RAI protesteert tegen duurder autorijden Nieuwe weg hét probleem voor kerk en film Machevo (groter dan ooit): machines en apparaten Onrechtvaardige discriminatie Tweehonderd auto's uit verkeer genomen Natuurzuivere Zij koos de Algemen§ Bank Nederland voor aangepast sparen Algemene Bank Nederland Interfilm in Parijs Vanmorgen in Utrecht geopend Frans Hals Kroon stelt minister m ongelijk B.B.-oefeniiiü op zondag Bruidegom over de kop op weg naar bruid 7 WOENSDAG 13 OKTOBER 1965 Fiscus: 4,37 cl. per tm (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM De afdeling personenauto's van de RAI, die gisteren een fel protest deed ho ren tegen de voorgenomen ver hoging van de omzetbelasting, heeft becijferd dat de fiscus na 1 januari 1966 4.37 cent per ver reden kilometer incasseert Bij deze berekening is men uitgegaan van een 6000 gulden kostende wagen, die uit een van de EEG- landen wordt geïmporteerd, 10 jaar in gebruik is en een kilo- metrage van 150.000 haalt. 15.000 kilometer per jaar dus, wat voor de privé-rijder in Nederland een iets te hoog gemiddelde is. Er kwam nóg een interessant gegeven uit de bus. Een personen auto volgens bovenstaande spe cificatie heeft, als hij naar de sloop gaat, de schatkist een bedrag opgebracht, dat hoger is dan de aankoopsom, namelijk 6.548 gul den. Uit elkaar geplukt ziet een en ander er als volgt uit: Invoerrecht (7.2 pet) f. 255. Omzetbel. (reëel 28 pot) f. 1.480. Motorrijtuigenbelf. 720.— Weggeld f. 468.— Benzine-accijns (29 ct per liter) f. 3.625.— Bij deze opstelling zijn ojn. buiten beschouwing gelaten: a. De omzetbelasting bij verkoop van de auto via normale han delsschakels. b.De belasting op de verbruikte smeerolie. c. De omzetbelasting op onder- houds- en reparatiewerkzaam- d. De omzetbelasting op bij repa raties verwerkte onderdelen. AMSTERDAM De afdeling per sonenauto's van de RAI is voorne mens een rekwest naar de leden van de Staten-Generaal te sturen, waarin een opsomming zal worden gegeven van de bezwaren en be denkingen tegen het begrotings voorstel het weeldetarief van de omzetbelasting op auto's per januari a.s. van 18 op 25 procent te brengen. De discriminatie ten ongunste van sommige bedrijfs takken zien de personenauto-im porteurs en -handelaars als on juist en onrechtvaardig. Ze wijzen er op dat de voorstelling van za ken, die in de Miljoenennota ge geven is ten aanzien van het extra bedrag van 256 miljoen gulden, dat voor de aanleg en het onderhoud van Rijkswegen is uitgetrokken, te rooskleurig en zelfs misleidend is. „Waar is het eindealdus voorzitter Na controle verkeerspolitie Meer toezicht op chauffeurs onder de achttien AMSTERDAM Hoe slecht het gesteld is met de diverse vierwielige vehikels die door onze straten snor ren is dezer dagen vast komen te staan in Amsterdam. De ongevallen- iienst van de Amsterdamse verkeers politie heeft namelijk 1500 auto's aan aea technische controle onderwor pen. Hierbij zijn 200 wagens afge vallen, die niet aan de gestelde eisen voldeden. De politie nam 60 kentekenbewijzen in beslag. Van dit aantal zijn 35 auto's uit het verkeer genomen. Verder boden 138 automobilisten hun auto vrijwillig voor de sloop aan. In de meeste geval len kregen deze mensen ook nog een DE BILT. Het zwaartepunt van een omvangrijk hogedrukgébied dat het weer in deze omgeving beheerst, verplaatste zich de afgelopen 24 uur van Schotland naar midden-Europa. In het centrumdat zich boven Tje- choslowakije bevindt, is de luchtdruk tot boven 1030 mb gestegen. Het hoge drukgebied vertoont een uitbreiding in de richtina van Engeland. Het wordt daar iets aangetast door drukdalingen. die samenhangen met de nadering van een oceaanfront. Dit is overigens van weinig betekenis voor de weertoestand in onze omgeving. Verwacht wordt dat het rustige herfstweer voortduurt met overdag flinke zonnige perioden De wind neemt iets toe uit zuidweste lijke richting, maar blijft over het al gemeen zwak. In de komende nacht zal bij opklaringen op enkele plaatsen opnieuw mist kunnen ontstaan en zul len de temveraturen tot dicht bij het vriespunt dalen. Donderdag 14 oktober: zon op 7.03, on der 17.49; maan op 19.42, onder 11.37. Zondag 17 oktober: laatste kwartier. HOOGWATER SCHEVENINGEN 14 oktober 5.01 v.m.; 1722 n.m. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Amsterdam 1. bew. Brussel onbew. Luxemburg onbew. windstil 14 windstil 14 11 vlndstll 14 8 windstil 14 4 Lissabon procesverbaal. In enkele gevallen waar de wagen in een dermate slechte staat verkeerde heeft de politie de auto beslag genomen en ter beschikking gesteld van de justitie. In totaal werden 165 processen verbaal opgemaakt. De politie gaat voortaan ook meer toezicht uitoefenen op het rijden van jongelui die nog geen achttien jaar zijn. Ook iemand die onder toezicht rijdt moet tenminste achttien jaar zijn. De jongelui stellen de politie ook nog voor een ander probleem. De wagens die zij kopen variëren meestal in prijs 50 tot 200 gulden. Het is duidelijk, dat dit vaak „galbakken" zijn. Als de politie de wagen in beslag neemt in teresseert dat de jongelui meestal niets. Ze hebben er enige tijd plezier van ge had. Of de politie ooit nog eens terug komt doet hen ook meestal niets. Ze kopen gewoon 'een andere wagen. Rekwest naar Kamers J. L. Lang. Hoe lang kan deze fiscale discriminatie worden voortgezet ten koste van ruim 1 miljoen heel ge wone Nederlanders, die zich verstou ten een auto te kopen en er mee te gaan rijden? Waarom gebeurt dit hier. terwijl men vrijwel overal elders in Europa de auto heeft aan vaard als een normaal gebruiksarti kel, dat slechts heel miniem wordt belast?" Luxe De antwoorden op deze vragen kwamen niet lang daarna. In Nederland, zo stel de de landelijke Fiat-importeur, wordt het bezit van een auto nog als een luxe gezien. De wegen worden boven dien te vol, waardoor de auto-rage moet worden afgeremd. „Terwijl er jaren, lang miljarden is geperst uit het auto>- mobielgebruik, wordt nu de niet-be- taalde rekening van de door nalatig heid ontstane achterstand (in de we genbouw red.) nog eens opnieuw aan de direct-benadeelden aangeboden in de vorm van een nieuwe belasting". Hoewel de heer Lang los van de poli tieke kant van de zaak begrip kon opbrengen voor de noodzaak in het raam van de belastingharmonisatie bin. nen de E.E.G. tot een geleidel-jke ver schuiving van de directe naar de in directe belastingen te komen, had hij andere compenserende maatregelen rechtvaardiger geacht. Hij sprak van een kleine verhoging van het algemene tarief van de omzetbelasting, van 5 naar bijvoorbeeld 6 procent. Dit was beslist geen nieuwe gedachte, want de inmid dels overleden voorzitter van het Ver bond van Nederlandse Werkgevers, de heer U. Twijnstra, had hier al in J958 voor gepleit Het Nederlandse autopark, zo vervolg de spreker, bestaat voor 60 procent uit zakenauto's, die primair zijn aan geschaft voor de uitoefening var een beroep of een bedrijf. Van het totaal door liet autopark afgelegde aantal kilometers is 58 procent direct toe te rekenen aan de uitoefening van bedrijf of beroep. 11 procent komt voor rekening van het woon-werk- verkeer, dat in vele gevallen, bijna 70 procent, een semi-zakelijk karak ter draagt. Terwijl de Rijksbegroting spreekt vat extra bedrag van 256 miljoen gulden vfco/ ée^aanleg en het onderhoud van frisse King Pepermunt, het beste dagelijkse middel ter opwekking en verkwikking. wegen in 1966, zou de Nederlandse Ver. eniging van Wegenbouwers becijferd hebben dat de werkelijke stijging de uitgaven in deze sector het volgend jaar nog geen 100 miljoen bedraagt. De grote rest is volgens de heer Lang bestemd voor reeds uitgevoerde werken in de jaren 1963 tot en met 1965 en moet nog in het kader van de nieuwe Wet Uitkering Wegen aan de provin cies worden overgedragen. Duidelijk Wat de autohandel intussen van de zo goed als zeker te effectueren voorstel len verwacht, werd tijdens de bespre king duidelijk. Door de verhoging van de omzetbelasting met 7 procent Zal het