Recreatieve voorzieningen in Rijnsburg worden uitgebreid Genootschap Oud-Katwijk stelt al tal van werkgroepen samen Expositie in Katwijk met vijfhonderd dieren Leiderdorps raad besliste nog niet over rioolwaterzuivering euwe leidse courant DONDERDAG 2 DECEMBER 1965 RIJNSBURG Bij de begroting die de gemeenteraad van Rijnsburg volgende week woensdag gaat behandelen, zullen uiteraard ook onder werpen als saneringsplannen, sport en recreatie, onderwijs en maatschap pelijke zorg in de beschouwingen worden betrokken. Ter begeleiding van de discussie besteden B. en W. ook aan deze zaken uitvoerige aandacht in de beschrijvingsbrief. B. en W. zijn van mening, dat het sa neringsplan ..Centrum" wel dient te worden gerealiseerd. In het afgesloten !jaar zijn hiervoor talrijke huizen in ;het te saneren gebied aangekocht. B. en W. streven ernaar de aangekochte panden zo snel mogelijk te slopen, me de omdat dan 80 pet van de verwer kingskosten door het rijk wordt be taald. Streekplan Met mededelingen Streekplan Rijn- jstreek-west zijn B. en W. bijzonder karig. Er wordt op gewezen dat het iagrarische karakter van Rijnsburg ge handhaafd dient te worden. Hoewel niet te voorkomen is, dat de woning- ibouw agrarische gronden aan hun be stemming onttrekt menen B. en W. dat door intensivering (kassenbouw) vol doende mogelijkheden voor de tuin bouw aanwezig blijven. Ook dient te worden nagegaan of gronden die tot nog toe niet voor Rijnsburger cultures Schaakavond Rijnsburg RIJNSBURG Tijdens de deze week jehouden clubavond van de Rijnsburgse schaakclub was de overwinning van J. Schoneveld op clubkampioen W. Binnen dijk een daverende verrassing. De Rijns burgse kampioen kwam daardoor lelijk ten achter bij M. J. Goudriaan. die nu een goede kans maakt zijn titel te her overen. De onderste plaatsen in groep I zijn voorlopig voor D. van der Vijver en A. Ravensbergen, die tot nog toe alleen maar nullen boekten. In groep II heeft Ton Beekhuis met 2'/2 punt uit 3 wedstrijden duidelijk de I beste papieren. N. D. Binnendijk gaat aan de leiding met 3 punten uit 4 wed strijden. Mogelijk kan Enno Byleveld de beide koplopers nog concurrentie aan doen. Teun Meirink is een veelbelovende jonge schaker, maar zijn spel is blijkens de score <2^ uit 5 partijen) nog niet vast genoeg. UITSLAGEN Groep I: W BinnendijkJ Schoneveld 0—1, L J GoudriaanM J Goudriaan 0—1, R Tijsterman—A Ravensbergen 10 A RavensbergenW Binnendijk 01, D vd VijverH Tijsterman 01, J P Noort D vd Vijver 1—0, C vd Hoeven—R Tijsterman 1—0, M J Goudriaan—J P 'Noort 1—0. De stand in groep I: M J Goudriaan 5% (6), W Binnendijk 2% (4), R Tijs- termian 2 (5), H Tijsterman 1 (1), J Scho neveld 1 (1), C vd Hoeven 1 (2), J P Noort 1 (3), A Ravensbergen 0 (2), D vd Vijver 0 (2), L Goudriaan 0 (1). Uitslagen groep II T BeekhuisG van .Egmond VzV2. W SchoneveldG Slin gerland 10, C v Starkenburg—N D Binnendijk 0—1, G Slingerland—T de Bruin 1—0, T MeirinkN D Binnendijk 1—0, G van Egmond—A de Mooy 1—0, T de BruinW Schoneveld 10, W D Binnendijk—G van Egmond 1—0, E Bij- leveldT Meirink 10, De stand: N D Binnendijk 3 (4), T I Beekhuis 2Vz (3), T Meirink 2Vz (5), G v Egmond 2\k (5), A de Mooy 2 (6), W 'Schoneveld 1% (3), E Bijleveld 1 (1), T de Bruin 1 (3), G Slingerland 1 (4). C v Starkenburg 0 (1). Dankdagcollecte in Rijnsburgf 4700 RIJNSBURG De dankdagcollecte in de Chr. Geref. kerk heeft opgebracht de tot nu toe nimmer bereikte som van bijna f 4700, inclusief het voor de diaco nie gecollecteerde bedrag van f 527. Het totale bedrag is