Het geheime dorp VPRO geeft veel tv- en radio-opdrachten Godsdienst-ontmoeting in Nathan de Wijze Afrikaanse tanden worden onderzocht BRINK rn,-ik sigarSerlijk luitje!' 11 DONDERDAG 11 NOVEMBER 196S ITHERGOlV£N.ETHRGOlVW4THERCOlVEN-nHE6GOlVW ITHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN. Culturele taak Commentaar Kamer kijken Met hoeveel belangstelling het Ne derlandse volk gisteren heelt gekeken (en geluisterd) naar de televisie- uitzending van de Tweede-Kamer debatten over de goedkeuringswet is duidelijk gebleken uit het feit dat de KRO geen kans kreeg de avond- zitting over het tweede net uit te zenden. De KRO had direct aange boden zijn programma's op Neder land 2 te laten vallen, maar NTS er AVRO werden gealarmeerd door onophoudelijk getelefoneer van kij kers, die het tweede programma niet kunnen ontvangen: men wilde voor geen goud de uitzending missen. Men moest aan zoveel verzoeken wel gehoor geven en dus was AVRO, die retireerde en haar programma's uitstelde tot vrijdag avond a.s. op Nederland 2. Daarmee men er echter nog altijd niet, want nu kwamen er bij de AVRO Weer protesten van eerste net-kijkers die zoveel houden van het marionet tenspel „The Thunderbirds" en daar- geen aflevering willen missen. De AVRO krijgt nu gelegenheid deze aflevering zaterdagmiddag a.s. om 3 uur uit te zenden op Nederland 1. et is misschien wel eens goed op merken dat het verzetten van programma's niet zo eenvoudig is als men wel denkt: voor al deze manoeu vres moet toestemming worden ge vraagd en verkregen. Maar er is hard overlegd en gewerkt achter de scher men en zo komt alles op zijn pootjes terecht. Met dat al hebben dus zeer vele Nederlanders de uitvoerige debatten in de Kamer gevolgd. De reportages kwamen uitstekend over en de regie as zo levendig mogelijk. Er werd niet teveel commentaar gegeven, zodat men de zittingen thuis rustig kon bijwonen. Ongetwij feld heeft de goedmoedige, maar toch scherpe terechtwijzing welke de gevolmachtigde minister van Suri name de Kamer 's avonds toediende, wel even beroering in de huiskamers teweeg gebracht. Verder heeft men precies nota kunnen nemen, hoe het parlement dacht over de beide kleine wetten, ir met vlag en wimpel doorkwa men. Zulk een volledige uitzending is instructief en brengt de Nederlan- dert dichter bij de volksvertegenwoor diging. Wij achten het een voldoening dat men ditmaal niet via samenvat tingen de discussies In beeld kreeg. Wat ons betreft mogen de camera's vaker in de Kamer staan: dergelijke uitzéndingen bepalen mede het nut van de televisie. Televisiespel vanavond (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Wij hebben zo'n idee, dat vele kijkers met instemming het initiatief van de VPRO, om vanavond het beroemde spel van de Duitse schrijver Gotthold E, Lessing „Nathan de Wijze" op Ned. 1 uit te zenden, begroeten. Wie dit „dramatische ge dicht" zoals de auteur het zelf noem de, reeds kent, zal het gaarne in nieu we opvoering zien, wie er nog vreemd van is, zal de gelegenheid krijgen, het te bewonderen. Het merkwaardige is, dat dit aan de ene zijde sterk godsdienstig gerichte stuk in feite toch een liefdesgeschiede nis tot onderwerp heeft. Lessing, die een tijdgenoot van Goethe was, kende het woord „oecumene" nog niet. Toch liet hij drie wereldgodsdiensten: mo hammedanisme, jodendom en christen dom elkaar in harmonie ontmoeten in deze boeiende geschiedenis uit de oudheid. Nathan de Wijze heeft zijn bijnaam gekregen vanwege zijn principiële ver draagzaamheid: hij gaat ervan uit dat liefde en barmhartigheid de mensen samenbrengt, vooral wanneer zij, zij het langs verschillende wegen, één