autograge publiek zich niet laten weer., houden een wagen aan te schaffen. Men rijdt er misschien wat langer mee, ter wijl er ook een verschuiving naar de goedkopere klassen op kan treden. Voorts zou het wel eens zo kunnen zijn dat er het volgend jaar nóg meer opgeknapte kneusjes uit het buitenland worden omgezet (in 1963 bijna 37.000, in 1964 ruim 46,000). Overigens zal het laatste kwartaal van dit jaar wel een enorme verkooppiek te zien geven, omdat de verhoging van de omzetbe lasting op auto's niet eerder dan 1 januari wordt ingevoerd. H. M. Bruna begraven UTRECHT Gisteren is in de Dom stad in alle stilte het stoffelijk overschot begraven van de heer H. M. Bruna (91), oud-directeur en president-commissaris van de uitgeverij Bruna n.v. De Algemene Bank Nederland biedt u drie mogelijkheden van veilig en vertrouwd sparen. A. Spaarboekje3j5 O Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand Maximum tegoed f. 50.000,-. B. Spaarrekening3,5°/0 Tot f. 1000,- per maand direct opvraagbaar; voor grotere bedragen opzeggingstermijn van één maand. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000,- voor verenigingen en stichtingen. C. Spaardeposito4,5°/o Eerste storting tenminste f. 1000,-. Drie maanden op zegging voor bedragen tot f. 5000,-; zes maanden voor hogere bedragen. Maximum tegoed f. 50.000,- voor particulieren en f. 100.000, voor verenigingen en stichtingen (Nederiandsche Handel-Maatachapplj De Twentscho Bank) Parables" maakt diepe indruk PARIJS Toen tien jaar geleden enkele afgevaardigden van Chris telijk of beter kerkelijke filmor ganisaties in Parijs besloten tot de oprichting van een overkoepelend orgaan INTERFILM (het Int. Oec. Filmcentrum) had men niet kun nen denken dat men tien jaar la ter op het congres ter ere van dit tweede lustrum zoveel deelnemers zouden zijn dat zij de Eglise de l'Etoile, waar het congres gehou den werd, voor een belangrijk deel vulden. Zoals bekend is Frankrijk het klassieke land der redekunde en er zijn dan ook vele en lange redevoeringen ge houden. Ik zal u daarmee niet ver moeien maar veeleer trachten dat weer te geven dat opviel. Allereerst dan de opening door ds. Marc. Boegner, ere-presidenit van de Fédération Protestante de France. Nog altijd, hoewel ver over de 80 Tien landen doen mee UTRECHT Mr. J. C. van Alphen de Veer, directeur-generaal voor in dustrie en handel van het ministerie van economische zaken heeft van morgen de zesde Machevo, de inter nationale vakbeurs voor machines en apparatuur voor de chemische-, farmaceutische-, voedings-, genot middelen. en zuivelindustrie, ge opend. De beurs, waaraan behalve Neder land tien andere landen meedoen, is groter dan ooit en ondergebracht in vier hallen van de Kon. Ned. Jaar beurs op het Croeselaanterrein. U zult zich herinneren, dat de vak beurs voor de eerste maal werd ge houden in 1952, onder de naam Vochema. Zij manifesteert zich om de dTie jaren. Thans is zij in standoppervlakte 30 pet- toegenomen ten opzichte van drie ja- Oorzaken voor deze opmerkelijke groei zijn o.a. de belangrijke expansie van de chemische en proces-industrie en de be staande buitenlandse belangstelling voor deze expositie, welke op internationaal niveau als een van de meest complete vakbeurzen wordt beschouwd. De grootste buitenlandse inzending komt uit Italië en is in een zgn. landen- paviljoen in de Margriethal te zien. Zij De 24-jarige student P. J. W. de Bruyn uit Eindhoven botste gisteren in Tilburg met zijn motor tegen een van links ko- mende auto. De student liep ernstige I bestaat uit machines en apparaten verwondingen op en overleed korte tijd cte chemische en de voedselindustrie, later in het ziekenhuis. In omvang volgt dan de Amerikaanse (Van een onzer redacteuren) inzending samengesteld door 30 firma's op het gebied van de voedsel- en dran kenindustrie. Voorts zijn vertegenwoor digd Frankrijk, West-Dudtsland, België, Polen, Zwitserland en Scandinavië. Geen schokken Uiteraard toont zulk een beurs aan no viteiten geen