Geen schijnomroep in open bestel, zegt mr. Burger VARA wenst een Het geheime dorp Brick Bradford VARA-congres „een rijk gezicht massale opinie - uitspraak Jesje en Josie Senmoet l&teCtO' ZATERDAG 30 '""'""'ER 1965 EEhl CtSEMBLIK LATER ©KICK MET HET F HETgTRAMta... «WIOOlVÉN-ETHERGOLVEN-tTHERGOlVEN- UTRECHT „Het is een rijk gezicht, als ik zo langs de rijen kijk en behalve onze vele gasten uit binnen- en buitenland zovele duizenden bestuurders van honder den afdelingen zie zitten, niet om dat zij 2500 in getal zijn, maar om dat zij allen door VARA-leden zijn gekozen en dus onze omroep ver tegenwoordigen op dit massale congres." Met deze woorden begon mr. J. A. W. Burger, voorzitter van de VARA, zijn openingsrede voor het jubileumcongres dat zijn 40-jarige omroepvereniging vandaag de ge hele dag in de Julianahal hield. Mr. Burger had vele prominente gas ten te verwelkomen: ministers en le den van de beide Kamers, vertegen woordigers van vele socialistische en PvdA-organisaties, leden van verdien ste en voorts de Hongaarse mevrouw Anna Kathly (als symbool van de strijd om de vrijheid als het hoogste goed waaraan ook de VARA vurig deelneemt), omroepfunctionarissen uit Zwitserland, België en Denemarken. Ook dr. S. Mansholt was, als voorman van de PvdA, aanwezig. Onnodig te zeggen, dat ook in dit congres en in de schakering van zijn deelnemers, de nauwe verwantschap van de VARA aan de PvdA en de socialistische bladen annex uitgeverij (N.V. De Arbeiderspers) duidelijk werd aangetoond, mede in woorden van welkom en dankbaarheid voor ja renlange trouwe en waardevolle sa menwerking. Mr. Burger was daar op dit jubileumfestijn gul mee. De VARA-voorzitter merkte op, dat zijn omroepvereniging uiterst spaar zaam is met het beleggen van een congres (hoewel men door de stevige organisatie in Hilversum maar op de knop hoeft te drukken en er is een congres!): men reserveert dit voor hoogst belangrijke aangelegenheden. Zulk een aanleiding is er nu echter, bij het jubileum van de VARA. Ten eerste om de demonstratieve kracht welke ervan uitgaat: „Nederland mag best eens zien, dat wij er zijn!" voorts vanwege het feestelijke ele ment: „Wie had 40 jaar geleden kun nen denken dat het oprichten van een omroeporganisatie zou uitgroeien tot een culturele wenselijkheid, ja noodza kelijkheid?" en tenslotte in ver band met het vaststellen van nieuwe richtlijnen, waarover het congres de rest van de dag zou overleggen naar Vergaderstof niet nieuw UTRECHT Met een woorden leidde mr. J. A. W. Burger als voorzitter het nog veel meer woor den tellende hoofdbestuurlijke pre-ad- vies in, dat ruim 2.500 afdelingsbe stuurders en geïnteresseerde gewone leden in het VARA-congres vandaag te behandelen krgen. Hij gaf toe, dat de viverse punten waarin het advies uiteenvalt niet alle maal over nieuwe dingen spreken: in hoofdbestuur en verenigingsraad heb ben zij al gediend, maar de ver uit het centrum wonende afdelingsbestuur ders en -leden moeten er toch over meepraten, opdat het congres tot een massale opinie-uitspraak kan ko- Wij hebben u de inhoud van het pre-advies al medegedeeld en mr. Bur ger ging ervan uit dat elk der aanwezi gen het boekje al zou hebben gelezen. Hij acht het echter van belang, dat zulk een massa-bijeenkomst zich ach ter de VARA-inzichten