GRATIS WASMAND WAARDEBON van 1.50 yhy •rein* xaxa: NETTE MEISJES Javanen naar Nieuw-Guinea Expediteur verduisterde f24000 Overleg moeilijkheden van grote gemeenten bij elkvoordeelpak WEEKREKLAME 159 Fa. Mobrero NIEUWE LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 NOVEMBER 19ffl Bouw van brandweergarage in raadsvergadering Warmond WARMOND In de op 23 novem ber te houden openbare raadsvergade ring komt onder meer in behandeling een plan van de directeur van ge meentewerken voor de bouw van een garage met opslagplaats ten behoeve van brandweer en gemeentewerken, aan de Jan Steenlaan. Verder komt in behandeling het be roep van de heer P. W. van Rijn tegen het besluit van B. en W. hem geen toestemming te verlenen de hem toe behorende gronden als kampeerterrein te gebruiken- In hun preadvies zeggen B -en W. dat met de raad is overeen gekomen geen vergunningen voor ves tiging of uitbreiding van recreatiebe- drijven meer te verlenen, voordat de op dit punt te volgen politiek in over leg met de raad is vastgesteld. Dit laatste is nog niet gebeurd. B. en W. willen de aandacht vestigen op de alinea van het desbetreffende beroep waarin gezegd wordt dat het terrein in de oorspronkelijke staat wordt te ruggebracht zodra een eventuele voor lopige vergunning verlopen zou zijn. Voorgesteld wordt het bureau van de burgerlijke stand dagelijks, met uitzondering van zaterdag, zondag en algemeen erkende feestdagen, open te stellen voor het publiek van 8.30 uur tot 12 30 uur en voor het voltrek ken van huwelijken ook van 13-30 uur tot 16 uur. De kosten voor het voltrekken van een huwelijk op za terdag zullen f 100 bedragen. Ook wordt voorgesteld de vergoe ding per leerling van de in de ge meente gevestigde lagere scholen vast te stellen op f 80. Ten aanzien van de voorgenomen omwerking van weiland tot bloembol- lengrond op het terrein van het R.K. Seminarie zeggen B. en W. in hun preadvies dat deze geen doorgang ge vonden heeft. Zij stellen voor de ter zake door het Seminarie al gemaakte kosten te vergoeden. Ten slotte wordt voorgesteld een krediet van f 2604-23 beschikbaar te stellen ter beloning van de vrijwillige brandweerlieden voor hun hulp bij de brand in de boerderij van de heer Zwetsloot en een krediet van f 7500 voor de kosten van het door de Heide maatschappij ontworpen recreatieplan. Spreekuur burgemeester WARMOND Het wekelijkse spreek- iur van de burgemeester wordt in plaats an op donderdag 18 op vrijdag 19 no vember gehouden, van tien tot twaalf Meer clan 2000 spooriveguagons patates frites DEN HAAG Jaarlijks worden in Ne derland buitenshuis 22.500 ton patates frites gegeven. Dat is een hoeveelheid die gelijk is aan gewicht, dat in 2250 spoor wegwagons kan worden vervoerd. Een trein van 45 km lengite. Die blijkt uit een onderzoek dat onder lim 1000 gezinnen over het hele land gehouden. Vender werd vastgesteld dat „beneden de Moerdijk" tweemaal zo veel patates frites worden gegeten als „boven de Moerdijk". De zuidelijke Ne-' derlanders spreken overigens alleen maar van frites, terwijl de noorderlingen de aardappelstokjes met patartes betitelen. Tafelvoetbal in Hillegom HILLEGOM Wist W. van Houten vorige week te winnen van M. Litjens, deze keer verloor hij in een flauwe wed strijd van T. Kaufman (die hiermee de kop overnam). Ongeslagen bleef S. Stok man. J. van Dril was nu de verliezer. J. P. Verhoeven kreeg „een pak slaag" van M. Litjens. Verrassend was de kleine overwinning van R. Verbrugge op D. Buts. In de tweede divisie was de belang rijkste ontmoeting B VersteegA Schra- ma. die door laatstgenoemde