NIEUWE OMNIBUS van AGATHA CHRISTIE - VIJFLING - MTde ^yi EE j- Wijkavonden Mr. Van der Sluis noemde in Katwijk de spaarbrieven financieel gescharrel Katwijkers het hangt helemaal van u af Opper Tameling kreeg „zilveren" huldiging Hartelijke huldiging voor wachtmeester Westerop Ipv Neainq 9K nieuve leidse courant IS VRIJDAG 15 OKTOBER 196S .KATWIJK. KATWIJK. TIMA EN NOVANA ONDERKLEDING DEALON ONDERBLOUSES. MAILLOTS Grote sortering in TRICOTBEST - 3 STERREN NYLONS. „DE WOLBAAL' H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk aan Ze. Telefoon 2363 ZOJUIST VERSCHENEN: fraai gebonden BOEKHANDEL PRINCESTRAAT 38 ƒ8.90 VAN DER LEE KATWIJK a. ZEE. TEL. 2492 RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 b.g.g. 3862 Onze nieuwe collectie HAARDEN en CONVECTORS staat voor U gereed. Kiest nu uit bekende merken. Natuurlijk: Het Emaillehuis Piet Oudshoorn. Noordeinde 7 Stapt U eens bij ons binnen REEDS BIJ HET AANPASSEN VAN HET 1ste PAAR SCHOENEN uit onze modieuze collectie zult U bemerken dat uiterste zorg en aandacht zijn besteed aan pasvorm en kwaliteit. Schoenhandel HAASNOOT Voorstraat 52, hoek Noordeinde Princestraat 33, Katwijk aan Zee. mSERIJNIEUWS IJMUIDEN De vangsten in de Ierse Zee gaven geen reden tot on tevredenheid. Hoewel de schippers zich over hun precieze vangsten niet uitlieten, kon uit hun optimistische verklaringen worden afgeleid dat er aardig haring en in sommige gevallen zelfs makreel werd gevangen. Op de Noordzee konden de haringschepen niet tot enig succes van betekenis komen. Het was voor de handel maar goed, dat verscheidene kotterspan- nen ter hoogte van Callantsoog op ongeveer dertig myl uit de kust rede lijke hoeveelheden haring boven water konden halen. In de loop van don derdagmorgen zetten zij in IJmuiden ongeveer 1500 kisten van goede kwa liteit in de markt. Een paar van deze schepen hadden zelfs een beetje ma kreel aan boord. In de Noord werd nog aardig wat schelvis gevangen maar de resultaten waren toch minder dan op de voorgaande dagen. Ver der verschalkte men een beetje wijting, gul, koolvis en kabeljauw. De kabeljauw kruipt langzaam maar ze ker omhoog. De middel haalde bijna de f 150, maar bleef daar tenslotte twee gul den onder. Vandaag aan de markt. Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de VL 121 Willem met 810 kisten en 280 kleine kisten haring, de VL 34 Anita met 850 kisten, de KW 87 Alba tros met 295 kisrten en 70 stuks stijve kabeljauw, de IJM 209 Meyert Menno met 340 kisten en 240 stuks stijve kabel jauw, de KW 185 Tokyo met 625 kisten en de WR 61 Bastiaan met 650 kisten. In Schevenlngen. In Schevenlngen werden aangevoerd 80 kisten wijting, 110 kisten gul - De grote kotters tussen 55 en 56 NB vmgen minder gul dan de voorgaande dagen. Ook hier moest men het voor namelijk hebben van kleine schelvis en wijting. Een enkel vaartuig kwam een „spokkie" kabeljauw tegen, maar over - het algemeen Met deze vissoort het af weten. De loggers en kotters bij de P- I boeien meldden trekken van gemiddeld dertig kilo tong en een mand of vijf a zes andere vis, hoofdzakelijk schol en wijting. Onder de Nederlandse kust kwa men deze schepen tot trekken van door elkaar 25 kilo tong en een mand of wat I schol en wijting. De gul was evenals de tarbot in beide gebieden vrij schaars. Wat er was- Aan de IJmuider markt verschenen 26 beljauw, 100'kosten haring, 50 "kisten vaartuigen. Zij zorgden voor een aan- kreeL 300 kiston schol cc 20.000 kilo -j voer van 4040 kisten vis, waarvan 810 tong. I kisten schelvis. 150 kisten wijting, 210 kisten gul en kabeljauw, 210 kisten treil- j haring, 490 kleine kisten haring, 1500 kis- i ten spanharing, 105 kisten makreel, 112 kleine kisten makreel. 550 kisten schol, I 15 kisten tarbot. 