DAAN SLUIMER VOOR-SPEL feestvarken bij Hoogvliet Wallace (77) overleden Prognoses en wedstrijden ALLE VOETBAL IS AFGELAST Draadomroep zou ten dele ven ORAWII kreeg tegen sterk Libanon geen kans: 1-3 Van der Niet verdedigt Westelijk doel Fransen: aanbod was onaanvaardbaar Rode troepen in Laos uitgesloten Portretreliëf van koningin Wilhelmina Vervolging Boeroendi: Ver, Naties inschakelen VRIJDAG 19 NOVEMBER 1965 HOOGVLIET Wanneer iemand bijna twintig jaar onafgebroken lid is geweest van een vereniging, hij daarbij steeds zijn beste krachten heeft ingezet onder de meest uiteenlopende omstandigheden en dan 250 wed strijden in competitieverband heeft gespeeld voor het eerste elftal, is het haast niet anders dan billijk dat zo iemand eens extra in het zonnetje wordt gezet. In de hoop dat er ondanks vorst en regen toch kan worden gespeeld, is er morgen op het veld van Hoogvliet feest en daarbij is aanvoerder Daan Sluimer het feest varken. De fors gebouwde, vorige maand dertig geworden Hoogvlieter heeft een reputatie in het zaterdag voetbal en dat weet men in zijn club te waarderen. De man die als knaap van tien als aspirant lid werd van Hoogvliet, op zijn vijftiende al debuteerde in het eerste en nog steeds een speler van betekenis is in het eerste zal als alles goed gaat morgen bemerken dat men hem weet te waarderen. DEN HAAG Alle voetbalwed strijden die voor morgen waren vastgesteld in de KNVB-compe- titie en in alle onderafdelingen van de KNVB zijn wegens de slechte gesteldheid van de terrei nen afgelast. Er wordt dus morgen niet gevoetbald. Over een eventuele doorschui ving van het programma is tot nu toe niets bekend. Voor volgende week staat in verband met de districtswedstrijden een inhaalpro. gramma te wachten. Het meest voor de hand ligt dat dit inhaal programma waar mogelijk zal worden aangevuld met de wed strijden die morgen niet kunnen doorgaan. Ook alle wedstrijden die waren vastgesteld voor de competitie van de Chr. korfbalbond zijn voor morgen afgelast. biij DEN HAAG Naar de indruk van bet Landelijk Comité Draadomroep, dat zich beijvert voor het behoud van de (over het algemeen voor de PTT ver liesgevende) radiodistributie, overweegt de PTT een aantal Draadomroepnetten en misschien zelfs wel districten te hand haven. Het geldt hier uiteraard die net ten/districten welke exploitabel zijn. Er is overigens het officiële besluit de gehele Draadomroep geleidelijk op te heffen. Naar de mening van het comité is hieraan te ontkomen. In sommige dis tricten is de laatste tijd zelfs een stij ging van het abonneraentenaantal te constateren. Tegen SSS hoopt Daan Sluimer de 250 vol te maken. Hij debuteerde in een bekerwedstrijd tegen Zuidland, nu vijf tien jaar geleden. Hoogvliet verloor met 32. Ook de competitiestart was niet best. Van Unicum werd met 4—1 verlo ren. Daan speelde linksback en erkent ruiterlijk dat het de eerste wedstrijden niet zo vlot ging. Langzaam maar zeker liep het beter, vooral toen hij later als linksbuiten ging opereren. Menig doel punt scoorde hij dankzij zijn van jongsaf gevreesde harde schot. Met de andere Hoogvlieters bouwde hij mee aan de ploeg die eenmaal uitkwam in de strijd om het landskampioenschap zaterdagvoet bal. Dat waren glorieuze dagen in het toenmalige kleine dorpje Hoogvliet. De kwaliteiten van Daan bleven ook de Wes telijke keuze-commissie niet onopge merkt. Hij speelde eens in een selectie wedstrijd, maar tot een verkiezing in de nationale ploeg bracht hij het