Weekagenda Dames van Brunhilde en heren van D.O.S. wonnen plaquette IEUWE LEIDSE COURANT 3 Zaterdag n Afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. ereniging: paddestoelenexcursie naar Huys te Warmond. Oude Vest 13, 8 uur: C.J.V. De Valk. »n onbekende met een onbekend on- erwerp. Herv. jeugdgebouw. Hooglandse Kerk- 'nbacht 44, 8 uur: jongerensociëteit, A. ['pddeldorp over moderne literatuur. Volkshuis, 8 uur: feestavond De Ratel g.v. 15-jarig bestaan. Oegstgeest: Groene of Willibrordkerk, uur: afd. K. en O., het Amsterdams a> trijkkwartet. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u.: r" laagsche Comedie met „Cactusbloem". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Nicanor iabaleta, harp. Scheveningen: Kurzaal, 2 u. en 8 u. nat. izzconcours. ZONDAG Volkenkunde, 3 uur: film „houtsnijkun- Bnaar van Nieuw-Guinea", inleiding r. H. R. van Heekeren. Maandag Geref. kerk Mauritslaan. 8 uur: zen- ^iingsavond met als spreekster mrs. Khair oipilah uit Pakistan. De Doelen. 8 uur: amateurfotografen. Stadhuis, 2 uur: gemeenteraad. Schouwburg. 8 uur: „De Kneep" door LEIDEN De Leidse Turnkring is het wedstrydseizoen in eigen stad begonnen met de jaarlijkse plaquettewedstrijden. Als winnaar, gisteravond in de gymzaal aan de Pieterskerkgracht, kwamen dezelfde verenigingen uit de bus als in 1964, nl. Brunhilde I (dames) en DOS I (heren). Het enige verschil bij de dames was, dat de DOS-turnsters nu niet, zoals verleden jaar, de le plaats deelden met Brunhilde, maar met een 2e plaats tevreden moesten zijn. Een viertal verenigingen nam deel in deze meeting. Met vreugde kon men constateren dat de Excelsiorhe- zich ook weer (na zeer lange tijd) in het strijdgewoel hadden geworpen. Dit enthousiasme kon tot stand ko men, door een gewijzigde vorm van wedstrijdreglement. Hiermee bleek dus het probleem, dat DOS de Stationsweg 35. 8 uur: kynologenver tijnland. drsa. N. A. v. d. Velden over Individu en populatie". Oegstgeest: Irene, 8 uur: christenvrou wen, het moderne huwelijk. Dinsdag Rapenburg 73, 8 uur: Franse kring Le aeazine, opium de la femme. Gehoorzaal, 8 uur: Welzijnszorg mi- j IMtn. Der Zigeunerbaron. Breestraat 19, 7 tot 8 uur: zitting Chr. ilmigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 uur: spreekuur B04W- onds Ned. Gemeenten. Station, 8.30 uur voorm.: afd. Leiden !hr. Reisver., vertrek voor excursie laar Van Nelle. Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 uur: laagsche Comedie met „Er is een moord r. epleegd". Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Michel lock, piano. Scheveningen: Kurzaal. 8.15 uur: Res- Irkest, met sopraan, bariton en orgel. Volkenkunde, 3.30 u.: films „Wij Suri- amers" en „Traditievol Afrika" (kinde- m onder 12 jaar toegang met geleide). Camera, Hogewoerd, 7 en 9.15 uur: Cartouche" voor K en O. Boshuis (achter Hoflaan 74). 7.30 uur: ociëteit Herv. wijkgem. Boshuizerwijk. Pieterskerk, 7.15 uur: avondgebed Gehoorzaal, 2 en 3.30 uur: Toonkunst fugdconcert. Alphen Avifauna, 8.15 uur. operette- oncert St. Bonifacius. KATWIJK AAN DEN RIJN Her- -tormde kerk, 8 uur: bijeenkomst stichting „In de Rechte Straat', m I Is. Hegger en Enrique Garcia Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 (ed. Danstheater, jl Den Haag: Diligentia, 8 uur: vocale I kamermuziek, sopraan, bariton en piano. J Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Res- 8 Orkest, met sopraan. Donderdag Schelpenkade 6. 8 uur: afd Leiden IjNatuurhist. Ver., helmkruidfamilie. Gehoorzaal. 8 uur: uitvoering Petrakerk (Noord), 8 uur: mgebruik- ïemirig kerkorgel. Oude Singel 236. 8 uur: iedenverg. Door Eendracht Verbonden. Vredeskerk (Burggravenlaan). 7 30 ur: bijeenkomst t.g.v. 40-jarig ambts- ibileum en aanstaand afscheid van ds J. Vossers. Leiderdorp: De Munnik (Plantage). 