Cijferreis door eigen land LI A HOKKE 1 Elvis Presley W illeke en Joop trouwen in december laat zich niet uitl het veld slaan ,Folkmusic" in opkomst Nieuwe opname uit Basin Street East NIEUWE LEIDSE COURANT 4 DINSDAG 2 NOVEMBER 1* VIJF-ZES-ZEVEN-ACHT (Van een onzer verslaggeefsters) ZEVENHUIZEN ligt aan de rand van de recreatie en trekt zich er niets van aan. Zijn bezoekers echter des te meer. Die zetten hun vakantietent op in „De Roerdomp" en nemen af en toe een bad in de Rotte. In alle eenvoud en in alle rust, want daar heeft de tran sistor nog geen terrein gewonnen. Rotterdam is wel met de ontspan ning van zijn duizenden bezig. De stad heeft een groot recreatieplan, dat de Rottemeren en omgeving omvat. Het plan is de Rottemeren te vergroten en een groot poldergebied te bestemmen voor benzine- damploze genoegen. In het plan delen de gemeenten Bergschenhoek Bleiswijk en Zeven huizen, die elk 5% van de kosten bij dragen. Ook de provincie geeft een bijdrage. Vanuit Rotterdam wordt momenteel langs de Rotte een rij wielpad aangelegd, dat zicii ettelijke kilometers uitrolt en waarlangs brom mers en fietsers het recreatiegebied. HET INTERIEUR van de kerk is wel een allegaartje. Er staan van allerlei banken en stoelen Alleen ae preekstoel is fraai gebeeldhouwd en enkele hoge herenbanken pronken nog net zoals in vroeger tijd. Er zijn ook HUIZEE Gevestigde en vertrokken personen In de iveek van 20 t.m. 27 oktober LEIDEN Gevestige personen: N Dela Cruz, Pijnburgerweg 10; R Cha vez, Rijndburgerweg 10; A Cadavos Rijnsburgerweg 10; A M B Coops La ge Morsweg 67; J A M van Rijswijk- Eek elder. Witte Rozenstraat 31: J F L Wüod Versprille; Morsweg 180a; H J Bloemzaad, Oranjegracht 38: G K Ruben. Vijf Meiplein 74; C Beljaars. Vondellaan nr. 40; P E Keekstra. Leliestraat 94. M E Tjon-Pian-Gi. Marienpoelstraat 15; F Kromhout, Jac. Catslaan 79; C W M Gelissen. Kort Ra penburg 14; H M Dutta-dutta, Oud Vest 21; D J M Castelein-Kop, Paul Kruger- straat 18; E G Lindhout.Midd eiste- gracht 22a; P P G E M Geradts. Witte Singel 79; W Kerst, Stationsweg 21a: A G C Bauer. Oude Singel 146; P N Sonne, Oude Singel 58; E N van Nes, Hogewoerd 162: W R Obermann. Piet Paaltjenspad 8; M A L T van Ginneken Parelstraat 18; F C Bakker. Tib Sae- kade 5: A M E Hofman-van der Graat genbeekstraat 22; A Knol, v Vollenho- W de Zwijgerlaan 191; H W Nagtglas, Morsweg 138; H C J M Schol te, Kap- teijnstraat 65; C A Oudshoorn. Fagel- straat 17; A C Brambach, Hugo de Grootstraat 12: C A van der Kleij. Fruinlaan 14: W M J Vintges, de Sit- terlaan 24a; M A M Poppe, Boerhaave- laan 47: G Nikitopoulos, Rijnsburger weg 100: A G Croes, Thorbeckestraat 12: A M B Musterd, Merelstraat 38: J M den Toom, Lage Rijndijk 43a; T A M van Lith. Lage Rijndijk 43a; E H Rookhuizen. Lage Rijndijk 43a: J E Mooij, Marienpoelstraat 31; C A Wac- Eijsten. Stadhouderslaan 24: A J van Hoot Oranjegracht 45; K C van Erk, Vinkenstraat 6; M L Adriaansen, de Sitterlaan 110; R Y van Eybergen. de Sitterlaan 110; E E Hesse, Witte Ro zenstraat 26; H J van de Klashorst, Witte Rozenstraat 26; H A J Gijzemij- ter, Nieuwe Rijn 