werd ge- P. van Holten blijft de tweede plaats innemen. W. Lemmers haalde twee kost bare puntjes binnen door van F. Kok kelkoren te winnen. HILLEGOM De R.K. toneelvereni ging „Kunst na Arbeid" bestaat 35 jaar. Er wordt een lustrumuitvoering gegeven. Daarin speelt de 80-jarige regisseur Frans van Emmerik zelf ook mee. Opge voerd wordt zaterdagavond om 8 uur het toneelstuk „Het lied van alle tijden" door D. H. Scheffer. Sint in Voorhout VOORHOUT Zaterdag 20 novem ber komt Sinterklaas naar Voorhout, hoewel nu nog onzeker Is op welke manier. De Leidsevaart zou wel eens dicht kunnen zijn voor scheepvaart verkeer. Om half drie is hij bij de B.N.S., waar middenstand en jeugd hem met muziek ontvangen. Met zijn Pieten maakt hij een rond gang door de kom van het dorp, om dan in Huize St. Agnes enkele bezoe ken af te leggen. Alle kinderen Voorhout kunnen in die tijd naa: speelplaats van de r k. jongensschool gaan voor een traktatie. De middenstand, die Sinterklaas heeft uitgenodigd, zal van d'ï dag af tot en met zaterdag 4 december 's avonds de feestverlichting laten branden. Tot negen uur zijn de win kels geopend. Breng een vaas naar de veiling RIJNSBURG De afdeling Rijnsburg van de Koninklijke MU. voor tuinbouw- en plantkunde heeft gisteravond in de kantine van Flora een goed bezochte vergadering gehouden. Voorzitter J. Schildt. die de aanwezi gen welkom heette, deelde mee dat alle Rijnsburgers aan de bloemententoonstel ling van volgende week kunnen deelne men door een vaas met bloemen ter keu ring aan te bieden. De vaas moet dins dagmiddag 23 november vóór twee zijn ingeleverd. Ir. R. van Zandvoort van de Planten- ziektenkundige Dienst uit Wagendngen sprak vervolgens over ziekten die zich bij chrysanten kunnen voordoen Hij waarschuwde vooral voor Japanse roest, die zich snel over een grote oppervlak te kan verspreiden en waarvoor nog geen bestrijdingsmiddelen bestaan. Door het bedrijf schoon te houden kan men deze gevreesde ziekte zelf tegengaan. De voordracht werd gevoLgd door goede discussie, waarna Flora-voorzit ter G. van Delft de bijeenkomst besloot DJAKARTA Honderd gezinnen uit Midden-Java zullen voor het einde van het jaar naar West-Irian (Nieuw-Guinea) verhuizen, aldus meldt het leger. Zij worden tijdelijk ondergebracht in barak ken te Djakarta in afwachting van hun vertrek. De plaats van vestiging is nog niet bekend. Landbouwschap bracht klachten hij ministers DEN HAAG In landbouwkringen heerst ontevredenheid over de wijze waarop Nederland in vergelijking met de landbouw in de overige EEG- landen fiscaal wordt aangeslagen. Niet alleen worden in andere landen op veel grotere schaal voor bepaalde doeleinden subsidies aan individuele bedrijven verleend, maar bovendien worden de concurrentieverhoudingen scheef getrokken door deze ongelijke fiscale behandeling. Het dagelijks bestuur van het Land- bouwschaD heeft hierover met de mi nister en staatssecretaris van financiën met de minister van landbouw ge sproken. Naast wensen op het gebied van de omzetbelasting is vooral de aan dacht van de bewindslieden gevraagd voor het scheppen van financiële faci liteiten voor de bedrijfsgebouwen in de landbouw. Verder is er gewezen op de druk van de verschillende zakelijke lasten op landbouwgrond. Aangedrongen is op een spoedige totstandkoming van de wet op de wegenfinanciering, op af schaffing van de grondbelasting en op spoedige schepping van een financiële verhouding tussen het rijk en de wa terschappen. ROTTERDAM De politie heeft de 55-jarige expediteur C. V. gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht in een jaar tijds f 24.000 te hebben verduisterd ten nadele van zijn werkgeefster, een Rot terdamse transportonderneming. V. had toestemming van zijn superieuren om als dat nodig was voorschotten uit te betalen aan vervoerders, die voor het bedrijf een karwei zouden gaan verrichten. V. pleeg de de verduisteringen door voorschotten, die hij aan gefingeerde vervoerders had „uitbetaald" in eigen zak te steken. De uitkeringen van de voorschotten toonde hij bij zijn superieuren met een valse kwitantie. AIT-congres van 25 t.m. 29 april in Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In het komende voorjaar, van 25 tot en met 29 april, zal de Alliance Internationale de Tourisme in het Rotterdamse Hilton hotel een internationaal congres houden met als onderwerp de open luchtrecreatie. Dit kon ir. F. H. van der Linde van Sprankhuizen, voorzitter van de Kon. Ned. Toeristenbond A.N.W.B., vandaag mededelen tijdens de derde recreatie studiedag. die de A.N W.B. belegde in het Hilton hotel onder voorzitterschap van mr. J. Klaasesz. commissaris der Koningin in Zuid-Holland. De A.I.T. organiseert het komende congres in samenwerking met de Inter national Union of Local Authorities en de International Federation of Housing and Planning, de Vereniging van Neder landse gemeenten en het Instituut vooi Volkshuisvesting en Ruimtelijke orde ning. De A.N.W.B zal dit congres organi seren. het ministerie van cultuur re creatie en maatschappelijk werk zal te vens als organisator optreden. (Van onze parlementsredactie) DEN nAAG. Ambtenaren van financiën en binnenlandse zaken voeren met (olleea's van Amsterdam. Rotterdam en Den Haag besprekingen over de moeilijkheden waarin de drie grootste gemeenten zijn geraakt. Dat hebben de ministers Smallenbroek en Vondeling gisteren in de Tweede Kamer meegedeeld. De drie steden kampen met een gezamenlijk tekort van f 145 miljoen. De mceiU'kheden spitsen zich vooral toe in de bed rij vensector, vervoer, onder- wi s en politie Bij het ambtelijk overleg besteedt men vooral aandacht aan de'vraag of het hier om incidentele dan wel structurele moeilijkheden gaat, aldus de ministers. Deze aanbieding geldt uitsluitend voor Noord-Holland, Zuid-Holland en Utrecht. KOERIERS Personeel gevraagd 9 Net meisje gevr. voor de morgenuren. A. v. d. Oever, Drieglassenweg 46 Katwijk 0 Meubelstoffeerders. Gevr. bekwame en leerling meu belstoffeerders. Haagsche Clubfauteuilfabriek, Veurse- weg 178 Voorschoten. 9 Gevr. dagmeisje, lief v. kinderen, zelfst. kunn. wer ken, 3 weken vak. Loon 40.- netto. W. de Zwijgerlaan 51 Leiderdorp. 9 Verpleegster worden? En dan liefst in een moderne gezellige stad? Onze eerst volgende cursus vangt begin januari 1966 aan! Inlichtin gen: Directrice Diaconessen- huis. Beeklaan 95a, Eind- 9 Wij vragen een assistente voor onze administratrice. Bij voorkeur Ulo-opL Pers. aanmeldingen N.V. Hema. Wij vragen een leerling- of aankomend magazijnbe diende. Pers., aanmeldingen N.V. Hema, Leiden. Wij vragen een leerling- of aankomend banketbak ker. Pers. aanmeldingen: N.V. Hema, Leiden. Personeel aangeboden 9 Schilder vraagt binnen werk, ook behang en wit- werk. TcL 42926 Te huur gevraagd 9 Onderwijzer, 21 jaar. stu derend voor hoofdakte, zoekt kamer met kookgelegenheid. Br. onder no. 8967 bur. blad. 9 Gezocht, stalling voor Fiat 500, omg. Zeeweg Kat wijk aan Zee. I. Schippers, Hogeweg 13 Katwijk. Meisje, b.b.h.h. zoekt in Te huur aangeboden 9 Huur Philips-televisle v. 25,95 per maand, zonder vooruitbetaling, maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 uur 010—120705 en des avonds 