120 kisten diversen, 150 ituks stijve kabeljauw en 20.000 kilo tonig. Laastgenoemde visroort moest met een lagere notering genoegen nemen De slips zakte halverwege de markt weer mder de twee gulden en sloot op f 1,88. De hoogste notering lag op f2,04. De grotere scholsoorten konden zich aar dig handhaven. Voor de grote en de grootmiddel vermeldde de lijst van het S Staatsvissershavenbedrijf f70 tot f59. De schol 2 deed het niet zo best en zakte I weg tot f29, na bij die eerste afslag nog op f48 te hebben gestaan. I Naar verse haring was weer veel vraag. De haring van de spawvissers trok veel belangstelling. In vele gevallen werd op j f33 gemijnd. Êen enkele keer werd f 12.50 genoteerd, maar dat betrof de slechtere i kwaliteit. De makreel haalde bij de eer ste afslag f38. Bij het scheiden van de markt werd f 19,60 genoteerd. De grote schelvis heeft zich de laat ste dagen behoorlijk geweerd en slaagde er ditmaal in tot f73 te komen Ook de andere soorten wisten zich kranig te heratellen. Zelfs de braad deed zette in op f40, een notering die lange tijd niet is voorgekomen. De grote gul zat tussen de f57 en de f43 en dat was minder dan waarop men gezien de stij ging van de laatste dagen had gerekend. KATWIJK AAN ZEE In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd de eerste wijkavond van de wijkgemeente „Noord-West" gehouden. Ds. J. P. van Roon opende deze met een korte me ditatie. In het bijzonder werd welkom geheten de spreker, ds. A. van der Most, sohipperspredlkant te Rotter- Hij sprak over het onderwerp ..Schippers naast God". Ook werd de traditionele verloting gehouden ten bate van de wijkkas. In het Herv. Gasthuis werd onder leiding van ds. G. Boer een wijkavond gegeven. Na een kort openingswoord werd door ds. W. A. B. Hagen aan de hand van dia': Israël verteld. zouten haring uitgevoerd voor een de van f 2,2 miljoen, tegen 1.961 ton voor een waarde van f 1.9 miljoen in juM 1964. De uitvoer van tong was met 40 ton voor een waarde van f71.000 gering. In juli 1964 waren de totalen 73 ton en f 97.000. De uitvoer van verse haring bedroeg 555 ton voor een waarde van f326.000 tegen 633 ton voor een waarde van f308.000 in juli 1964. De uitvoer van verse en bevroren zee vis ontwikkelde zich gunstig en bereikte het totaal van 3.519 ton voor een waarde van f7,9 miljoen tegen 2 407 ton voor een waarde van f 6,4 miljoen in juli 1964. De invoer bedroeg m juli 809 ton voor een waarde van fl,6 miljoen te gen 1.238 ton voor een waarde van f2,3 miljoen in 1964 In de eerste zes maanlen van 1965 voerde Nederland 81.920 ton visserijpro- dukten uit voor een waande van f95.9 miljoen tegen 76.511 ton voor een waar de van f88,6 miljoen in hetzelfde tijd vak van 1964, E enstijging naar hoeveel heid van 7.07 procent en naar waarde var 8 24 procent. De invoer van visserijprodukten be. droeg in het eerste halfjaar van 1965 19.200 ton voor een waarde van f37.5 miljoen tegen 16.989 bon voor een waarde van f 36,7 miljoen in 1964. De export van verse en bevroren haring steeg va 5.534 ton tot 7 725 ton. De uitvoer van verse en bevroren zee vis steeg van 18.906 ton tot 24-761 ton. Ko-Plu-Ko bijeen mee. dat van 1 tot 4 december een tentoonstelling wordt gehouden in de zaal van de B.B. aan de Noordstraat De heer D. van Duijn sprak bijzon der enthousiast over de in de stalhou derij Parlevliet gehouden tafelkeu ringen. Hij dankte speciaal de heer Parlevliet en mevrouw Bohemen-de Haas voor hun activiteiten. Uitslag: Klasse A een witte Vlaamse reus van de heer F. van Duij- venbode kreeg de beker voor het fraaiste dier alsmede een plaquette; de witte Wener van de heer G- Barnhoorn werd bekroond met de plaquette voor de fraaiste der middenrassen; andere winnaars: Tan-Zwart van de heer D. Barnhoorn; Pool-Blauw-oog van de heer B. G. de Mol; Hollander-Zwart van de heer L. van Duijn; Deilenaar van de heer J. Poppeliers; Vlaamse reus van de heer G- A. v- d. Hoorn; Tan-Zwart van de heer P. B- Hommel; kleurdwerg (blauw) van mevr. Bohe men-de Haas; Lucks Rex van de heer C. de Mol; Lotharinger zwart van de heer J. L. van Bohemen; witte Vlaam se reus van de heer F. van Duijven bode; Wener wit van W. J. van der Plas (jeugdlid). KATWIJK AAN ZEE De A.R.