nooit. MINDER PRETTIG Vijftien jaar behoudens een enkele onderbreking in de top van het zater dagvoetbal. Is er veel veranderd? Daan heeft een duidelijke eigen mening: „Vroe ger speelden we systeemloos. De bal kreeg een trap en we probeerden er iets goeds van te maken. We scoorden welis waar heel wat doelpunten en hadden boven alles veel plezier. Nu is het voet bal door veel training op een technisch veel hoger plan gekomen, maar helaas is het voetbalspel als geheel lang niet zo plezierig meer. Vroeger speelden we stel lig ook weieens fors, maar tegenwoordig zijn vele spelers hard als grafiet. Zij nemen vaak veel te veel risico. Dat komt de sportiviteit niet ten goede en de bles sures blijven niet uit", aldus Daan Slui- En de oorzaak? De Hoogvliet-aanvoer der die door zijn stevige postuur welis waar zijn mannetje in het veld duidelijk staat, laat er geen twijfel over bestaan: ,,De door de TV uitgezonden Cup-wed strijden die qua sportiviteit vaak waarde loos zijn. Velen zien het, constateren dat arbiters het een en nader tolereren en zodoende zie je dat op de eigen velden terug." Zelf kreeg hij nog nimmer een officiële waarschuwing of wat dies meer zij. Wanneer het aan Daan Sluimer ligt, speelt hij dit seizoen voor het laatst in het eerste van Hoogvliet. Dat betekent evenwel niet dat hij een pun achter alle voetbal zet. „Ik kan het toch niet laten, maar zoek mijn geluk dan liever in de lagere elftallen." VOETB ALFAMILIE Daan's portret verscheen op de Hoogvlieter die door een hersenschud ding, een gebroken sleutelbeen en een Daan Sluimer ernstige knieblessure diverse malen door pech is achtervolgd, zet dapper door. Hij komt niet voor niets uit een ware voet balfamilie. Speelden zijn broers Adri Hans ook niet in het eerste? Inmiddels gaat zijn zesjarig zoontje Ronald al met een bal naar bed. Hij wil een goede keeper worden. Aan de nodige oefenin gen van pa Sluimer zal het stellig niet liggen.... Mocht de wedstrijd HoogvlietSSS morgen worden afgelast, dan wil het be stuur van Hoogvliet de festiviteiten verzetten naar volgende week. Dat zal helaas niet lukken aangezien SSS een speler afstond aari het Westelijk elftal en volgende week dus niet zal kunnen SNELLE TIJDEN IN DEVENTER DEVENTER Tijdens selectiewed strijden voor de Nederlandse kampioen schappen, die donderdag voor dames en heren in Deventer weden gehouden, is de 19-jarige jeugdkampioen Eddy Ver- heyen bijzonder sterk voor de dag geko- Eddy Verheyen won zowel de 1500 meter in 2.22,als de 3000 meter in 4.52,— en vooral laatstgenoemde tijd was van bijzonder gehalte. Na Rudie Liebrechts en Cees Verkerk is dat de beste tijd ooit in Nederland Op de 1500 meter werd Meyering uit Arnhem tweede in 2.24.8 en derde De Vries uit Ruinerwolde in 2.24,9. Tweede op de 3000 meter werd De Groot uit Apeldoorn in 4.58,voor zijn stadgenoot Borgers in 5.02,2. Er namen 38 rijders aan deze wedstrij den deel. Bij de dames was Ans Schut uit Apeldoorn het snelst. Zij won zowel de 500 als de 1000 meter in respectievelijk Jorritsma en Carrie Geyssen klas apart AMSTERDAM Op de Jaap Eden- baan in Amsterdam zijn donderdagoch tend bij gunstige weersomstandigheden langebaan wedstrijden gehouden voor he ren (de B-ploeg) en dames. Bij de heren werd Jorritsma onbedreigd winnaar. Hij won zowel de 500 meter (44,2) als de 1500 meter (2.19.3). De uitslagen waren: heren 500 meter: 1. Jorritsma 44.2, 2. Heemskerk 45.1, 3. Hartman 45.2, 4. en 5. Eriks en Hilgeman 45.3: heren 1500 meter: 1. Jorritsma 