jeo Schmidt speurt weer stad en land voor u af Het geheime dorp Quiz Kris krasin winterpak ele duizenden oplossingen Nederland leeft mee iet Poolse bevrijder Artillerie bij bankroof in VS Brick Bradford Uit de Haagse hof geplukt. Jesje en Josje Senmoet 11 DINSDAG 26 OKTOBER 1965 HERGOLVEN-ÏTHERGOIVEN.ETHERGOIVEN.ETHERGOLVEN. in onze radio- en tv-redactie) HARDERWIJK/HILVERSUM eze hele winter door kan h.?t ebeuren dat, wanneer u op het •kplein in Harderwijk de speel- dzaak van de heer Leo Schmidt nenstapt en naar „meneer zelf" agt, de vriendelijke chef u ver- „dat meneer het land in is", ïn, niet om zaken te doen, maar ergens „te filmen". !r op uit met het televisieteam i de NCRV, dat zorgt voor de Iz „Haal je kijkgeld terug", die ïavond voor 't eerst op het lerm komt. eo Schmidt is een bijzonder aardi- U hebt dat zelf al kunnen stateren, wanneer u afgelopen zo- 1 uóór 8 uur aan het tv-toestel zat te kijken naar of mee te doen aan quiz „Kris kras door Nederland", nt daarin was hij de rustige, inne nde presentator. Vanavond komt hij weer op het erm, nu op Ned. 2 (tussen 8.20 en 5 uur) om het nieuwe spel „Haal je Ikgeld terug" te presenteren. Nu. 1 uw.... trouwe kijkers naar „Kris i is" zullen gauw genoeg merken, dat 1 oud en opzet van het spel precies hetzelfde neerkomen. Laten we zeg- a: het is in winterpak gestoken en is voorzian van een nieuw soort jzen. )e NCRV gaat, wanneer u tot de ukkigen behoort, een jaartje kijk- Id voor u te betalen, d.w.z. u krijgt i postwisseltje van 36 thuisge- urd en daarmee kunt u het ver- uldigde voldoen. let programma gaat vierwekelijks uit en telkens zullen 25 kijkers die alle vragen goed hebben opgelost, zo'n prijsje ontvangen. Niet weinig Nu denkt u misschien: „Er kunnen wel duizenden kijkers meedoen en wat zijn dan 25 prijzen? Zo kom ik nooit aan bod!" Maar dat zou u hard meevallen. Leo Schmidt weet ervan mee te praten: „De zomerquiz, daar kwamen soms wel 30.000 inzendingen op en hoeveel er dan goed waren? Zo'n 30." Als men dat weet, krijgt dus „bijna iedereen" een prijs! „Is de quiz dan niet te moei lijkzóveel foute oplossingen?" vragen wij bij de NCRV. Weinee, als het té moeilijk was, zou den er nooit goede antwoorden komen. Maar wij vinden het een onderschatting van de kijker, als we het zo erg gemak kelijk gaan maken. Dan is er geen kunst aan en is het ook geen eer, een prijs te winnen. Trouwens, foute oplossingen wil niet zeggen alles fout Men struikelt soms over één oude poort of één kerkto ren, terwijl verder alles heel knap is beantwoord." Zo zal het ook nu weer kunnen gaan, want elke keer moeten de kijkers zes vragen beantwoorden. „Het Is zaak, dat men erg goed oplet. Er komen weer interviewtjes, kleine re portages, handigheidjes en proeven van stedenkennis aan te pas, ja, en wat al niet meer? Ineens wordt er dan een vraag gesteld over iets wat men gehoord en gezien moet hebben. Wie echt op zijn qui vive Is, kan dus een heel eind ko men." Variatie Het moeilijke van een programma als dit is, telkens op nieuwe leuke Ideeën te komen. Daarom is één aflevering per maand al een groot karwei. „Kris kras" heeft het de zomermaanden door goed volgehouden. „We hopen ook met originele vondsten de winter door te komen. Of het van de zomer dan weer „Kris kras" wordt? We weten het nog niet. 