EKCO Cjnkaloni- Ook AR voor gelijkstellen cremeren met begraven Onjuistheden over crisis in de boekhandel ZUINIG EN WARM Alleen SGP en GPV tegen Spoedig nieuwe burgemeesters Delft en Dordt Duitse rector verbrandde schoolkrant Mooiste Noordzeestrand van Europa moet worden geëxploiteerd Prijsvastheid van het boek voorwaarde v-^TRICOT SIGNALERING N.S. BETROUWBAAR? Geplaagde man doodde zijn vrouw; eis 3 jaar Spanning door kostganger 7 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1965 Kamer voor motie-Scheps DEN HAAG Alleen de SGP en iet GPV hebben zich gisteren i: Tweede Kamer bij de begrotings- jehandeling van binnenlandse zaken - verzet tegen het opruimen van de jestaande wettelijke ongelijkheid gssen begraven en cremeren, jverige partijen, inclusief de anti- jevolutionairen, verklaarden zich ikkoord met een motie-Scheps (soc.), iraarin de regering wordt gevraagd boedig met een wetsontwerp te [omen dat beide vormen van lijk bezorging voor de wet volledig ge- Ijk stelt. Op het ogenblik is crematie ïog aan bepaalde beperkingen ge- jonden. Enkele weken geleden is de motie- jcheps als ontwerp-motie van de Kamer- ommissie voor binnenlandse zaken in- fediend. De a.r.-leden van deze commis- |e stemden er toen tegen, omdat ze zich erst in eigen kring over het vraagstuk rilden beraden. Dat beraad heeft inmid> TOT IN DE VERSTE HOEK matisch gekontroleerd hoek. Weg dus elk huiverig ge voel, maar ook weg abnormaal hoge elektriciteitsrekeningen. EKCO Westbury... razend warm, verbazend zuinig. EKCO Westbury 115.- EKCO Radiant Westbury (met extra strallngselement) 140.- Vraag inlichtingen bij de han delaar oUjIJ de Importeur voor VELTMEIJER SSCHALKEN'S HANDELMIJ N.V. Maashaven NZ106 - Rotterdam Tel. 010-272910 1ijdelijk neerslag DE BILT Het hogedrukgebied ven Scandinavië is in betekenis af- nomen. Tegelijkertijd verscheen er or de ingang van Het Kanaal een lieve depressie. Deze veroorzaakt Frankrijk een zuidelijke luchtstro- ng, die zachte lucht aanvoert. De nperatuur was er in de afgelopen cht op verschillende plaatsen tot geveer 10 graden gestegen. De zach- lucht wordt voorafgegaan door een vrslagzone, die langzaam over ankrijk ngar het voorden bewoog, ze bereikte vanochtend ook het zui- x van Nederland. erwacht wordt dat het neerslagge- \d het gehele land zal voorbijtrek- x. Dit zal gepaard gaan met een •dere stijging van de, temperatuur, lat het in de komende nacht in het otste deel van het land niet meer vriezen. IIIeen in het noorden van het land de temperatuur aanvankelijk nog het vriespunt zijn De wind ruimt het voorbijtrekken van het neer- ggebied naar het zuiden en neemt belangrijk in kracht af. Zon en Maan kinderdag 18 november: zon op 8.05, Ier 16.45: maan op: 147, onder 15,18. Jinsdag 23 november: nieuwe maan. Hoogwater Scheveningen HET WEER IN EUROPA apporten hedenmorgen zeven uur T I Temper. Kefte. L IJ november: 10.56 v.m lenoble gh. bew gh.bew. gh bew windstil -7 -14 0.1 wzw 2 -6 -15 windstil -2 -7 (Van onze parlementsredactie) dels plaatsgevonden en gistermiddag kon de heer Schakel (a.r.) meedelen, dat zijn fractie haar stem aan de motie niet zal onthouden, al wil ze het komende wets ontwerp op z"n eigen merites bezien en al behoudt ze zich uiteraard het recht daarin de nodige amendementen aar. te brengen. Het standpunt van zijn fractie motive rend zei de heer Schakel, dat in de hele Bijbei geen passage te vinden is die het begraven dwingend voorschrijft. De wijze van lijkbezorging heeft ook niets te ma ken met de wederopstanding van het vlees. De Bijbel kent het begraven als een waardevolle traditie, als een christe lijke zede, maar kent er 'geen normatieve betekenis aan toe. De overheid heeft de christelijke zede te eerbiedigen, maar kan niet dwingend opleggen aan hen die