Geen buitenlanders fabriek naar hierheen buitenland Lagere overheid mag beperkt bedrag lenen Emna Mulder draait de rollen om bedrijf Dochter van Zwols in Griekse stad Volos KLM verwacht winst Diamant als 'n duiveëi Sinaasappelen duurder Haagse Post toch naar Elsevier? Nu scheuren in vloeren ziekenhuis Turks meisje doodde ontvoerder (oom) Schatting studentental in 1970 misschien aan de lage kant Griep...? 6 VRIJDAG 5 NOVEMBER 1965 De confectiefabriek in Zwolle, gebouwd als één grote moderne bungalow. Van een onzer verslaggevers ZWOLLE Confectiefabrikant J. Mulder (46) heeft de rollen omgedraaid. Voor zijn uitbreidingsplannen moest hij zeker honderd nieuwe naaisters hebben, maar die waren in Zwolle en omgeving niet te vinden. Negen van de tien ondernemers zouden buitenlandse werkneemsters hebben aangetrokken. Mulder niet! Hij opende zijn nieuwe fabriek in het buitenland: in de Griekse stad Volos, halver wege Athene en Saloniki. En het ziet er naar uit, dat hij daarmee in alle opzichten een goede gooi heeft gedaan. Negentien Jaar geleden begon Mulder in een afgedankte gaarkeuken met twee naaimachines, die in een Gro ningse kelder de oorlogsjaren had den overleefd, een bloezenfabriekje. dat thans een florerend confectie bedrijf is geworden. Het was in 1946 pionieren. Er waren geen machines en bijna geen stoffen er was eigenlijk niets. Mulder zette door. Hij reisde stad en land af om stoffen los te branden en ging daarna met zijn produkten naar het buitenland om ze aan Grootwinkelbedrijven te verkopen. En hü daagde. Zijn eerste grote suc ces kwam van een groot Parijs bedrijf, dat een order van één miljoen gul den plaatste. De opdrachten bleven hierna binnenstromen. Het bedrijf groeide; elk jaar werden de omzetten groter. Als eerste fabriek verhuisde Mulder Confectiebedrijf N.V in 1959 naar Zwolles nieuwe industrieterrein, waar op de kale vlakte een juweel van een gebouw was vern eigenlijk één grote, uiterst moderne bungalow. De zaken bleven goed gaan. export steeg tot 80 a 85 procent. Om een idee te geven van de produktie: elke week worden dertig a veertig duizend meter doek tot damesbloezen verwerkt! Maar Mulder zag nog mi expansiemogelijkheden. Alleen: niet Zwolle, waar het reservoir van vrou welijke arbeidskrachten zo goed als uitgeput is. Min of meer toevallig viel zijn oog op Griekenland, dat een goede basis voor de afzet naar landen achter het IJzeren Gordijn en in het Midden- Oosten. De Griekse ambassade, happig op elke nieuwe industrie, verstrekte alle mogelijke voorlichting. Mulder vloog naar Griekenland en informeerde zich uitputtend over alle mogelijkhe den én moeilijkheden. En ten slotte hij: ja! Honderd In Volos, heel vroeger een textielcen trum. kocht hij een nieuw pand. waar binnenkort honderd naaisteis onder (voorlopig) Nederlandse leiding de pro duktie van hoofdzakelijk vrijetijdskle- ding (daarvoor bestaat in het Midden- Oosten een goede markt) starten Een aparte onderneming met een Griekse directeur aan het hoofd zal zich met de verkoop belasten. Aan een vestiging in het buitenland zitten risico's vast, maar in Grieken land schijnen die niet zo groot te zijn. De regering, die de industrialisatie van harte aanmoedigt, geeft een lige garantie voor buitenlands kapitaal en daarnaast tal van faciliteiten. Elk bedrijf krijgt b.v. een export-bonus van vier procent: de vennootschaps belasting is zeven procent lager dan bij ons, de sociale lasten zijn tien procent geringer en de lonen zijn de helft van die in Nederland En daarbij komt nog dat je als ondernemer in Griekenland je geen zorgen hoeft te maken over personeelsproblemen. On écn adver tentie in een Griekse krant waarin Mulder een bedrijfsleider vroeg, die aan tal van eisen moest voldoen, kwa men veertig brieven binnen Vrijhaven Van belang is ook. dat Volos weldra een vrijhaven wordt. Muider mag hiervan thans reeds de profijten trek ken bij de invoer van zijn in Japan gekochte machines. Volgens Griekse