Voorschoten drijft weer op eigen wieken Weekagenda In woestijn van het leven staat de tent van God Eerste steen voor uitbreiding clubhuis Het Zuiderkwartier Instructiebad in januari voltooid NIEUWE LEIDSE COURANT 3 MAANDAG 1 NOVEMBER 1965 Maandag Prytaneum, 8 uur: Salon Indien, de Ned. volkenkundige film. K. en O.: begin cursus „Automatise ring, een gevaar of een zegen?", door dr. M. R. van Gils. Den Haag: Kon. Schouwburg. Ned. Comedie met „Niet als bewijs toegelaten". Den Haag: Diligentia, 8.15 u.: Fons Jansen met „De lachende Kerk". Dinsdag Oude Singel 236, 8 uur: Leidse Chr. Besturenbond, mej. J. H. Kaptein over de sociale taak der Kerk. Steenschuur 6, 10 tot 4 uur: gong schaakwedstrijd schooljeugd. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19. 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Museum Oudheden, 8 u.: drs. W. A. van Es over opgravingen te Wijster. Rapenburg 10: bazaar Ver vrijz. Hervormden. Schouwburg, 8 u.: Timdelerclub met „Miranda" (blijspel). K. en O.: begin lit. cursus „Onze jonge schrijvers", door Adr. v. d. Veen (aula Louise de Col.-H.B.S.). Ver. v. irtet. Woensdag Consistorie Lutherse kerk, Hooglandse Kerkgracht 28: van 10 tot 10 uur bazaar. Volkenkunde, 3.30 uur: films „Leerex- port in Nigeria" en „Zuidpoolexpeditie" (kinderen onder 12 jaar alleen toegang met geleide). Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Rapenburg 10: bazaar Ver. vrijz. Hervormden. Café Aniba. 8 uur: afd. Leiden Ned. Bond oud-strijders en dragers Mobili- satiekruis, schietwedstrijd. 8.15 Den Haag: Diligentia, 8 'U.: recital1 Jean Sanders, Amer. mezzosopraan. Donderdag Breestraat 85. 8 uur: filmavond Bührmann's Papiergroothandel N.V. Gehoorzaal, 7.30 uur: huldigingsavond N.Z.H.V.M. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisver., 7.45 u.: bezoek aan sterrewacht Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met: „Er is een moord gepleegd". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Kon. zangver. Excelsior met Res.-Orkest en solisten. Remonstr. kerk, Hoogl. Kerkgr. 34, 8 u.: Week Intern. Samenwerking, drs. Chr. van Wijngaarden over „Wegen naar vrede, vrede in de wereld". Rapenburg 10, 7.30 uur: jongerensoc. 't Venster, dansavond. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 tot 10 u.: ruilbeurs verzamelaars. Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: Ver. Huisvrouwen, voorlichting Produktschap Groente en Fruit. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Cactus- bloem". Scheveningen: Op Gouden Wieken, 8.15 u.: declamatie Ton Lutz, met Bram Boelee aan de vleugel. Scheveningen: Kurzaal, 8 u.: jazz concert Art Blakey. Zaterdag Breestraat 85, 2 uur: a.r. kamercentrale Leiden, drs. A. J. v. d. Meer te Voorhout, secr. Verbond Prot.-chr. Werkgevers, over „Ontwikkelingshulp en bedrijfsle- Gehoorzaal, 2.30 uur: L.J.A.-voorstel- ling Scapino-ballet. Antonius-clubhuis, 7.30 uur: feest avond NEKOBU. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgr. 44, 8 u.: jongerensoc., bingo-avond. Oude Vest 13, 8 u.: C.J.V. De Valk, Verrassingen-instuif. Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 u.: Haagsche Comedie, met „Dylan Tho- Scheveningen: Kurzaal, 8.15 u.: Con certgebouworkest. Welke apotheek? Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502, De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van de apotheek LEIDER DORP wordt waargenomen door apo theek Herdingh en Blanken. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Adieu Charley (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Operation Crossbow (14 jaar). Luxor (2.30 en 8 uur): Zorba de Griek (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Slavinnen der liefde (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het hu welijksbed (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanto- mas (14 jaar). Tentoonstellingen De Ruif, Janvossensteeg 59; aquarellen en tekeningen van Mies Deinum (hele maand november, dagelijks open van 10- 20 uur, zat en zondag alleen van 20—24 WASSENAAR: kunstzaal Heuff, Hof- laan 7: eretentoonstelling werken Betsy Westendorp-Osieck (tot en met 2 dec., dag. van 10-17 u„ bovendien vrijdag avond van 8-10 uur, zondag niet). Afscheid ds. Vossers in Pieterskerk LEIDEN Het afscheid van ds. Vossers, gisteravond, ondanks de regen in een stampvolle Pieterskerk, was niet wee- maar blijmoedig. De bijeen komst van donderdag in de Vredeskerk was een blij gebeuren doordat meer het accent viel op het ambtsjubileum dan op het afscheid. De af- scheidsdienst was een vreugdevol moment doordat ds. Vossers voor zijn prediking een tekst had gekozen, die hij „een troostwoord voor Gods kin deren" noemde, en de hele liturgie als het ware daaruit opbloeide. Die tekst was Numeric 9 vers 23: „Op bevel des Heren legerden zij zich en op het bevel des Heren braken zij op; zij onderhielden de dienst des Heren, volgens het bevel des Heren door de dienst van Mozes". Het gaat hier over het volk Israël op zijn woestijnreis. In een persoonlijke inleiding tot de preek herinnerde ds. Vossers aan de door de oorlog zeer moeilijke omstan digheden waarin hij het beroep naar Leiden, dat het gezin Vossers zeer wel kom was, aannam. Hij had het gevoel, Leiden opnieuw te mogen beginnen. „Ik zal er altijd dankbaar voor zijn, hier bijna een kwarteeuw te hebben mogen werken. Een bewogen r rijke tijd ligt achter ons". Na woorden van dank tot verschei dene personen, instanties en colleges, merkte de scheidende predikant op dat de termijnen die de Kerkorde stelt voor de uitoefening der ambten wel degelijk tot heil van de Kerk kunnen zijn. De predikanten zijn er voor de Gemeenten. Het getuigt van bijbelse nuchterheid. We moeten leren ons te schikken in Gods bestel. Op rei eis Op dit punt gekomen hield ds. Vos sers de Gemeente zijn afscheidstekst voor. De God van Israël is niet een statische grootheid. Hij is de God op reis. De God der geschiedenis. En het volk is op reis naar het eind der tijden. Israël is daarvan het klassieke voor beeld. Op Gods bevel legerden zij zich en op Zijn bevel braken zij op. Wat het volk te doen had was, het oog te nich ten op het teken van Gods tegenwoor digheid boven de tabernakel. God was in zijn midden. Wij hebben nog een kostbaarder on derpand van Gods nabijheid: Jezus Christus. In de woestijn van het leven heeft God nog een tent neergezet. Daar woont de Zoon van God. Die ons leven deelt. God heeft ons heil op het oog en verklaart ons, in het geloof, tot ver losten. Tegelijk zondaar èn gerecht vaardigde, alleen door het geloof. En de God. van het begin is ook de God van het eind. Tussen begin en eind ligt de woestijn van'het leven. En daar- zijn wij niet alleen. Het einde van de geschiedenis is het rijk van vrede, liefde en gerechtigdheid. Het laatste woord dat wij nodig hebben is: ge nade. Wij dwalen niet in een cirkel rond. want God heeft ons een behou den thuiskomst toegezegd. De Gemeente stemde met deze ver kondiging in door gezang 116 te zingen: „Door de nacht van smart en zorgen schrijdt de stoet der pelgrims voort". Na de dienst was er in het koor van de kerk gelegenheid ds. Vossers de hand te drukken. Daarvan maakten be. halve vele leden van de Hervormde Gemeente alle genodigden gebruik, onder wie vertegenwoordigers van het gemeentebestuur, andere Kerken in onze stad en vorige Gemeenten van