&een spanningen meer financieel beleid om Vrije loonvorming nu nog niet 3 Kamermeerderheid geeft zich gewonnen VRP wenst nog enige wijzigingen (bensinecent) Stel crematie en begraven volledig gelijk Bus botste: 16 bejaarden gewond Effatha kan op goed jaar terugzien Kloof tussen arm en rijk verbreedt Klachten over zure melk Utrecht: bolwerk van de christelijke vakbeweging „Voorlopig geleide loonpolitiek :CTE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 NOVEMBER 1965 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De grote spanningen tussen het kabinet en de rege- Igspartijen over het financiële beleid zijn de wereld uit. Dat bleek gis- ren overduidelijk tijdens de eerste ronde van het Tweede-Kamerdebat er het herziene dekkingsplan van minister Vondeling. KVP en ARP jden zich neer bij het feit, dat de regering niet meer dan f 70 miljoen D bezuinigen op het voor 1966 vastgestelde uitgavenniveau. Met de JdA aanvaarden zij nu, zij het niet zonder bedenkingen, de totale om- Hg van de begroting '66. Iet dekkingsplan zelf, d.w.z. het nplex van belastingverhogingen armee de regering de extra stij- g van de overheidsuitgaven wil angen, zal vandaag door de Ka- r worden goedgekeurd. KVP en dA vonden de nieuwe versie van plan een stuk minder onaantrek- ijk dan de oude. Wel zullen en- socialisten tegen de (gehal sde) herinvoering van de omzet- asting op textiel en schodisel per anuari 1967 stemmen. Zij vinden e lastenverzwaring onverteerbaar samenhang met de huurverhoging le stijging van de sociale premies, op dezelfde datum ingaan, èrder wil de AR fractie nog proberen tweede cent op de benzineprijs Ide tweede punt vennootschapsbelas- uit het dekkingsplan te lichten en tervangen door invoering van een ge- {e omzetbelasting op textiel en schoe- I in 1966. De anti-revolutionairen en lalisten hebben voorts grote tot over- ende bezwaren tegen het voornemen regering om bij de verhoging van rennootschapsbelasting 16 procent van dividend met de inkomstenbelasting 'errekenen. Deze meningsverschillen regeringspartijen en kabinet zul- echter niet op ernstige moeilijkheden ipen. De neuzen zijn geteld en het net kan vanavond met een gerust ir huis gaan. VVD zal tegen het hele kingsplan stemmen. Zij meent de regering de benodig- extra-gelden voor essentiële irheidstaken had moeten vinden in linigingen op andere beleidsonder- (plan-Joekes). De CHÜ zal hts voor die lastenverzwaringen die zij gerechtvaardigd acht erband met de noodzaak om meer de collectieve voorzieningen te De kleinere Kamerfracties zul- n meerderheid hun stem aan de trings voorstellen onthouden- De iring zou de kamer vandaag ant- irden. tegen zullen stemmen), dan betekent dat een aanslag op het dekkingsplan van bijna f 60 min. Om dit gat te dichten gaf de heer Kieft de regering het volgende voorstel in overweging: voer alsnog in 1966 de omzetbelasting op textiel en schoeisel in met een derde van de oorspronkelijk voorge stelde verhoging (f 240 min. per jaar); dat brengt f 80min. op jaarbasis in het laatje (voor '66 ongeveer f 60 min.) en dan kunnen de tweede cent op de benzineprijs en de tweede punt op de vennootschapsbelasting achterwege blijven. Kleren en schoenen Voor dit alternatief zal de regering wel sympathie hebben, maar KVP en PvdA willen niets weten van duurdere kleren schoenen in 1966. Zij gaan akkoord met het voorstel om de (gehalveerde) be lasting op textiel en schoeisel pas in 1967 voeren. Met de heren Scholten, Portheine (Lib.) e.a. vond de heer Kieft het niet juist om nu al een beslissing te R.