Het geheime dorp VARA kreeg een ton van dankbare leden BRINK AEG Favorit-R .7 DINSDAG 2 NOVEMBER 1965 fthfbgolven.ethergolven.ethergoiven-ethergoivén ithergolven-ethergolven-ethergoiven-ethergolven- Krijgt Engeland ook zijn tv-eiland? (Van o s radio- en tv-redactie) LONDEN Al is het niet het ge sprek van de dag de Engelsman zit niet verlegen om commerciële tele visie toch wordt er hier gepraat over de te verwachten komst van een commerciële tv-piratenzender op zee. Juist buiten de Britse territoriale wate ren, voor de kust van het graafschap Essex zou „Tower-Tv" binnen afzien bare tijd van een eiland af gaan zen den. Ditmaal wordt het geen kunstmatig I eiland. De firma Heeft maar beslag gelegd op een stukje niemandsland, d.w.z. een van de betonnen kunsteilan den, welke tijdens de Tweede Wereld oorlog in zee werden gebouwd om er geschut op aan te brengen. Men ver wachtte toen een Duitse invasie uit zee via zuid-oost-Engeland en met ge- schutsstellingen buiten de eigen wate ren wilde men de vijand al opwach- Nu liggen deze betoneilanden daar als vreemde bakens, niemand doet er iets mee. Vandaar dat de nieuwe ether piraat eens een kansje wil wagen. Er is sprake van een 100 meter hoge zend mast. welke spoedig op het eiland zal verrijzen. Een datum waarop de uit zendingen zouden beginnen is nog niet genoemd. HILVERSUM I 4 Spectrum, door Klaas A. Posthuma. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gesproken brief uit Parijs. 19.10 Gamelan: Indonesisch program ma. 19.40 Het Orff Schulwerk, op school en gezin, muzikale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Wie waagt die zingt: volksliedjes. 20.30 Vier Sans. radiostrip (1). 21.00 Dansensemble. 21.15 Radar, radiop- riodlek. 21.50 Promena de-orkest en zangso' te (opn): amusements muziek. 22.25 Ik gi' ->fdat.... praatje. 22.30 Nieuws. 22.40 Akte. tciten. 23.00 Dans en jazzmuziek. 23.55—24.t J Nieuws. HILVERSUM II 298 m KRO 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Stereo: Metropole orkest. 20.00 Radiokoor. kamerorkest i Receptie besloot feesten Klassiek strijkkwartet (gr.). 21.55 Gewijde muziek (opn.) 22.15 Zie, ik maak alli nieuw, een programma over godsdiei vorming, thuis ver gt school (5). 22.30 5 Lichte grammo- iuziek. 23.55—24.00 Nieuws. 22.40 Epiloog. NEDERLAND I: NTS: 19.00 Nieuws in 1 kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.33 Engelse les. 20.00 Journaal. AVRO: 20.20 Parlementaire spiegel. 20.40 Have gun. will travel. TV-fllm. 21.05 Interpellatie: ongerepeteerde vraaggesprek ken met Nederlanders uit het voorste gelid. 21.40 Helpers weg....eerste ronde!: reportage van amateur bokswedstrijden. NTS: 22.23 Journaal. TELEAC: 22.45 Samen leven nu en morgen (les 5): Het vraagstuk van de econo- (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM De VARA-feesten, met vele evenementen, zijn achter de rug. Gisterochtend was het ter ere van een vrolijke radio-uitzending een ge zellig va-et-vient in het Amsterdamse Parkhotel, nadat mr. Burger een korte herdenkingstoespraak had gehouden, welke zoals te doen gebruikelijk om 7 en om 8 uur nog vóór het nieuws werd uitgezonden. In de loop van de morgen was er een grote personeelsbij eenkomst in de studio en 's middags werden de feesten officieel besloten met een drukbezochte receptie, hoewel toen het jubileumconcert nog moest Van haar dankbare leden ontving de VARA de som van ca. 100.000 en er zal nog meer komen. Wie het meest van de feestvieringen geweten heeft, moet wel voorzitter Burger zijn, want die heeft, nog juist voor zyn afscheid over een half jaar immers geeft hij de voorzittershamer over) ontelbare toespraken en redevoe ringen moeten