Oost. west, thuis best Tragisch gebeuren gereconstruee rd Tweede auto van rovers gevonden Schoonzoons begroeten de Koningin SOEKARNO Massale betogingen tegen politiek VS in Vietnam Vorstin verheugd over snelle vooruitgang Jjd eea WEER MAANDAG 18 OKTOBER 1965 Drama in Wassenaar (Van een onzer verslaggevers) WASSENAAR In de tuin van „Huize Driekoningen", enkele hon derden meters van de weg naar Den Haag verwijderd, werden zaterdag morgen de trieste gebeurtenissen ge reconstrueerd van de voorgaande nacht, waarin de 50-jarige hoofd agent J. C. met een waarschuwings schot de 19-jarige metaalbewerker Kees van Straten doodde. Een tafeltje en een lamp gaven de plaats aan waar geschoten werd en waar het slachtoffer was gevallen, zonder een kreet te slaken. Touwen sloten een deel van het bos rondom het internaat af, om het uitwissen van sporen te voorkomen. Men wil boom voor boom met een detector af- zeken om de kogel terug te vinden en voor alles zekerheid krijgen over de vraag of de kogel eerst tegen een boom geketst kan zijn, vóór hy het slachtoffer raakte. Tot nu toe is het onderzoek zeer dui delijk geweest. Inspecteur P. C. Sohur- man die het leidt, is niet voor grote problemen geplaatst. Wel dringt zich steeds de vraag op, waarom de hoofd agent met zijn lange staat van dienst bij een dergelijk eenvoudig zaakje als het arresteren van enkele kwajongens naar zijn vuurwapen heeft gegrepen. Superieuren en collega's vragen zich dit in grote verslagenheid af. De man zelf. die door het gebeurde geheel overstuur raakte, heeft er geen antwoord op kun- Zoals wij zaterdag reeds berichtten, waren beide patrouillerende hoofd agenten in hun DAF per mobilofoon naar het meisjesinternaat gedirigeerd. Lange tijd was het daar rustig geweest. Ondanks het feit, dat de directrice geen contact tussen de meisjes en de Wasse- naarse bevolking aanmoedigt (elke drie maanden is er weer een nieuwe groep die wordt opgeleid voor hulp in de hulshouding) waren er nu weer enkele jongens die tegen tien uur op bezoek wilden komen. De directrice had ze zien lopen en de politie gebeld. De agenten reden de oprijlaan tot vlak voor het huis op. De schijnwerpers van de auto werden op de serre gericht, waar de brandtrap naar boven naar een balkon loopt. Hij heeft zijn wapen niet gebruikt omdat beide jongens zeer rustig mee naar de auto liepen, die tien meter verderop stond. Gevlucht Zeer rustig Hoofdagent J. C. klom naar het balkon en sommeerde de jongens naar beneden te komen. Slechts één ge hoorzaamde echter, enkele anderen wisten een goed heenkomen te vin den. Toen de politieman enkele stap pen verder het balkon opliep, strui kelde hij over een tweede jongen, die hij ook voor zich uit de trap afzond, naar zijn collega Van H„ die met de gummistok in de hand wachtte, om dat hij niet wist welke personen er binnen zijn gezichtskring zouden ver-> schijnen. (Vervolg van pagina I) De conferentie zal de toestand in Viet nam, Kongo, Aden, Palestina, de Domi nicaanse republiek en Maleisië uitvoe rig bespreken. Zij koos een presidium, bestaande uit Japan, Frankrijk. Tanzania de Dominicaanse republiek. Kameroen, Panama en Nieuw-Zeeland. Jacht Intussen gaat de jacht op communisten voort. Er moeten thans 3000 communis ten ingerekend zijn, en het leger houdt ernstig rekening met een gewapende op stand. Op heel Java patrouilleren pant serwagens en de troepen hebben op dracht uiterst waakzaam te zijn, in band met geruchten over vorming een rood leger in Midden-Java. Behalve de andere bij de staatsgreep betrokken organisaties is ook de communistische vrouwenbond Gerwani verboden. De meeste van de drie miljoen com munisten hebben hun huizen verlaten en