-verrassing verrassing van het debat was het t van de anti-revolutionaire rd voerder Kieft tegen de wijzig in die minister Vondeling eind vori- week in het dekkingsplan heeft gebracht. Zoals bekend wil de mi- ar de benzineprijs nu met twee verhogen en de vennootschaps- sting met een tweede punt voor sten boven f 100.000- De heer Kieft m met een amendement om de ïoging van de benzineprijs tot één te beperken. De tweede cent acht fractie niet meer aanvaardbaar, at het wegverkeer en -vervoer onevenredig zwaar worden be- De AR fractie zal ook stemmen vóór amendement van de heer Scholten om de stijging van de vennoot- lapsbelasting tpt één punt beperkt houden, zoals aanvankelijk ook door regering is voorgesteld. Als de ïendement-Kieft en -Scholten wor- n aanvaard (waar het niet naar uit- :t, omdat KVP en PvdA ongetwijfeld 1967 en volgende jaren. Hy kon zich trouwens niet aan de indruk onttrekken de regering nu meer dekking vraagt ze nodig heeft om de extra-uitgaven r 1966 op te vangen. Is er geen sur plus aan dekking van f 10 min. per jaar? De heer Kieft stelde nog een motie in het vooruitzicht om werk- en bedrijfs kleding vrij te stellen van de belasting verhoging op textiel en schoeisel. KVP retireert De KVP, die de afgelopen weken stoere taal heeft gebezigd over het financiële beleid van het kabinet-Cals, bond gisteren in. Maar haar 1 voord voerder, dr. Lncas, deed dat in dus danige bewoordingen, dat een spreker van de oppositie niet tenonrechte con stateerde: „De heer Lucas heeft mij het gras voor de voeten weggemaaid" De hele KVP-fractie, aldus de heer Lucas, vindt de begrotingsstijging te fors niet ongevaarlijk voor onze economie. De bezuiniging van f 70 min. is allerminst ver naar huis te schrijven, maar de KVP wil er rekening mee houden, dat de regering de tijd kort is geweest om tot grote daden te komen. Zij heeft ook begrepen, dat het kabinet naar ver dergaande bezuinigingen zal streven en ullende uitgaven (o.a. voor de werk gelegenheid in Limburg) binnen de be groting zal opvangen. Onder die omstan digheden legt de KVP zich bij het voor gestelde uitgaventotaal én bij het dek kingsplan neer. VRIJS Gisteren zyn 2500 vliegers, ards en stewardessen van Air Fran- ier dagen in staking gegaan om ht by te zetten aan hun looneisen. willen salarisverhoging in over- temming met de opslagen die onlangs grondpersoneel zijn gegeven. De tdienst komt voor meer dan 80 pro- te liggen. Het personeel dat in icht is, zal de vliegtuigen bij de eer landing verlaten. nieuwe storing E BILT Een stormdepressie trok I naar zuid-Zweden en werd bij de afgelopen nacht gevolgd door rug van hoge luchtdruk. De wind bide na het passeren van deze rug l hoge druk naar zuidwest tot zuid. Itussen ontwikkelde zich ten wes- ua?i Ierland een nieuwe depressie. e volgde een oostelijke koers en donderdagochtend boven Ierland en bijbehorende regenzone breidde [reeds donderdagochtend over Zee- I uit. Verwacht wordt dat de.de- bie hët komende etmaal dicht |s de Waddeneilanden naar de fse Bocht zal trekken. Hirrbij zal Wijk zachte lucht ons land binnen sten, maar na een koufrontpassa- koordt opnieuw koude lucht van «sche oorsprong met noordweste- t winden over de Noordzee ons 1 binnengevoerd. je depressie zal vrij langdurige veroorzaken. Na de frontpdssage en in de koudere lucht enkele in voorkomen, afgewisseld door op- ingenDe komende nacht wordt n vorst verwacht. Morgen overdag en de temperaturen eveneens bo- 1 nul blijven.è ïieuwe dekkingsplan veel aantrek kelijker dat het oude, met één uitzon dering: de verdere verrekening van de dividendbelasting met de inkomstenbe lasting, waartegen de PvdA-fractie over wegende bezwaren heeft. Zij vindt het ook jammer, dat de vermogensbelasting slechts tijdelijk wordt verhoogd. Wat de bezuiniging ad f 70 min. betreft betreurt de PvdA het, dat daardoor ook vitale posten worden getroffen. De heer Kieft daarentegen vond het „uitkammingsresultaat" te mager. Het kabinet kon echter bepaalde juridische en technische verplichtingen niet te rugdraaien. De AR-fractie verlangt echter wel van de regering de toe zegging, dat de goed te keuren be grotingsposten niet zonder noodzaak totaal worden uitgeput en dat in het algemeen meer zuinigheid