In Leiden werd de hele nacht over Vietnam-oorlog gepraat Weekagenda PSP legde een grote activiteit aan de dag PERSOONLIJKE LENINGEN Natuurzuivere Die malle ideeën moeten nu maar eens overboord Lekasin MEUWE LEIDSE COURANT 3 ZATERDAG 30 OKTOBER 1965 Zaterdag Oude Vest 13, 8 uur: CJ.V. De Valk, herdenking kerkhervorming. Ver. Oud-Leiden: excursie naar Schie- Antonius-clubhuis, 8 uur: T.I.G. met „De Rivalen". Gehoorzaal, 8 uur: feestavond P. C. en L Rapenburg 73. 8 uur: Franse kring, un noéte de la chanson. Léo Ferré. Herv. jeugdgeb. Hoogl. Kerkgracht 44. 8 uur: jongerensoc., songfestival Rapenburg 10: sociëteitsavond Het Speeltuin Zuiderkwartier (Anjelier- straat), 5 u.: leggen eerste steen club- Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De vervolging van en de moord op Jean Marat". Den Haag: Diligentia, 2.15 uur: Arena met „Dag ezels". 8.15 uur: De Nieu we Komedie met „Romulus de Grote" Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Res.- Orkest, met sopraan, bariton en Toon- kunstkoor afd. Den Haag. Zondag Rapenburg 10: jeugdcentrum Reho- both, sociëteitsavond De Spil Volkenkunde. 3 uur: film „Land van de lange dag", inleiding dr. S. Kooijman. Maandag Prytaneum. 8 uur: Salon Indien, de Ned. volkenkundige film. en O.: begin cursus „Automatise ring. een gevaar of een zegen?", door dr. M. R. van Gils. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Ned. Comedie met „Niet als bewijs toegelaten". Den Haag: Diligentia. 8.15 u.: Fons lansen met „De lachende Kerk". Dinsdag Oude Singel 236, 8 uur: Leidse Chr. Besturenbond, mej. J. H. Kaptein over ie socialé taak der Kerk Steenscbuur 6, 10 tot 4 uur: gong- ichaiakwedstrijd schooljeugd. Stadhuis, 7 teft 8 u.: zitting - Bouw fonds Ned. Gemeenten. Breestr. 19, 7 tot 8 u spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Museum Oudheden. 8 udrs. W A van Es over opgravingen te Wijster. Rapenburg 10: bazaar Ver. vrijz. Hervormden. Schouwburg, 8 u.: Timdelerclub met .Miranda" (blijspel). en O.: begin lit. cursus „Onze jonge schrijvers", door Adr v. d. Veen (aula Louise de Col.-H.B.S.). Den Haag: Diligentia, 8 u.: Ver. v Kamermuziek. Keiler-kwartet. Woensdag Consistorie Lutherse kerk. Hooglandse Kerkgracht 28: van 10 tot 10 uur bazaar. Volkenkunde. 3.30 uur: films „Leerex- port in Nigeria" en ..Zuidpoolexpeditie" 'kinderen onder 12 jaar alleen toegang met geleide). Pieterskerk, 7.15 u.: avondgebed. Rapenburg 10: bazaar Ver. vrijz Hervormden. Café Aniba, 8 uur: afd. Leiden Ned. Bond oud-strijders en dragers Mobili- satiekruis, schietwedstrijd. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Pools Pantomime-theater. Den Haag: Diligentia, 8 u.: recital Jean Sanders, Amer. mezzosopraan. Donderdag Breestraat 85. 8 uur: filmavond Bührmann's Papiergroothandel N.V. Gehoorzaal, 7.30 uur: huldigingsavond N.Z.H.V.M. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisver., 7.45 u: bezoek aan sterrewacht Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 u: Haagsche Comedie met: „Er is een moord gepleegd". Scheveningen: Kurzaal. 8.15 u Kon. zangver. Excelsior met Res.-Orkest en solisten. Vrijdag Remonstr. kerk, Hoogl Kerkgr. 34. S u.: Week Intern. Samenwerking, drs Chr. van Wijngaarden over „Wegen naar vrede, vrede in de wereld". Rapenburg 10, 7.30 uur: jongerensoc 't Venster, dansavond. Zaal Koningskerk (Noord), 7.30 tot 10 u.: ruilbeurs verzamelaars. