eep van het reus-achtige GOEDE-HERDERKERK ALPHEN-NOORD NADERT HAAR VOLTOOIING Kjjj» EEN LITERATOR OVER CALVINISME Jachthaven Pondje Wol weldra een feit? Uitbreidingsplannen in schuldig' Voorschoten Tomaten goed gevraagd op veiling Ter Aar NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 Door dr. C. RIJNSDORP 0M VOLLEDIG te zijn: de dichtkunst heeft twee polen: concentratie en expansie. Als Goethe dicht: Ueber allen Gipfeln ist Ruh'. In allen Zipfeln spürest du kaum einen Hauch. Die Vogel schweigen i Warte nur, balde ruhest du auch heeft hij een uiterste concentratie bereikt. Het panorama is duidelijk aards. Alleen achter het woord „ruhen" kan men een geheim vermoeden, maar het hoeft niet. Zie nu een begin van expansie bij Joseph von Eichendorff: Es war, als hatt der Himmel die Erde still geküsst, dass sie im Blütenschimmer vnn ihm nun traumen müsst. Die Luft ging durch die Felder, die Aehren wogten sacht, es rauschten leis die Walder, so sternklar war die Nacht. Und meine Seele spannte weit ihre Flügel aus, flog durch die stillen Lande als floge sie nach Haus. De ziel spant haar vleugels breed uit: dat is de expansie. Zolang zij door de stille landen vliegt, wordt gewoon gezegd dat ze vliegt. Maar dan volgt: als floge sie nach Haus. Alsof dus. en dan nog: naar huis, waar dan ook. De expansie is niet meer dan een gebaar. Het gevoel voor het oneindige gaat bij de romanticus boven de oneindigheid zelf. Nodig is de dithyrambische vervoering om de echte grenssituatie te scheppen, waarover we hier nadenken. Daar twijfelt de dichter meestel niet aan een inblazing van buiten. Om methodische redenen doen wij dit nog wel. De hoogtevrees is bij de dichter overwonnen, maar die was er dan toch. De dichter verricht hachelijke toeren. Het is alles van beneden af gezien. De dichter is "verhevenEn wat die grenssituatie betreft, is die wel ergens duidelijker uitgesproken dan in de beginregels van de eerste Duineser Elegie? Wer, wenn ich schrie, horte mich denn aus der Engel Ordnungen? und gesetzt selbst, es nahme einer mich plötzlich ans Herz; ich verginge von seinem starkeren Dasein. Denn das Schone ist nichts als des schrecklichen Anfang, den wir noch grade er tragen, und wir bewundern es so, weil es gelassen verschmaht, uns zu zerstoren. Eichendorff schreef: „als floge sie..."; Rilke zegt: gesetzt selbst, es nameenz. Hij voelt zich staan aan zijn uiterste grens en kan die grens nog maar net verdragen. Kan men Rilke hier een profeet noemen? Nee. Kan men deze en de andere Elegien profetisch noemen ?Ja. Het profetische kan men in het spraakgebruik losmaken van de profeet (zoals men wel gedwongen is het geniale los te maken van het genie). Profetisch is het spreken van een hoog punt af. In het panorama worden onvermoede samenhangen duidelijk. Alles ordent zich naar slechts DICHTKUNST HEEFT 2 POLEN enkele grote gezichtspunten. Zo kunnen ook toekomstige ontwikkelingen worden vooruitgezien. Maar men blijft binnen de horizon van het menselijke. Hoe welbewust blijft de torenwachter uit het tweede deel van Goethes Faust toeschouwer, als hij dicht: Zum sehen geboren, zum Schauen bestellt, dem Turme geschworen, gefallt mir die Welt. En hij eindigt met de woorden: Es sei, wie es wolle, es war doch so schön. Hoe duidelijk ontbreekt hier het profetische: de toren wachter is kijker (geen ziener), hij is de man van het panorama, hij overschouwt. Goethes torenwachter staat wel hoog, maar hij kijkt voornamelijk naar beneden, terwijl Rilke het buitenmenselijke instaart, al komt hij dan ook niet verder dan: „Gesteld dat Dichter zijn en dat is het wat ik in dit hoofdstukje wil zeggen is van een andere orde dan profeet zijn. De profeet geeft een boodschap door (meer dan eens tegen wil