Evangelist Oral Roberts IN WESTERKERK kreeg zijn universiteit Een woord voor vandaag Pinksterdoop voor docenten vereist DODENHERDENKING Twee predikanten Geref. Gemeenten naar Nigeria Studenten: niet roken of drinken Gereformeerden in Brazilië laten onderdompeling toe Oecumenische diensten fagade van eenheid Kerkleden saboteren bouw kathedraal Puzzelboek „TJw woord, is een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad" (Psalm 119:105). Gods Woord een lamp en een licht. Een lamp en een licht hel pen ons zonder ons te stoten onze weg te gaan. We weten uit ervaring, dat het dikwijls moeilijk is geen schrammen en huilen op te lopen op de weg die wij in het leven hebben te lopen. In onze taal zijn er uitdrukkingen, die dat bevestigen. Het pad van de mens is soms in het duister gehuld. Hij vermag niet ver vooruit te zien. Veelal is het voor hem een tasten en een zoeken. En nu komt de psalmist met die heerlijke zeker heid. Uw Woord is een lamp voor mijn voet en een licht op mijn pad. Anders gezegd: Wie met Gods Woord door het leven gaat, bezit de mogelijkheden om de stenen en de klippen te zien en te omzeilen, zich te vrijwaren van letsel Machtig woord. God wijst ons de weg door dit leven. Hij neemt ons bij de hand en leidt ons. Door Zijn Woord. Wie op Hem en op dat Woord betrouwt zal alle gevaren ten spijt, niets kunnen overkomen. Hij brengt ons daar waar het eeuwig heil ons wacht. Het heil, ons toebereid door Jezus Christus, Die voor ons is gestorven opdat wij zouden leven. Wij lezen vanavond: Exodus 25 vers 1 tot 22. MAANDAG 8 NOVEMBER 1963 Overleg met zendelingen o (Van onze correspondent) YERSEKE Twee predikan ten van de Gereformeerde Ge meenten, ds. H. Rqksen van Gou da en ds. A. Elshout van Scheve- ningen gaan een bezoek brengen aan Nigeria. Zij willen het zen dingswerk daar met eigen ogen aanschouwen en met de zendings arbeiders overleggen wat de Gere formeerde Gemeenten nog meer kunnen doen in dat Westafrikaan- se land. Dit werd zaterdag medegedeeld op de vierde Zeeuwse zendingsdag, die grote belangstelling trok. In zijn ope ningswoord gaf ds. A. Elshout een overzicht van het zendingswerk dat op het ogenblik vanuit de Gerefor meerde Gemeenten geschiedt. In Nigeria hoopt men in februari de nieuwe kliniek te kunnen openen. De ambulance-auto, die geschonken "door gereformeerde gemeenten Goeree en Overflakkee is onderweg naar de verpleegsters D. Sonneveveld Ds. G. N. Lammens voorzitter van het CGJ (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Ds. G. N. Lammens wordt voorzitter van het Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk. Hij volgt in die functie dr. J. P. L. Brants uit Goes op. Deze heeft door drukke werkzaam heden zich genoodzaakt gezien zijn werk neer te leggen. Dit werd besloten op de zaterdag gehouden ledenverga dering van het C.G.J. Het Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk werd onlangs gevormd door de Bond voor Gereformeerde Jeugdorganisatie (het clubwerk) en de Bond van gereformeerde Jeugdvereni gingen. Ds. Lammers die voorzitter was van de laatste bond, was tevens vice-voorzitter van het Centrum voor Gereformeerd Jeugdwerk. Bern ory °verk Wel besloot de synode, dat onder dompeling bij wijze van uitzondering moet geschieden. Ook mag de betrok ken doopkandidaat de besprenging als zodanig niet minderwaardig achten. In Pernis: S. Sinia te Ee (Fr.); te Halfweg: het verleden is het wel voorgekomen, G. Morsink te Aalten^ dat een groep Brazilianen, die door de en J. S. van Rossum. Zij zullen volgend jaar assistentie krijgen van nog twee verpleegsters. In Nigeria is ook de heer J. D. ten Voorde werkzaam. Hij bouwt daar het onderwijs op en bovendien is hij begonnen met evengelisatiesamen- komsten. Het ziet er naar uit dat dominee en mevrouw G. Kuyt begin volgend jaar nog niet met verlof kunnen komen. Zij doen pionierwerk op West