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Cactus- Scheveningcn: Op Gouden Wieken. 3.15 u.: declamatie Ton Lutz, met Bram Boelee aan de vleugel. Scheveningen: Kurzaal. 8 u.: jazz concert Art Blakey. Zaterdag Breestraat 85, 2 uur: a.r. kamercentrale Leiden, drs. A. J. v. d. Meer te Voorhout, secr. Verbond Prot.-chr. Werkgevers, over „Ontwikkelingshulp en bedrijfsle ven". Gehoorzaal. 230 uur: L.J A.-voorstel ling Scapino-ballet Antonius-clubhuis, 7.30 uur: feest avond NEKOBU. Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgr. 44, 8 u jongerensoc.. bingo-avond. Oude Vest 13, 8 u.: C.J.V. De Valk. Verrassingen-instuif. Den Haag: Kon. Schouwburg 8.15 u Haagsche Comedie. met „Dylan Tho- Schcvcningen: Kurzaal, 8.15 u Con certgebouworkest. Doktersdichsten Leiden Dokter Van Leeuwen. Haagweg 60. tel. 26802: dokter Van Wingerden, Boshuizer- kade 28. tel. 30791; dokter Brand. Zocher- straat 1, tel. 26946; dokter De Jong. Hoge Rijndijk 15. tel. 32877; dokter Masten broek, Houtlaan 27, tel. 53156. Honderden mensen verdrongen zich rondom Den Burcht (Van een onzer redacteuren) LEIDEN De „teach-in" over Vietnam die gisteravond om half acht in Den Burcht begon en die tot vroeg in de morgen duurde, droeg enigszins de symptomen van een manifestatie van de PSP. Tussen de redevoeringen door werden pamfletten en documentatiemappen uitgereikt, terwijl in de foyer een expositie met foto's, documentatiemateriaal en de in de Tweede Kamer verworpen motie van de PSP-afgevaardigde mr. Slotemaker de Bruine was uitgestald. Dat laatste was voor het Tweede Kamerlid mr. J. Berkhouwer (VVD) aanleiding zijn verwondering uit te spreken over het feit dat niet de wel aangenomen motie van de socialist Ruygers was weer gegeven. In totaal kwamen dertien inleiders aan het woord van wie dr. L. de Jong, directeur van het rijksinstituut voor oorlogsdocumentatie, de meest objectieve was. Dr. De Jong belichtte het ontstaan van de kwestie Vietnam van twee zijden. Zo groot was de belangstelling voor deze „teach-in" dat honderden zich na het openingsuur nog in de Burchtsteeg verdrongen, terwijl de ondercommandant van de Leidse brandweer, de heer W. A. Kosten, met veel tact het teveel aan mensen de grote zaal ongeveer driehon derd naar andere vertrekken van het complex wist te bewegen. Twee soorten De heer Bruce Burton, verbonden in het Instituut voor Social Studies Den Haag. gaf een overzicht van de situatie in Vietnam en de Indo- chinese oorlogen. Hij constateerde de aanwezigheid van twee soorten oor log. namelijk één tussen Noord- en Zuid-Vietnam en één in Zuid-Viet- nam tussen communisten en de opper- bourgeoisie. Mr. Berkhouwer vond het een be trekkelijk gesprek, waarvan hij eigen lijk niets zinnigs kon zeggen. Toch sprak hij zich op dit punt enigszins tegen door aan het einde van zijn >g te stellen, dat Amerika groot gelijk heeft als het doorgaat met de oorlogvoering als Peking en Hanoi niet willen praten. Hij riep de Ne derlandse bevolking op de bevolking Zuid-Vietnam hulp en steun te verlenen opdat het zich kan verheffen uit het sociale dieptepunt. .Het Engelse lagerhuislid Wil liam N. Warbey (Labour), die later in Amsterdam zou spreken gaf in het begin van zijn betoog af op de houding van voorgaande Engelse (conservatieve) regerin gen. die het probleem nie4 hadden