ongeveer het dubbele van de dankdag in 1964. werden benut voor dit doel geschikt zijn te maken. B. en W. herinneren eraan, dat 2% jaar terug een aanvraag werd inge diend om subsidie voor het ontwerpen van een tuinbouw-ontwikkelingsplan. Binnenkort zal de raad worden voor gelegd een ontwerp-plan voor de ves tiging van ambachtelijke bedrijven. Teneinde de leefbaarheid in de gemeente te verbeteren willen B. en W. meer recreatieve voorzie ningen scheppen. In plan west II is een bescheiden park gepropec- teerd. Aangezien verwijdering van de vuilnisbelt blijkbaar nog niet mogelijk is, staan de plannen om een recreatie-gebied benoorden het Oegstgeesterkanaal ook nog in de ijskast B. en W. zien echter moge lijkheden in Frederiksoord. Voor de bouw van een 2e gymnas tieklokaal is een urgentieverklaring afgegeven. B. en W. zien echter nog niet hoe de bouw hiervan gefinancierd moet worden. In de kwestie „zwembad" is helemaal geen uitzicht. B. en W. menen dat het publiek zich niet realiseert, dat de ge meente de bouw enexploitatie van een overdekt zwembad financieel niet aan kan. Om dezelfde reden staan ook het dorpshuis en de sporthal in de ijskast De tuinbouwschool is in aanbouw, de voorbereidingen voor de bouw van een Ulo-school zijn ver gevorderd, de Beatrixschool wordt uitgebreid en voor de Julianaschool is een aanvraag tot verbetering ingediend. Het bestuur van de huishoudschool wacht nog 9P toekenning van een rijkssubsidie, waarvoor een aanvraag is ingediend. Aangezien de meeste diakonieën de hulpbehoevenden in eerste in stantie naar de gemeente verwijzen, zijn de uitgaven van maatschappe lijke zorg enorm gestegen. In ver band met de stijgende kosten voor levensonderhoud is een herziening van de normen in voorbereiding. De begroting voor het waterleidings- bedrijf heeft een winstsaldo van f 4.088,11, voor het grondbedrijf is een nadelig saldo van f 1.700,12 geraamd. Dammen in Rijnsburg RIJNSBURG RDC heeft de dam- wedstrijd tegen KDC 1 uit Katwijk met 137 in zijn voordeel beslist. De ge detailleerde uitslagen: 1 J. Zwaan (KDC 1)—W. Leeuwenburg (RDC 1) 20, 2. H. KlinkenbergD. Kromhout 1—1, 3. A. van Beelen—Joh. Kromhout 02, 4. F. SpierenburgG. van Zuylen 5. J. PasschierC. v. d. Bosch 02, 02, 6. H KoelewijnP van Egmond 0—2, 7. T. v. d. Plas—J. v. d. Mey 1—1, 8. J. Godwaldt-H. Ravensbergen 11, 9. J. DuyvenbodeH. Verkuil 11, 10. J. SchoneveldD. van Egmond 11. Het tweede tiental moest wederom een nederlaag incasseren. Deze keer werd met 128 van Zwammerdam 1 verloren. Publiceerde foto98 van voortvluchtige misdadigers Hoofdredacteur van Revue in cassatie bij Hoge Raad DEN HAAG De Hoge Raad heeft een beroep in cassatie in bahandeling van del hoofdredacteur van het tijdschrift Revue, de 58-jarige A. J. A. A. M. W. uit Haarlem, tegen een vonnis van de Amsterdamse rechtbank. De hoofdredacteur werd oordeeld tot een boete van vijftig gulden of tien dagen hechtenis, omdat in Revue foto uit het Opsporingsblad is ge plaatst Eerder was de heer W. door de kantonrechter in Amsterdam op grond overtreding van de auteurswet tot dezelfde straf veroordeeld. De foto toonde het gezicht van voortvluchtige man, die enige malen veroordeeld wegens oplichting op het platteland. De man had een klacht tegen de publicatie ingediend. Op de plaatsing m foto's van nog vijf gezochte mannen as geen klacht gevolgd. De raadsman van W., R. T. Sorko, zei, dat de rechtbank ten onrechte twee arti kelen van de auteurswet met elkaar in verband had gebracht Hij voerde verder i, dat het algemeen