Geref. Gemeente Katwijk krijgt een eigen kerk Tekort aan medewerkers stagneert zomerwerk Bouwvereniging worstelt met interne ruzies Sportraad schenkt klok voor het carillon NIEUWE LEIDSE COURANT MAANDAG 8 NOVEMBER 1965 IJMUIDEN Door de storm is in de afgelopen week in de IJmuider vishallen de normale gang van raken wreed verstoord. De eerste plaats was nu met 3750 kisten voor de roodbaars, wel een bewijs dat er van de Noordzee weinig werd aangevoerd. Deze roodbaars kwam voor rekening van drie vaartuigen. De prijs was over het algemeen hoger dan de laatste tijd het geval was. De haring kwam met 8600 kisten op de tweede plaats. Van de Noorzee was er bijzonder weinig. Het grootste gedeelte werd uiit de Ierse zee aangevoerd. On geveer 700 kisten werden in de hallen gezet door de spanvissers en de KW 73 Maria Jacoba, het enige Katwijkse vaar tuig dat nog de vleetvisrerij bedrUft. De Maria Jacoba kwam enkele jaren gele den in het nieuws als de winnaar van de laatste echte haring race en blijift de drijfnetvisserij dus nog steeds trouw. De haringaanvoer werd aangevuld met 2800 kleine kisten. De hele week stond de prijs op een bijzonder hoog peil. De schelvis bereikte een totaal van 3300 kisten en legde hiermee beslag op de derde plaats. De gemiddelde notering lag veel hoger dan de laatste tijd ge- bruikelijk was. Voor de 2200 kisten schol bestond eer. grote belangstelling. Ook in deze sector werd dikwijls afgemijnd op meer dan honderd gulden. Het gemiddelde over de zes soorten was zeer hoog. De 1600 kisten koolvis vonden een gretige aftrek De kabeljauw zette in het begin van de week voorzichtig in maar allengs werd door de schaarste de vraag steeds groter. De gul profiteerde van deze ont wikkeling. De grootste soort was duur der dan lange tijd het geval was. De 1000 kisten makreel hadden evenmin over gebrek aan belangstelling te kla gen. De wijting was met 500 kisten matig vertegenwoordigd. Het tongtotaal kwam op 105.000 kilo. De gemiddelde notering lag een stuk hoger. Mede door de goede scholnoteringen bereikten verscheidene loggers en kotters een redelijke besom- i de markt. Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt KW 217 met 127, KW 215 Anna Henderika met 90, KW 54 Dirkje met 95, KW 26 Concordia met 28. KW 173 Aquaius met 108, IJM 7 Zuiderkruis met 35. KW 17 Cornelis Junior met 36, WR 7. Maryanne met 33 IJM 30 Adeodatus met 49, KW 103 Prins Willem met 35, KW 29 Ada met 75. KW 71 Maartje met 50, WR 62 met 24, KW 36 Stern met 40. KW 148 Dirk van Bee- len met 52, KW 105 met 46, IJM 3 met 15. KW 115 Astra met 45. IJM 60 Klaas Junior met 50, de IJM 51 Nora met 25, KW 79 Zeearend met 18. KW 216 Samen werking met 32, WK 114 Avontuur met 40, KW 211 Geertruida met 65, KW 178 met 15 KW 110 Rianne met 45 KW 69 met 35, KW 128 Agatha Arie met 48, KW 164 Helena met 86, UK 172 met 50. IJM 23 met 30. KW 94 Willem- met 35, IJM 41 met 28. KW 191 Deo Volente met 47, KW 34 Tiny met 62. KW 14 Ze phyr met 84. KW 98 Arendje met 67, KW 162 met 35, KW 155 Fiducia met 57.' KW 197 Willem Senior met 64, WR 37 Sagit- ta met 50. KW 106 met 52, KW 113 Wil- ma met 68, KW 91 Jan met 40, WR 45 met 59. KW 186 Anna Jacob met 35. IJM 81 met 16, KW 187 Elly met 57, KW 97 Cornelis met 42. KW 143 GUSberta met 56, KVT 28 Gijsbert Jan met 40. KW 63 Margriet Jozien met 44, KW 214 Klaas Dubbelaar met 62, IJM 64 Ronny met 36, IJM 6 Adriana met 40, KW 84 Neel- tje Johanna met 64, KW 200 Antje met 52. KW 125 Maarten Senior met 58. KW 124 Sursum Corda met 62, IJM 73 De Hoop 3 met 40 KW 92 Adriana Catharina met 36, KW 93 met 36, KW 24 Cornelis. met 44, KW 21 met 33, KW 106 Alida met 36. KW 128 Leuntje met 42, KW 156 met 35, KW 59 Floris met 24, KW 137 Maartje Jacoba met 52, KW 172 met 40, WR 61 Bastiaan met 177, KW 136 Urania met 42, WR 56 Spes Nostra met 50, KW 11 met 45, KW 205 Dirkje met 67, KW 174 Cornelia met 165, KW 210 En Avant met 51, KW 