Duits kleurensysteem voor tv palmt Engeland in Het geheime dorp Twee leden van Beatgroep gearresteerd Nederland nam revanche in NCRV-quiz: 25-9 Uit de Haagse hof geplukt. GRIEP? NEEM VIREKT EEN Brick Bradford Senmoet Hilversum III straks via 240 meter MAANDAG 15 NOVEMBER 1965 ETHERGOtVEN-ETHERGOlVEN-ETHERGOtVEN-ETHEBGOlVEN ITHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN- Nederland komt alleen te staan (Van onze radio- en tv-redactle) LONDEN Het ziet er naar uit, dat Nederland alleen komt te staan in zijn voorkeur voor het Ameri kaanse systeem voor kleurentele visie (NTSC) waarmee Philips blijft experimenteren. In het begin had ons land in heel Europa alleen steun van En geland. nu echter staat deze op wegvallen, want de BREMA, Ver eniging van Britse Radio Inge nieurs, heeft zich thans, evenals de organisatie van elektro-technische ingenieurs en de Britse industrie, uitgesproken voor het Duitse PAL-systeem. De speciale commissie, welke door de Britse overheid is ingesteld tenein de advies uit te brengen omtrent defi nitieve aanvaarding van een der drie systemen (Amerikaanse NTSC, Duits PAL en Frans SECAM), heeft over de rapporten van bovengenoemde organi saties vergaderd en zal nu de regering adviseren, haar eerder ingenomen standpunt vóór NTSC (besluit van en kele jaren geleden) te verlaten en lie ver met PAL in zee te gaan. Volgt de Britse overheid dit advies (waarom zij zelf heeft gevraagd) op, dan heeft Nederland geen enkel steun punt meer en zal Philips zijn voorkeur moeten laten varen, wil otis land niet als een eiland met een buiten de gren zen onbeantwoord systeem blijven zit ten. Het was al lang bekend, dat Enge land, dat eerst niets van een andere methode dan de Amerikaanse wilde weten, ook al met het oog op uitwisse ling van programma's met Amerika en Canada, in het laatste jaar zorgvuldig met PAL heeft geëxperimenteerd. Een voordeel van PAL is, dat het kleuren gamma rijker is en de kijker de juiste kleur-instelling gemakkelijker op zijn (kostbaar!) ontvangapparaat kan tref fen. Zo helemaal zeker is Frankrijk in tussen ook niet meer van het oostblok, dat zich in de jongste vergadering van de internationale kleurencommissie van de Europese Radio Unie uitsprak voor SECAM. Want zowel in de Sov jet Unie als in andere oostelijke lan den wordt naast SECAM ook het PAL-systeem en zelfs nog het 'NTSC-systeem beproefd. Nog kort ge- VLAGTWEDDE Dancing Beije- ring in Vlagtwedde heeft het gistera vond zonder de aangekondigde beat groep de Tielmanbrothers moeten stel- ien. In de vroege avond waren slechts ■drie van de vijf musici aanwezig. Een telefoontje van de politie te Nijmegen gaf opheldering* de bandeider A. T. en zijn collega H. B. bleken gearres teerd na mishandeling van een Nij- ver-^egse automobilist bij een stoplicht •aan de zuidgrens van Nijmegen. Zij hadden volgens de politie deze man komend uit Duitsland en op weg naar het noorden herhaaldelijk gesneden en op andere wijze met hun auto gehinderd. Bij het stoplicht vroeg jde automobilist opheldering. Tijdens de woordenwisseling die hierop volgde sloeg een van het tweetal hem neer, waarna de ander begon te trappen. Met o.a. een gebroken neusbeen werd het slachtoffer ter observatie opgeno men in een ziekenhuis. Hij was juist uit een ziekenhuis ontslagen. De zaalhouder van de dancing zal n schadevergoeding wegens contract breuk eisen. Hij heeft de enkele hon derden tieners hun entreegeld terugge- D.