Woensdag in Houtrusthal: start ijshockey seizoen Burgemeester Smolders verliet Voorhout VISSERIJNIEUWS B'jkVLEET WINKELMEISJE gevraagd Wel veel gekakel, maar eieren ziet men niet Weer wat meer waspeen groenteveiling Katwijk Dat gaat naar Den Bosch toe (na 32 inbraken)... NIEUWE LEIDSE COURANT 4 MAANDAG 1 NOVEMBER 1965 Met één aandeel 'Vereenigd Bezit van 1894' de voordelen van een uitgebreide aandelenportefeuille IJMUIDEN Wat reeds lang in de lucht hing, is in de afgelopen week gebeurd. De haring moest de eerste plaats afstaan. Deze werd nu bezet door de schelvis met 9500 kisten. Het grootste gedeelte bestond uit de klei nere soorten die de overvloed in aanmerking genomen een redelijke note ring haalden. Natuurlijk kon niet alles door de handel worden afgenomen zodat er ook werk aan de winkel was voor de kattencentrale. De grotere soorten werden beter gevraagd, maar aan het eind van de week moest toch een inzinking worden genoteerd. VANDAAG AAN DE MARKT De haring kwam op de tweede plaats. Dat was niet het werk van de treilers. Die zorgden voor slechts 2200 kisten plus 2300 kleine kisten. De spanvissers sprongen met 4000 kisten behoorlijk bij. De hele week was de prijs aan de stevige kant. Elke dag werd boven de dertig gulden ingezet. Later zakte de prijs dan wel weer. maar over het gemidddelde had men niets te klagen. De vismeelfabriek kwam bijna niet in het stuk voor. Maar een paar kisten van een slechte kwaliteit werden aan dit bedrijf toe gewezen. De derde plaats was met 6800 kisten voor de koolvis. Deze vissoort werd in de noordelijke contreien in grote hoeveelheden gevangen. De kleinere exemplaren waren in de meerderheid, maar toch was er ook een behoorlijke hoeveelheid grote aan de markt. Hier voor lag de prijs in het begin van de week op een gemiddelde van tachtig gulden. Vrijdag werd een gulden of twintig minder betaald. Voor de 3900 kisten schol was de belangstelling voortdurend groot. Weliswaar kende de prijs schomme lingen, maar onder de zestig gulden voor de twee grootste soorten kwam die niet. Soms werd op de eerste af slag zelfs f 80,- genoteerd. Ook de kleinere soorten hielden het prijsbeen sttyf. Het grootste ge deelte van de makreelvangst was in de kleine kisten gestopt. Er werden 1300 kisten van de gangbare grootte in de markt gezet en 4400 kleine kis ten. Ook hier was het prtfsgemiddel- de niet slecht. Met 2000 kisten ver toefden de gul en de kabeljauw in de onderste regionen. Bovendien was de eerstgenoemde soort sterk in de meer derheid. Over het algemeen liet de gul zich beter betalen dan in de voor afgaande week. De kabeljauw moest voortdurend met een middelmatige notering ge noegen nemen. Met 1000 kisten wa; de wijting betrekkelijk schaars. Dat had vooral bij de gestripte soort een lichte prijsstijging tot gevolg. Ook de dichte wijting werd iets beter betaald, maar toch verdwenen verscheidene partijen naar de kattêncenxfaTe De tongaanvoer blijft een stijgende lijn vertonen. Men kwam ditmaal tot een totaal van ongeveer 175.000 kilo. De prijs bleef op een aanvaardbaar peil staan. De kleinste twee soorten moes ten enkele veren laten, de grotere handhaafden zich met gemak Voor vele loggers en kotters was dan ook een redelijke besomming weggelegd. Vandaag verschenen in IJmuiden dermeer aan de markt de KW 165 Alida Jacobs met 455 kisten en 50 stuks stij._ kabeljauw, de KW 160 met 25 de KW iet 47. de KW 94 Willem me de KW 69 met 35. de IJM 18 Gelria met 60 kisten. 