schokken: indien deze zich voordoen zijn zij spoedig genoeg wereld bekend. Aan noviteiten ziet de vakman verbeteringen van machinerieën of ap paratuur, toepassing van nieuwe stoffen en metalen e.d. Steeds meer gaan de kunststoffen ook op dit terrein veld winnen: tantaai en titaan, kunsthars, polypropyleen, enz. Moderniseringen worden ook toegepast bij apparaturen voor luchtbehandeling en stankbestrijdïng, alsmede voor reiniging van water. Voor waterzuivering (na de waterleiding) zijn vrij kleine, handige apparaten ontwikkeld. De leek ziet meer aan machines voor de voedselindustrie. Zo is er tussen de vele apparaten voor melkontvangst cn •verwerking een machine te zien, welke per uur 3600 plastic zakken met melk vult (het nieuwste van het nieuwste!) maar ook nog voor melkverpakking in papier. Er zijn kaas- en croquetten-ma- chines, kaasvormen en worstmachines. Vanzelfsprekend ziet men op deze beurs ook hoe de moderne verpakkingsme thode im plastic zakken on flessen steeds meer vooruitgang maakt: ook hier zijn vele verbeteringen aangebracht. De Machevo gaat, als gewoonlijk ge paard met een belangrijk congres, geor ganiseerd in samenwerking met o.m. d< stichting Ned. Apparaten- cn Proces industrie. de Ver. Ned. Chemische In dustrie. de Landbouwhogeschool te Wa- geningen en het Ned. Corrosie Centrum. Een aantal hoogst actuele vraagstuk ken worden ter discussie gesteld: lucht verontreiniging, waterzuivering en drink waterwinning. Over waterverontreiniging en afvalwaterzuivering wordt twee da gen geconfereerd: tien Nederlandse des kundigen en twee buitenlandse experts komen aan het woord. Op dezelfde wijze zal grondig worden gediscussieerd over luchtverontreiniging en drinkwaterwinning. De vergaderingen worden gehouden in het auditorium de Irneehal. Nog twee internationale bijeenkomsten zullen worden gehouden, nl. de jaar lijkse vergadering van de Europese over koepelende Fabrikanten-organisatie Co- Ce-Ma, een speciaal uitgeschreven ver gadering van het Europese comité van fabrikanten van chemische apparatuur. De Machevo '65 is dagelijks geopend (behalve zondag) van 9.30 tot 5.30 uur en duurt tot en met 20 oktober. een levendige en markante figuur, kaarsrecht en vitaal. Haast achteloos laat hij onder zijn grote walrussen- snor snedige en geestige opmerkin gen vallen, die alle doel raakten. Pasteur Boegner verbelde dat hij in zijn jeugd nog de eerste filmvoor stellingen van de gebroeders Lu- mière had bijgewoond (een drie kwart eeuw geleden). Hij vond dat de mensen toen veel harder liepen dan tegenwoordig, tenminste Poin- caré wist op de film een geweldige vaart te ontwikkelen. Het is dat ds Boegner tegenwoordig niet zo goed meer zien kan. anders ging hij be slist iedere week één keer naar film, maar dan naar een goede, want hij vindt de film een uitnemend mid del om geestelijke waarden over te brengen. Er moet als het goed is van een film evangeliserende kracht uit gaan en hij bezwoer Interfilm alles in het werk te stellen het daarheen te leiden. Verzet Uiteraard werden er op het congres vela films betoond. Bijv. na de toespraken op vrijdagavond een film door J. For- berg gemaakt voor The Protestant Council of the City of New-York, ge heten „Parables" (Gelijkenissen). Het was een film die op mij persoonlijk diepe indruk maakte, maar door de woordvoerders van het congres sterk werd afgewezen. De film stelt het zó voor, dat in een reizend circusgezel schap ineens een witte clown op een ezeltje meerijdt. Als de man die olifan ten moet drenken totaal geen fut meer heeft, draagt hij de emmers water; als tijdens de oefeningen een vrouw in een kistje gaat zitten om door zwaarden doorpriemd te worden neemt hij haar plaats in; als tijdens een voorstelling drie mensen als marionetten in de nok hangen, leidt hij de aandacht der kin deren af om de marionet-mensen te bevrijden. Daarop wordt hij door de verbolgen circusmensen doodgeslagen omdat hij het spel komt bederven. Maar de marionetten-meester komt hierdoor tot