2.19.3, 2. Eriks 2.22.3, 3. Heemskerk 2.22.6, 4. Beets 2.23.9, 5. en 6. Pronk en Hoogscha- gen 2.24.3; totaal heren 1. Jorritsma 90.133, 2. Heemskerk 92.633, 3. Eriks 92.733, 4. Hilgeman 93.403, 5. en 6. Pronk en Hoogschagen 94.000. Bij de dames, bij wie de Nederlandse kampioene Stien Kaiser als gevolg van een het vorig jaar opgelopen blessure nog ontbrak, was Carrie Geyssen veruit de sterkste. De uitslagen waren: dames 500 meter: 1. Carrie Geyssen 49.6, 2. Wil van Wees 50.6, 3., 4. en 5. Nel Lamers, Els Vermeu len en Beb Geyssen, elk 51.7; dames 1500 meter: 1. Carrie Geyssen 2.39.4, 2. Wil van Dijk 2.44.8, 3. Wil van Wees 2.44.9. 4. Wil Burgmeijer 2.45.1, 5. Corrie Rueben 2.46.6; dames totaal: 1. Carrie Geyssen H.733, 2. Wil van Wees 105.567, 3. Wil n Dijk 106.833, 4. Beb Geyssen 107.233, 5. Wil Burgmeijer 107.433. DORDRECHT Vele toeschouwers bü het volleybalduel ORAWILibanon begonnen woensdagavond in de derde set met een stand 1411 voor het Rotterdam se Libanon Kunstmin al te verlaten. Het leek een bekeken zaak. Een geweldig offensief van Dordtenaren bracht de stand echter op 1614 en daarmee was de spanning volledig teruggekeerd. De toeschouwers kwamen terug, doch het bleek slechts het enige wapenfeit van de Oranje Witten. Zonder al teveel moeite beslisten de Rotterdammers de wedstrijd in hun voordeel. Libanon bleek geen nadelige gevolgen ondervonden te hebben van de nogal nare nederlaag tegen Odulphus in Til burg. Met een uiterst gevaarlijke serve Orawi geen kans. Met kleine laatste makkelijk weg. In de eerste set moest ^"e °h gerwerf en Frank Boel zeker niet de min dere, doch Libanon liet de talrijke toe schouwers zien hoe men met verstand kan winnen. Binnen 11 minuten hadLi- banon ook de tweede set gewonnen en zag het er niet best uit voor de Dordtena ren. Coach Krijgsman, zelf oud-Libanon- speler, stimuleerde zijn pupillen in de derde set en wees de zwakke plekken gende Libanon-ploeg kon niet verhlnde- dende Libanon-plocg kan niet verhinde ren dat een 1411 voorsprong teniet ge daan werd. Orawi won met 1614. De vierde set bleef tot 55 gelijk opgaan. Met snel en vooral moeilijk ser veren hield men Orawi onder voortduren de druk en gaf men de aanval geen schijn van kans. Binnen de kortst moge lijke tijd stond het toen 126 en had Libanon in feite de wedstrijd al gewon nen. Zelfbewust speelde Libanon naar de eindoverwinning ook al betwijfelde men i Mastenbroek, Leen de lange Rotterdammer sloeg hem - flard on rU ulnwrc daf ng reo u praten, net nen, met mm „«h,. Achtera! bleek dat de Jtak'uVde1 Dordtenaren speelden steeds paniekerlp Kom geraakt WM en enl[ele peesjes wa. De goede wil was wel aanwezig maai ren doorgescheurd. Voorlopig zal hij niet vele onnodige fouten waren er de| Eunnen s le„ oorzaak van dat een toch niet zo sterk, aanvallend Libanon de eerste set met, 158 voor zich opeiste. Een zelfde spelbeeld vertoonde dc tweed e set. Een uitgekookt spelend Liba non bracht Orawi totaal van de ijs. Aanvallend waren de Dordtenaren met een bü vlagen goed smashende Jac. Hoo- Volgende week in Rijssen Kans voor De Ronde Zj en In't Veld DEN HAAG Jaap van der Niet, de sympathieke keeper van Noordwljk, zal volgende week zaterdag het doel verdedi gen van het Westelijk districtselftal dat de degens zal kruisen met Oost. Dat zal gebeuren tijdens de jaarlijkse districts wedstrijden die dit keer op het nieuwe veld van landskampioen Excelsior *31 in Rijssen zullen worden gehouden. In dat Westelijke elftal zien