plaatst nu een omroeppolitieke mijlpaal in zicht is bij de komst van lang verbeide wetge ving. Sprekend over het punt dat de VA RA zich meer aan ontspanningspro gramma's voor radio en televisie wil gaan wijden, deed mr. Burger een ver meldenswaardige uitspraak in verband met een blik in de toekomst: „Wordt de mens een soort robot, een automatische kost-verdiener, die zich voor de rest laat bezighouden door vermaaksfabrikanten? Of zijn en blij ven we toch nog ergens, zo niet heer der schepping, dan toch levende men sen met doel en visie? Mensen voor wie de opbouw van een harmonisch opbouw van de samenleving, ook in vruegde, ontspanning en plezier, een grote opgave is? Er is geen reden dat te kleineren of er op neer te kijken, maar in dat alles willen wij toch iets meer pit en spirit beseffen en onder gaan dan platweg van: dat vinden ze lollig, geef de mensdieren maag- en tijdvulling!" En: „Men kan de dingen zeggen als een dominee, maar ook als Wim Kan Het hoeft er niet minder om te zijn." Mr. Burger pikte tenslotte (zoals hij het zelf formuleerde) een enkel pr uit het pre-advies ter nadere (uitge breide) toelichting, nl. het recht van antwoord; hierover zeide hij o.m.: dit vraagstuk zal altijd een vierkante cir kel blijven, als niet wordt onderschei den tussen 'ongewilde menselijke te kortkomingen van een blad, een jour nalist, een om'röep, vaak niet of nauwe lijks laakbaar al is dan een recht op correctie nodig, én: de herhaaldelijk bewust blijkende wil om mensen te (reffen en te grieven. Dit laat zich niet allemaal onder één noemer vangen, zoals de bestaande voorstellen en sug gestie doen. Mr. Burger gelooft ook, dat het veel uitmaakt, wié bepaalde dingen zegt: „een denigrerende opmer king van prof. Oud in de Kamer kon dr. Drees als minister-president grie ven, minder hard zou het zijn aangeko men wanneer bijv. boer koekoek het zelfde had gezegd." Een goede en radicale correctievoor ziening voor pers en omroep acht de VARA nodig en mogelijk, „maar het is beter uitsluitend te speculeren op ongedwongen corrigerende invloeden en fatsoen, dan een onvoldoende rege ling te treffen, omdat die juist arms lag geeft aan lasteraars." Over het oude zeer van te weinig geld voor de omroep zeide de VA- heleboel |^RA-voorzitter: „Het is weloverwogen, dat wij vandaag pleiten voor meer fi nanciën voor de omroep, wij willen immers geen snelverkeer zonder veilig heid, geen industrie ten koste van zui vere lucht en drinkbaar water, dan ook geen omroepontspanning zonder goede kranten, goed onderwijs, recht vaardige kansen enz. „Wij geloven daarbij niet aan het liberale vanzelf- gaan, want dan zullen de wilde bees ten winnen." De VARA zal graag meewerken aan de te verwachten gezamenlijke pro gramma's NTS- en NRU-nieuwe stijl, al komen ook nu weer de oude stekeli ge vraagjes naar voren, zo van: „Moe ten we een socialistische of zomaar wedstrijd?" In de gezamenlijkheid zal toch iede re medewerkende omroeporganisatie een eigen gezicht moete kunnen behou den: de oplossing kan niet worden ge zocht in kleurloze algemeenheid en nog miner in krentenwegerij „of de ene of andere afzonderlijke uitzending niet net zo goed door Jantje als door Pietje had kunnen worden ver zorgd". Aan „veel gewauwel over verzui ling" wilde mr. Burger nu eens voor