ds. Vossers. WONINGBOUWVERENIGING TUINSTADWIJK 50 JAAR LEIDEN Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de woning bouwvereniging De Tuinstadwijk recipieerde het bestuur zaterdagmiddag in restaurant Van der Hejjden. Velen, onder wie wethouder ir. J. J. G. van Hoek, kwamen hun gelukwensen aanbieden. Onverwachts zorgde de Delft- se Studenten Dansharmonie, die in het kader van een bruiloftsviering in Drie voetgangers op zebra aangereden LEIDEN, Zaterdagmiddag om streeks half drie werden op de over steekplaats van de Rijnsburgerweg ter hoogte van perceel 49 drie voetgangers aangereden, een 43-jarige vrouw, een zestienjarige mejuffrouw uit Hoofd dorp en een dertienjarige jongen even eens uit Hoofddorp. Een vrachtauto en een personenauto naderden de oversteekplaats toen het drietal over stak. De personenauto stopte, de vrachtauto remde maar gleed door, te gen de personenwagen die daardopr werd opgeduwd, juist tegen de voet gangers aan. Alle drie werden in het Acad. Ziekenhuis opgenomen, de 43- jarige mevrouw met een gekneusde heup. de mejuffrouw met een gebro ken linker been en de jongen met een hoofdwond. Gisteravond om zes uur werd op de Korevaarstraat een 54-jarige voetgan- ster. wonend te Leiden, bij het over steken door een personenauto aange reden. Met hoofdverwondingen en twee gebroken kuitbenen werd zij door de E.H.D. naar het Acad. Zieken huis gebracht. De brandweer is zaterdagavond eni ge malen te hulp gesneld bij door de sterke wind ontstane schoorsteenmoei lijkheden. o-a. aan de Jacob van Cam- pen laan, de Herensteeg en de Greven- Toneelspel TIG trok veel belangstelling LEIDEN Zaterdagavond voerde de toneelvereniging TIG een spel in drie bedrijven op van Hans Nesna, getiteld ,,De rivalen" De zaal van het Antonius- clubhuis was overvol. Onder regie van Jaques Boom speelden vooral verdiens telijk Eduard de Dekker en Mijni Boom. De „rivalen" is een blijspel, dat een beroemd zangeres en een onbekende componist tegenover elkaar zet. Hun dochter zorgt er na allerlei verwikke lingen voor, dat de rollen worden om gekeed, maar daarmee eindigt het ver haal nog niet. Zoals het een blijspel betaamt, ia het einde rozegeur en mane- i der andere zalen aanwezig Wethouder Van Hoek verontschul digde de door vakantie afwezige bur gemeester Van der Willigen. Hij sprak zijn grote waardering uit voor het be langrijke werk. dat de jubilerende vereniging deed en doet in Leiden ten behoeve van de volkshuisvesting. Vele uren wordt er regelmatig door een be stuursleden gewerkt voor huizen en bewoners. Hun taak is soms ondank baar maar de gemeente heeft daar oog voor wat onder meer blijkt uit het pas door de raad goedgekeurde straatver lichtingsplan De Delftse studenten beperkten zich niet tot het leveren van een muzikale bijdrage aan het feest van De Tuin stadwijk. Eén van hen. de heer F. S. de Wolf, hield nog een gloedvolle toe spraak. Thans 1150 woningen Namens de Nationale Woningraad en de afdeling Zuid-Holland van deze raad sprak de heer J. G. Andeweg. die een envelop met inhoud aanbood, be stemd voor de verlichting van het kan toor. Hij gaf een korte schets van de vereniging in de voorbije halve eeuw. Opgericht op 30 oktober 1915 werd de vereniging reeds eind januari 1916 koninklijk goedgekeurd. De vereni ging heeft thans 1150 woningen in be heer- De relaties met de Nationale Woningraad dateren uit 1921. De voor zitter van De Tuinstadwijk is ook lid van de ledenraad van de Woningraad. De heer B. de Kier sprak als voor zitter van de Federatie van Woning bouwverenigingen Leiden en Omstre ken. Hij wees op de economische ver anderingen, die zich sinds de eerste helft van de voorbije halve eeuw vol trokken. De woningbouwverenigingen krijgen langzamerhand ook een andere taak, zei hij, namelijk het verbeteren van de woningen. Het bestuur van De Tuinstadwijk is thans als volgt samengesteld: R. F. S. Voerman, voorzitter; J. J. Meerburg, secretaris; M. Verhoeven, penning meester; J. P. Ouwerkerk, 2de voor zitter; M. H. Moll. 2de secretaris; J. Talens. 