begrippen is het nieuwe bedrijf in Volos een hyper moderne fabriek. „Dat is wel te be grijpen. als je ziet wat ze daar fabrie ken noemen, 's Zijn donkere, stinken de holen, in één woord vreselijk'' vertelt Mulder. Computer Griekenland de energieke fabrikant, die met uitgesproken ideeën rond loopt over de toekomstige aanpak van de confectieindustrie. verwacht veel van de nieuwe dochteronderne ming. Hij heeft er veel geld en vee tijd ingestoken. En daardoor is er dt afgelopen laanden voor de uitwerking Ontwikkeling verloopt zeer gunstig (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG De ontwikkeling van de K.L.M. verloopt zeer gunstig. Over 1965-1966 wordt een behoor lijke winst verwacht. De vooruitzich ten voor 1966-1967 zijn goed. Dit zei minister Suurhoff tijdens de open bare vergadering van de vaste com missie van verkeer en waterstaat. De leden der commissie spraken hun grote waardering uit voor het werk dat de oud-directeur, wijlen ir. Albarda, heeft verricht. rijke taak weggelegd, betoogde de be windsman. Minister Suurhoff verklaarde, dat het aandelenbezit dat in Amerikaanse han den is. zeer verspreid is. Aangezien het aandelenbezit van de staat in de K.LM. thans ongeveer 51 pet bedraagt en dt overheid bovendien 260 van de 350 priori, teitsaandelen bezit, verwacht hij op dit punt geen moeilijkheden. van andere plannen niet zo veel gele genheid geweest. Dat komt nog. droomt van 'n computter, die kleding stukken maakt zonder dat er mei handen bij nodig zijn. Weer zullen schien tal van collega's hierover hun shhouders ophalen. Dat hebben in het verleden wel meer gedaan. Maar meestal te voorbarig! Overleg Ten aanzien van het overleg in de Air| Union merkte staatssecretaris Posthumus dat dit thans is vastgelopen. Dit wordt. Ter versterking van de financiële aldus de staatssecretaris veroorzaakt door positie van de K.L.M. zal de regering een wetsontwerp indienen, waarin de staat zich tot een maximum van hon derd miljoen garant stelt voor door de K.L.M'. aangegane leningen. Het in voorgaande jaren afgevloeide K.L.M.» personeel is. aldus de minister, goed opgevangen. Door de verbeterde om standigheden verwacht de K.L.M. van af 1966 jaarlijks weer vijftig vliegers nodig te hebben. Daarom blijft er voor de rijksluchtvaartschool een belang- KLM zal botel in Amsterdam bouwen DEN HAAG De directie van d KLM heeft besloten een drijvend hotel („botel") in Amsterdam te bouwen. De KLM hoopt zodoende tegemoet te komen aan de dringende behoefte aan hotel ruimte in de hoofdstad. AMSTERDAM De overeenkomst tus sen de Indonesische regering en Asschers Diamant Mij. ter gezamenlijke exploita tie van de diamantvelden in Zuid-Bomeo heeft tot een zeer buitengewone vondst geleid van een diamant ter grootte van een duiveëi met een minimumwaarde van een half miljoen en een maximum waarde van anderhalf miljoen gulden. De steen weegt 166.85 karaat en is door 40 Indonesische delvers gevonden in Tjem-| paka. Gisteren is de steen (Tri Sakti: dc drie Machten genoemd) bij Asscher te Amsterdam aan de pers getoond, in tegenwoordigheid van hoge Indonesische autoriteiten. De vondst geeft veel hoop voor de diamantwinning op Borneo, die tot nu toe zeer primitief was. Er zijn nooit buitenlandse maatschappijen geweest. Voor de oorlog zeiden deskundigen dat er geen diamant meer was. Met de op brengst van deze steen hoopt Indonesië vrachtauto's, draglines, jeeps, machines", enz. te kopen. Het Asscher overeengekomen deze uitrus- het feit, dat het de meeste nationale maatschappijen momenteel goed gaat. Overleg zal echter in de toekomst onver mijdelijk zijn, omdat er meer gecoördG neerd zal moeten worden. Op een vraag van de heer Aantjes (a.r.) /er de Ité-chartervluchten merkte ir. Posthumus op, dat deze maatregelen nood zakelijk waren geworden omdat er een onhoudbare situatie was ontstaan. De chartervluchten werden meer en meer ontwikkeld tot geregelde vervoersdien sten. Hierdoor werden de vaste lijndien