— leden liet Moskou weten, dat een wer kelijk besluit vooralsnog niet is geno men en dat men pas een uitspraak zal doen als de experimenten ten einde zijn. Wie dus heeft gedacht dat er spoe dig een Europese beslissing zal vallen, is iets te voorbarig geweest. Zoals de zaken er thans voorstaan, zijn alle West-Europese landen behalve Frank rijk (met Monaco en Luxemburg) plus Nederland, sterk geporteerd voor het Duitse systeem. Frankrijk houdt bitter vast aan eigen SECAM en had vrij vaste voet aan de grond in de landen van het oostblok. Zekerheid geeft dit echter nog niet. Frankrijk heeft al betoogd, er niets om te geven wanneer het in een uit zonderingspositie komt te staan, een klem land als Nederland dat de kosten voor kleurentelevisie beslist niet al leen kan dragen, maar die tot een stuk in de toekomst ev. zou moeten delen met buurlanden door gemeenscharre- Van een echte Europese eenheid is dus tegen alle hopen in voorlopig nog geen sprake: de beslissingen worden nu al jarenlang steeds cp de lange baan geschoven, al is er het laatste jaar beslist via experimenten behoor lijk schot in de zaak gekomen. Veel zal afhangen van de uiteindelij ke keuze van de Sovjet Unie. Gaat ook het oostblok over naar PAL, dan zal Nederland zeker zijn weerstand moeten opgeven en is het de vraag, of Frankrijk tenslotte niet ook door de knieën zal gaan. Behoudt Frankrijk het oostblok vopr zijn systeem, dan zal het er voor Nederland niet anders op worden, maar kan men wél zeker zijn voor een nieuwe verdeeldheid tussen oost en west, ditmaal met Frankrijk als aan hangsel van oost-Europa. Neen, we zijn nog niet in het reine met deze netelige kwestie! (Van onze radio- en tv-redactie) Al waren NCRV en BRT de machti ge technische organisatie van het r melige, maar voor de kijkers nu toch wel boeiende Interland-spel ook zater dagavond nog niet geheel meester, toch deed het bonte schouwspel vooral het Nederlandse hart goed, omdat As sen (tegen Ronse) zo keurig revanche nam op de door Katwijk overigens eervol geleden nederlaag in de eerste ronde. Met 259 werd de Assense overwin ning geregistreerd. Het opmerkelijke was, dat Nederland in alle opgaven sterker was, of het nu om kracht ging in het duwen van een tientons-vracht- auto, om handigheid in het hoofddek sel-gooien of doorzettingsvermogen in De Drentse hoofdstad is zaterdag avond de trotse winnaar geworden in het televisieduel met de Bel gische plaats Ronsse. Vooral bij déze opdracht het transport van emmers water werd vaak uit bundig gelachen. De uitzending was een gezamenlijke produktie van NCRV en BRT. geven en zegt nu ook de inkomsten van de verwachte consumpties te mis sen. De Tielmanbrothers kwamen in 1957 uit Indonesië naar Breda. Zij speelden onder meer drie maanden op de Expo russel en hadden juist een tournee door het Ruhrgebied. De politie van Nijmegen houdt bej- de arrestanten voorlopig nog vast. rijer' ek EIS' VANAVOND TE ZIEN I uur: tweede aflevering van de documentaire „Inburgeren", uur: speelfilm „Het masker valt", voor kijkers van 18 jaar ouder. Ned. 2 NCRV 8.01 8.20 8.35 uur: dieren kijken in Afrika. uur: nieuwe rubriek „De antwoordman". uw: strip ,,'t Is zó bij de „(Amerikaanse) luchtmacht", met een nummertje karatesport voor Ben. uur: Amerikaanse tienerparty Hullabaloo, eerste aflevering. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO 8.05 uur: quiz tussen twee bedrijven. 8.30 uur: liedjes om mee te zingen. 9.20 uur: hoorspel „Beschermengel Pratti", een amusant verhaal. 