't Is een veeleisend programma...." Of het niet als een bezwaar wordt gezien, dat het spel op Ned. 2 staat en dus niet alle kijkers kan bereiken? „Een beetje wel, maar na 5 novem ber kan het noordoosten ook meedoen en dsn komen toch binnen afzienbare tijd ook de andere steunzenders klaar. Maar we moeten niet vergeten, dat Ned. 2 ook een volwaardig programma moet bieden en dan is de quiz er zeker op z'n plaats." „Ja, met „Kris kras" hebben we gewel dig succes gehad. Stapels brieven heb ben we gekregen met net verzoek, ermee door te gaan." „Is het niet een reusachtig werk, al die oplossingen na te kijken?" „Natuurlijk. We hebben er speciale men sen voor aan 't werk en als het al teveel wordt, doen werkstudenten het voor ons. Zo komen we er altijd wel uit." Leo Schmidt, die erg graag deze pre- sentatie doet (hij kwam met de NCRV-te- levisie in aanraking als een van de waar nemers bij het spel „Eén tegen allen" er zijn goede ideeën vielen toen op!) kan vanavond zelf gewoon thuis meekijken, want de hele uitzending staat op de band. Dat wordt elke keer gedaan. De volgende keer zal ze beginnen met het bekendmaken van de prijswinnaars, dat doet de presentator zelf. En nu maar aan de slag, papier potlood meebrengen! VARA onderzoekt eis Maya Bouma Hilversum 1 «02 m KRO: 10.00 Nieuws. 10 10 Aktualltelten. Aansluitend: Conel- -journaal. 19.35 Promenade-orkest en ngsollst: amusementsmuziek. 20M05 Pleno- 10 (opn): moderne muziek. 20.30 Tanzania 1055: Van slavenmarkt naar vrije natie: reis indrukken (2). 20.45 Groot Omroeporkest: groot Omroepkoor en solisten: moderne 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22. grammofoonmuziek. 23.55—24.00 Nieuw». Hilversum II 298 m AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.25 Licht orkest. 18.55 Voor de kinderen. 10.00 Perls voui parle. 12.05 Gamelan: Indonesisch progrs Sltèr: radiotijdschrift lerfstvakantie? DROSTE pastilles altijd welkom! Weer een ton voor „Van Harte"" Nederland heeft gisteravond een ton gelds op tafel ge- icht naar aanleiding van het 'ogramma „Van harte" van de ARA-radio. Henk van Stipriaan ertelde nu (het moest geheim lijven tot de uitzending, maar een auw aan de VARA verwante trant bleek het hele verhaal al tot puntjes te kennen) de tragi- che geschiedenis van de Poolse 'eneraal Matzek, die met zijn leger en belangrijk deel van Zuid-Ne derland in 1945 heeft bevrijd en nu in vrij behoeftige omstandig- leden, 73 jaar oud, voor vrouw en nvalide dichter zijn brood ver- lient in Edinburgh. Deze generaal wordt vooral in ste len als Breda en Axel op de handen [«dragen. Breda schonk hem onlangs en vakantiereisje naar Spanje, maar lelaas werd de dochter daar ernstig lek en moest nu per vliegtuig naar mis worden gebracht. De VARA char- erde er één en garandeerde alvast Je daarvoor nodige 18.000 gulden. Terwijl het vliegtuig nog in de lucht was en later in Engeland landde, vroeg Henk van Stipriaan de luisteraars om het geld. Het kwam eren binnen vijf kwartier was de som zelfs aange roeid tot ruim 98.000 gulden: er zal nog wel meer komen ook. Nederlandse burgemeeesters. Poolse vrienden van de generaal, dankbare verzetsstrijders, alles en iedereen kwam voor de mi crofoon in de diverse gemeenten waar men geld kon brengen en na tien uur hoorde men ook de generaal zelf woor den van dank spreken. GEGUND De actie werd na het binnenkomen van de 18.000 vooortgezet om een lijfrente te kunnen kopen voor de in valide dochter, die mogelijk later al leen achterblijft als haar ouders niet meer voor haar kunnen zorgen. Daar voor toonde het Nederlandse volk zich uitermate gevoelig: in het laatste half uur stroomde het geld zo snel binnen, dat men het niet meer vóór half acht geteld kon krijgen. Opnieuw werd duidelijk, hoezeer Nederland nog leeft in de herinnerin gen aan oorlog en bevrijding en de dappere generaal, die vooral door ziin hartelijk