God aanbidden en erkennen. Zelfs, wanneer de controverse in het dienen van die God tot vervolgingen en grote verwijderingen aanleiding heeft gege ven. Nathan is een jood, wiens vrouw en al zijn zonen door de christenen zijD vermoord. Dit heeft hem echter niet weerhouden een driejarig christen- je, wier ouders eveneens zijn omgeko- meisje, wier ouders eveneens zijn om gekomen, te adopteren. Hij noemt het kind Rachel, ver trouwt het toe aan de zorgen van de Joodse vrouw Da ja (de enige die het geheim van de adoptatie kent) en laat haar in de leer van het Jodendom opvoeden. Als de intrige van het spel begint, is Rachel een volwassen meisje, dat uit het brandende huis van Nathan wordt gered door een jonge christen, een tem- Er ontspruit liefde tussen Rachel en haar redder, maar beiden weten, dat dit niet kan bestaan tussen een Joods meisje en een christen. Daja, die van alles op de hoogte is, tracht Nathan nu te overreden, met de waarheid voor de dag te komen, opdat het jonge paar gelukkig kap worden. Nathan \vjl dan, eerst gaan praten mét dé nobele tempelier, die van geen dankbaarheid voor de redding wil we ten. In het gesprek -dfrordt ook een derde betrokken: een mohammedaanse sultan, die door Nathan uit geldzorgen is geholpen. Zonder dat de braafheid er te dik opgelegd wordt, wordt het probleem besproken in de grootste welwillend heid en wederzijds begrip. Hoewel nie mand zijn godsdienstige overtuiging prijsgeeft noch zijn principes wijzigt, komt men in liefdevol overleg toch tot een zeer goede uitkomst. Duidelijk wordt wel, dat het tegen» Ned. speelfilm op 't (VARA) scherm HILVERSUM Op de avond van woensdag 17 november a.s. vergast de VARA-televisie ons via Ned. 2 op een Nederlandse speelfilm „Kermis in de regen," geschreven door het echtpaar Kees en Mieke Brusse-Verstraete naar een gegeven van Joop van den Broek. Het is weer een misdaadverhaal, dat zich afspeelt in een Brabantse stad, waar gewone mensen wonen en alle daagse dingen gebeuren. Als spelers ziet u o.a. Ko van Dijk, het echtpaar Brusse zelf, Guus Ver- straete en Andrea Domburg. over elkaar stellen van de drie gods diensten als uitgangspunt de belang rijkste bedoeling is geweest van de schrijver. Met dat al wacht U toch geen saai en loodzwaar verhaal: Nathan de Wij ze is, met zijn oosterse inslag, altijd een boeiend stuk gebleven. De rollen zijn fraai bezet: U zult Ann Hasekamp nadat zij zondagavond optrad als wereldse vrouw, nu zien als de ernstige, liefhebbende Rachel, Nel Knoop speelt moeder Daja, Guus Her mus treedt op als Nathan, André van den Heuvel als de tempelier en Peter Aryans als de sultan. MODE NIEUWS Vit onze Kensli couture serie. Elegante bonthoed in nerts-imitatie. 24,95 Bijpassende cravate. In zwart, bruin, grijs, camel, zwart/bruin, bruin/zwart. 14,95 Amsterdam Den Haag Rotterdam Kalverstr. 23 Spuistr. 42 K. Hoogstr. 7 Ook telefonisch te bestellen 020 - 234677, Amsterdam. Bestelnr. B 20 UTRECHT De Amsterdamse arts/tandarts H. Egyedi heeft kortgeleden van zijn zoon, die hetzelfde beroep als zijn vader uitoefent in Liberia, een pakketje met een vreemde inhoud ontvan gen. Er zaten 100 tanden en kie zen in die volkomen vrij van tandbederf waren. Dr. Egyedi gaat deze zeldzame tanden en kiezen, afkomstig van lijkschouwingen en tumoropera ties, aan een diepgaand onderzoek onderwerpen. Het doel ervan is vast te stellen hoe het staat met het in tanden aanwezig percentage glycogeen (uit suiker opgebouwde koolhy draten). Als het percentage vrijwel te verwaarlozen is, dan heeft de Amsterdamse tandarts opnieuw een sterke aanwijzing voor zijn stelling, dat tandbederf in sterke mate kan worden