ir niet willen respecteren. „De hou ding van de overheid ten deze is bepa lend voor het standpunt van de AR-frac- tie ten opzichte van de motie", De heer Schakel zei, dat er in de vo rige eeuw een duidelijke correlatie be stond tussen het toenemen van de lijk verbranding en het ontkerstenings proces. Dat is nu niet meer zo. Men doet de voorstanders van crematie on recht als men hun standpunt uitlegt als een negatief gebaar tegenover het geloof in de wederopstanding van het vlees. Het betoog van de heer Schakel kwam wat de strekking betreft overeen met dat CH-fractieleider mr. Beernink, die dajt uit een oogpunt van democratie de christelijke traditie niet het laatste woord mag spreken. De heren Abma (s.g.) en Jongeling (g.p.v.) dachten er echter anders over. Zij zullen de motie- Scheps niet steunen. Ds. Abma zag in het begraven een geheiligde traditie" en wees erop, dat de Bijbel de lijkverbranding onder de heidense gebruiken rangschikt Van een vrijblijvende keuze tussen 'begra ven en cremeren is dan ook geen sprake. Is het geen bewijs van geeste lijke teruggang als we de merktekenen van het christendom (waartoe ook de traditie van het begraven behoort) gaan uitwissen? Dat de pleidooien voor crematie hun militant-atheïstisch ka rakter hebben verloren, is misschien een kwestie van tactiek. „De uitgebe- zemde geest kan zevenvoudig terugke ren". Overigens erkenden ook ds Ab ma en de heer Jongeling, dat lijkver- (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Minister Smallenbroek heeft gisteren in de Tweede Kamer mee gedeeld, dat de burgemeesters-vacatures in Dordrecht en Delft spoedig zullen worden vervuld. De minister achtte zich niet verant woordelijk voor bepaalde namen die de laatste dagen zijn genoemd. „Veel be richten zijn uit de duim gezogen". Rijschoolhouder stak examengeld in eigen zak AMSTERDAM De Amsterdamse re cherche heeft de 34-jarige autorijschool houder H. van D. aangehouden, omdat hij de examengelden van zijn leerlingen i eigen zak stak. Op deze wijze zou de rij-instructeur veertig personen hebben benadeeld. De mensen stortten het geld bij hem i hij gebruikte het om uit de finan ciële moeilijkheden te komen en zijn auto's te laten repareren. Deze praktijk heeft de man enige tijd vol kunnen hou- j den door de examens op de lange baan te schuiven. branding op zichzelf de vastigheid van het geloof in de wederopstanding van het vlees niet aantast. De heer Jongeling zei, dat het hem op grond van de universele wet Gods on mogelijk is begraven met cremeren ge lijk te stellen. Uit de Bijbel valt niet alleen af te leiden dat het hier om een traditie gaat. Het hele Bijbelse klimaat spreekt hier een duidelijke taal. Het Oude Testament bedreigt lijkverbranders met strenge straffen en de jonge christelijke kerk heeft zich onmiddellijk van de cre matie gedistantieerd. Wat de motie- Scheps betreft, deze knabbelt aan het in 1955 bereikte compromis, dat al heel ver ging. De KVP nam tijdens dit debat ongeveer hetzelfde standpunt in als ARP en CHU. „Ons enig voorbehoud", aldus de heer Kolfschoten, „was het ontbreken van kerkelijk ritueel in de crematoria. Nu in r.k. kerkelijke kring voorbereidingen worden getroffen om daarin te voorzien, hebben wij geen enkel bezwaar meer om vóór de motie-Scheps te stemmen' Minister Smallenbroek (Binnenlandse Zaken) had enkele weken geleden gezegd niet op eigen initiatief met een wetsont werp te komen zonder te weten of zeer grote meerderheid in de Kamer volledige wettelijke gelijkstelling cremeren met begraven is. Gisteren kon hü constateren dat die meerderheid er inderdaad is. Over de motie-Scheps zal de Kamer zeer binnenkort beslissen. Geschiedenisleraar zegt Polen begonnen oorlog HANNOVER. De rector van het Kaiser Wilhelm-gymnasium in Hannover