en dank), een tijding waarvan hij heilig overtuigd is dat hij die heeft ontvangen van buiten het menselijke bereik. Natuurlijk zijn er combinaties mogelijk: de dichter wordt profeet, de profeet openbaart zich tevens als dichter, maar dat is punt twee. De priester is hier niet in het geding. De priester onderhoudt het verkeer van de mens met de buitenmense lijke machten, in deze dienst gaat hij op. Zijn bezigheid is permanent; het optreden van de profeet is incidenteel. Het type van de profeet tekent zich in het Midden-Oosten en het Westen duidelijker af dan in het Oosten en het Verre Oosten. Het past beter in de sfeer van de actie dan in die van de meditatie. Een profeet wekt op tot handelen, minder tot denken. Boeddha, de tot verlichting gekomene, is voor ons besef in de eerste plaats leraar. Bovendien nemen in zijn systeem God of de goden slechts een onbelangrijke plaats in. Het zijn de profeten uit het Oude Testament die ons het begrip pregnant aan de hand hebben gedaan. In de primitieve culturen lag en ligt het profetische, priesterlijke en dichterlijke meer door elkaar, misschien als herinnering aan een verloren paradijstoe stand. Gods openbaring maakt gebruik van het bestaande, maar schept daarbij een duidelijke differentiatie. Een oudtestamentisch profeet kan dichter zijn, zoals Jesaja, maar Amos was het niet. David was in de eerste plaats gezalfd koning, strijder van de oorlogen des Heren, volksleider, geen dichter-musicus van professie, indien zulk een beroep toen bestond. Zijn functie verleende diepgang en profetische draagwijdte aan zijn dichterlijke inspiratie. Men spreekt dan ook van koning David en van de psalmist, niet van de profeet David. In geen andere wereldgodsdienst heeft de profeet zulk een scherp profiel als bij de Islam. De aloude samenvat ting van de Moslimse leer: „Er is geen God dan Allah en Mohammed is Gods Gezant", deze oerbelijdenis waaruit de latere geloofsleer zich heeft ontwikkeld, kan als profeti sche boodschap niet kernachtiger en efficiënter. Geen geschikter manier ook om aan de boodschapper zo'n unieke plaats te verzekeren. In het Oude Testament daarentegen is de profeet niets, zijn boodschap alles. De God van de oudtestamentische profeten wordt er des te betrouwbaarder en groter door. Mohammed als profeet is een overbelichte figuur: hij is de profeet en om zo te zeggen de tweede tafel van zijn eigen wet Volgende artikel: Reuzen op de aarde. LEIMUIDEN Het xiet er naar uit, dat met de aanleg van de jachthaven bij Pondje Wol weldra een begin kan worden gemaakt. B. en W. van Aals meer hebben de gemeenteraad al thans voorgesteld het daartoe beno digde perceel water en rietland in de Westeinderplas beschikbaar te stellen. Morgen neemt de raad hierover een beslissing. Het ligt in de bedoeling het water en rietland in erfpacht te geven aan de vorig jaar opgerichte N V. Maat schappij tot exploitatie van het Prin- cesse-paviljoen Westeinderplassen. Eerder heeft de N.V. de jachthaven De Blauwe Beugel aangetrokken, waar mogelijk een zeilsdhool zal wor den ingericht. Het open complex na- by Leimuiden is daar niet zo voor geschikt. Wat De blauwe Beugel betreft staat de N.V. een uitbouw van de steigers voor ogen tot een ruimte van ^BUTAGAS D. Parlevfiet Johz. Princestraat 6a Katwijk aan Zee Tel. 4810 55' VOORSCHOTEN Zoals wij in on ze editie van zaterdag al schreven, zit Voorschoten financieel gezien aller minst op rozen. De concept-begroting voor 1966 wijst een tekort aan van 183.119,71 ruim 63.000 meer dan over 1965. De bouw van het instructie- bad en de aula op de algemene be graafplaats eisen belangrijke bedragen aan rente en afschrijving, terwijl ook de uitbreiding van het scholenbestand de nodige kosten met zich meebrengt. Ook