houden. In de personeelssamenkomst was ook hij het, die een klinkende rede hield, waarna Pier Tania als vice-voor- zitter van de groepsraad (voorzitter Bob Spaak miste alles, want hij ligt met ischias in bed) het personeelsge- schenk aanbood: acht grote abstracte schilderijen van de Amsterdamse kun stenaar Eugene Brand, bedoeld om er het nieuwe in aanbouw zijnde studio- deel mee op te sieren. Een van deze schilderijen bood hij 's middags ter receptie nog eens symbo lisch aan, maar niet dan nadat een hele rij andere sprekers aan het woord was geweest. POLITIEK Frank en vrij, opener in deze dan ooit, heeft de jubilerende VARA zich in de eerste plaats een politieke organi satie getoond in deze weken. Ook ter receptie, waar opnieuw de heer Burger zelf het roer in handen had, de inlei ding uitsprak en de sprekers aankon digde, kwam dit helder uit Onder de aanwezigen zag men prof. Scholten, voorzitter van de Radioraad, de heer M. van Veen, regeringscommis- voor het Radiowezen, voorzitters van PvdA, Kamerfractie en NVV, Staatssecretaris ir. S. A. Poshumus van verkeer en waterstaat, loco-burgemees ter en wethouders van Hilversum en burgemeester Van Hall van Amster dam (de receptie werd in de hoofdstad gehouden), vele bestuursleden van so cialistische bonden en verenigingen, alsmede enige omroepbestuurders: de voorzitters en hoofddirecteuren had den hun gelukwensen al aangeboden NEDERLAND II: TV-film. KRO: 20.50 Demonstratie van slaginstrumenten. 21.50 Onze man in Keulen. 22.15 Journaal RKK: 22.20—22.45 Bijbel voor alleman?, programma over de Bijbel. BELGIE: Nederlands progr. Kan 2 en 10: 19.00 Zandmannetje 19.05 De woonschuit, filmklucht. 19.20 Tienerklanken. 20.00 TV-nws. 20.25 Ontdek de ster, wedstr. 21.15 Blinden, deelnemers aan onze maatschappij. (Progr. v. d. NTS/KRÓ). 22.10 Frledrich xin, Bach, Mo- l&ueUcf HILVERSUM I 402 m: VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.23 Uitgeslapen: lichte grammofoonmuzlek en reportages. 8.00 Nieuws. 8.10 Uitgeslapen: lichte grammofoonmuzlek en reportages (verv.) 9.00 Van alle markten thuis, praatje. 9.05 Klassieke orkestmuziek (gr.) 9.35 Water standen. VPRO: 9.40 Verzet, overdenking. VARA Lichte grammofoonmuzlek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Klein Radiokoor met planobege leiding: Klassieke liederen. 12.00 Stereo: Licht instrumentaal septet. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouwi 12.30 Salonorkest en zangsoliste. 13 00 Nieuws. 13.10 Aktualitleten en kalen der. 13.25 Lichte orkestmuziek (gr). 13.45 Gesproken portret. 14.00 Radiokamerorkest: klassieke en moderne muziek. 15.00 Voor de jeugd. (Om 16.00 Nieuws). 17.00 Voor de zieken. 17.30 Promenade-orkest en solist: mo- ning. 7 20 Oude kamermuziek (gr.) 7.45 Ra diokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek (gr.i 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammofoonmu ziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de huis vrouw. 10.10 Radiokamerorkest: oude mu ziek. 10.30 Morgendienst. 11.00 Klassieke ka mermuziek (gr.). 11.30 Lichte grammofoon- muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- er tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Variant: repor tages en lichte grammofoonmuzlek. 13.30 Lichte grammofoonmuziek. 14.00 Boeren e~ burgers in Buitenveen. hoorspel (deel 31 (herhaling van donderdag 28 oktober jl. 14.25 Klassieke kamermuziek (gr). 15.1 Omroeporkest (opn moderne muziek. 15.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. ieugd. 17.00 Hoorspel voor de jeugd. 17.15 Eurojazz (gr). 1750 Overheidsvoorlichting: MODE NIEUWS Modieuze baret innerts-imitatie. In zwart en bruin. 