33a; B Vuijk, de Wet straat 10: B J M Veldhoven. Witte Singel 75: N J Baas. Jan van Goyen- kade 11; E de Jong. Plantsoen 9a: J K K Sassen. Plantsoen 49; M H J M N Wijnen, Zoeterwoudeslngel 55; P Foort- se. Jan v Goyenkade 19: W van Len- nep Jonkvrouwe. Jan van Goyenkade J R Differs, Molensteeg 24; M J Mar- 17/18; J D J van Doorne. Stille Rijn 12; tinius. Lange Mare 100; H Nieuwen- huyzen Kruseman, Hogeweerd 162; J H Witte Singel 92; W Drost en fam, Co- Beumer Levendaal 39; E D Veraart rantijnstr. 38; E van der Wolk en fam, Burggravenlaan 78: T J van Veen en fam, Brücknerstr 57; E D Veer en fam. Vijf Meiplein 136; P J Overdjjk en fam. Oosterstr 3; A de Groot en fam, Rijnsburgerweg 31; J S de Jong en en fam, Mozartstr 35; F L Roddy en fam, Wiitte Singel 27; G F A Bos en fam, ab Utrechtse Jaagpad; T F A Boot en fam, Veerstr 30; R N Mukher- jee en fam, Rijnsburgerweg 100; A N Verveen en fam. Burggravenlaar 66; A D Erkelens en fam Boerhaavelaan 292: F van der Vliet de Ridderstr 8: H W J Hellema, Lange Mare 40: C M Schild-Wassing. Sophiestr 3: C A B van Rhijn, Hooigracht 11-29; J Broek. Mors- laan 59; J M Mulder. Witte Singel 92: E M Versevcldt Rijnsburgerweg 152: F W Korsman, Lijsterstr 32; J J H Fa- cobs. Lammenschansweg 122; II Naakt geboren, Conradstr 15: P van Kempen, Lijsterstr 29: H J Wirix Hartesteeg 2a: R Pickard. Lammenschansweg 53: E T A Bochmer. Lammenschansweg 102; G E A Neppelenbroek. Hogewoerd 84a: M van Leeuwen. Lange Mare 104a; R M Duin. Jan van Houtkade 41a; B Ponite, v Oldebarneveldstr 32: D M van der Kolk. Mezenstr 2; H G Eecen, Fa- gelstr 22a; R H Schreve Lcvendaal 135; M J Schroder, Tulpenstr 1; H C A M Chrispljn-Zuidgeest. Irenestr 21a: J C Waaijers, Oude Singel 162; C E Scherpenisse, Vreewijkstr 9; T S J van der Sar. Rijn en Scheikade 24: T Post- ma, Hogewoerd 29: C E Blom. Kas tanjekade 13; R Sloos, Lammenschans weg 75; E Brons. Korte Mare 22; P A M van Gurp. P v Anrooystr 51; C Bak ker, Rapenburg 86: W F L Buschkens, Rapenburg 12: F J Visser, Rapenburg 52: Jonkvrouwe E E de Jonge. Lange Mare 68; A W M Ebben. Lange Mare kade 6: A H Platzek, Witte Singel 85: 51; W J van de Velde Jan van Goyen- F F M van den Boogaard. Spieghelstr 13: T F Harrewijn. Druivenstr 24: B C P Coster. Drie Octoberstr 23a: J Borst de Wetstr 3: A Beekman-Foe- king. Witte Rozenstr 21; A M van Diik. Nieuwe Rijn 8; D E H de Boer, terskerkhof 4: B C A Walraven Witte Singel 27; H A de Vor. Witte Singel 102: M Fermin. Witte Singel 97: W Hotke, Witte Singel 96; J G de Vries, Witte Rozenstr 48a: H Knot Lammen schansweg 341: F J Uijlenbroek Witte Singel 95: CAM Kleijn. Kloksteeg 17: M Froger. Hoogl Kerkgracht 14: M A van den Beuken. Melch Treublaan 25; A H van Balluseck. Groenhovenstr 13; H W C Valkenburg-Welicr. Const Huy- genslaan 3: L Schalkwijk. MaredijK 161: B van Elk. Vreewijkstr 16: R N M Horsten. Aarstr 10: A Keulemans, Kort Rapenburg 5a: M Ledeboer. Burggra venlaan 5; P A M van der Lans. Hoge Rijndijk 35; L Monnë. Coornhertsstr 4a; M H Frech, Bakh Roozeboomstr 21; M Reijngoud. Boerhaavelaan 2: M Hase- noot Boerhaavelaan 2; C J M Kraan, Haarl str 