Irian. Het voorgenomen vervroegde verlof (in verband met een operatie die mevrouw Kuyt moet ondergaan) moest worden uitgesteld, omdat de Indonesi sche regering op het ogenblik hun terugkeer naar dit gebied niet wil garanderen. In verband met de bin nenlandse situatie worden op het mo ment geen visa verstrekt. Ds. A. Elshout, die de zendingsdag opende, deelde mede dat dominee en mevrouw Kuyt geschreven hebben dat het moeilijker wordt de plaatselijke bevolking het evangelie te verkondi gen. „De papoea's gaan begrijpen, zei hij, dat zij zichzelf tot op heden hebben misleid, een mens verliest nu eenmaal niet graag zichzelf." TULSA (Oklahoma) Een evangelist-geloofsgenezer stichter van een universiteit. Deze onge bruikelijke combinatie is een feit geworden in Tulsa (Oklahoma), waar evangelist Oral Roberts een universiteit, die zjjn naam draagt, heeft geopend, die nu al meer dan twaalf miljoen dollar heeft ge kost. Men verwacht, dat deze Oral Roberts Universiteit uiteindelijk een van de grootste universiteiten van het Zuid-Westen van de Vere nigde Staten zal worden. Oral Roberts, de vermaardste ge- loofsgenezer in de Verenigde Staten, is 47 jaar geleden in Oklahoma gebo ren. Een jaar geleden was hij in ons land, om een driedaagse gebedskruis tocht te leiden in Utrecht. Met de stichting van een eigen universiteit realiseerde hij een lang gekoesterde wens. Voor de Pinksterbeweging in de Verenigde Staten kan er op de duur een grote stimulans van uitgaan. Een van degenen, die hij uitkoos om hoogleraar te zijn, schreef: „Het is te laat om als universiteit klein te beginnen met een gebrekkige uitrus ting, om dan geleidelijk na vele jaren de meest noodzakelijke dingen te krijgen." Daarom deed Oral Roberts niet zoals de meeste andere beginnen de particuliere universiteiten in de Verenigde Staten. Hij begon groot: een terrein van 170 hectare; zes gebouwen in hypermoderne „1975 stijl", waarvan er drie nog in aan bouw zijn; dertigduizend boeken, om mee te beginnen; 38 docenten; 325 eerstejaars; 27 ouderejaars. Het aantal aspirantstudenten was veel groter, maar door middel van een test werd een strenge selectie toegepast. Binnen enkele jaren denkt men drieduizend studenten te hebben. (Van onze kerkredactie) ven, toen zij Oral Roberts de opening van zijn universiteit zagen verrichten, gewend als zij waren Roberts mee te maken in grote tentcampagnes. Hij blijft echter het grootste deel van zijn tijd evangelist. Om zijn universiteit te kunnen openen, moest hij in een dag heen en weer vliegen uit de San Fernando Vallei, waar hij een kruis tocht hield. Roberts is dan ook niet van plan zich met het eigenlijke onderwijs in te laten. Dat laat hij over aan zijn staf van hoogleraars onder leiding van dr. John D. Messick en dr. Ray mond O.Corvin. Openheid De Oral Roberts Universiteit wil geheel open staan voor de moderne wetenschap. Van de studenten wordt ook geen ondertekening van een be paalde belijdenis gevraagd. „Dit is een universiteit, geen bijbelschool", zo zei Roberts. Men wil het vrije onder zoek op geen enkele wijze belemme Primeur Volgend jaar zal de universiteit voorts het eerste electronische leer middelencentrum van de Verenigde Staten in gebruik nemen, dat drie kwart miljoen dollar gaat kosten. Dit gaat auditieve en visuele informatie verschaffen, zowel voor klassikaal als voor individueel gebruik, door een druk op de knop van een van de 150 tafels. Velen konden hun ogen niet gelo- Bij wijze van uitzondering In de Gereformeerde Kerken van Brazilië, die uit Nederlandse emigratie zijn ontstaan, is thans ook de doop door onderdompeling toegelaten. Tot deze afwijking van de gereformeerde traditie besloot de synode van deze kerken, omdat veel Brazilianen, die door de zen ding lid worden van de kerk, na drukkelijk vragen om door onder dompeling in plaats van door besprenging te worden gedoopt. uyswijk)D. J. Roos te 's Gra- venhage-oost; naar Amsterdam (drie va catures» J. H. Baas te 's Gravenhage- west, E. Pijlman te Wassenaar-zuid gereformeerde zending tot het chris tendom overgingen toch een afzonder lijke baptistische gemeente stichtten ?m «"OP a»°r onderdompeling te dr. D. v. Swigchem te Kampen. (Res- j kunnen invoeren. pectievelijk voor wijkgemeenten 4. 