- kiesvereniging vergaderde gister avond in gebouw „Irene" onder lei ding van drs. D. van Raalten. Deze stelde de leden van de propaganda- commissie voor, te weten de heren Dompeling, Lutgensdorff, Roosendaal, Van Delft en De Koning. Mr. W. R. van der Sluis, secretaris van het centraal comité, sprak over „Discussie in parlement en partij". Hij kon nog niet veel zeggen over de thans aan de gang zijnde discussies maar wil de wel vaststellen, dat men deze niet moet verabsoluteren. Men moet ze zien in het geheel van allerlei ontwikke lingen. De thans aangeboden rijksbegroting is gebaseerd op de bevolkingsgroei en de economische ontwikkeling. Het te genwoordige kabinet heeft volgens de heer Van der Sluis echter geen andere richting dan het vorige. Hij wilde het verschil meer zien in de „stroomver snelling" en niet als een socialistisch beleid. Duidelijk politiek gezicht Ten aanzien van de belastingpolitiek had de heer Van der Sluis wel enige bedenkingen. Ook de A.R.P. „tilt zwaar aan de indirecte belastingen", zei hij. Ten aanzien van de .spaarbrieven" vroeg hij zich af of de regering deze gedwon gen belasting wel mag opleggen. Men zou hier kunnen spreken van een precedent waarbij het socialistische aapje uit de mouw komt. Het komt neer op financieel gescharrel. De voorgestelde verlagingen zouden moeten worden gecompenseerd door het eindigen van de woningbouwsubsidie in 1970. Mr. Van der Sluis kritiseerde dit en ander over streven sterk. Volgens hem vergeet de minister van financiën, dat na 1970 de Burgemeester in manifest: (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Er wordt huis-aan- huis een manifest verspreid, waarin de burgemeester alle Katwijkers op roept tot medewerking aan de televi siewedstrijd zaterdagavond. Er staat het volgende in: „Katwij kers, gaan we winnen of niet Dat hangt van u af. De organisatie is klaar. U ook Laat Heist dan maar komen. We zullen het sportief partij geven. Doet u mee 1- Help bij de oplossing van de vra gen voor de Raad van Tien. Geef uw antwoorden liefst mondeling of schriftelijk door aan de mensen in liet gebouw Openbare Werken. Zeeweg 117. Desnoods per telefoon: 5 7 4 1. Bedenk echter, dat de te lefoonlijnen toch al roodgloeiend zullen staan. 2 Help vooral mee aan de beant woording van de bevolkin^svra gen. Wat ons te wachten staat, is niet bekend, maar met uw hulp zal het zeker wel gaan. Op het marktplein zal waarschijn lijk met veel publiek worden ge werkt. Het hangt van uw mede werking af of er snel en op een ordelijke manier voldoende ruimte kan worden gemaakt. Volg dus de aanwijzingen van organisatoren en politie terstond op. Alleen zo kan het plein in Katwyk het plein Heist verslaan. Voer zaterdagavond tussen 8.30 en 10 uur geen interlokale telefoon gesprekken als dat niet beslist noodzakelijk is. Meer dan honderd deskundigen in het hele land moe ten wij kunnen bereiken. De slag zin van onze tegenstanders is „Heist wint altijd, of de wedsbrijd wordt verloren of gewonnen". Welnu dam maakt het voor Heist geen verschil of Katwijk wint. Laat Katwijk dan winnen. Vijf tot zeven miljoen kijkers letten op Katwijk, letten ook op u. Laat ze niet voor niets kijken. Toon wat Katwyk is en kan." sanering en ontwikkeling van steden drastisch moeten worden aangepakt. Dit beleid is niets meer dan een ver schuiving van de behoeften. Mr. Van der Sluis zei ten slotte, dat de A.R. partij een duidelijk politiek ge zicht moet hebben en dat zij moet ko men met suggesties en alternatieven KOELKASTEN RADIO VAN LEEUWEN