Hilversum deelt matig in Internat. Het geheime dorp Charlotte Kohier in de eenakter „De Kamer Mr. Roosjen hekelt advies in begroting Brick Bradford lit de Haagse hof geplukt. Senmoet DONDERDAG 4 NOVEMBER 1965 rnirriz-Ai ueu irutor.AI VCfci.CTUFBftftl VFN.FTHFB(VOl VFN genoeg ITHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOIVEN-EIHERGOIVEN- Commentaar Krijgsraad De omstandigheid dat het grote pu bliek niet zo gemakkelijk kans heeft, eens een militair vooronderzoek en een zitting van de krijgsraad mee te ma ken, is het enige excuus waaronder de VARA het recht mocht nemen twee uren kostbare zendtijd te offeren aan een voor datzelfde grote publiek in feite te saaie en lange behandeling van een nogal iele kwestie. Pas na elven toen men een avond van niets dan praten op het scherm achter de rug had, kwam er door het kostelijke en levendige pleidooi van kapt. F. F. H. J. van der Reijden enige kleur in de grauwheid van de monotone onder vragingen. Hiermee is echter niets ge zegd ten nadele van de meespelenden in deze demonstratie. Iedereen, zowel officieren als manschappen, was voor treffelijk in zijn rol ingeleefd en de zaak werd sympathiek en uiterst serieus afgedaan, doch dat neemt niet weg dat vooronderzoek noch krijgs raadzitting op zichzelf onderhoudende kijkspelen zijn. Wie de lange zitting uitkeek, if dus wèl goed geïnformeerd over de gang van zaken. De VARA had ook nog een staartje van haar jubileumprodukties aan te bieden, aangezien haar verslaggevers met speciale reportages uit den vreem de waren teruggekeerd. Herman Wigbold rapporteerde in woord en beeld uit Indonesiëhij kon wenig nieuws vertellen en de autori teiten welke hij mocht filmen werden tegelijk ook door journaalcamera's vastgelegd. Sommige gebeurtenissen hadden wij dus al gezien, andere volg den direct weer in het NTS-nieuws. Niettemin ving Wigbold nogal wat couleur locale, die ons toch wel iets dichter bij de gespannen sfeer in Indo nesië bracht. Helaas was het hem niet mogelijk door te dringen tot de presi dent of andere hoge functionarissen, naar ja, dat was wel te verwachten. Nadat mr. Beernink in uitgestelde politieke zendtijd nog eens haarfijn het CHU-standpunt inzake „de brief" had aangetoond en ernstig gewaar schuwd tegen het stellen van een ko ningskwestie, volgde de reportage van Bas Roodnat uit Rhodesië. Hierin werd het staatsbeleid in verband met het rassenonderscheid nog eens goed toe gelicht. Conclusie: de moeilijkheden worden slechts veroorzaakt door tien procent van de blanke bevolking, wel ke tien procent men bovendien ex treem noemt. Dat Salisbury een prach tige, moderne stad is, kregen we en passant te zien. De NCRV sloot met haar nieuwe (aan de democratie gewijde) tv- rubriek handig aan op een actualiteit van de dag, door aandacht te vragen voor facetten en werking van het be stuursapparaat in nieuwe polders. Tv-spel vanavond dcc/* vanavond Hilversum L 402 m. AVRO: IR 15 Aktui.V:- Boeren Partij. Spreker: de heer H. Koekoek, voorzitter van de Boeren Partij. 18 30 Lichte orkestmuziek (opn18.55 Voor de kinderen. 19 00 Gesproken 19.05 S*iortpari 19 30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Berlijns Filharmonisch orkest, kerk- BUSSUM De toneelschrijver i onderdak heeft gevonden. Een soort I ("pn?*' 2230 Harold Pinter is „in". Men kan niet huiselijk tafereeltje vormt het begin J Nieuws. 22.40 Aktuaütciten. 23.05 stereo: hem krijgen. De eigen stijl van het spel: de vrouw kwebbelt aan Nieuwe grammofoonplaten. 