■v.v Australië gaat over op decimaal stelsel 1 voor u Gelezen .Vn!in De kinderen van het Boshuis ZONDAGSBLAD ZATERDAG 30 OKTOBER 1965 Frankrijk, dat al jaren am bitieus bezig is zich tot een land met eigen atoomwapens te ontwikkelen, dank zij de eerzucht van De Gaulle, die geen afhankelijkheid van Amerika verdraagt, eert met trots en voldoening het 20- jarig bestaan van zijn com missariaat voor atoomener gie. Het doet dat op afb. 1, waarop symbolisch de atoom energie uitgebeeld wordt, zij het dan dat nadrukkelijk onderstreept wordtdoor tandwiel en korenaren: voor vredesdoeleinden. Australië gaf de afbeelding vrij van 2ün traditionele kerstzegel voor dit jaar. Werden vroeger nog al eens reproducties gegeven van klassieke meesters die het kerst gebeuren uitbeelden, dit jaar wordt een eigentijdse visie gegeven, van een hedendaags Australische schil der (afb. 2): Jozef, Maria en het Kindeke. Dit zal wel het laatste Austra lische zegel zijn met een pennv waarde, want begin 1966 gaat men daar over tot het decimale stelsel, zodat de penny moet wijken voor de cent! Op den duur zal Engeland nog alleen overblijven, met zijn munt stelsel, want de ene voormalige kolonie na de andere stapte ervan af: kortelings Ghana, voorgegaan door Sierra Leone en Zuid-Afrika. dat zijn Rand kreeg. En nu begint dus ook het grootste dominion, Australië! In de vele Engelse ge bieden in de Caraïbische zee, was bijv. ook allang de cent en dollar opvolger van penny en Pond. Trots Afb. 1 van Frankrijk herdacht zijn 20-jarig commissariaat voor atoomenergie. Afb. 3 staat stil bij het 30-jarig bestaan van de lucht- vaartschool. We zien het gebouw en daarboven een eskader jacht vliegtuigen. door G. J. Peelen Tsjechoslowakije herdenkt het 500-jarig bestaan van de Universi teit van Praag, of in het Latijn: Academia Istropolitana. We zien op afb. 4 een oude kopergravure, met de academie-maagd, als symbool van de wijsheid gelauwerkranst, temidden van de middeleeuwse ge bouwen. De Tsjechen zijn terecht trots op een zo eeuwenoude cultuur en be schaving waarvan trouwens de prachtige hoofdstad nog zoveel gave voorbeelden telt We springen even over op afb. 8, ook van Tsjechoslowakije: ter ere van de jaarlijkse cultuurdagen: het pronk stuk uit de schilderijengalerij in het machtige Hradschin, de oude keizersburcht een meesterwerk van Titiaan: jonge vrouw bij haar ochtendtoilet. Graveerkunst De Tsjechen zijn ware meesters in de graveerkunst en ook de uit voering van dit mooie zegel legt daarvan getuigenis af. Canada herdenkt op afb. 5 het feit dat Ottawa 100 jaar parle- mentsstad was. We kondigden dit reeds in de vorige zegelshow aan en geven nu nog de afbeelding: de prachtige hooggelegen parlements gebouwen. Op afb. 6 viert Australisch Nieuw-Guinea het 20-jarig bestaan van de VN: Papua-moeder en kind zien op naar het VN-embleem. vol hoop op de bijstand van die zijde, op de weg naar ontwikkeling. Oostenrijk eerde op een postze gel Ignaz Semmelweis, de „redder der kraamvrouwen". Ja, wacht eens, zei Hongarije, maar al was toen Oostenrijk-Hongarije nog één, eigenlijk hoort Semmelweis bij ons. want hij woonde en werkte in Boedapest, hij was dus een Hon- wij hebben dus evenveel recht hem te eren als gro- doek: De rode viool, van Raoul Du- fy, geboren 1877, gestorven 1953, be- invloed door Cezanne en de kubis ten, en samenwerkend met Bra- Zijn rode viool is een uitstekend voorbeeld van zijn schildertrant en kunstopvatting, figuratiever dan Braque. *1 AAA AA i X A ■AK 9 A H 38 tnd heeft die syste matisch alle rubrieken