optreden zich zoveel gene genheid verwierf, zij dit meeleven „van harte" gegund. (Van c e radio- en tv-redactie) HILVERSUM Het is niet omdat Maya Bouma godsdienstige bezwareD heeft gemaakt tegen sommige onder delen van het programma „Zo is het", dat wij haar hebben bedankt voor ver dere medewerking," luidt het commen taar van de heer P. te Nuyl, hoofd van de afdeling televisie VARA. „Zij heeft zich echter in het bedoelde interview in Het Parool dermate gedistantieerd van de inhoud van het gehele program ma, dat wij ons ernstig afvroegen, of zij daarin wel overeind kan blij ven." „Zij sprak in het interview voortdurend over het genoegen dat zij schepte in de iresentatle. Maar bij dit programma :omt de presentatie pas in de tweede plaats: wie er aan meewerkt moet volko men achter de tekst staan." Opgemerkt wordt ook door de VARA, dat tijdens de eerste repetitie welke Maya Bouma nog meemaakte, al tegen haar is gezegd dat de strekking var interview wel eens consequenties kunnen hebben. Direct na de publikatie mevrouw Bouma in dit programma niet op haar plaats zou zijn. Haar antwoord luidde toen. „dat zij het volkomen be greep", zegt de VARA. „En nu vernemen wij uit de kranten, dat zij een eis tot schadèvèrgoeding we- f;ens niet nakomen van een contract gaat nstellen. Formeel heeft mevrouw Bouma ons daarvan niet op de hoogte gesteld. Niettemin onderzoeken wij of er bepalin gen bestaan volgens welke zij rechten zou hebben op schadevergoeding aanleiding van het feit dat zij op bepaald aantal dagen arbeid in het terseizoen heeft gerekend. Neen, wij heb ben haar na het telefoontje op die avond gesproken, zij heeft wel Leuke beloning? DROSTE pastilles altijd welkom! NEW YORK Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde een half mil joen dollar, ten dele in cheques, gesto len uit het bijkantoor in Syracuse (New York) van een firma die be waakte geldtransporten verzorgt. Om de zwaar verstevigde kluiskelder open te breken maakten de inbrekers gebruik van een licht kanon, waarmee zij granaten op de kluiswand afvuur den Het lawaai van de explosies dempten zij met matrassen. Zij lieten het kanon en een paar dozen met gra naten in het gebouw achter. VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 VARA 8.20 -11.00 uur jubileumprogramma met Heijermansherdenking. De Nederlandse Comedie speelt „De meid" (een komedie van de haat) en het monologenspel „Brand in de Jongejan": Julien Schoenaerts ziet rrten in de 8 rollen. Nederland 2 NCRV 8.01 uur dieren, en vooral olifanten, kijken in zuidelijk Afrika. 8.20 uur quiz „Haal je kijkgeld terug". 8.45 uur eerste van 6 rechtstreekse reportages uit bejaardencentra onder leiding van Jan van Hillo. 9.25 uur ,,'t Is grijs", documentair cabaret over massacommunicatie. 10.15 uur (RKK) 3e uitzending in de reeks „Bijbel voor alleman?" VANAVOND TE HOREN l KRO begin van een gevarieerd muziekprogramma: operafrag menten, uitgevoerd door het Promenadeorkest. Verder o.nv: pianoduetten door Cor de Groot en Gérard van Blerk, Lourdessymfonie van H. Byvanck door Omroeporkest, -koor en solisten o.l.v. André Rieu en ontspanningsmuziek met een praatje. II AVRO. amusementsprogramma met spelletje voor huisvrouwen, politiek gesprek tussen parlementsleden. l-klaiaieke muziek. 22.10 instrumentale begeleiding. 22.25 Ik geloof praatje. 22.30 Nieuws. 22,40 Actualltel- 23.00 Venster op de hedendaagse mu ziek. muzikale lezing. 23.40 Licht ensemble dansmuziek. 23.55—24.00 Nieuws. Nederland I NTS: 10.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Journaal gehoorgestoorden. 