150 stuks stijve kabeljauw 25 kleine kisten haring, de KW 79 Zee arend met 57. de KW 120 Flamingo 37. de IJM 3 met 63. de KW 225 Azi muth met 425 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de IJM 30 Adeodatus 48. de WR 7 Maryanne met 53, de KW 164 Helena met 106, de KW 11 met 55. de KW 110 Rianne met 38. de KW 71 Maartje met 33. de KW 108 Alida met 65, de KW 92 Adriana Cathaxina met 34, de IJM 64 Ronny met 65, de KW 91 Jan met 63 kisten en 10 stuks stijve kabel jauw, de KW 116 Vier Gebroeders met 75, de KW 17 Cornells Junior met 62, de KW 123 Holland met 880 kisten en stuks stijve kabeljauw, de KW 210 En Avant met 51, de KW 29 Ada met 70, de IJM 73 De Hoop 3 met 30, de KW 28 Gijsbert Jan met 70, de WR 37 Sagit- ta met 62, de KW 214 Klaas Dubbelaar 60, de KW 143 Gijsberta met 60. de KW Ora et La bora met 350 kisten 400 stuks stijve kabeljauw, de KW Deining met 175 kisten en 227 kleine kisten haring en makreel, de KW 197 Willem Senior met 85, de KW 126 Agatha Arie met 50, de KW 87 Albatros met 110 kisten en 260 kleine kisten haring makreel, de KW 128 Leuntje met 42. de voor de slagerij. SLAGERIJ DRIEBERGEN Vliet N.Z. 5 RUneburg. Tel. 01718-2504 Burgerlijke stand van Katwijk GEBOREN: Dirk H z v H Ouwehand en K de Jong: Johannes z v J Snijder e M Nljgh; Janita Helenc Margaretha d v D van Rhijn en G Bol. ONDERTROUWD: A Messemakcr en W Ouwehand: K van Duijn en N Kloos: C Jonker en C van Duijn. GETROUWD: J P Vermeulen en F Geijteman; J van den Oever en IJ Zwaan; G J Kufjt en J van der Plas: W van Velzen en G J van der Plas: M de Mooij en P Guljt: D J Tijsterman en W F E van Beelen; H Bouman en G P Guljt: C van der Plas en J C de Mol; J Oliemans cn D Wassenaar; M J van der Meij en G A Souveryn; P van Duijvenbode en A P van der Bent; J Ouwehand en A Jonker; F D den Dckke en J de Best: I F Németh en E Sanders. OVERLEDEN: Jacobus Compeer. 73j. Geert Leeuwerink, 66 j. Anti-hongeractie in Katwijk 4507,72 KATWIJK AAN ZEE De collecte voor de Anti-hongeractie heeft f 4507.72 opgebracht, f 1067.— meer dan vorig jaar. Poppenspel Katwijk KATWIJK AAN ZEE - In de Trium fatorkerk w rdt donderdagavond acht uur de tweede culturele bijeenkomst ge houden uitgaande van de Geref. Jeugd werkcommissie Het poppentheater ..De Schellenboom" onder leiding van Cia van Boort speelt ..Impromptu". Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWUK AA.: ZEE - Din*U«: hoog water 8JJ an 22 13 uur; Itag water 4.43 en 17.16 uur. KATWIJK De P.I.T.-collecte heeft in Katwijk aan den Rijn f 347 en in Kat- Ijk aan Zee f 1125 opgebracht KATWIJK AAN ZEE - Hedenavond om acht uur wordt in hotel Noordzee een begin gemaakt met de dertiende fotocursus. KATWIJK AAN ZEE - Hedenavond om 8 uur spreekt in de N.H.I.