23.55-24.00 deze moderne, gevierde Britse één stuk door tegen de zwijgzame, al auteur schenkt zijn werken een zeker lezend etende man. Ogenschijnlijk is verrassingselement, dat telkens op de zij tevreden, en blij met de huurkamer, toppen van het menselijk gevoelsleven maar de manier waarop zij voort- wordt uitgevochten. durend naar het raam loopt en naar De KRO biedt vanavond nog eens buiten gluurt, verraadt haar hevige een eenakter van Pinter (Ned. 1 8.55 onrust. uur) en wel „De Kamer", waarin wij de actrice Charlotte Kohier, die zich zeer weinig op het beeldscherm ver toont, zullen ontmoeten. De kracht van dit (absurde) spel, dat bepaald niet op genoeglijke ontspan ning is gericht (wie die zoekt schakele liever om 9.35 uur in op Ned. 2) ligt in het vele, dat niet wordt gezegd, maar gesuggereerd in de nogal on samenhangende dialogen waarin de personen elkaar wel spreken, maar niet werkelijk raken. Ieder leeft voor zich in grijze een zaamheid in dit merkwaardige stuk. Het is een fragment uit het leven van een ouder geworden vrouw, die ver geefs tracht, haar verleden te ont vluchten. Wij ontmoeten haar (Rose) in een naargeestige huurkamer waar zij met haar man Bert (Sacco van der Made) Misser of vergisser? (Van onze radio- en tv- JLJILVERSUM Mr. - Roosjen, voorzitter van de NCRV, valt in de nieuwe Omroep- gids het advies inzake bezinning op de huidige functie van de ge- luidsomroep, verschenen in de toelichting op de ministeriële be groting 1966, fel aan. „Wij willen de beschrijving van de moeilijke financiële positie van de omroep allerminst aanvechten", zegt hij, „maar het advies, waarvan deze beschrijving vergezeld gaat, achten wij erg ongelukkig. Het is een mis ser, mogelijk een vergisser". De te laag gebleken opbrengst van het luistergeld voor 1965, aldus mr. Roosjen, heeft geleid tot tempo risering van personeelsuitbreiding en investeringen. Het jaar 1966 zal eenzelfde beeld vertonen, niet in het minst omdat rekening dient te worden gehouden met stijging van lonen en prijzen en met de uitgaven ten behoeve van het derde radionet. De minister acht het in dit stadium ongewenst, het luistergeld opnieuw te verhogen, ook omdat binnenkort inkomsten zijn te verwachten uit reclameboodschappen. De inkom sten uit reclame zullen in de eerste plaats moeten worden aangewend om het autonoom accres der uitga ven en kosten voor het 3e net op te vangen. Als de minister in zijn toelichting zegt ..Bij de verwezenlijking van de andere wensen zal het zaak zijn. de tering naar de nering te zetten, kan de NCRV- voorzitter daarmee akkoord gaan. Bezwaar heeft hij echter tegen d( passage: „Daarbij zal men in omroep- krlngen vooral oog moeten hebben voor de huidige functie van de geluidsomroep, in een maatschappij welke zich meer en meer op televisie instelt. Dit kan ertoe lelden, dat de radio-omroep zich zekere beperkingen oplegt, die hun weerslag zullen kunnen vinden in het budget." tv-redactie) functionarissen kunnen weten welk lange reeks van wensen in de laatste jaren bij de radio-omroep onvervuld is gebleven, een dergelijke aanmaning tot zelfbeperking laat horen. A. Pas als de man vertrekt, gebeuren er plotseling dingen. De huiseigenaar komt binnen en vertelt haar, dat er een man op haar wacht in het duistere souterrain, waarvoor Rose een wilde angst blijkt te hebben. Er verschijnt een paar. dat gehoord heeft dat deze kamer te huur is: zij wil len die wel hebben Hoe kan dat? En wie is de man, die Rose wil spreken? Als hij tenslotte toch boven komt. treedt het verleden mét hém de kamer binnen. De boodschap, die hij haar brengt: „onmiddellijk thuis te komen" is vol van symboliek en om u de spanning niet te ontnemen vertellen wij u niet op welke wijze de intrige door de verschijning van „de man uit de kelder" onverwacht afbuigt naar een probleem van geheel andere aard. dat dus de kern van Rose's geheim vormt. Intrigerend en boeiend is dit stuk van Pinter zeker. Gemakkelijk te volgen is het niet en directe logica mag u niet verwachten in dit genre, dat in de eerste plaats is bedoeld om de toeschouwer aan het nadenken te zetten. Behalve Charlotte Kohier en Sacco .zn der Made als het echtpaar dat „de kamer" bewoont