GRATIS Ieren kregen schrik van hun leven door de tv Het geheime dorp PANTER VIVOS 1 landenvlaggetjes lit de Haagse hof geplukt. Brick Bradford Senmoet 0MH0 WOENSDAG 17 NOVEMBER 1965 ETHERGOtVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN 2e waarschuwing'. Ik wil me na- tuurlijk niet opdringen maar over ruim 2 weken is het Sinterklaas. Vraagt u mijn suggestie voor een leuk cadeautje? Kijk maar wat ik zelf rook. Eén van die kostelijke kleine sigaren van Panter. Nu in geweldig leuke geschenkverpak kingen! 50 stuks - Panatellaf. 12.50 50 stuks in assortiment f. 8.50 50 stuks - Dominof.8.- 15 stuks in assortiment f. 2.75 dé makers van kleine sigaren jommentaar Plezierig Het was inderdaad een heel plezierig jljuur, waarop Rika Jansen ons in jar eerste televisieshow vergastte, Ldat de KRO veel had laten zien van In plechtige jubileumherdenking. Al iste Rika dan de kleurigheid van 'ïding en wisselend licht, toch slaag- [zij er prima in de kijkers te over igen van haar talent, dat meer met meligheid en expressie dan met ire zangkunst heeft te maken. Wat f daaraan te kort komt, vergoedt zij (iter rijkelijk in spirit, geestigheid een juiste dosering dramatiek, •arin zij bijvoorbeeld haar Jiddische ijes brengt. Frappant was zij, ook or de camera's, in haar imitaties van ttrice Chevalier en olijk in haar sol- znliedjes en de kostelijke smartlap •h vader". Er zal wel met graagte den uitgekeken naar de volgende ws van Rika Jansen: de KRO heeft log drie in petto. erwijl de AVRO zich op Nederland er diepte in het psychologische pro em van kindermishandeling via een enkele punten ivel aanvechtbaar (want wélk echtpaar bespreekt een vreselijk gezinsgeheim in een n achtertuintje?) en heel duidelijke chiatrische toelichting, reisde de O langs opmerkelijke stations en "■onnetjes naar Nieuwspoort. iar was o.a. de waarnemend ge machtigd minister' van Suriname wezig. Deze herhaalde nog eens de oeling van zijn toespraak in de Prins Philip in 'n RadioweeR: Carillonconcert. 7.30 Lk grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws 8.10 Lichte grammofoon muziek. (8.25-8.30 De groenteman). 8.45 Mor genwijding. 0.00 Operafragmenten (gr.). 9.38 Waterstanden. 9.40 Lichte grammofoonmu ziek. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Lichte grammofoonmuziek. (Om 11.00 Nieuws). 12.00 Licht ensemble. 12.27 Mededelingen t.bv. land- en tuinbouw. 12.30 Licht kwintet en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 Licht ensemble en solist. 13.55. Huishou delijke zaken, praatje. 14.10 Volksliedjes. 14.35 4 Sans. radiostrip, (deel 2). 15.05 Licht instrumentaal ensemble. 15.20 Pianospel: klassieke en semi klassieke muziek. 1600 Nieuws. 16.02 Een radioprogramma in een >p. 17.00 Voor de jeugd, trsum II, 298 m. KRO 7.00 Nieuws. 7.10 vende Woord. 7.15 Lichte grammofoon muziek. (7.30—7.32 Nieuws); 7.45-7.50 KNAC/ANWB-berichten). 7.55 Overweging. R.no \„-uws. 8.10 C te grammofoonmt 8.40 Voor de hui T^E JERSE TELEVISIE heeft het u ai te bont gemaakt, zij zond Amerikaanse show een documentaire uit onder de ti tel „De atoomoorlog is uitgebro ken!" en maakte daarvan zo'n realistisch spektakel, dat de kijkers zich in groten getale blauw schrok ken en in vele huiskamers paniek uitbrak. In het begin kwam er nl. iemand op het scherm die aankon digde „dat binnen het uur radio actieve neerslag over Ierland zou worden uitgestort". „Gaat u alle maal direct naar bed en waag u niet buiten, u zoudt de hulptroe pen in de weg lopen!", luidde het hierbij gegeven advies. Helaas.... talloze kijkers verloren het hoofd, ook al was de documentaire netjes aangekondigd. Zij wisten zich geen raad en tienduizenden grepen naar de telefoon