zal worden betracht. De begrotingsstijging acht zij gezien de nog steeds gespannen arbeidsmarkt niet zonder gevaar, maar zij vertrouwt, dat in 1966 het evenwicht gehandhaafd zal blijven. De woordvoerders van de kleinere partijen toonden zich geen van alle gelukkig met het financieel beleid van de regering. De heren Van Dis (SGP). Jongeling (GPV) en Harmsen (BP) aren teleurgesteld dat minister Von deling slechts met een bezuiniging 70 miljoen was gekomen- De com munist Bakker noemde het dekkings plan „minder slecht dan het vorige". Volgens hem had men het geld moeten halen bij hen die een hoog inkomen hebben. De heer Harmsen zag in het beleid van minister Vondeling vooral een ge vaar voor het midden- en kleinbedrijf. De arbeider zal, aldus de heer Harmsen, wel loonsverhoging weten te bedingen maar de middenstander blijft met de hogere lasten zitten. Volgens de PSP- woordvoerder Slotemaker de Bruine was de regering met de voorziening in de collectieve behoeften nog lang niet ver genoeg gegaan. Men had, betoogde de heer Slotemaker, het geld dat nodig was niet via indirecte belastingen maar door middel van directe belastingen moeten heffen. De regering handhaaft zijns inziens ten onrechte de tweede termijn van de verlaging der inkom stebelasting. De heer Jongeling (GPV) was van me ning dat de regering zich te weinig in spant om een verdergaande verlaging de uitgaven mogelijk te maken. Dit maakt, aldus de GPV'er de belasting verhogingen haast onverteerbaar. De heer Van Dis (SGP) bepleitte een aantal bezuinigingen die een nog krach tiger beperking van de uitgaven mogelijk maakte dan in het VVD-plan was voor gesteld. Met name bij het departëmêfct Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk en voor oritWikfcèlïn'gsTiulf waren, naar zijn mening minder uit- a gewenst. Overbruggen Zij is bereid eventuele meningsver schillen met het kabinet te overbrug gen. Het landsbelang ife met een ka binetscrisis slechts gediend. In dit ver band zei de heer Lucas moeilijk te kunnen aannemen, dat staatssecretaris Hoefnagels zijn politieke lot wil ver- binden aan de herinvoering van de omzetbelasting op textiel en schoeisel. Verder verlangde de KVP-woordvoer- der een duidelijk antwoord op de vraag wat de regering zal doen als de Kamer te zijner tijd de belasting vermindering door middel van belas- tingspaarbrieven zou verwerpen. Zijn dan ook de andere fiscale verlichtin gen van de baan? Afwachten De heer Scholten (CH) deelde mee, dat zijn fractie haar definitive stand punt over de belastingverhoging pas zal bepalen na het antwoord van de regering. Het staat overigens al vast, dat de CH in ieder geval tegen de herinvoering van de omzetbelasting op textiel en schoeisel 1966 zullen stemmen. Dat het "doorgaan van deze hefftng staatssecretaris Hoefnagels tot aftreden zou nopen, kan de CH fractie niets schelen. Dc CH woordvoerder vond de be grotingsstijging gevaarlijk voor onz« economie, was teleurgesteld over hei povere resultaat van de bezuiniging, en meende dat door de dekkingsmaat regelen de totale belastingdruk i: ons land tot ongekende hoogte wordt opgeschroefd, vergeleken «met andere EEG-landen- Het financiële beleid vin dit kabinet is ad hoe geïmproviseerd en wordt niet gedragen door een meenschappelijke visie. Trieste zaak Mr. Portheine van de VVD kwalifi ceerde dit beleid als een „trieste zaak", die grote ongerustheid in ons volk 1 het bedrijfsleven heeft veroorzaakt. De liberale fractie handhaaft haar mening, dat de overheidsuitgaven met een mil jard kunnen worden verlaagd, zonder dat dit gaat ten koste van essentiële staatstaken. Met haar program werkt de regering de inflatie in de .hand. De wijzi gingen in 't dekkingsplan zijn even slecht als de oorspronkelijke versie. PvdA-woordvoerder drs. Peschar vond HEESCH Drie gezinnen werden gistermiddag dakloos door een felle uitslaande brand in een pand aan