Kunstenaars zoeken werkruimte VLEET Kans op eigen kunstleven in Leiden Visserijnieuws bij de Vroeger teveel gewerkt met eeuwige beginselen IJsclub „Voorschoten telt 11a tien jaar 4000 leden Bloemententoonstelling in Rijnsburg geopend NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 NOVEMBER 1965 Hard werken en dan eerlijk delen VALKENBURG Voor de afdeling van de christelijke bedrtjfsgroepencen- trale sprak districtsbestnurder C. Zwa nenburg over de achtergronden van de c.a.o.'s. De vergadering, die zeer slecht bezocht was, werd gehouden in zaal De Vries. De heer Zwijnenburg zei, dat een principe van de christelijke vakbewe ging is. dat bij een stijgende produk- tie de arbeiders een redelijk aandeel behoren te krijgen in de stijgende in komsten. Een eerlijke verdeling van het nationale inkomen is echter een zaak met vele haken en ogen. Er zal ook aandacht moeten worden geschonken aan de economisch zwakken en er dient een evenwicht te worden gevon den tussen de behoefte aan meer loon en meer vrije tyd. Alle theorieën zijn echter waarde loos. wanneer niet alle betrokkenen hun beste krachten aan hun werk ge ven. De arbeid moet niet enkel als een vloek worden gezien, waarvan in Ge nesis sprake is. maar vooral, ook als een belofte. IJMUIDEN Voor de haringvissers in het Kanaal begon het weer een beetje te dagen. ZU maakten ln de omgeving de Sandettle dagvangsten van 100 tot 150 kantjes. Tegen de avond werd het weer le slecht. De schepen moesten steken of ze zochten de beschutting van Boulogne en Dieppe op. Ook elders op de Noord zee moest men de visserij beëindigen. Het was geen doen meer. Aan de IJmuider markt verschenen 19 vaartuigen. Zij verzorgden een aanvoer van 2220 kisten vis, waarvan 800 kisten schelvis. 100 kisten wijting, 100 kisten ma kreel, 40 kisten haai, 220 kisten schol, 5 kisten tarbot, 55 kisten diversen, 220 stuks stijve kabeljauw, 340 kisten sprot en 6000 kilo tong. De tongprijzen lagen een stuk hoger. Vooral de kleinere soorten stegen fiks in aanzien. De slips zat nu tussen de f 4.71 en de f 4.32 en dat was ruim tweemaal zoveel als in het begin van de voorgaan- A.r. kiesvereniging NOORDWIJK (Van een onzer redacteuren) LEIDEN Het zwaard van Damocles, dat al vaker slechte diensten bewezen heeft, is weer eens van stal gehaald en ditmaal boven het hoofd van een groepje Leidse kunstenaars gehangen. Deze mensen werken in de vervallen maar schilderachtige huisjes van het Elisabethshof aan de Oude Vest. Wie dit stille hofje ziet, zal denken dat het voor hen gemaakt is. Zelf weten ze wel beter: hun dagen zijn er geteld. De overdracht aan de Van Dongenstichting (officieel: Stichting Invalidenbejaardencen- trum), waarvan al jaren sprake was, zal binnenkort een feit zijn. De huidige „bewoners" moeten dan maar zien dat ze elders onderdak ge vonden hebben. Kunstenaars hebben de naam zich in ivoren torens terug te trekken. Voor zover dat ook min of meer letterlijk bedoejd is, was er een tijd dat ze dat konden doen. Maar ook ivoren torens staan tegenwoordig niet meer te huur. Hoogstens zijn ze te koop. maar ivoor is duur en rijke kunstenaars zijn even zeldzaam als een leegstaand huis. Artiesten mogen dan onmaatschap pelijk zijn. ook zij leven in een maat schappij waarin dc woningnood een taaie vijand blijkt. Huisvestingspro blemen dus, die voor de hofjesbewo ners elf beroepskunstenaars en vier gevorderde amateurs nu