bewaart en :atalogiseert. bekende stellingen, welke hoogstwaar schijnlijk reeds eerder in deze rubriek gepubliceerd zijn. Maar wie herinnert i handomdraai op? te landszoon. Vandaar afb. 7!! Frankrijk gaat door regelmatip reproducties op zegels te brengen Uburleske, bevattende het dra ma in vijf bedrijven: Ubu Roi, en het marionettenspel inclusief vermakelijkheidsontlasting: Ubu Cocu, door Alfred Jarry. Neder landse tekst Dolf Verspoor. Uit gave De Bezige Bij, Amster- Eind 1964 nam toneelgroep Thea ter het stuk Ubu Roi van Alfred Jarry op het repertoire. Men is er niet ver mee gekomen, want dit satiriek werkje van de toen hij Jarry maakte het om met zijn medeleerlingen van de H.B.S. te Rennes de bullebak van een na- tuurkundeleraar eens in het zon netje te zetten. Onlangs heeft een Tsjechisch to neelgezelschap het stuk in Mann heim opgevoerd en dat sloeg wel aan, want de Tsjechen hadden er enkele toevoegingen ingestopt, waardoor zij de dikdoenerige Ubu-figuur lieten slaan op de com munistische (lees: Stalinistische) machthebbers van hun land. In eens was Ubu actueel. De vertaling die Dolf Verspoo van Ubu Roi maakte, tezamen mt zijn tweelingbroertje Ubu Cocu i onder één titel: Uburleske samen gevoegd. Het is interessant erva kennis te nemen, maar meer oo Dolf Verspoor bewijst er op ïieuw in een zeer vaardig vertale (126 blz., ƒ4,50). Weerzien met vreemden, door De buren van de overkant, Chinua Achebe. Uitgave H. Ne- door Rie Warmerdam. Uitgave F. G. Kroonder, Hilversum. lissen, Bllthoven. Het verhaal van de neger Obi Okonkwe.die na in Engeland gestu deerd te hebben, naar Nigeria is teruggekeerd en zich niet meer kan aanpassen, dat ook niet wil. Zijn familie en stamgenoten, die zich grote offers hebben getroost om hem te laten studeren, begrijpen hem met. Hij past niet meer in hun Hij wil aan de andere kant strij den tegen het euvel van zoveel pas onafhankelijk geworden lan den: de corruptie. Hij is er niet sterk genoeg voor en bezwijkt zelf ook voor de verleiding. Een prachtig boek, dat aantoont hoe kinderlijk de Afrikaan vaak nog is, maar ook hoe schrijnend de wantoestanden zijn. (200 blz., 6.90). Meneer Paul, door Henri Ca- let. Uitgave ABC-boeken Am sterdam. Een boeiende kroniek van he ?ven in de Franse hoofdstad, gego ?n in de originele vorm van eei erslag van een vader aan zij- oon. De belevenissen van de va er zijn niet direct ter navolgin an te bevelen, zijn verteltrant i venwel zo sappig, dat men ove ie bezwaren heen wil stappen. Cr et,, in 1955 overleden, maakt o- net ogenblik veel opgang in Frank rijk (125 blz., ƒ6,90). In de Coronareeks verschijnen zo nu en dan spannende misdaadro mans. Rie Warmerdam heeft ge tracht de reeks aan te vullen met een criminal-story. Zij is in haar poging niet helemaal geslaagd. Wie de eerste pagina's van dit boekje heeft gelezen begrijpt al gauw dat de hoofdpersoon op zijn zachtst uitgedrukt „een beetje vreemd" is. De vraag wie de moor denaar of moordenares zal zijn is dan ook niet zo moeilijk te beant woorden. Overigens laat Rie War merdam haar figuren wel voor de lezer leven. (160 blz., 1,95) Het grote boek vol fabels, be werkt en berijmd door Ernst van Altena. Uitgave Ploegsma, Am sterdam. Een prachtig uitgevoerd werk. De originele vertaling in de taal van onze tijd waarborgt dat deze beroemde fabels van internationaal lekende schrijvers niet alleen voor 'e jongeren een openbaring zuller ijn. Menig ouderpaar zal er nor eel plezier aan beleven De illu Taties in kleur van J. Grabiansk ie de honderd fabels begeleider ijn