19.33 Engelse les. Journaal. VARA: 20.20 Heyermans-a- Opvoering van De Meid. en: De brand Jonge Jan, In de pauze: Historisch LAND II NTS: 20 00 Journaal. NCRV: 20.01 tage uit een bejaardencentrum ln Ne derland. 21 25 t Is Grijs, documentair-caba- ret programma. 21.55 Attentie. NTS: 22.10 Journaal. RKK: 22.15—22 40 Bijbel voor alle man?, programma over de Bijbel, (deel 3! - -g!«: Ned. - - MORGEN Hilversum 1 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-berichten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke muziek (gr' (7.30—7.32 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.( Nieuws. 8.10 Gewijde muziek (gr.) 8.5 Nieuws. 8.32 Lichte grammofoonmuziek. 9.( Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voc de hulsvrouw. 10.10 Klassieke kamermuziek (gi.) 1C.30 Kerken in de Diaspora: Godsdien stige uitzending. 11.00 Cello en piano: moder ne muziek 11.30 Lichte grammofoonmuziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12.40 Kerkdienst. 13.00 Variant: lichte muziek en reportages. 13.30 Carillonbe- speling. 13.40 Stereo: Licht instrumentaal en semble. 14.00 Boeren en burgers in Buiten veen, hoorspel (30). 14.25 Radio kamerorkest en soliste: klassieke en moderne muziek. 13.30 Pianorecital (gr): moderne muziek. 19.50 Bijbelvertelling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd. 17.00 Hoorspel voor de jeugd. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. 17.50 Over- •oorlichting: Mens en samenleving. Een ese Taalgemeenschap. Spreker: Mr. L Ommen. Chef van de Afdeling pelijk V Ontwikkeling v •an Kuituur, Rekreaiie en Maatschap- Werk. 18.00 Koorzang. 18.30 Het Spek- nieuws uit de prot. christelijke organi saties. 18.50 Lichte muziek (gr). socialistisch strijdlied. 7.23 Lichtt foonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte gremmo. foonmuziek (wag^HfiÉSfi S£- thuis, praatje grammófoonmnHaHRHHHgülSIS!— 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de huisvrouw. 11.40 Omroepkamerkoor. 12.00 Orgelkwartet: lichte muziek. 12.22 Voor platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. en tuinbouw. 12.30 Tango-rumba-or- met zanesolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 sr. 13.25 Lichte gram- iek. VPRO: 9.40 Schoolradio. jeugcL (16.00 III (F. M. -kanalcn) NRU/KRO: 9 00 Nieuws. 9.02 Lichte gram mofoonmuziek. 10.00 Nieuws. 10.02 Van uur ktualiteiten. 10.05 Betty: licht mu- imma (gr). 11.00 Nieuws. 11.02 Van ur: aktualiteiten. 11.05 Koffie met Kees: Licht muziekprogramma (gr) en praat- rs. 12.02 Van uur tot uur: aktualiteiten. 12.05 Lichte grammofoonmu ziek. 1300 Nieuws 13 02 Van uur tot uur: aktualiteiten. 13.05 Bert: licht muziekpro gramma (gr). 14.00 Nieuws. 14.02 Van uur tot uur: aktualiteiten. 14.05 Even draaien: lichte grammofoonmuziek. NRU/AVRO: 15.0C Nieuws. 15.02 Toerbeurt: lichte grammofoon muziek. 16.00 Nieuws. 18.02 Spiegel der folk lore: volksliedjes uit Engels-sprekende lan- irieerd platenprogra Televisie morsen NEDERLAND I kinderen. Bel. 15.00-17.00: Televi Wel beschouwd is Den Haag een hoogst merkwaardige stad. Zo heb ben we bijvoorbeeld een hele groep reemeerminnen. Eén, de al lerkleinste, drijft zomers in de haven van Madurodam en over wintert ergens in een veilig hokje. De anderen, van normaal mensen formaat, kunt u in de Spuistraat of het Noordeinde tegenkomen. Of misschien belt eentje u op een goede dag wel op. De Haagse zeemeerminnen ver doen de tijd niet met staren in de verte. Integendeel het zijn nijvere figuurtjes, die de mensheid dage lijks goede diensten bewijzen. En dat in alle bescheidenheid. In de menigte niet