sten ernstig benadeeld. Kwartaalwinst KLM: 42,9 min gulden DEN HAAG De KLM heeft het derde kwartaal f 42,9 min verdiend (1964 f 18.1 min minder). Winst tweede kwartel was f 14.5 min., zodat eerste helft boekjaar 1965-1966 f 57.4 min winst opleverde (april-sept 1964 f 23.4). Dit eerste halfjaar zomer- peirode» is het gunstigst. Voor het win terhalfjaar moet op verlies gerekend worden. Geplaatst bedrag gewone aan delen: f 199.950.000. ting te kopen. mogelijk in Nederland SCHEVENINGEN Sinaasappelen worden waarschijnlijk de komende tijd aanzienlijk duurder. Dit heeft de heer R. Mol gisteren meegedeeld op de jaar vergadering van de organisatie van de 'groothandel in verse zuidvruchten. De yerhoging van de prijzen is een gevolg yan het referentieprijzensysteem, dat be oogt bij dalende prijzen als gevolg van grotere aanvoeren door middel van een heffing aan de grens van de EEG, de import te remmen. Deze heffing zal de importeurs doen aarzelen de gebruike lijke kwantiteiten aan te .voeren, meende de heer MoL AMSTERDAM Het jongste num mer van Vrij Nederland onthult, dat binnen enige dagen de verkoop^ het weekblad Haagse Post aan NV Bo- naventura de uitgeefster van Elseviers Weekblad, zijn beslag zal krijgen. Het zou nog niet bekend zijn of de Haagse Post blijft verschijnen. Voorlopig zal dat wel het geval zijn. maar aangenomen wordt dat hoofdredac teur. mr. G. B. J. Hilterman, die 40 pet van de aandelen van de Haagse Post be zit. de meest aangewezen figuur is voor het hoofdredacteurschap van Elseviers Weekblad. De andere 60 pet der aandelen zijn handen van de Telegraaf, die in de v koop zou hebben toegestemd tegen een bedrag van anderhalf miljoen gulden. Sinds het vertrek van de heer H. A. Lunshof wordt het hoofdredacteurschap van Elsevier waargenomen door de heer W. G. N. de Keizer. Elsevier heeft een oplaag van ongeveer 150.000 exempla ren, de Haagse Post van 36.000. De 26-jarige J. H. H. Scheepers uit Voerendaal is gisteren in Luik i Maas gereden en verdronken. DE overheid heeft thans een geheel andere taak dan zo'n zestig jaar geleden, rondom de eeuwwisseling. De overheid bemoeide zich toen niet met het economische en sociale leven. Thans staat het welzijn van de mens sociaal, economisch, cultureel op de voor grond. Dit dwingt de overheid tot tal van voorzieningen, die vroeger volkomen onbekend waren. Het kloeke bedrijfspand Mulder International Ltd. Volos. Albering Kt P) voor tv: Brief Nederhorst vormt obstakel in samenwerking PvdA BUSSUM De situatie, ontstaan door de brief-Nederhorst, staat thans eer hartelijke samenwerking tussen KVP er PvdA in de weg, zei gisteravond KVP- secretaris Albering op het KRO-scherm. Maar van een crisis in de samenwerking m^g men volgens hem niet spreken. Of de heer Nederhorst beter van politieke toneel kan verdwijnen, noemde dr. Albering een zaak van de PvdA. „Hoogstens kan ik mij voorstellen, dat, wanneer de heer Schmelzer zich volgen de week in die richting zou uitlaten, de heer Nederhorst zelf zijn positie onhoud baar gaat vinden". Het driejarig meisje M. Tuinte werd gisteren in Lichtenvoorde gedood, toen zij bij het oversteken door een auto gegrepen. Er wordt tegenwoordig van de rijksoverheid verwacht, dat zij geld beschikbaar stelt voor meer en be tere wegen, voor meer en beter lager, middelbaar en hoger onder wijs, voor meer woningen, voor een zo volledig mogelijke sociale ver zorging, voor betere zeehavens en grotere luchthavens, voor een af doende beveiliging tegen de zee on voor meer ingepolderd land, voor een uitbreiding van de water-, aardgas- en elektriciteitsvoorzie ning, voor meer recreatieterreinen en voor een betere medische ver zorging. Het is een opsomming, maar geen volledige van de col lectieve voorzieningen die van de rijksoverheid geëist worden. Maar niet alleen de rijksoverheid moet voor collectieve voorzieningen zorgen. Ook de gemeenten hebben een taak bij die collectieve voorzieningen. Voor de vuist weg noemen