toevlucht gezocht b(j sympatisanten en familie. De party is nu vrywel onderge doken evenals de haar vijandige verbo den Partai Moerba (proletarische volks- communisten). Antara Het militair commando te Djakarta heeft thans ook het persburau Antara aangepakt en 27 communisten en com- munistiscli-gezinden van dit persbu reau opgepakt om verhoord te worden, waaronder hoofdredacteur Soeroto, die voorzitter is van de Indonesisch-Chi- nese vriendschapsvereniging. Het leger heeft een nieuwe redactieraad be noemd. Het persbureau Nieuw China van com munistisch China meldt dat het bureau van de handelsattaché te Djakarta zater dagavond is geplunderd. Meer dan veer tig militairen hadden het gebouw omsin geld en de deur geramd met geweerkol ven. Toen de handelsraad protesteerde, zeiden zij: „Wij hebben het recht iedere diplomatieke missie te doorzoeken. On der bedreiging met vuurwapens dwon- geen zij de Chinezen op de grond te gaan zitten, fouilleerden en ondervroe gen hen waarbij zij de attaché duwden en sloegen. Het bureau, de woon- en slaapvertrekken, werden doorzocht en kasten en koffers met bajonetten open gebroken. Nieuw China noemt dit een ernstige provocatie. In Peking heeft het Chinese ministerie van buitenlandse za ken de Indonesische ambasadeur ontbo den en hem een nota overhandigd, waar in rood China zich beklaagt over laster en stoken, dreigementen en vreesaanja- ging. De nota eist verontschuldiging en bestraffing van de schuldigen. Nieuw China noemt het gebeurde bijzonder ernstig en zegt dat dit afbreuk heeft ge daan aan de vriendschappelijke betrek- Dani naar Nederland Luchtmaarschalk Omar Dani, wiens rol b(j de staatsgreep van 30 september nog niet is opgehelderd, zal binnenkort naar Nederland vertrekken om te spreken over de stichting van een vliegtuigindus trie in Indonesië. Toen ze by de auto waren aangeko men, het portier openging en de rug leuning van de voorbank naar voren werd gehaald om hen achterin te doen plaatsnemen, rukten de beide jongens zich los en renden het duister in de oprijlaan tegemoet. Hoofdagent J. C- had die avond voor het eerst sinds lange tijd weer eens zijn dienstpistool bij zich, omdat er aanhoudingsberichten waren bin nengekomen van de overval op de Amro-bank te Tilburg. Toen de jon gens er vandoor gingen trok hij blik semsnel zijn pistool, sommeerde hen stil te staan, trok de veiligheidspal weg en de slede met patronen terug en vuurde al rennend in het duister De arrestanten waren reeds enkele seconden onzichtbaar voor hem. om dat ze een scherpe bocht naar rechts gemaakt hadden en de struiken wa ren ingedoken. Geen kreet klonk er. Schuin omhoog Volgens zijn eigen waarneming was de vuurstraal van het pistool schuin om hoog gegaan. Een wirwar van bomen en struiken benam ieder uitzicht. Dit bij elkaar was er de oorzaak van, dat de hoofdagent niet het geringste ver moeden had dat hij iemand gedood had. Ook de vriend van het slachtoffer die later verklaarde in een kuil te zijn ge vallen, even voordat het schot klonk, had aangenomen dat Kees op eigen ge legenheid naar huis zou gaan. Ook hy had geen flauw vermoeden van het dra ma dat zich op enkele meters afstand van hem had afgespeeld. In bosje Toen er geen jongens meer te be speuren waren, stapten beide politie mannen weer in de auto. Ze maakten enkele rondjes in de omgeving om te zien of ze nog knapen zagen ryden. Op voorstel van hoofdagent Van H. gingen ze daarna even terug om te kijken of er nog achtergelaten brom fietsen waren. Bij het zoeken in de bosjes meende hoofdagent J C. een jongensgestalte te zien liggen. Hij greep deze bij de arm om hem mee te nemen en deed loen zijn gruwelijke ontdekking. Volkomen