1 en> 10) j De kleine Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: kand. H. Toren- van Brazilië, die men vindt in een beek, Pomonaplein 75. Den Haag. Deze drietal landbouwkolonies en in de stad moet eerst drie maanden stage lopen. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te 's Gravenzande: M. Baan te Zeist en B. Bijleveld te Bussum. Bedankt voor Thesinge: J. Tijmes te Doesburg. GEREF. GEMEENTEN Aangenomen naar Genemuiden: H. Lig- tenberg te Oudemirdum, die bedankte voor Opheusden. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Nieuwvliet c.a.: Jac. Verboom te Dordrecht. Sao Paolo, groeiden vorig jaar met 93 leden. Daarvan kwamen er 56 via de zending tot de kerk. Vanuit Nederland is de steun aan Brazilië onlangs sterk uitgebreid door de uitzending van drie docenten voor het Instituto Cristao, een soort middelbare school met ver schillende afdelingen, die 165 leerlin gen telt. Door de toetreding van zoveel Bra zilianen worden in de kerken zowel Nederlandse als Portugese diensten ge- Uitknippen en op briefkaart plakken a.u.b. IK WERK MEE aan de verdere groei van de krant. Uw nieuwe abonnee heet i Naam Adres Woonplaats t betaling per WEEK/MAAND/KWARTAAI Deze nieuwe abonnee werd opgegeven door uw abonnee i Naam Adres Woonplaats i Ik ontvang als geschenk 0 HYACINTHENBOI MET HOU 0 ..DE DOKTER ZEGT" II DER 0 ..DE DOKTER ZEGT" I 0 TIP-PARADE-TWEE (elk deel is een (ander) geheel)] streep door wat u niet wenst. houden. De officiële naam van de kerk is Igreja Evangelica Reformada. Men heeft reeds een vertaling van de Hei- delberger Catechismus in het Portu gees. Aan een vertaling van de Neder landse Geloofsbelijdenis wordt ge werkt. Anderzijds besloot de synode voor Nederlandse diensten de nieuwe psalmberijming in te voeren, zodra deze in Nederland is aanvaard. Litur gisch kregen de kerken voor de ko mende vijf jaar de vrijheid om zowel het dienstboek van de Nedrlandse het dienstboek van de Nederlandse gereformeerde formulieren te gebrui- Zendingspredikanten ontvingen beroepen van Javaanse kerken (Van onze Leidse redactie) OEGSTGEEST De Oost-Javaanse kerk heeft drs. W. Huisman beroepen. Hij is bestemd voor de Theologische Hogeschool te Malang. Ds. J. W. Gun ning ontving een beroep van de Chris telijke Indonesische kerk van West-Ja va. Deze kerk telt voor het grootste deel Chinezen. Hij is bestemd voor het jeugdwerk in Bandoeng. Te verwachten is, dat zij in de zomer van 1966 zullen vertrekken. De visa kunnen nu worden aangevraagd. De heer Huisman, die zijn studie aan de zendingshogeschool te Oegstgeest inmiddels heeft beëindigd, is verbon den aan de classis Rotterdam-zuid (herv.). In deze classis zal hjj als zen dingspredikant worden bevestigd er uitgezonden. Ds. Gunning is nog met de zendings studie bezig. Hij is Luthers predikant. Voor hem is nog geen contact gelegd met een hervormde classis. Waarschijn lijk zal hier over worden beraadslaagd, lijk zal hier over worden beraadslaagd met de Lutherse Zendingsraad. Friese naamkundige Roarda overleden woonplaats Leeuwarden t jdens een kerï dienst plotseling overleden, de heer R. S. Roarda, mede-oprichter, oud-voorzitter en ere-lid van de Christelijke Friese Volksbibliotheek. De heer Roarda. die zich in Friesland in tal van organisaties verdienstelijk heeft gemaakt en bekend is als schrijver van een aantal kinderboe ken en publicaties op het gebied van de naamkunde, bereikte de leeftijd van 67 jaar. Hij was ridder in de orde van Oran- je-Nassau. De heer Roarda