bijgaan, wel concludeerde hij dat „wie wat is, wie weet te electriceren en uit te stralen, een zuil wordt gescholden en dat leegheid en napraten met blad goud wordt belegd. Maar een ongelede maatschappij is een amorge chaos en een karkas zonder ribben." Zover was het VARA-congres gevor derd bij het ter perse gaan van ons blad. aanleiding van het hoofdbestuurlijk pre-advies. Mr. Burger zeide, dat het VA- RA-hoofdbestuur in de laatste tijd een voudig wordt opgeëist door agitaties tegen de VARA en het omroepbestel, die nog steeds doorgaau, openlijk of geniepig, maar wier inspirators sedert de jongste kabinetscrisis toch welen dat „de democratische krachten in den lande te sterk zijn om zich de mond te laten snoeren in de ether, boe machtig de reactionaire en commerciële krach ten zich ook achten „Wij zijn nu", aldus mr. Burger, „een nieuwe fase ingegaan, waarbij het omroepbestel legaal zal worden be vestigd op vrije luisteraars- en kijker sorganisaties. Wij gelcvcn in de massa en in massa-organisaties, mits met hardnekkige toewijding verzorgd: het platwalsende facet van onze vertechni- serende samenleving kan juist door een organisatie als die van de VARA worden tegengegaan. Dit is een van onze culturele taken: de levende mens zien temidden van de veelheid." „Dit eist veel zorgvuldigheid, want wie in de samenleving iets doet, wordt becritiseerd, wie weinig of niets doet, valt niet op." De VARA-voorzitter onthulde, dat het hoofdbestuur ernstig heeft gedacht aan het samenroepen van een congres „in de OTEM-tijd", om aan roddel en modder (in dit verband noemde hij een bekend Amsterdams ochtendblad) gegooid naar de omroepverenigingen, halt toe te roepen: „Wij hebben nu eenmaal geen organisatie van bijna 500.000 gezinnen om die te laten baga telliseren". Onrechtmatig Fel trok mr. Burger van leer tegen het feit dat Televizier nog steeds de omroepprogramma's „exploiteert, waarbij de revenuen niet zoals bij de omroep zelf de programma's ten goede komen, maar slechts particuliere belan gen". Bij herhaling noemde hij de RTN „een schijnomroep om het weekblad Televizier in leven te houden" en het zou volgens hem „waarlijk te bont worden, als op grondslag van die on- door exploitatie van abonnees op Tele vizier aan de RTN zendtijd zou wor den gegeven: bij de voorwaarden, waaraan nieuwe zendgemachtigen moe ten voldoen, is die van onrechtmatig heid niet genoemd in de nota van mi nister Vrolijk". Scherp afwijzend toonde hij zich ook tegen een brief van de RTN aan de omroepverenigingen, waarin werd aangeboden om de publikaties van de programma's onmiddellijk te staken, mits de omroeporganisaties ze dan vrij willig aan Televizier zouden afstaan, aangezien daardoor de samenwerking stellig zou worden bevorderd tegen de tijd dat de RTN zendtijd krijgt. De RTN, zo zeide hij, heeft blijkbaar over 't hoofd gezien dat volgens eis van de nota een zendgemachtigde „uitsluitend of hoofdzakelijk ten doel moet hebben radio- en/of televisieprogramma's te verzorgen", anders zou de RTN in de ze brief niet in feite hebben erkend dat hij wellicht uitsluitend maar in elk geval hoofdzakelijk is opgericht om de voortzetting van de exploitatie van Televizier te verzekeren. Dat alles samen gezien met nog an dere acties teneinde „omroepje te gaan spelen" meende