overstuur haalde hij er zijn collega bij. Het was duidelijk: zijn intimidatie-schot dat in de lucht gericht had moeten zijn, had een slachtoffer gemaakt. Bij het onmiddellijk ingesteld onder- heeft „it" - heeft pit maakt fit! Nu ook in grote (les! In ISeiv York. Sail Francisco en Londen: Schotland heeft zyn mon ster van Loch Ness. Maar wist u dat wU ook zo'n at tractie hadden? Aan de Kempense plas sen in Brabant klagen vissers, dat de water bewoners niet willen by- ten. Het biykt dat de vis sen het aas laten voor wat het is omdat er een vlie zige massa ooor het water glydt. Zij snoepen eraan en leven vroiyk verder. Wat deze vliezige massa is. men weet het nog niet. De beheerder van de vy- vers heef» eetracht het aan de oppervlakte te scheppen, WÈ kens weg. Hy Het er genover de Leeuwarder Courant is het Fries-spre kende NS-ers nimmer ver boden van hun taal gebruik te maken. Men mag dus wél glipte tel- Fries spreken tegen een streekgenoot. Maar de fei ten leven. Een vreemde en quête. Zonde van het geld. Staatsbosbeheer maakt be zwaar tegen de bouw van de nieuwe Geldropse wyk Coeveringlh. Reden: de hoge flats zijn te zien vanaf de Strabrechtse heide. Dat schaadt het natuurschoon. De burgemeester van Gel drop bracht hier het vol- dende tegenin: „Als we die flats niet mogen bouwen, kan men de televisietoren bij Mierlo ook wel afbreken. Die is kilometers in de om- met alles voor de draad". trek ie zien". En Cals? „Dat begint een rijp figuurtj, teworden^ff y pens Toos complex. Hy speelt dubbel. p* houdt kaarten vast later op tafel te leggen". NEW YORK/LONDEN In de V.S. zijn gedurende het weekeinde op grote schaal betogingen gehouden zoek (hoofdagent Van H. had de namen van de jongens onthouden) bleek dat de andere jongens geen vermoeden van het drama hadden. De sectie die dr. J. Zeldenrust op het slachtoffer verrichtte, toonde aan dat de kogel aan de achter zijde het hoofd was binnengedrongen en aan de voorzijde weer was uitgetre- Het slachtoffer moet op slag dood zyn geweest, zodat geen kreun weerklonk. Aan de kogel moet te zien zyn of hy der vele bomen ketste. Theore tisch houdt men met deze mogelykheld nog rekening. Hoofdagent J. C. is voor lopig van alle diensten vrijgesteld. Hy is herstellende van een shock. Burge meester mr. J. W. Geertsema en com- W. H. van Ballegoyen de Jong deelden zaterdag op een persconferentie dat het gebeurde grote verslagen heid in het Wassenaarse politiekorps te weeggebracht heeft. De directrice van het meisjespen sionaat is bij de ouders van de omge komen jongen geweest en heeft tijdens haar condoleantiebezoek verteld, dat de op de brandtrap staande jongelui een feestje van de meisjes gadesloegen en dat er dus van het bereike.i van de slaapkamers geen sprake kon zijn. Het meer voor. dat tijdens een ge zellig samenzijn in „Huize Driekonin gen" de Wassenaarse jongelui op de brandtrap belangstelling toonden tegen het Amerikaanse militaire op treden in Vietnam. Ernstige inciden ten deden zich niet voor. In New York hielden tienduizenden demon stranten een optocht over Fifth Avenue. Af en toe kwam het tot vechtpartijen. Tc Berkeley bij San Francisco pro beerden duizenden betogers, voor het merendeel studenten, opnieuw op te marcheren naar de nabijgelegen mili taire bases, vanwaar de troepen naar Vietnam vertrekken. Hier werden zes arrestaties verricht. Soortgelijke de monstraties werden gehouden in acht andere steden en op tal van univer siteiten. Ook buiten Amerika wordt tegen de Amerikaanse politiek in Vietnam be toogd: in Londen. Rome. Brussel, Mon treal en Toronto. Intussen gaat de strijd in Vietnam on verminderd voort. Zaterdag hebben de Zuidvietnamese regeringstroepen nu eens de rollen omgedraaid en een hinderlaag gelegd voor een Vietcong-eenheid, daar bij gebruik makend van dezelfde tactiek als die van de rebellen. 