138: J C Wehrkamp Richter. Bilderdijkstr 4: N H Verhoeven Meer- burgerstr 10: ASM van Rijsoort Lammenschansweg 91; G J van der Bent Oude Vest 203a; F L Mot Leven daal 162: D A Avenarius. Haarlem- metweg 29: L Moumeni, Nieuwebrug- steeg 1; M A Mansuri, Nic Beetsstr 17a; A Marrakchi Lammermarkt 58: M M Abarkach, Lammermarkt 58; B M Bouchta, St Aagtenstr 23; L b M Dahdouh. Nwe Beestenmarkt 8: A Hammoudi. Nwe Beestenmarkt 8; C Elabloum. Nwe Beestenmarkt 8; M Schrijver. Kloksteeg 19; L A M Ver haar Kloksteeg 7: F W F M Ong. Jan van Goyenkade 19: H N A J Zijlmans. Plantsoen 105; M M van Swaaij. Qit- te Singel 89; K van der Pijl. Breestr 14; J Ufkes. Utrechtse Veer 27; G M Lepelaars, Nicuwsteeg 31: J M A Boll, Nieuwsteee 31: J T H M Wils. Wi"' dat wordt overlapt door de belang- nog enkele zogenaamde armenbanken: hebbende gemeenten gemakkelijk bijzonder ongemakkeMjk er op een kunnen bereiken. Het rijwielpad sluit plaats neergezet die de predikant het gebied geheel in. Tevens zal een verbinding met rijksweg 12 den gemaakt. vanaf zijn hoog gestoelte voed in hei ar- oog kan houden. Ze word-:n nu na tuurlijk niet meer als zodanig ge bruikt. Een klein hoekje van de kerk- es- is al gerestaureerd. Het zijn de con- w de sistoriekamer en een vertrekje, dat watersport "want op de Rottemeren waarschijnlijk door de predikant zal is het goed zeilen. Voorts «omt er be- worden gebruikt bossing en bij Bergschentioek wordt De weinigen, die Rooms Katholiek een groot zwembad gebouwd. Zeven- zijn, kerken in Waddinxveen. De Ge- huizen bezit al 100 weekeindhuisjes reformeerden hebben een eigen kerk binnendijks van de Rotte, die tegen Naast de Christelijke openbare scho- een redelijke prijs kunnen worden len, die het dorp bezit is er een gehuurd. Het dorp zeil leeft van de landbouwhuishoudschoo) en willen de landbouw en veeteelt. Sommige Ze- kinderen hogerop, ja. dan wordt het venhuizenaars trekken dagelijks op de grote stad. en neer naar Rotterdam of Waddinx veen, waar ze hun werk in de in- T7EEL VERTIER kent Zevenhuizen dustrie vinden. De inwoners zijn 3844 niet. Er zijn een paar cafe's, er is Hin getai en overwegend Nederlands een hotelletje en daar houdt het mee Hervormd. Hun kerk zwijgend en be- op. Wel zijn er vee' mooie plekjes, scheiden midden in het dorp. dateert Zevenhulzen wis vroeger een veen- van 1700 en is hard aan restauratie toe, dorp. Toen de gehele omgeving was maar dat kost geld, veel geld en net uitgeveend. werden dc polders drooe- nu er toestemming is verkregen het gemalen. De eerste pold«r werd in geheel een grondige opknapbeurt te men in Zevenhulzen naar aanleiding geven, blijkt Monumentenzorg bitter van de vergroting van de Rottemeren: slecht bij kas te zijn. Voor de toren. „Vroeger maakten ze het droog en die er in 1550 al stond, moet de ge- 1721 drooggelegd. En daarom zegt meen te opdraaien en de gemeente is I willen i r hebben JlgpSgi zSveNHUize* Singel 27; C E van Rees, Witte Singel 96; E Dubbeld, Nieuwe Rijn 98; H Es- se veld, H de Grootstr 12; R E Doerga, Oude Singel 58; H P van Keulen, Oude Singel 58; J M de Vries, Hogewoerd C J