In Tanzania rekent men op ons aller medewerking Voor rijksdaalder een blinde ziende Koffers en tassen in nieuwe vorm ]verdracht van kennis eerst nodig Overheidspersoneel: dit onze salariswensen zijn Miljoenenorder Stork-Hengelo Zijpe wil geen schietplateaus Spanje kwaad op K.V.P. Debat-Kasjmir in Y-raad zonder resultaat HF Lr==.-?J: ffl ACADEMISCHE EXAMENS Nederlandse bas C. Schell bij Duitse opera DINSDAG 26 OKTOBER 1965 (Van een onzer redacteuren) aat ik beginnen met u iets te tellen van de Prof. Wevestichting. van de lievelingsdenkbeelden professor Weve, de bekende rechtse hoogleraar, is altijd ge est het verlenen van meer oog- elkundiee hulp aan ontwikke- gslanden. lat Is inderdaad hard nodig, want bü vaak nog schaarse „gewone" medische f komt de oogheelkunde nog weer J 15 achteraan. Tot de verwezenlijking Jij a zijn idee is het echter nooit geko- a, omdat de beroemde oogheelkundige tele jaren geleden vrij plotseling over- Een aantal vrienden meende zijn nage- itenis niet beter te kunnen eren dan de oprichting van een naar hem wemde stichting, die hetzelfde streven haar vaandel schreef Eén van de ste vragen daarbij was natuurlijk: r zouden we kunnen beginnen en doen we dat? jfeet ,,waar" zou, dat bleek uit informa- Oost-Afrika kunnen zijn. Het „hoe" ik ter plaatse moeten bekijken. Zo sde ik door Tanzania, Oeganda en Ke- Al eerder was nu ongeveer drie jaar leden was ik in de gelegenheid een kstudiereis te maken door een ontiwik- lingggetoied. Het is misschien interes- eerst daarvan iets te vertellen, 't I een reis door de binnenlanden van a en Pakistan en ik was lid van een eye-team. Honderden Dit bestond uit een of meer oogartsen, istentcn. refractionisten (brilaanme- il, verplegers en een kok. Kwamen ergens aan In een woongemeenschap, i was het meestal de plaatselijke hooi die tot kliniek werd verheven en al gauw honderden patiënten komst was ruim te voren aangekon- (d meest blinden, voor samendrom- Omdat er natuurlijk geen donkere ka- rs waren gebeurde het oogonderzoek womds. Een merkwaardig gezicht ■oogspiegelende onderzoekers aan de :ien, die het minstens even druk Kennisoverdracht vormt eerste medische vereiste in ont wikkelingslanden als Tanzania, lat veertien maal zo groot als Jederland is. Zoals hier in zijn envoudigste vorm gebeurt: een erpleegster licht een jonge moeder in over babyzorg. Deze man is aan staar Hij moet een week in verband lo pen en gaat dan met een hem aangemeten bril weer naar huis: hij ziet opnieuw en kan z'n werk meer doen hadden met afweren van allerlei op de lichtjes afkomende insecten. Zo'n avondonderzoek had een globalise- rend karakter. Er kon een indeling wor den gemaakt tussen te opereren (meest staarpatiënten) en niet te opereren men sen. De laatsten vertrokken weer, nadat ze medicamenten hadden ontvangen. De volgende dag werden de operabele patiënten aan een verder onderzoek on derworpen.' Ze kregen dan een kaartje om de hals waarop was aangegeven wat er met hen gebeuren moest, hetgeen dus meestal een staaroperatie betekende. Met de operaties was het één cn al efficiency. De vele tientallen patiënten werden eerst volledig klaar gemaakt, zo dat de dokter slechts de eigenlijke in greep nog behoefde te verrichten: een welgerichte snede op het hoornvlies en de troebele lens werd verwijderd. Het tempo lag bijzonder hoog. Hier duurt een staaroperatie toch gauw een half uur tot een uur. Daar maakte ik kennis met een dokter die wel eens vijf tig patiënten ln één nur had moeten opereren. En met succes. Na een week konden de patiënten bril len worden aangemeten en ze zagen weer. Meestal niet zo goed dat ze zouden kunnen lezen die kunst verstonden de meesten trouwens toch niet maar wel zo dat ze weer werk op het land konden verrichten. Er was hier bij uitstek sprake van effectieve hulp. Tegen betrekkelijk gerin ge