belang is gediend bij publicatie van foto's van voortvluch tige misdadigers, die gevaarlijk kunnen zijn. KATWIJK AAN ZEE Gisteravond werd in Hotel Noordzee het Ge nootschap Oud-Katwijk opgericht. In het voorlopig bestuur namen zitting mejuffrouw Ada van Duijn en de heren J. van Brakel, C. Varkevisser, C. J. Taat en L. Kruijt. De heer J. van Brakel deelde mee, dat er in Katwijk reeds geruime tijd belangstelling bestaat voor de plaatselijke geschiedenis, zowel betreffende de folklore als het verzamelen van prenten en foto's (topografie), stamboom-onderzoek (genelogie) van Katwijkse geslachten en de kunst. Hij gaf in het kort een uiteenzetting van de mogelijkheden in dit verband. De gemeentelijke commissie voor de oudheidkamer heeft in de afgelopen jaren verscheidene manifestaties ge organiseerd, die zich in een redelijke belangstelling mochten verheugen, doch daarbij is van een wisselwerking met de burgerij nauwelijks sprake ge weest. Het is de bedoeling der vereniging haar werkzaamheden op de praktijk te richten en daartoe enkele werkgroe pen in het leven te roepen, die zich kunnen richten op de eerder genoem de facetten. Afdelingen Voor de afdeling topografie ga ven zich op de leden mejuffrouw Ada van Duijn en de heren W. van Beelen. J. van Duijn. D. van Duyven boden. B. Haasnoot, C. J. Taat, J. Haas noot, C. Varkevisser jr., en B. Vooijs, li teratuur de leden B. Vooijs, mevr. Van Beelen-Krijgsman, mevr. Muijzelaar van Beelen. mejuffrouw Kobie Boer, H. A. Dijksman en J. van der Hugh. Voor kunst mej. Kobie Boer, G. van Duijvenboden, J. van der Meij en J. van Duijn, voor genealogie de heren A, C. van Beelen, J. van Brakel en H. A. Dijkman, voor historie de heren L. C. van der Marei en D. van Duijven boden. Gezien de grote belangstelling had de heer Van Brakel goede verwach- Gevraagd z.s.m. EEN NET MEISJE zelfst. kunn. werken. MEVR. BERGMAN Schaken Valkenburg VALKENBURG Uitslagen schaak vereniging De Toren zesde ronde om het plaatselijk kampioenschap: M v d MeijHk Russchenberg 10; T v d VijverDr G v Delft 10; C Houwaard -W Russchenberg 10; C de Vroedt Sr Pde Zwart 01; D TijstermanHerm Russchenberg 01; R den Tonkelaar Schie 10. De stand in de kopgroep: M v d Meij 6 gespeeld 5% punt; Herm Russchen berg 6 gespeeld 4 punten; R den Ton kelaar 6 gespeeld 6 punten. Vanavond speelt de vereniging haar vierde wedstrijd voor de Leidse Schaak bond tegen Voorschoten. Hoe Valkenburg spaarde VALKENBURG Bij de Rijkspost spaarbank werd in november ingelegd 16.146.97 en terugbetaald ƒ14.758.89. KATWIJK AAN ZEE Burgemeester H. Duiker heeft gisteravond in het BB- gebouw met een van veel waardering ge tuigende toespraak de expositie van de Katw(jkse pluimvee- en konijnenfok kersvereniging „Ko.PIu.kO" (met mede werking van PV De Rünmonders) ge opend. De burgemeester wees erop, dat het belangrijk is de jeugd al vroeg te be palen bij de dingen, die in de natuur te zien zijn. iVoordat de Katwijkse eerste burger zijn rede uitsprak had de voorzitter van „Ko.Plu.Ko", de heer G. J. H. VI. Bosch, I de burgemeester en zijn echtgenote en _een groot aantal andere belangstellenden begroet. De afsplitsing van onze kana riekwekers in 1949, zo zei hij, gaf leden verlies, maar contacten met De Kanarie vogel bleven. Met De Rijnmonders wer den de banden de laatste jaren weer ver stevigd. waarvan ook deze tentoonstel ling getuigt. De show omvat 500 dieren. Prijzen De volgende prijzen werden behaald: Vlaamse reus, konijngrijs: 1, ram jong: G A van der Hoorn; wit ram Jong: 1 F van