Lankhorst. Rijnsburgerweg 60; J H M van Hussen, Rijnsburger weg 91a: J Bijlmer. Zoeterwoudsesin- gel 109; P van Duffelen, Bakh Rooze boomstr 22; H J Bruggink, Burggra venlaan 241; L S J M Henkens, Rapen burg 52; M G Barnhard, Rijn en Schie- kade 22; L F Verduön, Jan van Goyen kade 16; L G van den Heuvel, Hof- laan 23; R H J M Jamin, Breestr 159a; P Vogelenzang, Burgsteeg 1; R J K Pellinkhof, Boommerkt 22a: T Kerk vliet Morsweg 7a; F D Barkman, Ga- renmarkt 28: A A F Planken, Tromp- str 77; C J C Voorn-de Bruijn, ab Morssingel t 'o 12; H G Plate, Rijns burgerweg 33; L R Narain, Leeuwe- rikstr 19; I Lares. Stalpaerthof 23; A H D Wepster. Witte Singel 27: A L Driessen, Merelstr 38; J W A Cox, Le- liestr 22a; B van der Meijden. Mors singel 11: A C van Arkel. Garenmarkt 17b; J M Hillen. Ketelboetersteeg 7a; L R Sweet Burggravenlaan 69; H A Timans, Rapenburg 54: G Wuijster, Jan van Goijenkade 19; M Seeger, Wit te Singel 84; S J Rietema. Lange Ma- 00; R A Lut, P Paaltjenspad 7; H A Holthuis. P Paaltjenspad 8; J A G D Boelsums. Hogewoerd 154; M H Hoogstraten. Hogewoerd 30; P A Jens. Korte Mare 24: E H N Ris, Ho gewoerd 62; jonkvrouwe R C Gevers Deijnoot Hogewoerd 97a: J M Ser- vaas, Duyvendakstr 17; W H van Griet- huijsen, de Laat de Kanterstr 32; J C de Langen, de Mey van Streefkerkstr 46: B K Hoogendorp. Langegracht 75; H C Smit Boommarkt 22a: J J Bos man. Hartesrteog 2a: A L J van den Bosch, Jan van Houtkade 44: J W M van der Meer, Kagerstr 16; C W van der Meer. Kagerstr 16; J A Voorsteegh Oude Vest 33c; D C Nicolai, Oude He rengracht 19: P W Briët, Utrechtse Veer 7; G J J M Platenkamp. Haarl str 123: K Stoffels. Middelweg 19b; L van den Berg. Dc Laat de Kanterstr 9: J van Buren. Marislaan 39: I C L Kamperveen. Bachstr 360: J L H Olde Juninck. Merelstr 25; H M J Viaene. Lekstr 9 ;4R M Zinkweg 65a. Hoefstr 65a; M de Bruijn. Zoeterwoudsesingel 54; N van den Berg. Groenhovenstr 11: J W J Besemer. Lijsterstr 15: P van Leenen, Witte Rozenstr 54; G W M Topper. Rijn en Schiekade 137; A F Zurcher. Papengracht 19: J V Dumas, Witte Singel 97: J S Kiep. Lammen schansweg 22; P A Deij. Pietersk Choorsteeg 28; J J M van Roosmalen, Witte Singel 27: M E ter Haar, Witte Rozenstr 62; H Veenbaas, De Laat de Kanterstr 32; jonkvrouwe C L Feith, Jan van Goijenkade 16: A J M Lib- benga. Rijnsburgerweg 10; M C H A van Gils. Nwe Beestenmarkt 3: R J de Kievit, Witte Singel 27; N Boerma. teur-Kellerhuis, Du Rieustraat 13, Lei- Hogewoerd 91; G Visser, Lorentzkade "1; G Visser, Lorentzkade 22; J LBlus- van Oud Alblas, Rapenburg 12; J Paauw, Noordeinde 2a; M C Wijnands Noordeinde 2a; R A Binkhorst Witte Rozenstr 2a; L E Vis. Vondellaan 10; J H van Lith. Witte Rozenstraat 53; G J de Jongh Rapenburg 52; J G M Wer- ry, Thorbeckestraat 32; A S Kolff, Wit te Singel 70; R Messioui Nieuwe Bees tenmarkt 8; V Pernella, Wasstraat 31; A Rhimi, Varkenmarkt 7; E A Toumi, Varkenmarkt 7; M Samti. Varken markt 7; M A Alami, Varkenmarkt 7. Vertrokken: G M Bortz en fam. Ba- listraat 53. Duitsland: A J de Vries en fam. Moddermanstraat 55. Verenigde Staten van N-Amerika: C J van Doorn- Dietz en