de Schoon&traat. De brand is waarschijn- in de schoorsteen ontstaan. Bijna de hele inboedel en vier personenau to's zijn verloren gegaan. De schade bedraagt 50.000 gulden. Teleurgesteld Tweede Kamer vraagt: (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gistermiddag bij de regering aangedron gen op indiening van een wetsontwerp, waarin crematie voor de wet volledig ge lijk gesteld wordt met begraven. De Kamer aanvaardde met 92 tegen 5 stemmen een motie van de heer Scheps (soc), waarin deze wens was geformu leerd. Tegen de motie stemden de SGP, de Boerenpartij en de heer Jongeling (GPV) O TILBURG Zestien Belgische be jaarden raakten gistermiddag licht gewond toen de bus, waarin zij een uitstapje maakten de ringbaan noord aan de achterkant werd aan gereden dooi*' een vrachtauto. Na behandeling iri het ziekenhuis kon- jen met de rest van ;n andere bus de reis -ervolgen. Drie vrou- ambulance naar hun vervoerd. In de bus zaten 46 bejaarden, meest af komstig uit Hemiksem en Antwerpen. Het ongeval gebeurde toen de 51-jarige chauffeur E. B. uit Hoboken geen voor rang verleende aan de vrachtauto bij het oversteken van de ringbaan. VOORBURG Het Christelijk insti tuut voor dove kinderen „Effatha" telt thans 321 leerlingen en kan terugzien op een goed verenigingsjaar. Dit werd mee gedeeld tijdens de jaarvergadering. Waar schijnlijk in februari 1966 zal worden be gonnen met de bouw van het nieuwe meisjespaviljoen. Voor de nieuwe nijver heidsschool zijn plannen in voorbereiding. Besprekingen worden gevoerd om te ko men tot een goede voorziening voor dub- belgestoorde doven. Bijzondere aandacht moet worden besteed aan het maatschap pelijk werk ten bate van zeer jonge kin deren (hometraining) en oud-leerlingen, in verband met de moeilijke personeels voorziening. Er zijn momenteel slechts drie maatschappelijke werksters in dlienst. Mr." C, Böertien kwam het bestuur ver sterken. De aftredende secretaris, de heer fjT. van Dijk, werd opgevolgd door de heer G. Schermers. den 13 hunner het gezelschap in naar Kaatsheuvel zijn met eer •Geschenkdozen Eau de Cologne van 4,25 tot 9,75 Karaffen 16,50 en 23,- Mr. Bot op de VU: AMSTERDAM Thans leven er in de wereld een miljard mensen in wel vaart tegenover twee miljard in armoe de. Als de huidige ontwikkeling zich voortzet is deze verhouding over 35 jaar anderhalf tegenover vijf a zes miljard. Aldus minister Bot gisteren in zijn rede ter opening van het twee daags congres van de vereniging van studenten in de politieke en sociale wetenschappen aan de VU in Amster- In ongeveer de helft van de circa 80 ontwikkelingslanden bedraagt het loon per hoofd per jaar 150 dollar, terwijl dit bedrag voor de VS en West- Europa 3000 resp. 1000 dollar is. Dat de, kloof tussen armen en rij ken eerder breder dan smaller wordt, wijt de minister o.m. aan protectionis tische maatregelen van het westen ten behoeve van de eigen industrie, de hulp op zgn. harde voorwaarden (le ningen met korte looptijd en hoge ren- ?n ook de bevolkingsaanwas in de ontwikkelingslanden, „ten gevolge waar- an toegenomen produktie onmiddellijk eer wordt geconsumeerd". Mr. Bot bepleitte bij de hulpverle ning een meerjarig program van de rij ke landen gezamenlijk en in het alge meen structurele en geen incidentele Een beeld uit de Tweede Kamer tijdens de gisteren en vandaag ge houden zitting over de belasting- voorstellen. Achter de regerings tafel minister Vondeling en staatssecretaris Hoefnagels. ZUTPHEN „Talloze flessen be schimmelde of zure melk worden jaarlijks bij de consument bezorgd. Het is onbegrijpelijk, dat de con sument dit zonder morren slikt", aldus een verslag van de keurings dienst van waren in Zutphen. Het is nog onbegrijpelijker, dat de de taillist. het aandurft bedorven produkten op zijn wagen mee te nemen. De dienst neemt aan. dat een veelvoud van deze flessen in de roulatie is, als z« al'worden