Dieren voor de lens ZONDAGSBLAD a elke camera is geschikt Nieuws van de boekenmarkt PUZZEL VAN DE WEEK De kinderen van het Boshuis Ité. De enige schepsels, die in een lens kijkend toch natuurlijk op ean foto komen, zijn dieren. Het is inderdaad triest, dat onze pasfoto's meestal tot misbaksels ontaarden, terwijl een foto van poes of hond zo prachtig slagen kan. Wist u overigens, dat onze huisdieren uitermate foto geniek zijn? En toch worden ze betrekkelijk weinig gefoto grafeerd. Dit vindt waar schijnlijk zijn oorzaak in het feit, dat men er tegen op ziet de kleine problemen, die zich bij dit werk voordoen, te overwinnen. Voor het maken x heeft of een ingebouwde voorzet- lens (voor afstanden van 1 meter) of een instelbare lens, waardoor op afstanden tot 1% meter van het onderwerp gefotografeerd kan wor den. Boxcamera's van het oude ty pe moeten wel een voorzetlens voor hun normale lens hebben. Dit kan een voorzetlensje van 1 diop- trie zijn, waardoor de camera tot op 1 meter scherp kan fotografe ren. Andere toestellen, althans de meer ingewikkelde, zijn vanzelf sprekend geheel voor deze taak berekend. Binnen of buiten We kunnen zowel binnen als bui ten onze twee- of viervoetige on derwerpen voor de camera ne- Buiten moeten we er voor zor gen het licht niet van achteren („zonnetje in de rug") te nemen, aangezien dit akelig vlakke plaat jes geeft. Liever de zon van opzij. Dit geeft nl. meer reliëf, waardoor bijv. de vacht van een poes beter uitkomt. Rustig licht prachtig egaal wordt teruggekaatst, waardoor ook een pikzwarte poes schitterend wordt weergegeven. Laat het dier even aan de came ra wennen. Doe niet opgewonden of reporterachtig druk, daar maakt u indruk mee op kennissen maar een dier raakt er door van streek Als uw hond in zijn mand ligt met de kop er boven uit, probeer dan zo'n moment te benutten. Ga met de camera vlak boven de grond (laag standpunt) en flits het dier op een niet al te grote afstand bijv. Iüa2 meter. Als de foto ge slaagd is. laat u de kop uit het ne gatief vergroten en u krijgt een leuk portret. Ga niet te veel sollen met dieren, maar fotografeer ze als ze zichzelf zijn, in dat opzicht zijn het net het meestal het best. Maak ook niet de afschuwelijke fout een hond of kat te verkleden. Het mag leuk lijken, het is een overoud mopje, dat in de tijd van grootmoe der nog wel eens tot een glimlach kon verleiden, maar nu zijn kracht kwijt is. Correspondentie voor deze rubriek te richten aan de heer A. J. Ivens, Frankenslag 69, Den Haag. Steeds weer valt het mij op. dat de dammerswereld geen corps arbiters kent, zoals b.v. de voetbalbond die heeft in georganiseerde vorm. Toch zou het geen kwaad kunnen ganiseren voor de argelozen die hun tijd beschikbaar stellen om een dam- wïdstrljd van circa 6 uur te leiden en die menen te kunnen volstaan met een dosis bereidwilligheid en veel goe- do wil. Toegegeven, al zijn de spelers vaak fel in hun spel, incidenten of kwes ties omtrent de uitleg van de spelre gels komen in verhouding niet veel Toch zijn er van tijd tot tijd ge schillen omtrent de interpretatie van do spelregels. In die gevallen gaat het meestal warm toe en dan komt men niet ver met goede wil en toegeeflijk heid. Alleen voldoende kennis van de reglementen en het spel alsmede een behoorlijke dosis autoriteit kan in die