116 Vier Gebroeders met 41, KW 221 Arie Jacob met 69, KW 67 Arie met 130, KW 145 Anna Lydia met 94, IJM 46 De Hoop 4 met 180, KW 99 Maria Therisia met 65, KW 33 Limanda met 44, KW 161 met 53, KW 52 De Vrouw Anna met 35. WR 51 Stella Maris met 53, KW 134 Dirk Taat met 65, WR 33 met 65, KW 196 Aagje Adriana met 62, KW 101 Nestor met 205 kisten en 270 kleine kisten haring en makreel, WR 59 Alie met 54, KW 132 Jacoba Catharina met 79, KW 149 Arie Jacob met 68. en IJM 18 Gelria met 250 kisten. Verder stonden op de nominatie de IJM 37 Delft met 1700 kisten en 100 kleine kisten haring en makreel, KW 15 Rijnmond I met 2000 kisten, KW 85 Rijn mond 4 met 910 kisten en 70 stuks stijve kabeljauw, IJM 99 Egmont met 1 kisten en 10 stuks stijve kabeljauw KW 153 Francina met 610 kisten en stuks stijve kabeljauw. Volgens de opgaven van de schippers bestond de aanvoer uit 60 kisten tarbot, 1238 ki9ten tong, 1055 kisten schol, 832 kisten schelvis. 356 kisten kabeljauw 10 kisten koolvis, 150 kisten makreel, 270 kisten haring, 415 kisten wijting, 469 kisten gul, 440 kleine kisten haring en makreel en 480 stuks stijve kabeljauw. KATWIJK AAN ZEE De plaatse lijke Gereformeerde Gemeente in Ne derland, waarvan dr. C. Steenblok de geestelijke verzorger is, zal over een eigen kerkgebouw gaan beschikken. Thans worden de godsdienstoefeningen in een der achterzalen van Casa Cara gehouden. De kerkeraad heeft pogingen aan gewend een terrein te verkrijgen waarop nu nog een aantal onbewoon baar verklaarde woningen staat, het Houtershof. Wanneer deze zaak zijn beslag zal krijgen, hangt af van het tempo waar in Gemeentewerken het saneringsplan uitvoert. De juiste plaats van het te Evangelisatie Katwijkse Kerken KATWIJK AAN ZEE Het cvangelisatiezomerwerk wordt ernstig ge stagneerd door een tekort aan medewerkers. Dat geldt voor de openlucht samenkomsten, voor de tentbczoeken en voor de contacten met de Duitse badgasten. De gezamenlijke Katwijkse kerken hebben hier een groot werk terrein en er liggen prachtige kansen om de mensen te laten zien, dat de bijbelse boodschap nog volop actueel is, maar als voldoende medewerkers ontbreken, komt men voor de grootste moeilijkheden te 9taan. Voor de openluchtsamenkomsten die elke donderdagavond op het kampeer terrein worden gehouden, hadden zich voldoende medewerkers opgegegeven. maar toen het puntje bij het paaltje kwam lieten vier man verstek gaan. De tentbezoekers kweken veel goodwill. Bij tenten waar ze vorig jaar werden doorgestuurd, werden ze nu binnengeroepen. De kampeer ders willen best eens een goed ge sprek voeren, maar ook hier geldt de klacht, dat de gemeenteleden ver stek laten gaan. De kampkerkdiensten werden goed bezocht. Er komen veel mensen, die thuis nooit naar de kerk gaan. Voor de kinderen zijn enkele leuke goochel- avonden georganiseerd en voor de Speel Sint voor de kinderen in Genk KATWIJK AAN* ZEE Opnieuw wordt een actie gevoerd om de kinderen in het kinderhuis te Genk een prettig Sinterklaasfeest te bereiden. Wie een pakje heeft klaargemaakt, kan dat af geven bU de heer J. L. van Kempen, tU- dens de schooluren in de school aan d< Remisestraat, na schooltijd bij hem thuis Boshuysenstraat 2 (Hoornespolder) Men kan er ook mee terecht op het kerkelijk bureau van de Hervormde Ge meente. Voorstraat 81. Wie geen tijd of gelegenheid heeft het cadeautje weg te brengen, kan bellen 4615. Dan wordt het gehaald. De cadeautjes zijn bestemd voor jongens en meisjes van 5 tot 15 jaar. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Dinsdag: hoog water 3.05 en 15.20 uur; laag water 11.17 eKATWIJKrAAN ZEE Ook dit jaar worden de bijbellezingen in de Kapel aan de Voorstraat gehouden op woens dagavonden om de veertien dagen. Aan vang half acht De eerste is woensdag 10 november. KATWIJK AAN ZEE De stand van de financiële Actie 1965 def Herv. Ge meente is thans f 154.487,90. KATWIJK AAN ZEE Hedenavond begint de E.H.B.O.