ziet u Ton Lensink als de huiseigenaar, Jules Croiset en Sonja Brill als het kamerzoekende paar en Otto Sterman als Riley, de boodschapper uit de kelder. Misschien dat zijn persoon lijkheid u al de weg wijst naar de ont hulling die de schrijver in petto heeft. Geschiedenis van een liedje mag worden verteld (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De NCRV heeft bij zonder veel succes gehad met haar nieu we televisierubriek „Ik hou van Hol lands", het verzoekprogramma dat verle den week voor 't eerst op het scherm In de vele brieven, door enthousiaste kijkers geschreven stonden niet alleen zoveel aanvragen vermeld dat het pro gramma van 11 november weer rijkelijk kan worden gevuld, maar dikwijls schreef men er ook bij, welke privé- geschiedenis aan het horen beoaald liedje vast zit. Dit heeft de NCRV op de aardige gedachte gebracht een cameraploeg het land in te sturen om aanvrager in staat te stellen zelf voor de camera zo'n verhaal te vertellen. Wie van Nederland se liedjes houdt, mag ook nu no, gen voor latere uitzendingen weet, komt de NCRV dan ook bij u thuis om naar uw herinnering te luisteren! Toespraak De Gaulle PARIJS Vanavond spreekt presi dent De Gaulle voor radio en tv. Verwacht wordt dat hij zal medelen of hij zich al dan niet kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen op 5 december. 19 30 Gees telijke liederen (gr.). 19 45 Op de man af. praatje. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 20.10 Boeren en burgers in Buitenveen, hoorspel (deel 32). 20.35 Samen uit - samen thuis, gevarieerd programma. 22.00 Pianore cital: seml-klassieke muziek. 22.15 Avond overdenking. 22 30 Nieuws. 22.40 Boekbespre king. 22.45 Kerkorgelconcert (opn.); oude muziek. 23.15 Moderne pianomuziek (gr 23.30 Voordracht van gedichten. 23 55-24.00 AVRO: Boris en Brigitte (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De omroepen zul len wat minder dan verleden jaar deelnemen aan de derde Wereld-ra- dioweek, die nu „Internationale Ra- dioweek 1965" is geheten. Jaarlijks kan men dan het cijfertje veranderen om actueel te blijven. U herinnert zich wellicht, dat deze week, altijd teg;en de winter te hou den en nu vastgesteld in de periode van 14 tot 20 november, grootscheepse programma-uitwisseling via de Euro pese Radio Unie bedoelt. Deze uitwis seling strekt zich ook uit tot de lan den Verleden jaar waren de omroepen bijzonder enthousiast en namen ze heel veel buitenlandse produkties over. Dit jaar zullen we het met wat minder moeten doen, al valt toch wel een en ander te verwachten Zo zal de AVRO een grootscheepse uitvoering van de opera „Boris Go- doenov", het meesterwerk van de Russische componist Moussorgski re- layeren en, als luchtige tegenhanger, een Brigitte Bardot-programma van de Franse radio. Samen met de KRO neemt zij „Mu ziek uit de tijd van Dante" en een serie carrillonbespelingen op interna tionaal niveau over (ook Nederland heeft hieraan een bijdrage geleverd). De KRO voegt hier nog een pro gramma „Jazz round the world" aan toe (evenals verleden jaar) en last een Italiaanse Dante-herdenking (in vertaling) in. De NCRV claimde o.m. een Nielsen- concert en de VARA, druk met haar jubileum, heeft nog geen opgave ge daan. Wij noemen hier slechts enkele evenementen, er zullen ongetwijfeld méér buitenlandse programma's den overgenomen; u hoort daar nog nader van. De omroepen hebben nog even de tijd om te kiezen en te besluiten; alles staat toch op banden. Populaire muts in wol. Ligne astronaut. Alle modekleuren. 8,95 Amxerdam Den Haag Rotterdam 9 Ook telefonisch te bestellen 020 - 234677, Amsterdam. Bestelnr. B22 pen zenden speciaal samengesteld» uitzendingen ter uitwisseling in. Onnodig mee te delen, dat de We reldomroep natuurlijk deelt in al deze activiteiten. Nederland I. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 De Verrekijker: Internationaal jeugdjoi gj terdams Kunst- moderne muziek. SOC: 22.30 Uitzending Socutera. NTS: 2235- 22.40 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Journaal. VPRO: 20.01 Concert voor jonge mensen. 20.50 Kabaret-Kronlek. 21.35 Een Familie. TV-film. 22.05 Extra. NTS: 22.20-22.25 Journaal. België: Nederlands progr. Kan. 2 en 10: 19.00 Zandmannetje. 19.05 De schat v. Malta Japanse film. 19.55 Hl< „Hierin klinkt een benauweniswekken de onderschatting van de betekenis van de geluidsomroep door. aangezien deze veelvoud van zenduren ten opzichte de televisie heeft en gedurende de gehele dag is te beluisteren. Het advies, ,oog te hebben voor de huidige functie ran de geluidsomroep" is op zichzelf ook overbodig, de samenstellers van radio programma's hebben heus geen oogklep pen voor gehad, en wel degelijk na de komst van de televisie die programma's belangrijke wijzigingen doen ondergaan", aldus mr. Roosjen. Russen geven 10.000 dollar aan fonds tegen apartheid NEW YORK Rusland zal 10.0001 dollar storten in het particuliere fonds voor slachtoffers van apartheid Zuid-Afrika. Intussen heeft secre taris-generaal Thant alle leden van de VN bijdragen verzocht vanwege het tekort van 7,3 miljoen dollar voor de vredesmacht op Cyprus. zzirreir l Nederlands. 20.00 Tv- nd. vanuit het Radlo- 'erpen. 2135 Filmkron. 22.00 Het DE ÓDMMAMOANT KEERT TECUö MAAR ZDM KUIM-TCSCHII VNfVRUA TIAAE "TOP VAM START iCSAAT. 8.00 Nieuw- mofoonmuziek (verv.) 9.00 Te land en te water, informatief programma voor weg- en waterweggebruikers. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Morgenwijding. VARA: 10 00 Romantische orkestwerken (gr.) 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Oude kamermuziek (gr 12.00 Stereo: Grand Gala orkest. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de landbouw. 12.40 Recital op het grote Radio Concert orgel. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal en beursberichten. 13 30 Ste reo: Moderne en klassieke kamermuziek (opn.). 14.00 Carillonbes peling14.15 Bij de tijd en bij de thee: gevarieerd programma. 15.35 Lichte orkestmuziek. VPRO: 16.00 Nieuws. Aansluitend: Handenarbeid in het najaar, lezing. 16.15 Leven met het lied, muzikale lezing over het volkslied. 16.45 uws voor kinderen. 16.49 Voor de Jeugd. 3 Nieuwe grammofoonplaten. 17.50 Aktua- Nieuw; Ütelten. Hilversum n. 298 KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. grammafoonmuzlek. instrumentaal kwintet, t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten of grammofoonmuziek. 12.50 Wisse wassen, licht programma. 13.10 Lichte grammofoonmuziek. 13.35 Iets voor u mis- foor de vrouw. 13.4! muziekprogramma. io.w aioaerne Deiaaromuziek (gr.). 15 10 Lichte grammofoonmuziek. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Tenor en piano: klassieke er moderne liederen. 16.50 Klassieke pianomu ziek (gr.). 17 00 Voor de jeugd. 17.30 Muziek voor tieners, twens en iedereen, die jong vi hart is: Coda. Hilversum III. (F.M.-kanalen) NRU/AVRO: 9 00 Nieuws. 9.02 Divertimen- solistenparade (opn.). 10.00 Nieuws. 10.02 Nieuws 1102 1200 Nieuws. lichte muziek uit Israëi. 14.00 Nieuws. 14.02 Gevarieerd platenprogramma. 15.00 Ni< 15.02 Gevarieerd platenprogramma. solist: Nederlandse platenprogramma voor a De luchtvaartmaatschappijen die bij de I.A.T.A. zijn aangesloten hebben woensdag besloten de maximum schade loosstelling voor passagiers die bij een ongeluk zijn gedood of gewond op 50.000 dollar te stellen. Tot dusver was 16.600 dollar Jaar en dag al waren we grote vrienden. De kennismaking was iet wat zonderling geweest, maar had meteen die hechte band gelegd. Hij stond als altijd op het brede trottoir voor een gewichtige instel ling. Ik liep er. maar even daarvoor had er een hond gezeten. Dus glib berde ik. maakte een reuzezwaai