wij op: straten, pleinen, bruggen, openbare verlichting, brandweer, plantsoenen, scholen, tram- of busvervoer, huis- vuilafvoer. gas- en elektriciteitsleve ring voor verwarming en verlichting. De lijst van gemeentelijke taken is veel groter, maar de opsomming is al illustratief genoeg. Lenen Voor dit alles is geld nodig. Voor onderhoud maar ook voor vernieu wing en uitbreiding. De eigen inkom sten van de gemeenten zijn hiervoor absoluut ontoereikend. Zelfs met de uitkering uit het Gemeentefonds, waarin hef Rijk geld stort, komen de gemeenten er veelal niet. Vooral niet als zij belangrijke kapitaalsuitgaven hebben te doen. Dan moeten de ge meenten geld lenen. De gemeenten kunnen echter tegen woordig niet meer onbeperkt lenen. De op 1 november 1963 in werking getreden wet Kapitaaluitgaven Pu bliekrechtelijke Lichamen bevat re gels voor de financiering van de ge meentelijke investeringen. Wil de gemeente dat een begro tingsproject wordt goedgekeurd, dan moet zij voor een vaste finan ciering zorgen, d.w.z. voor een dek king door een langlopende lening. Dit behoeft alleen niet als de som van de bestaande vlottende schuld en de nog niet vast gedekte inves teringsverplichtingen beneden een bepaald maximum blijven. B./V.G. De rijksoverheid kan ook bepalen als er gevaar ontstaat dat de kapitaal markt overspannen raakt dat er al leen bij bepaalde bankinstellingen geld mag worden geleend. Hierbij wordt dan gedacht aan de officieuze Bank voor Nederlandsche Gemeenten. De achtergrond is om onderlinge concur rentie van de gemeenten op de kapi taalmarkt. het opjagen van de rente en het slechter worden van de lening- voorwaarden te voorkomen. Maar belangrijker is nog dat de mi nister van financiën de investeringen van de gemeenten kan beperken als er in conjunctureel opzicht een over spanning dreigt. Dit gebeurt dan door het instellen van een leningplafond voor de gemeenten te zamen voor een periode van 12 maanden. Deze mogelijkheid is na de inwer kingtreding van de wet onmiddellijk werkelijkheid geworden. Van 1 no vember 1963 tot nu toe zijn er voor schriften uitgegeven, is er een lening plafond vastgesteld. Vorige week is het leningplafond voor de periode 1 november 1965 tot 31 oktober 1966 bekend gemaakt: de gemeenten mogen tezamen een bedrag lenen dat 110 pet. vormt van het bedrag aan leningen en garanties in de periode van 1 maart 1964 tot en met 28 februari 1965. In gewoon Nederlands wil dat zeggen dat het nieuwe leningplafond f 2.800 miljoen bedraagt en dat het ruwweg 10 pet. groter is dan het plafond in de periode 1 november 1964 tot 31 oktober 1965 (f 2.540 mil joen). De rijksoverheid hoopt zelfs dat het leningplafond met ingang van 1 januari 1966 door een ander kan worden vervangen. Dit houdt verband met een wetswijziging waardoor grondaankopen en garan ties op het gebied van de woning bouw buiten de plafondregeling zullen vallen. Of desondanks de ge meenten blij met de verhoging zul len zijn, met andere woorden of zij het plafond hoog genoeg zullen vin. den. is een andere kwestie. Dat zul len wij gauw genoeg uit gemeente kringen horen. De gemeenten kunnen voor lenin gen verschillende wegen inslaan. De bekendste is wel geld lenen bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. Nu het leningplafond voor het komen de jaar bekend is geworden, zal er wel weer een stormloop op de BNG ont- Ook provincies Deze BNG kan geld aan de gemeen ten lenen doordat zij zelf geld bij par ticulieren en geldbezittende instellin gen (spaarbanken, pensioenfondsen en dergelijke) leent. In 1964 leende zij f 425 miljoen en dit jaar tot nu toe f 550 miljoen. Dit geld behoeft overi gens niet alleen naar de gemeenten te stromen: ook andere organen zoals provincies en waterschappen kunnen er voor in aanmerking komen. Maar een beeld krijgen wij toch wel als wij weten dat op 1 januari 1965 27.170 leningen aan de gemeenten uitston den voor een totaalbedrag van f 8.005.939.000, dus ruim acht miljard