15 uur: K. en O herfst-sterrenhemel idr. W. J. Claas). Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: Zuidh. 0rkest. met altviool. Scheveningen: Kurzaal, 815 uur' Soaans Dansgezelschap. Vrijdag Lutherse kerk, 7-30 u.: ingebruikneming [^restaureerde orgel. Den Burcht. 7.30 uur: openbare dis- issie over Vietnam (univ. debatgenoot- Khap Pro en Contra). Volkenkunde. Steenstraat la. 2.30 uur: >t. Samenwerking, vrouwenbijeenkomst mevr. mr. J. M. Stoffels over „Samen met anderen". Rapenburg 10. 8 uur: tienersoc. Ven- Ier. pantomime. Volkenkunde. 8 uur: Int. Samenwer- »'g. jongerenbijeenkomst. Oegstgeest: Ontsp. zaal Endegeest. 130—6.30 uur: receptie t.g.v. 10-jarig *:taan pers.ver. Pieca. Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: laagsche Comedie met „Cactusbloem" Den Haag: Diligentia, 8.15 uur: De üeuwe Komedie met „Romulus de Scheveningen: Op Gouden Wiewen. 8.15 ur: Henry Blackman. bas-bariton, met Hans Schouwman, piano. P11 zzelprominenten De prijswinnaars van de puzzel in ons londagsblad van 16 oktober zijn: le prijs f 5 mej. H. Pieket, Korevaar- straat 39, Leiden; 2e prijs f 2.50 K. Hooij- meijer, Emmastraat 19, Lisse; 3e prijs f 2.50 J. de Wolf, Meloenstraat 16, Leiden. enige was die heren afvaardigde op- Dames Bij de dames lieten Concordia, OGAV en Wik (Wassenaar) voor het eerst verstek gaan, een afwezigheid, die volgens sommige „turners-ton gen" niet nodig was geweest. De top-ploeg van Brunhilde (383.7 pnt) bestaande uit B. Dingjan. Carla de Groot, Kitty Nieboer, A. Harting, Wijteveld, L. Werkhoven, had bij de meisjes al een zegenrijke voor sprong van 10 pnt geboekt. Dit ver schil werd door de dames nog groter gemaakt, dus de overwinning is dub* ;n dwars verdiend. Magda Breed- veld (lid van Brunhilde ploeg II) klasseerde zich individueel als hoogst gewaardeerde dames. DOS I (Ria v. Soest, Anneke de Vries, Anke Platteel, Anja de Haas, Willy Amersfoor, Petra Milo) klom op van de bij de meisjes gehaalde 3e prijs naar een 2e prijs. De ploeg kwam wat onfortuinlijk uit, maar wist zich toch nog boven Nw-Brunhilde te plaatsen. Dit was misschien niet het geval geweest, als ook Nw Brunhilde (A. Poots. Netty v. Wijk, Jos Mulder, Nienke Piena, Marian Teeuwén) niet een mislukking moest ondergaan door inplaats van 3 met 2 turnsters te schijnen- Heren Bij de heren was het gisteravond bijzonder spannend. De DOS- en Ex' celsiorploeg bleken tegen elkaar op gewassen DOS I (Martin Laman, Daan Ver hoeven, Henk de Vries, Aad Laman, Jan van Herson, Lody Crabbendam) mocht met klein verschil 566-1564 van Excelsior verdienen. De grote troef was hier Henk de Vries die er zeer zeker heel wat puntjes heeft bij moeten dragen om tot dit trotse re sultaat te komen. Bij Excelsior ging Henny Sieval voorop, die nu duidelijk demonstreer de wel degelijk in de schaduw van de Vries te turnen (100.7104.2). De tweede plaats kwam in het bezit van Excelsior I (T. Niekot, G. Boussi, H. Taverne. Henny Sieval. Louis Ta verne. Andries v. Deursen). Totaal uitslag (dames) 1) Brunhilde I 383.7; 2) DOS I 366.2: 3) Nw Brunhilde 351.2; 4) DOS II 350.1; 5) Brunh. II 432.1. 1) DOS I 568.1; 2) Exc. I 564; 3) Exc. II 4811; 4) DOS II 471.1 Zaterdag Breestraat 85, 3 tot 5 uu Tuinstadwijk (50 jaar). Oude Vest 13, 8 uur: CJ.V. De Valk, herdenking kerkhervorming. Ver. Oud-Leiden: excursie naar Schie dam. Antonius-clubhuis, 8 uur: T.I.G. met .De Kivalen". Gehoorzaal, 8 uur: feestavond P. C. en I. Rapenburg 73. 8 uur: Franse kring, un nioéte de la chanson. Léo Ferré. Herv. jeugdgeb., Hoogl. Kerkgracht 44, 8 uur: jongerensoc.. songtcstival. Rapenburg 10: sociëteitsavond 1 Den Haag: Kon. Schouwburg, 8.15 u Haagsche Comedie met „De vervolging van en de moord op Jean Marat". Den Haag: Diligentia. 2.15 uur: Arena met „Dag ezels", 8.15 uur: De Nieu- e Komedie met „Romulus de Grote". Scheveningen: Kurzaal, 8.15 uur: Res.