heeft in de kelder van zijn school 500 exemplaren van de schoolkrant verbrand, omdat deze een volgens hem ongepastartikel over een leraar stond. Het bedoelde artikel handelt over de geschiedenisleraar (van een an dere school), die zijn leerlingen ver telt dat de Tweede Wereldoorlog is begonnen door Polen en niet door nazi-Duitsland. De rector, die al eerder zijn leer lingen heeft opgeroepen om uit Po len geïmporteerde ganzen, die voor al, in de tijd voor Kerstmis naar West-Duitsland komen, te boycotten, zal voor de verbranding .verant woording moeten afleggen. TER KENNISMAKING STANDAARD BUS f 3.65 EXTRA GROTE BUS ƒ5.95 Beschaafd, fris-geurend Fant geeft uw haar een diepe gloed en zorgt de hele dag voor een onbe rispelijk kapsel. Fant hair- spray is gemakkelijk weer uit te borstelen. U bent Fant-fris verzorgd (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Vroeger hebben! wij op school geleerd, dat de Neder landse bodem niet zo heel veel schatten bezit. Nu weten wij wel beter. Maar er is nog een andere rijkdom: wij heb ben de mooiste Noordzeekust van heel Europa". Dit beweerde drs. J. A. Bak ker, staatssecretaris van economische zaken, gisteren in het Rotterdam-, ter Hilton Hotel, waar hij de derde recrea- lukkig positie heel gauw zal verliezen als de hotelaccommodatie „niet met een schok verbetert". En, kennelijk doelend op Schevenin gen, achtte drs. Bakker het onaanvaard baar dat een grote badplaats In deze tijd zienderogen achteruitgaat. In zijn welkomstwoord toonde ir. F. H. in der Linde van Sprankhuizen, voorzit- de ANWB, zich zeker niet ge- de komende zwaardere belas. tie-studiedag van de ANWB opende. I ting op het wegverkeer. Drs. Bakker vervolgde: „Wij zouden I Maar wel met de achttien miljoen, die slechte economen zijn, als wij die rijk- de regering dit jaar voor de recreatie heeft opgevoerd, het dubbele van ver leden jaar. En ook met het feit, dat nu de recreatiebelangen op regeringsniveau zijn gewaarborgd bij het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk Voorzitter van deze studiedag was mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in Zuid-Holland. Een school voor verkeer en j recreatie wellicht vergelijkbaar met het dom niet op een behoorlijke manier zouden exploiteren". Daarmee waren de vele honderden deel nemers middenin het onderwerp: de t manier waarop de recreatiemogelijk- 1 heden van de Noordzeekust, kunnen wor den geëxploiteerd, zodanig dat Nederland en vooral het buitenland er iets aan heeft en zonder dat onze belangen worden ge schaad. „Wij kunnen deze activa niet onszelf houden" zo meende drs. Bakker.op een heel ander terrein werkende In» „In het verenigde Europa moet elk land stituut Nijenrode, vond mr. Klaasesz een zijn activa inbrengen. Maar als wij dat goed en verstandig doen. behoeven we miet op elkander te zitten". Leeg Drs. Bakker stelde, dat, als me een drukke strand-dag per helikopter langs de kust vliegt, men het strand op enkele „mierenhopen" na grotendeels leeg aantreft. De kust moet worden sloten met wegen, niet voor gisteren of vandaag, maar voor de toekomst. Geen doorlopende strandboulevard zoals ln België maar een parallelweg achter de duinen. En drs. Bakker meende, dat er dient te worden gezorgd voor een goede blijfsaccommodatie in nieuwe vormen als met de oudere vormen onvoldoende rentabiliteit kan worden gehaald. Als voorbeeld noemde drs. Bakker Amster. dam, dat de vierde toeristenstad van de wereld is geworden, maar dat die Kleine groep beïnvloedt opinie 'OLGENS het bestuur van de Ver- eeniging ter bevordering van de belangen des boekhandels (boek verkopers en uitgevers werken hier in samen) bevatten de artikelen die vorige week in verschillende bladen het overhemd met de vele troeven V makkelijk nooit kreuken V