herkenbaar als zee meermin. Geen schubbenstaart. Maar hun groepsverband is uniek in de wereld. Den Haag is de enige diplomatenstad waar de niet-diplo- maten ter ambassade meetellen. De Haagse zeemeerminnen zijn na melijk de leden van de Mermaid- club, waarin de secretaressen zich verenigd hebben. Een secretaris van een ambassade is een diplo maat en een vrouwelijk diplomaat heet ook secretaris in deze rang. De secretaresse is de onmisbare rechterhand van de ambassadeur, die voor hem tikt, zijn agenda beheert, ongewenste bezoekers ver telt hoe druk zijne excellentie het heeft, kortom hem omringt met de zorg die secretaressen eigen is. Jarengeleden kwam de secretares sen van de Deense ambassade op het idee: secretaressen aller landen verenigt uTer ere van deze oprichtster werd het de Mermaid- club. Gezelligheid is natuurlijk een voornaam punt op het programma. Heel wat secretaressen-uit-de- vreemde zijn blij met deze colle giale contacten en tegelijkertijd is hun kans wat meer van Nederland te leren kennen vergroot. Een paar Merkwaardig Den Haag keer in het jaar gaan ze op stap. Verleden week bijvoorbeeld naar Amsterdam, waar o.a. mevrouw Van Hall haar ontving in het bur gemeestershuis. De kleinste Mermaid, nog geen handvol, die van Madurodam, is een geschenk van de club en een getrouwe copie van het Kopen- haagse beeld. Maar ook de diplo maten zelf hebben in Den Haag een club. Alleen de ambassadeurs mogen er geen lid van zijn. Lo gisch, de baas hoeft er niet altijd bij te zijn. Ook deze club is enig in de wereld. Omdat de leden op donderdag bijeenkomen is het de Club de Jeudi. Tijdens een ge meenschappelijk lunchuur komen sprekers de diplomaten wijzer ma ken over de Nederlandse samenle ving, terwijl zo nu en dan ook excursies gemaakt worden. Op de ze manier zien ook zij meer van ons land dan de Haagse dreven. De ambassadeurs doen dat. hetzij als officiële genodigden, want een am bassadeur verhoogt de status van welke plechtigheid ook, hetzij als gasten van de Rijksvoorlichtings dienst, die eigenlijk de grote plan netjesmaker in deze is. Zelfs heeft de R.V.D. de diplo maten geleerd wat het Nederlandse Sinterklaasfeest eigenlijk is. Niet met verhaaltjes, maar door het hen zelf te laten doen. Compleet met pakjes en surprises van een echte Sinterklaas en met een Zwarte Piet, die vermaningen uitdeelt. En zelfs met het Sinterklaas Kapoen tje en Zie de maan schijnt door de bomen, keurig vertaald in het En gels en Spaans. Om de suikerbeest jes en pepernoten niet te vergeten! Het grappigste vind ik daar altijd van, dat niemand ze lekker vindt en toch met geestdrift opeet. Waar in gewone burgers en diplomaten dan broederlijk vereend zijn in dit merkwaardig Den Haag. „Ja. jongens," knikte Jan tevreden. ,,ik geloof echt dat het wat worden kan. Maar we zullen natuurlijk hard moeten studeren en repeteren. En zoals ik al zei, Josje en Peter moeten eigenlijk ook alle bei een gitaar hebben waarop ze beetje kunnen tokkelen. Maar dan z: er wel iets in. Zullen we nog eens nummertje doornemen, Klaas?" Klaas wilde al geestdriftig knikken, bedacht zich dan en keek haastig op zijn horlo- I. „Nee, ik moet vlug naar huis," zei hij dan. „Laten we afspreken morgen na schooltijd. En dan bij mij thuis. Dan hebben we de drum er ook bij. Kunnen jullie dan, Josje en Peter?" „Ja, ik wel, hoor!" riep Peter. „Ik ook!" zei Josje blij. „We moeten kunnen jongens. Want het wordt nu re peteren en studeren zoala Jan zei. Maar dat is niet erg." „Welnee, dat is juist leuk!" riep Klaas. „Maar nu ga ik er vandoor, jongens. Tot morgen!" Josje en Peter