mr. Burger dat dit niet de bedoeling kan zijn voor het vormen van een „open bestel": „hier wordt gezaagd aan de poten van de ministersstoel en van het kabinet", want in een zodanig bestel kan geen sprake zi.in van een automatisme tot zendgemachtigdheid door middel van schijnmaniuulaties. Mr. Burger vroeg zich, minister Vrolijk succes toewen- sende, toch af, of dit kabinet straks de moed zal hebben om „neen" te zeg- MR. J. A. W. BURGER Nederland X. NTS: 18.30 Nieuws in het kort. VARA: 18.31 Het orgel van de BBC: officiële ingebruikneming. 18.45 De bruid, TV- film. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 1925 - Feiten, gebeurtenissen en liedjes van 40 jaar geleden. NTS: 22.45-22.50 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Rendez-vous k Paris: amusement, kunst cultuur ln de Franse hoofdstad. NTS: 20.40 Poliüemuseum: Het spoorboekje, thril- Zandmannetje. 19.00 RJC.-uitz. 19.30 Puzzel, natuurfilm. 19.55 Hier spreekt men Nederlands. 20.00 Nws. 20.2Ó Musik. Muslk, Musik!, amus.progr. v. d. N.D.R. 21.20 Echo. 21.50 De onkreukbaren, politiefilm. 22.40 Televisie morgen Nederland I. RICK: 11.00-11.45 H. Mis. IKOK: 17.00-18.00 Uit de verte gezien: ke.k- dlenst in Berlijn. CVK/IKOR/RKK: 19.00 ■adicalen, documentaire. NTS: 20.00 Joui 20.05 Sport ln beeld. 20.30 Studio 1: II fornaretto di Venezla, muzikale comedie. KRO: 21.40 De avonturen van Sherlock Holmes: De blauwe karbonkel, eenakter. 22.25 Conclliejournaal. NTS: 22.35-22.46 Jour- Nederland II. NTS: 19X10 Engelse les. 19.5 De vissende beer. tekenfilm. 19.33 Belle en Séoastien. serie voor de Jeugd (deel 5). 20.00 Journaal. 20.05 De Zweedse gouvernante. TV- film. 20.30 Festival, een rubriek van korte films. 21.10 Briljant cn geslepen. TV-film. 22.05 Sport in beeld. 22.20-22.25 Journaal. België. Nederlands progr. kan. en 10. 15.00 Let's sing out. 15.5 Confrontatie van mens en dier in de Antwerpse dierentuin. 15.45 De Flintstones. 16.10-16.15 Russ. volks dansen. 18.34 Poppenkast. 18.50 Bugs Bunny, tekenfilm. 19.15 Disneyland d. Walt Disney. 13.55 Ber. 20.00 TV-nieuws. 20.15 Sportweek- end. 20.40 Ontdek een ster - wedstrijd. 21.30 Zilverreigers en kinderen, doe. 22.10 Ameri kaanse films v. vroeger en nu. 22.35 TV- 13. ,,Wat een prachtig drumstel heb jij, Klaas!" riep Josje verrast, toen ze het gezellige jongenskamertjr *-s .,Ja, ik ben er zelf ook heel trots en heel zuinig op." lachte Klaas. „O, maar nu heeft Jan zijn gitaar niet meegebracht!" riep Peter uit „Dat is ook niet zo erg slim jongens!" ..Mijn gitaar is al hier," grinnikte Jan Kabaal. „Ik heb hem gisteravond hier gelaten, toen ik nog nog een uurtje met Klaas had zitten spelen." Hij pakte zijn instrument uit een kast. De deur ging open en de moeder van Klaas stak haar hoofd om de hoek. .Allemaal een glas limonade, jongens?" vroeg ze. binnen- „Zangers moeten hun keel smeren," lachte mevrouw Nieuwerhand. „Kom jij het even halen Klaas?" De jongens zaten juist van hun limona de te drinken toen de deur opnieuw open ging en de moeder van Klaas ten tweede male haar hoofd naar binnen stak. ..Josje", zei ze. ..Een meneer voor „Een meneer voor je bevreemd. „Wie zijn?" ,Je vader misschien wel," opperde Pe ter. „Misschien moet je wel thuis ko- Josje rende de trap af. Dan zag hij. in de deuropening, de vertrouwde