fam. Lorentzkade 19. Nijme gen, Verlengde Groenestraat 45: R L H Vos en fam. Hyacinthenstraat 12a, Suriname; C Schilder-Lensveldt en fa milie, Heemskerkstraat 73, Soest, Van Goyenlaan 93; C J L van der Wilk en fam. Oranjegracht 50. Baarn. Steyn- laan 3; J H J M van Eijken en fam, Haarlemmerstr 87. Noordwijk. Hoofd straat 107; P F AG AM Borri en fam. Turfmarkt 2. Oegstgeest, Rijn- zichtweg 17; A J A Vermeer en fam Prinsenstraat 37a, Oegstgeest. Javastr 30: J J Gijsman en fam. Joubertstraat 27a, Oegstgeest, ab, Haarlemmertrek vaart; K Stolze en fam, Haagweg 190, Bergschenhoek. Groeneweg 7; I C Brussee en fam, Pieter Bothstraat 5, Zoeterwoude, Korte Miening 3: D Co- sijn en fam. Van Vollenhovenplein 64, Canada: R W Liebert en fam. Da Cos- tastraat 85, 's-Gravenhage. Nevenstede 69; J J J van der Kwartelen en fam, Pieter Bothstraat 8, Noordwijkerhout, ab Haarlemmertrekvaart; F J van den Broeke en fam. Dwars Koornburgsteeg 8, Axel, v. d. Moerestraat 18c; E Ot- ter-de Vos. Rijnsburgerweg 10. Kam pen, L v Egmondstraat 43: H J Wa- gensveld, Houtlaan 55. Scherpenzeel, Stationsweg; W D A den Heeten. Oude Vest 113. Rijnsburg. Oude Vlletweg 9; F R Grootbluemink, Noordeinde 2a, Rotterdam, ab Karei Doorman; G H C A May-Haverkorn. Stieltjesstraat 51. 's-Gravenhage, Boekhorststraat 121: G CAM van Hattem. Witte Singel 43, Voorschoten. Chopiniaan 102; R R Hoff- meister. Rijnsburgerweg 14. Amster dam. v Eeghenstraat 131hs: N H Cor- nelissen. Botermarkt 15. Voorburg. Dr. Blookerstraat 21: A Heijkoop, Houtlaan 55. Leiderdorp. W de Zwijgerlaan 18; E P M de Bruijn, De Goejestraa* 38, Rotterdam. Galjootstraat 6b: M A J Rozenboom-van Velsen. Herengracht 61, Katwijk, Boulevard 117: J van Wit- teloostuijn. Witte Singel 11, Voorburg, Aart v d Leeuwkade 98; W U S Kloe ke. Witte Singel 38. Duitsland: K J L Links. Titus Brandsmalaar 39. 's-Gra- venhagc. Trompstraat 75; F B T Cit- derdorp. Brittenburg 8; J V Gerritsen, Noordeinde 2a, Rotterdam, ab Karei Doorman; W J M de Graauw, Fagel- straat 22a. Amsterdam. Linnaeusstraat 9; A M Bakker. Van 't Hoffstraat 45a, Valburg, Wageningsestraat 76; B Mohr, Rapenburg 76. Hilversum. Utrechtse- weg 119; A C Wolterbeek, Gerrit Dou- straat 12, 's-Gravenhage. Trompstraat 326; M E H Vorfeld, Klikspaanweg 12, Oegstgeest ab Rhijnhofweg; D van Sonsbeek, Rijn en Schiekade 83, Heer- de, Wapenvelder Kenkweg 2; A I M Cremers, Hoogl kerkgracht 29 Haar lem, Beelslaan 22; J G Berghorst, Noordeinde 2a. Hilversum. Noodweg 37; T Klink, Van Riebeeckhof 52, Ha- zerswoude. Groenestein 31; C de Vries- van der Jagt, Lammermarkt 64. 's-Gra venhage, Minckelersstraat 61; J J Die ben, Noordeinde 29, 's-Gravenhage, Sta- tenlaan 103b; M J M Bless, Klikspaan- weg 37, Noordwijk, Beatrixstraat 22; H G M Kuis-Ticheloven, Rijn en Schieka de 63, Assen, Epe 27; J Versluijs-Dee- genaars, Anna van Saksenstraat 14b, Sassenheim, Hoofdstraat 710; M S Re- gouw, Zoeterwoudesingel 18, Rijsber- gen, Ettenseweg 37; J M Devilee, Boi- sotkade 6, Alphen a d Rijn, Eikenlaan E F C Dijkdrent-Blok. Breestraat Katwijk. Parklaan 46: G J T Mul ders, Van 's-Gravensandestr 107, Oegst geest M H