aangeroerd. Hij was van mening, dat het Westen het akkoord van Genève van 1954 had verbroken, gezien het feit dat er wel Ameri kaanse, Australische, Nieuw-Zee- landsc en Koreaanse troepen in Zuid-Vietnam waren. In heel Vietnam was geen Rus of Chinees te vinden. Hij betoogde dat de Fransen na de tweede wereldoor log nooit hadden mogen terugke ren in Vietnam Als oplossing van de kwestie zag hij het terugtrek ken van Amerikaanse troepen en De Amerikaanse prof. H. Garfinkel Bedragen van f 100 1 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE OIEISI VOOS K1SBEHEER El KREDIETWEZEN MIS, LEtDEN, POSIBIIS I60. IEL 2B2I0 was het geenszins met de heer War bey eens. Hij noemde diens stand punt ouderwets. Het deed hem den- aan de fout die de Engelsen in München hadden gemaakt. De heer Garfinkel onderstreepte zijn betoog met ex op te wijzen dat de vluchte lingen in Zuidoost-Azië niet naar Peking vluchten, maar eruit, dat ze wel naar Saigon gaan, maar er niet vandaan. De heer Garfinkel vroeg zich af waar de grens zou liggen in dien de Amerikanen zich steeds maar zouden moeten terugtrekken. Scherp Naar aanleiding van de gesigna leerde terreur en het verzet noemde prof. Garfinkel het verzet van Ghandi prachtig voorbeeld van verzet van een fatsoenlijk volk. De SS zou zich echter niets van hebben aan getrokken. Hierop ontstond een debat tussen de heren Garfinkel en Warbey dat bijzonder scherp was. Op de vraag van de heer Warbey of de Amerika nen in Vietnam waren om de bevol king te beschermen of er bommen te gooien, antwoordde de heer Garfin kel: ,.Als we ze niet gooien, worden wij en de bevolking vernietigd. Dat is al een keer gebeurd en we passen voor een herhaling". Het debat werd nog scherper. De heer Garfinkel (tot Warbey): Bent u pacifist? "Nëen", luidde het ant woord. De heer Garfinkel: „Dus i zoudt het gebruik van wajSShsj voor een goed doei''goedkeur en?"De heer Warbey: „Ja, zoals destijds tegen Hitler". Prof. Wolf Mendel van King's col lege of the London University wilde de Amerikanen één basis in Vietnam laten om hun gezicht te redden. Peace-researcher dr. E. H. P- v. d. Lely wilde dat de Amerikanen en de gehele wereldbevolking de sociale vooruitgang centraal zouden stellen en niet zoals nu geschiedt het inper ken van het communisme. Springplank Prof. dr. M. Minnaert liet een puur communistisch geluid horen. Hij sprak over heldenmoed van het Viet namese bevrijdingsfront. Hij ontken de niet dat Noord-Vietnam hulp bood, doch dat was pas geschied na dat de Amerikanen Zuid-Vietnam waren gaan steunen „De Amerika nen willen Zuid-Vietnam niet be schermen. Ze willen heel Vietnam vrijmaken om het als springplank te gebruiken voor een derde wereldoor log". Als Amerika op deze wijze door gaat, is er ook geen politieke oplos sing mogelijk zo was de mening van het Tweede-Kamerlid drs. J. Koop man (P.v.d.A.). die er ongeveer de zelfde denkbeelden op na hield als prof. Minnaert Scherp en voorzien van talloze speldeprikjes vertelde dr. L. de Jong over de 12000 moorden die de Viet- cong in Zuid-Vietnam heeft gepleegd en over het in brand steken van de scholen en het vermoorden van het onderwijzend personeel. Het bij de documentatie aanwezige zwartboek van de PSP- noemde hij een „zwart- witboek", daar over de moorden niet werd gesproken evenmin over de moord op zes Indonesische generaals