-cursus van de Kat wijkse Reddingsbrigade. Docent is dok ter Hoek. Er bestaat nog gelegenheid zich op te geven by de heer R. Coorn, Lijdweg. Ook niet-leden kunnen aan de cursus deelnemen. KATWIJK AAN ZEE - Bij de Her vormde Gemeente is in de vacature- Micremet tot jeugdouderling van de wijkgemeente Overduin benoemd de heer J. Booi, Boslaan 103. ouderen was er onder meer een knut selclub .onder leiding van mevrouw Het werkterrein breidt zich voort durend uit. De commissie is zich er van bewust, dat effectiever en doel bewuster moet worden gewerkt. Be halve meer medewerkers zal er ook meer geld nodig zijn- J. van der Perk ter aarde besteld KATWIJK aan den RIJN Zater dagmiddag had op de Geref. begraaf plaats te Rijnsburg de teraardebestel ling plaats van de heer J. van der Perk. In de gereformeerde kerk Katwijk aan den Rijn werd eerst een rouwdienst gehouden, waarin de plaau selyke predikant, ds. A. C. van Bee*, preekte over de tekst psalm 27 vers 1 Ds. Van Beek gewaagde van het roia- vaste vertrouwen, waarvan de ledene getuigde, en herinnerde er aar. hoe hij zyn vele talenten had besleec in dienst aan God en de naaste. Op verzoek van de familie werd ver der niet het woord gevoerd. We] wa ren deputaties van verscheidene in stellingen en organisaties aanwezig. Van het gemeentebestuur merkten wü op burgemeester H. Duiker en de wet houders C. van der Plas, mr. J. van der Plas en H. Haasnoot Ook enkele raadsleden. Voorts het volledige stuur van de groente vei lings vereni ging Katwijk en Omstreken en per soneel van de veiling, vertegenwoordi gingen van het bestuur der Coöpera tieve Raiffeisenbank, de A. R. kies vereniging en het bestuur van de Ko ninklijke vereniging voor Bloembol lencultuur. Val met bromfiets te Katwijk KATWIJK Gisteravond om negen Jr is de 23-jarige P. Blonk, Prinse- dwarsstraat 7, op de Hoorneslaan met zijun bromfiets gevallen. Hij liep een zware hersenschudding en ontvellingen het hoofd op en moest naar het aca demisch ziekenhuis ,te Leiden worden gebracht. KATWIJK aan den RIJN In de Geref. Kerk heeft de collecte voor evangelisatiedoeleinden f 441,18 opge bracht, voor het bouwfonds kwam f 177,70 binnen. De collecte ten bate van de Unie „Een school met de Bijbel" bracht in Katwijk aan den Rijn f 575,50 op. KATWIJK AAN ZEE Vrydag- KATWIJK AAN ZEE Heden- avond om 8 uur houdt de Jeugdraad avond om 8 uur wordt in Casa Cara Katwijk een ledenvergadering in de een klaverjaswedstryd gehouden. zaal van de Triumfaiorkerk. stichten gebouw is afhankelijk van de afstand die het moet hebben van de bestaande kerkgebouwen (Geref. Kerk en Oude Kerk). Noodpostkantoor Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE. Vandaag is de oude school aan de Voorstraat als noodpostkantoor in gebruik genomen. Het eigenlijke postkantoor zal binnen afzienbare tijd worden afgebroken om plaats te maken voor een nieuw kan toor. Op het ogenblik is de besteldienst er nog in gevestigd. KATWIJK AAN ZEE Heden avond om 8 uur houdt de afdeling Katwijk van de christelijke Midden- standbond haar jaarvergadering in ho tel Noordzee. De agenda vermeldt on der meer bespreking van de vijfdaagse werkweek voor het winkelpersoneel. Puzzelrit Valkenburg VALKENBURG Zaterdagmiddag hield het assurantiekantoor D. Dolder- sum en rijwiel- en bromfietshandel J. C. v.d. Nagel in samenwerking met de Oranjevereniging Katwijk aan den Rijn een puzzelrit met auto's, motoren, scoo ters en bromfietsen over een parcours van 25 km. Na afloop reikte de her J.C. v.d. Nagel de de prijzen uit. Totaal aantal Valken- burgse deelnemers 39. De prijzen werden als ovlgt verdeeld: 1. P. v.d. Mejj, 2. C. de Winter, 3. mej. Tamminga, 4. Jac de Ru, 5. G. v.d. Nagel. 