Tromplaan 186; H Kruis, Noordeindeplein 8a, Katwijk. Boulevard 79; H W Zweers. Schagensteeg 11. Am sterdam, J v Andringastraat 2 I. Winst Van Swaay verdubbeld DEN HAAG De Mij. voor indus triële ondernemingen Gebr. Van Swaay heeft in de jaarvergadering medege deeld, dat de verwachtingen overtroffen zijn en dat de winst in 1965 wel verdub beld zal worden. De onderneming is tot eind 1966 vol bezet. In het hele con cern is de toeneming van de werkzaam heden zeer bevredigend. Na de oprich ting van de houdstermaatschappij zijn de afnemers groter vertrouwen gaan stel len in de produkten en installatiewerk zaamheden van de ondernemingen, dde vroeger min of meer als los zand aan elkaar hingen. De overlopende orders beliepen 1 januari f67 miljoen, 1 ok tober f75 min. Onder het nodige voor behoud kan men de gang van zaken in Indonesië zeer bevredigend noemen cn het werk elders in de wereld ontwik keld zich bevredigend. Mogelijke verlie zen worden onmiddellijk afgeschreven. De risico's in ontwikkelingslanden zijn dermate gedekt, dat verliezen nagenoeg onmogelijk zijn. Tot directeuren zijn be noemd ir. G. A. Bakker en ir. M. H. Lubbers, naast ir' H van Swaay, die we gens zijn leeffijd eind 1965 wil aftreden, zodat men nu rustig kan uitóen naar een opvolger. vreest zijn jonge- concurrenten, die dingen naar het tienerpubliek, niet. Allang geen Elvis nog steeds populair, zeker gezien de ver koopcijfers van zijn grammofoon- Op RCA Victor zingt hij met de Jordanaires vier liedjes, die beslist tot zijn betere nummers behoren. Elvis Presley bewijst ermee, dat hij werkelijk kan zingen, maar dat wisten we al' „1 believe in the Man in the Sky" en ..Crying in the Chapel" (RCA 47-0643) en „Easy Question" en „It feels so right" (RCA 47-8585) heten de liedjes, die naast het repertoire van Elvis' beat-concurrenten een plaats ver dienen. Het lieve stemmetje van het Duit se zangeresje Peggy March is te be luisteren op RCA Victor 47-9631, waarop zij „Mit 17 hat man noch Traume" en „Liebesbriefe" zingt. Haar liedjes zijn misschien wat te zoet-sentimenteel. maar wat geeft dat voor de afwisseling? Het eerste nummer was één van de schlagers uit een vrolyke. Duitse vakantie film. De overleden zanger Jim Reeves geniet grenzeloze populariteit van oud (en jong), die zijn genre lied jes waarderen. Wie de moeite neemt naar de voortreffelijke teksten te luisteren (een beetje romantisch, soms wat dramatisch) kan die be langstelling begrijpen. Op RCA Victor 47-9603 zijn thans versche nen: „Rosa Rio" en „There's a Headache following me". Willeke Alberti 1201 cu Jumping Jewel Joop Oonk (23) gaan maan dag 27 december trou- Het succesvolle zan geresje. onder andere winnares van een Edi son. blijft zingen en Joop Oonk laat Jobnuy Lion en de andere Jewels voorlopig ook nog niet in de steek. Zijn contract duurt nog twee jaar. Daarna bestaat de kans, dat Joop uit de show business stapt en in Amsterdam een parfumeriewinkel begint. Het is de bedoeling, dat bet jonge paar in de hoofdstad gaat wonen. Van Willeke is onlangs een toepasselijke langspeelplaat verschenen: „Ik wist niet. dat liefde