is ook de ini tiatiefnemer en later secretaris geweest van het Naamkundig Werkverbond van de Friese Academie. profane taal, drinken en roken. De laatste twee verboden worden verde digd in het belang van de gezondheid der studenten. Gezondheid van li chaam, ziel en geest neemt in Roberts' opvattingen een belangrijke plaats in, om een „volkomen mens" te zijn in navolging van Jezus, de „enige, die geheel volkomen was",. Gymnastiek is dan ook een verplicht vak, niet alleen voor de studenten, maar ook voor de docenten. Het spreken ln tongen, dat tijdens de kerkdienst op de openingsdag veelvuldig gehoord werd, maakte dui delijk, dat de universiteit zich in de sfeer van de Pinksterbeweging be vindt. Doorslaggevend is echter niet het behoren tot een bepaalde kerk of groep, maar zijn de gaven des Heili gen Geestes. Pinksterdoop Dat blijkt wel uit het feit, dat slechts dertig procent van de docen ten behoort tot specifieke Pinkster gemeenten. Maar van allen wordt wel geëist, dat zij de „Pinksterdoop in de Heilige Geest" hebben ervaren en in tongen spreken of althans sympathiek staan tegenover de tongentaai. Tot de studenten zei Roberts tijdens de opening: „Ik denk, dat jullie naar voren zullen komen als de meest gevraagde academici van de wereld. Jullie kunnen werkgevers bieden een gezond lichaam, waarvan je weet, hoe je er voor moet zorgen, een geoefend, gedisciplineerd verstand, dat pas met het beste tevreden is, bestuurd door een onoverwinnelijke geest van recht schapenheid, bezield door een per soonlijke relatie met een levende God en gedreven door een onweerstaan- verstoorde wereld weer volkomen mens te zijn, die op zijn beurt verstoorde wereld volkomen maakt. Oud-katholieke pastoor Heyligers: (Van onze kerkredactie) ten en slechts één kerkgebouw aan tc wijzen, waar de kerken gezamenlijk UTRECHT In Gemeenschap een oecumenische dienst houden. der Kerken, het maandblad van dc "f"" - - oen, vervalt voor hen en voor de ge- neenteleden de vrijblijvendheid. Na- uurlijk is hiermee nog geen enkel pro- tleem van de gescheidenheid opgelost, want elke kerk leeft daarbuiten toch haar eigen leven. ORAL ROBERTS en van volkomen mensen Canadese kerk doet uitspraak tegen vrijmetselarij HAMILTON (Ont.) De synode van de Free Christian Reformed Chur ches van Canada en de Verenigde Staten heeft uitgesproken, dat het lidmaatschap van geheime, door een eed (of eden) gebonden organisaties onverenigbaar is met het lidmaat schap der kerk. Zij, die weigeren zulk een organisatie te verlaten dienen kerkelijk behandeld te wor- Deze uitspraak richt zich met name tegen de vrijmetselarij. De synode sprak uit, dat het hier een valse godsdienst geldt „met loochening van de Drieënige God, verminking van de Heilige Schrift en miskenning van het werk der zalig heid. De eed wordt ontheiligd. Er is een bedenkelijke geheimhouding. Men volgt een onschriftuurlijke moraal." De Free Christian Reformed Churches (in de Verenigde Staten wordt gesproken van Old Christian Reformed Churches) zijn een zusterkerk van de Christelijke Gereformeerde Kerken. Het zijn twaalf gemeenten met 2100 zielen, voornamelijk de Canadese staat Ontario Zij hebben _jr predikanten en een missionair pre dikant in Spanje. Verscheidene geïso leerd liggende kleine gemeenten lijden een kwijnend bestaan. De synode advi seerde de twee gemeenten in Alberta maar om te verhuizen. De gemeente London (Ontario) zegde eventuele mi granten alle mogelijke hulp toe. Binnen ekele weken kan te Brussel het nieuwe gebouw van de protestant- faculiteit in gebruik worden geno- i. In de twee taaisecties studeren vele tientallen studenten. Wellicht wordt in deze cursus de honderd overschreden. Ruim de helft van de studenten is Ne derlandstalig. Oecumenische Raad van Kerke: in Nederland, schrijft de oud-ka tholieke pastoor A. R. Heyligers over het probleem van de oecu menische