vertrokken eveneens en stapten opgewonden pratend nog een eind met elkaar mee. „Weet je wat!" riep Jo6je uit. „Ik zal ?ns aan Barend en Berend vragen of die niet een paar tweedehands gitaren op de kop kunnen tikken voor ons!" ,,Ja, doe dat. Jos!" riep Peter uit „Als ons voorlopig maar kunnen redden. Ik zie ons al staan, jongens! Maar nu Josje spoedde zich naar huis. Zijn moe. der en Jesje zaten in de kamer. „Jij hebt het uitgehouden, Jos," sprak zijn moeder. „Waar heb je zo lang ge- „O, moeder, wij gaan een groepje vor men, net als de Blauwe Piepers!" riep Josje uit. „Peter en Klaas en Jan en ik. De Jolige Joppers, noemen we onszelf. Morgen gaan we al repeteren! En ik ga aan Barend en Berend vragen of dia voor Peter en mij een tweedehands gi taar op de kop kunnen tikken! We heb- ïavj'uBtijT fut 6CU4P WEEFT. MUL EU VÓÓR ACUET-ATQU „Waar wil je hem onderbrengen, Crhstina, een zwaargewonde tussen al die mensen in een over volle hut?" „Hij moet een hut alleen hebben, al moest ik alle anderen onder de blote hemel leggen," zei ze strijdlustig. „Het is goed, dat ze eens merken wat eraan vastzit wanneer anderen hun leven wagen om hen van het allernodigste te voorzien. Mis schien zullen ze dan hun eigen belangetjes ééns op zij zetten. Hij kuste haar op het voorhoofd en zei: „Nu krijgt de arme poes er weer een jong bij." Die avond trok een vreemde karavaan het bos door. De mist hing zwaar tussen de bomen en kneep het laatste restje daglicht uit. Traag tikkel- den de droppen op het gevallen blad. Het zoeken van de weg ging bijna op de tast, voetje voor voetje, voorop oom Chris en Heintje, die de weg verkend hadden, daarachter de dragers met de baar, waarop de gewonde lag, toegedekt met een oude grijze paardedeken. Aan weerszijden gingen leden van de knokploeg, de mondingen van de I stenguns op de grond gericht; ze waren niet van H. H. VAN NIJNATTEN— DOFFEGNIES zin zich hun prooi zonder strijd te laten ontne- men. Helemaal achteraan kwam dokter Willem met zijn fiets aan de hand. Hij was iets hoopvoller gestemd. Wel bleef de gewonde nog bewusteloos, maar de bloeding was tot staan gekomen. De dra gers liep het zweet zo maar van het hoofd, ieder kuiltje, ieder takje moest vermeden worden: ze laveerden tussen twee loerende vijanden, de Duit sers en....de dood. Toen het te donker werd, be scheen oom Chris de weg met een dievenlantaren. Soms sloegen de laag hangende takken hun in het gezicht, soms kreunde de zieke en dan gingen ze nog langzamer lopen, schuifelden de voeten nog voorzichtiger over de grond. Soms moesten ook de dragers hun vracht even neerzetten, omdat hun vierkanten doorsneden met brandt, kend met berken. De dragers voelden hun armen niet meer, maar aan het einde van de dwarsgang kwam een knipperend lichtsignaal alles veilig mel den. De tocht was volbracht. Aan het toegangspad van het dorp «tond Christina, achter haar hadden seerden, leek alles donker en stil. De burgemees ter had bevel gegeven, dat iedereen binnen moest blijven; dit keer was er niet één die ongehoor zaam was. Tante Christina leidde hen naar het zomerhuisje, dat achter op hun erf gestaan had, hoelang geleden leek haar dit nu. Daar lag de gewonde nu eindelijk in een bed, al was het dan maar een primitief houten ding. Dokter Willem was met hem bezig en zei met voldoening, dat hij niet aan hem verloren had, maar hij mocht geen ogenblik zonder toezicht blijven. Hij zelf moest nu naar huis, hij kon niet langer zijn praktijk in de steek laten. Het directe levensgevaar achtte hij geweken. (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11