- Orkest, met sopraan, bariton en Toon kunstkoor afd. Den Haag. Welke apotheek? Apotheek Kok. Rapenburg 9. tel. 24807. Zat. 23 okt. van 8 tot 12 uur s morgens ook open apotheek Tot Hulp der Mens heid, Hooigracht 48. tel. 21060 Apotheek LEIDERDORP en apotheek VOORSCHOTEN zijn de gehele week ^Apotheek OEGSTGEEST is zondag 24 okt. gesloten van 8 tot 24 uur. Doktersdiensten Dokter Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481; dokter Verhoef, Zoeterwoudse- singel 4. tel. 32505; dokter De Bruijne, Hoge Rijndijk 19. tel 26866; dokter Pos- lel. Witte Singel 69. lel 23089; dokter Sas. fl I E H S I (OOR KASBEHEER EN trowijoto. Toscaninilaan 18, tel. 34779:1 b.g.g. dokterstelefoon 22222. Films Camera: 2.30. 7 en 9,15 uur: Een ver rukkelijke idiote, 14 jaar; woensdag: Cartouche, 1* jaar. Lido: 2.30 en 3 uur: De laatste der Cheyennes, 14 jaar.' Luxor: 2.30, 7 en 9.15 uur: Vom Rians expressetrein. -4 jaar, woensdag: The 7year itch, alle leeftijden. Rex: 2.30, 7.15 en 9.15 uur: Baai der begeerte, 18 jaar. Studio: 2.30. i en 9.15 uur: Het huwe lijksbed, 18 jaar. Trianon: 2 en 8 uur: Lord Jim, 14 jaar. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van werk van leden van de Hollandse Aquarellis- tenkring en van de vereniging „De Gra fische". Aquarel-Aquaforte", van 25 sept tot 1 november. De Ruif, Janvossensteeg 59: aquarellen van Jan van Geem. dag. van 10-20 u., zat en zond. 20-24 u„ hele maand oktober. PERSOONLIJKE LENINGEN Bedraden van f 100 f 2.0U0, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren. worden desgewenst van gemeentewege verstrekt. Aanvragen telefonisch, mondeling, of schriftelijk. Vertrouwelijke be handeling. GEMEENTELIJKE KREDIETWEZEN ST10HUIS, LEIDEN. POSTBUS 160. IEL 202T0 Korporaal kreeg medaille LEIDEN Kolonel Th. H. Wessels, commandant van de Koksschool, reik te gisteren aan korporaal 1ste klasse chauffeur J. P. G. E. Milané de gou den medaille voor langdurige, eerlijke en trouwe dienst uit. Dit gebeurde voor het front van de troepen en voorts viel de heer Milané de eer van een défilé ten deel. De onderscheiden korporaal begon zijn militaire loop baan 36 jaar geleden bij het voorma lige K.N.I.L. LEIDEN Zeg tegen wie dan ook, die in onze goede stad met jeugdwerk heeft te maken: Leidse Jeugd Actie; tien tegen één, dat de eerste reactie zal zijn: Stein- bach. Voor niet-insiders: daar wordt dan het van optimisme, idealisme en dadendrang bruisen de centrum van die L. J. A. mee bedoeld, de heer G. Steinbach (49). Sinds het afgelopen voorjaar kuurt hij wegens een nieraandoe ning maar dat is zijn gebruinde kop niet aan te zien. En de L.J.A. lijdt er nauwelijks onder. Want de paar uurtjes, die hij elke dag op mag zijn, brengt hij door op het LJA-kantoor naast het stadhuis in de Koornbrugsteeg. En als zijn Fiatje hem weer heeft thuisge bracht in de Roodenburgerstraat en hij in zijn bed ligt, gaat voor hem het LJA-werk met alles wat daaraan vastzit, gewoon door. Hij voert besprekingen via de tele foon, ontvangt wethouders, hoof den van dienst en bestuurders van jeugdorganisaties aan zijn bed, werkt rapporten uit. Tussen de be drijven door zoekt hij zijn bal kon op om „op kleur" te blijven. ontvangen. Ik wilde wat we ten over het Jeugddorp u heeft er inmiddels al van kunnen lezen. Omdat we nu toch zo ongestoord zaten te babbelen, heb ik de gele genheid aangegrepen om iets te weten te komen over de heer Steinbach zelf, de man die zich verlegen-bescheiden terugtrekt meer dan eens maakte ik dit meeals men hem ergens figuur lijk in het zonnetje wil zetten. Maar ook de man, die met zijn brede en joviale lach in de eerste gelederen staat als er ten be hoeve van een of andere tak van jeugdwerk problemen moeten worden opgelostals er moet wor den gepraat om