gevallen de arbiter door de moeilijk heden heen helpen. Met die kennis van de spelregels en do juiste interpretatie wil het dan nog wel eens haperen. En dan is Lelden in last. Met alle nare gevolgen van protesten, die niet nodig waren Zorg ook voor een rustige achtergrond dus een schutting of een egale wand, geen struiken met hun bladerwarreling. Binnen gebruiken we bij voorkeur flitslicht. Het is snel en handig en voor komt, dat kleine be wegingen van het dier de foto onscherp maken. Op afstanden van 2 meter kunnen we bij het flitsen ge bruik maken van een zgn. flitsbeugel- tje, waarmee het flitslicht tegen het witte plafond wordt weerkaatst. Deze methode heeft het voordeel, dat het George Müller: Een leven vol wonderen, door Jan van Gijs. Uitgave Gideon te Gorkum. De Schuilplaats, door Robert Herakles, door Louis Coupe- Shaw. Uitgave ABC-Boeken. rus. Uitgave J. M. Meulenhoff. Amsterdam. Amsterdam. »au ue geloofsavonturen van de Duitser Müller, de „goddeloze stu dent in de theologie", die later de stichter werd van het wereldbe roemde Ashley-Down Weeshuis. Als biografie bevat het boek ons inziens een lacune. Müller was ja renlang de voornaamste medewer ker van John Darby (Ply- mouth-brethren tLater scheidde hij zich van hem af en werd hij de geestelijke vader van de „Open broeders". Hiervan vonden wij in dit boekje geen spoor. De naam van Darby komt er zelfs niet in voor. Toch zal het velen aanspre ken door het thema. (107 blz. f 2,50) Filmster Robert Shaw maakt met dit boek zijn entree op het auteurs- toneeL Hij beschrijft de belevenis sen van twee Engelse piloien, die in de oorlog worden neergehaald. Een Duitser verbergt hen i en gaat '45 blijft -nazistiscne organisa tie eu na een hartaanval (bij de ineenstorting van zijn partij) stuurt hij de piloten weg. Ze zwerven door het land, waarvan ze ver wachten dat het nog in oorlog is. In Engeland tenslotte vindt hun vroegere „bewaker" hen weer te rug, onder andere omstandighe den. blz.. 7,90). De velen die Couperus hebben herontdekt dank zij goedkope uit gaven. kunnen hier kennis maken met de schrijver in zijn volle kracht. Herakles. de om zijn grote kracht beroemde held uit de Griek se mythologie heeft de zuidelijke verbeeldingskracht van Couperus in vlam gezet; het prachtige Zuid- europese landschap leeft in dit verhaal en de mens staat niet als een stoffering in het kader, maar als de hoofdpersoon die de entoura ge zin geeft. Het ver van ons af staande proza is minder vermoei end als men langzaam leest. (236 blz.. 6,90) lcn. Als er tijdnood is kan zulks zelfs fataal zijn wegens verlies van de par tij door tijdsoverschrijding. Het regle ment zegt dat de wedstrijdleider waarschuwt bij tijdnood zónder dat het achterwege blijven van een waar schuwing hem tegengeworpen kan worden. Enerzijds begrijpelijk omdat de goede man niet een tiental klok ken tegelijk in het oog kan houden. Anderzijds kan zulks tot nare conse quenties leiden. Het principe; de spe ler is verantwoordelijk voor zijn ei gen klok wordt door een deel van de arbiters zodanig uitgelegd dat zij niet ingrijpen Indien de verkeerde klok loopt. Wanneer een speler dan niet do juiste mate van sportiviteit kan opbrengen kan het gebeuren en zulks vond nog onlangs plaats tijdens een wedstrijd in de ereklasse dat een gewonnen partij verloren