aangetroffen bij een zeer be perkte repressieve controle. Het bezor gingssysteem is dc zwakke schakel, meent de diends: de fabriek bewaart alles de koelcel, maar de ventwagen van melkbezorger heeft 's zomers veel a een broedstoof. Ideaal zou zijn, aldus de dienst, dat alle bestelwagens werd gekoeld of dat men overging tot uitsluitend winkelverkoop. De dienst betreurt het. dat de boete maar f 25 bedraagt. Voorts wordt gemeld, dat in Ermelo een glasscherf in een flesje slagroom is ontdekt, terwijl in het brood daar kleve rige ballen werden aangetroffen; ii opbolmachine van de bakkerij had smeermiddel gelekt. Plaatselijke centrale 50 jaar soc.-econ. redactie) het Bestuur bijzonder veel aandacht schenkt aan de woningbouw en rechtskundige dienstverlening. Van 1918 af kent de UCB een woningbouwvereni ging, die tot op heden de bouw zorgd heeft van 1200 woningen. Bov dien is na de oorlog nog opgericht de Stichting „Eigen Woningbezit", die reeds de bouw van 300 particuliere woningen heeft geregeld tot grote tevredenheid van de eigenaren, die voor ƒ23.000 to 27.000 in het bezit kwamen van een 6 kamerwoning met 390 m3 inhoud. (Van UTRECHT De stad Utrecht mag met recht een bolwerk genoemd wor denden van de christelijke vakbe weging. Landelijk beschouwd telt deze stad een bijzonder groot aantal CNV'ers. Tellen steden als Rotter dam, Den Haag en Amsterdam met aanzienlijk grotere bevolkingen resp. 12.000, 10.000 en 10.500 leden, Utrecht telt bij een bevolking van nog geen 300.000 personen ook bijna 10.000 leden van het CNV Mede dankzij de activiteit van de secretaris van de Utrechtse Christelij ke Besturenbond, de heer J. Visscber, kon dit cijfer bereikt worden bij het volgende week te vieren vijftigjarig bestaan van de Christelijke Besturen bond in Utrecht. Het Ned. Kath. Vakverbond telt in Utrecht weinig leden meer, namelijk 13.000 en het NVV komt niet verder dan 18.000. De cijfers van Amsterdam geven een heel ander beeld In de hoofdstad telt het NW byna 50.000 leden tegen CNV en NKV slechts 10.500 en 13.000. Landelijk gezien is 1 op de 50 inwoners van ons land lid van het CNV, in Utrecht is de verhouding ruim 1 op 30 inwoners. Een bijzonderheid van de Utrechtse Christelijke Besturenbond (UCB) is, dat Het jubileum wordt dinsdag 7 decern, ber in een herdenkingsdienst in de Ja- cobikerk gevierd, waar de heer Ruppert, lid van de Raad van State oud-voorzibter van het CNV, een rede zal uitspreken. Willem Hendrik .Zwart Jzn verzorgt de muzikale omlijsting. Op woensdag 8 december recipieert het be stuur van de UCB in het Gebouw voor Chr. Sociale Belangen te Utrecht, 's mid dags om half vijf. Henri Sij t hof f -p rij s AMSTERDAM De Henri Sijthoff- prijzen voor de beste jaarverslagen over 1964 resp. 1963 1964 zijn toege wezen aan: Koninklijke Zout-Ketjen in Hengelo, Apeldoornse Nettenfabriek Von Zeppelin en Co NV in Apeldoorn en Nationale-Nederlanden NV in Den Haag. Prof. Witteveen en ir. Bosma in werkgeversvergadering: O (Van onze soc.-econ. redactie) SCHEVENINGEN Aan de voor avond van de hervatting van het overleg tussen regering en Stichting van de Arbeid over de spelregels van een vrijer loonsysteem hebben prof. dr. H. J. Witteveen, minister van financiën in het vorige kabinet en ir. J. Bosma, voorzitter van het Centraal Sociaal Werkgeversver bond, gepleit voor uitstel van de vrije loonvorming. Zij spraken hier over vanmorgen in de jaarvergade ring van het CSWV in het Kurhaus. Ex-minister Witteveen, thans hoog leraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam, verklaarde dat uitstel van de vrije loonvorming de konse- kwentie moet zijn va-n de begrotings- politiek van het kabinet-Cals. Alleen door een zeer beheerste loonpolitiek zou z.i. kunnen worden verzekerd dat de ruimte van het ambitieuze pro gramma van de regering zonder infla tie wordt vrijgemaakt en dat de extra lasten door de gehele bevolking