ventilerend lang meegaan 4 zo droog 4 nooit strijken 4 snel gewassen 4 gecontroleerd alom verkrijgbaar Hoogleraar spreekt twijfel Drie jaar geëist tegen Duitse machinist ARNHEM Drie maanden ge vangenisstraf is gisteren geëist tegen de machinist bij de Deutsche Bun- desbahn E. F. W. R. (43) uit Hamm. Volgens de officier van justitie mr. Holsteijn zou R. door onvoorzichtig heid en onoplettendheid schuldig zijn aan het spoorwegongeluk bij Wes- tervoort op 31 augustus 1964, waar bij vijf mensen werden gedood en dertig gewond. Getuige-deskundigc prof. J. F. Schou ten uit Eindhoven betwijfelde of hier inderdaad sprake is van onvoorzich tigheid en onoplettendheid. De buiten gewoon hoogleraar in de perceptie- en informatieleer stelde, dat het heel wel mogelijk is dat een individu rood of geel licht voor groen aanziet- Onvolmaakt Want, betoogde hij, zowel het netvlies als het brein erachter is aan menselijke fouten onderhevig en het kan gebeuren, dat gezichtsbedrog een zuivere waarne ming verhindert. Dit is uit de praktijk gebleken toen in 1962 machinisten van de NS zestien keer door rood licht reden waarbij ongelukken zijn veroorzaakt. Zelfs met zulke minieme kansen blijven ongelukken mogelijk, meent professor Schouten. Het verwonderde hem dat de NS niets maar dan ook niets hebben on dernomen ter verbetering van dit zeer onvolmaakt blijkende seinstelsel. De officier zei het heel goed mogelijk te achten, dat er storingen kunner optre den in de menselijke waarneming, maar dan tóch wel door onoplettendheid. De machinist had kunnen zien, dat het groe- 3ein op een vreemde plaats werd ge geven nl. op de plaats waar het rode in had behoren te staan. Zuinigheid N.S. Raadsman mr. T. E. E. van Schalk on derstreepte de verklaring van prof. Schouten. Hij wijst erop, dat niemand heeft gezien dat het signaal op groen stond. Alleen de Duitse machinist heeft dit gezien. Technische storingen kunnen niet meer worden achterhaald. Het seinhuisje is immers verbrijzeld onder de ontspoor de trein. Alle technische storingen kun nen als oorzaak van het ongeluk en van de waarneming door de machinist aan nemelijk zijn. Vast staat, aldus raadsman, dat de NS heeft nagelaten, toen na het ongeluk bij Harmeien in 1962 bleek dat 't beveiligingssysteem menselijke fouten niet uitsloot, dit systeem te perfectione- Zuinigheidsmaatregelen stonden hier blijkbaar een maatregel tot verdere beveiliging in de weg Maar eindelijk is het toch zover, dat de minister heeft bevolen een beveiligingssysteem in te voeren, dat menselijke fouten uitscha kelt. Maar dit bewijst intussen dat het Westervoort-systeem zeker niet per fect is. De staat van dienst van de Duitse ma chinist, die zelfs werd uilverkoren 'om de Duitsv bondspresident door West-Duits land te rijden, geeft aanleiding tot de veronderstelling dat het juist is, als deze man zeL't: „Als ik groen zie, dan zie ik groen". Pleiter vroeg dan ook vrijspraak. (Van een onzer redacteuren) verschenen over een ophanden zijn de crisis „aperte onjuistheden". Dit schrijft het bestuur in een brief aan de leden. Naar wij vernemen zijn de onrust idee om over 11a te denken. Toekomst Ir. M. A. Geuze, voorzitter van de Zeeuwse Landbouw Mij, sprak over de landbouw en de recreatie. Een goede ruimtelijke ordening met een flexibele planning, die veel mogelijkheden biedt achtte hij beter dan vele verbodsbepalin gen. Ir. Geuze waarschuwde tegen een teveel aan conservatisme, ervan uitgaand, dat de bebouwde oppervlakte in Neder land binnen niet al te lange tijd zich ver. dubbelt, dat het verkeer ook op de pol derwegen zeer toeneemt en dat er ieder jaar niet minder dan tienduizend slaap gelegenheden bij moeten komen in de kuststreek. Dr. J. F. van Saarloos, economisch advi seur, waarschuwde tegen de