In de partij Brabers (RDG) versus Kemperman (Hulssen) haalde eerstge noemde dam in een situatie die zijn tegenstander geen enkele hoop meer liet. Normaliter zou een ieder hebben opgegeven. Wat was echter het ge- Heel moeilijk blijven de gevallen waarin het reglement geen bindende voorschriften geeft. Het komt nogal eens voor dat de speler die een zet heeft gedaan verzuimt de klok van zijn tegenstander in werking te stel- Het wreed ontwaken, door Brian Crozier. Uitgave Neder- land's Boekhuis, Tilburg. Wat is er geworden van de ge dekoloniseerde landen van na de oorlog Een actueel onderwerp, belioht door iemand die uit hoofde van zijn werk als journalist de problemen van de „nieuwe landen" nader heeft leren kennen. Crozier schrijft objectief, nuchter en in een zakelijke, toch boeiende stijL Hij toont aan dat armoede, dicta tuur en chaos vaak in het spoor van de onafhankelijkheid volgen, maar dat vele landen zich lang zaam werkelijk onafhankelijk zul len tonen, zonder kwalijke bijver schijnselen. De schrijver is er zelfs in ge slaafd het probleem Nieuw-Guinea, voor buitenstaanders toch vaak een raadsel in al zijn facetten in enkele bladzijden te belichten zon der een van beide partijen tekort te doen. Of het moest minister Luns zijn (295 blz., 8,90). Zwart: 1, 2, 3. 4. 6 t./m. 17, 19. 20. Wit: 25, 26. 27. 35, 36 t/m 45, 47 t/m 59. Deze positie is voldoende bekend, ook voor de zwartspeler. Toch loopt 25—20 38—32 43X5 tiental een moeilijke stand zou verder spelen gerechtvaardigd lijken. Hier kon een kind echter de was doen. De RDG-er maakte echter de fout zijn klok niet in te drukken. Zijn tegenstander wachtte tot de speeltijd verstreken was en eiste de partij op, hetgeen de wedstrijdleider die deze laatste fase geheel op de voet gevolgd had, volko men reglementair inwilligde. Nu is het onmogelijk te stellen dat het vol gen van het reglement onsportief kan zijn. Niettemin is het volgens velen strijdig met de ethiek van het spel. dat een verloren partij toch wordt opgeëist. Men stelt dat de partij on middellijk opgegeven had moeten worden. Reglementair is een en ander moeilijk te regelen, lijkt ons. Ook wanneer de arbiter verplicht wordt te waarschuwen waar blijft men dan Indien de goede man stelt niet Wit: 25, 27. 28. 30, 32, 38. 39. 47. 42. 43. 44. 45. 48. 50. Kleine combinaties doen nog altijd opgeld. Zo ook hier: Kruiswoord - puzzel Horizontaal1. uitstekend, 6. stakker, 12. ongaarne. 14. zwak, 16. oude lengtemaat, 18. voorzetsel, 19. optelling. 21. bekende af korting, 22. deel v. d. mast. 23. liniaal (ZN>, 26. rechtschapen, 29. zij tak Donau, 30. plaats In Frankrijk op de Belgische grens, 32. profeet. 33. titel (afk), 34. bekende afkorting, 36. onderricht, 37. motorschip (afk), 38. na dato (afk), 39. houtrolletje, 41. myth, figuur, 43, voedsel. 44. mening, 45. muzieknoot. 47. Nederl. dichter, 49. hoofdstad van Peru, 52. telwoord, 54. onbekende, 55. werkplaats (afk). 57. scheik. element (afk), 58 oude Egyptische zonnegod. 59. niet gevuld. 61. schermwapen, 63. teugel, 65. plaats in België, 67. rampzalige toestand. 69. voegwoord. 70. lidwoord (Fr). 71. kever, 73. bijwoord. 74. water in Friesland, 75. bijwoord, 77. stad in Frankrijk. 79 specerij, 80. stad in Italië. Vertikaal2. meisjesnaam, 3. kruisnet, 4. nobel, 5. scheik. element (afk), 7. jongensnaam, 8. hap, 9. verlegen. 