we nieuwe gezichten, want namen als Kralt, Van Soeren, Heynen, Vedder, Nieuwstra- ten (voor het eerst na tien jaar!) en Slagboom om enkele internationals van vorig jaar te noemen, ontbreken in de opstelling. Bovendien zien we de Noord wij ker v.d. Lippe zeer verrassend terug WASHINGTON Henry Wallace, voormalig vice-president, lid van het kabinet en presidentieel kandidaat, is gisteren op 77-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Danbury overleden aan de gevolgen van aderverkalking. In 1944 werd hij, door toedoen van de conservatieve vleugel van de democra tische partij, niet opnieuw kandidaat gesteld voor het vice-presidentschap. Truman werd toen als zodanig geko zen en hij werd president toen Roose velt in april '45 overleed. Wallace was een groot voorstander van Roosevelts New Deal. Zijn inzich ten op het gebied van de internationa le politiek waren in de democratische partij echter zeer omstreden. In '48 trad hij bij de presidentsver kiezingen op als kandidaat van de pas opgerichte progressieve partij, die ijverde voor betere betrekkingen met Rusland. Hij aanvaardde de steun van de communisten, doch verklaarde la ter als reactie op kritiek, dat hij „com munist, socialist, noch marxist van welke stempel ook was". Na deze verkiezingen die hem een volledig fiasco opleverden, vestigde Wallace zich als hereboer op zijn boer derij in South Salem. AMERSFOORT Magna cum laude Is de oud-katholieke pastoor J. Visser te Amersfoort tot doctor in de theologie gepromoveerd aan de oud-katholieke theologische faculteit van de universiteit van Bern. Zijn proefschrift was getiteld „Rovenius und seine Werke. Beitrag zur Geschichte der Nordniederlandischen Frömmigkeit in der ersten Halfte des 17. Jahrhunderts." Rovenius was van 1614 tot 1651 aposto lisch vicaris in Nederland en wordt wel gezien als een voorloper van de latere oud-katholieken. Pastoor Visser is 34 jaar. In 1958 werd hij pastoor in Arnhem. Vorig jaar werd hij overgeplaatst naar Amersfoort. Van der Niet als linksbuiten. Uit onze omgeving krij gen Aart in 't Veld jr van SSS (als linksback) en Joop de Ronde van DOTO (als linksbinnen) een kans. De opstelling ziet er als volgt uit: doel: Van der Niet (Noordwljk) achter: v.d. Herberg (CJW), Visser (Heerjansdam), v.d. Glesen (Zwart Wit) en In 't Veld jr. (SSS) midden: Koelewijn (IJsselmeervogels) en Mulder (Zuidvogels) voor: Van Beek (SDVB, Barneveld) Groenendijk (Geinoord), De Ronde (DO TO) en v.d. Lippe (Noordwljk). Reserves: Vlaanderen (Zuidvogels), Kok (IJsselmeervogels), Van Soeren (CJW) en Veerman (Hulzen). Het Westelijk elftal speelt om kwart voor drie tegen Oost ELFTAL OOST De opstelling van Oost luidt: d Hoeve (VVOG). a Westerik. Fijn, Pap 'allen WHC) en Nijland (Excelsior *31); m Har- bers (Excelsior '31) en Kiel (Go Ahead)); Leusink en Vondel (Excelsior '31), v. d. Woude (Nunspeet) en Pannen (WVF). Reserves: Lubbinkhof en Vink (beiden Voorwaarts). Teters (Be Quick) en Kroes (WHC). Noord-Zuid Voorafgaande aan de wedstrijd Oost-West wordt om 1 uur gespeeld de ontmoeting tussen Noord en Zuid. Het Zuidelijk elftal, dat nog niet werd samen gesteld nu woensdagavond de selectie wedstrijd Brabant-Zeeland ln Roosendaal luidt: doel: Kok (SJS); achter: Fabriek (Heerenveense Boys), Mooibroek (Or. Nassau), Veenstra (VVT) en NN; mid den: Bisschop (HZW) en Schuitema (BI. Wit '34); voor: Morsink (HZW), Zuiderveen (Ór. Nassau), Hoekema (Or. Nassau) en Feenstra (Harkemase Boys). Reserves: Kuik (HZW). Plat (ONS) v.d. Sluis (SJS). Ter Wal (Or. Nassau) en Bootsma (ONS). SIR artikelen van 1.70 af - Produkten van het Huis <3(%7/f)Ü PARIJS Hoge Franse autori teiten hebben bevestigd, dat het Noordvietnamese aanbod tot het houden van vredesbesprekingen voor de Ver. Staten onaanvaard baar was. Zoals men weet had het aanbod de Amerikaanse regering via het Franse ministerie van buitenlandse zaken Intussen hebben twee Franse foto grafen, die gisteren ontredderd in Saigon zijn aangekomen, verteld over de veldslag tussen Plei Me en de Cambodjaanse grens, die woensdag kort na het middaguur begon en tot donderdagochtend geduurd heeft. Zij hebben deze slag van begin tot eind meegemaakt, urenlang gedoken lig gend in een gat dat zü met eigen Orawi 2 versloeg Delfts Punch DORDRECHT Met een ruime 3—1 zege op de Delftse studentenploeg Punch heeft Orawi 2 zich ruimschoots in de kopgroep van de overgangsklas kunnen handhaven. Met gedegen aanvalsspel heb ben de Orawi-reserves er geen twijfel over laten bestaan wie het meeste recht had op de eindzege. Al spoedig had Orawi een 5—1 voor sprong opgebouwd in de eerste set. Dit bleek echter niet voldoende om een fana tiek spelend Punch van de setzege af te houden. Vooral in de eindfase van deze «et vocht Punch verbeten door en met succes. Via een 118 achterstand boekte men toch nog een 1511 setzege. Verder liet Orawi Punch echter niet komen. In de volgende drie sets was het Orawi wat de klok sloeg en met 154, 158 en 1512 stelde men de overwin ning veilig. Met een wat hechtere verde diging en een harde aanval van vooral Bert Dekker gaf men Punch geen schijn LUXEMBURG Het Nederlandse; Studenten voetbalteam heeft in de hoofd- j stad van het groothertogdom de studen- tenploeg van Luxemburg met 80 versla gen. Bij de rust leidde Nederland met j 30. Kramer van RKAVIC was met vier treffers topscorer TJET ZIT er dik in dat de veldsport- ter* morgen vrijaf krijgen. Op zich niets op tegen, maar liet i< altijd min der plezierig als je noodgedu ongen thuis moet blijven. Het zij s>i. Ife hou den het dan maar op een gezellig club- onderonsje zoals bij Zwaluwen, HBSS en wellicht andere clubs. Mogelijk dat die adempuuxe voor enkele voetbalclubs een dankbare gelegenheid is zich eens ernstig te beraden op het voorhnerlppro liet gelet op 'e lage v moeilijker doelpunten wijk. Ter L, ede ru Quick Roy* sukke len er als ginle topclubs even ht.rd mee als Heet jails'!om en Good Luck, iXSVV en ZChC. Ik zou de rii nog veel langer kunnen maken. Ondanki de acht doel punten hij Hoogvl'P! is de leru van Kees Marijt bij NnordwiiK afdoende gebleken, terwijl ik l-e leken aan de wand vind d-il Quitl,- weer een beroep heel! moeten dm oud-international fan Duvn. Maakt- rigens vroeger niet ene v.d. Oei veel goals voor de Katwijkei onder het overigens schaarse en ver kleumde publiekdie het roerend met elkaar eens waren. Dat doelpunt dat Arie inkopte, was ongeldig negens bui tenspel. Hij stond moederziel alleen oog in oog met de keeper en dan sta je toch buitenspel? Niet helemaal,' heren. Dn lorhneileprn- regel over het buitenspel zegt namelijk, igins uordt dat een speler zich in een strafbare iet de week buitenspel positie bevindt, wanneer hij dichter bij de doellijn van de tegenpar tij is dan de bal, behalveCover die uitzonderingen heb ik het nog uel- tar Arie's doelpunt was glaszuiver. echisbuilen was doorgelopen lot de niet achterlijn, trok de bul voor, dus vanaf door Speurder de achterlijn terug in het vqld. naar Arie