wier stoffelijke reste.i in een put werden teruggevonden. Hongarije De heer De Jong riep de oorlogs jaren 1940'45 in herinnering met concentratiekampen, het uitroeien van volkeren en het onderdrukken van de democratie. Na de oorlog werden in Hongarije vrije verkiezingen gehou den. Zeventien procent van de uit gebrachte stemmen ging naar de com munisten maar het Westen heeft niet kunnen verhinderen, dat het commu- nis:ische regime daar nu overheerst. aldus dr. De Jong. De laatste spreker voordat de vrij rommelige' discussies, waarbij zelfs prof. Vondeling en drs. Nederhorst onderwerp van gesprek werden, was prof. dr. A. J. Rasker. Deze stelde, dat de Amerikanen veel van Hitier hebben geleerd. „De Amerikanen hebben ons destijds aangeraden de koloniale oorlog in Indonesië te sta ken. Ik zou hun nu willen verzoe ken hetzelfde te doen in Vietnam. Door te handelen als nu gedragen zij zich onchristelijk en inhumaan, god deloos". Puzzelpro ininenten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 23 oktober le prijs f 5 mèj. W. Bernard. Hoge Rijndijk 274. Leiden; 2e prijs f 2.50 L. Guyt, Ar.emoonstraat 6e, Katwijk a d Rijn: 3e prijs f 2.50 P. Meijdam, Hoge Rijndijk 34. Zoeterwoude. Kerkdienst Leiderdorp LEIDERDORP De gemeenschappe lijke tweede dienst van de Herv. Ge meente en de Geref. Kerk alhier, zondag te houden in de Geref Kerk Hoofd straat. begint niet om half 7 maar om 5 uur. Medische dienst te L'dorp en H'woude LEIDERDORP-HAZERSWOUDE De doktersdienst te Leiderdorp wordt mor gen waargenomen door dokter Hennink, Mauritssingcl 166, tel. 33686. Wijkverple ging: zuster Van der Holst, Wit-Gele Kruis, Hazcrswoude-Rijndijk, tel 01714 255. ZOETERWOUDE De gemeentese cretarie van Zoeterwoude is maandag 1 november de gehele dag gesloten. frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. Ontwikkelingshulp-avond LEIDEN Nederland wordt over stroomd door de meest fantastiche verhalen over ontwikkelingshulp en de ontwikkelingslanden. Ze be grijpen hier helemaal niet hoe groot de problemen in die landen zijn. De vrijwilligers die erheen gaan. zijn helemaal geen wereldhervormers die de moeilijkheden wel even zullen op lossen Men moet die malle ideeën eindelijk eens laten «varen. Deze nogal bittere woorden kwa men uit de mond van mr. L P. J. Mazairac, die gisteravond in de film zaal van het Rijksmuseum voor Vol kenkunde een aantal misverstanden over het vrijwilligerswerk uit de weg ruimde. Zijn talrijk gehoor bestond uit jongens en (opvallend veel) meisjes van om en nabij de twintig, die voor dat werk kennelijk wel belangstelling hadden. Mej. A. M. J. Smits van Oyen. even als de heer Mazairac verbonden aan het ministerie van buitenlandse zaken voor de stichting „Nederlandse vrij willigers", sprak van de praktijk in Columbia uit, waar zij in maart van dit jaar het ontwikkelingswerk van nabij heeft meegemaakt. Zij werden ingeleid door dr. P. H. Pott, ondervoorzitter van de Leidse commissie voor internationale samen werking, en „uitgeluid" door ds. J Th- Gelukkig is er nog de snelle en zekere pijnverdrijver Welke apotheek? Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171. tel. 20502 Zat. 30 okt. van 8 tot 12 u. voorin, ook open apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136 De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van de apotheek LEIDER DORP wordt waargenomen door apo theek Herdingh en Blanken. De apotheek OEGSTGEEST is geopend. De apotheek VOORSCHOTEN is zon dag 31 okt. gesloten van 8 uur voorm. tot 10 uur nam- Camera '2.30. 