bijzonder; acuut zijn geworden. Om er iets aan te doen hebben zij de Stichting Kunstenaarshuisvesting in het leven geroepen, die op ongeveer advertenties stappen ondernomen om die ateliers in gebruik te geven, Hoe groot de behoefte aan ruimte is, blijkt wel hieruit dat de hof kortst mogelijke tijd vol was. De vraag is veel en veel groter dan het aanbod. Het heeft dus beslist wel zin wat de stichting van plan is op zoek te gaan naar liefst oude panden in de binnenstad die gerestaureerd kunnen worden. Ook een oude boerderij in Oegstgeest of zo wordt zeker niet ver smaad. Men wil trouwens ook de rand gemeenten in de gang. van zaken be trekken en zich niet uitsluitend tot de gemeentegrenzen van Leiden beper- Veel kunstenaars die vroeger in Lei den gewerkt hebben, maar naar elders £Uifde i/werk wil aïs^ de vertrokken hebben al laten tveten Huisvesting Deze stichting wil tot iedere prijs vermijden een beroepsvereniging voor kunstenaars te worden. Ze onthoudt zich dan ook nadrukkelijk van ieder oordeel over kunstrichting of confes sie en heeft ook daarom uitsluitend een bestuur en geen leden. Haar doel is uitsluitend de huisves- tings- en daarnaast ook andere econo mische problemen van de kunstenaars de dat ze dolgraag terug zouden komen. Een van de bestuursleden van de stichting: ..Velen wórden naar Amster dam gètrokken. Daar is een kunst leven: in Den Haag ook. misschien in mindere mate en zelfs Rotterdam heeft toch wel iets eigens. Waarom Leiden dan niet? Het is hier, juist om de geving, bijzonder aantrekkelijk". Kunstleven Leiden heeft geen of nauwelijks een kunstleven. Dat kan rustig gesteld worden. Daarom wil de stichting ook daaraan iets gaan doen. Gedacht wordt to behartigen. Bij dit 'aatste wordt bijvoorbeeld aan een café, dat als ont- onder meer gedacht aan het verkrijgen, moetingsccntrum het begin zou kunnen van expositieruimte, dc inrichting van j zijn van andere activiteiten, een galerie (waarvoor al min of meeri Een over hoeveel jaar dan ook vastomlijnde plannen bestaan) en het leegkomende schouwburg zou als film- verbeteren van de markt. De diensten van de stichting zijn niet alleen bedoeld voor beeldende kunste naars, maar ook voor musici en schrij vers. Ook hoeft men geen beroeps kunstenaar te zijn: vergevorderde amateurs komen eveneens in aanmer king. Bemoedigend De stichting wil stimulerend en in- tèrmediërend optreden. Met dat laatste bedoelt zij onder meer het in het leven roepen van mogelijkheden tot artistieke manifestaties met een dui delijk economisch rendement. Intermediërend werkt zij voorname lijk tussen de kunstenaars en de plaat selijke overheid. Het eerste contact met die overheid is bijzonder bemoedigend geweest. Er zijn besprekingen gevoerd met dc chef van de afdeling onderwijs en met verschillende andere ambte naren. Daarbij is naar voren gekomen dat het gemeentebestuur de activitei ten van de stichting toejuicht. De ervaring heeft geleerd dat initia tieven die van de gemeente uitgaan schipbreuk lijden. Artiesten dat geven ze zelf toe zijn nu eenmaal moeilijke mensen: ze willen niet „ge regeerd" worden, ook niet als ze er zelf bij gebaat zijn. Een uit hun mid den voortgekomen stichting is heel iets anders en kan in principe zeker succes hebben. Vraag Om er achter te komen of er on der de Leidse kunstenaars werke lijk actieve belangstelling voor werk ruimte bestond, heeft de stichting de Elisabethshof als