die verder van de doellijn was dan de bal. Ken keurige goal. field van Blokkeer TXEZE WEEK heb ik een hrief,e gekregen van de nationale volleybal- kampioen Blokkeer uit Voorburg. Men gaat deelnemen aan de wedstrijden om de Europa-Cup. Dat weet u. Dc eerste uedslrijd tegen het Antwerpse Rrabo WIST V DAT Zwitserland maar liefst 53 kunstijsbanen heeft? In diverse kleine Alpen-dorpjes heeft men een kunstijsbaan. En in Rotterdam kan het niet. Er is geen geld.... In Australië heeft men kennelijk minder behoefte aan schaatsbanen ook al wonen er al heel wat Nederlanders. Tennis is even wel een van de meest populaire sporten. Er zijn 15.000 banen en een miljoen spelers; tien procent van de gehele be volking. Dat is veel. En lot slot dit. Zegt u mij: wat is de meest ideale lengte voor een voetballer? Ik zeg: 1 meter 70 cm. Het blijkt het resultaat te zijn naar ik las van een enorm uitgebreid onderzoek in vele lan- 'koop keepei Vleeshon blijkt als oud-speler van de prof-cluh Alkmaar het vakmanschap nog niet ver leerd ook al had hij zich vast voorgeno men rustig in het vijfde te gaan voetbal len Geldige tref ter veel moeilijkheden op. Maar dan. De kans is groot dat er in de tweede ronde moet worden gespeeld tegen een Tsjechi sche, een Bulgaarse, een Finse of mis schien wel een Russische ploeg. Wie zal die verre reis voor de uitwedstrijd beta len? Het voor het merendeel uit studen ten opgebouwde Blokkeer-team is daar toe zelf niet instaat. Men heeft eerst alle volleybalclubs in geheel Nederland ge vraagd iets te willen bijdragen. Dat ZCFCF.xc. M <2A): K> heeft een leuk bedrag opgeleverd. /Vu jH zijn ook tal van particulieren en instan ties ingeschakeld. En het lijkt een suc ces te worden. Blokkeer wil xijn Euro pa-Cupkans volledig benutten. Ik hoop aandacht voor de vergadering van harte dat het zal slagen. Het giro- CWO in Rotterdam. 1.70 heeft de meeste voordelige eigenschappen: snel. goed in balans, vaak behendig. Het lijkt een aardig gemiddelde: Pele en Matthews met hun 1.71, Puskas en de Zweed Ham- rin met hun 1.70 en Seeler en Garrincho met 1.61 m zijn uitstekend bewijsmate riaal. En wellicht weet u nog meer na- Sportprogramma derde net: ----- - Roda 2BWaterpolo: int. torn. Rot- Volleybal: interland NederlandDuits land. Bij afgelasting van de veldsporten handen in de grond hadden gemaakt, terwijl de kogels hun om de oren floten en de brandende napalm hen op enkele meters na bereikte. Twee compagnieën van de Eerste Amerikaanse divisie cavalerie ont dekten om 13.30 uur dat zjj volledig door de Vietcong waren omsingeld. Enkele pogingen om uit te breken, mislukten. Van een patrouille van dertig Amerikanen die een poging deed, kwam één man terug. Aan het ingrijpen van vliegtuigen is het *e danken, dat niet allen werden gedood. De gehele nacht was het strijdtoneel verlicht door lichtkogels. Amerikaan se vliegtuigen braakten bommen, ra ketten en napalm uit, menigmaal over vriend en vijand. Bij het anabreken van de dag kon het resultaat pas worden overzien. Doden en gewonden Amerikanen en Vietcong-leden lagen door elkaar, verbrand of uit elkaar gerukt. Pa trouilles hebben de gewonden gebor gen. Alle wapens de vijandelijke en de eigen werden onschadelijk gemaakt. Van de doden Amerikanen werden de papieren ingezameld. Het was ondoenlijk de lijken te bergen. BRUSSEL De Belgische kamer »n volksvertegenwoordigers heeft voorlopig de plannen goedgekeurd tot verhoging van de belastingen met een miljard gulden. Een motie, waarin geen afkeuring werd uitgesproken van de regeringsplannen, werd met 127 te gen 72 stemmen aangenomen. Behalve de liberale en Vlaamse (Volksunie) oppositie en de communisten stemden ook enkele Waalse leden van de socia listische regeringspartij tegen. TAFELTENNIS Eredivisie Maasbree-AMVJ 3 Nedllovd-B'-tcniri 1 Scvlla-SVE 1 WGA-De Treffen 2 Wibo-Smash 2 Hoofdklas A: Entac-OIympia 3 Never Desp.