-zaal aan de Weth. Ouwehandstraat de heer Jb. Klein Ha nevelt uit Bodegraven over: Moderne koeien van Basan. KW 93 met 32, de KW 162 met 45 de KW 26 Concordia met 25, de KW 33 Liman da met 45, de KW 155 Fiducia met 73. de KW 119 IJsbrand met 65. de KW 145 Anna Lydia met 76, de KW 137 Maartje Jacoba met 80, de KW 52 De Vrouw Anna met 42, de KW 103 Prins Willem met 43, de KW 97 Cornelia met 35, de KW 114 Avontuur met 60, de IJM 67 Hans met 40 kisten en 80 stuks stijve kabeljauw, de KW 200 Antje met 90, de KW 186 Anna Jacob met 32, de KW 84 Neeltje Johanna met 53, de KW 24 Cor nells met 60, de KW 98 Arendje met 94, de KW 156 met 32. de WR 45 met 58, de KW 172 met 71, de KW 124 Sursum Corda met 75, de KW 191 Deo Volente met 65, de IJM 8 Maartje met 60, de WR 59 Alie met 71, de KW 148 Dirk Beelen met 27, de KW 187 Elly me de KW 136 Urania met 32. de KW 34 Tiny met 88, de WR 33 met 54, de KW 117 Mare Liberum met 54, de KW 221 Arie Jacob met 49, de KW 125 Maarten Senior met 69, de KW 180 Solea met 50. de WR 56 Spes Nostra met 36, de KW 134 Dirk Taat met 36, de WR 51 Stella Maris met 36, de KW 226 Jacob Senior met 81, de KW 171 Jan Maria met 455 kisten en 25 stuks stijve kabeljauw, KW 67 met 85 kisten en 15 stuks stijve kabeljauw, de KW 161 met 32 en de UM 28 Amsterdam met 1250 kisten, waarvan 900 kisten roodbaars uit de IJslandse wateren. Thuisstomend waren verder de IJM 25 Julie Streiff met 1600 kisten van IJsland en de VL 34 Anita met 680 en de VL Michiel Jan met 385 kisten. Volgens de opgaven van de schippers waren er aan boord 1200 kisten schol, 1080 kisten tong, 82 kisten tarbot, 308 kisten wijting, 1645 kisten schelvis, 805 kisten gul en kabeljauw, 910 kisten ha ring, 490 kisten makreel, 950 kisten di versen, 2380 stuks stijve kabeljauw, 145 kleine kisten makreel en 853 kleine kis ten haring. Minnesota-personeel had een bootfeest LEIDEN, Ook al ontbraken de >Iiebollen, voor het personeel van Minnesota Nederland N V. was het zaterdag jl. een beetje ouderjaars- avond. Hef boekjaar was afgesloten en ter gelegenheid daarvan bood direc teur P van Zijl namens het bedrijf een bootfeest aan; de personeelsvereniging „Scottie" voor een diner aan boord en verder amusement. Om drie uur 's middags verwelkom de voorzitter M. Fick alle gasten waar na de boottocht begon. Over wat er in de Rotterdamse haven Botlek en Euro poort te zien was, vertelde de kapitein van het schip „Erasmus" van de Spido. Vóór het diner namen vier groepjes heren het tegen elkaar op tijdens het redden van een drenkeling, het oplos sen van een kruiswoordraadsel en het maken van gedichten. 's Avonds konden de mensen zich naar eigen verkiezing amuseren. Men kon dansen in de grote zaal op mu ziek van de ..Mellow Tones" o.l-v. de heer W. van Weizen die voor het eerst een showelement in zijn pro gramma bracht met een Latijns-Ame- rikaans halfuurtje. In de zogeheten groene zaal speelde voor de jazzliefhebbers het trio Kees Nix. later afgewisseld door de beat- groep ,.The Defiants" van Keddo Göll- ner De gokkers onder de aanwezigen konden hun hart ophalen in de blau we zaal. waar schietschijf en rad var avontuur met vele aantrekkelijke prij zen lokten. Het werd een geslaagd feest ter af sluiting van een geslaagd jaar op za- kengebied. Zo ook schetste de heer Van Zijl het. die al zijn personeel dankte voor de medewerking. Nu. vyf jaar na de oprichting van het bedrijf, was het aantal personeels leden verdubbeld. Ook in Katwijk een chr. ouderenbond KATWIJK AAN ZEE Getracht zal worden een Katwijkse afdeling op te richten van de protestants-christe lijke ouderenbond, die is aangeslo