kosten immers werden blinden acuut ziende, zodat ze opnieuw in het ar beidsproces konden worden opgenomen. Men kan vragen hoe is dat grote aantal staarpatiënten in ontwikkelings landen te verklaren? Op het eerste ge zicht lijkt het inderdaad abnormaal hoog, maar dat is toch niet meer zi Gisteren bij minister ingediend (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG De samenwer- ende centrales van overheidsper- oneel hebben gisteren bij de minis- er van binnenlandse zaken en de oorzitter van de centrale commis- voor georganiseerd overleg in mbtenarenzaken hun voorstellen in- [ediend met betrekking tot de sala- ismaatregelen per 1 januari a.s. De centrales van overheidspersoneel lenen dat een aigemene salarisverho ging tot stand dient te komen, die (naast e doorberekening van de nacalculatie 1965) rekening houdt met de ont wikkeling in het bedrijfsleven. Ook wordt verbetering van de vakantietoe ^regeling gevraagd, waarbij wordt 'dacht aan een verhoging van het per- ntage, het aanbrengen van een mini- ttm en het rekening houden met d( teinsgrootte. De centrales wensen voorts een sa- Jriscorrectie aangebracht te zien in 'erband met de op 1 januari jl. aan bet overheidspersoneel niet toegeken de anderhalf procent compensatie 'oor de verhoogde aow- en aww- Premie. De andere voorstellen zijn opneming van een bepaling in de rechtspositie inzake een jaarlijkse uitkeringsregeling wegens het ont- e.d., zoals die in het particulier be drijfsleven bestaan. Het nemen van afdoende maatregelen voor de opheffing van de achterstand van lagere en middelbare ambtena ren in de schalen. Afschaffing van het gemeenteklassen- Aangehouden wegens ontucht met minderjarigen VENLO De rijkspolitie in Venraay heeft de 45-jarige hoofd-uitvoerder H. van V. uit IJsselsteijn gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht al geruime tijd ontucht met minderjarige jongens er meisjes te hebben gepleegd. De verdach te, vader van zes kinderen, is bij de officier van justitie in Roermond 1 M.O.-EXAMENS sterdam), H B Sprietsma (Franeker) u ÉJ. i eenvoudig rekensommetje heeft maakt. Niets Stel dat de in ons land praktizerende ongeveer driehonderd oogartsen vijf staaroperaties .per kwartaal verrichten, dat betekent dat in 20 jaar liefst 120.000 gevallen. Ook al zijn deze gevallen volko- fiotief, ze maken toch wel duidelijk er gebeurt in een land waar nog noodt iets in deze richting is gedaan. Staar, een ziekte aan de ooglens, kan en als een ouderdomsverschijnsel be schouwen. Aangezien de mens in de tro pen door allerlei milieufactoren een sneller verouderingsproces doormaakt dan bij ons, kan dat nog wel een oor zaak temeer zijn. Na mijn reis door delen van Oost-Afri- ka heb ik de indruk dat Tanzania het gebied is waarop de Prof. Wevestichting het eerst haar aandacht zou kunnen rich ten door daar om te beginnen een oog heelkundige heen te sturen. Overdracht Echter niet om onmiddellijk met een eye-team a Ia India door dit gebied te gaan trekken. Het zal later z(jn nut kun nen hebben, ongetwijfeld, maar de start zal een figuur op moeten leveren die zich vanuit een centraal punt, bijvoor beeld de hoofdstad Dar es Salaam, met kennisoverdracht gaat bezighouden. De specialist zou zich vanuit dat cen trale punt, wellicht gebruik makende van de vliegende medische dienst, die in Oost-Afrika bestaat en weer een hoofd stuk apart vormt, door het land snel kunnen verplaatsen om in de diverse medische centra eveneens praktische kennis over te dragen. Want als er één ding is waar ik achter ben gekomen tijdens mijn reis dan geldt dit de primaire noodzaak van kennis overdracht. De huidige omstandigheden vragen in dit soort gebieden allround mensen in medisch opzicht. Lieden, die „van alle markten thuis zijn" en die zo nodig een elementaire oogoperatie, maar ook een blinde darmoperatie kunnen