wor den gedragen en niet worden afge wenteld op de zelfstandigen ev de ..vergeten groepen", die dan dubbel zouden worden getroffen. Norm loO: In die zin, aldus prof. Witteveen, heeft het kabinet echter geen enkele uitspraak -gedaan. En de SER wil in zijn loonpolitiek advies nog wel niet geheel naar de vrije loonvorming overgaan, maar toch de goedkeuring tevoren van e.a.o.'s doen vervallen, terwijl voor de toetsing achteraf noch een concrete vorm, noch een percen tage wordt genoemd, maar slechts uiterst vage termen worden gebruikt. „Zo evolueren wij naar een norm loos beleid voor de rijksuitgaven en voor de lonen. En daarmee dreigen wij op volle kracht, maar stuurloos de ge varenzone in te drijven. De wind die ons voortblaast (de spanning op de arbeidsmarkt) lijkt te zullen aanhou den tot tenslotte de wal het schip zal keren. Een stevige botsing met het schadegevaar dat daaraan inhaerent is zal dan niet te vermijden zijn", al dus de hoogleraar, die meende dat al les moet worden gedaan wat nog mo gelijk is om de loonstijging af te rem men en de produktiviteit te stimule ren. Tegelijk dient z.i. het beleid er op te worden gericht om produktie en arbeidsbezetting in onrendabele sectoren tijdig in te krimpen. Prof. Witteveen constateerde dat de span ning op de arbeidsmarkt een ..slepen de ziekte" dreigt te worden. Zo lang Verschuiven Ir. Bosma verklaarde in zijn jaar rede dat in de huidige situatie een strakke lijn t.a.v. de verdeling der lasten noodzakelijk is. „De overheid zou duidelyk moeten uitspreken dat men de wensen, gericht op een vrije re loonpolitiek, zeer goed begrijpt, maar dat. gezien het regeringspro gramma, de uitvoering van deze wen sen naar een later tijdstip dient te worden verschoven en dat voorlopig een geleide loonpolitiek door het be drijfsleven zou dienen te worden aan vaard". De voorzitter van het CSWV liet doorschemeren dat de werkgevers niet op hun standpunt t.a.v. de vrijere loonvorming zullen terugkomen door te zeggen, dat naar zijn mening de re gering een beslissing zal dienen te nemen. Hij verwierp verwijten als zouden de werkgevers zich willen ver sohuilen achter de ru«r van de rege ring. Maar „w9 zijn beslist niet tevre den met een nationaal loonbeleid dat alleen het instrument van de onverbindendverklaring van e.a.o.'s door de minister hanteert Het is dringend nodig om grotere waar borgen te hebben dat de ontwikke ling van de arbeidsvoorwaarden de economische groei niet ernstig be lemmert op een moment waarin men allerwege winstmarges ziet inkrim pen en in diverse bedrijfstakken een loonniveau bereikt is gelijk aan dat in andere Westeuropese landen. Er moet een ernstige waarschuwing klinken om te voorkomen dat door een te snelle loonstijging de inflatie in ons land harder zal gaan lopen dan die in ons omringende landen, waardoor onze exportpositie en dus ons welvaartsniveau bedreigd wordt. Als dit algemeen economisch belang niet in acht wordt genomen, dan zullen de werknemers de eersten zijn, die het gelag moeten betalen". Bezorgd Ir. Bosma toonde zich bezorgd voor de komende loonontwikkelingen. „Wij behoeven slechts te luisteren naar uitlatingen van de vakbeweging om te weten in welke sfeer de onderhande lingen in de bedrijfstakken zullen worden gevoerd". Hij riep de werkgevers op zich niet te laten leiden door wat anderen gaan betalen, maar de rentabiliteit van eigen onderneming terdege in het oog te houden Door een zekere coör dinatie en zelfdiscipline zal een ze ker qpatigend effect bereikt kunnen worden, aldus de werkgeversvoorzit ter. EMM EN In Barger-Compascum ZO-Drente) is gisteren een trailer met aanhangwagen, geladen met zeven ton suikerbieten door een brug over een de zijwijken van het hoofdkanaal gezakt. De meeste bieten kwamen in het water terecht. De auto en de brug zijn vrijwel geheel vernield.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13