ten bij het CNV Op de woensdag avond in het hervormd jeugdhuis te houden vergadering van de christelij ke besturenbond wil men spijkers met koppen slaan wat dit betreft. Nationale competitie met twee afdelingen Zijn vrouw maakte bprstbeeld VOORHOUT Onder grote belangstelling nam burgemeester P. M. F. voor woningbouw en met een recent SmWdèrs m 61 lij ff vToirtv zatfcrdag afscheid vande gemeente Voorhout. De buitengewone raadsvergadering werd onder anderen bijgewoond door mr. Dinger van Kruiningen, die de commissaris der Koningin vertegen woordigde, en burgemeesters uit omliggende gemeenten. Nadat secretaris J. W. vd Aardweg het Koninklijk Besluit betreffende de benoeming van de heer Smolders tot burgemeester van Alkemade had voorgelezen, hield de scheidende bur gemeester een toespraak. Hierin zei hij met vreugde kennis te hebben ge nomen van zijn benoeming tot bur gemeester van Alkemade, een groei ende gemeente, die thans 10.000 inwo ners telt. Anderzijds noemde de heer Smolders het een persoonlijk offer omdat hij ï.u afscheid moet ne van een gemeente, die hij ruim 9 jaar heeft mogen dienen als burgemeester i die hem lief is geworden. Gezond klimaat Tot de raad zei de heer Smolders: Nimmer heeft u het mij als voorzit ter erg moeilijk gemaakt om leiding te geven aan uw vergaderingen en slechts sporadisch hebt u mij genoopt de voorzittershamer met gestrengheid te hanteren. Er is in de voorbije jaren gezond bestuurlijk klimaat groeid. Export bloembollen viel toch mee HILLEGOM De bond vanBloem- bollenhandelaren bestaat 65 jaar. Onder leiding van voorzitter Fr. y.d. Kolk. werd de jubileumvergadering vrijdagmiddag in Treslong te Hille- gom gehouden. De heer v.d. Kolk zei in zijn ope ningswoord een en ander over de re sultaten van dit jaar. Toen het sie- zoen begon, waren de verwachtingen niet zo hoog gespannen. De markt be gon met hoge prijzen en twee maan de later kocht men net zo veel tul pen voor de miniumprijs als men heb ben wilde. Nu men 'n overzicht heeft van de geëxporteerde bollen, blijkt het allemaal best mee te vallen. Tot en met 22 oktober had men verleden jaar 60 miljoen kilo uitgevoerd ad f235.000.000. De cijfers over dezelfde periode van dit jaar zijn als volgt: 64 miljoen kilo ad ruim f 240.000.000 Burgerlijke rtand van Zoeterwoude ZOETERWOUDE gboren: Rena- tus E M. z. van G C Rotteveel en: C A B M van Benten: Giobbe. z. van J Vlasveld en van: C M Th Baak: Petronella A M. d. van Q R van dei Hoeven en van: Q M C Verhaar: Matheus J P. z. van G P Paarde- kooper en van C L H van Kampen: Petronella J M. d. van A W Paarde- kooper en van: A P M van der Hulst: Jacqueline M M. d. van J A Paarde- kooper en van C J van der Geest: Gehuwd: W J Habraken en S Won- degem Ondertrouwd: L M Tijssen. 23 j er A M A van der Krogt, 22 j. beiden wonende te Zoeterwoude: M A Pieter- se. 24 j. Zoeterwoude en C A A Hoo- gervorst. 