6. M. A. v.d. Have, 7. H. Tangerman en 8. Warring. Sl. Hubertus bestaat vijenveertig jaar VOORHOUT De vogelschietveren'- ging „St. Hubertus" gaat op 19 novem ber op feestelijke wijze het 45-jarig be staan vieren in het stamhuis „De Bonte Koe". Ook de dames krijgen een uitnodi ging. Er heeft zich inmiddels een feest commissie gevormd, die de avond geheel zal verzorgen, VOORSCHOTEN Geboren: Inge borg E d v M C Brandse en van G H Alting: Tammo H z v M Beis huizen en van M E van der Laan; Hendrik J zoon van J Roest en van J Roest: Petronella G C d v H C Kriek en van M Th J den Oude; Paulus C M zoon van C J de Koning en van J C M Zoiidgeest; Ilse J M d v J N M van Vliet en van C J Loos; te Leiden: Cornelis C z v K C H A Bilkers: Johanna C d v S A Peelen en van J C de Heiden. Gehuwd: C F J van Winden en E M van der Poel: Overleden: Jannetje van Os e/v C Mechelse 46 j. Lustrumconcert in Sassenlieini SASSENHEIM Het lustrum-concert, dat de accordeonvereniging „Door stu deren veel presteren" vrijdag, en zater dagavond voor een talrijk publiek in het K. S. A.-gebouw ten uitvoer bracht, is goed in de smaak gevallen. Onder lei ding van dirigent Gerard L. de Zwart is het peil sterk gestegen ten opzichte van vorige uitvoeringen. Het program ma werd beheerst ten uitvoer gebracht. Een hartelijk applaus was de dank van het publiek, waaronder de eerste avond burgemeester J. baron van Knobelsdorff "1 echtgenote Het tweede gedeelte der avonden werd gevuld met cabaret van het ensemble G Kommer uit Amersfoort. Jonge Kerk Sassenlieini over reclassering SASSENHEIM. Vrydag was er de maandelijkse avond van de „Jonge Kerk nu gewijd aan de reclassering. Hiervoor was uit Haarlem overgeko men de heer J. W. H. van Burg, amb tenaar van de Prot. Reclasseringsvere- niging. De heer Van Burk drukte zyn gehoor direct met de neus op de feiten. Als er een strafbaar feit wordt 1, zyn er twee mogelijkheden. uct een ernstig feit dan blyft de verdachte in voorarrest tot de zaak voorkomt. is het minder ernstig, dan wordt de verdachte vrij gelaten tot de zaak voorkomt. De be slissing ligt bij de officier van justitie. Jaarlyks komen veertig- tot vijftig duizend mensen met de strafrechter in aanraking in ons land. Mensen ook van wie de officier van justitie en de rechter willen weten, wie zy zyn en hoe zij tot het misdrijf kwamen. Daar om maakt de reclassering op verzoek van de officier een rapport op. In ge sprekken met hem en zyn directe om geving tracht de ambtenaar een juist beeld van de man te krijgen. Het eer ste contact is heel belangrijk. Met de man wordt dan de situatie, waarin hij is gekomen, doorgeoraat. Er zyn men sen die als het ware door het ongeluk worden achtervolgd. Dan is er de grote groep mensen met een verwron gen karakterstructuur. Mensen met een trieste levensgeschiedenis Deze groep kost de meeste tijd. Zij zijn het die steeds in herhaling vallen. Als het rapport gereed is geeft dit niet alleen voorlichting, maar ook een plan voor de toekomst. Na de straf wordt de reclasserings- verenlging in vele gevallen aangewe zen om leiding en steun te geven. On der de nazorg van de reclassering zijn circa 17.000 mensen geplaatst. Sassews echtpaar halve eeuw gehuwd n""'"-- V f fk Mm E tj 1 ^2 Jr- ii w':v" l -; t 1 ]- m, Diamanten DOS Noordwijk kreeg een nieuw vaandel NOORDWIJK Ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan van de gymnastiekvereniging DOS recepteerde het bestuur zaterdagmiddag m De Rank. Er was heel veel belangstelling en er werden tal van geschenken aangeboden. Vele bloemstukken vrolijkten de zaal op. Namens de 450 le den boden de dames Wijfjes, Raaphorst, Wijnbergen-, Duindam en Lind- hout een nieuw vaandel aan te vervanging van de van 1925 daterende banier. Wethouder P. den Otter vertegen woordigde het gemeentebestuur. Hij merkte op, dat DOS een niet gemak kelijk te overschatten functie vervult in de Noordwijkse samenleving. Het bevordert een gezonde vrijetijdsbeste ding als tegenwicht tot de passieve ontspanning van tegenwoordig. „Nog belangrijker echter is zijn bijdrage tot de volksgezondheid. Kous