-B-Hsw. 3 OTTC-St. Servaas 2 ONI-NIvo Snrrta 2 PSV-Victory 55 1 Xerxes-Irene 1 B: AVGA-HOC 1 Eendracht-JCV Gossima-Atoom 2 Luto-Swift 2 DAMMEN Ereklas Constant-J. Blanken 2 Gez. Samenz.-RDG 1 Huissen-Goede Zet 2 Ons Genoegen-Exc. 2 VOLLEYBAL Eredivlslj beren SOS-Odulphus 1 Eredivisie dames SOS-SFC 1 PSV-Boemerang 2 Hoofdklasse heren DPC-Zandv' -t 1 Libanon 2-WS 7.00 I Concordia-Kang. 8.30 2 Hoofdklasse dames amvj-svl i PVC-Valbovol 6,00 2 MVC-St. Paul i Overgangsklas beren Achll!cs-PVC 1 HML/CLV 2-SVC/AC 1 Concordia 2-AIexo l Zandvliet 2-Jullana 2 Delta-Blokkeer 2 2 Overgangsklas damej RVC 2-OVC 2 Scorpio-SVC/AC 2 Delta-CSVD 1 ZVCSyrèna 1 Libanon-AMVJ/RLVC 2 KVC 2-LUSV 2 IB: SVL 2-LU8V WS S-SVL 2 Donar-Ca'ena Rljnsburg-DDS Raaphorst-SVL 2 LUSV-Nw-Brunhilde 2 KVC 2-KVC 3 \V W-Raaphorst TAFELTENNIS K, Dordrecht-Vrien- aensonaar. isian-uerminal 2, UTTC-Eendracht 3: H: Favoriet-Gosslm» 2. GermLnal-E<lan 2. TOV-21 Up, De Treffers 2-NOAD. WANDELEN Schiedam: St. Nicolaastocht: afstanden 8, 12, 20 en 35 km. Start 35 km 2.30 uur, overige afstanden 2.30 uiur vanaf Korenbeuis aan de Lange Haven. Dordrecht; persoonlijk kampioenschap van Zuid-Holland ln American. Groenmarkt 83. Senioren: twaalfde ronde: Junioren: tiende THAKHEK (Laos) Rond 300 soldaten naar verluidt Noordviet- namezen zitten opgesloten in een kalksteengroeve ten oosten van Tha- khek in Laos. Die driehonderd man liggen onder vuur van Laotiaanse regeringstroepen. Ze zouden geen mu nitie, voedsel en water meer hebben. De regering hoopt dan ook dat lij zich zullen overgeven. Geregelde troepen van het Noord vietnamese leger zouden deelgenomen hebben aan het offensief, dat een week geleden rond Thakhek, dat aan de Mekong ligt, ingezet werd door troe pen van de pro-communiktische Pathet Lao. De regeringstroepen hebben gis teren getracht op te rukken om het verloren gebied ten oosten van Tha khek terug te winnen. Ze vorderden maar langzaam daar de troepen van de Pathet Lao krachtige tegenstand boden. LEIDEN De Koningin zal op vrijdag 26 november in het groot auditorium van de Rijksuniversiteit te Leiden een portret-reliëf van konin gin Wilhelmina onthullen. Het wordt de universiteit aangeboden door de senaat, van wie het initiatief uitging, het college van curatoren en de leden van de wetenschappelijke en techni sche staf. DEN HAAG Wanneer de berichten over de vervolging en terechtstel ling vin tientallen Hoentoes, onder wie vele leiders van de christelijke vak organisaties, juist zijn, moet de Nederlandse regering interveniëren. Dat kan gebeuren via de V.N. en de internationale arbeidsorganisatie. Het Tweede-Kamerlid Boersma (a.r.) heeft bij de minister van buiten landse zaken en sociale zaken zonodig op dergelijke stappen aangedrongen. De heer Boersma schrijft de ministers dat verder bloedvergieten moet wor den voorkomen en de democratische vrijheden in Boeroendi gerespecteerd. Zoals we reeds berichtten, is het CNV over de gang van zaken in Boe roendi ingelicht door het Internationaal christelijk vakverbond.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 15