BOSLAAN 279 - Katwijk aan Zei Telefoon 4336. Ruime parkeergelegenheid. Vloerbedekking Woninginrichting J. Buis Zn (Advertentie) GEM. KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders v. Katwijk maken bekend dat zij voornemens zijn krachtens artikel 20 der wederopbouw- wet vergunning te verlenen tot: het verbouwen van een werkplaats, staande op een terrein, gelegen aan het Veereinde 19, op het perceel, kadastraal bekend gemeente Katwijk, sectie B no. 2570. Het bouwplan en de daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf heden tot 23 oktober a.s. ter gemeentesecretarie (afdeling algemene zaken) voor een ieder ter inzage. De eigenaren van de aangrenzende en nabijgelegen gronden worden gedurende deze termijn in de gelegenheid gesteld van bedoelde vergunning schriftelijk bij hen in te dienen. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag: hoog water 635 en 18.54 uur: laag water 1.2(1 i 4 36 A i KATWIJK De opbrengst van de col lectie ten bate van de reclassering be droeg f2.854.21 (vorig jaar f2.958); in Katwijk aan den Rijn werd ingezameld f731,50 (f737,25) en in Katwijk aan Zee f2,122.71 (f2.220.75) Waardering voor rijkspolitieman VALKENBURG In verband met het feit dat opperwachtmeester S. Tameling, postcommamdant der rijks politie te Valkenburg (groep Rijns burg) gisteren zijn 25-jarrig dienst- jubileum vierde, bood het gemeente bestuur van Valkenburg de jubilaris een receptie aan. Vooraf was een huldigingsbijeenkomst belegd, waar voor tal van personen, o.w. burge meester Van der Have, burgemees ter Koomans van Rijnsburg, afge vaardigden van de Chr. bond van politie-ambtenaren, collega's, leden van de reserve rijkspolitie en verte genwoordigers van diverse vereni gingen, naar het Dorpshuis waren gekomen. Burgemeester M. A. van der Hatve verwelkomde de aanwezi gen, waarna hij zich tot opperwacht meester Tameling en zijn gezin richtte. In zyn toespraak belichtte de burge meester in het kort de loopbaan van de jubilaris, van wie hij zei dat hij met wei nig woorden zeer veel kan doen. De po litieman is thans gelukkig geen „boe man" meer. In Valkenburg is de juiste man op de juiste plaats. Momenteel is de jubilaris alleen in naam postcomman- dant, maar men hoopt dat er spoedig sterking zal komen. Namens het gemeen tebestuur bood spreker een boekenbon aan. Mevrouw Tameling kreeg bloemen. Namens de districtscommandant, die verhinderd was, sprak de luitenant Lamerus, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een envelop met inhoud. Groepscommandant Van Leeuwen merkte op. dat er over de jubilaris nooit klachten zijn geweest. Ook hier een ge schenk en bloemen. Bloeiend Burgemeester Koomans van Rijnsburg was graag naar Valkenburg gekomen, hoewel h(j eigenlijk elders had moeten zijn. „U hebt een boeiende functie in een boeiende gemeente, wat minister Smallenbroek gerust mag weten", zei h(J duidende op opheffingsgeruchten van de laatste tijd. Namens de Chr. bond van politie ambtenaren sprak de her P. Hilgeman, ns de brigade Valkenburg der Ko ninklijke Marechaussee de brigade commandant adjudant Van Leeuwen, de heer M. H. Steijn van de afdeling Val kenburg van het Verbond voor Veilig Verkeer en de heer Bleijswijt namens de reservisten. Hierna dankte de heer Tameling de vele sprekers. Hij was dankbaar voor deze dag, hoewel hij geen man was die graag in de belangstelling staat. Hij bracht dank aan God voor de krhcht en gezond heid en hoopte nog lang door te kunnen gaan met zijn werk. Tijdens de receptie kwamen tal van ingezetenen en afgevaardigden van verenigingen hun gelukwensen aanbieden en lieten in het algemeen deze vergezeld gaan van een cadeau. Het was een onvergetelijke dag voor de jubilaris en zijn gezin, die 's mor gens vroeg al begonnen was met een reveille en het planten van een twee tal vlaggen voor zijn