partijen dichter bij elkaar te krijgen. Ook de man. die achter zijn naam in de tele foongids heeft staan: leraar MO Staatsinrichting. Een korte levensschets: gebo ren in Den Haag: Handelsdag school; Staatsinrichting MO (gaf en geeft privéles); werkte bij Rijkswaterstaat (directe brug gen), het ihinisterie van sociale Op het belastinggebouw bij het Plesman-viaduct, dat nu in aanbouw is had onze fotograaf dit gezicht op de „Transvaal-buurt", zoals deze ia de volksmond wel wordt genoemd, de Transvaalkade. het Transvaal- hof, de Paul Kriigerstraat, de Joubertstraat, de President Steynstraat en de Lopsenstraat. Links op de foto nog zichtbaar het dak van de ulo-school Plesman- laan en geheel rechts de afbuiging van de spoorlijn naar Utrecht. Het water dat n bovenaan de foto. ongeveer in hot midden. liet ia de Rijn- en Schiekade. met aan het begin het gebouw van de teoh- nische school aan de Haagweg. jr.* De witte panden links van dit water zijn het gebouw van de Eerste Leidse Schoolvereniging aan het Noordeinde en de achterkant van het woonblok aan het Noordeindsplein. Rechts bovenaan de foto strekt Zuid-West zich uit. Eigen foto. Honderd vijf enzeventi g reünisten gisteren in Leidse-Hontmnlo c? (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN. Een in december vorig jaar geboren idee een reünisten avond te houden van de chr. Leidse-Houtmulo aan de Anthony Duyck- laan kreeg gisteravond gestalte. Tot veler verrassing waren ruim 175 oud-leerlingen naar de gymzaal gekomen voor de reünie, onder wie op merkelijk velen van meer dan vijf en zelfs tien jaar geleden. Dit grote is ongetwijfeld dankzij de sfeer op de school. Met mede-bestuursleden Els Roo- denburg, Monica Munting. Kees van Klaveren en Koos de Korte, en de medewerking van ongeveer 600 (oude) adressen, verkregen via het schoolhoofd de heer B. van Luyn, had Max v. d. Voet de gymzaal vol gekregen. De begroeting van jaargenoten onder ling en met het onderwijzend personeel voor een deel ook reünist zoals de heren Niessen en Frieling vormde het ver rassendste deel van de bijeenkomst. Journalist-schrijver Henry A. A. R. Knap uit Amstelveen (Parool-Boekanier) hield de van heinde en ver gekomen oud-léer- lingen op amusante wijze bezig. Middernacht Groepsgewijs gaven de reünisten tenslotte te kennen dat zij het initia tief zeer op prijs stellen, dat zij dit voor herhaling vatbaar achtten en dat zij zelfs constructieve ideeën wilden leveren voor een volgende bijeenkomst. Dat men na midder nacht de laatste reünisten pas zag vertrekken, zal niemand verbazen. Vruchtbaar idee van oud-leerling Max v. d. Voet. zoon van Oegstgeests wethouder van onderwijs en financiën, maakte tegen negen uur een eind aan de kettingreactie van enthousiaste herken ningen. Voorzitter van h,et voorlopig be stuur der vrij plotseling geboren reünis tenvereniging noemde hij zich, naar later bij een schriftelijke stemming bleek, met grote Instemming en waardering. Hoewel de bruingebrande heer G. Steinbach van de Leidse Jeugd Actie en de stichting Leidse Jeugd verblijven al geruime tijd door ziekte het grootste deel van de dag het bed moet houden, kent ook in deze periode van zijn leven zijn optimistische dadendrang geen grenzen. Binnenkort worden genoemde instellingen één onder de naam stichting Leidse Jeugd Actie. De heer Steinbach wordt dan directeur. zaken, de autobevrachtingsdienst van de Rijksverkeersinspectie in Leiden en sinds 1946 in het parti culiere bedrijfsleven als mede-di recteur van een modehuis. Hier komt de heer Steinbach echtgenoot van een kunstschil deres en vader van een 17-jarige dochter, die fluitiste wil worden dan eindelijk zelf aan het woord: /N 1954 ben ik hier adjunct secretaris-penningmeester geworden. Er is altijd een kunst matige scheiding geweest tussen de stichting Leidse