om burgemeesters, gemeentehuizen, ministeries en nog veel meer officiële instanties op te bei- Deze „officiële instanties" vonden dat niet aangenaam, weshalve bij de omroep de lijnen roodgloeiend kwa men te staan. Nog tijdens de uitzen ding trachtte men de gemoederen tot rust te brengen, maar toen waren al te veel kijkers weggesneld van het toe stel. De volgende dag stonden de kran ten er vol van, maar de omroep is toch op de vingers getikt en verzocht, de zaken in het vervolg iets minder fors aan te pakken. Japan heeft een welwillende blik in de ruimte geslagen. Als tweede tv-land na Amerika wil het nu einde- (Van onze radio- en tv-redactie) Tweede Kamer. Hij vertelde dat hij vele hartelijke reacties daarop had ontvangen (met bloemen en andere attenties tot een Groninger koek toe) en verklaarde dat de gebiedsdelen overzee Nederland in maatschappelijk en geestelijk opzicht veel te danken hebben en in het geheel niet zelfstan dig wensen te worden. In de tweede aflevering van de de KRO-serie „Werken van Barmhar tigheid" ten slotte kwam de humanist dr. J. van Praag niet verder dan het doen van een ernstig beroep op de naastenliefde ten opzichte van ge vangenen^ en uit gevangenis ontslage nen. Opmerkelijk was, dat hij frag menten van enkele bijbelteksten han teerde, zonder aan de bijbel te refe- Deze week België Frankrijk bij aankoop van 2 pakken KOLIBRI KOFFIE waarbij ook nog 100 wapentjes Verder als extra aanbieding o.s „DE RUYTER" VRUCHTENHAGEL 2 royale pakken 70 voor maarfv VACUUM VERPAKTE ROOKWORST van Homburg extrazwaar QQ (250 gr.) voor maar UU Geldig van 17 t/m 23 nov. 1965 VANAVOND TE ZIEN 8.20 uur de Beverly Hillbillies in conflict met mevrouw Drysdale 'en een heel deftige andere familie. 8.45 uur documentair-ontspanningsprogramma Plus minus. 9.40 uur gaat Conny Renoir chansons van Joseph Niessen zingen. bed. 2 VARA 8.01 uur vierde aflevering van de Durbridge-serie „Een zekere Brent". 8.55 uur speelfilm van Kees Brusse „Kermis in de regen", met o.a. Ko van Dijk, Andrea Domburg en het echtpaar Miekê en Kees Brusse. VANAVOND TE HOREN Hilvei 7 VARA 8.05 uur wordt er weer trammelant gemaakt in Loeren aan de Hor. 9.15 uur stereofonische ontspanningsmuziek door het Promenade- 9.45 uur allerlei meningen over het strandvermaak. 10.50 uur serieuze muziekrevue met agendanieuws en 11.30 uur kamermuziek. Hiher i II NCRV 8 uur het Concertgebouworkest speelt de 9e symfonie van Bruck ner (stereofonisch). 9.05 uur causerie over de vakbeweging door de heer M. Ruppert. 9.20 uur amusementsmuziek. 10.40 uur Deense bijdrage aan de Internationale Radioweek: Hypmus amoris van Nielsen, voor soli, koor en orkest. Daarna, met als intermezzo (11 uur) voortzetting van de serie Tropisch Afrika, Nielsen's 6e symfonie. U hoort koren en orkest van de Deense radio. Dr. Itokawa van het instituut voor ruimte-onderzoek van de universiteit in Tokio, heeft verklaard dat zulk een plan in 1967 zou kunnen worden gerea liseerd.... mits er geld wordt beschik baar gesteld. Er is nu een commissie gevormd die de zaken zal bestuderen en de Japanners rekenen er al op, dat zij over anderhalf jaar hun satelliet zullen hebben. ZAKCENTJE De Britse prins Philip gaat optreden in een Amerikaanse televisieshow, uit te zenden door het network CBS. Hij komt voor de camera's in gezelschap van Bing Crosby, Jack Benny en Bob Hope, sterren van groot formaat. Hoewel de prins voor zijn aanwezig heid een honorarium van pl.m. 80.000 zal opstrijken, is het hem niet om dit zakcentje te doen: hij zal dit geld onmiddellijk afstaan ten bate het Brits-Amerikaanse jeugdwerk. Ook de „sterren" zullen dit doen. De prins zal het zingen en de conference overigens