testcase gebruikt. Toen zij werd opgericht storiden daar nog ongeveer acht atelierruimtes leeg. Men heeft toen langs persoon- lijkt weg en ook door middel van museum en avant-garde-theatertje in gericht kunnen worden en zo is er meer dat Leiden eens wat meer zou opstoten in de vaart der volken. Maar dat zijn allemaal, hoe belang rijk ook. bijkomstige zaken. Primair is de huisvesting, omdat daar de nood het Schaakclub De Uil De uitslagen van de schaakclub De Uil waren: groep a. J van de Berg—J van der Zwet 10: J Ph van de BergF1 var de Berg 01; W P van de BergD Bal kenende 10; H H HulsmanJ Staats 10: W PeetM Rood 10: J Brauck man—J van der Weijden Vi—Vz. Groep c. W MohlmannC van de Berg 0—1: W Brandsma—J Schoorl 0—1. J PrinsJ L Pijnakker 01: W Ciggaar P Spierings 10. De Uil 2—Het Oosten 6: 3—3 voor lopige uitslag. Jeugdjudoschool in Voorhout VOORHOUT Er zijn plannen jeugdjudosohool op te riohten. Ouders die hiervoor iets voelen, kunnen zich wenden tot de heer F. Remmelts, Leeu werikenlaan 3, of mevrouw De Groot, Er>gelselaan. VOORHOUT De Locoburgemeester wethouder A. W. de Groot heeft de raadsleden bericht gedaan, dat hij het voornemen heeft hen bijeen te roepen op 10 en 17 december om 20 uur. VOORHOUT De afdeling van de N.C.V.B. vergadert morgenavond om kwart voor acht in dc christelijke sahool aan de Jacoba van Beierenweg waar als spreker zal komen ds. J. Hengeveld met als onderwerp; ,.Gods wegenwacht". Het Elisabeths (gasthuis)hof schilderachtig grootst is. De stichting heeft al een paar percelen op het oog, die bijzonder geschikt zouden zijn als onderkomen. De grote vraag is natuurlijk: g komt het geld vandaan? De gemeente heeft toegezegd een belangrijke bij drage in de vorm van een lening of subsidie in overweging te zullen ne men. Maar de stichting wil ook zelf wat doen. Zij zal binnenkort een groot aantal bedrijven in Leiden benaderen met het verzoek deze onderneming financieel te steunen. Ook instellingen als het Prins-Bernhardfonds en de Culturele raad van Zuid-Holland zal om een bijdrage gevraagd worden. Ten slotte zijn er natuurlijk de parti culieren die sympathiseren met de nieuwe stichting en er graag aan wil-' len meewerken dat er iets positiefs ge beurt in Leiden. Voor zover deze men sen onder onze lezers schuilen: het gironummer is 304165. ten name van de penningmeester Stichting Kunste naarshuisvesting. Elk bedrag, zelfs een symbolisch, is welkom. NOORDWIJK Het Tweede-Kamer lid dr. A. Veerman heeft voor de a.r. kiesvereniging: gesproken over:' Beginsel, spanning, ruimte en beleid. HU gaf als z|jn mening te kennen, dat men in de partü vroeger teveel heeft gezworen bU de beginselen. Het waren vaak af geleide beginselen, die in de praktijk onbruikbaar waren en daarmee is men dan ook vastgelopen. De Bij-bel staat vol beginselen, maar een beginsel is nog geen concreet ge bod. De toepassing van het beginsel is aan tijd en plaats gebonden. Daar om kan men thans tegen bepaalde dingen ja zeggen, waartegen men voor heen nee zei. Bovendien vormen de christelijke partijen een minderheid, hetgeen hen noodzaakt compromissen aan te gaan. Niet alleen de minderheid 'rouwens is tot het compromis genood zaakt. ook de meerderheid. Gevolgen Het bestuur van de Stichting wordt gevormd door de kunstschilder Wim Gerritsma. voorzitter, de kunsthande laar. restaurateur en antiquair Bert Oosterman. penningmeester en de psycholoog N- J. de