fraai. Wij noemen de schrij ers La Fontaine. gebroeder irimm. Tolstoi, Aesopus. Chaucer •n Lessing, om maar een greep tc loen. (240 blz. ƒ13.50). Het Auschwltz-proces, door Hans Jacobs en Bert Stoop. Uit gave De Arbeiderspers, Amster- Het Auschwitz-proces, dat eens de geschiedenis zal ingaan als het grootste Duitse strafproces, heeft duidelijk gemaakt dat het in dit concentratiekamp nog veel gruwe lijker en ontstellender was dan wij allen tot dusver hebben gewe ten of aangenomen, zo zei Henry Ormond, mede-aanklager, in zijn requisitoir, waarin hij de eisen te gen de verdachten „Mulka en ande ren" motiveerde. Het nageslacht dient alles te we ten over de hel van Auschwitz, opdat het ontdekke waartoe de mens kan vervallen als hij wil leven zonder God. Twee journalis ten, Hans Jacobs en Bert Stoop, hebben het verslag van het proces neergelegd in een boek. Ze hebben gewoon maar genoteerd, wat zij hebben gehoord en wat zij hebben gezien, en het is soms niet eens te geloven. En toch het is gebeurd. Dat hèèft zich afgespeeld in Ausch witz. (254 blz., 7,50). Koning Havelok door Kevin Ci ossley-Holland, Uitgave Lemnis- ca at Rotterdam. Boeiend geschreven jeugdboek voor jongens en meisjes van 9 tot 12. jaar over de jonge kroonprins Havelok van Denemarken, die op >evel van een boze regent verdron :en moest worden, naar Engeland ntkomt en daar trouwt met eer rinses. Na vele spannende avontu en wordt Havelok koning vai ingeland en Denemarken. Hc joek, voorzien van prachtige teke hingen, is voornaam uitgegevei '176 blz., ƒ6,90). X JlW A vi A (I i Ai Oplossingen der volgen de oplossingen der uit onze rubriek van 16 ok- U voorgezet onder de titel (1.) Kluger—SzilagyL Er volgd' l.Lfl1 Txf3! 2. Dxf2 (2. Lxf3t 3.Lg2 Txh3 mat) 2. Tfx b c d e f g h i zet en wint op elegante wijze. abcdefgh speelde 1. Kg4. Waarom was een meteen beslissende fout? (2) IlllngworthN.N. Na 1 Tac3 lelie executie: 2.Dxf7t! (3) AverbachKortsjnoi. Zwart had kunnen winnen met 1. De4! met vier (van O Kelly afkomstige) varian- a. 2.Df3 Txe5! 3ixe5 h4 n Men merke op dat 1. Tg5t niet wint wegens 2.Kh4 Dxe5 3.Df3! Dd4 4.Kxg5 Ph7i 5.Kg6^ Dg7+ 6.Kxh5 Pf6t (4) Eindspel van Kriutchkov. Het gaat aldus: l.Le5! LxeS 2.Txeö! Kf8 3.Te8t! Kxe8 4.g7 Tg8 5.f6 en wint het eindspel na 5. Tf8 6.gxf8Dt Kxf8 PUZZEL VAN DE WEEN Kruiswoord - puzzel Horizontaal: 1. stad in Duitsland. 6. wereldtaal, 8. wilde eend, 13. bijwoord, 14. stad in Spanje, 15. voorzetsel, 17. muzieknoot, 18. boomloot, 20. vogel. 21. lengtemaat (afk.), 22. radio omroep vereniging (afk.), 24. briefje van 100 guldens (bargoens), 26. hond, 27. zoon van Seth, 28. vogel, 30. part, 31. kever. 32. mens, 33. mandje, 35. bolrond vruchtje (spreekt) 36. viskorf met deksel, 38. jonge raapstelen, 40. giftslangetje, 42. diersoort in de Rode en Middell. zee, 44. Europeanen, 47. zwaardvis, 48. stok, 49. ongevulde, 50. onderdeel van het weefgetouw, 52. lengtemaat, 54. zoon van Jacob, 56. meisjesnaam, 58. verzekeringsbrief, 60. verkeerd, 62. mijnheer (Eng.), 64. soort van hond, 65. zwaardvis, 67. stad in Duitsland, 68. twist, 71. mvth. figuur, 72. doorweekt. 74. plaats in N.-Brabant, 76. kippenloop, 77. vervoeging van een hulpwerkw., 78 opschik, 80. deel van het oor. 81. vordering, 83. muzieknoot, 84. republiek in Amerika. 85. plaats in N.-Brabant, 87. dorp in Gelderland, 88. sociëteit (afk.), 89. schilderstuk op hout. Vertikaal: 1. feestmaal, 2. emeritus (afk.), 3. voorwerp om te snijden, 4. plaats in Engeland, 5. meisjesnaam, 6. bijwoord, 7. marterachtig roofdier, 8. groente. 