16,95 Amsterdam Dtn Haag Rotterdam Kalvtrstr. 23 Spuistr. 42 K. Hoogstr. 1 Ook telefonisch te bestellen 020 - 234677, Amsterdam. Bestelnr. B13 tijdens een besloten diner verleden week. Er waren vele bloemstukken en tal van telegrafische en schriftelijke geluk wensen en de receptiezaal liep vol met leden van de VARA-verenigings- raad, zodat het een drukte van belang BONDGENOTEN Onder luid applaus werd drs. G. Ne- derhorst als eerste spreker verwel komd. Hij zeide o.m. „dat wij leven in een tijd waarin de omroepen de poli tiek duidelijk maken aan het volk en dat het juist zo belangrijk is wanneer een vereniging, gedragen door haar le den en in het besef van maatschappe lijke vraagstukken geschoold, dit doet." „Er zijn mensen die nog altijd „Foei!" roepen wanneer in de Kamer de relatie van de PvdA-fractie met de VARA blijkt, maar deze beide zijn bondgenoten in de strijd tegen traditio neel denken, komen op voor de mens in nood en kunnen elkaar niet missen. Immers: in de nood leert men zijn vrienden kennen", aldus drs. Neder- horst, die warm werd toegejuicht. Dr. Tans, voorzitter van de PvdA, herinnerde eraan hoe hij het hoofdbe stuurslidmaatschap van de VARA heeft moeten opgeven om zijn huidige functie te kunnen gaan bekleden. Luid riep hij uit: „De VARA zal zijn en blijven een socialistische omroep, zij zal haar taak vervullen in zelfstandig heid, in loyaliteit jegens zusterorgani saties en in openheid ten opzichte van anderen, zij is het juiste kompas om in deze tijd op te varen!" Beide sprekers boden de VARA ge schenken onder enveloppe aan: later meldde mr. Burger dat hij staande de receptie 50.000 voor de vereniging had ontvangen. Van de directie van de Arbeiderspers krijgt de VARA een gro- te wandschildering in het nieuwe deel van het studiocomplex. Nog meer re- ceptiegangers boden gelukwensen aan. 's Avonds vonden de VARA-feesten een fraaie bekroning in het jubileum concert, gegeven door het Radio Fil harmonisch Orkest en de pianist Artur Rubinstein, onder directie van Willem van Otterloo en via de radio te horen. Op de televisie zag men nog de toekomstdocumentaire van Gabri de Wagt, waarover wij reeds schreven. Vrouwen in de bres voor eega- verslaggevers KOPENHAGEN Elf verontwaardigde vrouwen van verslaggevers en redac teuren van de Deense televisie-nieuws dienst hebben geëist, dat er een einde komt aan de in het openbaar geuite klachten dat hun mannen niet hard genoeg werken. Hun protestbrief aan de dagbladen is een nieuw element in het openbare geschil over het feit, dat de televisie een 20-tal journalisten in dienst heeft om gemid deld een half uur nieuws per dag uit te zenden. De nieuwsuitzendingen van de televi sie, die ongeveer een maand geleden zijn begonnen, hebben ernstige kritiek ondervonden, omdat zij vervelend zou den zijn. Twee parlementsleden heb ben de minister voor cultuur, die de televisie onder zich heeft, gevraagd mee te delen hoeveel mensen er mede werken aan de nieuwsuitzendingen en zijn mening te geven over de kwaliteit en de inhoud er van. Verder heeft het parlement een gron dig onderzoek gelast naar de financiën van radio en televisie, speciaal met het oog op de salarissen. De Britse PTT zal op 1 juni 1966 speciale postzegels uitgeven ter gelegen heid van het Wereldvoetbaltoernooi. Op 14 oktober 1966 geeft de Britse PTT speciale zegels uit t.g.v. de 900ste ver jaardag van de Slag om Hastings. De elndwedstrijden voor de Wereld Voetbal beker worden van 11 tot 30 juli in Groot- Britannië gehouden. Brick Bradford lit de Haagse hof geplukt. D.e vaatwasmachi: Prijs met ingebouwde ontharder: f 1298,- Prins-moordenaar doet Amerikaanse tv proces aan (Vanonzeradio-entv-redactie) NEW