28 Vietcong-strij- ders werden gedood. Directeur alg. toerisme ANWB overleden DEN HAAG In Rotterdam is na een ziekte van enige maanden de heer C. J Schaardenburg (59). overleden, di- zakken: h*t eing zigers kunnen niet doorheen als koek. iedere loketbeambte Opland Politici staan deze weken weer in het middelpunt van de de belangstelling. Ook poli. waanzinnig complex, ambi. valent, hy heeft zo'n krank zinnig verleden een acteur, maakt grote show. als hy niet teert is hy weg". Een aantal Friezen afgelopen week nogal op tieke tekenaars dragen hun L. J. Biezeveld dief van Hoe meer politiek Fiets De spaarbank i Rotter, dam hield een enquête on. der de jeugd tussen elf het schrijven van een blues: de Blues for unknown Toos. hy is Op een jazz-feest in Schie- vrÜ dam werd het vorige week ac- voor het eerst gespeeld. Voor de 25-parige Jan D. Smid en de 23-jarige Renate A. G. Benta uit Paterswolde is het een spannende week geweest. Enkele dagen voor hun trouwen kregen zij be- het exploitatiedistrict noord. hoe beter voor hem. oost van de Nederlandse (och J0aU h(j ln het maand. Spoorwegen. Hij zei, dat blad van de KVP verklaart. do stationsloketten alleen intereseerl hlj Ilch ni„ maar Nederlands mag «-or. y00r politlek den gesproken. Dit omdat Personen voor zyn car toons noemt hy prooien. Het moeten geen geanakke- hJee™n"'oiirfiTV°Frlëi 'üke prooien zijn maar liefst Friese Nederlanders verwacht mag worden, dat zy de Nederlandse taal be- stations ook vele niet-Frie- zen dienst doen zou het te veel verwarring geven. De raad van de Friese be weging vroeg de directie aanzinnig moeiiyke. „Ik vind het leuk als mensen gecompliceerd zijn, dan pas zijn ze interessant". Eenvoudige figuren heb veertien jaar om te kyken richt, dat het huwelyk niet jongelui geen bromfiets iat zy niet eerder getrouwd maar een fiets prefereerden, is in Oost-Duitsland. Renate Nu is da. begrypelyk als woont al jaren in Neder- men bedenkt, dat men zes- land. Toer zij drie jaar was, tien moet zijn om een brom. vludhtte haar moeder met de bank. nog minder in trek. aangetekend, advocaten wer. alweer tot verbazing van den in de arm genomen. Een behoorlijk onderzoek bezoeken werden gebracht naar de spaargewoonten van aan het Duitse consulaat i nog geen antwoord. Maar Ujks uit. Die was niet ze kinderen allemaal is. Het huwelyk kon complex, kwam meteen zakgeld van de ouders moe- doorgang vinden. De meisjes hebben niets van het tragische gebeuren z„ vlak bij be, ternaat gemerkt. Eerst zaterdagmorgen) L heeft de directrice hen op de hoogte Qp aanwijzingen van een Engelse gesteld. Door bemiddeling van een|toerist zaterdag in Amsterdam de 27- predikant heeft de hoofdagent, die het jarige Surinaamse barkeeper J. H. A. K. dodelijk schot heeft gelost, een gesprek gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht de met de ouders gehad. |Brit te hebben beroofd van 1000 gulden. Drie ton aan effecten terecht TILBURG In een voorstad van Brussel is de tweede Citroën gevon den, waarmee de overvallers van de Amro-bank in Tilburg vrijdagmid- SCHIPHOL Met de beste herin neringen aan hun drieweekse reis naar Suriname en de Nederlandse Antillen zijn koningin Juliana en prins Bernhard zaterdagavond terug gekeerd. Op het platform werden zij hartelijk begroet door de prinsessen Beatrix. Margriet en Christina en de heren Claus von Amsberg en Pieter van Vollenhoven. De Koningin om helsde eerst haar dochters en daarna haar beide aanstaande schoonzoons, die haar op de wangen kusten. Vrijwel meteen na