Duijvenbode; voedster jong: 1 W Rozema Lotharinger zwart, ram Jong: IJL van Bohemen; 2 J L van Bohemen. Wener, ram Jong: 1 J Schaap; voedster Jong: 1 L van der Plas: ram jong: J Schaap: Van Beveren blauw, voedster Jong: 1 H J Piersma Witte van Hotót. voedster. Jong: M Kraaijenoord; Nieuw Zeelander rood. voed ster jong: 1 P Kralt: Belgische haas. Jong: 1 G Varkevisser. Havana, ram jong: l D van Duijn: ster jong: D van DuiJn; Luchs, ram oud: 1 A Haasnoot; Parelfeh. ram Jong: 1 H Bo :ilenaar. ram Jong: 1 J Poppellei licht blauw, ram oud: 1 J J Peschler: Rus zwart, ram Jong: 1 J J C Angevaren: rood oog, ram oud: 1 C Smeltink; ram kleurdwerg konijnengrijs, ram jong: 1 mevr Bohemen-de Haas; blauwmarter, voedstel jong: 1 mevr. Bohemen-de Haas. der St« Boheme Ned. Sabelpoot, haan oud: W Handgraaf: Hollandse kriel blauwpatrijs. hen jong: H J Piersma: Antwerpse Baardkriel wit, h( oud: W Handgraaf; Javakriel jong: „Ons Vermaak"; Ancon Vries; hen jong: J Koolmoes; Minorcakriel zwart, hen jong: H J Persma; Sussexkriel. hen jong: J Koolmoes; Chabo- kriel wit, hen jong: H J Piersma. Sierduiven: Eng. Dwergkropper roodbont doffer oud: L Parlevliet; zwaluwduif. duivin oud L Parlevliet: Vinkduif G/w-vleug<" duivin oud: „Ons Vermaak"; Raadsheer div. kleuren, doffer oud: L P; vin jong: H Krijgsm duif. doffer oud: tingen van het zojuist opgerichte ge nootschap. Wat in Noordwijk, waar men reeds 400 leden heeft, kan. kan in Katwijk toch zeker ook. Wie lid van het Genootschap Oud- Katwijk wil worden, kan zich opgeven bij de heer C. Varkevisser, Boulevard 118, tel. 2957, en de heer J. van Brakel, Merelstraat 39. tel. 4033. Katwijkse bejaarden kozen voorzitter KATWIJK De afdeling Katwijk van de Algemene Bond van Bejaarden hield haar jaarvergadering in de Oran jezaal van het Jeugdhuis onder lei ding van voorzitter A. Hollinga, die meer dan 200 leden welkom kon he ten. De voorzitter wees op de verbete ringen, die de bond voor de bejaarden heeft weten te bereiken. Secretaris Huber liet in zijn jaarver slag verscheidene activiteiten van het afgelopen jaar de revue passeren, zo als de herdenking van het tienjarig be staan. De penningmeester meldde een batig saldo van 904. Aangezien de heer Hollinga naar Leiden vertrekt, moest hij aftreden als voorzitter. In zijn plaats werd de heer J. A. Schone veld gekozen. Voorts werd de heer C. de Jager in het bestuur gekozen. De nieuwe voorzitter dankte de heer Hollinga voor alles wat deze voor de afdeling heeft gedaan. De verloting bracht 71,55 op. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 11.10 en 23.42 uur; laag water 6.28 en 18.55 uur. LEIDERDORP Over twee voor stellen van de zestien punten tellende agenda heeft de raad gisteravond vrij uitvoerig van gedachten gewisseld. Het betrof eerst het voorstel tot subsidië ring van de afdeling Leiderdorp van K. en O. (ƒ690,25). De heer Evers (KVP) vroeg de voor zitter tot hoe hoog deze subsidie wel kan gaan. Is het niet een wat omge draaide zaak, eerst plannen maken en dan kosten berekenen? De heer An- drik (PvdA) vond de subsidie-aan vrage via een begroting de juiste weg. Hij is blij met deze stichting en zag het geven van financiële steun als een welkome zaak. Burgemeester Gallas zei dat de afdeling haar bestaansrecht heeft bewezen. In één jaar is het leden tal gegroeid van 660 tot 804. Het voorstel werd met algemene stemmen aanvaard. Uitvoeriger werd gesproken over het voorstel tot de bouw van een tweede rioolwaterzuivering. Dit wordt in de nabije toekomst een urgente zaak daar de bestaande