verrichten. Ik ontmoette een oogarts die aan zijn medewerkers liet zien hoe bepaalde een- Vaardige handen onderzoeken de ogen van de patiënt. Is hij blij vend blind of kan nog operatief worden ingegrepen? HENGELO Dc Sterk (Ver. Machine fabrieken) heeft van het energiebedrijf Amsterdam een opdracht van enkele tientallen miljoenen guldens ontvangen voor een turbine- en ketelinstallatie ten behoeve van de zesde eenheid der cen trale Hem weg. Ir. A. M. Averes zal 1 januari af treden als 'direoteur van Stork en ge delegeerd commissaris worden. Hij blijft directeur van de Verenigde Machinefa brieken. Zijn opvolger wordt jhr. mr. F. O. J. Sickinghe. Ir. J. J. A. Geluck zal directeur worden van de op te richten NV Stork-Werkspoor Suiker en de heer J Th. Versteeg krijgt de persoonlijke breken van winstdelingsregelingen1 peiveid). Taal (Voorschoten): Staatsinrichting M.O. riirpeteurvprkoon dier geslaagd: I. Jas" IMonsttrl. J Jongen (Sim- |™'N^an airecteurvemoop dier voudige oogoperaties moeten worden ge daan. Na korte tijd had hij al een ver pleger die operatieve ingrepen verricht te, waarvoor in ons land menige arts zou teuigdeinizen. Maar dèèr betekent het doelmatig handelen, gegeven de situatie waarin men zich bevindt. Nogmaals hoe we straks tewerk zullen gaan staat ons nog niet volledig voor ogen; de plannen zijn nog geens zins uitgewerkt. Maar in de richting die ik schetste zal het toch wel gaan, dacht Véél geld Voor de eerste uitzending zal veel geld nodig zijn. Meer dan waarover de Prof. Wevestichting thans al beschikt dank zij de toegezegde hulp van verscheidene Het gaat om tienduizenden per jaar, dat is duidelijk. Ik denk wel eens aan een actie onder het motto „voor een rijksdaalder maakt u een blinde weer ziende", want dat is inderdaad reali teit. Twee dingen kunnen we dus al tijd gebruiken. Geld (Prof. Weve stichting, Wassenaar, gironummer 201800) én brilmonturen, want die zjjn doorgaans in ontwikkelingslan den onbetaalbaar. U heeft natuur lijk al van de heer Jager uit Maars- gehoord? (Julianaweg 20). Hij zal overtollige brilmonturen van de lezers graag in ontvangst nemen. ZIJPE Het gemeentebestuur van het Noordhollandse Zijpe zal de minis ter van defensie vragen af te zien van de bouw van nog een sohietplafeau aan de rand1 van het natuurreservaat het Zwanen water in de buurt van Cal- lantsoog. Op 10 september lieten B en W de mi nister weten, geen bezwaar tegen zijn plan te hebben. Daarna is er een storm protesten ontstaan (van de VW en de directie van het reservaat) die het gemeentetoestuur tot andere gedach ten heeft gebracht Nu willen B en W ook af van de drie schietplateaus, die het leger gebruikt voor het testen van vaar tankgesdhut. De reservaat-directie zegt dat de rust an de bezoekers wordt verstoord. In het Zwanenwater hebben lepelaars de grootste broedplaats van Europa. De kans bestaat dat zij van het schieten zo schrikken, dat ze naar elders verhuizen, ten. De VW is tegen het plan, omdat tij dens het testen van nieuw geschut, de enige weg naar het strand wordt geslo- Het ministerie van defensie heeft be grip voor de bezwaren, maar houdt vol, dat deze plaats de enige geschikte is in ons land. DEN HAAG De Spaanse ambas sadeur in ons land, Aniel Quiroga y Redondo, heeft bij minister Luns fel geprotesteerd tegen de publikatie van het KVP-rapport over de verhouding met Spanje. De Spaanse regering stoot zich vooral aan de passage in het rapport waarin het Spaanse bewind „zich rooms-katholiek noemend" ver weten wordt tegelijkertijd elementaire rechten van de mens geweld aan te doen. De Spaanse regering hanteert, aldus het KVP-rapport, een mens- en maat schappijbeschouwing, die zich christelijk noemt, maar in haar toepassing onchriste lijk is, en op deze wijze schade toebrengt aan de gangbare opvattingen omtrent christelijke democratie