zo mooi kon zijn". J/ELE televisiekij- kers schreven het Brielse zangeresje Lia i Hokke (17) bemoe digende brieven of stuurden haar ca- - deautjes, nadat zij bij Avro's Nieuwe Oogst op 3 september als laatste op de ranglijst was geëindigd. Lia 'was erg blij met de f talrijke welgemeende i adviezen van mensen, die bang warendat zij na het magere re sultaat voor de came- C ra's met zingen zou stoppen! ,,Maar ik was helemaal niet teleurgesteld over die laatste plaats", ver- telt Lia Hokke. Eigen- i lfjk vond ik dat niet meer zo belangrijk, na dat Bep Ogterop na mens de deskundige jury tevoren zo'n goe de kritiek had gegeven. ia*, „pOLKMUSIC" is in opkomst, aanvankelijk alleen in Ameri ka, maar sinds enige tijd ook aan deze kant van de Atlantische Oce aan. Voortreffelijke vertolkers van de ze prettig in het gehoor liggende muziek zijn The Travellers, de Ca nadese zanggroep, die al jaren gele den furore begon te maken. Prins Philip nodigde hen uit naar Enge land en de Russen lieten hen naar Moskou overkomen. De nieuwe plaat van The Travel- Iers (CBS 1.946), waarop zij ,,Take your Sins to the River" en „Citadel Hill" zingen, belooft ook een succes te worden. Grammofoonplatenmaatschappij en zijn er zeker van, dat „folkmu- sic" weldra de beat gaat vervangen. Als zij gelijk krijgen, maakt de Amerikaanse Bob Dylan een mooie kans dat mijn platen stuk voor stuk toppers worden. Op CBS 1.952 zingt The Tri hij „Like a rolling Stone" en „Ga tes of Eden", die overigens beide nog de „sporen" van het (voor bije?) beat-tijdperk dragen. Ook The Byrds dragen hun steentje aan de folkmusic-rage bij, nu met de plaat „AU I really want to do" (compositie van Bob Dylan) en „I'll feel a whole lot better" (CBS 1.947), waarop alleen valt aan te merken, dat de begeleiding iets te nadrukkelijk is. Een plaatje-met-vaart, voorzien van een pittige begeleiding, is de laatste zwarte schijf (CBS 1.924), waarop Claude King in Country en Western stijl „Tiger Woman" en „When you gotta go" zingt. In Ame rika en Engeland staat de plaat hoog genoteerd op de hitparade; in Nederland zal dat weldra ook zeker het geval zijn. De negerzangeres Carmen McRae heeft met de combo van de fameuze Dave Brubeck (die wordt bijgestaan door de ervaren musici Joel Morello en Eugene Wright) op CBS 1.913 een-'' splinternieuwe opname uit Basin Street Eastl. gemaakt. Zij zingt aan de ene kant .Jfs is aé raggy Waltz", de inmiddels tot een begrip ge- worden compositie van Dave Brubeck; aan de andere zijde de krachtig gezongen „Travellin'l Blues''. Nieuwe platen ontvingen wij ook van BobbyL Solo (CBS 1.720: „Ich sehe dich weinev" en „Buon giorna Signorim"), die naam maakte k'J- -A na zijn succes dit jaar in San Remo; van dei overrompelende zanggroep Les godasses uertesl uit Frankrijk (CBS 1.937; „La salade" en ,JLe Panier a salade"); van Jerry Jackson, die op CBS 1.914 twee goede opnamen maakte: Hey Sugarfoot" en „Yotire mine", vnn Billy Joe Royal, die met ..Down in the Boon docks en Oh. wat a Night" op CBS 1.948 snel naar de derde Plaats op de Amerikaanse hitparade klom; en ten slotte een matig plaatje van