YORK Allemaal even terug duiken in de historie s.v.p.: de uitgewe ken Russische prins Felix Yoessoe- poff.weet u het nog? Juist, hij was de man, die 49 jaar geleden de beruch te monnik Raspoetin vermoordde. U meent, dat dit verre geschiedenis is? Pas dan op. De prins leeft nog, woont hier en is 79 jaar. Hij heeft het net work CBS een proces aangedaan, om dat deze tv-maatschappij een soort his torisch spel, inhoudende „de moord op Raspoetin" heeft uitgezonden en daar in de goede naam van zijn echtgenote aantastte. In de reconstructie van de moord heeft CBS een tikkeltje geromanti seerd. Men liet de vrouw van prin» Felix een heldinnenrol spelen, of... een minder fraaie rol soms? In elk| geval in het spel was zij het, die door haar echtgenoot als lokaas werd ge bruikt om de hof-intrigant, niet wars van aantrekkelijke dames, te lokken naar de plaats, waar hij werd ver moord door haar wachtende gemaal. Wie had kunnen dromen, dat de prins nog leefde? Maar ja, hoor, hij sprong onmiddellijk in het geweer. „Het is een regelrechte leugen!", riep hij uit, „mijn vrouw had er niets mee te maken!" En hij daagde CBS voor het gerecht, een schadevergoeding van ongeveer 500.000 eisend wegens tasting van eer en goede naam. CBS intussen ontkent de fantasie en romantisering niet, maar voert ter ver dediging aan, dat de moord tot de ge schiedenis behoort en dus „publiek do mein" is, d.w.z. men mag er wel een eigen tintje aan geven. Een interessante en penibele saak voor de heren rechters. KRO verstoorde rust in Brabants dorpje HAAREN Met niet minder dan tien Nederlandse jeugdcircussen heeft de KRO gistermiddag dit rustige Bra bantse dorp op stelten gezet. Er werd een programma opgenomen, dat op za terdag 27 november, wanneer de jubi- laresse (veertig jaar) de hele dag op het scherm zal zijn, wordt uitgezon den. klassieke iiedei 18.30 Het spektrum.: christelijke organisaties. 8.50 Lichte grammofoonmuziek. mofoonmuziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Van 1 tot^uur: aktualitcitcn.10.05_ Betty licht i 1.00 Nieuws. 11.02 Vai Kees: licht muziekprogramma (gr) en praal je. 12.00 Nieuws. 12.02 Van uur tot uui aktualiteiten. 12.05 Lichte grammofoonmu ziek. 13.00 Nieuws. 13.02 Van uur tot uui aktualiteiten. 13.05 Bert: licht muziekprc gramma (gr.). 14.0 0 Nieuws. 14. aktualiteiten. 14 05 Even^ draaiei rieerd muziekprogral NRU/AVRO: 15.00 15.02 Lichte grammofoonmuziek. i Spiegel I jj met Bob David- VANAVOND TE ZIEN Ned. 1 AVRO 8.20 uur parlementaire rubriek. 8.40 uur aflevering van de Richard Boone-strip. 9.05 uur weer een onvoorbereid gesprek tussen journalisten, en iemand die ,,in het nieuws is". 9.40 uur amateurboksen. Ned. 2 KRO 8.01 uur (NTS) tweede deel van het programma over Daniël Boone in de serie ,,Het grote avontuur". 8.50 uur slaginstrumenten in het orkest, demonstratie door leden van het Concertgebouworkest. 9.50 uur reportages uit de Bondsrepubliek. VANAVOND TE HOREN 8.05 uur volksliedjes van overal: Coby Schreyer ontvangt gasten. 8.30 uur radiostrip: een veertiendaags bridge-avondje. Eerste af levering. 9.15 uur periodiek Radar. Hilie, i II KRO 8 uur uitvoering van Messe des Morts van J. Gilles door het Ra diokamerorkest en -koor alsmede instrumentale en vocale solisten o.w. Erna Spoorenberg. 9.20 uur reisindrukken: Tanzania 1965. 