woning. Bij 25-jarig ambtsjubileum WARMOND De viering van het 25-jarig jubileum van de heer VV. P. Westerop, wachtmeester le klasse der rijkspolitie, is een spontane huldi ging geworden, die overduidelijk blijk gaf van de grote sympathie die de jubilaris in deze gemeente geniet. Burgemeester Langemeijer. die in de overvolle raadzaal als eerste het woord voerde, wees erop dat de heer Westerop in Warmond zeer vele vrienden heeft gemaakt. Op dikwijls humoristische wijze prees hij de ju bilaris om zijn nauwgezetheid en ijver en om de manier waarop hij zijn lang niet gemakkelijke taak had uitge voerd. Hij zei dat de gemeente War mond er trots op is hem in haar mid den te hebben en dat de sympathie van inwoners ten volle verdiend is. De heer F. J. Laméris, luitenant van de rijkspolitie, district Leiden, die de door ziekte verhinderde comman dant van het district verving zei gro te waardering te hebben voor de menselijke manier waarop de jubi laris zijn taak vervult. In zijn huldi ging betrok hij ook mevrouw Wes terop. De groepscommandant te Sassen- heim, de heer W. A. de Romph, vond het jammer dat het rijk bij gelegen heden als deze verstek laat gaan. Dat echter het gemeentebestuur van War mond onmiddellijk bereid was deze taak over te nemen, bewees duidelijk hoezeer de gemeente de jubilaris waardeert. De blanco conduitestaat van de heer Westerop noemde hij de duidel ijkste tevredenheidsbetuiging van diens superieuren; de enige klacht die ooit was binnengekomen, was dat de politieman te beleefd optrad tegen' over het publiek.... Na de heer De Romph werd nog het woord gevoerd door de postcomman- dant van de rijkspolitie te Warmond, dt opperschipper van de rijkspolitie te water, de heer Van der Spelde namens de bond van politiepersoneel en de heer M. A. Groenenboom na mens de rijksreservepolitie- Allen roemden de jubilaris als ambtenaar en als mens met wie het prettig sa menwerken is. Gemeentesecretaris M. Pieterse bracht bracht eveneens zijn dank over voor de prettige verstandhouding en liet, evenals alle vorige sprekers, zijn woorden vergezeld gaan van ge schenken en bloemen. De jubilaris dankte alle sprekers voor hun hulde en beloofde in de komende jaren zijn uiterste best te zullen blijven doen bij het vervullen van zijn taak. Het draaiorgel dat wekelijkt in Warmond komt, zorgde met een „lang zal hij leven" voor een vrolijke af sluiting van deze officiële huldiging, die er geen twijfel over liet bestaan dat de heer Westerop door de War- mondse gemeenschap op de handen wordt gedragen. Schaakclub De Uil HILLEGOM De schaakclub „De Uil" zette de competitiewedstrijd voort. De uitslagen waren: A. W F van den Berg—J van der Zwet 1—0. J Brauck- manJ Ph van den Berg 1414. H H Hulsman J van den Berg 1—0, W Peet FI van den Berg 0—1, J StaatsM Rood 10; B: Th Brandsma—L C Zonneveld 1—0, J C Damen—J C Beukei 1—0, H van Eist—J van der Wolf 1-0, C Ippel B Winkelaar 10, J van KampenJ H Veenstra 01. D KapteinH Telkamp 14—14. M de Leeuw—P Schrama 0—1, C MöhlmannW Brandsma 01, C Ploeg—J Salier 1—0, J Prins—R Treur 0—1. J L Pijnakker—J Schoorl 0—1. Burgerlijke stand Hillcgom HILLEGOM Geboren: Petronella Maria, d v H J J Wamelink en P A v Leeuwen: Theodorus Leonardus. z v W J Tromp en J P M v d Zwert: Peter Jo hannes, z v D ter Haak en C de Jong: Stephanus Simon, z v S P Datema A M van Noort. Ondertrouwd: M J G Mooren en W C Hageman. Getrouwd: J H K Seijsener en M M A Krom; R P A de Lange en K C de Wagt. Overleden: J A Prins, man, 71 j. Katwiik Il-Sassenheim II KATWIJK Het tweede tiental vai de schaakclub Katwijk speelde in d competitie van de Leidse Schaakbond een wedstrijd tezen Sassen-hem. II. De uitslag is als volgt: C H Erbrink (Sassenheim II)—P Rous (Katwijk) 0—1: Ph van DijkH Lugthart 10; C van NieuwkoopA Haasnoot 1—0; R Venema P Bavelaar 1—0: C Clement (res.)