en christendom zelf. De KVP-commissie stelt dat nu Spanje pogingen doet tot toenadering tot de Westeuropese democratieën, deze zaken ons nog meer dan in het verleden ter harte moeten gaan. De ambassadeur zou vergeefs en kele KVP-ministers hebben benaderd om publikatie van dit rapport te doen tegen houden, aldus een bericht in het dagblad De Gelderlander. NEW YORK De Indiase dele gatie heeft gisteren de vergadering van de Veiilgheidsraad verlaten uit protest tegen het aandringen van Pakistan om de slechter wordende toestand in Djammoe en Kasjmir te bespreken. India had te voren laten weten dat het de vergadering zou verlaten als Pakistan „binnenlandse aangelegen heden" ter sprake zou brengen. De Amerikaanse afgevaardigde Goldberg heeft na schorsing van de vergadering getracht in de wandelgangel een zo danige regeling te treffen dat India het debat toch zou kunnen bijwonen. Hij slaagde evenwel niet. Later zei de Pakistaanse minister van buitenlandse zaken, Bhoetto, dat de In diërs de zaal hadden verlaten omdat zij niet de moed hadden het verhaal van de wreedheden aan te horen die India in Kasjmir bedreef. Hij vergeleek dat optreden met dat van de nazi's. Hij ver zocht de raad opnieuw een commissie onderzoek naar Kasjmir en Djam- te zenden. Oe Thant zou zelf ook kunnen gaan. Weer lijk gevonden met zak over hoofd MILAAN De Milanese politie heeft zaterdag bekend gemaakt, dat vrijdag avond in haar cel in dc San-Vittore- gevangenis de 61-jarige Maria Vignola dood is gevonden met een plastic-zak over haar hoofd, die strak om haar hals as vastgebonden. Maandag was in zjja hotelkamer de Keulse zakenman Edgar Jordan (29) ook dood gevonden met een plastic was- zak over zijn hoofd gebonden. Vaste staatsschuld DEN HAAG Op 30 september f30 juni) hebben de gevestigde staatsschuld en lange kredieten f 14.907 (14.715) mil joen bedragen, waarvan f 14.517 (14.325) min. binnenlandse en f 390 (390) min. buitenlandse schuld. De Rus Fedorenko protesteerde tegen het feit dat Oe Thant een groep waarne mers heeft gevormd om op de volgende wapenstilstand toe te zien. Deze maat regelen behoren volgens hem tot de taak van de Veiligheidsraad, die nu al leen maar achteraf wordt ingelicht. Morgen wordt het debat voortgezet. Kent u dat gevoel van 'ge deeltelijk' leven? Dreigen prikkelbaarheid en nerveu ze spanningen u de baas te worden? voelt: u zich een half mens Neem dan vóór dè maaltijd en vóór 't slapen gaan een glas heerlijke rode bloéd- wijn. Pleegzusterbloedwljn: het merk met ervaring in goede zorg. Pleegzuster bioedwijn is even innemend ais versterkend! U voelt zich iedere dag méér mens! rode pleegzuster bioedwijn de smaak-volle energiedrank (Van onze moderedactrice AMSTERDAM In Carlton had de stichting Lederwarenmode dezer dagen een betrekkelijk kleine maar enorm gevarieerde collectie van leren voorwerpen, van flinke kof fers tot grappige sleutelrekjes toe uitgestald. Niet alleen een mode beeld werd er gegeven maar ook een groot aantal ideeën voor leuke sinterklaasgeschenken, die nu eens buiten het geijkte lijstje „mannen- cadeaus" vallen. De mode eerst: de traditionele koffer heeft vele nieuwe gezichten gekre gen. Er zijn geruite weekenders, die opgevouwen kunnen worden en dus tegemoetkomen aan de bezwaren van het bergen der koffers in flats en andere kleine behuizingen. Er zijn skaikoffers in de vorm van een plunjezak of een kubus en koffers met twee handvatten. Eén aan de lange zijde en één aan de korte zij de, wat bij het intillen heel gemak kelijk kan zijn. Het ouderwetse doktersvaliesje is nu een handige platte tas met foirmerwalkjes en lus sen voor instrumenten en opzij een afdeling voor paperassen. Tassen in skai, plastic en leer. Bij de plas tic tassen is het nieuwste een ruwing van de oppervlakte, waardoor het ma teriaal op suède gaat lijken. Wat ma- dellen