aan hen overlaten, hij houdt alleen een vrolijke rede over het nut van het jeugdwerk en zal zich wat laten fêteren door de artiesten. Dezelfde tv-maatschappij bereidt een reeks van maar liefst 39 reispro gramma's voor, speciaal bestemd voor vrouwelijke toeristen. Hierbij gelden de overwegingen, dat het toerisme de „derde Amerikaanse industrie" is eh dat de meeste toeris ten vrouwen zijn, voorts dat Ameri kaanse vrouwenclubs (zoals wij die hier niet kennen) het meeste doen aan reisvoordrachten en dat de dames het grootste deel van het televisiepubliek vormen. Als het allemaal zó staat, dan is een serie van 39 programma's wel gerechtvaardigd, vindt men. De reeks wordt genoemd „Het is een vrouwenwereld" en richt zich behalve op voorlichting betreffende reizen en vakantie-oorden in eigen land en bui tenland (vooral Europa) ook op aanbe velingen voor reistoiletten, op quette, koffers pakken, gezondheids maatregelen en reisgezelschap. Presentatrice van het programma wordt Jean Bartel: eens miss Ameri ka, nu actrice, journaliste en televi- ie-adviseuze. Als die het niet weet en kan, wie dan wel? HARD LOPEN Frankrijk heeft Argentinië zenders en studio-installaties voor kleurentele visie aangeboden.... indien het land dan maar het SËCAM-systeem wil be proeven. Zulks uiteraard in de hoop, dat Argentinië zich vóór het Franse systeem zal uitspreken. Dit werd voor Amerika aanleiding om hard naar Argentinië te lopen en er het eigen NTSC-kleurensysteem rij kelijk te demonstreren. De Amerikaan se deskundigen werden allervriende lijkst ontvangen, mochten demonstre ren wat zij wilden en kregen toen de boodschap mee, dat Argentinië nog in geen vijf jaren ook maar dénkt kleurentelevisie: veel te duur! Op een vergadering van de Europe se Radio Unie in Lissabon gehouden, zijn al voorbereidingen getroffen voor de uitzending van de Olympische Spe len, welke in 1968 in Mexico zullen worden gehouden. Tot definitieve over eenkomsten is het natuurlijk nog niet gekomen, maar de voelhorens zijn uitgestoken omtrent kosten en tijdstip pen van uitzending. Eventjes overva ren naar Engeland nu: dan passeren we misschien het schip van alweer eer nieuwe radiopiraat juist buiten de ter ritoriale wateren. „Radio 390" is in bedrijf gekomen, werkt op 390 m. en zendt uit van 10 uur 's morgens tot 7 uur 's avonds. De reclameboodschappen worden niet afgewisseld met de gebruikelijke hits, maar uitsluitend met rustige populaire muziek. Zulks om het „weer eens anders" te doen. PRACHTIG, OF....? Is het prachtig of beklemmend, wat er wordt gedaan in het Odstock Hospi taal in Engeland? In deze kliniek, waar uitsluitend patiënten met zware brandwonden worden behandeld, is een' interne televisie-installatie aange bracht. In elke kamer (de patiënten liggen alleen) waakt een camera-oog over de zieken en een verpleegster in de centrale gezeten, kan dus allen voortdurend observeren. Kleine appa raatjes, die op het lichaam van de gewonden zijn aangebracht, meten onafgebroken bloeddruk en hartslag en geven de resultaten daarvan even eens door naar de centrale. Is een patiënt in moeilijkheden, dan bedient de zuster een knoppentableau, waarmee zij collega's naar de zieke kan zenden. Treedt er verzwakking bij de patiënt op, dan kan zij zo ook een dokter waarschuwen. Steeds meer automatisering: wel be tere controlekansen, maar ook wel wat griezelig, die technische vervolma kingen. Walter en Connie maken het best. dank U. Hun tweede reeks Engelse lessen loopt behalve bij ons, ook in België, Denemarken, Finland, Frank rijk, Duitsland, Noorwegen en Zwitser land. De eerste reeks werd in meer dan 30 landen vertoond en ijverig gevolgd: alleen in de Bondsrepubliek