in de toekomst zullen veel voor zieningen moeten worden getroffen, zoals de reconstructie van de Veurse- weg/Leidseweg, de deelneming in de gemeenschappelijke vuilverwerking, de aansluiting op de rioolwaterzuive ringsinstallatie van de gemeente Lei den, de reconstructie van de dorpskern en de restauratie van het Ambachts huis en het Schoutenhuis. Het bedrag van de ongedekte te korten tot en met het dienstjaar 1963 is voorlopig berekend op 231.623,38 In de ontwerpbegroting van het dienstjaar 1965 was als voorlopig be drag tot en met het dienstjaar 1962 132.103,89 vermeld, terwijl het be drag van de ongedekte tekorten tot en met het dienstjaar 1964 voorlopig is becijferd op 335.496,92. KRITIEK De begroting uit enige kritiek ten aanzien van de financiële verhoudings regeling Rijk/Gemeente en men vraagt zich af, of het streven naar een te grote perfectie in dit opzicht niet ver lammend werkt. Per 1 januari 1966 bedraagt de vaste schuld ƒ30.076.034,50, waarvan rijks voorschotten 9.063.431,34. Aan kas geld is uitgezet een bedrag van ƒ500.000, terwijl het tegoed in reke ning-courant bij de n.v .Bank voor Nederlandse Gemeenten op 19 oktober j.l. 1.546.598,21 bedraagt. Aangezien ten laste van laatstgenoemd bedrag nog diverse grondaankopen van rond 1,2 miljoen moeten worden betaald, geeft het rekening-couranttegoed in feite een vertekend beeld van de kas- positie aan. Voorzieningen Met de toeneming van het aantal in woners (op 1 januari 1965 17.585 en geraamd voor 1966 18.450 inwoners) breidt ook de behoefte aan aanvullen de voorzieningen uit. In 1966 zullen worden voortgezet: af werken bouwrijpmaken „Vlietwijk III", bouwrijpmaken „Adegeest", „Boschgeest". „Station Oranjekade" en „Noord-Hofland", voorbereiding en grondaankoop „Boschgeest", „Noord- Hofland" en „Bijdorp I en II", de bouw van 93 eengezinswoningen in „Boschgeest" cn van 156 etagewonin gen in „Noord-Hofland" (alles wo- ningwetbouw), reconstructie dorps kern inclusief demping van een ge deelte van de Kerksloot, complex in- structiebad c.a., reconstructie Leidse- weg/Veurseweg, gemeenschappelijke regeling vuilverwerking, voorzienin gen ten behoeve van de overschake ling op aardgas, uitbreiding nutsbe drijven, voorzieningen waterbedrijf, verbetering Gereformeerde school en de bouw van een openbare en een prot. chr. school voor g.l.o. resp. in „Adegeest" en in „Vlietwijk". Plannen In 1966 zal begonnen worden met het bouwrijpmaken van „Bijdorp I", woningwetbouw, aanleg parkeergele- genheden, voorbereiding bouw zwem bad. aansluiting op de rioolwaterzui veringsinstallatie van de gemeente Leiden, saneringsplan Schoolstraat (deelplan I), voorbereiding sanerings plan (deelplan II), aansluiting Prins Bernhardlaan/Wijngaardenlaan, ver wijdering tramrails en bijbehorende bestratingswerkzaamheden School straat, verbetering huisvesting ambte lijk apparaat, voorbereiding uitbrei ding raadhuis, restauratie dorpspomp en twee eengezinswoningen bij de al gemene begraafplaats. Voorts staat voor 1966 op het pro gramma de bouw van verschillende scholen, waaronder de bouw van een school voor prot. chr. kleuteronder wijs, en een noodvoorziening voor prot. chr. kleuteronderwijs in „Bosch geest". In 1967 en 1968 zal worden begon nen met de aanleg van parkeergele- genheden, de aanleg van een tweede sportveldencomplex, de voorbereiding van de aanleg van sierbestrating Schoolstraat, van verbetering van het Ambachtshuis en het Schoutenhuis en van het saneringsplan (deelplannen III, TV en V), de bouw van een cen traal gebouw voor de gemeentebedrij ven en van verschillende scholen, waaronder de bouw van een prot. chr. u.l.o. Woningbouw Voor wat betreft de woningbouw: tot dusver zijn in het jaar 1965 in Voorschoten i70 woningen gereedge