10. bijwoord, 11. zoutachtig veen, 13. muzieknoot. 15. feestelijke wapenschouw, 17. hoofdpersoon van een treurspel van Shakespeare. 19. rustig, 20. meisjesnaam, 22. zuiver. 24, gebod. 25. landbouwwerktuig, 27. deel van de bijbel (afk). 28. munt in Nederland (afk), 31. overeenkomst, 35. plaats in Utrecht. 37. witte suiker. 39. hoenderachtige vogel. 40. korte kous, 41. deel van 11 >r. 42. vogel. 46. armoede ibargoens) 48. plaats in N-Brab., 50 in Gelderland. 51. oosters lastdier, 53. stad in Mexico, 55. dorp _j Gelderland. 56. roofdier. 58. ontgonnen land, 60. maanstand, 61. lidwoord, 62. bekende afkorting. 64. voorvoegsel, 66. verstand, 68. on gevulde 72. nevenschikkend voegwoord, 75. familielid. 76. behoudens vergissingen (afk. Lat.), 77. slede. 78. deel van de bijbel (afk) ric, OPLOSSING VAN DE VORIGE PUZZEL Horizontaal: 1 takel, 6. saldo, 11. Son, 12. aan, 14. pee, 16. op, 18. Empel, 20. mi. 21. marron. 22. orgaan. 23. Mn, 24. st, 26. om, 27. Ld. 28. aks, 30. ons, 32. arm, 34. el, 35. ik. 37. es. 38. e.k., 40. telg. 41. immer, 42, agio, 43. re, 44. om, 45. fa. 47. en. 49. rem. 51. ont, 53. ben. 56. ed. 58. af. 59. Ee. 61. ot. 62. makker. 64. marode. 65. es, 66. Maris. 69. er. 70. per, 72. nok. 73 hel, 75. konijn. 76. Wales. Vertikaal2. as. 3. Koersk, 4. en 5. Haps. 7 AP 8 legger. 9 10. komma. 12. A.M.. 13. ne. linde, 17. pan, 18. Ens, 19. lom. 20. mal. 25. To. 26. os. 28. Aller. 29. si, 31. Namen. 32. as, 33. Me- gen. 34. eer, 36. kim, 37. erf, 39. kin. 44. om. 46. A.B.. 48. hemel, 50. elkeen, 51. of, 52. te, 54. Eersel, 55. stère, 57 das. 58. arm, 60. Ems, 61. ode, 63. drom 67. An. 68. ik. 70. Po. 71. rij. 73. ha. 74. Ie. INZENDINGEN Inzendingen worden voor don derdag a.s. op ons bureau ver wacht. Oplossingen mogen uit sluitend op een briefkaart wor den geschreven. In de linker bovenhoek vermelden: „Puzzel- oplossing". Er zijn drie prijzen: een van f5.— en twee van f 2.50. s-ae s*d v.-uoóéiteoB -,«• Dag nichten en neven, Hoe gaat het met jullie allemaal? Zijn de grieppatiëntjes weer beter? Dat waren er ver leden week nogal wat hoor! Jullie kunnen nu nog fijn van de zon profiteren en dat doen we toch allemaal wel? Hoe gaat het op school? Jullie hebben ver leden week, als ik me tenminste niet vergis, adressen moeten verzamelen voor de kinder postzegels en -kaarten. Is het allemaal goed gelukt? Hebben jullie er veel kunnen verko pen? Dat was natuurlijk wel een wedloop wie er het eerst weer bij een volgepd adres was. Fijn dat we zoveel voor onze zieke kindertjes hebben gedaan. Het zijn er een „heleboel" hoor. Wat zullen ze ons dankbaar zijn! Oef, wat krijg ik veel brieven van onze nichten en neven die zo erg naar het schaat senrijden verlangen en dan niet te vergeten de sneeuw Hebben jullie daar werkelijk al zoveel zin in? Tante Jos niet hoor! Brrr, het kan nog lang genoeg vriezen. We kunnen nu nog fijn van het mooie najaarsweer genieten. Vergeten we niet onze geboortedatum in de brief te schrij' ven? Alle nieuwelingen moeten dat echt doen. want tante Jos wil graag weten wanneer jullie precies jarig zijn. Vonden het allemaal een leuke puzzel? Hier komt de oplossing: Horizontaal (dus van links naar rechts) lezen we: haan, doos, tros, tuit, bord, kram, beer, roos, duif, kaas, vaas en Vertikaal, van boven naar