binnenkomst in de lCA-hal gaven Koningin en Prins de vuistweg enkele van hun in drukken weer. „Wij zijn in de eerste plaats erg getroffen door de hartelijk heid waarmee wij zijn ontvangen. Er bleek een echte genegenheid uit voor Nederland", zei de Koningin. De vooruitgang in beide rijksdelen as haar telkens opgevallen. Beide landen hebben grote plannen, maar daarnaast ook grote problemen. De Vorstin zei verder, dat de koninkrijks band van nu in volle ontwikkeling en groei verkeert en dat zo men die wil behouden daarvan nuttig samenspel kan worden verwacht. De Prins Prins Bernhard maakte een opmer king over de temperatuur van de lam pen: „U bent erin geslaagd, ons bij onze terugkomst de indruk te geven, dat we nog in Suriname zyn". Het gebrek aan werkgelegenheid noemde hij een groot probleem. De An tillen zoeken de oplossing in het bevor deren van het toerisme. De Prins heeft er eerste stenen gelegd voor twee nieu we hotels. Voor Curacao is uitbreiding van de energievoorziening dringend ge wenst, wil men nieuwe industrieën nog de mogelijkheid geven zich op dit eiland te vestigen. Suriname biedt dankzij de rijke bodem geheel andere en meer mo gelijkheden, zodra er nieuwe krachtin stallaties en betere watervoorzieningen zijn gebouwd. Ook de aanstaande schoonzoons van ons Koninklijk paar waren op Schiphol aanwezig. Pieter van Vollenhoven (links) en Claus von Amsberg begroetten de Koningin bijzonder hartelijk. komende jaren nog zal worden ver sneld, maar men moet beseffen, dat de problemen er heel groot zijn en men mag geen wonderen verwachten" aldus prins Bernhard. Vice-minister-president mr. B. W. Biesheuvel, die met zyn echtgenote de reis meemaakte, was verheugd over de belangstelling van het Nederlandse be drijfsleven voor Suriname. De Neder landse en Surinaamse regering zijn be reid financiële medewerking te verlenen aan de vestiging van nieuwe industriën. „Elke mogelykheid om de werkloosheid uit te bannen moet worden aangegre- Arm gebroken, rib gescheurd Bal treft lady Churchill in gezicht LONDEN. Lady Spencer-Churchill, de weduwe van sir Winston Churchill heeft gisteren in Hydepark een arm gebroken en een rib gescheurd. Zy wandelde alleen in het park, toen zy getroffen werd door een voetbal van een groepje jongens. Zij viel en werd in versufte toestand thuisgebracht- Lady Churchill is tachtig jaar. Na de dood van haar man kreeg zij als barones een zetel in het Lagerhuis. Zij wordt be handeld door sir Herbert Seddon, die ook sir Winston heeft behandeld. Haar toestand is thans redelyk wel. I Vijf gemaskerde hebben zaterdag vroeg uit de Parijse studio waar aan de film „Hoe steel is een miljoen dol lar om daarmee voor al tijd gelukkig te zijn" ge werkt wordt, een bedrag van honderdduizend Franse francs geroofd, na de portier neergesla gen te hebben. Reeds eerder deze maand is in deze studio een diefstal gepleegd. I Zaterdag is op het ter rein van de wereldten toonstelling in New York een torpedovormige me talen houder 15 meter onder de grond begraven in de nabijheid van een soortgelijke houder die in 1938 onder de grond werd gestopt en die do cumenten bevat die een beeld gaven van de be schaving tot 1938. De tweede bus bevat 117.000 microfilmpagina's waar in de beschaving na 1938 is beschreven, alsmede opnamen van de stem men van wereldleiders en een geluidsopname van de Beatles. I Bij opgravingen bij Sira- cusc op Sicilië is een graftombe ontdekt die weieens van Archimedes zou kunnen zijn. De lei der van de archeologi sche expeditie, prof. Ciando, vertelde dat de graftombe voldoet aan de beschrijvingen die Cicero ervan heeft ge geven toen hij het graf in 75 v. Chr. had be zocht. Alleen een mar