komen, terwijl nog 268 in aanbouw zijn, waarvan 84 woningwetwoningen. Voor de aankoop door de bewoners van gemeentelijke woningwetwonin gen bestaat slechts geringe belang stelling. De verkoop van premiewo ningen wordt overwogen. De sportnota zal in het begin van )66 aan de gemeenteraad worden aangeboden. Vóór kerstmis zal het carillon in de gemeentetoren worden aangebracht. n.v. Nederlandse Gas Unie ver wacht, dat wanneer de financiële mo gelijkheden bij de gemeenten aanwe zig zijn, de ombouw op aardgas in een tempo van 500.000 aansluitingen per tot stand zal kunnen worden ge bracht. Onvoorziene omstandigheden voorbehouden wordt aangenomen, dat de omschakeling in Voorschoten in de tweede helft van 1966 zal zijn gerea liseerd. De beplantingsdienst zal ƒ53.403,92 meer gaan kosten, de reinigingsdienst 19.763,89. Het elektriciteitsbedrijf heeft een begroot gunstiger bedrijfs resultaat van 11.000: het gasbedrijf wenmin een nadelig saldo te zien geven. Diamanten jubileum van De Lofstem WOUBRUGGE Ter gelegenheid van haar 60-jarig bestaan geefi de christe lijke gemengde zangvereniging De Lof- stem maandag 8 november een jubile umuitvoering in de hervormde kerk. Behalve de jubilerende vereniging verlenen medewerk.ng de christelijke gemengde zangvereniging Excelsior uit Leiderdorp, het kinderkoor De Kleine Lofstem, de sopraan Aleida Verdoes, de organist Huug Boer, alles onder leiding van de dirigent Hans Boelee. Aanvang half acht. Na afloop recipieert het bestuur in gebouw ImmanueL WOUBRUGGE In oktober werd bij de rijkspostspaarbank ingelegd f 9951,47 en terugbetaald t 5114,41 WOUBRUGGE Morgen wordt dank dag voor het gewas gehouden. De dienst in de hervormde kerk wordt geleid door ds. Kempenaar die in de geref. kerk door ds. Dethmers. Beide diensten begin nen om half acht ALPHEN. Er wordt naar ge streefd, de Goede Herderkerk, het nieuwe gebouw voor de Gereformeer de kerk van Alphen aan den Rijn- Noord. met bijgebouwen, deze maand in gebruik te nemen. Zoals gebruike lijk bij dergelijke bouwwerken is dat wel enige tijd later dan werd gehoopt, maar de aannemers hebben dat tegen woordig niet allemaal in eigen hand. Men moet zelf herhaalde malen op materialen wachten Het is mogelijk, dat ook van de op timistische kant te bezien. We hoorden dezer dagen een meubelhandelaar tot een klant zeggen: als het er dan ein delijk is. heb je er nóg meer voldoe ning van. Zo zal het wellicht straks ook met deze kerk zijn, waarvan de Belangstelling; voor kasaugurken stijgt TER AAR In het afgelopen sei zoen zijn er enkele kwekers geweest, die de teelt van augurken in kassen hebben beproefd. Dat is over het al gemeen goed uitgekomen, zoals ook elders in het land. Voor het komende jaar zijn er meer kwekers die dit produkt in hun kassen willen uitplarrten. Het bes>tuur van de groenteveiling heeft in verband hier mee een voorlichtingsavond belegd in de kantine van de veiling op woens dagavond 3 november. Deskundigen van de proeftuin zullen voorlichting architecten v. d- Bom en Ingwersen een mooi geheel hebben gemaakt. Kerk met vergaderlokaliteiten en kosterswoning, consistorie enz. Nadat het complex lange tijd „om heind" is geweest, is het nu zo ver. dat met de afwerking van het terrein begonnen, wat gedeeltelijk door de gemeente en voor een klein deel door de kerk moet worden bekostigd. De kerk krijgt ongeveer 450 gewone zitplaatsen; met uitschuifbankjes is het aantal op te voeren tot ongeveer vijfhonderd. Er is ruimte gelaten voor een avondmaalstafel voor zestig per- n. Dat in het gebouw ook verga derlokaliteiten zijn opgenomen, bete kent een uitkomst voor het vereni gingsleven. Ds T om weer thuis Hoe het precies zal gaan by de officiële opening staat nog niet vast. Men hoopt dat ds. Tom