logeerbe- lastingen en nog scherper tegen de leges- gelden opgelegd aan kampeerders, welke hij als een misbruik van de gemeentewet aanduidde. Het horeca-bedrijf is, aldus ir. Van Saarloos, helemaal niet zo ren dabel als men doorgaans meent en de rentabiliteit van deze bedrijven is pri mair bepalend voor de bijdrage, die zij kunnen leveren. Trein Mr. M. G. de Bruin, directeur van de Nederlandse Spoorwegen, besprak het openbare vervoer, dat in korte tijd grote aantallen mensen kan overbrengen, waar» tegenover de auto echter het voordeel biedt van gemakkelijk meenemen van strandbagage en het in eigen hand hebben van de tijd. Maar de aanleg van voldoen de autowegen zou, zo meende mr. De Bruin, grote schade berokkenen aan land bouwgrond en recreatieve gebieden. Hij amg ien enenmale zaï onioreiten. wiii laatst, aal echter op den duur de klant ds„ I*™ die de ANWB indertijd al had voorge steld, welke lijnen uit oogpunt van ren dement geen perspectieven zouden bie den. Aanleg daarvan zou dus om andere redenen moeten geschieden. PRIJS Pertinente voorwaarde van de boek verkoper is dus prijsvastheid van het boek, omdat anders de basis van zijn be staan wordt aangetast door de winkelier, die het boek als een soort trekpleister ziet om zijn omzet in andere artikelen te vergroten. Al met al komen cijfers en meningen hierdoor wel in een enigszins ander licht te staan. Het is beslist niet zo dat de Vereeniging met de lange naam op sprin gen staat, al botsen de belangen wel. Zaak is nu tot een voor ieder aanvaardbaar compromis te komen, zaaiende berichten geïnspireerd door rnst ronder alarmerende publlkaties. Het een kleine groep uitgevers die liet heelt de Vereeniging tot 1 grootste belang hebben bij een uit- aI>nl volgend jaar de tud gegeven. Veel breiding van het aantal verkooppunten om voor hun goedkope pocket meer afzetmogelijkheden te vinden. Het bestuur van de Vereeniging schrijft dat van enige dreiging met ontbinding geen sprake is. Op initiatief van het ministerie is de streefdatum voor een nieuwe organisatie naar 1 april verlegd. Tot die tijd neemt men een afwachtende houding aan. Ook zijn onderlinge be sprekingen niet in het slop geraakt. Het bestuur betreurt het dat men van be paalde zijde druk uitoefent waardoor de totstandkoming van de voorgenomen wij zigingen eerder in gevaar wordt ge bracht dan gediend. ONJUIST in Kringen van de boekverkopers neb- Den ae recente puoiiKaties nogai veront waardiging gewext ïen eerst-c zijn tna- uswöcxie gegevens over ae verKoop van procent zoais werd ook nog een rol speelt m net percentage van 13 pet. waarvan de verKoop met nagegaan Kon woraen 01 aai op anaere wijze verkocht werd. £,eu anuer punt uai in üe puoiiKaues o ui ten Dcscnouwing Dieei, is ae omzet in scnooiDoeKen en ae leverantie aan be- unjven, instellingen, OibiiotneKen enz. uok reiauegescneiiKen weraen niet in net onaerzoeK oetroKKen. Volgens onze informaties zijn deze leveranties voor de omzet van de boekhandel aanzienlijk en belangrijk. Andere wijze van versprei den waar de erkende Doekhandel ook nog een aandeel in kan hebben is de verkoop via boekenclub en kiosk Wat betrelt de grote grief van enkele uitgevers dat er te weinig verkooppun ten zijn (1500 boekhandelaren: een op 80.U0O mensen) en dat de boekverkopers weigeren hun-monopoliepositie los te la ten, kan nog opgemerkt worden dat in derdaad een zeer groot aantal boekver kopers staat huiverig tegenover meer verkooppunten omdat zij hierin een aan tasting van hun positie zien. Anderen daarentegen maken geen bezwaar, mits die verkooppunten komen in woonwijken waar tot nu toe geen boekhandel aaB- wezig was. De ervaring heeft geleerd dat de winkelier in dergelijke wijken niet kan bestaan van de verkoop van het goed kope boek alleen, zodat dit