19 Leiden. Burgemeester Smolders gaf een op somming van wat in de afgelopen periode in Voorhout tot stand is ge komen, Onder meer op het gebied de woningbouw. Hij vond het prettig een financieel gezonde ge meente achter te laten met gronden Schuttersfeest in Noordwijk Een week achtereen is de schietver eniging „Blijf voor 't Land" de gastvrou- we geweest van de schutters uit de schietkring Rijnland. Zaterdagavond had de prijsuitreiking plaats. De heer W. Valkenburg sr.. voorzitter van de schietkring Rijnland, roemde de gast vrijheid van de NoordwUktte vereniging. De schietresultaten waren over de ge hele lUn minder geweest dan de vorige maal, doch een nieuw type schietschijf bleek hieraan mede debet te zijn. De kampioensbeser van de kring werd gewonnen door de heer P. Ravensbergen van de vereniging „Juliana" uit Wasse naar. Hij behaalde 285 punten en daar hij voor de vijfde maal beslag legde op de trofee, kreeg hij haar definitief in zijn bezit. Op de tweede plaats kwam de heer W. Valkenburg jr., eveneens van ..Ju liana". die de kampioen met 283 punten op de voet volgde. De overige uitslagen: Korps afd. A: 1. Loosdu:nse Burger wacht 231 p. 2. Juliana (Wassenaar) 214 p. 3. W.P.S.S 203 p. Korps afd. B: 1. Loosduinse Burger wacht 220 p. 2. Oranje Nassou 218 p. 3. H.P.S.V. 218 p. 4. Juliana 215 p, 5. B V. f L. I 212 p. 6 De Vrijheid 197 p. 7. B. v. 't L. II 161 p. Korps afd. C.: 1. H.P.S.V. 210 p. 2. Oranje Nassou 206 p. 3. Juliana 195 p. 4. De Vrijheid 108 p. 5. B v. *t L. I 162 p. 6 B. v. 't L. II 160 p. 7. B. v. 't L. III 155 P- Korps afd.D: 1 dames Oranje Nassou 198 p. 2. B. v. 't L. II 198 p. 3. B v. 't L. I 163 p. Personeel A: 1. P Ravensbergen 2. D A Lüschen 3. L. Hulsbosch 4 N. F Jon kers 5. J. P van Eijk. Personeel B: 1. J. H Handgraaf 2. A. M. Nieuwpoort 3. J. van Went 4 J lede- ma 5. D. Ge erts. Vrije baan: 1. N. W Caspers 2 P. Ravensbergen 3. W. Valkenburg 4. Huls bosch 5. Van Rest 6. J. C van der Lans 7. J. Valkenburg 8. N. F. Jonkers. Vaste baan: 1. F. van Rest 2. M. W. Caspers 3. P. Ravensbergen 4. W. Val kenburg 5. A. F. Leeuwenburg 6. A. Hijnes 7 A. van Galen 8. L. Huiebosch. Anti-hongeractie in Noordwijk f 6116 Ds. Biesma bedankte LISSE. Ds. D. H. Biesma. predi kant van de Chr.. Geref. Kerk alhier, heeft bedankt voor het beroep, dat de Chr. Geref. Kerk te Assen op hem had uitgebracht- plan voor de bouw van 100 huizen. Boerhaave De scheidende burgemeester sloot zijn toespraak door een door zijn vrouw gemaakt borstbeeld van Herman Boerhaave te onthullen, die in Voorhout werd geboren. Als loco-burgemeester aanvaardde wethouder De Groot dit geschenk, dat volgens zijn zeggen een waardige plaats in het gemeentehuis zal krij gen. Hij schetste de heer Smolders fen meelevend en openhartig man, die een eerlijk beleid in Voorhout voerde. Hierna spraken de heren Huigloot i Van der Tang respectievelijk na mens de KVP. en de Prot. Chr.-frac- tie. Namens de raad bood wethouder De Groot het burgemeesters-echtpaar ten slotte een Engelse tafel klok aan (zie foto). Velen voerden hierna het woord, onder wie burgemeester Duiker va Katwijk en de heer F. C. Meijer, d: namens de burgerij een kussenkast aanbood. Ten slotte bracht de harmonie ver eniging St. Cecilia een serenade aan de scheidende burgemeester. DEN HAAG Dat het Nederlandse ijshockey met grote schreden vooruit gaat, bljjkt wel uit het feit, dat in de komende maanden een puur nationale compe titie wordt gespeeld met een eerste en een tweede di visie, alsmede een A- en een B-jeugdafdeling. De wedstrijden worden doorgaans op een vrijdag- of za terdagavond gespeeld, doch daarnaast speelt het Haagse Hoky-team zoals gewoonlijk