zover hersteld zal zijn. dat hij de plechtigheid kan bijwonen, wellicht er mede leiding aan kan geven. Ds. Tom, die na zijn val enkele weken in de Annakliniek te Leiden werd verpleegd is inmiddels weer thuis gekomen, d.w.z. in de nieu we pastorie aan de Wielewaalstraat. Daar hij de eerste drie maanden het gebroken heupgewricht niet mag ge bruiken. leert hij zich bewegen op krukken. Daarin hoopt hij aan het eind van de maand zo geoefend te zijn dat hy. zoals hij uiteraard vurig hoopt, de ingebruikneming kan meemaken. De kerk met bijgebouwen zal t.z.t. voor ieder ter bezichtiging worden opengesteld. TER AAR Al was de kastomaten dan niet zo groot als de vo rige week. er waren er toch nog wel genoeg voor de buitenlandse handel, die echt trek in had. West-Duitsland. En geland en Zweden waren aan de knop dat betekende dat de prijs goed op peil bleef. De kwaliteit is nog heel goed, aardoor vrijwel alle partijen geschikt jn voor de export Het binnenland stel de zich opnieuw tevreden met de niet voor export, geschikte partijen, waai der de meeste zomertomaten vallen. Kassnijbonen van heel goede kwaliteit werden goed betaald, tot over de twee gulden per kg. De aanvoer is echter niet groot meer. Ook de laatste pronkbenen wisten het tot over de gulden per kg te brengen. Heel goede kwaliteit stambonen stond hoog genoteerd. Er is weer witlof, nog niet veel, n de kwaliteit is prima. De prijs ligt heel stuk boven de gulden per kg. Andijvie moet het nog met een tigc prijs doen, er is niet voldoende vraag Spinazie Er Is ook nog steeds spinazie, de kwaliteit uiteenloopt, wat in de prys duidelijk wordt weergegeven. Een kleine aanvoer waspeen van tige kwaliteit wordt goed betaald, als soepgroenten, die zo nu en aan eens worden aangevoerd. Bloemkool was er minder dan heen De belangstelling voor dit artikel blijft goed, waaïxloor de prijs zich te handhaven. De kwaliteit is ovei algemeen heel goed. Sla. zowel van de koude grond als uit de kas. is van behoorlijke kwaliteit wordt matig gehonoreerd. De spruiten maakten in de afge lopen week een prijsval door. Dat gebeurde vrijdag, toen meer dan een dubbeltje per kg lager werd be taald dan in het begin van de week. De kwaliteit is steeds prima, veel beter dan vorig jaar in deze periode. Fruit was er maar weinig. De kwa liteit was matig, de prijs goed. Koolsoor ten bleef men behoorlijk betalen. De aanvoer was matig hoog, zodat de vraag goed kon blijven. ongeveer tweehonderd ligplaatsen. Er zal bovendien een aantrekkelijk café-restaurant worden gebouwd. Veel materiële schade in Hazerewoude HAZERSWOUDE Zaterdagavond om ongeveer zes uur zijn by de koffietent Rijnstreek twee personenauto's op elkaar gebotst. Niemand werd gewond; de ma teriële schade was groot. Ter hoogte van 't Zwaantje verloor zaterdagavond een student de macht over het stuur van zijn personenauto. Hij ramde een vrachtwagen, waarvan de chauffeur juist wegreed na een lekke band gerepareerd te hebben. De perso nenwagen moest worden weggesleept. Gistermorgen raakte een inwoner uit Koudekerk aan de Rijndijk met zijn vrachtwagen van de weg af. Via de vangrail kwam hy nog juist op de Rijn oever tot stilstand. Een gedeelte van de vangrail en de vrachtwagen werden zwaar beschadigd. Het ongeluk was vooral te wijten aan het weer. Bazaar Oude Wetering OUDE WETERING De bazaar die zaterdag werd gehouden ten bate van de A.R.K. (restauratie GereL kerk) heeft f 4.173 opgebracht. OUDE WETERING Op het veeteelt bedrijf van de heer Jac. Weststeyn werd zaterdag een big geboren met een mis vormd hoofd. Het dier had wel een hoofd twee snuiten en drie ogen. Dat is, aver kan worden nagegaan, nog nooit voorgekomen. De heer Weststeyn heeft het dier maar tot zondagmiddag in leven kunnen houden. Flinke