Jeugdverblij- ven en de Leidse Jeugd Actie maar deze wordt binnenkort opge heven. Het wordt dan „Stichting Leidse Jeugd Actie" en mijn functie wordt directeur. Het grappige is, dat ik me in mijn Haagse jaren nogal veel heb bemoeid met de sport, de zater- dagmiddagsport dan. Zo kreeg ik interesse voor het verenigingsle ven, de omgang met mensen, het organiseren... Toen ik uit het particuliere bedrijfsleven weg- wilde (de business stond me niet zo aan, al heb ik er veel geleerd) had ik ook gesolliciteerd bij een grote fabriek op het gebied van kappersbenodigdheden. Ik werd psychotechnisch getest en ze wil den me hebben. Maar tegelijker tijd werd bekend, dat ik hier in Leiden aan de slag kon gaan bij de L.J.A. Ik heb dat die fabrieks- directie maar eerlijk verteld en ook gezegd, dat mijn voorkeur naar het jeugdwerk uitging. Ze konden wel begrip opbrengen voor de situatie. Toen deden ze me ook een bekentenis: hoe graag ze me zelf in dienst wilden hebben, voor mij was die betrekking in Leiden ongetwijfeld geschikter zeiden ze. In het psychologisch rapport stond namelijk, dat ik een goede onderhandelaar was. Het klinkt misschien pedant als ik dit zelf zo vertel maar je kunt begrijpen, dat ik me toch wel happy voelde, dat ik de stap naar het jeugdwerk had genomen. In dit hele werk heeft me vooral aangetrokken het jeugd werk buiten schoolverband en de mensen, die daarmee bezig zijn. Het gaat vaak om het kweken van onderling begrip. Er zijn na melijk vooral op jeugdgebied mensen, die uit verschillende le vensbeschouwelijke overtuigin gen dingen doen, die ook gemeen schappelijk kunnen gebeuren. Zelf ben ik Hervormd. Ik ben er van overtuigd, dat het in het jeugdwerk heel belangrijk is als de mensen elkaar beter leren ken nen. Het is eigenlijk gewoon het plegen van naastenliefde. Met elkaar moeten we er iets leefbaars van maken. Gelukkig zijn we in Leiden nu op de goede weg. Na tuurlijk is het steeds een afwegen van de wederzijdse belangen. Maar er is veel te bereiken. Dat blijkt ook wel uit hetgeen tot stand is gekomen op het gebied van de clubhuizen. En er staan al weer nieuwe plannen op stapel..." ■ssKS' Zoekt u moaerue ol klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant Love - Anjer - Deslree Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Nieuw Van Haren gisteren open LEIDEN, Alsof de mensen sedert vorig jaar maart, toen de afbraak be gon. buiten hadden staan wachten op de heropening, zo stroomde gistermid dag het nieuwe pand van de Waal- wijkse schoenfabriek Ivo van Haren aan de Haarlemmerstraat vol. De twaalf personeelsleden kwamen aan het totaal van 24 handen tekort. Stralend, ondanks talrijke korte on derbrekingen. vertelde bedrijfsleider J. Oomens (60): „Het vorige pand heb ik op 31 mei 1935 ook als chef ge opend". Maar dat was binnen dertig jaar dan toch veel te klein voor een goede service. Anderhalf jaar geleden begon de frondige afbraak, waarbij ook de fun- amertfen het moesten afleggen. Om de belendende percelen voor de enor me hei-trillingen te besparen, maakte aannemer Proper uit Oegstgeest ge bruik van zgn. perspalen. Er is echter (met de winkelruimte van De Groot in de Donkersteeg er naast) een volkomen nieuw pand ont staan. Beneden ruime kelders voor op slagruimte. Boven twee kantoorverdie pingen voor verhuur. Nog een half jaar zal de bouwerij onzichtbaar doorgaan. De vloeropper vlakte van de oude zaak, die evenwij dig aan de Donkersteeg achter de win kels loopt, komt dan in nieuwe vorm ter beschikking. De huidige zaak is dan tweemaal zo gToot. De schoenenverkoop heeft ondanks het gemis aan etalageruimte nauwe lijks gestagneerd gedurende de lange bouwperiode. Ook het stadsbeeld is met het gereedkomen van de nieuwe zaak belangrijk verbeterd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3