iedere woensdag avond in de Haagse Houtrusthallen tegen sterke bui tenlandse ploegen. Komende woensdagavond wordt het ijshockeyseizoen in Den Haag geopend met een wedstrijd van het Hokij-team tegen de kampioen van Noorwegen, Gam- lebyen uit Oslo. Zaterdagavond daarna volgt de eerste wedstrijd voor de nationale competitie; Rotterdam komt dan in de Houtrusthal len bij Hokij op bezoek- In de eerste divisie van de nationale competitie komen vijf ploegen uit: Ho kij, Rotterdam, Amsterdam, Tilburg er Deventer, terwijl in de tweede divisie zelfs zeven teams spelen: Hokij 2 en 3. Rotterdam 2, Amsterdam 2 en 3, Tilburg 2, alsmede het team van Deventer, dat ook in de eerste divisie uitkomt, zulks meer ervaring op te doen, omdat de ijshockeyers op de Deventer Ijsbaan veel te weinig gelegenheid krijgen te oefenen. Teneinde een zo eerlijk mogelijke krachtmeting te verkrijgen, Is bepaald, dat voor de nationale competitie alleen Nederlanders mogen deelnemen, tenzij de teams Canadese spelers hebben gecon tracteerd, in welk geval een gelijk aan tal buitenlanders bij elke ploeg mag meespelen. Zo heeft Amsterdam dit jaar reeds twee Canadezen gecontracteerd en heeft ook Tilburg een Canadees aange trokken ,dle tevens met de training Is belast. Andere Canadezen Het Hokij-team heeft weer vier Cana dezen gecontracteerd, die nog niet eerder in de ploeg hebben gespeeld. Het zijn: BRUNO FORLIN (25) speelde twee jaar voor The Rossland Worriors en de laatste drie jaar voor de Canadese kam- pioensploeg The Trail Smoke Eaters. Hij zal het Hokij-doel verdedigen. NICK MURRAY (26) zal tevens de coach optreden. Hij speelde voor twee Canadese ploegen en de laatste drie jaar als prof voor Springfield, dat in de Ame rikaanse ijshockey-competitie uitkomt. BOB BROOKER (26) speelde als junior bij Hamelton en als senior bij Noranda. Hij is een teamgenoot van McQuine en Joe Richards, die ook voor Hokij zijn uitgekomen. Zomers is Brooker prof- golfspeler. DENIS MERCIER (20) speelde voor Calgary en Sorel, kreeg diverse aanbie dingen van prof-teams, doch verkoos zijn huwelijk in juli samen met zijn vrouw naar Europa te komen. Herner terug Het Hokij-team kan weer op dezelfde kern als vorig seizoen rekenen. Alleen is Rob Pieterse Inmiddels geëmigreerd, doch Jan Heruer, die vorig jaar voor Amsterdam uitkwam, is naar Den Haag teruggekeerd. Arte Klein is ondanks het klimmen der jaren ook weer present en zal weer als aanvoerder fungeren. Het programma voor de woensdag avonden omvat zestien wedstrijden, waar van de laatste op 16 februari zal warden gespeeld. Nog niet alle tegenstanders zijn bekend, doordat het steeds moeilijker wordt buitenlandse ploegen naar Den Haag een eenzame post op ijshockey- gebied te krijgen. Daarom ook is het van belang, dat er diverse ijshockeyploegen in Nederland komen. Momenteel zijn de bestaande ploegen nog te zwak om als volwaardige tegenstanders van buitenlanders te fun geren. Niettemin wordt het in Hokij- kringen toegejuicht, dat steeds meer kunstijsbanen worden aangelegd, waar door in de toekomst zelfs samen met andere steden Canedezen kunnen worden aangetrokken. In december zal in Den Bosch een kunstijsbaan worden geopend, terwijl het Hokij-bestuur op de hoogte is van plan nen om in diverse andere plaatsen van