voorkomen, in dien in de baby- en kleuterjaren weinig of geen suiker wordt ge bruikt. Hij meent namelijk, dat tand glazuur volledig in staat is het bacteriën onmogelijk te maken in de tand binnen te dringen mits het glazuur maar niet van buiten- uit wordt verzwakt door in de eerste levensjaren daar binnen gedrongen glycogeen. Dr. Egyedi, die bij zijn onder zoek financieel steun krijgt van de stichting TNO, hoopt de resul taten van zijn werk over een jaar wereldkundig te maken. „Flipper" verdreven door De Jetsons (Van onze radio- en tv-redactie) BUSSUM Het is allemaal een tik je ingewikkeld, maar we komen wel uit: de tekenfilmserie Magilla Go rilla (maandagavond Ned. 1) is ten einde en wordt opgevolgd door een nieuwe reeks van de tekenaars Hanna en Barbera: De Jetsons. Tegelijk echter verhuist dit programma dan naar de zondagavond, 7.06 uur, om te voldoen aan vele verzoeken om vroege re uitzending van tekenfilms ten ple- ziere van de kleine kijkers. U zult al hebben begrepen, dat „Flip per" de aardige dolfijn dan mede moet verhuizen. Goed, hij gaat naar de maandagavond 7.35 uur, te beginnen op 15 november a.s. met de aflevering „Dievenjacht", een avontuurlijk ver haal waarin Sandy en Bud de eige naar van een jacht verdenken van dief stal en Flipper natuurlijk de waarheid aan het licht brengt. Na al dit stuivertje wisselen wilt u natuurlijk weten, wie De Jetsons zijn. Zij vormen een tegenhanger van de Flintstones, die ook door Hanna en Barbera tot leven worden gebracht. Beleven die hun avonturen in eer hoogst modern stenen tijdperk, de Jet sons (let op de naam!) leven bereids in de 21ste eeuw, een verre toekomst waarin ruimtevaart en mechanisatie de dagelijkse dingen beheersen. De Jetsons zijn een aardige famliie, bestaande uit de 35-jarige George, zijn ~;3-jarige vrouw Jane en hun kinderen Judy, een meisje dat op weg is charmante jongedame te worden alsmede zoon Elroy, een flinke jongen van 8 jaar. Alzo ook in de tekenfilm: het ideale Amerikaanse gezin. Wat zij allemaal beleven, ervaart u zondagavond a.s., als u kijkt naar de eerste aflevering van de serie, getiteld „Rosey de robot." uit Parijs. 20.00 Nieuws. 20.05 Land der Mu- grammofoonplaten. 23.5524.00 telijke liederen (gr) NCRV 19.00 Nieuws H ...45 Onze Anti-Hongei toespraak. 19.50 Lichte grammofooi muziek. 20.10 Boeren en burgers in Buiter veen. hoorspel. 20.35 Samen uit Same thuis, gevarieerd programma. 22.00 Pianoreci tal: Romantische Russische pianomuziek. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nieuws. 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgelconcert. 23.15 Toonkamer. een veertiendaags muziektijd schrift in klank. 23.55—24.00 Nieuws. i de Wijze, dra- 22.40—22.45 Journaal. Ierland n, NTS: 20.00 Journaal. NCRV 20 01 Attentie voor sport. 2020 Jazzband 20.30 Het lachen. TV-spel. 2020 De hou Hollands, een vocaal verzoekprograi NTS: 2125 Documentaire over de techniek de luchtverkeersbeveiliging boven om land NCRV: 22.00 Dagsluiting. NTS "i.05—22.10 Journaal. België: Nederlands progr. kan. 2 en 10: 19.00 n.m. Zandmannetje. 19.05 Het Vierwdn- deneiland (v.d. jeugd.) 19.20 Te voet door Vlaanderen 19.55 Hier spreekt men N< lands. 20.00 Nws. 20.25 Jeroom en B< (le episode) 22,16 Stemmen voo 1 -npella koor, Britten. de derweggebruïkers. 9.35 Wl den. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA 10.00 Schoolradio. 10.20 Voor de vrouw. 11.20 Lichte romantische orkestwerken (gi Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klassieke koorzang (gr) 12.00 Stereo: Ritmisch strijkor kest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en -tuin bouw. -12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Elektronisch orgelspel. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beurs berichten. 13.30 Sopraan en piano: klassieke liederen. 13.55 Kerkorgelconcert: moderne en klassieke muziek. 14.15 Bij de tijd en bij de 15.35 Lichte orkestmuziek. ViPRO: 16-00 Nieuws. Aansl.: Reizen naar Geëmigreerde kinderen, lezing. 16.15 Muzikale lezing over het volkslied. 18.45 Nieuws voor de kinderen. -16.49 Voor de jeugd. 17.30 Nieuwe grammo foonplaten, 17.50 Aktualiteiten. II. 298 m NCRV: 7.00 Nieuws en SÓS-berichten. 7.10 Dagopening. 720 Klassie ke grammofoonmuziek. (7.30 N-leuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde J— ziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammofooni ziek. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Berlljns Fil harmonisch orkest en solist (gr): klass. n 10.30 Morgendienst. 11.00 Zangsolist instrumentaal trio: Gospels en Negro-splri- tuals. 11.15 Programma voor oudere 1-u"*- raaTS. 12.00 Instrumentaal Trio: moderne ziek. 1227 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Lichte grammo- foonmuz. en -reportages. 1320 Lichte grammo foonmuziek. .14.05 Schoolradio. 14.25 Lichte nuziek. 14.45 Voordracht van ge dichten over Afrika. 15.05 M-usioliana: muzika le herinneringen. 15 30 Voor de vrouw. 16.00 Amsterdams Pianokwartet (opn): klassieke muziek. 16.30 Kamerplanten in de winter, lezing. 16.45 Lichte grammofoonmuziek. 17.10 Meisjeskoor en instrumentaal sextet. 17.30 Populair orgelconcert. 18.00 Amusementsmu ziek (opn). 18.30 Fanfare-orkest. 1825 Op het woord af, praatje. F. M.-kanalen). NRU/AViRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Vrolijk mu- -.iekprogramma (gr). 10.00 Nieuws. 1022 Ope rettemuziek (-gr). 11.00 Nieuws. 1-1-02 Gevarl- rd muziekprogramma (gr). 12.00 Nieuws. .02 Lichte orkestmuziek uit het zonnige Jiden. 12.30 Militair orkest. 13.00 Nieuws. .02 Metropole-orkest: amusementsmuziek. 13.30 Dansorkest en zangsollsten. 14.00 Nieuws. 14.02 Gevarieerd muziekprogramma. 16.02 Licht geva- 17.02—18.00 De zingende bougie. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 VPRO 8.20 uur nieuw programma: Mensen kijken. Gewone en minder ge wone mensen vertellen wat hen op 't hart ligt. 8.50 uur Nathan de Wijze, dramatisch gedicht van Lessing. Nederland 2 NCRV 8.01 uur sportrubriek. 8.30 uur eenakter „Het lachen" van Leonid Andrejew. 8.50 uur tweede programma „Ik hou van Hollands": liedjesprogram ma samengesteld uit verzoeknummers. 9.25 uur documentaire over Nederlandse luchtverkeersbeveiliging. VANAVOND TE HOREN Hilversum I AVRO 8.20 uur stereofonische uitzending van een concert, te geven door het Radio Filharmonisch orkest en de pianist Géza Frid, die u hoort in een eerste uitvoering van Bartók's Scherzo voor piano en orkest. 9.15 uur hoorspel van Ingeborg Drewitz: Het labyrint. Oost-Duitsers vluchten via de riolering van Berlijn naar het westen. 11.05 uur nieuwe platen. Hilversum II NCRV 8.10 uur met het karretje van Teun Ploegstra gaat het leven in Buitenveen verder. 8.35 uur steravondprogramma met een feestneuzenmaker, het spelle tje „Uit ben je" en veel muziek. 10.45 uur orgelconcert door Piet Kiel jr. uit Zwolle. 