Groot, secretaris. Naar onze mening verdient hun initiatief alle belangstelling. Zij zijn geen idealisten; als het aan hen lag, bleven ze ook liever in die ivoren toren zitten. Dat ze er nu uitgezet zijn, zou voor iedere Leidenaar wel eens ple zierige gevolgen kunnen hebben. Want als zij tn hun primaire opzet slagen, is de kans groot dat de stad wat leef baarder wordt, zoals dat tegenwoordig heet. Wim Gerritsma„Er wordt veel over gepraat. Iedereen roept ach wee, Maar er moet iets aan gedó.dn worden". Grote wens eigen gebouw VOORSCHOTEN De jaarvergadering van de ysclub „Voorschoten" stond gisteravond in het teken van het tweede lustrum. Tien jaar geleden maakte Nederland een zo strenge winter mee. dat zelfs de Vliet was dicht gevroren. Het organiseren van een wedstrijd op de Vliet werd het begm van de ysclub „Voorschoten". Veertig enthousiastelingen,, richtten coen de club op. nu. na tien jaar. is het ledental gestegen tot 4000. De heer A. Verseput. voorzitter smds de oprichting werd bij acclamatie herko- een bescheiden baan op de Molen laan bezit de club sedert drie jaar een grote landbaan aan de Boerhaavelaan, n. bij 80 m. Maar er zijn nog wen sen. Eén van de grootste verenigingen met een zeer behoorlijke kasreserve mag toch wel over een eigen gebouw be schikken. Dat clubgebouw is een lijdensweg, ühans wacht de club op het vierde plan. Sint in Voorschoten VOORSCHOTEN Sint Nicolaas zal zaterdagmiddag zijn intocht maken in deze gemeente: om half 2 vertrekt hij van de Zilverfabriek. De route is als volgt: Leidseweg, Mozartlaan. Beetho- vcnlaan. Pr Bernhardlaan. Prinses Ma- rijkelaan. L. de Colignylaan. Juliana van Stolberglaan. Wijngaardenlaan (dien- weg), Narcisstraat. Willem de Zwijger laan. Pauwenstraat, Schoolstraat. Ge broeders Treubstraat, Molenlaan, Rem- brandtlaan. Nic. Maeskade. Boertiaave- laan. Krimkade. Onder auspiciën van de fotoclub wordt een fotowedstrijd gehouden met de In- I tocht van Sint als onderwerp. RIJNSBURG Het kan niet anders of de mooiste tuin van Nederland op het ogenblik de hal in veilinggebouw Flora waar gistermiddag de der tiende bloemenvaktentoonstelling werd geopend. De trots waarmee voor zitter J. Schild van het comité dat deze tentoonstelling heeft georganiseerd, de aanwezigen welkom heette, was dan ook wel gerechtvaardigd. Zelfs de NTS, zo vertelde hij, was erop afgekomen om opnamen te makendie gis teravond zijn uitgezonden. Burgemeester Koomans. erevoorzitter [den zij wel eens op de derde plaats kun- .voor een klein gebqyw, samen met ge handicapte padvinders. Men heeft de hulp van de Sportraad ingeroepen. De heer C. Fortanier vertoonde een film over ijsshow van enige jaren geleden. Verheugd kon voorzitter Verseput mee delen. dat hoewel de huur pas 1 decem ber ingaat de baan reeds vorige week door de gemeente orider water is gezet. In samenwerking met Wassenaar is een oplossing gevonden voor de z.g. droog- training van de kernploeg. De training wordt eenmaal per week in Wassenaar gehouden. Cabaretavond in huize Adegeest VOORSCHOTEN -- „Nomen est omen. de naam is een voorteken", zei gister avond ds E Saraber, voorzitter van de stichting „Bejaardenzorg" in huize Ade- geest, waar in de grote conversatiezaal het eerste jaarfeest werd gevierd. Deze woorden waren bestemd voor de kok. de heer Veelwaard, die kans had gezien het personeel, de bewoners en een aantal genodigden een leuk en gevarieerd