ons land kunstijsbanen te bouwen. Het moge dan nog even duren, voordat er sterke Nederlandse ploegen op het Ijs van de Houtrusthallen verschijnen, ieder seizoen komt men dichter bij dit Toch zal ook dit seizoen belangwek kend zyn met waarschijnlijk op 24 no vember een wedstrijd tegen Kitzbühel, dat Millman als goalie heeft en Adair en Forster als spelers Eenheid ARP en CHU SASSENHEIM, Voor de ARJOS streekbijeenkomst in het jeugdhuis waren zaterdagmiddag jongeren ge komen uit de bollenstreek, Noordwijk en Rijnsburg, ja zelfs uit Vlaardingen en 's-Gravendeel. De leiding was in handen van provinciaal bestuurslid N- NU IN KATWIJK Het bekende gezondheidsondergoed. Beschuttend en pijnstillend by reui spit, zenuwontsteking enz. Gemaakt van de beste Angora wol. yifkkia MEDIMA GEZONDHEIDSONDERGOED BUIKWARMERS SCHOUDERWARMERS KNIEWARMERS SPITGORDELS STEP-INS Alleen bij Drogisterij KRUYT mcd. gedipl. bandagist. BADSTRAAT 16 TELEFOON 4480 Spec, adres v. Hanau hoogtezon. electr. dekens, elast. kousen, steunzolen e KATWIJK AAN DEN RIJN Er was in de afgelopen week weer wat meer waspeen aan de Katwijkse groenteveiling. Er werd 446000 kg aan gevoerd tegen 339000 kg vorige week. Nog steeds was er druk werk om de te velde staande peen te beschermen tegen vorstschade. De prijzen had den de neiging wat terug te lopen; over het algemeen genomen was echter de prijsnotering gemiddeld wel goed. Er een goede afze; naar de servenfabrieken, niet alleen van AII- peen, maar ook van AI De exportnote ringen bleven op een behoorlijk peil, doordat de vraag toenam. De export richtte zich voornamelijk op West-Duits- land en België Engeland kocht niet zo De noteringen waren als volgt: A extra f 5,50 tot f 7.30 per kist van 20 kg, A 1 f 4.40 tot f 6.90 A II f 4.30 tot f 7.40. B- extra f 6 80 tot f 7.40, B I f 4,20 tot f 7.50. BH f 1.80 tot f 4.50. Cl f 2.20 tot f 5. CII f 1.80 tot f 3.70. Breekpeen deed f 2 tot f 4.20, bospee'n f 31 tot f 40. De bloemkoolaanvoer liep terug van 61.500 stuks naar 32.000 stuks. Er was on danks dat nog goede belangstelling. De kleinere maten gingen graag van de hand voor export De noteringen waren als volgt: 6 per bak AI f 36 tot f 79, AII f 18 tot f 59, 8 per bak. A extra f 44. A 1 f 22 tot f 57, A n f 15 tot f 37. B I f 16 tot f 35. B II f 13 tot f 24. D I f 15 tot f 29 Andijvie f 8 tot f 20. boerenkool f 19 tot f 29 groene kool f 17 tot f 25. rode kool f 13 tot f 24. spruiten f 35 tot f 61. kroten f 3 tot f 3,20, prei f 22 tot f 30. spinazie f 18 tot f 60, prinsessebonen f 1,10 tot f 1.70. sla f 6 tot f 18. uien f 4.50 tot f 4.70. komkommers f 11 tot f 18. to maten f 1.90 tot f 7.10. peterselie f 13 tot f 18. krulpeterselie f 17. selderie f 17. bleekselderie f 6 tot f 14, knolselderie f 12 tot f 29. schorseneren bij een aanvoer van 10.000 kg A I f 71 tot f 95. B I f 43 tot f 67. B II f 7 tot i 8 C I f 13 tot f 19. C n f 2 tot f 8. A. Versluis te Nootdorp. Landelijk voorzitter J v. d Ploeg uit Groningen sprak over het onderwerp: „Jong is anders". De ARJOS mag niet gezien worden als autofnatisch voorportaal van de AR-partij. Het gaat bij de Arjos om de objectieve benadering van de politie ke problemen. Het kan dan ook gebeu ren, dat de Arjos het niet altijd eens is met de lijn van de partij. Volgens een