11.15 uur Toorkamer, muziektijdschrift in klank. (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM In een hoofdartikel in Vrije Geluiden stelt de VPRO zich voor als „de omroep, die zoveel opdrachten in zijn uitzendingen doet." Via de pen van ds. Van Houten be klaagt de kleinste omroep zich, dat het grote publiek hem voornamelijk kent uit de radiorubriek „Deze week" van ds. Kater en van de tv-programma's „Wim Ibo's cabaretkroniek" en Simon van Collem's „Oude Draaidoos." En toch, zo gaat het artikel voort, ligt in deze populaire program ma-onderdelen niet het zwaartepunt van de algemene presentatie van de VPRO: de programmaleiding zoekt het liever in de opdrachtenpolitiek, welke de kleinste omroep door de jaren heen heeft gevoerd. Betroffen die vroeger via de radio voornamelijk muziek-reci- tals en hoorspelen, thans geeft de VPRO ook vaak opdrachten voor het maken van tv-documentaires (in de laatste twee jaren o.m. „Blind kind" en „Beppie" van Joan van der Keu ken) en sedert enige tijd ook voor televisiespelen. Als voorbeeld wordt genoemd het oeuvre van Otto Dijk (er volgen dit seizoen na „De verlosser" nog twee eenakters van hem). De VPRO zegt over de documentai res: wij hadden natuurlijk ook keus kunnen maken uit het overvloedige aanbod dat met name van Amerikaan- Majesteitsschennis in „Zo is het"? AMSTERDAM Op last van de offi cier van justitie mr. J. F. Hartsuiker stelt de Hilversumse politie een onderzoek in naar de uitzending van „Zo is het"op 30 oktober. Aanleiding daartoe is do brief, die de heer E. v. d. ZeeD uit Lage Vuursche aan de justitie heeft geschre ven. Volgens hem is in het programma majesteitsschennis gepleegd. De heer v. d. Zeep is gevallen over de passage, waarin werd gesuggereerd op welke manier de Koningin de brief van de socialistische fractieleider in de Twee de Kamer. drs. Nederhorst, zou hebben geschreven. se zijde komt, maar wij wilden liever Nederlandse cineasten de kans bieden en daardoor ons programma een eigen gezicht geven. En over de dramatische produkties: wij zijn ons ervan bewust, dat het veel eenvoudiger is een greep te doen uit het bestaande binnen- en buiten landse repertoire dat zijn kwaliteit heeft bewezen: het geven van opdrach ten is riskanter, men kan er daarom van tevoren moeilijk tam-tam over maken, men moet afwachten wat er uit komt. Ds. Van Houten besluit zijn artikel met de opmerking dat hij dit alles op een lijstje heeft gezet niet om er op te pochen, maar om vast te stellen, dat de VPRO zijn culturele taak ver staat. Brick Bradford Uit de Haagse hof geplukt. MiDister Vondeling en velen van eindi zijn politieke vrienden, zoals dat in die parlementaire taal heet, maakt zich achter het loket, te voorschijn „Kan niet. Plein 1813 no 2 is bewoond. Beyen J. W." i/«.v>ieu uvcide grote afstand tussen Naar mijn smaak wel. En hoe vaak ®oeF) Mij; Minister Luns vond het overheid en volk. Dat moet allemaal glimlacht dat stukje? Hoe dikwijls bepaaldelijk grappig en heeft gedul- veel gemoedelijker worden, (teen ex- helpt het een stuntelige formulierver- '"fi zeggen. Geen weledel- dwaalde op het rechte pad? Hoeveel ®eyen waren. dig uitgelegd wie hij en wie de heer alleen is al mooi genoeg. Misschien moet het over een poosje wel Jan, Piet en Klaas worden. Je weet im- mers wel waar je begint, maar niet dagen incognito een heleboel loketjes waar het ophoudt. overheidsloket velen) doet meer voor de goede verstandhouding overheid-volk, dan Maar snapt minister Vondeling niet hoe heerlijk het is eerst die excellen tie heel hoog te vinden en dan te ontdekken hoe vriendelijk, joviaal en vooral eenvoudig hij is? Dat is echt elke excellentie. Gewoon een man, die thans ook wel eens graag in zijn stoel onderuit zakt, die dol is op een zoute haring of op boerenkool met worst. Misschien snauwt een minister wel eens op zijn ambtenaren, maar dat is weer heel wat anders. Als de gewone man hem tegemoet treedt weet zijne langs zouden lopen, zouden excellentie opperbest, dat de vriende- niet ontdekken dat het lijke eenvoud hem een supporter fractie meer bezorgt. Een flink brok populariteit zal in