meren zuil die erop ge staan moet hebben is verdwenen, maar er zijn nog wel sporen van. In de tombe vond men een loden doodskist versierd met gouden motieven. Een dergelijke kist was. zo meent Ciando, be stemd voor belangrijke personen. Aanvankelijk dacht men dat het graf van Archimedes in een grot was, maar dit klopte niet met de be schrijving van Cicero. I Het vliegveld Linate bij Milaan is sinds gisteren voor een periode van twee weken gesloten. Op het vliegveld zullen anti-mistinstallaties ge plaatst worden. Tot de werkzaamheden gereed zijn, gaan alle binnen- en buitenlandse vluch ten via de luchthaven Malpensa, die even bul ten Milaan ligt. dag naar België zijn gevlucht. Van de bankrovers ontbreekt echter nog elk spoor. Zeer vermoedelijk zijn de mannen in de buurt van de Belgi sche hoofdstad in eon andere auto overgestapt en proberen zy Frank rijk binnen te komen. De motor van de wagen, draaide nog, toen agenten de onbeheerde Citroën vonden. Het onderzoek werd bemoei lijkt dooerdat de wagen was voorzien van. een Luxemburgs kenteken. Verge lijking van de chassis- en motor-num mers en de vondst van de Nederlandse nummerborden in de kofferruimte rn uit, dat het de gestolen auto was van de firma Toornvliet uit Rotterdam. In de kofferruimte vond de politie vooi •n bedrag van driehonderdduizend gul- ;n aan effecten, linnen zakjes en eer. blikken doos. Signalementen De by de speurtocht ingeschakelde Interpol-afdelingen beschikken over de volgende vage signalementen van de bankrovers. Een van hen zou tussen de vijftiQ en zestig jaar zijn. Hij wordt beschreven als mager en schraal. Een andere rover zou ongeveer 55 jaar zijn en een lengte hebben van 1.68 a 1.71 meter. Hij zou een opvallend kromme neus hebben. Een derde heeft blond, sluik en achterover gekamd haar ei bril met licht montuur. Over het uiterlijk en de leeftyd v; andere rovers ls niets bekend. Zij zyn naar men aanneemt afkomstig uit Noord- Afrika. Brussel De speurtocht naar de daders e buit heeft zich grotendeels in Brussel geconcentreerd. In de wagen, die in de loop van dagavond by het Belgische stadje Geel erd gevonden, zijn geen sporen gevon den, die de politie op weg kunnen hel pen. De echtgenote van de eigenaar de op de Rotterdamse Goudsesingel gesto len Citroën, mevrouw Blitz, heeft don derdagnacht mensen by een halte niet vei haar huis zien staan. Onder hen wa- „zuideiyke typen". Zij koesterde geen argwaan, toen die mensen er tien minuten later nog stonden en zy dacht ook niet aan de onafgesloten auto voor de deur. gezochte leidt een zwervend bestaan. Overigens zoekt de politie naar meer dan de drie verdachten. Want vast staat, dat de overvallers verscheidene hand langers hebben gehad. Ze hebben ook beschikt over meer dan de twee gestolen auto's. Een boer heeft vrijdagmiddag op een zandpad tussen het grenskantoor Poppel en Goirle een lichtgrijze Citroën zien staan. Hy had de chauffeur nog ge vraagd opzy te gaan omdat hij er met zijn kar niet langs kon. In gebroken Duit» werd hem echter duidelijk gemaakt, dat er nog plaats genoeg was. Naderhand zijn op deze plaats stukken karton gevonden, die er waarschynlyk op wijzen, dat de buit of een gedeelte ervan op deze plaats is overgeladen uit auto's. Dezelfde Vondst Bij een spoorwegovergang in de buurt van Geel heeft de politie een koffer met donkere kleding en twee houders met kogels voor een stengun gevonden. Vermoedelijk hebben de overvallers de kleding bij de bankroof gedragen. De Tilburgse politie acht het niet uitge sloten, dat de bankrovers in België hulp handlangers hebben gehad. Vast staat, dat zy voor Brussel al gelegenheid hebben gehad van kleren te verwisselen de buit te