drukte aan de veilinig R'arendsveen ROELOFARENDSVEEN Met de buitenbloemen is het nu gebeurd. De afgelopen week evenwel was de aan voer nog zeer groot. De aanwinst van 30 nieuwe veilingkarren was voor de kwe ker nauwelijks merkbaar. De aanvoer van chrysanten, en dan vooral ook de geplozen soorten, van buiten verminder de. Deze ruimte werd echter ruimschoots ingenomen door de aanvoer van chry. santen uit de kas. In het midden van de algelopen week was de beloning voor de kweker intus sen op een redelijk peil gekomen en de goede tros kwam toen op een prys van rond een gulden per bos. De zon bleef de te velde staande gewassen koesteren en het was te begrijpen dat men met een betere prys de reeds afgeschreven percelen chrysanten naliep om er nog eens het mes in te zetten. Het gevolg was dan ook veel aanvoer van mindere kwaliteit. Dit veroorzaakte wel een enorme aan voer maar tevens een prijsdaling. Maandag was de aanvoer vanwege het slechte weer behoorlijk teruggelopen met het gevolg dat de prijzen weer aan trokken. Dit was ook het geval bij de Am. anjers die nu weer een belangrijk betere vraag voor export veritregen en voor de simsoorten tot boven de dertig cent per stuk kwamen. Er is tihans ook een behoorlijke aanvoer van rozen met grote partijen Carol en Garnette. Iris Wedgewood bracht het tot f 3,65 per bos. Van de aangevoerde fresia Gol. den Yellow is maar een enkele party goede kwaliteit en lengte. Ook hier- begon de export een bredere be langstelling te tonen. In de komende weken is er nog een vrij grote aanvoer te verwachten van chrysanten uit de kas. Over enkele we ken zal de kweker aandacht gaan schen den aan het forceren van bolgewassen, ROELOFARENDSVEEN In restau rant De Woelige Baren speelde bridge club DWB de tweede ronde van de on derlinge competitie. De uitslag: 1. Huig- sloot—Bakker 134 (233), 2. Koek—Stra- ver 120 (237), 3. Gebr. Van Klink 114 (222), echtpaar v d Meer 108 (237) 5 Turk—Klein 106 (200), 6. Muskens—v. d Meer 104 (235). 7. Koek—Verdel 103 ƒ203), 8. Van Haestregt—Van Veen 102 (206), 9. Casper—Van Klink 102 (190), 10. Ceulemans—Van Berkel 100 (225), 11 dames Koek—Straver 95 (188). Castelluml bleef in eerste klas ALPHEN Een door invallers ver zwakt K.V.C. 2 uit Katiwijk. heeft tegen Castellum 1 geen enkele kans gehad. Bij Castellum ontbraken Arie de Jong en Rens de Groot, die door Arie den Ouden en Gert Verhoeff verdienstelijk werden vervangen. Door deze overwin ning heeft Castellum zijn eerste plaats in de eerste klas behouden, al moet de ze gedeeld worden met S.V.L. 1 en L.U.S.V. 2 Kon K.V.C. in de eerste set de neder laag tot 15—9 beperken, in de tweede en derde set was Castellum oppermach tig en won dan ook met 150 en 15—2. Het tweede herenteam speelde deze week niet, en moest zijn eerste plaats prijsgeven aan Donar 2. dat met een wedstrijd meer gespeeld een punt voor sprong heeft. Een goed spelend In de Moriaen 2 heeft kans gezien Castellum 3 in eigen huis een gelijk spel af te dwingen. Na Dn 2—0 voorsprong wisten de Leidena- ïn sterk terug te komen, om alsnog tot :n verdiend gelijk spel te komen. Bij de dames zag het eerste team weer geen kans om tot winst te komen. Tegen Raaphorst werd met een enorm enthou siasme gespeeld, maar dat was niet vol doende om deze geroutineerde dames in Wassenaar een punt afhandig te maken. Drie kleine setnederlagen bepaalden de eindstand op 30. Tegen het sterke Donar 1 heeft het tweede damesteam weinig kans gehad. Opnieuw moest men met een gewijzigd team uitkomen, wat het teamverband niet ten goede kwam. Uitslag 30. ALPHEN AAN DEN RIJN VERHUISD C. DEELSTRA is verhuisd van P. Floriszstraat 154 naar 156 Het telefoonnummer blijft 01728—23391

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9