2de penningmeester; A. J. C. van der Pluym. commissaris, J. Zaal berg en C. Vinkesteyn, leden, uo Op de foto: „De complimenten van het ge meentebestuur", zei de wethou der Van Hoek (links) tot voor zitter Voerman. De gouden wo ningbouwvereniging Tuinstad- wijk kreeg er zaterdagmiddag op haar receptie vele. Academische examens LEIDEN, 29 oktober Kand. ex. klassie taal- en letterkunde: de heer B Vuyk (L den): doet. ex. Engelse taal- en letterkunc ia Hayze (Zeist); prop. ex. gc heren C M A Oppenlieimer (Leiden), J J F Singeling (Leiden); kand. ex. Ned. recht: mej. A B Scheltema Beduin (Amsterdam), de heren J W Bins (Zwolle), M I M Drabbe (Heerlen), R L van Es (Den Haag), mej. S M Mets (Schiedam), de heren A A J Sinnei (Terheyden), F W Stapel (Den Haag), G v c Swaluw (Delft); kand. ex. not. studier.: df heren J W A M Verlinden (Den Bosch) R Struys (Reeuwljk), H H Posthumus (Noordwijk); kand. ex. fis de heren F A A C Smissi M Zwartkruis (Oud Loosdrecht): semi-arts- mej. N Lachinsky (Ooisterwijk, N.B. 1 Sloot (Bloemendaal), de heer C A F Tulleken (Wassenaar). Ds. Smit bedankt VOORSCHOTEN Ds. K. Smit. ge reformeerd predikant, heeft bedankt voor het op hem door IJsselmonde uit gebrachte beroep. Eerder had ds. Smit bedankt voor Weesp. VOORSCHOTEN Woensdagavond zal in de gereformeerde kerk de dank stond voor het gewas worden gehouden. In deze dienst zal voorgaan ds. K. Smit. Aanvang 8 uur. de nodige muzikale jolijt. Zoekt U een goed ANKER HORLOGE voor 30.— en f 40.—. Of het allerbeste van 200.— en 400.—. Horloger v d. Water - Haarl.str. 181 neeft het Eterna - Certina - Prisma - Junghans - Ewe - Anker - Roamer. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Gezellig feest bij N.V. LEIDEN. In de Stadsgehoorzaal had zaterdag voor de zeventiende maal de jaarlijkse feestavond van de personeelsvereniging der N.V. P. Clos en Leembruggen plaats. Voorzitter I. Hartevelt bracht zowel mej- A. de Boer (afd. twinnerij) als de heer W. Wolters (20 jaar afd.. kammerij en 20 jaar ververij) hulde voor het feit, dat zij veertig jaar bij de N.V. in dienst zijn. De heer De Zeeuw huldigde hierna namens alle personeelsleden de voor zitter en secretaris G. van Strien, die van de oprichting van de personeels vereniging af (ruim 17 jaar) hun beste krachten aan het verenigingswerk hebben gegeven. .Hij liet zijn waarde rende woorden van een persoonlijk geschenk gepaard gaan. Het feestprogramma omvatte een non-stop-revue-festival, onder het motto: ..Klank, kleur en kolder" ge presenteerd door Berry Kievits en Gerard Walden met medewerking van Nol Kievits. de accordeoniste Yvonne Leclecq. de balletgroep „The Bleu Dolls", het zangduo Louise de Montel en Tony Beastfeld. het cascadeurs-duo ,.Ric en Rac". en de tap-dancer Danny Christo. Het geheel werd muzikaal omlijst door André van Wattingen en zijn revue-orkest. De feestgang(st)ers hebben zich kostelijk geamuseerd. Na afloop bleef men geruime tijd nog gezellig bijeen o-l.v. de heer C. v. Leeuwen met medewerking van het dansorkest „The Five Just Men". Sfeer in yl gezin De „Nieuwe Leidscheer in l LEIDEN. Na een jaar hard wer ken gonsde zaterdagmiddag in de speeltuin van „Zuiderkwartier" van bedrijvigheid. Het mooie clubhuis, dat de vereniging in de Anjelierstraat sinds zes jaar heeft staan, was voor het clubwerk te klein geworden. Tien maanden