werden 750.000 tekstboekjes verkocht. Ook de tweede serie doet het heel VOOR DE KINDEREN kijkers rijkelijk. Dagelijks zijn er di verse kinderuitzendingen en dat be gint al 's morgen om 7 uur voor de vroeg - uit - bed - komertjes, die dan met hun pistooltjes klaar zitten en dop jes afschieten op het scherm, als het programma hun niet bevalt of als er niet hard genoeg wordt geschoten op bandieten of Indianen. Opmerkelijk is echter, dat het land beschikt over ruim 61 miljoen geregi streerde tv-toestellen (waarvan 3,a miljoen voor kleuren), verdeeld over de 54,5 miljoen gezinnen (velen heb ben dus meer dan één toestel in huis!) en dat er slechts 29,5 miljoen gezinnen met kinderen zijn. Bijna de helft van alle gezinnen zou dus geen belangstel ling hebben voor de vele kinderpro gramma's. Recente statistische onderzoekingen melden deze cijfers. Er wordt aan toe gevoegd, dat vrijwel in elk huis een koelkast staat, dat 44,3 miljoen gezin nen telefoonaansluiting hebben en 49,7 een bad. 't Is maar, dat u het weet. WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK vanavoru Nederland I. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Franse les (les 7 en herhaling les 6). NCRV: 19.35 Hootenannj In Holland. NTS: 20.00 Journaal. NCRV 20.20 De Beverly Hillbillies. TV-film. 20.45 Plus minus, documentair programma. 21.40 Chansons, 22.05 Attentie. 22.30 Dagsluiting. NTS: 22.40-22.45 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nieuws in 1 kort. VARA: 20.01 Een zekere Brent.... thriller-feuilleton, (deel 5). 20.30 Achter L_. nieuws. 20.55 Kermis in de regen, speelfilm. door Ir7 P. K. van KINDEREN. 19.1( Staalkaart 20.00 Nieuws. 20.03 Tramm in Loeren a/d Hor. gevarieerd progra Promenade orkest Kiarl-voecld cv. ustrecreatie. .£2.15 Ik loop door muziek. 23.55-24.00 Niei :ertgebouworkest (opn): muziek. 21.05 Vakbeweging, waar- t gij? lezing. 21.20 Lichte orkestmu- Tropisch Afrika, klankbeeld. 23.15 Wereldradioweek; moderne Deense muziek >pn). 23.55-24.C0 Nieuws. Draadomroep vanavond Van 18 20 uur Sel. ,,La Mascotte" (Audran), Nadine Re- ..aux, Liliane Berton, Claude DeVos. Miche Dens, Duvaleix, René Herent, Jacques Pru- Denise CHallan, Linda Felder, Koor :hlossberg-Dimdl. D Hans Otter. Mei Dia: is ist unsere Wélt (Ottei •1. (Otter), id. Du schönes Tirolerland. Berglang-Trio 1st du (Otter) id. id. Ti role r W; id. Mei lial id. Am Hir id. Doina muntilal Lakatos. Maruska id. God knows the irsteinersee (Embacher) - (trad.). Orkest Pali ad.), id. Tiluska (trad. eason why (Anderson), (Burke), id Bags gro - ion) Ray BTy- Tom Bryant, Oliver Jackson. Blue Monk (Monk), id. Sneaking around (Bry- i tuinbouw. 12.30 Nie :.b.v. land Bijdragen respondenten. 13.15 Klassiek* grammofoon- NCRV: 14.15 Hobo, fagot esprekker Kennis v TELEAC: 13.15-15.45 8). België. Nederlands progr. Kan. 2- i 14.05-15.10 Schooltelevisie. gramma Hilversi Voordracht. Stereo: Licht en zangsoliste. 17.50 Sportrubriek. enade-orkest (opn): moderne amu- ziek. 18.40 Halte: gevarieerd pro- e twintigers. f, (FM-' 9.02 Liet 10.00 Nieuws. 10.02 Lichte muziei voor de vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Fanfareor kest (opn). 11.30 Lichte vocale en instrumen tale muziek (gr). 12.00 Nieuws. 12.02 Top talent tijd: lichte grammofoonmuziek. 12.30 Aktualiteiten 12.35 Top talent tijd: lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Fies ta Malando: gevarieerd muziekprogramma (opn). 13.45 Orgelspel. 14.00 Nieuws. 14.02 Langs de weg: tips van de ANWB en lichte grammofioonmuziek. 15.00 Nieuws. 15.02 Amu sementsmuziek (gr). 16.00 Nieuws. .16.02 Lich te vokale en instrumentale muziek (gr). 