10.45 uur Disco rendez-vous met Victor Conselman. POTTER'S CATARRH PASTILLES Hoe zoeken ze het allemaal uit! De directeur van het Amstelhotel, de heer D. de Bes. heeft verteld dat van elke honderd Nederlanders er slechts één wel eens in een restaurant eet. Nooit er een idee van gehad dat ik geteld werd (letterlijk en figuurlijk) wanneer ik het traditionele biefstukje met de gebakken aardappelen en de prik sla aan het verorberen was. „Offu nog iets voor wilt gebruiken, sherry, vermouth...?" Na een verontschuldigend ant woord: „Dank u, alleen een hapje eten", wordt het al grijs. Zuchtend sleept de ober een menukaart aan. Wie dan nog de wijn versmaadt en een dessert meent te kunnen missen, drijft zelf de zaak naar pikzwart. En kan terecht het gevoel krijgen onwel- voegelijk een stoel te bezetten. De Horeca-mensen hebben het zwaar. De cijfers wijzen het uit. Ik, kan me dat ook heel best voorstellen. Als je van een biefstukje ook nog moet snijden: gas en licht, bestek en servies, het bloemetje op tafel en de stoel, het peper- en zoutstelletje en het servet, wat blijft er dan over? Van de Duitsers en de Britten eten zes op de honderd wel eens buitens huis, in Italië 5 pet., in Frankrijk 4 pet. en de Belgen benaderen onze leefgewoonte met 2 pet. Ik geloof nooit dat die cijfers klop pen. want wie telt nou wat er aan binnen- of buitenlandse klandizie zit en de heer De Bes zegt zelf, dat de Nederlanders, die de grens overgaan, opeens wel in restaurants eten. Wie weet vormen zij wel lti pet. van die Belgen. Overigens nogal lo gisch, dat men in het buitenland een restaurant binnenstapt. Je kunt toch moeilijk op een stoep gaan zitten kluiven? Er zijn natuurlijk de caravan-blik jesslepers, maar de verstandige toerist profiteert van andermans nationale gerechten volop. Natuurlijk de Horecamensen zullen roepen, dat die andermansmaaltijd nu ook in hun restaurants te krijgen is. Maar hoe andermanser maaltijd hoe harder de klap van de rekening, maar al te vaak. Behalve dan de Indische en Chinese hap. Ik vraag me wel eens af of die laatste categorie eethuizen zo floreert vanwege de smaak van de bezoekers of vanwege de pompeuze maagvulling voor luttel geld. Vreemd overigens, dat populaire eetgelegenheden verdwijnen en al wat nieuw komt van die popperige gastro- nomenkamertjes zijn, waar het met tien tafeltjes al overvol is. De goegemeente mag dan buiten het restaurant blijven, de één procent eet een burgermans dagloon van de oud- hollands bebloemde borden. Is het dan wonder dat moeder de vrouw voor dat geld liever gaat supermarkten om thuis te komen met al die exotische nieuwigheden, die het „men neme twintig eieren" uit groot moeders kookboek vervangen? En de afwas op de koop toeneemt? Overigens zou de statistiek nog interessanter worden, wanneer we te weten konden komen hoeveel van die één procent op rekening van baas of zaak eet en hoeveel er het bonnetje zorgvuldig in de portefeuille stopt om aan het belastingdossier toe te voegenl Jesje en Josje Klaas, nadat Josje en Peter vergeefs ge tracht hadden een herkenbaar brokje me lodie aan hun gitaar te ontlokken. „Le ren we Josje en Peter eerst wat akkoor den slaan? Of beginnen we met zingen?" „Laten we eerst maar gaan zingen zei Josje. „Gitaar spelen is nog heel erg moeilijk, zeg! Ik geloof dat ik het nooit zal leren!" „Kom nu'" lachte Jan. „Je zult zien dat het best meevalt. Maar je moet niet te veel tegelijk willen. Ik zal Pete pittig ritme. De samenzapg al in het begin nog niet zo heel erg fraai en een enkele maal-zelfs uitgesproken vals, maar toch knikte Jan heel tevreden toen het Peter ,moet beter opletten wanneer we inzetten moeten.'Vooruit, nog een keer. Daar gaat-ie!" Ditmaal ging het nog een stuk beter. Josjes gezicht straalde dan ook toen Klaas met een fikse roffel op de grote drum besloot. „Het klonk reusachtig!" riep hij ver heugd. „Het kon haast niet beter!" Dat dacht je maar, grinnikte Jan, „Nee, er moet nog heel wat aan geschaafd wor den, jongens. Maar we mogen niet mop