9. kenteken. 10. meisjesnaam, 11. en omstreken (afk.), 12. opschudding. 16. jongensnaam, 19. eiland ten W. van Sumatra. 21. plaats in Gelderland, 23. lichaamsdeel, 24. zachtmoedig (Ind.i, 25. Amerikaanse sierheester, 26. buitenhaven. 28. oude benaming voor liter, 29. biersoort, 32. zonnescherm. 34. beschei den, 36. grote, forse man. 37. zijtak Havel. 38. neep, 39. warme wyn. genoemd naar een Engels officier. 40. bekend dier, 41. woedend, 43 wilde haver, 45. spitse bek van een vogel. 46. zuster, 51. marmeren knikker, 52. welriekende gomhars, 53. plaats in Drente, 55. vroeger, 57. buiging, 59. pret, 60. wijze van doen. 61. sportterm, 63. bedrijf van een toneelstuk. 65. aardsoort, 68 specerij, 69. de bovenste halswervel, 70. plaats in Drente, 73. interval van negen tonen, 75. stad in Italië, 78. bedekking van een gebouw, 79. zijtak Weichsel, 81. boom, 82. vreemde munt, 84. paardekracht iafk.), 86. scheik. element (afk.). OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1. patent. 6. tob ber, 12. node. 14. teer. 16. el, 18. te. 19. som. 21. ed. 22. Ra, 23. regelet, 26. integer, 29. Raab, 30. Givet 22. Elia. 33. Ir. 34. ed. 36. les. 37. ms. 38. nd. 39. klos. 41. Leda. 43. ei. 44. oordeel. 45. re. 47. Perk. 49. Lima, 52. al, 54. nn. 55. lab, 57. se. 58. ra. 59. leeg, 61. degen. 63. toom. 65. Lokeren. 67. ellende. 69. en, 70 le. 71. tor. 73. er, 74. Ee. 75. mede. 77 Agen. 79. kaneel. 80. Trento. Vertikaal: 2. An. 3. totebel. 4. edel, 5. ne. 7. Ot. 8. beet. 9. be deesd, 10. er. 11. derrie, 13. do, 15. parade, 17. Lear, 19. stil, 20. Mies, 22. rein. 24. ga, 25. eg, 27. nt. 28. fl, 31. verdrag, 35. Doorn, 37. me- is, 39. kip, 40. sok, 41. lel. 42. ara, 46. dalles, 48. Engelen, 50. Mete ren, 51. kameel, 53. Leon, 55. Lent, 56. beer, 58. rode, 60. e.k., 61. de. 62. nl, 64. on. 66. rede, 68. lege. 72. of, 75. ma. 76. e.e., 77. ar. 78. nt INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mugen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel oplossing" Er zijn drie prijzen: wrn Dag nichten en neven, Fijn dat de meesten van ons weer allemaal beter zijn. Toch is tante Jos echt een beetje verdrietig dat jullie zo weinig kaarten hebben gestuurd naar Gijsbert de Jong. Hij heeft in totaal, ja schrik niet, maar vijf kaarten gekregen. Is dat niet héél erg? Gijsbert is 21 oktober 14 jaar geworden en kan niet anders dan altijd maar op bed liggen. Hij kan helemaal niets doen en moet altijd met alles geholpen worden. Moe ten jullie je eens indenken als je niet meer fijn zou kunnen spelen en ravotten. Gijsbert vindt het altijd erg fijn als de nichten en ne ven zo goed aan hem denken. Zullen we hem alsnog een mooie kaart sturen? Weten jullie het adres nog? Het is Mijzijde 85 Kamerik. En nu niet vergeten hoor! Tante Jos kreeg deze week veel felicitaties voor haar verjaardag van jullie toegestuurd. Allemaal heel hartelijk bedankt, meisjes en jongens. Wat hebben jullie er goed aan ge dacht. Fijn hoor! En nu krijgen de meesten van jullie zaterdag allemaal va kantie. Wat een feest!!!! Hebben we al veel plannen gemaakt? Als het zulk mooi weer wordt als het de afgelopen weken is ge weest, wat zullen we dan fijn kunnen genieten. We worden dan vast nog een klein beetje bruin. Heel veel plezier hoor Voor we verder gaan kijken we eerst even naar de oplos sing van de puzzel. Hier komt ze: sterren, schoven, schaap schoorsteen, schuur, spits schop, stok, sik, sjaal, scher ven. schoenen, scheur, schaal, stonen, straat, sigarettenpijpje, sla, slak, schrikdraad, sikkel, enz. De prijs gaat naar