—M K v Duijvenvoordt 0—1: A Maas—P H Admiraal 01; G MarinusC Dees 10; J de Jong (res.)B Kwakernaak 10; J ZondervanH H van (jer Weerdt 10; C F Wadeij—T Ku(jt 0-1 Intussen werd in De Roskam de vijfde ronde gespeeld van de onderlinge com petitie: Groep I: A C Berkhey—E H van Galen 1—0: W B Swets—D Hoek 1—0. Groep IH: C Kuijt—mej. C T Remmers- waal 01: D HazenbroekC van de Plas 10; W de VreugdJ Guyt 10. „Textiel en schoen-en" treffen velen KATWIJK AAN ZEE De afdeling Katwijk van de Ned Ghr. Bouwvak arbeidersbond had gisteravond in het Hervormd Jeugdhuis haar eerste leden vergadering in dit seizoen. Aanwezig wa: ook bondssecretaris Van der Leij uit Utrecht. Het was voornamelijk vraag- en praatavond met onderwerpen, die actueel zijn in de bouw. Over het algemeen is de werkgelegen heid ruim voldoende. Vooral de regeringsmaatregelen betref fende textiel en schoenen treffen de be volkingsgroepen met de laagste inko mens. zo werd opgemerkt. Ter gelegenheid van het 25-jarig lid maatschap ontvingen de heren J. van Rijn. C. van der Bent, H. Messemaker, J. Meijvogel, H. Haasnoot en C. van Dijk de oorkonde met het gouden insigne Na de pauze beantwoordde de bonds secretaris vragen over de loonvorming, het prijsbeleid, de huurverhoging en eventuele verkorting van de arbeidstijd. Auto tegen boom in 'I er Aar TER AAR Gisteravond keerde -i gezelschap vollbayspelers van een wed strijd in Nieuwveen huiswaarts. Op de terugreis naar Leiden merkte de be stuurder te laat de grote bocht achter de hervormde kerk op. De auto. waarin vyf personen zaten, botste tegen boom en werd zwaar beschadigd. Drie personen moest na te zijn verbonden door dokter Quartel. naar een ziekenhuis worden gebracht. Joegoslavische avond in Hillegom HILLEGOM De afdeling Hillegom van de Ned. Christenvrouwenbond kwam bijeen in huize Weltevreden. Het echt paar Olff uit Rijswijk, waarover we reeds verscheidene keren schreven, vertoonde zijn collectie dia's van de Dalmati6che kust. Legerpredikant voor Geref. Jeugdcentrale LEIDERDORP Met grote aandacht hebben de leden van de Gereformeerde Jeugdcentrale gisteravond geluisterd naar ds. Spllker. legerpredikant uit Utrecht. Na een openingswoord van voor zitter Jan Meerburg, sprak de predikant over de geestelijke verzorging bij de krijgsmacht en over het vraagstuk der atoombewapening. Een belangrijke vraag is of de leger- predikant vrij is in zijn evangelieverkon diging. Hierover bestaat al jaren een conflict. Jammer, zei ds. Spilker, dat wat in tientallen jaren is opgebouwd door eenzijdige of onjuiste publikaties ia teniet gedaan. Het herdelijk schrijven der Hervormde Synode heeft ons weer aan het denken gezet. Helaas kunnen wij niet zonder leger, dus blijven wij zitten met de vraag of wij de wereld niet aan de vernietiging prijsgeven. Men moet niet denken dat de legerpredikant voor deze zaak de ogen sluit. Natuurlijk zijn bajonet en an dere conventionele wapens een beledi ging van het schepsel. De taak van de geestelijk verzorger is ook deze din gen eerlijk met de militair door te pra ten, wat een ongelooflijk zwaar pro- Door deze aotuele vragen vergeet men vaak dat er voor de predikant ook an dere taken zijn, waarvan de discussie groepen en het gesprek-onder-vier-ogen heel belangrijke zijn Na de uiteenzetting heeft men nog enige tijd hierover ge discussieerd. Het valt U meteen op, die vloeiende Franse schouderlijn van het nieuwe kostuum. Ook de „chevlot"-achtlge stoffen en zeer gedistingeerde tinten, zullen U goed bevallen. Vooral In onze STIJLGROEP kostuums in de betere kwaliteiten brengen juist dót extra wat U graag draagt. ij KATWIJK AAN ZEE/ VOORSTRAAT 45 (naast postkantoor). Telefoon 4417 Voor Uw complete woninginrichting: L. en J. HAASNOOT Adm. de Ruyterlaan 6 - Telefoon 3616

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 15