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 CITROENBRANDEWIJN FOCKINK HOOFDPIJN? Wèg pijn Als u V WITTE KRUIS poeders kiest! Tv-informatie over dienstweigering (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM IKOR en CVK zullen op zondag 28 november a.s. een tv- programma uitzenden dat informatie geeft over dienstweigeren om gods dienstige redenen, waarbij men zich beroept op de wet gewetensbezwaar- De uitzending is te zien op Ned. 1 tussen 7.30 en 8 uur. Een uitnodiging voor een colle giaal praatje en dat van een diplo maat, zoiets was me nog nooit overkomen. Ook nooit de minste neiging gehad om me in de diplo matie te begeven. Het bleek ook een beetje anders te zijn. Het colle giale sloeg op de journalistiek door Vladimir Topentscharov, sinds gischerochtend gezant van Bulgarije in Nederland (maar wo nend in Parijs, waar hij ambassa deur is), bedreven. Veertig jaar is hij journalist geweest en sinds één jaar is hij diplomaat. Niet zo'n uitzonderlijke metamorfose, want de journalistiek leidt tot alles, ten minsteals je er op de rechte tijd mee ophoudt. Dit laatste is een enorme kunst, want het vak is bijna niet te ontworstelen. Excel lentie Topentscharov heeft er ook beslist heimwee naar. In zijn vrije diplomatenuren schrijft hij daar om een boek (dat twee delen zal worden) over de Bulgaarse pers. Ook had hij twee journalisten in' zijn gezelschap. De vertegenwoor digster van het Bulgaarse persbu reau in Parijs en een verslaggeef ster van de Rabotnichesko delo, tegelijk vrouw van een diplomaat, dochter van een diplomaat, doch ter van een ex-minister van socia le zaken en kleindochter van de eerste president van Bulgarije. Hoe het met de persvrijheid in Bulgarije stond? Verbaasde gezich ten. Wat zou daar nou mee aan de hand kunnen zijn? Zes grote kran ten verschijnen in Sofia. Een van de communistische partij, een van de agrarische partij, een van de vakbeweging, nog een van de agra rische partij maar meer technisch gericht en nog een van de agrari sche partij maar meer gericht op volksontwikkeling. Tegenvraag. Of het waar was dat je hier in Nederland baronnen had die ook graaf waren? Stomme verbazing toen ik moest bekennen, dat het wel wezen kon maar ik zo gauw geen voorbeeld wist en dat niemand zich er druk over maak te. Wat hier een arbeider en wat een ambtenaar verdiende? Nou het minimuloon kon vermeld worden, maar de ambtelijke salarissen zijn gesloten boeken voor me. Intussen was de Bulgaarse prui- menjenever al geproefd, de Bul- Slatnite Pjassazi gaarse anisette reeds gepresen teerd. Veiligheidshalve trok ik me even terug naar een tafel waar geen drank stond maar wel boek werken lagen. Gelukkig in het Duits: Schwarzes Meer-berauschen- de Weite. Auteur Vladimir Topent scharov. Een lyrische beschrijving van Slatnite pjassazi. het gouden strand van de Zwarte Zee, waar van (aldus de schrijver) „de zilve ren schuimkroncn geluidloos op het goudglanzende strand bre- Wie het boekje leest zou zo de koffer pakken en Zwarte Zee waarts gaan. Maar het mooiste vond ik de passage: „Menigeen, die zijn zomervakantie heeft door gebracht aan de noordelijke zeeën van Europa, graaft de eerste dag van zijn verblijf aan de Zwarte Zee en kuil in het zand Drie keer raden welke toeristen Bulgarije reeds ontdekt hebben! Nee. namen noemen we niet. Na de Bulgaarse witte wijn, ver slikte ik me in de Bulgaarse cog nac toen iemand uit het Bulgaarse gezelschap zeide: „De heer Topent scharov was verrukt over zijn be zoek aan uw Koningin. Zo eenvou dig, zo vriendelijk en op de hoogte Wat heb ik een paar dagen gele den gezegd? En toch is het leuk het telkens weer te horen. Morgen gaan alle Bulgaren weer naar Parijs, alleen de handelsraad Todor Govedarski blijft