. 5693: b.gg. tel. 2702. KOUDEKERK zie Hazerswoude (Rijndijk). LEIDEN Groene Kruis, zuster Koh lenberg, Lammenschansweg 339, tel 26006: zuster Vodegel. Valdezstraat 5, tel. 22696: zusters Brands ea Rigters, Witte Singel 58. tel. 31055; Oranje-Groe ne Kruis. Kanaalstraat 68, tel. 32292: b. g.g dokterstelefoon 22222. NOORDWIJK Wijkcentrum van Panhuysstraat, tel. 2907. NOORDWIJKERHOUT W.G K., Rusthof 1, tel. 2468. OEGSTGEEST zusters de Jonge en de Groot, De Kempenaerstraat «2, tel. 50338. SASSENHEIM zuster v d Beukei, „Bethesda". Emmalaan 2, tel. 7463 TER AAR zie Aarianderveen VOORHOUT zie Bollenstreek VOORSCHOTEN Gezondheidscen trum v. d. Waalslaan. tel. 4641: zuster Wiegerink. Curielaan 13, teL 2052. WARMOND zie Bollenstreek. WOUBRUGGE zie Aarianderveen. ZEVENHOVEN zie Aarianderveen. ZOETERWOUDE zie Hazerswoude (Rijndijk). Tandartsen BOLLENSTREEK tandarts Salverda, v. d. Endelaan 76, Hillegom, tel 02520— 6219; spreekuur van half zes tot half zeven. KATWIJK tandarts Hage. Nieuwe Duinweg 46a, tel. 4100 spreekuur yan half twaalf tot half een. VOORSCHOTEN tandarts Gaste laar», Schoolstraat 60, melden om half Bejaarden middag LigM-rdijk LISSERBROEK Het was gister» middag voor de tweede maal dat de be jaarden van Lisserbroek een bijeen komst hadden onder auspiciën van het „Comité Ouden van Dagen" en de „Dorpsraad". Het was onaangenaam weer, maar daarom verheugde de heer Van der Lely, sprekende namens het or ganiserende comité zich er des te meer over, dat er nog zoveel dames en heren naar „Contact" waren gekomen. Mevr. Ten Hagen-Verduyn to Lisse hield een causerie over haar reis naar Zuid-Afrl» ka. Na de pauze werd gekiend om mooie prijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3