het in Engeland snel populair geworden duo Chad Jeremy, dat op CBS 1.953 ,J don't want lose you Baby" en Babies zingt. ZlÊmdL1 Dat heb ik uitgelegd als een ad- vies om door te gaan". Het oordeel van de landelijke jury was die avond vernietigend. ,,Ze vonden m'n liedje te zoet en daarmee was dan tevens m'n von nis getekend. Zelf vond ik het lied je ook helemaal niet geslaagd. De Avro had het voor mij uitgekozen, dus wat moest ik anders?" Lia Hokke is vooral blij met de recht uit het hart komende brieven, omdat deze haar mening bevesti gen; de landelijke jury ging af op de tekst van het liedje en niet op haar zang en voordracht. De „carrière" van het zangeresje begon anderhalf jaar geleden. Voordat zy op een talentenjacht van de Geervlieter Henk Kraak (45) met kop en schouders boven de andere deelnemers bleek uit te steken, had Lia met een vriendin regelmatig gezongen op feest avonden en schooöuifjes. Henk Kraak, die een solide baan als bedrijfsleider bij een fabriek eraan heeft gegeven voor het avontuur van een organisatiebu reau, zag wat in de prille Lia en beloofde haar: ,,Ik maak een top artieste van je". De Geervlieter ging met Lia naar zangpedagoge Bep Ogterop, die verzekerde, dat zij een goede stem heeft. Manager Kraak liep met die wetenschap daarna hard van sta pel. Hij zorgde ervoor, dat Lia kon optreden in showprogramma's, waarin bekende Nederlandse en buitenlandse (Adamo) artiesten voor het voetlicht kwamen. Lia werd daarnaast de vaste zangeres by een orkestje en kreeg eveneens door toedoen van Henk Kraak een platencontract. Haar eerste plaatje (Kussen on der regenbogen Voor jou en mij) verscheen in de lente. „De verkoop gaat goed; het wordt een langlo- per", heeft Henk Kraak van de platenmaatschappij CNR gehoord. „Half november komt het tweede plaatje op de markt. Bekende Ne derlandse tekstschrijvers zijn druk bezig er liedjes voor te maken". Dat betekent overigens niet. dat Lia uitsluitend Nederlandse teksten zingt. Op de planken brengt zij ook veel buitenlandse songs, omdat het publiek die graag hoort. Manager Kraak gelooft onvoor waardelijk in Lia's succes. „Op 1 januari laat ik haar inschrijven als beroepszangeres bij het Ar beidsbureau". vertelt hij tot grote verbazing van Lia voor wie deze mededeling volkomen nieuw is Lia zelf is heel bescheiden en durft van een toekomst als voca list® zelf niet te dromen. „Kan ik dat wel? Het publiek is zo kritisch en verlangt zo veel van je!" Maar Henk Kraak wuift haar protesten weg. ervan overtuigd als hy is, dat Lia een schitterende loopbaan tegemoet gaat. Lia, die elke dag hard repeteert, hoort de tonen van die toekomstmuziek echter nog Haar vader trouwens ook niet. „Kraak kwam laatst met het voor stel. Lia een contract voor een op treden van een maand te bezor gen. Ze verdient in die maand evenveel als op de bank in een heel jaar, spiegelde hij me voor. Maar als die maand voorbië is? Wat dan? Dan is ze haar baan kwijt!" rea geerde vader Hokke, met zakelijke nuchterheid de voortvarende ma nager van zijn dochter een beetje afremmend.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4