7 en 9.15 uur): Adieu Charley (14 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Operation Crossbow (14 jaar). Luxor (2.30 en 8 uur): Zorba de Griek (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Slavinnen der liefde (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Het hu welijksbed (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Fanto- mas (14 jaar). Tentoonstellingen De Ruif, Janvossensteeg 59; aquarellen en tekeningen van Mies Deinum (hele maand november, dagelijks open van 10- 20 uur, zat en zondag alleen van 20—24 LEIDEN In de woonkamer van bloemist-hovenier B. J. Die mei (56) in de Stieltjesstraat hangt boven de haard een schil derij van de Zijlpoortzo'n veer tig jaar geleden gesohilderd. Er rijdt een jongeman op een bak fiets op de voorgrond met voorop zijn bak het woord „Tuinaanleg". „Dat is mijn leven", zegt de heer Diemei, terwijl wij er naar kijken. Want die jongeman ben ik. Zó ben ik begonnen als knechtje bij een bloemist. Een tijdje geleden zag ik dat schilde rij ergens hangen, 'k Heb het ge lijk gekocht want ik weet heel zeker, dat ik dat ben. Het was mijn wijk. Er reden wel meer bloemenwagens maar alleen mijn wagen droeg het woord „Tuin aanleg"." verlopen dan ik had ver wacht. Als je leest, dat in Leiden een landelijke bloembakkenactie is gestart onder het motto „Geef uw gevel een corsage" en dat is gebeurd op initiatief van de heer B. J. Diemei, wel, dan verwacht je een uitgekookte reclamejongen te ontmoeten, met gevoel voor pakkende slagzinnen. Niets ervan'. Dit is de heer B. J. Diemei, geestelijk vader van de landelijke bloembakkenactie, die onder het door de heer Diemei bedachte motto „Geef uw gevel een corsage" van start is gegaan met het doel stad en dorp meer fleur te geven. Bij de volgend jaar in Lei den te houden wedstrijd zal onderscheid worden gemaakt tussen particuliere huizen en zakenpanden. De heer Diemei deed z(jn idee op in het buitenland, waar gemeentebesturen cn toeristische organisaties vaak grote bedragen beschikbaar stellen om door wed strijden van grauwe straten bloemrijke lustoorden te maken. als je dat als dertienjarige jongen ken, althans meer, hield ik mezelf hebt meegemaakt, ga je naden- steeds voor. Zeven diploma's be meten. Werken, werken en nog eens werken maar ook verdie nen. Daardoor kon ik sparen voor m'n toekomst. In de oorlog ging ik met m'n broer in het verzet. Hij werd gegrepen en gefusilleerd en liet een vrouw en een zoon achter. Acht jaar na de oorlog ben ik met haar getrouwd, 'k Begon (ben voor mezelf als hovenier. Nu doet m'n personeel het hoveniersbedrijf en zelf sta ik in de winkel, die ik eerst als bijverdienste had gezien. Twee jaar geleden heb ik dit pand kunnen kopen. Met mijn vrouw ben ik paan genieten van het leven. Ieder jaar maken we een fijne vakantietrip. We kwamen in Noord-Italië, in het zuiden van Duitsland en in Oostenrijk. En nu kom ik bij die bloembak kenactie. Overal zag ik in die landen prachtige gevel- en bal konversieringen in de vorm van bloembakken. Ik ging met de mensen daar praten en wat bleek? Gemeentebesturen en toe ristenorganisaties geven in het buitenland enorme subsidies en ze stellen