caba retprogramma aan te bieden. Het „menu" bestond uit vele gangen: schetsjes, liedjes, fans en declamatie, al les onder het motto: „Neem in het leven alles met een korreltje zout en een snuif je peper" De directrice, mevrouw A. Pijpers, reikte spelers en speelsters een geschenk je en bloemen uit. Op deze feestavond waren ook aan wezig ds. K. Smit en dr. M. van der Stoel, voorzitter van de stichting Ge zondheidszorg Voorschoten. het comitc, had. zo zei hij. weinig de woorden van voorzitter Schild toe te voegen. Hij deed dat dan ook niet en kwam in de plaats daarvan met per soonlijk getint nieuws. Hij haakte daarbij In op twee publikaties in de pers. Vol gens de ene zou hU kandidaat zijn het burgemeesterschap van Aalsmeer, terwijl een andere krant hem de den „Ik wil niet eens naar Aalsmeer" in de mond had gelegd. WiJ kunnen thans melden dat burge meester Koomans niets tegen Aalsmeer heeft. Integendeel, hij zwaaide deze ge meente uitbundige lof toe en zei letter lijk: „Op deze plaats wil ik graag eresaluut aan onze grote broer brengen". Met zulke bloemrijke hoe kan het ook anders bewoordingen schilderde hij daarna de kwaliteiten van de Rijns burgers. dat de gewraakte zinsnede in elk geval wel begrijpelijk wordt. Koelhuis Nieuws had ook al ir. J. W. Wellen, directeur-generaal van de landbouw, die de tentoonstelling officieel opende. Hij kon het veilingbestuur meedelen dat de ergunning voor de bouw" van een koel huis dezer dagen afkomt. Hij drong er bij de Rijnsburgers op aan vooral aandacht te besteden aan het on derwijs. Nu nemen zij in de rij van grote kwekers een vierde plaats in; als hun opvolgers behalve de lagere ook de mid delbare tuinbouwschool bezoeken, zou- komen. Ook bepleitte hij voortgezet onderwijs voor de mensen die in de handel zitten of gaan: van hen zal het langrijk deel afhangen of de bloemisterij, vooral ook wat de export betreft, nog belangrijker plaats zal innemen. Dat wil niet zeggen dat de betekenis van de bloemisterij nu kleiner voorheen. De heer Weller onthulde dat het percentage van de totale tuinbouw dat voor rekening komt van de bloemis terij stijgende is. Modeshow Na deze geruststellende woorden open de hij een wel zeer grote, maar dan ook nagemaakte, bloem, waaruit echter springlevende, allerliefste bloemen te voorschijn zweefden: de mannequins van Vroom en Dreesmann. die de première iven van hun modeshow. De speciale attractie van deze show is dat jonge bloemsierkunstenaars laten zien hoe de mode door middel van cor sages e.d „verbloemd" kan worden. Hun creaties waren, vaak virtuoos. De meest opvallende toiletten waren de zwart-witte. gelanceerd als „op-art" („de mode van de toekomst", zoals de V D-man voorspelde) en de modellen van Courège. De presentatie van de show was wat stuntelig, maar de entourage en die bleef ten slotte de hoofdzaak maakte veel goed. Mevr. Bergman vraagt voor direct een net le MEISJE wegens Huwelijk der tegenwoordige. Valkenburgseweg 1B, Katwijk aan den Rijn. Telefoon 2921. Bridgen in Katwijk KATWIJK AAN DEN RIJN In de tweede wedstrijd bondscompetitie viertal len eerste klasse in het district Leiden speelde voor de bridgeclub „De Brug" bet iertal: mevrouw Den Duik, C. Parle- vliet, B. de Bruin en C. den Duik Jzn, tegen een team van de sterke club Rijn land uit Leiden. Men speelde gelijk met 3—3. Het viertal: echtpaar D. Parlevliet W. Klos en M.. D. Hoge speelde tegen een