070-863977 9 Huur een koelkast voor 12,75 per maand, zonder vooruitbetaling, met recht van koop. Vandaag besteld morgen al bij u thuis. Bel dan vóór 6 uur 010120705 en 's avonds 070863977 Te koop gevraagd 9 Antiek meubels gevr. tegen de allerhoogste waar de. Mahonie fauteuils, ban ken, stoelen, tafels, koper, tin, kristal, karaffen, schil derijen. Ook beschadigde komen in aanmerking. Ook opgravingen. Br. onder no. 8753 bur. blad. Te koop aangeboden 9 Z.g.a.n. moderne wandel wagen. kleur blauw-grijs. ruit. riemvering. Gladiolen- straat 1. Tel. 01719-4494 9 Wegens omstandigheden aangeboden Opel Kapitan '61 met roldak. I z.g.st. Slechts 61.000 km. gelopen. Rhijn- vreugd 8 Zoeterwoude (Rijn dijk). Tel. 22224 9 Te koop aang.: lange sa tijnen bruidsjapon met toe- beh. Maat 40. Te bevr. H Ravensbergen. Burg. Her- manstraat IE Rijnsburg. 9 Opel Rekord 1960. Aan- rijdingvrij. I.z.g.st. Benz.- verbr. 1 12. Prima verwar ming. Elke keuring toege staan. Vraagprijs slechts 1750,— Financ. (2 jaar) zonder vooruitbetaling mo gelijk. Tel. 32280 Leiden 9 Fiat 1954 350 I.p.st.v. onderh. Met verzekering. Donderdag na 7 uur. Arnol- dus Woonark „de Krekel". Utr. Jaagpad t.o. 47 Diversen 9 'n Horloge T 'n Klok Koop bij vertrouwde vak mensen. Grote keuze kwa liteitsuurwerken en on ze prijzen vallen mee. Rui me keuze Prisma. Roamer. Lincoln en ancre horloges Prettige bediening. 100% ga rantie! Uurwerkkliniek Gorthuis. alléén Lag» Rijn dijk 8. 9 strilkinrichting OZON v uw fijne was. H. Rijndijli 34a. TeL 22675. 9 Heeft u een lelijk pla fond? Laat ons dan een zacht-boardplafond aan brengen. Verfhandel De Pe likaan, Pelikaanstraat 27, teL 25813 9 Schriftelijk Praktisch On derwijs, dokters- en tand- artsass., med. secretaresse, dierenartsass., leerl. analist, laborant (basisex.), apothe- kersass., med. en chem. la borant, amanuensis, artsen bezoeker, kinderverz., pedi cure, sportmassage, vooropl. v. verplegenden, analist en apoth. ass. Gratis studiegids bij I.Me.Vo. afd. N, Balju wenlaan 22, Amstelveen, tel. 02964-31840 9 Voor al uw wit- en muurverfwerk met repara ties aan muren. Verfhandel De Pelikaan. Pelikaanstraat 27, teL 25813 9 10 volle uren autorijles f 47,50, losse lessen 6.50 nieuw lesmateriaaL GedipL instructeurs. Bondsautonj- school „de Centrale". Telef. 01710-24600, b.g.g. 22287 De Sleutelkoning. Bijma ken van alle sleutels, repa reren van elk slot. Haarlem, merstraat 273 (bij de Over dekte). Tel: 33985. Levering Rijk en gemeente. Des maandags gesloten. 9 Laat nu kamer schilde ren en behangen. Verfhandel De Pelikaan, Pelikaanstraat 27, tel. 25813 Vrije benzine. Geen witte ar gouden pompen. Het Benzinestation „De Rijndijk" tussen De Vink en het Haag sche Schouw, Voorschoten geeft U de hoogste korting 3—30% A: v. d. Pk. Wij hebben een groot assortiment accessoires voor U in onze magazijnen. Rui- sortering onderhouds en poetsmiddelen welke met deskundige voorlichting orden verkocht. Automo bielbedrijf „Rijnland" N.V., Vijf Meilaan 7, Papengracht 4-5a, tel. 24647, Leiden. Tijd is geld! Voor door- smeren en olieverversen be hoeft U niet te wachten. Di- x-ecte service vindt U bij: Automobielbedrijf „Rijn land N.V., Vijf Meilaan 7, Papengracht 4-5a. Tel. 24647 Leiden. 9 Schade aan uw auto? Uw auto wordt vakkundig her steld volgens moderne me thodes. Automobielbednjt „Rijnland" N.V., Roosevelt- straat 19, afd. Autoschade, tel. 24647, Leiden. Tijd voor anti-vries. Be scherm Uw motor tegen vorst. Laat nu anti-vries vullen en Uw koelsysteem testen. Voor snelle service: Automobielbedrijf „Rijn land" N.V., Vijf Meilaan 7. Papengracht 4-5a, Telefoon 24647, Leiden. 