gecombineerd zal moeten worden met verkoop van bv. rookartikelen, speelgoed, levensmid delen ed. De erkende boekverkoper, ook die genen die welwillend staan tegenover het idee van meer verkooppunten, vreest nu een aantasting van de pr(js. Een ne- zal afhangen van de adviezen die de ingestelde commissie speurwerk half de cember zal uitbrengen. PERSONALIA Eind deze maand gaan met pen sioen de burgemeesters van Aalsmeer, Heesch, Baaren Oudelande en Otter- sum, resp. de heren G. G. Loggers, A. P. van Hulst. W. N. van Liere en J. W. J. Jansen. Hun is eervol ontslag verleend met dank voor de bewezen diensten. Benoemd tot ambassadeur in Honga rije: mr. H. C. Schoch. Soekarno gelast wegzuivering van communisten DJAKARTA Alle communisten cn leden van met het communisme sympa- tiserende organisaties moeten uit over heidsdiensten worden verwijderd, aldus een bevel van president Soekarno vol gens radio-Djakarta. Uit Midden- en Oost-Java kwamen gisteren weer berichten over gevechten tussen communisten en eenheden van het leger. Zo werden volgens het leger nabij Kediri 60 communisten gedood ter wijl volgens berichten in de hoofdste delijke pers een aanval van ongeveer 1000 communisten door het leger nabij Klafen was afgeslagen. Antara meldt dat in het dorp Gati- varna woedende dorpelingen drie voor aanstaande communistenleiders dood sloegen toen deze voor de naderende strijdkracthen trachtten te vluchten. Hij wilde het juist anders ALMELO Drie jaar met aftrek en terbeschikkingstelling. Dit is de eis tegen de 47-jarige metaalbewer ker A. van L. uit Hengelo. Hij stond gisteren voor de Almelose rechtbank terecht. Van L. had zijn vrouw 16 april j.l. in een driftbui gedood. Tijdens de zitting werd duidelijk dat Van L. niet de opzet heeft gehad zijn vrouw te doden. Zijn bedoeling was ge weest de grote spanningen in zijn gezin te verminderen. De verstandhouding tussen hem en zijn vrouw en zijn zoon van 19 jaar was al lang slecht De jongen was bang, dat zijn vader zijn moeder iets zou doen, vooral nadat in het gezin een Italiaanse kostganger was komen wonen. Deze Ita liaan was een voorkomende, vriendelijke man, die de vrouw van Van L. kleine attenties bewees en haar en de kinderen meenam op autoritjes. Vervreemding Van L. vervreemdde steeds meer van zijn gezin. Hij moest zelfs apart aan een tafeltje eten. Meer dan eens werd hij geplaagd. Toen de vrouw een eis tot echtscheiding indiende, deed hij alles om deze stap ongedaan te maken. Op de bewuste avond was hij alleen met zijn vrouw thuis. De spanning tus sen de beide mensen was groot Van L. vroeg hoe het nu verder moest. De vrouw antwoordde: „Ga jij maar terug naar je mooie familie in Almelo". De man werd daarop razend, sprong op da vrouw toe en greep haar bij de keel. Toen ze op de vloer vielen, begon hij te trappen. Later werd vastgesteld, dat de vrouw onmiddellijk gedood was. De verdachte vluchtte het huis uit. De jong ste kinderen vonden hun moeder dood op de vloer liggen. Druipnat en met kroos overdekt werd Van L. spoedig na de daad aangehouden. Hij zei, dat hij zich door verdrinking van het leven had willen beroven. Doodslag De officier van Justitie mr. C. H. Nuis, achtte moord niet bewezen. Hier was duidelijk sprake van doodslag. In een uitvoerig requisitoir schetste hij de man als driftig, onbeheerst en primitief. De vrouw was volgens de officier goedig. De verdediger, mr. Domsdorf uit Olden- zaal, voerde aan, dat er noch van moord, noch van doodslag sprake was. Mishan deling. dood ten gevolge hebbende had ten laste gelegd moeten worden. Mr. Doms dorf liet uitkomen, hoe de spanning in het gezin tot een climax leidde. Telkens moest de politie ingrijpen. Eindelijk gebeurde wat Van L. juist niet wilde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7