Gert den Schipluiden. Fijn dat ik nu I die barbie-popjes leuk vind. Is Haan Rijnsburg. weer een brief van jou kreeg. het bij de oogarts wel meege- Heb jij genoten op Wilma's ver- vallen? Hiep, hiep, hoera!!!! jaardag? Heb jij ook zusjes en broertjes? Je wacht toch niet Deze week hebben we twe< meer zolang met schrijven? jarigen in ons midden Het zijn Wat is de kerk in Schipluiden Lydia Neuteboom en Maartje s avonds mooi verlicht! Verdoorn. Van harte gefelici- teerd van de nichten en neven Allemensen wat ben jij ver hoor! I schrikkelijk verwend met zo- veel moois Gert den Haan Rijnsburg. Wat zal jij deftig zijn. Is je jack lekker warm? Wat heb jij al veel speldjes gespaard. Zorg je goed voor de konijnen? Oef, wat moet jij 's morgens al vroeg weg om te gaan zwemmen. Gaat het al een beetje? Wanneer moet je diplomazwemmen? Zijn je zus je en broertje al beter? Waarom schreef jij zo wc nig Gerard van der Heide Den Haag. Zo moeilijk is he toch niet? Volgende keer ver wacht ik echt een lange brief hoor! Niet meer zolang wach ten met schrijven hoor! Is jouw rapport erg meege vallen Ina Jol Scheveningen? Fijn dat het zwemmen nu zo I goed gaat. Wanneer moet je di- Wat erg aat jij tante Jos ploma zwemmen? Leuk hoor echt een beetje aan het verge- dat je nu ook correspondentie ten was Mieke Eikelenboom vriendinnen hebt. Nou en of ik Hoe heet jouw vriendin? Ze heeft geloof ik nog niet ge schreven. Hoe gaat het met je schooltuin? Is alles al uitge groeid? Bedankt voor je versje hoor! Mevr. N.N. Den Haag, harte lijk dank voor uw brief. Het is altijd leuk als je leest dat er ook mensen zijn die begrip heb ben voor de jeugd. Ik hoop dat nog lang met genoegen onze briek zult lezen. 2.50. f5 - We hebben ook deze week weer een leuke puzzel nichten en neven. Jullie zien dat er om de hokjes allerlei voorwer pen getekend zijn. Nu gaan we hiervan de na men opschrijven, van links naar De voorwerpen zün allemaal ge nummerd dus dat is erg gemakke lijk. Als we hiermee klaar z\jn, gaan we de letters van de donkere vak jes naast elkaar schrijven. Welk woord er te voor schijn komt? Puz zelen jullie maar De oplossing moet worden in gezonden voor dinsdag 2 novem ber. Natuurlijk mag jij een nicht je worden Marianne de Jong 's-Gravenzande. Hartelijk wel kom bij de nichten en neven. Jij bent kort geleden jarig ge weest. Was het een leuke ver jaardag? Jij boft maar met zo'n mooie pop. Heb je er al een mooie naam voor bedacht? Jij kan voortaan de brief van jou en Aad toch in één envelop doen? Ook jij mag een neefje wor den Aad de Jong 's-Gravenzan- de. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Fijn dat jij al zoveel speldjes hebt ge spaard. Hoe heet jouw kleine broer? 'k Geloof best dat hij erg lief is. Speel jij dikwijls met hem? Jammer dat jij helemaal niets schreef Arieanne Kriiger Katwijk aan de Rijn. Zo moei lijk is het toch niet? Volgende keer verwacht ik echt een lan ge brief hoor! Fijn dat het zolang mooi weer blijf: Cobie v. d. Kruk Den Haag. Jij was toch wel aan de beurt om te schrijven? In een donkere straat Waar 't belletje gaat, Kletst 't deurtje al rinkelend open. Komen in 't kamertje klein Bij het lampenschijn De kleutertjes binnengeslo pen. En een dappere vent, In zijn knuistje één cent Stapt naar voor en Blijft grinnekend zwijgen. Tot de koopvrouw geleerd Zijn fortuin inspecteert En vertelt, wat hij daarvoor kan krijgen. 