onderzoeken. Hoofdinspecteur M. H. Palmen en de subsrtuut-officier van justitie mr. G. Tem mink zijn vandaag naar Brussel vertrok ken. Met hun Belgische collega's gaan zij praten over analoge overvallen, die daar de afgelopen twee jaar zijn gepleegd. Personeel van de geplunderde Amro-bank zal in de Belgische hoofdstad de gevon den effecten en obligaties onderzoeken. Karei uit Weert Later is bekend geworden, dat een van de drie gezochte verdachten de 23-jarige Karei Schuman uit Weert is. man heeft blond achterovergekamd haar en zou. volgens de politie, degene kunnen zyn die vorige week maandag en donderdag by de caissière van de Amro- bank informeerde of hij Belgisch geld kon wisselen. Tijdens die bezoeken zou hy de situatie in het gebouw hebben opgenomen. De' De politie onderzoekt thans of deze Ci troen dezelfde is als die welke vriidag- middag is gesignaleerd by het grenscafé Stanheeren vlak by de slagbomen. Daarin zaten twee mannen die nog enige tijd met een paar politiemannen hebben staan praten. Toen de belde Citroëns met de bankrovers de grens over reden zyn z(J onmiddellijk gevolgd. Aangenomen wordt, dat de twee mannen hnlp hadden moeten bieden als er aan de grens iets zou fout zyn gegaan. Hoewel men sterk het vermoeden heeft, dat de overvallers pogingen doen over de Franse grens te komen, bhjft men ook in het Nederlandse grensgebied nog steeds attent. De Koninklijke marechaussee in Rosendaal arresteerde zaterdag nog drie Marokkanen. Zy bleken echter niets met de overval te maken te hebben en zyn als ongewenste vreemdelingen over de grens gezet. Reparatie Intussen is ontdekt dat een reparatie aan de telefooncentrale van de Tilburgse politie de achtervolging van de overval lers aanzienlyk heeft vertraagd. Een van de personeelsleden van de bank aan de Heuvelring stond juist te bellen met het filiaal aan de Spoorlaan toen de rovers binnendrongen. Direct verzocht hij de overval aan de politie te melden. Maar aan de Spoorlaan slaagde men er pas na zes minuten in contact te krijgen. De overval was toen al bijna uitgevoerd. Bij provo-happening 34 arrestaties AMSTERDAM Op het Spui zyn zaterdagavond even na middernacht by een oploop rondom het Lieverdje 34 jongelui, onder wie twee meisjes, aan gehouden. Ze gaven geen gehoor aan het door commissaris P. L. Landman tot drie maal toe gegeven bevel om zich te verwijderen Ook negeerden ze de her haaldelijk door vier luidsprekers op een politie-auto gegeven waarschuwing, dat men de kans liep gearresteerd te worden. Nog nooit eerder werd een zo groot aantal personen bij een „happening" aan gehouden. W°inig verandering DE BILT De depressie-activiteit speelde zich in het afgelopen weekein. de af op het westelijke en noordelijke deel van de oceaan. Boven midden- en west-Europa alsmede het aangrenzen- den oceaangebied handhaafde zich daarentegen een omvangrijk hogedruk- gebied, dat in onze omgeving aanlei ding gaf tot rustig weer. De nachten waren over het algemeen koud met minimum temperaturen veelal dicht bij het vriespunt. Een van de centra van het genoemde hogedrukgebied be weegt over Engeland naar het oosten en zal morgen boven de Duitse Bocht aankomen. Er zal daardoor in ons land het komende etmaal een zwakke tot matige wind uit oostelijke richtingen waaien. In de temperatuur komt maar weinig verandering. Het gevaar voor nachtvorst blijft aanwezig. In de nacht en ochtend komt hier en daar mist voor. Het droge weer duurt voort. IIOOG WATER SCHEVENINGEN 19 Oktober 9.47 vjn.; 22.32 njm. Zon en maan Dinsdag 19 oktober: zon op 7.11, onder 17.38; maan op onder 16.13. i Zondag 24 oktober: nieuwe maan J&v

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5