11 uur: concert van de Internationale Radioweek 1965. Het orkest van Radio Beromünster speelt moderne muziek. 11-25 uur: studenten kwartier Almanak. Hilversum II NCRV 8.20 uur: „Het vergulde Kaartenhuis", derde deel van de serie docu mentaires Strijd tegen het lijden, in hoorspelvorm. 9.20 uur: romantische klassieke muziek (BBC-opnamen). 11.25 uur: eigentijdse muziek- het hordenspringen dan wel het oplos sen van theoretische vraagstukken, As sen bracht het er aldoor juist iets en soms zelfs veel beter af. Wat extra'respect mogen we dit maal hebben voor Tanja Koen, die ei zeer vermoeid uitzag en geen wonder, want haar echtgenoot Peter is ziek en het onderzoek naar zijn mogelijke kwaal geeft ernstige zorgen. Niettemin was Tanja op haar post en deed zo enthousiast als zij kon mee, ook als quizleidster. Dat verdient een compli ment. Dit gaf aanleiding tot misschien wat overdreven rivaliteitsvertoon tussen de verslaggevers, die het toch zo koud hadden omdat zij weinig aan de echte actie konden deelnemen en tot grappig maar opvallend keurig commentaar tussen presentator en presentatrice, die het er weer prima afbrachten. Tjonge, wat brengen de twee omroe pen anders een mensen in het geweer bij dit ingewikkelde spel, dat een heel kostbaar paardje op stal is! Wij krij gen er al zoveel in functie te zien, maar wie er allemaal achter de scher men in touw zijn, artistiek of tech nisch, daarvan heeft de kijker nauwe lijks weet. Een geweldige organisatie. Daarom stemt het tevreden, dat het kijkspel op zichzelf stukken beter is dan verleden jaar: men kan nu tenmin ste redelijk zien, wat er aan de hand Al kijkend vraagt men zich voortdu rend met verbazing af, wie toch wel al die originele opgaven verzint: dat bor den-gooien bijvoorbeeld en dat sjou wen met water over een cake-walk. Dat men daarvoor uit binnen- en bui tenlandse „archieven" put, doet daar aan niets af; eens moet het toch be dacht zijn, al dat spektakel. Zo staan we er nu dan voor tot 15 december, als Enkhuizen en Tongeren het tegen elkaar gaan opnemen. De totaal-stand is 43 tegen 37. met Neder land aan de winnende hand. maar In terland heeft nog 6 wedstrijden voor de boeg. Opnieuw vormde een aflevering van Huwelijksvoorwaarden" een diepte punt in het totaalprogramma van de NCRV. Voor ons komt de overtuiging vast te staan, dat de NCRV hiermee een dubbele misgreep heeft gedaan. Ten eerste is het spel niet geestig en het wordt ook niet al te best opge voerd, ten tweede raakt het telkens te zeer buiten de sfeer van de NRCV: ook hiermee dient een omroeporganisa tie rekening te houden, zeker met een serie. Bij de VARA neemt in de Durbrid- ge-reeks de spanning en het slachtof feraantal toe. Men zal nu tot woensdag avond a.s. moeten wachten op een vol gende aflevering. Tv-kerkdienst uit Leidschendam BUSSUM Het IKOR zal op zon dag 28 november a.s. een televisie- dienst verzorgen uit de nieuwe kerk van de Hervormde gemeente in Leid- schendam-noord. Tien jaar lang heeft deze gemeente gastvrijheid genoten in het Dr. Ne- her-laboratorium van de PTT. Binnen kort komt in de nieuwe stad, welke verrijst rondom de oude dorpskern, de kerk gereed. In de middagdienst (5 tot 6 uur) welke op het scherm komt, is de ge meente echter nog te gast bij de tech niek. Een filmpje over Leidschendam gaat aan de reportage van de kerk dienst vooraf. Nederlander koopt eilandje voor de Schotse kust Vries uit het dorpje Baambrugge (in de buurt van Vinkeveen) een groot gedeelte van het eilandje Coll voor de westkust van Schotland gekocht. Het gezin van dr. De Vries (man, vrouw en drie kinderen) heeft al vier keer zijn vakantie op het eilandje doorge bracht. Er wonen ongeveer 130 mensen op Coll. Hilversum I, 402 m AVRO: 18.00 Nieuws. 