9 Denkt U ook eens aan de onderkant van Uw auto Voorkom roestwerklng Tectyleren, ook ML-metho- de en concurrerende prijzen Automobielbedrijf „Rijn land" N.V., Vijf Meilaan 7. Papengracht 4-5a, Telefoon 24647, Leiden. 9 Uw banden eisen alles van Uw auto in herfst winter. Koop ze nu gunstige condities. Gratis montage en gratis uitbalan ceren van de wielen bij: Automobielbedr. „Rijnlani N.V.. Vijf Meilaan 7. Papen- gracht 4-5a. Tel. 24647. Lei koelkast, wasautomaat schrijfmachine via de agent van Noordwijk en Rijnsburg Kleurenfolders worden op aanvraag gratis toegezonden D. W. Nooteboom. Petr v. Saxenstraat 43. Rijnsburg. Tel. 01718-5573 WU verzorgen al uw drukwerk tegen billijke prij zen. O.a. visitekaartjes, ge boortekaartjes. verlovings kaartjes Prima afwerking en vlotte bediening. Druk werk Service Halpa - Haar lemmerstraat 64. Telefoon 24185. Naast Muziekhandel G. Hofenk.C 9 Trouwauto's??? Iedereen is enthousiast nieuwste zwart of wit-ivoor kleurige bruidseoupé's pers. volgauto's. Ook u kunt deze bespreken b;J H. G. T. Alleen: Zeemanlaan 12a Leiden Dir. de Jong. tel. 23055 9 Meubelbandel .JVlors- poort". Ruimer keus hoeken, bergmeubelen bergkasten. Wandmeubelen naar eigen ontwerp Mors- straat 58. 9 Hij loopt weer puik met Struik. Tel. Goed nieuws! Bij elke f 2,50 boodschappen geeft A&O gratis een „kipzegel". Bij veel artikelen zelfs extra. Voor elke volle kipspaar kaart (200 zegels) gratis een malse diepvrieskip van ca.800 gram. Erdal schoencrême H-O-havermout Hero Sinas Hero Boerenkool Melitta filterzakjes Palmiers, heerlijk koekje De Heer Bonbon de Luxe bij 2 doosjes 5 gratis kipzegels per pak 70 5 gratis kipzegels bij 2 grote flessen. 5 gratis kipzegels grote pot 96 5 gratis kipzegels nr. 101 en 102 5 gratis kipzegels per zakje 79 5 gratis kipzegels 150 gram 98 10 gratis kipzegels literblik van 89 voor per pak 2 blikjes voor pakje 200 gram per pakje middelpot Andijvie Silvo spliterwten Tomatenpuree Tutti-Fruttl Van Nelle Theebuiltjes P0 Augurkjes Bij iedere Unox Keurpakworst 10 extra zegels met 20 extra zegels met 10 extra zegels met 15 extra zegels ROYAL McBEE NEDERLAND N.V. heeft voor haar schrijfmachine-fabricage te Leiden plaatsingsmogelijkheden op diverse afdelingen; A. MONTAGEAFDELING B. ONDERDELENPRODUKTIE C. OPPERVLAKTEBEWERKING Op deze afdelingen kunnen wij zowel mannelijk als vrouwelijk per soneel plaatsen. Geïnteresseerden kunnen zich iedere dag vervoegen bij ons bedrijf aan de Rooseveltstraat 20 te Leiden, tussen 09.00 en 17.00 uur en op donderdag avond van 19.0020.00 uur, waar alle gewenste inlichtingen worden ver strekt. Royal McBee Nederland N.V. ROOSEVELTSTRAAT 20, LEIDEN TELEFOON 01710-31545 Uitknippen en op briefkaart plakken a.u.b. IK WERK MEE aan de verdere groei van de krant. Uw nieuwe abonnee heet t Adres Woonplaats betaling per: WEEK/MAAND/KWARTAAL Deze nieuwe abonnee werd opgegeven door uw abonnee t Adres Woonplaats t Ik ontvang als geschenk HYACINTHEN BOL MET HOU-# „DE DOKTER ZEGT" II DER „DE DOKTER ZEGT" I TIP-PARADE-TWEI (elk deel Is een (ander) geheel)] streep door wat u niet wenst. LIDO THEATER Steenstraat 39 - Telefoon 24130 aller tijden AUDREY HEPBURN - REX lflRRISON Brain I® r [üj^TT-xff =^l usanm aaïïiïa aam Bespreek tijdig uw plaatsen. Verhoogde prijzen. Aanvangstijden dagelijks, ook zondags L 2 en 8 uur. vraagt voor haar MONTAGE-AFDELING Hoog loon, reiskostenvergoeding, enz. KJ I? fh Sollicitaties dagelijks aan ons bedrijf ROUWKOOPLAAN 9, VOORSCHOTEhfc TELEFOON 01717 - 2733.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6