op kop Voorzitter J. Choufour sr. antwoord de de wethouder, dat er in de loop der jaren veel is veranderd. De DOS- bestuurders gingen vroeger met loden schoenen naar het gemeentehuis om gewoonlijk met de kous op de kop terug te keren. Thans staan in Noord- wijk drie goed geoutilleerde gymnas tieklokalen. waarvan dagelijks dui zend jongelui gebruik maken. De heer E. de Groot, voorzitter van de Noordwijkse reddingsbriga de, haalde herinneringen op uit zyn tUd als lid en bestuurslid van DOS: uitgaansdagen onder leiding van Koosje Plug, oefenavonden in een schuur met schermen en boksen, SASSENHEIM, Donderdag 11 no- vember is het vijftig jaar geleden dat het echtpaar J. de Vreugd-A. Keyzer, Beatrixstraat 30, in ondertrouw ging. Beiden kwamen met hun achtste jaar naar Sassenheim. de bruid van Val kenburg. de bruidegom van Katwijk. Jaap de Vreugd, zoals men hem al tijd noemt, ging met zijn twaalfde jaar naar „het land". Zijn eerste werkge ver was Jan Kruik, die later, naar Amerika emigreerde, gevolgd door Gerrit Verschoor sr. en fa. Stutvoet. Bloembollenarbeider in vaste dienst wilde hy niet worden, al was er menig werkgever die hem voor vast wilde hebben Zyn specialiteiten waren op peren en delven. In het losse werk op het land was hij overal te vinden waar te verdienen was- Toen in de crisis jaren op het land niet voldoende kon worden verdiend, trok hij met een oude Ford naar Den Haag. Utrecht, Gouda en Vlaardingen. Daar verkocht hy bloemen op de markt en aan de huizen. In zijn vrije tyd, heeft Jaap de Vreugd veel gedaan voor zyn me demensen. Hij was ongeveer dertig jaar voorzitter van de ..moderne land- arbeidersbond" De 75-jarige bruid en 73-jarige brui degom zijn nog goed gezond. Hun zes zonen en twee gehuwde dochters wo nen in Sassenheim en naaste omge ving. Er zyn twintig kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Kunst en kitsch in Koudekerk KOUDEKERK Zeer velen hebben d- afdelingsvergadering van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bezocht om te luisteren naar de bekende schrijver J. W. Ooms. die sprak over „Kunst en platteland". De heer Ooms begon met te zeggen dat de kunst op het platteland veel meer gemeenschapskunst is dan in de stad. Het platteland excelleerde vroe ger vooral in de toegepaste kunst; men vervaardigde onder meer windwijzers, dekenkisten, beddenpannen. Later ont kwam jammer genoeg ook het platte land niet aan de „entartete Kunst". De heer Ooms riep zijn gehoor op echte kunst te onderscheiden van kitsch. Iedere tijd heeft zijn eigen stijl. Het blijvende kenmerk van echte kunst is echter dat zij ons iets doet en onze behoefte aan mooie dingen be vredigt KOUDEKERK De grote jubileum- bazaar, gehouden door de vrouwenver eniging „De Liefde Sticht", heeft f 3.846,65 opgebracht SASSENHEIM, Dinsdagmiddag half twee in Het Bruine Paard: Alge mene Bond Ouden van Dagen; dins dagavond acht uur Het Bruine Paard: damwedstrijd. Donderdagavond acht uur in het KSA-gebouw: politieke forumavond. Vrijdagavond in de Herv. school ®m half negen: Herv. schoolvereniging BENTHUIZEN De bouwvereniging „Algemeen Belang" zal woensdagavond r.30 uur een algemene ledenverga dering houden in het verenigingsgebouw de Dorpsstraat. Aan de orde komt de brief van de heren M. P. van der Meer, Abr. Bregman Czn., Jac. BU de Vaate en G. H. Wolshelmer aan alle le den gericht Inzake de terbeschikking stelling van hun bestuurszetel. De reden van het aftreden van deze bestuursleden zou zijn de uitslag van de stemming op 22 juli jl. waarbij de heer P. de Vrij niet werd herkozen als voor zitter van Algemeen Belang. Het afge VOORSCHOTEN De jaarverg; dering van de Voorschotense Sportraad werd door de helft van de aangeslo ten sportverenigingen bezocht, voorzitter, de heer C. Fortanier, deelde mede, dat namens de sportverenigingen door de Sportraad een klok aange boden is voor het carillon in de