lang had het dames comité onder leiding van mevrouw M- Rozier-Mooy ruim 20.000 kg oud pa pier opgehaald, bazaars georganiseerd en andere activiteiten ontplooid. Het bestuur had gemeend, dat nu de tijd was gekomen om een begin te maken met de uitbreiding van het clubhuis. een korte toespraak bracht voor zitter F. Knaap hulde aan de oprichter van de speeltuinvereniging, de heer L. D. Planjer, erelid en adviserend be stuurslid; hij is 30 jaar lang penning meester geweest. Spreker nodigde de heer Planjer uit om de eerste steen- (Van een onzer verslaggevers) VOORSCHOTEN De situatie is nog wat onoverzichtelijk. Hoorbaar aanwezige timmerlieden worden door hoge steigers grotendeels aan het oog onttrokken; mannen in blauwe en kakikleurige overalls manoeuvre ren met volgeladen kruiwagens over onmogelijk smalle planken; ergens in een hoek zit een elektricien over een warnet van draden gebogen. De nieuwste tophit fluitend verrichten zij de voor een buitenstaander zo moei lijk te doorgronden handelingen, die echter steeds duidelijker het einddoel doen zien. Als dat is bereikt, kan er weer een lint doorgeknipt, een knop ingedrukt of gewoon een deur geopend worden de deur van een nieuw gebouw, dat voor het gemeentebestuur van Voorschoten de vervulling be tekent van een lang gekoesterde wens. Voorschoten zal dan namelijk in één klap een zwembad, een badhuis en een gymnastiekzaal riiker zijn. Zonder grote tegenslagen zal dit ge bouwencomplex aan de Raadhuis l aan, hoek Prof. Einsteinlaan. in januari gereed zijn. Met de bouw ervan werd in maart vorig jaar begonnen. De "totale bouwkosten bednagen onge veer 1,2 miljoen gulden. Boven water Vooral de opening van het zwem bad, of liever: instructiebad, zal door velen in Voorschoten met vreugde worden begroet. Tot dusver moest het hier, als het om zwemmen •ging, altijd „buitenshuis" zoeken. Sinds september 1958 wordt aan de leerlingen van lagere en mulo-scholen zwemles gegeven. Omdat Voorscho ten geen eigen bad had, was men aangewezen op Wassenaar. Zeven jaar lang is daar de school-, rug- en wat er nog meer voor slag is beoefend Na de grote vakantie van dit jaar werd besloten een zwemloos tijdperk te doen ingaan, dat dus tot januari volgend jaar zal duren. Voorschoten zal dan, op eigen wieken drijvend, het hoofd weer boven water kunnen houden. Het primaire doel van het bad is dan ook het zwemonderrioht aan schoolkinderen. Daarnaast kan het ge bruikt worden voor inetruotie aan ge vorderden en volwassenen. Het L-vormige bad heeft een on diepe korte vleugel met een lengte van zeven en een breedte van acht meter en een diepe lamge vleugel van zestien bij eveneens acht meter. Beide gedeelten zijn door een nylormet van elkaar gescheiden. De 26 douches, tien kleedcellen en twee kleedlokalen maken het geschikt voor gebruik in groepsverband en voor individueel gebruik. Badhuis De zestien „drooggelegde" scholen van Voorschoten die het instructiebad gaan gebruiken, wachten met onge duld op de laatste-steenlegging. Intussen is er voor de ouders van de leerlingen en voor anderen die niet over een eigen badgelegenheid beschikken, minstens evenveel reden tot reikhalzen. In januari zullen zij het oude badhuis links kunnen laten liggen om in het nieuwe badhuis, dat deel uitmaakt van hetzelfde gebou wencomplex en waarschijnlijk -tege lijkertijd zal worden geopend, een „schone" toekomst tegemoet te gaan. Zes douches en twee kuipbaden staan daar borg voor. Wat er met het oude badhuis zal gebeuren, is nog niet be- Zwevend Het minste werk was verbonden aan de bouw van het gymnastieklokaal, dat op 13 september ®1 in gebruik is genomen. Deze zaal, met een afmeting van Het instructiebad in Voorscho ten, gezien vanaf de Prof. Ein- steinlaan. 