't Is een reep zwarte drop Koek met suiker erop. Een kleurbal, een zuurbal, Een zoethouten stok Of een kleurige brok 't Ligt alles bijeen op de ta fel. door M. VAN NUIS-ZUIDEMA (Vervolg) „Nee, niets, verderop wel". De anderen vonden het heel gewoon ze waren hier al zo vaak ge weest. „Maar kijk, het bos ligt hier al een stuk hoger, en daar verderop gaat het nog meer om hoog. Kijk maar, we zijn al een heel eind naar beneden gegaan." Een ogenblik later waren ze alle maal over het hek geklommen Dik was vervaarlijk met zijn ar men zwaaiend, naar de koeien gehold. Eerst bleven ze met dom me ogen naar hem kijken, maar toen hij dichterbij kwam, kwa men ze moeizaam omhoog, en sukkelden met hun staarten rond- zwiepend, op een drafje een eind weg, waar het veiliger was. „Toe, kom hier!" riep Han hem na, en tegen de anderen, „Hij moet nu ook altijd plagen". „Is daar een haven?" Boudewijn wees naar een piertje, dat zich ver in zee uitstrekte. „Nee, dat is alleen maar een pier, misschien is het vroeger wel een haven geweest". Hen haalde zijn schouders op, hij wist eigenlijk ook niet, waar het voor diende. Door de weilanden en over hek ken kwamen ze op een weg te recht die naar de pier liep. „Zullen we er op?" Verlangend keek Boudewijn naar de groen- glibberige keien waarlangs aan beide kanten het water spoelde. ,,'t Mag niet, hè Hen!" Han was op een paaltje gaan zitten. „Va- „Juilie durven ook niets, had ik mijn badpak maar, dan ging ik lekker zwemmen. Kunnen jullie dat ook al niet?" „Nee!" Hen vond het vervelend, dat Boudewijn hen zo kinderach tig vond. Zouden ze er toch maar op gaan. het kon helemaal geen kwaad, de pier was zo breed, met z'n tweeën kon je er gemak kelijk naast elkaar op lopen. Han zat ook al bedrukt te kij ken. Een eindje verder mikte Dik steentjes in het water. ,,'k Snap niet, waarom jullie dat niet mogen", begon Boudewijn weer „Laten we dan hier voor aan even over de stenen lopen dat hindert toch niet? Ik doe het hoor!" Meteen zat hij al op de grond, om zijn kousen en schoe nen uit te trekken. Ja, dat konden ze ook wel doen. Hen maakte zijn schoenen al los, en Dik, die zag wat hij ging doen, was er in een ogenblik bij. Steeds wegglijdend en molenwie kend met hun armen, om het evenwicht te bewaren liepen ze even later op de bewierde ste nen. Maar het viel niets mee, hier langs de kust liep het tame lijk schuin naar beneden, en op de stenen, die onder water lagen, konden ze haast helemaal niet vooruit komen. Toch hadden ze de grootste pret, en lachten om eikaars malle manieren om zich staande te houden. (Volgende week verder) SLIMME PAARDEN Weet je waarom de paarden staande slapen? Omdat ze geen bed heb ben. Neen. Omdat ze niet willen lig- Waarom dan? Uit gemakzucht: dan behoe ven ze 's morgens niet op te Meisjes en jongens ik vind niet dat jullie zo heel erg goed je best hebt gedaan met schrij ven. Hoe komt dat? Jullie we ten toch wel dat tante Jos graag veel en gezellige brieven ontvangt? Deze week verwacht ik er echt een „heleboel" hoor. De letters L t/m R zijn aan de beurt Veel plezer In de vakantie hoor en de nichten en neven die deze week weer naar schooi moeten héél veel sterk- Als de kapitalist Zich wat dikwijls vergist De koek en de suiker bedui melt. Scheldt de juffrouw ver- Dat 'ie het kostelijk goed Met zijn smerige vingers ver kruimelt. De kleuter verbaasd Dat de juffrouw zo raast Smoest stiekum wat met zijn kornuiten. De keus is bepaald, De kleurbal betaald.... k Dan slenteren zij weer naar In de donkere straat, Waar het troepje nu gaat Wordt hevig gewikt en gewo- Dan zuigen ze om beurt, Tot de bal is verkleurd En hun rijkdom illussie ver-

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 16