1.15 Actualiteiten. 18.25 Licht orkest met zangsoliste. 18.50 Jongeren journaal. 19.20 Strijdkrachtenprogramma. 10.45 Overheids voorlichting: Den Haag aan de lijn. 20.C0 Nieuws. 20.05 Een wedstrijd in kennis tussen twee bedrijven. 20.20 Licht ensemble mei zangsoliste. 20.55 Inleiding tot muziekbegrip: muzikale lezing. 21.10 Exclusief: klassieke kamermuziek (gr.). 21.20 Beschermengel Pratti, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22 40 Actuali teiten. 23.00 Internationale Raddoweek: or kest van Radio Beromünster en solist: mo derne muziek. 23.25 Almanak: actualiteiten programma uit de universitaire wereld. 23.40 Licht ensemble. 23 55-24.00 Nieuws. Hilversum n, 298 m. NCRV: 10 00 Nieuws en weerpraatje. 19.,10 Radiokrant. 19.30 Klas sieke grammofoonmuziek. 10.55 Op de man af, praatje. 20.00 Russische volksmuziek (gr.). 20.20 Het vergulde kaartenhuis, docu mentair hoorspel. 21.20 Muziek van de Mees ters: semi-klassieke en moderne muziek (opn). 21.50 Bariton en piano: moderne liede ren. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 2.40 Boekbespreking. 22.50 Stereo: Amuse mentsmuziek (gr). 23.25 Signaal: moderne muziek (opn). 23.55-24.00 Nieuws. ten. Comedy Caper. 19.20 Openbaar Kunstbe zit. 19.35 Flipper: TV-lilm. 20.00 Journaal en weero verzicht. 20.20 Uitzending van de Ka tholieke Volkspartij. 20.30 Inburgeren (II). documentair programma. 21.00 Het masker valt, Film. (Beide keuringen 18 jaar). 22.35 Uitzending Stichting Secutera: een film Nederland II. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Dieren kijken, natuurfilm. 20.0 De Antwoordman. 20.35 't Is zó bij de lucht macht, TV-film (deel 4). 21.00 Hullabaloo, tienerparty. 21.50 Attentie. 22.05 Dagsluiting. NTS: 22.10-22.15 Journaal. België: Nederlands progr. kan. 2 en 10: 19.00 n.m Zandmannetje. 19.05 Teletaalies: Engels. 19.20 De Flintstones. 19.45 Openbaar kunstbezit. 20.00 Nws. 20.30 Sterf nooit voor je tijd. blijspel. 21.55 Vergeet niet te lezen. Grap of ernst PRAAG In de Tsjechische hoofd stad wordt vernomen, dat er een merk waardig radio-experiment op komst is. Via een soort hypnose zal er nl. een nachtelijke radiocursus in de En gelse taal worden gegeven. Verzekerd wordt, dat de cursisten in tien nach ten, terwijl zij slapen als de radio aanstaat, een woordenschat van plm. 2000 lettergrepen zullen leren. De programma's gaan uit via de zen der Moravska-Ostrawa en er hebben zich als 3000 gegadigden aangeboden. Grap of ernst? Het is ons niet moge lijk deze mededeling van achter hét ijzeren gordijn op waarheid te toetsen. Hopelijk blijft Praag mededeelzaam en vernemen wij er meer van. Kom en gaan. Vrijdag vertelde ik iets over de eerste gang naar het ko ninklijk paleis van nieuwe ambassa deurs, die eigenlijk altijd hetzelfde is. Het enig verschil kan zijn of hij per auto naar Soestdijk of per koets naar het Huis ten Bosch gaat. Maar het af scheidsbezoek kan heel verschillend zijn. Soms wordt de scheidende am bassadeur op de lunch ontvangen, soms op de thee, waarbij koningin Ju liana dan zelf de theetafel verzorgt. Het is nu al jaren geleden, dat een ambassadeur onder tragische omstan digheden dat afscheidsbezoek moest brengen. Zijn land had een staats greep beleefd, revolutie. Ook hij was in ongenade gevallen. Ruim twee jaar was hij in Den Haag geweest. Dat be tekende twee keer een Nieuwjaars receptie ten hove. Een groots ge beuren in begin januari. In de ochtenduren trekt dan een stoet C.D.