installatie de grens van haar capaciteit nadert. Reeds in 1963 stelde de raad voor het maken van een plan een krediet van 25.000 be schikbaar. Dit plan is inmiddels ge reed. De totale kosten van de eerste VISSERIJNIEUWS fase (een capaciteit voor 17.500 in woners) worden begroot op 3.200.000. Er is inmiddels een uitnodiging van Ged. Staten om deel te nemen aan een bespreking over een plan van de hoofddirecteur van de Provinciale Waterstaat voor afvoer van afvalwater naar oppervlaktewater. Voor deze ge meente zau dat betekenen lozing op bij Katwijk via een persleiding. Uitvoering van dit plan zou inhouden dat de bestaande zuiveringsinstallatie een nieuwe overbodig zouden wor- Dezer dagen kreeg het college het advies het afvalwater, voorzover de bestaande installatie het niet kan ver werken, af te voeren naar de zuive ringsinstallatie van Leiden-Noord, in- plaats van een nieuwe zuivering te bouwen. Met de realisering van dit plan zijn vele jaren gemoeid. Zolang kan Leiderdorp niet wachten. Om te voorkomen dat de afvalwaterzuivering in moeilijkheden raakt, stelden B. en 'oor de plannen voor een tweede zuivering door te zetten. Mocht er nog een andere oplossing komen, dan zal de raad vóór met de bouw zou wor den begonnen, een ander voorstel wor den gedaan. De heer Kleisz wilde de zaak nog aanhouden ter nadere bestudering. Ook de heer v. d. Sluys ging in op het interimrapport. Het nemen van een beslissing is hierdoor niet eenvoudiger geworden. Burgemeester Gallas wist allen er van te overtuigen hoe dringend deze zaak voor Leiderdorp wordt. Wij kun- Postduiven IA Boot. 2 W de Vreugd: kl« doffer jong: 1 H Dekker, 2 K Schaap; klasse 4, duivin jong: 1 K Schaap, 2 A Boot: klasse 5. zwart, zwart- en blauwkras. doffer oud: 1 B W Mulder. 2 B Paauw, 3 K Schaap. 4 A L de Vreugd. 5 W de Vreugd: klasse 6. duivin. oud: 1 A L de Vreugd, 2 M Sou- verijn, 3 A van der Gugten; klasse 7, doffer Jong: 1 J Admiraal, 2 K L de Vreugd. 3 A Rosmolen, 4 A van der Gugten; klasse 8. duivin jong: 1 M Souverijn, 2 M Souverijn, doffer ou<L 1 M Souverijn. 2 A Rosmolen klasse 10. duivin oud: 1 A Rosmolen; klasse 11. doffer Jong: 1 M Souverijn; duivin jong: 1 M C Guijt; klasse 13. bont en niet genoemd, doffer oud: 1 M Souverijn. 2 B W Mulder. 3 A Boot: klasse 14, duivin oud: 1 kampioen mdvo: J Admiraal, 2 K Schaap. 3 H Dekker, 4 M Souverijn; klasse 13, doffer jong. 1 K Schaap. 2 S P de Graaf. 3 K Schaap. 4 W van der Niet; klasse 16, duivin jong: 1 K Schaap, 2 DIJkhuizen/SvD; klase 17, late Jongen alle kleuren, doffer 1 M Souverijn: klasse 18, dui IJMUIDEN De vakgroep Visserij van de CKV komt donderdag 30 december in hotel Riche aan de Boulevard te Katwijk bijeen. Deze jaarver gadering begint 's avonds om acht uur. Verscheidene leden hebben al voor stellen ingediend. Een van hen vindt het garantieloon te laag. Het bestuur zegt: Van enige verhouding tussen de geleverde werkprestatie en de hoogte van het garantieloon is geen sprake. Binnen het raam van het huidige stel sel zal de ontwikkeling van het garantieloon ten minste gelijke tred moe ten houden met de loonontwikkeling in de rest van het bedrijfsleven. Een ander voorstel gaat over een vaarverbod op zaterdag. Het bestuur merkt hierover op: De voorsteller wil in feite een belangrijke uitbreiding geven aan de regeling dat op zaterdag na 16 uur niet wordt uitgevaren. Ook het bestuur is van mening, dat een zo groot mogelijke gelijkstelling met de wal moet plaats hebben en het is daarom van opvattingdat er aanleiding is de