ieder jaar grote prijzen be schikbaar voor die gevelversie ringen". Zo werd het idee geboren bij De heer Diemei is een man. die fcen. Ik wilde bakker worden; dat haalde ik en in die tussentijd jieer Diemei om 00fc jn ons \and leek me 's winters een warmes groeide de liefde voor mijn vak. de Steed/S groter wordende steen- Op zekere dag vroeg mijn baas, viassa's van huizen en flats in zou beginnen, die met al z'n potplanten was blij- dorp en stad op te vrolijken. Aan- m een groot gezin voor een dub beitje is geboren maar die door Vak. Ze namen me aan lang en hard werken een kwartje de dag, dat ik is geworden en die naast zijn kwamen m'n twee oude bazen uit ven zitten, of ik er mee langs de vankelijk schoorvoetend, later werk nu wat tijd heeft voor ideële de bloemisterij naar m'n vader, deur wilde gaan. Ik dorst niet, enthousiaster gaven vakbroeders zaken, waaronder dan toch zeker Er steekt een goed vakman in maar hij liet om me moed te geven e„ anderen zich voor het idee ge- die bloembakkenactie mag wor- den gerekend. Rustig en met gevoel voor se lectie heeft hij mij de roman van zjjn leven toevertrouwd. Een paar grepen eruit. hem, zeiden ze. Laat hem bij ons terugkomen. Zo gebeurde het. kleindochter meegaan. Toen wonnen. Komend jaar bijt Leiden bleek, dat ik handelsgeest had. he, aj met een grote wed. Iedere dag kwam ik met een lege strijd, waaraan deze nazomer een JLS Je wat wdt bereiken, zal wagen thuis. Alles ging zo door. kleinere wedstrijd ij vooraf ge- S*. je moeten gaan leren, zet Ik deed vakkennis ov. mensenken- gaan. Ondertussen wordt het idee je moeten gaan 'n vader. Het wefd hard wer- nis en handelservaring. Dat was „Ik ben geboren in Amsterdam keneen half uurtje eten en dan belangrijk voor m'n toekomst, maar woon al vanaf m'n zesde door naar de avondcursussen. Zat want u moet niet vergeten, ik was jaar in de Sleutelstad. Ging op er vaak van vermoeidheid te sla- m'n twaalfde bij een bloemist pen maar werd, dat mag ik zon- icerken voor twee kwartjes per der opschepperij zeggen, de beste week. Bij m'n tweede baas kreeg cursist. Ik bouwde aan m'n toe- ik drie gulden. Maar dat was een komst omdat ik om me heen de in deze wijk whrmoezenier. In het voorjaar zat armoe en ellende zag van mensen, ik 's morgens om half 5 al sla te die zich niet ontwikkeld hadden, woon om. Ik ben er trots op wat snijden met bevroren handen. En Met papieren kon je wat berei- ik heb bereikt, dat mag u best nog steeds ondergeschikte. TOEN kwam heel voorzichtig het idee bij mij op om hier bloemenwinkel te beginnen. De wijk vroeg er ge- van de heer Diemei al landelijk verder uitgewerkt. En u weet nu, hoe dat idee werd ffsboren. Mackenzie, voorzitter van die com missie. Er werd ook een 'nogal oppervlak kig) filmpje vertoond en op enkele brandende vragen werd een antwoord gegeven. Na afioop ging ieder tevreden huis waarts; de meesten met een vrijwillig meegenomen pak propagandamate riaal onder de arm. Goede aanvoeren op veemarkt Leiden LEIDEN Het mooie weer heeft vele goede gevolgen, maar, wü schreven daar al eerder over, de aanvoeren op de markten blijven hierdoor voor de tijd het jaar beperkt. De veehouderij pro fiteert nog van een behoorlijke gras- groei en men heeft nog niet veel dieren De vleesomzetten in de grote slacht huizen zijn niet groot. Of dit nu een gevolg is van het zachte weer (nog