onderzoek terzake is de Arjos de meest non-conformistische organisatie wat dit betreft. Spreker noemde christelijke politiek in deze wereld een moeilijke zaak, een zaak van spanning- De realiteit is vaak anders dan we het graag zien. Niette min moet het idealisme worden be houden. Ouderen die leven in vaste schema's zijn tevreden met het haal bare. Leggen zich neer bij compromis sen. Zij zijn hun idealisme vaak kwijt De jongeren niet, zij zijn anders, radi- Over de éénwording van de prot. chr. partijen zei de heer v. d- Ploeg, dat er wel veel gekakeld wordt, maar van eieren leggen is geen sprake. Hij noemde het ge scheiden optrekken van de chris telijke partijen in een klein land als Nederland een belachelijke en onmogelijke zaak. Dit is een luxe die we ons niet kunnen veroorlo ven. Christelijke politiek bedrij ven noemde hij verder, de zaken aanpakken van deze wereld- Na de pauze werd een groot aantal vragen beantwoord. Over de eenheid AR/CHU werd opgemerkt, dat dit een heilig moeten is. Na de gezamenlijke broodmaaltijd was er filmvertoning. Begonnen werd met de film ..Glas" van Bert Haanstra. Daarna werd als hoofdfilm vertoond „Vraag 7" van de Cefa. waarin de ge- loofsbeslissingen van oud en jong in Oost-Duitsland aan de orde worden gesteld. De bijeenkomst werd door de voorzitter van de plaatselijke AR- kiesvereniging, de heer P. v. d. Nagel, besloten. Weekagenda Sasgenheim SASSENHEIM Dinsdagmiddag half 2 Het bruine Paard: Alg. Bond Ouden Woensdagmiddag half 3 in het Jeugd huis: Prot. Chr. bejaardenkring. Donderdagavond 8 u. in het KSA-ge- bouw: D.S.V.P. jubileumconcert en ca baretavond. Vrijdagavond 8 u. idem. Vrijdagavond 8 u. in de kerkekamer van het Herv. kerkgebouw: bijeenkomst var de Jonge Kerk. Spreker de heer J. W. H. Burk. ambtenaar van de Prot. Chr. Reclassering te Haarlem. Belang stellenden ook welkom. \uto op vrachtwagen ALPHEN Op de Emmalaan is gis teravond een personenauto op een stil staande vrachtwagen gereden. Het on geluk ontstond doordat de bestuurder bij het Dasseren van de vrachtauto moest afremmen voor 'n tegenligger. De personenauto werd zwaar beschadigd: twee van de vier inzittenden liepen lich te verwonding «n op. LEIDERDORP Inbreken schijnt een fascinerende bezigheid te zijn: sommigen althans kunnen er maar nooit genoeg van krijgen. Het verve lende is alleen dat zij (politie) mensen op hun weg vinden die er wel genoeg van krijgen en dan is het brommen gebalzen. Voor de 51-jarige D. K.. een man die ook niet van ophouden wist. heeft zo'n ontmoeting prompt een eind aan een mooie „carrière" gemaakt. In een paar maanden tijd heeft hij niet min der dan 32 inbraken gepleegd, waar van zes in Den Bosoh, waar hij ten slotte gegrepen is. Ook voor de Leiderdorpse politie betekent zijn arrestatie een opluch ting: in één nacht, van 13 op 14 augustus, heeft hij hier viermaal in gebroken. Tot de vele plaatsen, door het hele land verspreid, die hij ver der met een bezoek heeft vereerd, behoort ook Hazerswoude, waar hij met één inbraak volstond. Had hij zich nu maar één keer af gevraagd waar dat heen moest met hem. Ten slotte had hij kunnen weten dat zoiets altijd naar Den Bosch gaait. Naar het huis van bewaring, om pre- 'es te zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4