- wagens met diplomaten in gala naar het paleis op de Dam. Op de eerste receptie, welke deze diplomaat mee maakte, bood koningin Juliana hem een sigaret aan. Maar de ambassadeur rookte nooit sigaretten! Toen vroeg hij of hij de sigaret mocht bewaren als aandenken. Na tuurlijk mocht het. De ambassadeur mèt de sigaret naar Den Haag! Hij kocht er een gouden sigarettenkoker voor en borg daar dit wonderlijke kleinood in op. Een jaar later weer de Nieuwjaars receptie. En een lachende Koningin die weer een sigaret aanbood met de vraag of de ambassadeur intussen niet van gewoonte veranderd was. Maar hij haalde de koker te voor schijn en toonde de eenzame sigaret. Waar toen prompt een tweede bij- De volgende nieuwjaarsreceptie was hij al weg, maar toch is hij uit ons land vertrokken met drie siga retten, want tijdens het afscheidsge hoor werd hem de derde gegeven! Sigaret en jenever Zelfs het grootkruis, dat hem zoals aan iedere scheidende ambassadeur werd toegekend, heeft hem niet zo ge lukkig gemaakt als die sigaret. Het vreemdste diplomatiek verblijf was van een andere ambassadeur uit een land, waar de revolutie rommelde. De dag na zijn aankomst hier in Den Haag, nog voor hij zijn geloofsbrie ven had overhandigd, viel de slag. Het was laat op de avond, maar na tuurlijk renden de journalisten naar zijn residentie, waar we een verbijs- vonden. Het echtpaar had nog een zoon in het vaderland en hun poli tieke gezindheid was te bekend om niet te vrezen, dat de jongeman moeilijkheden zou krijgen. We stonden er wat verlegen en moeilijk tegenover. Het vak is hard en tegelijkertijd wilden we hen niet nodeloos nog ongelukkiger maken. Maar de ambassadeur herstelde zich snel en werd weer op en top diplo maat. Veronschuldigde zich en gaf in een onverstaanbare landstaal een op dracht aan een bediende. Een ogen blik later was de man terug, een blad met limonadeglazen en een gro te kruik jenever torsend. De ambas sadeur zelf schonk in, volle glazen! „Hoe kon ik zo onbeleefd zijn om u niet onmiddellijk uw nationale drank aan te bieden", zei hij goedig. Met ontzetting zagen we het aan, niemand had de moed hem te vertellen dat hij uit zijn studie van onze volksgewoon ten niet helemaal de juiste conclusie had getrokken. Twee dagen later was de ambassadeur verdwenen. Het was mij een zorg, dat zijn revolutionaire opvolger een palm vond die verdron ken was in de jenever; een vol limo nadeglas ongemerkt in een bloempot leeg te gieten was al kunst genoeg ge weest! i wanhopige 41 „Och", zei ze, terwijl ze zich naar hem overboog en zich steunde met haar hand op de zijne, „ik wou dat je erbij geweest was; het was om je een ongeluk te lachen. Ze waren verrukt, toen ik ze vertelde, dat de kampleiding besloten had hun een hut apart te geven. Je snapt, dat hun hutgenoten er ook erg mee ingenomen waren. Het echtpaar werd al een ietsje minder enthousiast, toen ze de nieuwe hut zagen, je weet wel, het is die in het achterste vak, een eeuwig eind uit de buurt van de pomp en nogal primitief, jullie hadden er toen nog niet zo'n slag van. Maar je had het spektakel moeten horen, toen ik als enige voorwaarde stelde, dat er 's nachts een meisje