22 bij 11 meter, is ook gesohikt voor het beoefenen van binnensporten, wat natuurlijk vooral van belang is voor de sportverenigingen die er 's avonds bezit van nemen. Een bijzonderheid is de zogenaamde zwevende vloer een wat misleidende naam, omdat het .zwevend" alleen de veerkracht van de vloer aanduidt. Dat elastische effect is bereikt door de uu rehouten vloer te beplakken met een laag kurklinoleum van 6,7 mm. Brouwerij Het complex, dat nog wordt afge rond met een dienstwoning, waar de badmeester zal huizen, maakrt deel uit van het plan „Vlietwijk". Evenals on der meer „Bosgeest" en „Noordhof land" is „Vlietwijk" het Voorschoten van morgen en zelfs overmorgen. Na het instruotiebad staan er nog veel meer projecten op het bouwprogram ma. Het bad en wat daarbij hoort, ge bouwd naar een onitwerp van het ar chitectenbureau Van Oerte, Schrama en Bos in Leiden, is inmiddels een be langrijke stap in de goede richting. De stilte in de bouwerij, althans aan de Raadhuislaan, zal straks onmiddellijk plaats maken voor leven in de brou werij. Met 400 kinderen per dag hoeft naemand daaraan te twijfelen. legging van de uitbreiding te verrich ten. Buiten gekomen, metselde de heer Planjer er lustig op los alsof het dage lijks werk voor hem was. In de besloten ruimte van het club gebouw memoreerde daarna de heer Knaap, dat het clubhuis momenteel geheel vrij van lasten is, terwijl het toch nimmer werd verhuurd. De uit breiding brengt het gebouw van tien bij zeven meter op zestien bij zeven meter, waardoor het nu kan worden voorzien van een keuken en toiletten voor de kinderen. In zijn dank aan het damescomité en de heer Planjer betrok spreker ook de aannemer, fa. W. Ouwerkerk en zn., die de fundering van de uitbrei ding reeds heeft gelegd. Ten slotte feliciteerde de heer J. J. van der Huizen, voorzitter van de Leidse Bond van Speeltuinverenigin gen, het bestuur van „Zuiderkwartier" en al degenen, die aan de uitbreiding hebben meegeholpen. Hij beloofde voor het clubgebouw een vergroting van de foto van de eerste-steenlegging. Excursie Oud-Leiden naar Schiedam LEIDEN, De vereniging Oud- Leiden maakte zaterdagmiddag met een groot aantal deelnemers een ex cursie naar Schiedam. Na in het ge meente-archief te zijn ontvangen door de archivaris, die diverse oude docu menten had tentoongesteld, werd de Grote- of Sint Janskerk bezocht, waar vooral het oude meubilair en het zil verwerk aller aandacht (trok. Vervol gens werd een wandeling door de oude stad gemaakt langs stadhuis, zakken dragershuis en koopmansbeurs. De excursie werd besloten met een bezoek aan het in het voormalige St. Jacobsgasthuis gevestigde Stedelijk Museum waar het gezelschap door de directeur werd toegesproken en waar de fraaie collecties werden bewonderd. Helaas was het niet mogelijk deze alle te zien. daar de inrichting van het museum nog niet is voltooid. Amsterdam bij Leidse Smalfilm-Liga LEIDEN Als gast van de Leidse Smalfilm-Liga heeft de Amsterdamse filmclub „De smalle bend" vrijdagavond Nieuw Minerva erticele films vertoond. De films „Taxi mevrouw" en „Het cadeau", ontstaan uit samenwerking van de beide werkgroepen, onderscheidden zich vooral door de goede belichting en uitstekende scenario's, evenals trouwens .Onraad" van A. Broerse. Anders dan deze humoristische films varen „Berlijn op het eerste gezicht" ran G. Smit en „Proprio motu" van A. Broerse sterk realistisch. Deze films troffen vooral door de uitstekende sfeer tekening. Al met al hebben de Amsterdammers opnieuw laten zien wat met een kleine filmcamera kan worden bereikt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3