gulden. De gemeenten kunnen ook onders hands geld lenen: bij institutionele beleggers zoals spaarbanken, pen sioenfondsen, levensverzekerings maatschappijen e.d. Voor dit soort leningen hebben de gemeenten de laatste tijd echter 6 pet. rente moe ten betalen. De gemeenten kunnen ook recht streeks de kapitaalmarkt opgaan door het uitschrijven van een lening. Begin van dit jaar heeft de gemeente Rot terdam dit gedaan door het uitschrij ven van een lening van f 75 miljoen met een rente van 5 pet. En vorige week konden wij lezen dat de provin cie Zuid-Holland een lening van f 10,5 miljoen (waarvan reeds f2,5 miljoen geplaatst) uitschrijft tegen een rente van 5?i pet. Het gaat weliswaar niet om een ge meente maar om een provincie, doch principieel is er weinig verschil. Het is dan ook niet uitgesloten dat bin nen korte of lange tijd een of meer gemeenten dit voorbeeld zullen trach ten te volgen. Zij hebben veel geld nodig en zij hebben niet altijd zin om bij de BNG in de rij te gaan staan. Pech in Apeldoorn APELDOORN Het zit het Juliana- ziekenhuis niet mee. Na moeilijkheden de bestuurlijke sfeer, na geconsta teerde gebreken in het nieuwe zuster huis, waar muren scheuren vertoon den (schade een ton) is thans in de vloeren van het in aanbouw zijnde beddenhuis uitgebreide scheurvorming geconstateerd, die naar ruwe schat ting ongeveer twee ton schade be- Een ander schrijven regenten van hei ziekenhuis aan de gemeenteraad. Afge zien van de vraag wie zal moeten be talen acht het huidige bestuur het 't ergst da dit beddenhuis nu niet zoals gepro jecteerd was vandaag in gebruik is geno men. Aan de wachttijd moet een lange periode toegevoegd worden. Met het her stel van een en ander zal namelijk min stens een half jaar gemoeid zijn. Officier van justitie meent uitlating niet DEN HAAG De Amsterdamse of ficier van justitie die bij de berechting van een Surinamer zou hebben gezegd „Die middelen horen misschien in de rimboe thuis, niet in Amsterdam"' heeft niet bedoeld te denigreren. Minister Samkalden heeft dit geant woord op vragen van Kamerlid Bron- gersma, Een felle brand heeft gistermiddag in enkele uren tijd het Asta-theater in Gorinchem totaal verwoest. Van de bios coopzaal bleef niets over. De schade wordt geraamd op vijftigduizend gulden De 87-jarige landbouwer J. B. Schut ten kwam gisteren om het leven toen hij vlak voor een auto op zijn fiets links afsloeg. Drama in Belgisch stadje JAMBES Een zeventienjarig Turks meisje heeft gisteren in het Belgische kolenstadje Jambes haar oom Osmar Bere (30), die haar in juli had ontvoerd en haar daarna als een gevangene door half Europa meesleepte, met revolverschoten ge dood. Onder beschuldiging van moord is het meisje, Nevriry Oguz. gearresteerd. Het drama speelde zich af in een huis waar dertig Turken wonen. De vader van het meisje, de zestigjarige Cavit Oguz. is de ongekroonde koning van de ze gesloten gemeenschap. Eind juli kwam Oscar Dere ook in het huis wonen: paar dagen slechts, want op 25 juli ren hij en het meisje verdwenen. De politie werd ingeschakeld, maar haar speurtocht leverde niets op. Vader Oguz ging zelf op zoek. Met be hulp van tips van landgenoten reisde hij stad en land af om het stel te vin den. Hij kwam echter steeds te laat. Terug in België hoorde hij verleden week,, dat zijn dochter in een Stock- holms hotelletje was. Hij stapte meteen in het vliegtuig en vond Nevriry inder daad in de Zweedse hoofdstad. Snel vlogen zij terug naar Brussel: spoedig gevolgd door oom Osmar, Zwaar bewaakt De woning In Jambes werd door de Turken zwaar bewaakt in verband met de kans, dat Osm3r Dere zou proberen met geweld binnen te dringen. Gisteren zag de oom toch kans met een ladder de kamer van het meisje te bereiken. Met een revolver op haar gericht be val hij haar snel met hem mee te gaan Nevriry begon hard te gillen, waarop haar vader, gewapend met een bezem, Meer clan 82.000 (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG „Men voorspelt, dat in 1970 82.000 studenten weten schappelijk onderwijs zullen volgen, maar deze prognose zou nog weieens te laag kunnen zijn. Tot dusver zijn alle schattingen overtroffen". Deze waarschuwing liet minister Diepen horst gisteren horen tijdens het openbare begrotingsoverleg in de Tweede-Kamercommissie voor on derwijs en wetenschappen. De te verwachten groei van het aantal studenten en de noodzaak om het universitaire potentieel daarop af te stemmen, deden de bewindsman scherp stelling nemen tegen het be toog van oud-minister Witteveen (lib.), die de investeringen voor het weten schappelijk onderwijs voor 1966 met f 100 miljard wilde verminderen, en wel door verkorting van de studie duur en een doelmatiger benutting van de gebouwen. Deze bezuiniging maakt deel uit van het bekende mil- jardenplan-Joekes. Niet houdbaar De argumenten van de heer Witteveen achtte de minister niet houdbaar. Ver korting van de studieduur zal niet vóór 1970 een kostenbesparend effect hebben. Op korte termijn werkt ze kostenverho gend. Ze maakt het aantrekken van meer wetenschappelijke mankracht no dig en stimuleert bovendien de toeloop van studenten, omdat de langere studie duur velen nu nog afschrikt. De tijd dat de student thuis studeert, veroorzaakt niet de minste financiële schade. Een intensiever gebruik van academi sche gebouwen door b.v. invoering semesters die per faculteit verschillen vond de bewindsman evenmin een op lossing. De rationalisatie zal weer extra personeelskosten met zich meebrengen. Ook is een volledig efficiënt gebruik van collegezalen vaak niet mogelijk verband met de geografische spreiding van faculteiten en academische institu. Geheel eens De minister was het geheel eens met de opmerking, dat de autonomie van universiteiten en hogescholen niet mag leiden tot vrij spel op financieel gebied. Het wetenschappelijk onder wijs weet nu, dat het de begrotingen niet mag overschrijden. Het departe ment zal daarom nauwlettend toezien, maar het moet aan de andere kant niet in kleingeestigheid vervallen. Cu ratoren en fuculteitsbesturen doen zelf al heel veel om tot grotere doelma tigheid, te komen. De bewindsman deelde nog mee, dat in september alle aspirant-stndenten in de medicijnen konden worden geplaatst. Er Is geen sprake van dat 80 zijn gewei de kamer binnenstormde en het wapen uit de hand van de oom sloeg. Het meisje pakte daarop de revolver vam de grond en begon in blinde woede op haar Dm te schieten. Politieartsen vonden la- ;r zes kogels in zijn lichaam. Nevriry had bij haar terugkomst in het huis verteld dat Osmar Dere haar al die maanden als een gevangene had behandeld. Omdat hij haar geen ogen blik uit het oog verloor, had zij geen kans gezien om iemand te waarschuwen. Cavit Oguz is eveneens van moord beschuldigd. Vader en dochter hebben beiden een beroep op noodweer gedaan. Conservatieve zege in Londen LONDEN Tussentijdse verkiezingen in de stad Londen laten een overwinning zien voor de conservatieven; labour ver loor twee zetels in het Lagerhuis. Con servatief Smith kreeg 15.037 stemmen te gen Labourman Pringle 8.300. Verwacht wordt dat labour (jlonderdag zijn meer derheid in het Lagerhuis weer op drie zal brengen door de tussentijdse verkie zing in Frith en Crayford te winnen. Man in VS in brancl gestoken ST. LOUIS (Missouri) Drie mannen hebben een voetganger in hun auto ge- j sleurd, hem met benzine overgoten, in J brand gestoken en daarna op straat ge- -j gooid. Het slachtoffer, Robert Moore (32), j wordt met eerste en tweede graads 'j brandwonden in een ziekenhuis ver- pleegd. De drie zijn gearresteerd. -j DEN HAAG Algemeen wordt ver-4 wacht, dat generaal-majoor J. C E. Haex, oud-staatssecretaris van land machtzaken. binnenkort, benoemd zal worden tot directeur van de artillerie inrichtingen Hembrug. UetltvuiS cft Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. (/UtioUiS Cfj

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 6