bij hen zou slapen in het derde bed. Je weet, ze zijn beiden een beetje gezet en raar van model. Ze staken tegelijk hun korte armen in de lucht of ze zich overgaven, r het was alleen maar protest. Dat ging niet, oh nee, daar dachten ze niet over, dan nog liever terug naar de oude hut. Dat meisje had hun zo veel slechts aangedaan, toen ze in het begin met haar samen woonden, en zelfs slapende konden ze haar niet verdragen. Ze gingen terug als twee beledigde majesteiten. Maar hun oude hutgenoten waren niet van plan om ze er weer in te laten; die waren veel te blij, dat ze van hen af waren. Ze liepen woedend op en neer en toen ze zagen, dat het geen effect had, sloeg hun bui in droefgeestig- DOOR H. H. VAN NIJNATTEN— DOFFEGNIES heid over. Ze zouden zich maar van kant maken, er was geen plaats meer voor hen in deze wereld. Toen kwam een van hun hutgenoten, een jonge kerel, gedienstig met een dik stuk touw aanlopen en zei met een diepe buiging en een quasi meewa rige stem: „Als 't u blieft, dit is flink sterk, dat houdt u wel en uw vrouw erbij; als ik me niet vergis, steekt er op de hoek van de hut een stuk balk uit. Ik zal er ook nog een stoel heenbrengen, anders kunt u er misschien niet bij". Toen was het opeens uit. Ze draaiden zich om en kwamen naar mij toe. Ik had me expres wat achteraf gehouden. Hij was zo vreselijk opgewonden, ik was heus bang, dat hij een beroerte zou krijgen. Het was wat je noemt: unconditional surrender! Hij" zei in z'n stuntelig Duits-Hollands: „lek sta met mein muur tegen de rug und ick kan nicht anders, deshalb zal ick es doen!" Ik snap niet hoe ik er nog een ernstig gezicht bij heb kunnen zetten. Ik zei zo'n beetje uit de hoogte: „Heel goed, heel verstandig, ga uw boeltje dan maar pakken en overbrengen." Maar toen ze mopperend afgetrok ken waren, heb ik zo gelachen, dat de mensen uit de hut met een kopje water aan kwamen zetten, want ze dachten, dat ik zou stikken." Chris sloeg lachend zijn arm om haar heen en zei: „Het is te hopen, dat het een les voor hen is geweest en dat je verder geen spul meer hebt met die lastpakken. Heb je ook nog iets gemerkt van onze uitbreker van gisteren?" Ze knikte. „Oh ja, die heb ik ondergebracht bij dat aardige oude heertje, dat hij op de fiets naar het kamp reed en die alles even prachtig vond. Ze helpen elkaar met het op haken hangen van hun kleren, ze borstelen elkaar af, spreken over poli tiek, lezen elkaar verzen voor en zijn de beminne lijkste hutgenoten die je je maar bedenken kimt. Aan die zul je geen kind meer hebben. Hij heeft me nogmaals zijn spijt betuigd over zijn gedrag. Het is best een aardige man." Toen trok oom Chris haar helemaal naar zich toe en zei met zijn lippen in haar blonde haren: „Jij knappe vrouw, je hebt je roeping gemist, je had diplomaat moeten worden." Wordt vervolgd) DEN HAAG Het is niet onmogelijk dat de uitzendingen van Hilversum III binnen korte tijd te beluisteren zul len zijn via de 240 meter van de middenband. Prof. Bast, directeur- generaal van de PTT, die vorige week een internationaal congres van de Unie voor Telecommunicatie in Mon- treux heeft bijgewoond, deelde mee dat alleen Hongarije hiertegen nog bezwaren had geopperd. Dit land ge bruikt evenals Ierland en Frankrijk deze band. De beide laatste landen zijn direct met het voorstel van prof. Bast akkoord gegaan, alleen Hongarije was bang dat er zenderstoringen zou den optreden en dan in het bijzonder tijdens de avonduren. Toen