viertal van dezelde club en verloor met 24. Het eerstgenoemde viertal heeft 9 punten en het laatstgenoemde 8 pun ten in twee wedstrijden. Het hoogste tal punten per drive is zes punten. Er moeten nog zes wedstrijden worden ge- TER AAR Voor de wintermaanden zijn de aanvangstijden vaD de groente veilingen gesteld op 11 uur groentevei ling en 11.30 uur exportveiling TER AAR De hoogst genoteerde punten by de klaverjaswedstrfjden in café 't Veer. waren deze week voor: mevr, v d Laan 5213, mevr. Poelwijk 5200, mevr. De Graaf 5135, A Zwanenburg 5065, Th Verlaao 5065. H Hoogenboom 5013, W Markwat 4969, J J Versluis 4965, IA van Velzen 4889, B Pieterse 4864. In zijn openingswoord deelde voor zitter D. Algera mee, dat het de bedoe ling was geweest, dat men deze avond samen met de CHU-afdeling om de ta fel zou zitten. Dit gezamelijke optreden had evenwel geen doorgang kunnen vin den, hoewel er geen sprake is van een controverse. Op 25 januari wordt door CHU en ARP een gezamenlijke avond belegd, waarop Kamerleden uit beide partijen een forum zullen vormen. Pro Rege groeit NOORDWIJK In Seinpost werd gis teravond de Jaarlijkse ledenvergadering gebonden van de afdeling van Pro Rege. Voorzitter J. N. Boolbergen vertelde ln zijn openingswoord iets over het werk van de bouw en hij bracht verslag nit de Jaarvergadering. Het werk van de bouw breidt zich nog steeds uit, on langs werd ln Duitsland het zesde chris- lijke militaire tehuis geopend. Vlootpredikant ds. Ter Haar Romeny vertelde over zijn werk bij de marine op het eiland Curasao, waar hij drie jaar gestationeerd was. Aan de hand van kleurendia's gaf hij een boeiend relaas dit eiland. Ook werd een beeld gegeven van de geestelijke verzorging op de schepen en aan de wal. waarbij soms de echte oecumene wordt beleefd De secretaresse, mej. J. van Hoepen bracht het jaarverslag uit. De afdeling telt 351 leden. In het af gelopen jaar werd een geslaagde reis naar Stroe gemaakt, waar een militair tehuis werd bezocht. De collecte voor het P.I.T. bracht weer een hoger bedrag op dan het vorig jaar. namelijk f 804,30.' Na de pauze draaide de heer M. Post humus een drietal fraaie kleurenfiln>6. namelijk „De parel van de golf", „Het nieuwe India" en „Turkije, het land van de halve maan". Charmante jongedame onder schot NOORDWIJK De leden van de amateurfotografenvereniging Noord wijk hielden in De Rank hun tweede werk avond van het seizoen.. Direct werd over gegaan tot het jureren van het verplichte onderwerp „aardappelen, groenten fruit" en het vrije onderwerp, zodat de rest van de avond vrij zou zijn portretfotografie. Mevr. Goudriaan had voor deze avond mej. Alkemade uitgeno digd om voor de fotoclub te poseren. Uitslag verplicht onderwerp: G. Prins 208 punten, K. Kok 186. A. G. van Asten 170. E. Aartse 159. Uitsiag vrij onderwerp: N. Schmal 218 punten A G. van Asten 209, G. Prins 183. K. Kok 181, E. Aartse 174. Albert de Booij zong voor bejaarden NOORDWIJK De radio, en t.v.