peren: het valt mij eerlijk gezégd aüei mee. Vooruit, nog eens!" Tot Josjes teleurstelling klonk het de derde maal veel minder goed dan de tweede keer. „Hoe kan dat nu?zei hij een tikje sip. „Het ging lang zo fijn niet." ,We worden een beetje moe," zei Jan. „Even vijf minuten uitblazen, jongens. Dan proberen we het nog een keer. ..Jul lie vinden het toch niet saai worden? „O nee!" riep Peter. „We blijven door gaan tot er echt niets meer aan man- Senmoet 30 Het paard, dat is heel zeker, is een uitstekend ille gaal werker, het kient geen zenuwen, de Duitsers gaan achteloos aan hem voorbij. Zijn flanken slaan een beetje als hij zijn vracht een goed einde de zandweg ingesleept heeft, aan zijn hals zijn een paar donkere vlekken van het zweet. Zodra hem rust gegund wordt, laat hij het hoofd zinken. De ogen, verwaasd en vertroebeld door ouderdom, hebben zelfs geen belangstelling voor het ver kommerd reepje geel gras onder de kale berken. „Ik ben bang, dat voor jou en mij de oorlog te lang gaat duren," zei het oude Joodje, dat een groot dierenvriend was, terwijl hij heel even zijn slappe geel-bleke wang tegen de zachte paarde- neus drukte. Hij leed aan een ingewandskwaal; het wonen in een vochtige hut deed daar geen goed aan. Christina zei de avond voor Kerstmis, toen ze met Chris de lange weg affietste naar het geheime dorp: Is het niet of de oude bijbelse tijden terugke ren? Of we gindse grote ster volgen op zoek naar het wonder in een armzalige hut? Onder opge- jaagden en verdoolden?" Na een dag van zware bewolking was tegen de avond de hemel opgeklaard. De zon had bij het ondergaan een kleurig vlechtpatroon geweven door de brekende bewolking heen, bloedrood en H. H. VAN NUNATTEN— DOFFEGNIES paars en oranje vermengd met zeegroen. Nu was dat zeegroen gebleven boven een loodkleurig wolkenterras in het noordoosten; in dat koude meer van groen dreef nu die grote lichtende Chris, niet zo romantisch aangelegd als zij, bromde: „Een pasgeboren kind zullen we toch hopelijk in het Geheime Dorp niet vinden, dat zou er nog bij moeten komen! Het hele gedoe daar lijkt me tot op heden tamelijk aards; het is werkelijk een wonder, dat Amor er nog zo sporadisch ga3t is geweest en dat hij op ons aandringen zo gedwee rechtsomkeert heeft gemaakt." Ze lachte even, ze wist wel waar hij op doelde; heel in het begin had er een echtelijk drama gedreigd vanwege de roodharige aanbidder, die ze haastig hadden overgeplaatst ver buiten het kamp. Ze zwegen een poos. Christina leek diep in gedachten. Toen zei hij: „Als ik me niet vergis, vriest het een beetje.'* Hij wees naar een plas waar eén waas over trok. „Als het maar niet gaat sneeuwen." Zij schrok meteen op en slingerde een beetje, zodat hij haar haastig bij de bovenarm greep om een botsing te voorkomen, „Sneeuw?" Ze keek bedenkelijk naar de dreiging in het noordoosten, waar ook de wind vandaan kwam. „Dat zou een ramp zijn!" Chris knikte. Zolang er sneeuw lag, zaten de mensen in het Geheime Dorp volkomen geïso leerd als konijnen in hun wrangen. „Voor een week eten is er wel", zei Chris. „Maar water! Aan die ellendige pomp prutsen we nu al weken lang" ..Je hebt nu toch de nieuwe onderdelen, het leed zal wel gauw geleden zijn." „Ik hoop het", zei hij met een zucht en liet haar bovenarm los, want ze waren er. En overal op hun lange tocht langs de hutten van het kamp trof hun hetzelfde beeld: mensen in de allerprimitiefste omstandigheden, de gezichten omstraald door wat spaarzaam rossig kaarslicht; ogen die weemoed weerspiegelden, diep leed, ook dankbaarheid en hoop. Dit zou zeker het laatste (Wordt vervolgd),

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7