en zou zeker in de goot terecht zijn ge komen ware het niet dat een paar magere maar duidelijk sterke armen me plotseling omknelden. Ik rook een vochtige geur van leer en tabak en blikte omhoog in een oud verweerd gezicht met heel goedige ogen. Sindsdien waren we vrienden. Ook al werd ik nooit zijn klant. Hij was namelijk fietsenoppasser en de tijd, dat ik langs de paden peddelde is reeds lang voorbij. Toch was er altijd als ik zijn post passeerde een harte lijke groet. Soms alleen een hand op heffen. als er klanten waren of ik voortsnelde. Soms ook: ..Hoe gaat het?" en dan het altijd wederzijdse „best" of „goed". Automatisch gaat dat. Niemand verwacht wat anders. Waarom zou men ook? Met goed en best is de zaak afgedaan. Gistermiddag liep ik weer langs op weg naar iemand, die hoog ge noteerd staat en de hem toekomende stiptheid van zijn nederige bezoekers verwacht. Het zou dus alleen hand opsteken worden. In de verte keek ik al uit naar zijn leren jas, die ge barsten om zijn A.O.W.-rug sloot Maar er was geen leren jas! Er stond een blonde grote kerel bonnetjes af te scheuren. Mijn mannetje, mijn vriend weg! Draaierig in mijn knieën ijlde ik toe. Probeerde in bliksemtempo te herinneren: Wanneer was ik hier voor het laatst geweest? Een week, tien dagen? Toen hadden we nog ge roepen „Hoe gaat het?" en „Best" en lachend de hand opgestoken. Waar was hij nu? Toen opeens schoot me het ergste binnen: ik wist niet eens hoe hij heette of waar hij woonde. Het mannetje, mijn vriend van de fietsen stalling was hij, dat was alles. De blonde keek me ongeduldig aan. Wat wilde dat mens zonder fiets? Ik stond in de weg en ging een stapje opzij. Het was net druk met een moeder, die haar kind in het bakje achterop gezet wilde hebben en een brommer, die assistentie vergde. Toen de blonde klaar was. wendde hij zich af stapte een portiek binnen, diepte naar shag en vloei in zijn duffel. De tong uit de mond luisterde hfj naar mijn vraag: „Waar is uw voorganger?" Likkend keek hij me aan, haalde de schouders op, stak de brand in het sigaretje, zei toen: „Mens weet ik veel? Op stel en sprong moest ik hier beginnen. Droog brood heb je er nog niet van. En als het niet was...." Ik luisterde al niet meer. Droog brood plus A.O.W. Oud en arm. „Het gaat goed" Hoe en door wie worden fietsen- oppassers benoemd? Het gebouw binnen gaan en naar de directie vragen? „Weet u ook waar mijn mannetje, mijn fietsen- vriend gebleven is?" Weten directies waar fietsenmanne- tjes blijven? De blonde stond met boze ogen in het portiek. Er kwam een nieuwe fietser aan, die hem zou dwingen weer aan de bonnetjesgeverij te gaan. Onwillekeurig keek ik ook. Een oud verweerd gezicht met heel goedige ogen. Een oude rug maar nu in een royale winterjas. Een blinkend nieuwe fiets. Mijn mannetje, mijn vriend! Een opgestoken hand: „Hoe gaat het?" Hij glunderde: „Best." Was nog eens komen kijken naar het oude plaatsje. Opeens een week geleden bericht van een erfenisje gehad. Voorschot van de notaris, hij wees op de nieuwe jas en fiets. Pas toen ik, met een dom excuus te laat bij de hoog genoteerde zat, ontdekte ik dat ik nu nog niet wist hoe hij heette, mijn rijkgeworden vriend. Jesje en Josje De tekenaar van onze strip Jesje en Josje Is ziek geworden, zodat wij het een paar dagen zonder de belevenissen van de avontuürlijke tweeling moeten doen. Zo spoedig mogelijk hopen we de serie te vervolgen. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 KRO 8.55 uur eenakter van Harold Pinter „De Kamer". 9.55 uur concert door het Amsterdams Kunstmaandorkest met werken van Von Weber en Jurriaan Andriessen. Nederland 2 VPRO 8.01 uur weer een concert voor jonge mensen van de Amerikaanse tv. 8.50 uur cabaret-kroniek waarin prijswinnaars van het ICC-concours 1965 optreden in het Lurelei Theater. 