geen winterkost) of dat de discussies de hoge vleesprijzen hiervan de oorzaak zijn, laten wij in het midden. Gebruiksvee. De aanvoer van melk- en varekoeien was ongeveer gelijk aan die vorige weken. In de hoge prijzen kwam weinig of geen verandering. De handel in varekoeien blijft overwegend eer kalm tot stug verlopen. Notering: melkkoeien f 1000/1250/1890; arekoeien f 550/900/1200; fokstieren f 600 725 900: pfnken f 475 575/675: gras- kalveren f250 375 400. Slachtvee. Vette kalveren. Op de grote vette-kalverenmarkten waren deze week de aanvoeren zeer beperkt. De handel daardoor williger en vlot prijshoudend Notering f3.30 3.60 3,85 per kg levend gew. Vette koeien. Aanmerkelijk meer die- ai en mede daardoor een luie handel. De vraag is nog niet groot en zodra het aanbad stijgt loopt het wat langzaam. Notering f 3,30/4 4.35 per kg geslacht ge- de aanvoeren nog beperkt. Aanvankelijk de handel vooral bij de lammeren e<n de beste soorten waren spoe dig verkocht, maar bij het zgn. „onder eind" ging het maar stug. Notering: vette schapen f 90/105/115; vette lammeren f 100/125/145; fokschapen f110/130/150 Varkens. De slachtvarkensmarkt was deze week nogal vast gestemd. Het aan bod was redelijk en de prijzen lagen hoger.. De aanvoer van biggen en lichte varkens was gisteren weer groot. De handel in lichte varkens was matig bij de biggen lag het hier iets moeilijker. Matag zullen wij maar zeggen. De fok- zcugen en de mestzeugen waren wel verkoopbaar, vooral de magere soorten deden het wel. Notering: zeugen f 300/375/425: lichte varkens f 85/95/105; biggen f 54/58/62. Kaasmarkt. Aanvoer tamelijk hacv- del lui. Prijzen Goudse tot f3.63, Leidse tot f3,31. Diamanten echtpaar LEIDEN Het eohtpaar Van der Nat- yan Hogendorpsbraat 62, is maandag zes tig jaar getrouwd. Donderdagmiddag kwam burgemeester Van der Willigen persoonlijk zijn gelukwensen aanbieden. Bazaar Lutherse Gemeente LEIDEN Woensdag wordt in de bijzaal van de Lutherse kerk (Hoog landse Kerkgracht 28) van 10 tot 10 ur een bazaar gehouden. KIC en Kangeroes deelden de volleybalpunten LEIDEN Gisteravond stonden in de sporthal twee wedstrijden op het programma tussen teams van K.V.C. Kangeroes. In de eerste wedstrijd wisten de Kangeroes-dames met veel kunst- en vliegwerk tot een krappe 23 zege te komen, maar in de twee de wedstrijd bleven de K.VC. beren duidelijk met 30 in de meerderheid Een fel verdedigend K.V.C. gaf Kangeroes in de le set handen vol werk. Kangeroes kwam op 01 dank zij een 1215 setzege. Maar K.V.C. sloeg hard terug. Kangeroes werd nu in de verdediging gedrongen en door setwinsten van resp. 1510 en 1614 nam K.V.C. een verrassende 21 voorsio- 2- Slechts met de allergrootste moeite wist Kangeroes ten slotte toch de overwinning te pakken, maar de cij fers, 1315 en 1215, toonden dui delijk aan dat K.V.C. de zege niet cadeau heeft gegeven. HEREN De Kangeroes reserves waren in deze wedstrijd duidelijk de mindere van K.V.C-waarbij Ben Verdoes weer meespeelde en als van ouds een enorme steun voor de Katwijkse ploeg bleek. In de le set kwam Kan geroes nauwelijks in het stuk voor; 15—3 voor K.V.C. Vooral dank zij goed aanvalsspel van Hans Broekhoff, Joop Vervoort en Oudshoorn werd het d -or setzeges met 159 en 15—12 een royale 30 overwinning voor de Katwijkse ploeg.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3