-zan ger Albert de Booij trad op voor de af deling van de algemene bond van jaarden. Het begon al meteen goed toen hy het mooiste „meisje" uit de zaal zoen ging geven. Vervolgens voerde hij in zijn zang de bejaarden terug naar de jaren tussen 1925 en 1950. Bij het liedje „M'n snoes uit Goes" kwam plotseling een struise Zeeuwse het toneel op. Kostuumdeskun- dige Puck van der Zwan had moeite noch kosten gespaard om een Zeeuws kostuum naar Noordwijk te krijgen. Directeur N. C. van Hese van het Ca sino werd dank gebracht voor zijn gast vrijheid. Voorzitter A J Zandvoort bood hem een tweetonige gong aan voor zijn nieuwe huis. Schietnieuws Noordwijk volgende schutters met de buks winnaar van een wlsselmedallle: le klasse: N W Caspers 16 punten: 2e klasse: D A LUscher, 41: 3e klasse: J van der Wiel 36. In de 1e klasse behaalden N W Caspers en J Plug beiden 46 punten, maar cour een beter geplaatst laagste schot werd Cas pers winnaar. Dezelfde situatie deed zich voor in de 3e Klasse, waar J van der Wiel en C Mo lenkamp een gelijk aantal punten behaal- Dc heer D A Lüschen promoveerde naar In de KSO-competltle waren de uitslagen. le klasse: N W Caspers 38: 2e klasse: J van der Wiel 55. BIJ de viering van het 20-jarlge bestaans- Jublleum van „Blijf voor 't Land" zlln bl1 de wedstrljdei Slingerland (2e klasse) (3e klasse). De leden van de vereniging 1 fraaie kijker aan voi gebru NOORDWIJK De klaverjasverenl- ging „Nooitgedacht" speelde in Ons Ge trouw een competitiewedstrijd. De uit slag: E. C Borst 6225 p; 2. J Vlieland 5858 p; 3 N van der Wiel 5827 p; 4. J Blaauw 5409 p; 5. C Kruyer 4974 p: 6. J Baksteen 4931 p: 7. L van Beelen Dzn 4930 p: 8. W de Bruin 4858 p; 9. P Hare- noot 4838 p; 10. W Kruyer 4836 p. NOORDWIJK Uitslagen competi tiewedstrijd klaverjasvereniging „Sport na Arbeid". 1 Th. van den Berg 5123 p. 2 J. Duivenvoorden 4950 p., 3 W Smit 4901 p.. 4 A. van den Berg 4867 p.. 5 J Eik 4866 p., 6 S. Wijnands 4834 p.. 7 S. Heemskerk 4736 p., 8 D. Wijnands 4455 J. van den Berg 4403 p., 10 E. Urk watr 5.02 4288 p. I en 13.02 u de week. De grote en de grootmiddel- schol haalden op de eerste afslag de schitterende notering van honderd gul den. Men moest later .een toontje lager zingen, doch dat was met f 88 nog hoog genoeg. De kleinmiddel en de schol I deden het met een koers van f 98 tot f 86 nauwelijks slechter. De schar was op de eerste af slag met f 8' eveneens aan de dure kant. Aan het schelvisfront viel weinig té beleven. De hele aanvoer van 800 kisten bestond uit braad, die met een notering van f 25 tot f 16 karig werd gehonoreerd. Voor de wijting moest men ook meer betalen. De notering lag tussen f 31 en f 21. Deze gestegen vraag kon men ook bij de gul constateren. Op de eerste af slag werd voor de grootste soort f 75 be taald. Onder de f 62 kon men niet terecht. De middel begon met de slotkoers van de grote en eindigde op f 58. De grote kabeljauw klom weer wat omhoog en noteerde voortdurend f 174. De grote zwarte koolvis werkte zich eveneens naar boven. Men moest steeds f 130 betalen. Wat er komt Voor de donderdagmarkt was onder meer bekend de IJM 239 Nooitgedacht met 115 kisten en 5 stuks stijve" kabel jauw. Verder meldden zich enkele kot ters, die over het algemeen niet veel irt de ruimen hadden. In Scheveningcn In Scheveningen was aanvankelijk mei 300 kisten sprot weinig te beleven. Late* werd het drukker. Ongeveer veertig kot ters vluchtten de haven binnen voor het slechte weer. Ongeveer de helft hiervan loste de vangst, die in totaal bestond uit 200 kisten schol, 100 kisten wijting, 100 kisten kleine gul -en 10.000 kilo tong. Twee subsidies LEIDERDORP Gezien het nuttige werk van de Hervormde Vrouwendienst geven B. en W. de raad in overweging ter aanmoediging, ook voor 1966 een subsidie toe te kennen van f 100. Conform het advies van de Culturele Raad