betreft worden de tassen klei ner en voor de jeugd sportiever. Ei zijn tassen met twee hengsels, een lang en een kort. die afgehaakt kunnen worden. De tas kan dus handtas of schoudertas zijn. Van rundvlees Van rundleer, dat afgeschuurd is v door de nerf zichtbaar wordt, bijzon der sterke tassen. Veel langwerpig ver ticale modellen en de vleugeltas her- Ministers buitenlandse zaken AA-landen in Algiers bijeen ALGIERS De ministers van bui tenlandse zaken van de Afrikaans-Azia tische landen kome donderdag in Algiers bijeen ondanks de tegenkanting van China. Dit besluit is genomen door de commissie van voorbereiding. Over de bijeenkomst van staatshoofden van AA- Landen, die 5 november zou worden ge houden is nog geen overeenstemming be reikt China heeft op uitstel aangedron gen. Het heeft ook laten doorschemeren dat het de ministersconferentie van don derdag „waarschijnlijk niet zal bijwo- Algerije is van mening, dat het ont breken van Peking op 5 november de waarde van de topconferentie sterk zal verminderen. Andere landen zouden die mening delen. Ook Pakistan. Noord- Korea, Noord-Vietnam, Cambodja, Tan zania en Guinea zijn voor uitstel. Waarom niet direct een goede gasaansteker? EpSI U SILVERMATCH FIRST CLASB*~ (Wageningen) op vluchtige vetzuren in het bloed en over de pathogenesc van acetonaemie bij runde ren". Gastpromotor was prof. dr. E Brou- AMSTERDAM Aan de universiteit zijn geslaagd voor de examens: doet. geschiede nis: W H Roobol (Amsterdam): kand. ge schiedenis: D G Carasso (Amsterdam). AMSTERDAM. Gem. universiteit Ge slaagd: kand. klassieke ietteren: mej. H S A de Leeuw en F Carmiggelt (Amsterdam); doet. Frans met lof: mevr. S ten Have- Pos (Amsterdam): kand. Engels: mej. W (Oud-Loosdrecht)doet. economie: C J J Sweerman (Amsterdam). C K F Nieuwen- burg (Amsterdam): kand. soc. wetenschap pen: A Coysjes, H H Bijlsma, A O Schmidt. L F M Willems. Th L W van Ravesteyn. D J Welling, G M V van Enckevort fAm- (Rotterdam), etenschappen: mej. J M A Struijk (Apeldoorn). H Middel (Groningen) en A A Derksen (Meppel); arts le gedeelte: mej. T A E Zijlstra (Leeuwar- GRONINGEN Aan de rijksuniversiteit slaagden voor de examens: doctoraal tand heelkunde: dc heren J H Goudsmij (Am: GtYm*J Groninger (Rotterdam), I J Hag. (Rotterdam). R A Okken (Groningen); kand iociologie: de hei r H Daggers (Sti heer J M G Heitkamp (Lonneker); kand. mitische letteren: de hec (Musselkanaal); k<_.._. raerdts (Groningen). H C Wassenas.., berts (beiden Assen): kand. klassieke lette ren: E W Tlemersma (Groningen); doet. geneeskunde: mej. E A M Stuifbergen (Ha. lem). J Fekkes (Hardegarijp), C T Venekamp (Apeldoorn), M Hazenberg <vee- (Almelo), W Oldenziel (Bolsward). vcc. nendaal); kand. rechtsgeleerdheid: de da mes M L Baas (Zutphen), C Hoogsteen (Gro- n'ogen), H Gorter (Baarne) en de heren t c (Bergen. NH), J W Beetstra G J S Posti.__ 0„.., DCCU(l (Dokkum). M Roest Crollius (Tilburg). G dn».., a H Brandt Corstius Bouwman (Groningen): nevr. S Carrlère-Barth jeriagogiek: J R Hake- 'oorbereidend god in den Berg (Veen- Ploeg (Rotterdam), (Den Haag), R j H kand. geschiedenis: me (Groningen); kand. pp. ilder (Den Helder); ;j. M R UTRECHT Aan de rijksuniversiteit zijn geslaagd voor de examens: doet. rechtsge leerdheid: de heren J H W M op de Coul (Den Bosch). P J M Vernooy (Hilversum); notarieel staatsexamen deel III: dc heer J E J van Putte (Breda): kand. kunstgeschie denis: mej. P j A ten Doesschate (Zeist), de heer P C Ritsema van Eek (Schiedam): niet-westerse sociologie: mej. A Hanraets (Huls ter Heide): kand diergeneeskunde: wr' «T ,A K van Amero"8en (Epe). mej. M J S V van de Kamp (Utrecht) de heren (Den Dolder), L Karens (Zoeter- meer). H J M Kusters (Maastricht), K van Muiswinkel (Breukelen). T R F Ottenschot (Bcntelo. Ambt Delden), H G Rlenks (As sen). C Willenborg (Cuyk), F