gestal te van zijn vriend Berend, die onder elke arm een groot, in een bruin foedraal ge huld voorwerp hield. „Ha, die Jos!" grijnsde Berend. „Kijk eens. we zijn geslaagd." „De gitaren!" riep Josje opgewonden. „O wat geweldig! En wat reuze aardig van je om ze hier te brengen. Berend!" „Het was een kleine moeite," lachte zijn vrind. „En ik wist dat jullie erom zaten te trappelen. Veel succes ermee, „Maar het geld!" riep Josje. „De be taling, bedoel ik." „Dat komt wel in orde," grinnikte Be rend. „Daar praten we nog wel eens over. Ajuus!" 28 Toen hij zijn gast afgeleverd had, stak hij de brandgang over naar het volgend vak om te kij ken of Joep al aangekomen was met de Ameri kaan. Hij had hem gezegd naar de hut te gaan, die de jongens voor zich zelf gebouwd hadden, toen het hun in de keet te benauwd werd. Ze zaten daar nu met z'n achten en er heerste altijd een prettige geest. Hij vermoedde, dat de Amerikaan daartussen wel op zijn plaats zou zijn. De hut was half in, half boven de grond gebouwd naar het voorbeeld van de hut bij het vroegere hoofdkwar tier. Een zwak schijnsel werd door de in de diepte gelegen ramen tegen de aarden wal er omheen opgeworpen. Chris hoorde heel gedempt gelach en gepraat. De Amerikaan was er al, dat leed geen twijfel. Hij was het middelpunt van de belangstelling, dat zag oom Chris dadelijk, toen hij, ongemerkt de trap afdalend, in de deuropening bleef staan. Hij zat in zijn vuile gehavende uniform als een Boeddha met gekruiste benen op de tafel en beantwoordde de vragen, welke Joep en de student, die Engels kenden, hem stelden. Hij gebaarde er wild bij, want de helft van zijn gebrabbel konden ze niet verstaan. Hij zat net als de anderen aardappels te schillen met een enorm legermes of hij het zijn hele leven gedaan had en DOOR H. H. VAN NIJNATTEN— DOFFEGNIES wuifde in het rond met de kronkelige schil als hij zijn verhaal klem bij moest zetten. Zodra de student, die als tolk fungeerde, het gesprokene haastig voor de anderen vertaalde, sneed hij een schijfje van de aardappel af, waaraan hij bezig was, en stak dat in zijn mond, nadat hij eerst met een handige zwaai van zijn puntige rode tong het stukje grijze kauwgom tegen zijn voortanden geplakt had. Dat zag er afschuwelijk uit. Toch was het wel een knappe vent, maar zo onhol lands, dat alle valse papieren aan hem verspild zouden zijn. Groot en fors gebouwd was hij en hij droeg een raar borstelig snorretje onder zijn rechte neus; een bos kastanjebruin haar stond als een vlam achteruit op zijn hoofd. Het was een officier, had Bonsma gezegd, maar oom Chris wist met de beste wil van de wereld niet, waaruit je dat op kon maken, zeker niet uit zijn manieren. Oom Chris hield zich doodstil en bleef geïnte resseerd toekijken. Tot de Amerikaan hem plotse ling in de gaten kreeg. Met de uitgestrekte linkerhand de Hitlergroet brengend, riep hij Joviaal uit met een onvervalst dik Amerikaans accent: „Hello, kid, come in!" Toen keken de anderen dodelijk verschrikt om en begonnen daarna zo onbedaarlijk te lachen, dat de begroeting tussen oom Chris en de Amerikaan erin ten onder ging. „Dat is me een druif," zei Joep, toen hij met oom Chris naar hijis reed. En oom Chris ant woordde: „Ja, ik zou zeggen, dat het Geheime Dorp er vandaag twee types bij gekregen heeft. In de oorlogstijd leer je pas beseffen wat een mens allemaal nodig heeft enkel om in leven te blijven. Hij is het gevaarlijkste, verwoestendste en vraatzuchtigste dier op aarde. Dat was de verzuchting, die Christina slaakte, toen ze, op de vloer der zitkamer geknield, aan het sorteren was van de berg boodschappen, die ze in het dorp gedaan had. Dat alles moest nu zo eerlijk mogelijk over de hutbewoners verdeeld worden. (Wordt vervolgd) gen. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 VARA 6.31 uur Cor Steyn bespeelt het pas door de NRU verworven BBC- theaterorgel. 6.45 uur Wild west-film „De bruid". 8.20 tot 10.45 uur groot jubileumprogramma met van allerlei uit 1925 via actualiteiten (van toen), cabaret, liedjes en „Zo is het" (was het toen). Nederland 2 NCRV 8.01 uur van allerlei uit Parijs. 8.40 uur politiefilm: zoeken naar de oplossing van een „perfecte mis daad". 9.45 uur actualiteiten. VANAVOND TE HOREN Hilversum, I KRO 8.15 uur eerste deel van een spionnageverhaal „Operatie Buvard", hoorspel van R. M. Picard. 9.00 uur amusementsprogramma met veel muziek en spelletjes. 10.10 uur Jules de Corte met liedjes en muziekjes in Roulette. 11.00 uur Het Boston Symfonie Orkest speelt de eerste symfonie van Mahler. Hilversum II VARA 8.05 uur meer trammelant in Loeren aan de Hor. 9.00 uur Mexicaanse feestmuziek door het orkest Malando. 9.04 uur cabaret van Henk Elsink met vele bekende gasten die komen zingen en 10.40 uur uitzending van een VARA-bal, dat gegeven wordt in Lom merrijk, Rotterdam. 8.30 Morgenwijding. 9.00 De Platenbijbel: bijbels klankbeeld. 9.45 Nieuws en water standen. KRO: 10.00 Inleiding hoogmis. 10.05 Plechtige hoogmis. 11.15 Cavalcade: geva rieerd muziekprogramma. 12.10 Nieuws en mededelingen. 12.35 Buitenlands commentaar. 12.45 Lichte orkestmuziek en zangsolisten. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Concertge bouworkest. koor en soliste: fragmenten uit Rosamunde (gr 15.00 Marathon: Sportuit slagen en lichte grammof oonmuziek. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gereformeerde kerkdienst NCRV: 18.00 Mannenkoor: negro-spirituals. 18.10 Kerkor gelconcert (gr.): oude en semi-klassieke muziek. 18.30 Een herfstdag ln 1517. klank beeld over het begin van de Reformatie. 18.45 Klassieke gewijde muziek (gr.) 1915 Schema 13. lezing. 19.30 Geestelijke liederen (opn.). 20.00 Nieuws. 20.07 Reflex: een wekelijkse bespiegeling over leven en sa menleven. KRO: 20.15 Wissewassen. licht programma. 20.40 Onnodig zwijgzaam, ge sprekken over het Missiefront. 21.00 Radio Kamerorkest: klassieke en moderne muziek 21.30 Verzoekprogramma (gr 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22 45 Nieuws Srammofoonmuzlek. 23.55-24.00 nn^tHulI^h Vv.298 m' VARA: 8 00 Nieuws, postduivenberichten, sportmededelingen en socialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen H^5riigevarleerd programrna- '9 00 Sportme- rv ÏYif,en P°s,duivenberlchten.) 9 45 „"y*",,I.KOH,o..o kerkdiei Gramme, irvuit,o.i 10.30 Evangelisch Luther: cultuur. AVRO: 12.30 Muzikaal onthaal: bont muzikaal programma. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld. lezing. 13.20 Carrousel: programma dat alle kanten op gaat. 14.30 Stereo: Radiophilharmonisch or kest en solist (opn.): moderne muziek. 