kerkdiensten. Achter de fa?ade van eenheid bevindt, zich de verdeeldheid. De kerke lijke apartheid blijft, zo meent hij. Voor de oecumenische diensten dragen de kerkeraden en -besturen, die in een plaatselijke raad samenwerken, de ver antwoordelijkheid. Gewoonlijk vindt zo'n dienst plaats op een uur, waarop de kerken zelf toch geen godsdienstoefening houden, of men zet eer. avonddienst om in een oecumenische kerkdienst. Voorgan gers uit verschillende kerken in de ver schillende ambtsgewaden gaan voor. De liturgie bestaat uit bijbellezen, gebed, ge zang en prediking. Toch kan men moeilijk loskomen van eigen gewoonten. Een votum moest worden geplaatst, een schuldbelijdenis, een genadeverkondiging, een zegen aan het slot en een collecte. Pastoor Heyli gers schrijft, dat een dergelijke dienst veelal niets anders is dan een gewone protestantse dienst, waaraan voorgan gers uit verschillende kerken een aan deel hebben. Ook kon soms een geloofs belijdenis als die van Nicea wegens theologische bedenkingen niet plaats vinden. Belangstelling Deze diensten, die aanvankelijk wer den gewaardeerd, boeten later in aan belangstelling. Het nieuwtje is er af. Men ziet in, dat dergelijke oecumeni sche diensten een vrijblijvende zaak zijn, die meer worden beschouwd als een liefhebberij van de voorgangers, dan een opdracht en taak van de ker ken zelf. In enkele oecumenische raden is nu het voorstel gedaan om op een bepaal de zondagmorgen alle kerken te slul- Sanatogen het versterkend middel voor jong en oud voor lichaam en geest. SüJ!g jlffll Neem het elke Deze week staat in vele geallieerde landen in het teken van de herden king van de gevallenen in de oor log. In ons land werd deze her denking geopend met een inter- geallieerde herdenkingsdienst zater dagmiddag in de Amsterdamse Wes- terkerk onder auspiciën van het Ne derlands Oorlogsgravencomité. Toespraken werden gehouden door pater Henry Scholtens, hulpaalmoe zenier bij de Amerikaanse lucht strijdkrachten op Soesterberg, ds. H. A. Visser, hervormd predikant te Amsterdam, en pasteur A. Richar- dot, Waals predikant te Amsterdam, die met gebed sloot. Politeia: functies heer von Amsberg representatief AMSTERDAM De democratisch Gaat men echter over tot bovenge- -ialistische studentenvereniging Politeia noemde maatregelen dan wordt hetvindt dat toekomstige functies van de punt van de liturgie veel klemmender, ;,e5r,v,on Amsberg een zuiver represen- bijvoorbeeld wanneer er oud-katholie ke deelnemers zijn. Zij hebben zich tot nu toe niet thuisgevoeld in de in wezen protestantse godsdienstoefenin gen. De plaatselijke raden hebben ech ter het voornemen om de liturgie spe ciaal in studie te nemen. Lustrumberaad van Kerk en Wereld DRIEBERGEN Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het insti tuut Kerk en Wereld, is onder het the ma „Kritiek en gestalte" in het afgelo pen weekeinde op het terrein van Kerk en wereld, een beraad gehouden waar aan ruim honderd deelnemers een bijdra ge leverden. In vier secties verdeeld, dicussieerden vooraanstaande peadagogen, vormings leiders, politici, sociologen en predikan ten uit verschillende kerken, onder meer over de taak van de opgroeiende genera tie in deze tijd, inhoud en toekomst van het volksontwikkelingswerk, politieke knelpunten en problemen rond het ge meente-zijn. Onder de deelnemers bevonden zich de staatssecretarissen Egas en Patijn. De vier groepen rapporteerden tal van aan bevelingen voor kerkelijke leiding van kerk Niet eens met bisschop NEW YORK De episcopaalse bisschop van New York, Horace Donegan, heeft in een kerkdienst in de episcopaalse kathedraal van New York meege deeld, dat zijn strijd voor de rechten van de negers de kerk een verliespost bezorgd heeft van verscheidene miljoenen dollars. De kerk, waarin hij preekte, moet de grootste gotische kathedraal ter wereld worden. Reeds 73 jaar