achter in Den Haag (Laan van Meerder- voort 1178). „Weet u wel", zei iemand, „Dat de Nederlandse export naar Bulgarije die naar Frankrijk overtreft?" Ik wist het niet. Ook niet dat Bulgarije rozenblaadjesjam expor teert. En ik hoorde er ook nog dat de heer Pieter van Vollenhove zelf nog wacht op de uitslag van de foto's, waarna pas vastgesteld kan worden of hij wel of niet goedge keurd wordt voor de dienst. Waar mee nauwkeurig en uitvoerig ver slag doende van het collegiale praatje, 43 Dat geeft ontspanning, zelfs een beetje teleur stelling naar het schijnt. Er wordt naar papieren gevraagd, die worden in orde bevonden, al zijn ze zo vals als het maar kan. De heren in de auto zijn joviaal en praterig, geven bevel verder te rijden zonder nog een blik te werpen op de twee armzali ge burgers met hun onschuldige vracht. i oom Chris naar Heintje kijkt, ziet hij dat die met een rood hoofd en zenuwachtige vingers de pakken weer oplaadt. Hij fluistert als konden ze hem op deze afstand nog horen: „Weet u, wie dat was? Dat was Feenstra, het opperhoofd der W.A. in Gelderland." ..Lieve help", schrok oom Chris, „je meent het niet. Als de wind, jongen, naar het kamp, de boel afgeven en terug om iedereen te waarschuwen in de omtrek. Als dat heerschap op het oorlogspad is, vertrouw ik het zaakje niet. Maar goed dat ik het niet geweten heb, anders was het me misschien niet gelukt zo'n onverschillig onschuldig gezicht te trekken. Verdraaid, dan zijn we door het oog van de naald gekropen." Geen uur later wist iedere onderduiker, dat hij T DOOR i H. H. VAN NIJNATTEN— 1 DOFFEGNIES S t i zich koest en buiten schot moest houden. De mee dogenloze speurhond is op pad om alles wat hij grijpen kan aan de Duitsers uit te leveren. Het loopt goed af, iedereen herademt. Oom Chris vindt eindelijk tijd om zijn erwten te poten in de moestuin, die de buurman voor hem gemest en omgeploegd heeft. Er staat weer een konijn in het rennetje op het grasveldje voor het huis, waar de eerste violen beginnen te bloeien, tussen dc kleuri ge hyacinten op het ronde perk. De brem op het heitje heeft zich hersteld. De berken worden al groen en ja, zowaar, de sleedoorn en de wilde pruim op het hoekje bloeien al. In het magere weitje van de buurman dartelt een ruig kalf in de zon. De zoon en een van de dochters zijn op de akker ernaast de aardappels aan het poten. Weer bloeit het perzikboompje; het is een heel stuk gegroeid sinds vorig jaar. Christina, die naar Chris toegelopen is, staat te kijken hoe hij de ronde erwtjes eerlijk over de voor verdeeld. Ze zegt peinzend: „De natuur is de enige die zich niets van de oorlog en ons gemier aantrekt. Er groeit niet meer op de akker of we honger hebben of niet, de vorst vraagt niet naar gebrek aan fruit, de rupsen vreten even vrolijk onze kool op en er is nog geen ster van zijn plaats geraakt door al dat geschiet, de zon noch de maan zijn een seconde te vroeg of te laat op- of onderge gaan." Oom Chris rekte zijn pijnlijke rug. Hij droeg geen hoed, de grijze haren zaten erg verward en het oude pak, zonder vouw in de broek, slobberde een beetje. Hij was er deze winter niet dikker op geworden, maar zijn gezicht was niet veranderd. Nog waren de ogen jong en ondernemend, vol wilskracht en levenslust. „Als we maar vaker bedenken wilden hoe onbe langrijk we eigenlijk zijn en hoe druk we ons ma ken. We hebben een taak te vervullen, natuurlijk, niet zo goed als die mier daar, maar we kunnen net zo min buiten de grenzen gaan die ons gesteld zijn zonder een gevoelige tik op ons hoofd te krij gen. De chaos, die we maken, moeten we zelf weer opruimen." (Wordl vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11