15.25 Muziek is troef: AVRO-dansorkest en zang- 17.00 Muzikaal i lichte grammofoonmuziek (II). 18.30 Me- 22.00 Combo en zangsolisten. 22.30 Nieuw-.. 22 40 Actualiteiten. 23.00 Clavecimbelrecital (opn): oude muziek. 23.25 Stereo: Neder lands strijkkwartet: klassieke muziek 23.55- 24X10 Nieuws. F.M.-kanalen). NRU/ .00 Nieuws. 10.02 Piano-, orgel- of accor- deormuz:ek (gr.). 10.30 Lichte orkestmuziek 1100 Nieuws. 11.02 Gevarieerd platenpro- Marinierskapel der Koninklijke Marine. 13.00 Nieuws. 13.02 Tophit» (gr.). 14.00 Nieuw- 14.02 Lichte orkestmuziek (opn 14.30 Dai NRÜ/AVRÖ: 17.56 Muzikanten muziek. lelgië: Nederlands progr. zenderwisseling: tend: Socialistisch strijdlied. 7.10 Nieuws; aansluitend: ochtendgymnastiek. 7.30 Veertig Jaar uitgeslapen: muzikaal klankbeeld. 8.00 Nieuws. 8.10 De VARA vandaag veertig jaar, toespraak. 8.18 Veertig jaar uitgeslapen: muzikaal klankbeeld (verv.). 925 Waterstan den. VPRO: 9.40 Ruimte vaor de mens. overdenking. VARA: 10.00 Voor de huis vrouw. 11.00 Nieuws. 11.02 Voordracht. 1120 Klassiek strijkkwartet (gr.). 11.45 Nederland se liedjes om niet te vergeten (gr.). 12.00 In de kantine: licht muzikaal feestprogramma. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw, 1220 In de kantine (verv.). 12.55 Voor de Middenstand, praatje. 13.00 Nieuws. 13.10 Dingen van gisteren: potpourri van vergrijs de reportages. 1320 Veertig jaren in liedjes: muzikaal feestprogramma. 14.30 Te elfder ure. hoorspel. 1525 Nederlandse lichte mu ziek op de plaat (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Sociëteit: Zestig minuten voor boven de zestig: programma voor oudere luisteraars. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Elektronisch orgel spel. 1725 Stereo: Instrumentaal en vocaal ensemble met zangsoListen. Hilversum n, 298 m. NCRV: 7.00 Nieuws n herhaling SOS-berichten. 7.10 Dagopening. .20 Lichte grammofoonmuziek. (720 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 lofoonmuzlck. 8.15 Gewijde muziek, euws. 8.32 Lichte grammofoonmuziek. - E»«kprogramma voor de zieken (gr.). 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Seml-klassleke liederen (gr.). 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.22 Voor boei Lichte grammoftjonmuzlck. 1420 Radiophil- harmonisch orkest: moderne muziek. 15.00 Bijbeloverdenking. 12.30 Stereo: Zangsollsten met instrumentale begeleiding (opn.): oude iK9nriTu Moderne orkestmuziek (gr.). 16.20 Uit ben Je. steravondwedstrijd (herha ling van donderdag 21 oktober Jl.). 17.00 kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 'i-a«'e 8ra™I"°foonmuzlek voor de tieners. k 11.50 Overheidsvoorlichting: Culturele ont moetingen in Suriname en de Nederlandse metilM?H..YrS?"ef£re$ van Rudy B«dacht ÏÏTu.ïTYf Monnikendam. 18.00 Koninklijke Militaire Kapel. 18.20 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij. Deze uitzending wordt r .Ant' Rcvolutlonaire Jongeren- oreanisati* de titel De Arjos presen- Wr.»Y°,.°2 unl\ uur V'. «ur:°aktualiteUen! 3 5fS Jl™ r.ïpsrsn?». 'r.> uur. aKmantellen. 12.05 Licht geva- V»;* n.fr £?pr0fram.ma 13 00 N'euwa. 13.02 Van uur tot uur: aktualltelten. 13.06 Bert: ..pr°!ramrna («r->- 1*00 Niuews. nSS» Vil"" S3 JJr"? dorpsplein. 18.00 Nieuws. 16.02 Van swsts

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 19