wordt er aan gebouwd en ze is pas voor twee derde deel voltooid. Uit protest tegen de politieke houding van de bisschop hebben nu veel welgestelde burgers hun toezeggingen van giften teruggeno men, niet alleen voor deze kathedraal, maar ook voor andere episcopaalse kerken in de diocese van bisschop Donegan. Medewerkers van hem schatten de totale schadepost op meer dan zeven miljoen gulden. Commentaar van de bisschop: „Ik kan slechts hopen, dat juist de onvol tooide staat van de kathedraal een monument zal zijn voor een diocese, die in de twintigste eeuw trachtte te doen, wat zij juist achtte." Honoraria der kerkorganisten teveel achter C.N.V., heeft zaterdag in Utrecht stellen met betrekking tot honoraria en sociale voorzieningen voor kermusici ge formuleerd. Deze voorstellen zullen wor den ingediend bij de Raad voor Bezol diging van Kerkelijke Medewerkers de Nederlandse Hervormde kerk. Evenals de kosters menen ook de ganisten, dat er aan de vergoedingen vl hun werk en aan hun sociale voorzienin gen nog heel wat schort. De honoraria hebben absoluut geen ge-i lijke tred gehouden met de algemene j loonstijgingen. De vereniging heeft c m half jaar geleden aan drieduizend kerk- i besturen om een overzicht van de ve>-- I hogingen der honoraria gevraagd. Tot i Amsberg i tatief karakter moeten hebben. Öp i congres is een motie aangenomen, waar in wordt geconstateerd dat de onaan- vaardbaarheid van de monarchie thans meer dan ooit duidelijk is. Het streven van de socialisten moet derhalve gericht blijven op de instelling van een republi- i keinse staatsvorm. Het congres doet een beroep op de Kamerfracties te bepalen dat de heer von Amsberg niet zal wor- den toegelaten tot functies als die welke zijn toekomstige schoonvader bekleedt op j mintair-economisch en semipolitiek ge- Kampen zoekt vier nieuwe hoogleraars KAMPEN De Theologische Ho geschool van de Gereformeerde Ker ken heeft in de naaste toekomst vier nieuwe hoogleraars nodig. In het ka der van het uitbreidingsplan van de hogeschool komen er namelijk twee hoogleraarszetels bij. Bovendien moe ten er opvolgers komen voor prof. dr. C. van der Woude (kerkgeschiedenis en kerkrecht) en prof. dr. A. D. R. Polman (dogmatiek, symboliek), die respectievelijk in 1966 en 1967 met emeritaat gaan. Het aantal hoogleraars bedraagt thans (na de intrede van dr. J. Wytzes op 17 november) voor het eerst acht. Honingraat-puzzel Om de cijfers, te beginpen bij toe zijn nog maar 118 antwoorden bin- i richting van de pijltjes. nen gekomen. len die betekenen: De algemeen protestantse N.O.V.I L drassig. waterachtig land. 2. nerstel, heeft zevenhonderd leden. Wanneer de vergoeding, 3. vroeger, 4. plaats Ir- Gel onderhandelingen met de Hervormde kerk tot resultaat leiden, zal men ook contact zoeken met andere kerkgenoot schappen. Op 16 november heeft de N.O.V. een gesprek in het ideële vlak met de andere organisaties van kerkmusici in Neder land. de Koninklijke Nederlandse Toon kunstenaarsvereniging. de Rooms-Katho- lieke Organisten- en dirigentenvereniging en de Gereformeerde Organistenvereni ging. De belangstelling van beroepsorganis ten voor de kerkmuziek is tengevolge van wad, 5. de slechte honorering niet groot (voor de klapper. 13. cursus kerkmuziek in Utrecht meldde j keg, 20. zich dit jaar uit het hele land maar één 28. mos, kandidaat). 'ij cite." Oplossing vorige puzzel I" zontaal: 1. tc!_ 4. weldra, 9. ree, 10. kan, 11. ein, 12. Arnold, 14. plan, i5. tra, 16. eed, 17. ik, 19. Apelles. 22 - ed, 24. pel. 25. nek. 27 Gameren. 30. te, 32. lor, 33. nes. 35 pels, 37. edelen. 39 ?ra, 40. Dee. 41 Ali, 42 laster 43. apis. Vertikaal: 1. tralie. 2. eer. 3. uent. 4. 6. Delden. 7. Ria, 8. Anna, 10. ora. 14. pel. 16. ellende, 18. 21. set, 23 Dallas, 26. kennis, speL 34. slap, 36. era. 137. eer, 38. Eli, 40. de.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 2