C Stades (Den Haag); doet. tandheelkunde: de heren F K A Basch (Leerdam). A J Breekman (Hoofd dorp). M B Maree (Utrecht). J N Staas Geslaagd: doet. rechtsge- - (utrecht), UTRECHT leerdhcld: RH. Mcljerlng (Amsterdam); :tenschappen, mej, J E Frederlk (Utrecht). A J W Hollcman (Culemborg). J c van Houwellngen (Rotterdam). JPMTI- tulaer (cum laudc) (Blerick)!, AGP Topper (Hilversum), H O Houtgast (Utrecht); leeft. De grote tas verliest terrein. Het gemak van de grote bergruimte weegt blijkbaar niet op tegen de wanorde die tocht in zo'n miniatuur verhuiswagen ontstaat. Vooral maranengeschenken in leer. Een zwart leren kubus met een cirkel ko peren staafjes, waarop ijverige wijzers de tijd aantonen. De klok werkt op een batterij, die een vol jaar energie le vert Prijs f 85. Een enig sleutelrekje in de vorm van een bijl. Op de steel de haakjes; in het blad een termometer (f 13-95). Spaar potten in de vorm van een Zwitsers chalet om voor vakantie te sparen enz. Handschoenen van rendierleer, ijzer- sterk werd ons verzekerd, zacht en soepel als varkensleer. De prijs ligt bij de f 30. Heerlijk warm Heerlijke warme handschoenen van lamsvel. De bonte kant naar binnen, de suède kant buiten. Voor dames f 39.75 en voor heren f 42,50, Autohamdschoe- nen met een ajourwerkje op de knok kels otf met gaiten, maar de halve hand schoenen schijnen verdwenen te zijn. Voor de dames een bijzonder (duur) snufje. Voor heel officiële gelegenhe den. Glacé handschoenen tot halver wege de bovenarm met een ruche van echt Brussels kamt. Te verkrijgen in zwart en wit. Tas met twee hengsels, die afge haakt kunnen worden en dus als handtas en schoudertas is te ge bruiken Mr. W. A. C. van Dan4 overleden (Van een onzer redacteuren) ROTTERDAM In Zeist, waar hij de laatste jaren woonde, is, 84 jaar oud, overleden mr. W. A. C. van Dam, die den lande en daarbuiten grote be kendheid genoot als (oud)-voorzitter van de Koninklijke Nederlandse schip persvereniging „Schuttevaer". In 1914 werd hij hoofdbestuurslid van deze or ganisatie en tot 1957 hjj was toen 77 jaar heeft hij haar als voorzitter ge diend. Maar ook na het overdragen van de voorzittershamer (aan zijn zoon), is hij zich met hart en ziel aan de be langen van de Rijn- en binnenvaart blij ven wijden. Dat hij bij de schippers goed stond aangeschreven moge blijken uit de eretitel, die hij kreeg: bestevaer van de binnenvaart. Mr. Van Dam was als geen ander een voorveohter voor de verbetering van de reglementering van de binnenvaart. Daar naast een kenner van het vrachtrecht en het aanvaringsrecht in de Rijn- en bin nenvaart. Voor de overheid was hij een man van groot gezag, die in tal van commissies zitting kreeg en wiens ver diensten werden erkend door zijn be noeming tot ridder in de orde van Oranje Nassau en ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw. Jarenlang heeft hij zich ingezet voor sn vervanging van het binnen-aanva- ringsreglement en hij heeft nog mogen beleven, dat het nieuwe vaarreglement, grotendeels zijn werk, tot stand kwam. ten. AMSTERDAM De Nederlandse bas- bariton, de heer C. Schell uit Amsterdam is voor twee jaar benoemd als eerste bas in vaste dienst bij de Duitse opera van Krefeld en Mönchen-Gladbach. Hij was van 1958 tot 1965 als eerste bas ln dienst van de Stichting de Nederlandse Opera te Amsterdam, thans in liquidatie. Meer hypotheken DEN HAAG De pandbrieven en schuldbekentenissen namen in het eer- ste, tweede en derde kwartaal met f 54 miljoen, f 21 miljoen en f 73 miljoen toe tot f 2369 miljoen en de hypotheken met f 63 miljoen, f 49 miljoen en f 66 miljoen tot f 2542 miljoen. UnJtas; De inwendige waarde van het aandeel van f50 bedroeg op 15 oktober (16 september) f492 (484), overeenko- mende met een pro forma-afgiftepriis van f512 (504). y

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9