beneden, staat er: hand, neus, tent, slot, blok, drum, boor, rots, dolk, fles, veer en stam. De troostprijzen krijgen thuisgestuurd Nellie Bal, Meerkerk, en Annie van Dru- nen. Werkendam. Lang zullen ze leven Marianne Aling, Minn.v de Laat. Rita Roest en Lenie Schmidt. Wij gaan nu de brieven beant woorden. Geweldig dat jullie zo fijn op het schoolplein kunnen spelen Leo Alblas, Rijsoord. Prachtig zulke mooie tenten. Ja. echte indianen wonen daar in. Wonen oma en opa dicht bij jullie? Dat was wat van die brand. Hoe kwam het allemaal? Mmm, wat heb jij van de kip gesmuld. Hoe gaat het nu met Berrie? Heeft hij veel kaarten gekregen? Schrijf je dat eens gauw? Voor jou is het al gauw groot feest, Joop Alblas, Rijsoord. Heb je een lange verlanglijst ge maakt? Zouden al je wensen in vervulling gaan, denk je? Fijn dat je nu blokfluitles krijgt. Gaat het al een beetje? Zaten er veel peren aan de boom? Waren ze lekker? Fijn dat Berrie zo'n warme plaid heeft gekregen. Hoe oud is Berrie nu? Wat heb jij de brief mooi gemaakt. Nellie Bal, Meerkerk. Leuk hoor! Prachtig dat het bij jullie zo prima gaat. Wat een feest is dat geweest in september toen oma en opa 45 jaar ge trouwd waren. Heb jij een mooi opstel gemaakt? Zijn de foto's mooi geworden? Was jij tante Jos niet een klein beetje aan het vergeten T grid v. d. Berg, Oud-Beijerland? Niet meer zo lang wachten schrijven hoor! Allemensen wat ben jij verschrikkelijk verwend met zoveel moois. Heeft mamma de trui gebreid? Had jij geen last van blaren? Tien kilometer is een heel eind hoor! Prachtig zo'n mooie pop. Natuurlijk mag jij een neef worden Gert Bergacker, Werken dam. Hartelijk welkom bij de nichten en neven. Hoeveel jaar ben jij en in welke klas zit jij? Heb je nog meer zusjes en broer tjes? Volgende keer verwacht ik echt een lange brief hoor! Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Trudi Besemer. Schiedam? Ik verwacht dan echt een lange brief hoor! Wil jij een neefje worden Henk den Boer. Rotterdam? Je moet dan echt trouw schrijven. Wanneer ben jij jarig? Hoe gaat het op school? Jij was tante Jos echt al een klein beetje vergeten Kees Boot, Ridderkerk. Niet meer doen hoor! Wat ben jij een verschrik kelijke boffert met zo'n mooie nieuwe fiets. Hoe komt het dat jij er al een ongeluk mee hebt gehad? Jij bofte maar dat de meester weer mee ging naar de vierde klas. Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Kees van der Burg, Vlaardingen? Goed er op letten hoor! Wil jij een neefje school? Wat kreeg ik van jou mooie tekeningen Nelleke van Dam, Bleskensgraaf. Hartelijk bedankt. Tante Jos is 27 oktober jarig. Jij bent ook al gauw jarig. Wat een feest. Heb je al een lange ver langlijst gemaakt? Heb jij de kleine Dineke al gezien? Hoe gaat het nu met jouw vader? Jouw zus is maar een echte boffert hoor! Woont oma ver Ria boft maar dat ze zoveel heeft gekregen Ietje Donk, Nieuwland. Heeft ze al een mooi boek gekocht? Leuk dat het mandje zo mooi is geworden. Was de koe erg geschrokken dat ze zomaar in de sloot terecht kwam? Moest jouw oom hard trekken? Heb jij het werkelijk zo druk Greetje Donker, Nieuwland? Er Ja, meisje of jongen uit Den Haag, ook jij mag natuurlijk een nichtje of neefje worden. Alleen heb je helemaal niet je naam onderaan de brief geschreven of aan de achterkant van de enve lop. Je woont in de Abrikozen- straat in Den Haag. Heb jij nog door M. VAN NUIS-ZUIDEMA Schrijven jullie voortaan als je letter aan de beurt is Ineke van der Bent, Katwijk aan Zee, en Rik Bovenberg, Leiden? Ik ver wacht dan een lange brief hoor! Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Beppie Brand, Den Haag? Goed opletten hoor! Wil jij een nichtje worden? Wat ben jij ver weggeweest in de vakantie. Was het mooi weer? Krijg jij zwemles? Wanneer ben jij jarig? Heb je nog meer zusjes broertjes? Wat is Margriet fijn verwend Marjo van Duin, Noordwljk. Was ze blij met haar cadeaus? Mmm. wat hebben jullie van het lek kers gesmuld. Jolande boft maar hoor! Is het een mooi boek'» (Vervolg) Krijsend schreeuwden een Kaar woudduiven tegen elkaar, ier en daar kraakten takjes. Weer kwam de geheimzinnige wind. en deed de donkere den nenkruinen naar elkaar toe bui- „Deze kant op", verbrak Hen de stilte. Met een dikke stok sloeg hij de dorre takken weg, en baande zo meteen een weg voor de anderen, die hem volg den over een verende laag mos met dennenaalden Dwars door het bos kwamen op een landweg uit. Bij een boer derij stoof een troep kippen kake lend uiteen, toen Dik het rustig pikkende troepje met een wilde kreet op deed schrikken. Angstig fladderend, vlogen ze over de greppel op het eigen veilige erf. „Zeg Boudewijn hier hebben we er eens een doodgereden", vertelde Dik vol trots toen hij al de kippen van de weg had ge jaagd. „Wat, een mens?" „Ben je nou helemaal, een kip natuurlijk is 't niet waar Han!" „We moesten een boodschap doen, en waren samen op vaders fiets. Er was hier geen kip te zien, maar toen we vlak bij waren, vlogen ze ineens van alle bei de kanten naar de overkant Dat doen kippen altijd, hier ten- <*csot<a)caa(<saiicK*c3oH^oso?<*a8ct<fc8ot^ Waf een leuke plaat nichten en neven. Zoals je wel ziet is het er echt donker, want de sterren en de s staan aan de hemel. Daar zou tante Jos het toch bijna verklappen hoor! Dat mag natuurlijk niet. Jullie moeten de puzzel zelf oplos- Enfin, we gaan ren hoeveel na werpen we kun nen vinden die met de letter S. beginnen. Het moeten er min stens twintig zijn, hoor! De oplos sing moeten we inzenden vóór donderdag 26 ok- hard groeit. Mag jij de kleine Meta ook weieens helpen Coble Donker. Nieuwland? Leuk dat ze al zo veel mag hebben. Is he* woens dag groot feest geweest? Fijn dat naar je Wat zal jij deftig zijn met zo'n ooi nieuw Dak Klarle Breder- land, Zuidland. Is de jack heer- u"~ - i zelf lijk i minste, en toen kwam er een onder de fiets. Morsdood natuur lijk. daar lag z'n kop, daar een poot, daar een poot, en zijn ve- „Toe, doe niet zo griezelig!" Daar kon Han niet tegen. En Hen viel hem in de rede: .Alleen zijn kop was er half af, en wat bloed en veertjes tussen de spaken". „Lekker, aten jullie toen kippen soep?" vroeg Boudewijn. „Niks hoor, we zijn hard doorge reden. Als de boer het gezien had, had hij vast de veldwachter on ons afgestuurd". „Kusssssjj"....een laatste eenzame kip werd nog van de weg ge- „Hè ja, de veldwachter, hoe zou het daar mee zijn! Zullen we er eens langs gaan?" „Dank je wel!" Dik voelde niets voor Boudewijns plan, het was ook helemaal de andere kant op dan ze nu gingen. Een eindje verder kwamen ze weer bij een bos, dat ze ook dwars door gingen Maar toen ze er uit