dorps- toren. De klok zal op de rand het olgende opschrift krijgen: „Door sport verenigd klinkt deze bel In des bei aards samenspel." Voorts brak de voor zitter een lans voor de korfbalvereni ging „Vitesse-59", die door afvloeing van oudere leden een moeilijke tijd doormaakt. aftredende bestuursleden de heren Anker en Teske werden bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer Schoonbeek, die zich niet her kiesbaar had gesteld, werd gekozen de heer Sanders. Tevens kwam de eerste arts m het bestuur. Dokter Abardanel werd met algemene stem men gekozen. Na een uiteenzetting van de heer Koumans over de werkzaamheden van de Nederlandse Sportfederatie, sprak de heer D .Anker over de sport keuring. Het is een mooi resultaat, behaald door de Sportraad, dat ook Voorschoten nu een plaatselijke sport keuring heeft Door een samenspel met Gezondheidszorg is het mogelijk de sportbeoefenaars in eigen dorp te keuren. De heer Van de Wijngaarden (Rouwkoop) en mevrouw Van der Valk (SVLV-Handbal) namen zitting in de Sichting Sportkeuring. Aan het slot van de vergadering nam de voor zitter afscheid van de secretaris, de heer J. H. Schoonbeek- De heer Schoonbeek ontving als herinnering een boekenbon. Anti-hongeractie in Voorschoten: f 3073 VOORSCHOTEN - De coUecte in het kader van de anti-hongeractie heeft f 3.073.42 opgebracht VOORSCHOTEN - Tijdens een gezel lige bazaar van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen afdeling Voor schoten, gehouden in De Werf, werd de kas van de vereniging belangrijk ge spekt. De leden hadden in de morgen uren zelfvervaardigde gebruiksvoorwer pen bijeengebracht, 's Middags tijdens het thee-uurtje" werden de artikelen verkocht. treden bestuur liet in een sohrijven aan alle leden op 22 juli jl. weten, dat con tinuering van het tot dusver gevoerde bestuursbeleid hem niet mogelijk voor komt en dat derhalve de huidige gang van zaken niet in het belang is van de doelstellingen, die de vereniging voor staat. De heer G. H Wolsheimer heeft in tussen van zijn uitlatingen in de na af loop van de algemene ledenvergadering van 21 juli gehouden bestuursvergade ring spijt. Hij heeft alsnog medegedeeld zich wederom voor een bestuurszetel be schikbaar te willen stellen. In de woensdagavond te houden gadering zal een nieuw bestuur gekozen moeten worden. Uit de vergadering zul len kandidaten naar voren moeten ko men, die voor deze functie in aanmer king willen komen. Misschien zal de vergadering een ein- de kunnen maken aan de ingewikkelde ongewone verhoudingen, die in de bouwvereniging heersen. Nieuwe kiezers naar het gemeentehuis BENTHUIZEN Op initiatief var i. en W worden degenen die volgend jaar hun stem mogen uitbrengen ter ge legenheid van de verkiezingen van de leden van de Provinciale Staten en de verkiezing van de leden van de raad van Benthuizen in de gelegenheid gesteld één of meer bijeenkomsten in het ge meentehuis by te wonen. De nieuwe kie zers hebben allen een formulier thuis gekregen dat zij ingevuld kunnen inzen den vóór 13 november a.s. aan de ge- meentsecretarie. BENTHUIZEN Gezien de uitbrei ding van de bebouwing in Zoetermeer hebben Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland besloten, de bebouwde kom var deze gemeente te herzien. Hetzelfde geldt voor de bebouwde kom van de ge meente Benthuizen. Wat dit precies zal Inhouden is nog niet bekend. BENTHUIZEN Zondagavond hield de oud-predikant van de Hervormde gemeente te Benthuizen, ds. J. J de Heer, een afscheidspredikatie voor zyn vertrek als zendeling naar Indonesië. acrobatische toeren om mispels uit de tuin van Offem te bemachtigen enzovoort, enzovoort. Mevrouw Heonerik-Cats en de heer J. Wiethaar, instructeurs van DOS, onderstreepten hun gelukwensen met de aanbieding van een boek, waarin de clubgeschiedenis kan worden ge schreven. De felicitaties van de turn kring Leiden werden overgebracht door mevrouw