Nederland liet weten, dat men beréid was alleen overdag op 240 meter uit te zenden, vervielen de Hongaarse bezwaren. Zo als bekend zendt Hilversum III thans alleen via de FM-band uit, die op veel (oudere) toestellen niet aanwezig ls. Duitse kijkers teleurgesteld HAMBURG Van alle kanten ko men er protestbrieven binnen bij de Duitse omroepen vanwege het feit, dat de gezamenlijkheid die, in de ARD verenigd, het eerste televisieprogram ma uitzendt, zich niet meer houdt aan de gemaakte afspraak met het ZDF dat voor het tweede programma zorgt, om 's avonds, precies 9 uur met de hoofdmoot van de uitzending te begin nen. Totnutoe kon men om 9 uur kiezen tussen twee contrastprogramma's, maar nu over het eerste net dit tijd stip is losgelaten en men dikwijls al vroeger met spel, film of show begint, moeten de kijkers stukken van het een of van het ander missen. ZDF heeft op het schenden van de afspraak gereageerd met het inschui ven van een boeiende speelfilm op za terdagavond, hetgeen concurrentie be tekent voor het amusement op het eer ste net. De ARD-omroepen slaan geen acht op de ontevredenheid van de kijkers. Zij doen alsof hun neus bloedt en gaan door met de verwaarlozing van het in heel de Bondsrepubliek beken de en gewenst draai-punt Igadccf 13.45 Internationale Radioweek 1955: jazzmu ziek. 14.25 Lichte grammofoonmuziek. 14.45 Godsdienstig programma. 15.00 Licht muziek- PJ?Ir??.rTla en 16 00 Voor de zieken. JS'S Liturgische uitzending voor de rieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Voor de padvln- Radloweek: Carillonbcspeling. 7.30 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7 50 Dagopening AVRO: 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoon- muzJek. (Om 8.25 De groenteman). 8.45 Mor genwijding 9.00 Voor de zieken. (Om Waterstanden10.00 Voor de kleu- Lichte lofoonmuzlek (ll.ÓO—11.02 Nieuws). 12.00 Licht orkest zangsolisten. 12.27 Mededelingen t.b.v. lanc tuinbouw 12.30 Overheidsvoorlichting Uitzending voor de landbouw. 12.40 Licht ensemble en zangsoliste. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten 13.30 Kerkorgelconcert: klassie ke en moderne muziek. 14.00 Internationale Radioweek: Stuttgarter Schola Cantorum en orgamst:oude gewijde muziek. 14.40 o,25-00_Vo°r de vrouw 15,40 Zang- de teenagers (gr). Hilversum n Het levende Wi muziek. 7.30 7.32 Nieuws: 7.45—7 50 KNAC/ANWB-benchten). 7.55 Overweging. 0°°wf; 810 Lichte grammofoonmuziek (8.30—8.32 Nieuws). 8.40 Voor de huisvrouw 9.40 Schoolradio. 10.00 Gevarieerd muziekpro gramma. 10.50 Lichtbaken, lezing. 11.00 Voor 11,30 Lichte grammofoonmuziek. li'»» X? dan' Praa,Je- 12-00 Angelus. 11.30 Lichte grammofoonmuziek. „m vooruit, praatje. 12.00 Angelus. 12.03 Gitaarspel: Spaanse volksmuziek. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws 12.40 Repor- üeptie t.g.v. het KRO-jubl- mblc (opn). 18.50 En nu vragenbeantwoording. i III (F.M.-kanalen) NRU/NCRV: 9 02 Instrumentaal allerlei (gr). grammofoon Nieuws. 1 ----- De Top Tien van deze weck (gr). 13.00 Nieuws, eventueel ak- nvi urfV1 Lichte rnusetteklanken (gr). 13.30 Klanken van eigen bodem (gr). 14.00 ?VnnWxTi 14 02 Lichte volkale muziekjes (gr). 17 25—18 00 Licht muziekprogramma (gr). 4.05—15.10 Schooltelevisie. De Westduitse minister van defen sie, Von Hassel, is zondag naar Pariis vertrokken voor besprekingen met zijn r ranse ambtgenoot Messmer, zoals die geregeld gehouden worden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7