stellen B. en W. voor de afdeling Leiderdorp van de Stichting Leidse Volksuniversiteit K. en O. voor 1965/1966 een subsidie van f 690.25 uit het Cultuur» fonds toe te kennen. Feest bij Doesbrug LEIDERDORP Wat hebben 225 kin deren gistermiddag in gebouw ..Irene' genoten van het St. Nicolaasfeest. dat hun werd aangeboden door de buurt- en speeltuinvereniging „Doesburg". Vóór de komst van de Sint werden zy bezigge* houden door de heer en mevrouw We ber. alias de Franelli's uit Haarlem, die acrobatiek, goochelkunst en clownerie ten beste gaven. Ook de bellofoon van de heer Weber kreeg aller bewondering. Alhoewel St. Nicolaas ook weer verma* ningen moest uitdelen, was dat geen res den om niet elk kind met een mooi ge schenk naar huis te laten gaan Uit dan* voor het vele werk dat het damescomité in het afgelopen jaar voor de vereniging laar« Nog een bankgebouw in Leiderdorp LEIDERDORP Naar de mening vztt B. en W. bestaat er tegen vestiging van een vierde bankinstelling in deze ge meente geen bezwaar. Zowel de Atn-Ro* Bank als de Algemene Bank Nederland N V. is ervan op de hoogte, dat beidé bankgebouwen op hetzelfde terrein zul len komen. Voor he noodbankgebouw van de Algemene Bank Nederland N.V. zal ongeveer 400 m2 grond nodig zijn. De huurprijs kan ook in dit geval f 6.- per m2 per jaar zijn. De A.B.N. zal voor een perceel grond van 400 m2 dus een huurprijs van f 2.400,- per jaar moeten Bouwrijpe gronden LEIDERDORP Het is duidelyk, dat voor een harmonische ontwikke ling van de gemeente tijdig over vol doende bouwrijpe grond moet kunnen worden beschikt. De ontwikkeling van de bouwnijverheid eist voorts, dat ob jecten van grotere omvang moeten worden aangevat, zogenaamde meer jarenplannen, die gerealiseerd dienen te worden door toepassing van arbeids besparende bouwmethoden. Nu de plannen daartoe steeds meer vaste vormen hebben aangenomen achten B. en W. het tydsip aangebro ken om met het bouwrijpmaken van een aantal sectoren een begin te ma- Op een door B. en W. aangeboden schema is het tijdvak aangegeven, waarin de diverse bouwsectoren bouwrijp gemaakt moeten worden. 1965 66:; inzake het bouwrijpmaken van diverse sectoren van het uitbreidingsplan Zijl- laon- en Meijepolder; voorstel tot het verhuren van grond an de Staat, ten behoeve van de bouw an een houten postkantoor: tot het stichten van een tweede riool waterzuiveringsinrichting. Gemeenteraad Leiderdorp LEIDERDORP Woensdag 1 dec. om kwart voor 8 komt de gemeenteraad bij- in. Agenda: Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand aan de heer J. Groeneveld; tot het benoemen van een ambtenaar in de burgerlijke stand; tot het verlengen van de ontruimings- termijn voor de -nbewoonbaar verklaar de woning Achthovenerweg 4547; tot het verhuren van grond aan de Al gemene Bank Nederland N.V. te Am sterdam; tot het verlenen van een subsidie aan de Hervormde Vrouwendienst voor 1966; tot het verlenen van een subsidie aan de afdeling Leiderdorp van de Stichting Leidse Volksuniversiteit K. en O. over LEIDERDORP In verband met de komende feestdagen is de Jeugd dienst m.m.v. een combo een week vervroegd. De dienst wordt nu ge houden zondag om 7 uur in de aula van de school aan de Splinterlaan. Voorganger is ds. J P. Honnef. Hoog en laag water le Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog '""öj 17.17 uur; laag water 0.47

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7