Mansfeld-Dieben, die verklaarde, dat de turnkring trots is op een vereniging als DOS. Onder de talryke receptiegangers bevonden zich afgevaardigden van vrijwel alle Noordwijkse verenigingen en van zusterverenigingen uit de om trek. Er waren telegrammen van het KNGB en van oud-hestuurslid Bel- laart uit Melbourne. Verduin Rijnsburg in nieuw pand RIJNSBURG In aanwezigheid van een groot aantal genodigden opende za terdagmorgen burgemeester B. H. Koo- mans de nieuwe meubelzaak van de fa. C. Verduin. Het nienwe pand is zonder enige twUfel het grootste winkelpand van Rijnsburg en de grootste meubelhandel In de gehele omgeving. In drie verdie pingen zUn bankstellen, slaapkamer ameublementen, tapUten-op-kamerbrced- te enz. op artistieke wUze gerangschikt. Burgemeester Koormans zei dan ook dat het gemeentebestuur er bijzonder blU mee is dat Rljnsburg met dit meubelstuk Is verrijkt. De burgemeester wenste de heer en mevrouw Verduin toe, dat de durf, Uver en scherpzinnigheid, waarvan deze nieuwe zaak getuigt zullen worden beloond. De heer H. de Mooy, voorzitter van de Chr. Middenstandsbond, herinnerde eraan dat de heer Verduin als onderduiker naar Rijnsburg is gekomen in 1943. Na zich eerst 10 jaar in een veel te klein pand te hebben beholpen, leek de fa. uit de nood toen 10 jaar terug de nieuwe win kel aan de hoek Smidstraat/Vliet werd geopend. „En nu dit pand dat voor ons dorp met zijn 7500 inwoners iets gedurfds Is." Namens de inskoopcombinatie ,,BECO" feliciteerde de heer Van den Bosch, pen ningmeester. Namens het personeel zoi de heer Scholtcn er dankbaar voor te zijn in dit prachtige bedrijf te kunnen wer ken. Alle sprekers betrokken in hun hul de ook mevrouw Verduin en de kinderen. De heer Verduin ging in zijn dank woord nog eens na via welke étappes hij tot deze bouw was gekomen. Daarna ont hulde zijn zoon een, wandtableau. Visfilet panklaar aan boord kotter HAMBURG. In West-Duitslai werd thans de eerste viskotter ter v reld voltooid, die zijn vangst tot fil verwerkt en panklaar gesneden, kruid, gepaneerd, verpakt en diepi vroren in de haven aflevert. Op 2 o tober werd het 82 meter lange en 24 bruto-registerton grote schip gedoe met de naam „Hamburg" en aan i rederij de „Cranzer Fischdampfer A( overgedragen. Dezer dagen zal het schip met vijftig koppen tellende bemanning onder wie 25 Portugezen voor i eerste trip uitvaren. De fabrieksinsh latie van het schip kan met enkt handgrepen zo ingesteld worden, d naar keuze verse vis of diepvriesfi] wordt opgeslagen, in een verpakky voor de detail- of groothandel. In vriesruimen, met een capacitt van 870 kubieke meter, kan de geht vangst na de verwerking diepgevron opgeslagen worden. Tot de uitrustii van de varende visfabriek behoti twee visvinders en twee radarappar ten, alsmede een zeer krachtige zen installatie. Marktdagkoopjes KOFFIE van 1,90 voor 1,7 POEDERKOFFIE van 2,04 voor 1.6 TABLET CHOCOLADE van 1.20 v. 0.8 en nog veel meer koopjes. EEN BEZOEKJE AAN v. d. Mey's Zelfbediening Leiderdorper ernstij gewond bij ongelul LEIDERDORP Vrijdagmiddag de 37jarige Cor v.d. Zwan van de Lt derdonpse Fa. G. v.d. Zwan Co Nieuwerkerk aIJsel, toen hij uit zy wagen stapte, gegrepen door een pe sonenauto. Met een schedelbasisfra luur en twee gebroken benen is t naar het Dykzigtziekenhuis in Rotte lam gebracht. Anjers en rozen naar West-Duitsland RIJNSBURG Slechts weinig vera; derde het beeld in Rijnsbnrg's bloemei paleis „Flora". Er kwamen nog mind buitenbloemen onder de klok: dahlli zijn er niet meer, van de buitenchrysi ten ziet men alleen nog een enkel pi tUtje pomponnetjes, en ook met de c nlthogalumopbrengst 150—200 ct. per 1 stuks ls het vrUwel gebeurd. De prijzen van de kaschrysanten we den nog iets lager. Voor troschrysant» wordt 85130 ct. per bos neergeteld, i rode variëteiten zijn wat meer intre 140165 ct. per bos. Grote chrysant! werden afgedrukt op 15—38 ct. De prijs van