9.35 uur een verhaal van Guy de Maupassant, gespeeld door bekwame Franse acteurs: „En familie". VANAVOND TE HOREN 32 Op de terugweg zei Chris: „Zie je, Christina, dat is het wat mij altijd weer verzoent met die man. Hij kan onmogelijk zijn, dwaas en roekeloos, in de grond weet hij heel best wat hij doet en hoever hij gaan kan. Vond je het niet reuzegeschikt van hem en zijn vrouw om voor die huzarensla te zorgen?" „Hij is en blijft een grote kwajongen", zei Chris tina obstinaat en ze spuwde eindelijk het stukje kauwgom uit. „Dat is het juist, hij weet een kind te zijn met de kinderen, hoe weinig ouderen is dat gege ven?" De wolkenbank was weer over de hemel getrok ken; er glansde geen enkel sterretje meer. Het leek minder koud, maar dat kwam zeker, omdat ze nu de wind achter hadden. Het ijsvliesje over de plassen knarste telkens met het geluid van vergruizeld glas kapot als hun wielen het aanraak ten. Op de grote verkeersweg moésten ze ook het kleine beetje licht doven, dat hun verduisterde lantarens uitwierpen. Wel was het Kerstmis, maar kon je de Duitsers ooit vertrouwen? Het was ver na het uur van binnen zijn. Kerstmis 1943! En nog altijd waren de Nederlan ders gedwongen hun weg te zoeken over de duiste re paden der illegaliteit H. H. VAN NIJNATTEN— DOFFEGNIES De winter bleef gelukkig zacht; daardoor was het in de bossen wel uit te houden. Ook de kans op ontdekking leek voor het ogenblik niet groot. Misschien was de sleur, waarin iedereen dreigde te vervallen, nog het grootste gevaar van alles. Het was een vaste regel, dat wie nu eenmaal in het Geheime Dotp werd opgenomen, niet meer in de maatschappij mocht terugkeren, behalve na tuurlijk tijdelijk opgenomen gewonde of in gevaar verkerende illegale werkers en buitenlandse pilo ten. Zij hunkerden naar actie. Van die dooie den nen hadden ze het moois al lang afgekeken; hout hakken, keldertjes graven voor groente en aardap pels, verbeteringen aanbrengen, een nieuwe hut bouwen, het werd zo eentonig zodra de prikkel van het gevaar ontbrak. Daarom slopen ze in de avond soms naar de grote weg. Wie weet wat daar passeerde? Gevaarlijke Duitsers, een N.S.B.-er, een spion. Hoe gemakkelijk konden ze er zo een overvallen, naar het kamp sleuren. In hun hart brandde de lust naar avontuur, de een hitste de ander op, aan de gevolgen dachten ze niet. Oom Chris deed dat wel en het was zeker niet met zijn toestemming, dat zulke dingen zelfs maar overwo gen werden. Hoe graag waren ze met de Ameri kaan meegegaan, die, door de ondergrondse gehol pen, de lange reis terug begonnen was dwars door drie bezette landen heen. Ook de gewonde jongen had, geheel hersteld, het Geheime Dorp verlaten. Nee, er was werkelijk nergens vertier. Zelfs de pomp gaf weer water en daardoor vervielen de tochten naar de eenzame hoeve buiten het kamp. De ruzies vlamden weer op, maar toch niet zo hevig als tevoren. Oom Chris kende de mensen nu en hij had grote steun aan tante Christina, die er wonderlijk slag van had de partijen tot elkaar te brengen en te verzoenen. Ze kon hartelijk lachen als twee families bij gebrek aan wapens en muni tie elkaar met aardappelen te lijf gingen Met een klem verwijt en een vriendelijk woord wist zij olie op de golven te gieten. Nee. in het algemeen beleefde het kamp een rustiger tijd dan de wereld daarbuiten. (Wordt vervo Igd) Hilversum I AVRO 8.05 uur concert van de Wiener Festwochen '65: het Berlijns Filhar monisch orkest speelt o.m. het vioolconcert van Bartók. 10.00 uur musical-muziek. 11.05 uur nieuwe platen. Hilversum II NCRV 8.10 uur op verder avontuur met boeren en burgers in Buitenveen. 8.35 uur steravondprogramma met veel muziek, een vreemd beroep en de wedstrijd. 10.45 uur orgelconcert uit Utrecht. 11.30 uur poëzie van Jan Hanlo. AAA'S^VWW^^AAAAAA^AAAAAAA/WWWWWOWWWW'

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 13