binnenligregeling in zijn geheel te bezien. Of dit noodzakelijkerwijs tot een vaarverbod op zaterdag moet leiden, valt nog niet te zeggen; er zijn andere manieren waarop de beoogde gelijkstelling te verwezenlijken zou zijn. Het bestuur verzoekt de jaarvergadering het voorstel een iets al gemener strekking te geven, zodat andere mogelijkheden tot het verbete ren van de binnenligregeling niet worden uitgesloten. Een ander lid zou graag de vakantie langer zien worden. Een stap in de goe de richting kan zijn de gelijkstelling met de vakantierechten in de koopvaardij. Ook de vakantietoeslag dient naar zijn mening te worden verhoogd. Het advies van het bestuur luidt: Het verlof is voor de zeelui niet slechts recreatie na gepres teerde arbeid, doch evenzeer een zaak van geestelijk en zedelijk welzijn van hen en hun gezinnen. Op grond van die overwegingen moet het verlof op ten minste 24 werkdagen per jaar worden gesteld. In dit opzicht is er geen ver schil tussen de koopvaardij en de visserij. Ook voor de laatste bedrijfstak zal de vakantie op 24 werkdagen per jaar moe ten worden gesteld. Een eerste stap in die richting kan zijn een uitbreiding tot 18 werkdagen, het aantal dat in de koop vaardij al enige jaren voor de meerder heid van de opvarenden geldt. Om in de gelegenheid te zijn de vakantie op een gepaste wijze te kunnen doorbrengen dient te worden uitgegaan van het stand punt dat over de gehele vakantieperiode het inkomen wordt verdubbeld. Waar deze thans bij benadering twee weken garantieloon bedraagt is verruiming ge boden. Steken. Het grootste gedeelte van de vloot lag dinsdag nog te steken. Pas in de loop van woensdag konden de netten weer over boord worden gezet. Vanuit IJmuiden kozen die dag de eerste vaartuigen deze week zee. Wat er was. Aan de IJmuidermarkt verschenen slechts twee vaartuigen. Zij zorgden voor een aanvoer van 1300 kisten vis. waar van 165 kisten schelvis, 80 kisten wijting, 275 kisten dichte wijting, 35 kisten gul en kabeljauw. 670 kisten haring. 950 klei ne kisten haring, 75 kisten diversen er 65 stuks stijve kabeljauw. Door de aanhoudende schaarste warer de prijzen voor de weinige aangevoerde vissoorten aan de hoge kant. De grote kabeljauw noteerde op de eerste afslag f 276 en was later onder de f 246 niet te koop. De middel kageljauw deed het met een constante notering van f 234 e eens uitstekend. De regels grote kabel jauw gingen voor de stevige prijs f 244 van de hand. De grote gul heeft lange tijd niet in zulk hoog aanzien ge staan als thans; men haalde f 120. De kleinere soorten hadden evenmin over een gebrek aan belangstelling te klagen. Voor de middel gul was men bereid f 84 te betalen. De gestripte wijting wa de eerste afslag met f 49 eveneens duur en gaf later slechts drie gulden prijs De schelvisaanvoer bestond alleen uit pennen en braad. Voor eerstgenoemde soort werd op de eerste afslag i 76 be taald; voor de braad f 52. Dat betekende dat de kattencentrale er in de verste ver te niet aan te pas kwam. De haring zat tussen de f 29 en de f 26,20, niet te lang in het onzekere blij* ven. De heer De Groot (WD) was ook overtuigd van de noodzaak. „Geef Ged. Staten uitvoerig kennis van de me ning van de raad in deze zaak en de urgentie voor Leiderdorp. En laten wij de zaak nog even aanhouden om goed te overwegen." Dit voorstel werd aan- Grond wordt verhuurd aan de Al gemene Bank Nederland NV. Bij het voorstel tot subsidie aan de Hervortn» de vrouwendienst 100) vond de heef E. Veldhuyzen (CHU) dat dit een diaconale taak