ontmoeten H de overheid komt te staan als aan het loket? Er is in Den Haag de ontdekking het beroemde verhaal, dat minister ae ontaeKKing Lung hfieft gedaan Hij ging argeloos zich als Haags burger laten inschrijven toen hij van Wassenaar naar de ambtswoning aan Plein 1813 eerst weten waar die overheid trok. De ambtenaar haalde een kaart Als de excellenties verdwijnen en gewone meneren worden, waarom dan nog onderscheid in auto volgens rang. En een aparte ministeriële ingang van de Tweede Kamer? En een eigen witgekruisde parkeerplaats voor het ministeriële huis? Het wordt allemaal zo verschrikkelijk kinderachtig. Stel ie voor dat de ministers hun kamer bewaarders, die het volk van de drempel houden en de secretaresses die de ministeriële agenda beheren, ook af gaan schaffen! Hoe houden ze dan tijd over om te regeren? Het is ■■■heus een veilig plaatsje daar adhter 'iun hoogheid, waar ze het volk is, die zij ooit de dat de massa tegenover niet door Alleman aan6 de jaspanden ais man getrokken kunnen worden. Senmoet 38 „Iedereen kent die lelijke kop van mij. Ik heb toch al een onzuiver geweten, ze hebben me als gijzelaar vast gehad in het begin; ik moet ze maar niet te veel onder ogen komen en boven dien heb ik een hekel aan fotograferen. Die melkmuilen hij wees naar de jeugd bij de pomp lijken allemaal als twee druppels water op elkaar". Later hoorde oom Chris van Joep, dat Bonsma in een niet al te goede verhouding met de filmoperateur stond en dat hij daarom alleen niet mee wilde doen. De ondergrondse hut bij het vroegere hoofd kwartier bij de houtvesterij kreeg ook een beurt. Heintje woonde er nog steeds; er waren altijd wel j een paar vriendjes bij hem. Hij ging na afloop met hen mee naar huis. Hij zou met Joep en oom Chris die avond een oud Jodenechtpaar halen, dat ze van een groep uit een naburig dorp hadden I overgenomen. „Wat ze kwijt willen, sturen ze ons", bromde Joep, die naast tante Christina kwam rijden. Ze ging er niet op in, haar gedachten toefden nog bij die middag en de houding van Chris. Ze werd altijd onrustig als er in hun eensgezindheid een breuk kwam. Heel diep in haar hart groeide DOFFEGNIES Li J de overtuiging, dat hij toch gelijk had. Eindelijk zei ze: „Gek is dat, nou schijnt de zon, we hebben een vrolijke middag gehad, zover we kunnen zien dreigt er nergens gevaar en toch is het of er altijd een druk op je ligt, of je nooit ergens voluit van kunt genieten,,. „Kom nou", zei Joep en keek van zijn hoogte op haar neer, „alles gaat toch zeker prachtig? De winter zijn we al bijna door, onze organisatie wordt hoe langer hoe machtiger, we kunnen al haast een heel leger in het geweer brengen om de Duitsers te misleiden. Laten ze zich maar eens in de bossen wagen!" Heintje, die de laatste woorden gehoord had, draaide zich op zijn fiets om en vroeg met verwonderd opgetrokken wenkbrauwen, wat hem een enigszins dom uiterlijk gaf: „Natuurlijk niet!" zei ze verontwaardigd. Ze slikte de woorden in, die haar op de tong brandden. Maar wanneer, wanneer? Het kan nog wel zo lang duren. Ze fietsten langs de tuin van een kleine hoeve aan het fietspad dicht bij de grote weg. Christina zag hoe de sneeuwklokjes omhoogpriemden uit de zwarte aarde, de krokussen zouden volgen, na de narcissen, de tulpen, de hyacinten en nog zoveel voorjaarsbloemen meer. Nee, ze had er niet van genoten, van het moment af, dat de bezetter met zijn lompe laars alles had ontheiligd. Misschien voelden mannen dat ziet zo. „Wat kijk je toch somber vrouw", zei Chris, toen hij die avond opgewekt van de geslaagde tocht met de Joden terugkwam. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11