anjers is niet stabï maar over het algemeen toch vrij hof voor le kwaliteit 18—32 ct., voor |- plakte anjers 14—23 ct, voor 2e so< 815 ct. per stuk. Rozen gaan van hand voor 20—43 ct. per stuk. De bab, kwaliteiten Garnette en Carol kom' echter niet hoger dan 13—19 ct. per stal Met de fresia's wil het niet lukken. We' iswaar is de prijs lang zo slecht niet me als een maand geleden maar 70—100 per bos voor de beste kwaliteit en 45-- ct. voor de tweetjes is bepaald niet e winstgevend. De gerbera's kosten 16—4 ct. per stuk. groen 55—110 ct. per b; Witte lelies gingen van de hand v» 16—22 ct. per kelk. Vooral West-Duitsland neemt behoo lijke hoeveelheden anjers, pluis- en trej chrysanten en rozen uit de markt. De omzetten schommelden tussen f f 47.000 en f 65.000. ALPHEN De „katapult-inbreke: zo genoemd omdat hij op vrijwel ruisloze wijze ruiten weet te verbri zelen met behulp van een katapu) heeft in de nacht van zaterdag op zo: dag weer een slag geslagen. De b drijfsleider van Stokvis, wonend a\ de Van Boetzelaerstraat, vond Ij thuiskomst om twee uur 's nachts i sporen van het onaangediend bezo^ dat hem zeshonderd gulden kostte. RIJNSBURG De Nieuwe Leidse Courant vraagt voor zo spoedig mogelijk een bezorger voor gedeelte van Rijnsbur| Ook geschikt voor oudere scholier. Vogelexpositie Haserswoude HAZERSWOUDE Op de vogclten- toonstelling in het herv. verenigingsge bouw werden de volgende prUzen toege kend. Kleurkanaries: klas 2 grauw-groen le prijs T. L. A. Plomp (Zoetermeer), klas Isabel 2e prys F. S. Smeenk (Waddinx veen). Groep 2 Intensief Geel Factorig: le prijs, 3e prijs en 2 ereprijzen T. L.A Plomp, 3e prijs C. Verkerk, Hazerswoude Groep 3 Wit Factorig: le prys F. Smeenk, 2e en ereprijs A. M. Vervaa-t Katwijk, 2e en 3e prijs B. Ooms Ha zerswoude. Groep 4 Intensief Oranje Factorig: 1 C. den Hartog. Koudekerk a. d. Ryn. Groep 5 Intensief Oranje-Rood Facto rig: 1 C. den Hertog, 2 P. van Egmond v. d. Stel Capelie a. d IJssel en W Lindhout, Hazerswoude. Groep 6 Niet Intensief Oranje-Rood: 1 den Hertog Koudekerk a. d. Rijn, 2 F. den Hertog. N. v. d. Stel (2 x met ere prijs, 3 F. den Hertog. Groep 10 Niet int Pastel Oranje-Rood: en 3e N. v. d. Stel. Groep 16 Overige groepen kl. kanaries- bast le- en ereprijs P. G. de Graaf Lei- den, en L. Bolleboom Zoetermeer, 2e prijs B. Ooms en A. A. Straver Roelofa- rendsveen. Alle vetstofkanaries: le prijs A. M J Vervaart, 3e prijs T. L. A. Plomp Alle gepigmenteerde kanaries: 1- en ereprys P van Egmond. Hazerswoude. 2e- en ereprijs P. v. d. Made. Hazers woude, 3e T L A Plomp. Tropische vogels: ereprijzen L. Bolle boom. mevr. v. d. Voorn-Hogervorj Hoogmade 1 P. A. Lammers, L. Boli boom en L. Verkade Waddinxveen. 2 1 A. Lammers. L. Bolleboom en A. Straver 3 mevr v. d. Voorn-Hogervoij Australische prachtvinken: le- en er prijs F. Smeenk en L. Verkade. 2 A. j Straver en L. Verkade, 3 L. Verkade. Afrikaanse vink en overige soorten le- en ereprijzen J. Franken Hazerswo de, 2 L. Hogedijk Waddinxveen v. Dam Pijnacker, 3 C. Verkerk e Lammers Duiven en grondvogels: le- en erepi A. J. J. de Lange Boskoop, 2e- en e prijs A. J. J. de Lange. Parkieten en papagaaiachtigen: le- ereprijs P. A Lammers, Hazerswoude J. v. Egmond. Hazerswoude, 2 J. v. I mond, 3 J. v. Egmona. Vogel puzzelrit HAZERSWOUDE - Zaterdagmiddj werd de grote vogelpuzzelrit gehoudei uitgeschreven door de vogelhoudersvé eniging „De Badvink". Prijswinnaars: Auto's 1 W. Meyer. Den Haag, 2 J. 1 W it, Leidschendam. 3 P. Stolwyk, ft voude, 4 M. Munters. Den Haag,' D. Zuidan, Alphen a. d. Ryn. Prijswinnaar bij de bromfietsen wei W. Ramp uit Boskoop. Prijswinnaars rijwielen: 1 A. van Go: kum, 2 G. Dijkhuis. HAZERSWOUDE Voor de heri nannenvereniging „Onderzoekt i Schriften" houdt ds. Vlietstra uit Waa' der woensdag in het herv. vereniging» gebouw om half acht een bijbellezing!)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4