is, temeer daar door het inwerking treden van de bijstandswet de diaconie andere taken heeft gekre gen. De heer Los (A.R.) zag er geen aanvraag van een vereniging maar een kerkelijke zaak in. Met de heer Veld huyzen stemde hij tegen. De raad ging ook akkoord met het voorstel voor het bouwrijp maken van gronden. Deze grond is voor het bouwcontingent 1966. De voorzitter kon op een vraag van de heer v. d. Sluys meedelen, dat het toegewezen contingent woningen voor 1965 ten volle is benut. Wijkavond in Katwijk KATWIJK AAN ZEE Vanavond om acht uur houdt de wijkgemeente Zuid- West in wijkgebouw Oude Kerk een bij eenkomst. Als spreker werd uitgenodigd ds. J. van Dijk uit Den Haag. ARP en CHU in Lisse komen weer met twee lijsten uit LISSE, Op de maandag gehouden vergadering van de a.r.-kiesvereniging hebben de leden er hun teleurstelling over uitgesproken dat de samenwer king met de CHU na de verkiezingen van 1962 niet verder is uitgegroeid. De CHU blükt alleen op grond van praktische overwegingen tot samen werking bereid te zijn. De anti-revolu- tionaren zijn daarom van mening dat samenwerking nu niet is aan te be velen. Dit besluit houdt niet in dat elke vorm van somenwerking verbroken wordt. Na de verkiezingen is men graag bereid weer samen op te trek ken in de prot.-chr. raadsfractie. De anti-revolutionairen voelen er echter weinig voor met één lijst uit te komen, wanneer het duidelijk is dat een werkelijke wil tot samengaan bij de CHU ontbreekt. Zodra het niet meer alleen prakti sche overwegingen zijn waardoor de CHU zich laat leiden, is de ARP de No; g grote aanvoer van gladiolen in Lisse LISSE. De aanvoer van gladiolen bij de coöp. veiling H.B.G. was deze week weer groot. Niet minder dan 14.300 manden gladiolenbollen gingen „over de klok". De kwaliteit was goed en er was een ruim sortiment. De han. del blijft zeer vlot en de prijzen hand haven zich ongeveer op hetzelfde ni veau, behoudens enkele soorten, die ietg zijn teruggelopen. LISSE. Bij de Rijkspostspaarbank werd in november f 80.767 ingelegd en f 75.956 terugbetaald. eerste om het isolement te verbreken. In het algemeen, zo is men in Lisse van mening, verdient het geen aanbe veling nog langer op samenwerking met de CHU aan te dringen, ook niet in landelijk verband. Op de door de voorzitter A. T. de Weerdt geleide vergadering werd ver der nog meegedeeld dat een nieuwe actie onder de jeugd gevoerd zal wor den, nu de plaatselijke Arjos-afdeling ter ziele is gegaan. De kiesvereniging bestaat volgend jaar zestig jaar. BoUenkwekers moeten meer gaan broeien LISSE. Voor Theorie en Practijk heeft ir. S. van Veen, rijkstuinbouw- consulent, gepleit voor uitbreiding van het broeien in kweekbedrijven. Door mechanisatie e.d. is voor de teelt van tulpen, hyacinten en narcissen tegen woordig 40 tot 50 procent minder ar beid nodig. Deze tijdwinst maakt men voornamelijk in winter, voor- en na jaar. Een weinig produktief gebruik van 10 tot 25 procent van de arbeidsbezet- ting zou in de stille perioden gemak kelijk kunnen worden omgebogen tot winstgevende broei in de kas. Dat broeien, aldus ir. Van Veen, moet men dan niet als een tijdelijk extraatje be schouwen. maar invoegen als deel van het bedrijf. Een broeiprogramma voor de toekomst is dan noodzakelijk. Bij een uitbreiding van het tulpenverbruik door de trekkerij in de komende jaren zal een zich uitbreidende broeieirjj ja Nederland de verhoudingen op ém bollenmarkt niet ingrijpend verstoreiv meende hij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9