kwamen, bleef Boudewijn toch even verrast staan. Voor hen lag een groot weiland, waar op een tiental koeien bij een hek rustig lagen te herkauwen, en daarachter, wijd en blauw, was „De zee" Verwonderd zag Bou dewijn rond „Is hier dan hele maal geen dijk of strand?" (Volgende week verder) Akse, Den Haag? Niet meer doen hoor! Geweldig dat jij zo in de vakantie hebt genoten Woont oma ver weg? Ga je dikwijls bij haar logeren? Heb je mamma al eens verrast met een mooie rui ker uit je schooltuin? Werk je er graag in? Allemensen wat ben jij ver schrikkelijk verwend op je ver-1 jaardag Marja Blom. Langerak. Jammer dat het de laatste tijd veel regent, want i spelletjes hebben jullie maakt Is het leuk geworden" alVond'fijdhet? zo moeiliik Knap hoor da. he, zei, k,n J. "og,-st??d.s i Boogerd. Llsse? Vo'gende keer ;acht ik echt een lange brief het zulk mooi gaat het op school? Prachtig dat jij het zin hebt op school Annie Drunen, Werkendam. Heb jij verleden week donderdag veel verdiend? Wat jammer van de poezen. Hoe komt dat? Zijn het er veel? Natuurlijk mogen jullie een nichtje en een neefje worden Sjanle Duyzcr en Wout Duyzer, Almkerk. Hartelijk welkom hoor bij de nichten en neven. Wel moeten jullie dan trouw schx'ij- ven en ook wanneer je letter aan de beurt is hoor! Ik verwacht dan een „hele" lange brief. Hoe komt het dat jij „bekant" in de sloot bent gevallen, Arga van Dijk, Nieuw Lekkerland? Was je aan het slootje springen" Kan jouw broer het goed? Alle mensen wat ben jij verschrikke- 'ijk verwend op je verjaardag. Wat zal jij deftig zijn. Wordt de rok mooi? Schrijf jij voortaan als je letter aan de beurt is Coby van Dijk, maken. Vind fijn op de huishoudschool? Heb je al veel lekkers gekookt? Jij bent ook al zo verwend nel zoveel moois Jopie Breederland, Zuidland. Wat een deftige dames. Ja in het streekziekenhuis wor den ernstige patiënten verpleegd hoor. Heb je de kleine Leo al gezien? Wat was Lenie wel blij met haar mooie nieuwe jurk. hoor! Nou en of het op de pier in Scheveningen leuk is Anneke Boon, Zoetermeer. Ik geloof best .--x erg waaijje. Heb je dat het broer het zo naar zijn op de grote school. Fijn dat ma ma zo is verwend op haar verjaardag. Wat zal ze nu fijn L.nog? kunnen uitrusten. Is oma e Wat ben jij ver weggeweest Anne Boot, Haamstede. Dat was een „hele" reis hoor! Wat waren oma en opa wel blij dat ze jou weer zagen. Jij vond het wel prachtig om in een zomerhuisje te wonen. Heb je mamma goed geholpen? Hoe gaat he' school? Ga 111 dikwijls naar Bred van Dijk, Den Haag? Jij boft maar dat ze zo ver weg woont. Hoe gaat het op school? Heb jij het gedicht zelf gemaakt? Harte lijk dank! Meisjes en jongens, hier kom' nog een gedicht wat Jan van Dijk zelf heeft gemaakt. 't Zonnetje Zie jij het zonnetje? Daar ga ik straks heen met mijn balonnetje. En dan ga ik vlug En ben zo terug. Nu ben ik op weg En wat een pech! Ik hoorde een klap En mijn ballon was slap. Ik liet me zakken, En had gelukkig het dak te pakken. Ik ging langs een buis En kwam zodoende veilig thuis. Vinden jullie het geen prachtig gedicht? Ja, en nu is de brievenbus weer helemaal leeg. Jullie zorgen toch zeker volgende week voor een overvolle bus? De letters E t/m K zijn aan de beurt. Geniet het mooie weer nichten tot do

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 16