inkeer, schminkt zichzelf als een clown en neemt de taak over. Men zag hierin een rechtstreekse uit beelding van Jezus als een clown, m^ar zo doet men m.i. deze film on recht, want de film is een typisch voorbeeld van een expressionistisch kunstwerk. Bij het expressionisme mag men niet rechtstreeks gaan ver gelijken, maar moet men zoeken naai de overeenkomst tussen de aan het werk ten grondslag liggende ideeën. Zo gezien ligt er een diepe zin ver borgen in de gedachte dat Jezus hier op aarde het spel der groten en machtigen (de circusmanagers) be derft Ongetwijfeld is dit een film, die zeer zeker eens op een rustige wijze overwogen zou moeten worden en daartoe was in Parijs geen ge legenheid. Oud-religieus Interessant was ook het overzicht van oude religieuze films dat in Palais de Chaillot getoond werd. O.a. con passiefilm van Lumière uit 1897, een Italiaanse passiefilm uit 1904 (van Zecca), een episodenfilm van het leven van Jezus uit 1909 van André Annls. En „Golgotha" van Jean Duvivier uit 1936 een zeer imposant werk enkele elementen na o.a. de muziek) dat nog geenszins verouderd is (op en een voorbeeld mag heten van geslaagde Christusfilm met o.a. de jonge Jean Gabin als Pontius Pilatus. ISieuw-religieus De verschillende landen hadden diverse nieuwe religieuze films uitgebracht. O.a. Engeland met een tekenfilm waarin allerlei kindertekeningen in een opmerkelijke beweging was ge bracht. Wij zagen een fragment uit „Noacli en zijn ark". Iets dergelijks is er tegenwoordig op onze t.v. maar dan zijn de tekeningen stil. Hier ech ter zijn ze zeer functioneel tot leven gekomen. Op dezelfde wijze heeft men veel Bijbelse geschiedenissen in filmbeeld gebracht. Prachtig werk voor zondagsscholen, temeer omdat er niet in gesproken wordt, zodat men niet met taalmoeilijkheden heeft te kampen. Voorts uit Engeland een film over de zending onder de leprozen. Uit Zweden een zendingsfilm van de jonge Per Söderberg „Levande Stenar" (Levende stenen) over het werk van de zending der Zweedse kerk in Tanganyka. Even eens uit Zweden een film van Lars en Kerstin Sundh over het kerkelijk jaar in de liturgie der Zweedse kerk. Uit Amerika „Liturgy in Jazz". Uit Duits, land een overzicht van de Kirchentage, uit Frankrijk een film; „In de handen van de pottenbakker" enz. te veel om op te noemen. Gescheiden presidiaal De werkzaamheden van Interfilm zijn zo veelomvattend geworden, dat men zich genoodzaakt heeft gezien het presidiaat te delen: thans is dr. F. Hochstrasser uit Luzern president van de federatie Interfilm, terwijl dr. H. Gerber uit Darmstadt voorzitter is geworden van de raad van directeuren der diverse landelijke organisaties. Bovendien gaat Interfilm zich toeleggen op een nieuwe tak van arbeid: de we- DEN HAAG Naar aanleiding van een artikel in onze krant van 8 oktober over de vier doeken van Frans Hals, die Han van Meegeren geschilderd zou heb ben, schreef een onzer lezers, de heer J ,J. van Voorthuysen, ons o.m. het vol gende „Op de van 1 juli tot 30 september 1937 in het Gemeentelijk Museum te Haarlem (Frans Hals Museum) gehou den Frans Hals Tentoonstelling waren naar de mening van de heer M. M. van Dantzig zo vele vervalste of onjuist aan F. Hals toegeschreven schilderijen, dat hij zijn oordeel weergegeven heeft in een boek, getiteld „Frans Hals, echt of on echt", uitgegeven bij H. J. Paris te Am sterdam in 1937. Onder de rubriek vervalsingen rang schikt hij o.a. „Twee vissersjongens", „Kind met hond", „Rommelpotspeler". Het schilderstuk „Jongen met zeepbel" was schijnbaar niet op de tentoonstelling aanwezig, zodat de heer Van Dantzig daarover zijn oordeel niet heeft uitge sproken. Over de Frans Hals-tentoonstelling in 1937 is heel wat te doen geweest en de heer Van Dantzig heeft ook van de zijde van andere kenners en onderzoekers op menig punt gelijk gekregen. Hoe hard nekkig evenwel vervalsingen voor echt worden aangezien, heeft ons eens de nu ot enige jaren overleden prof. Scheffer uit Delft verteld. Hij toonde op weten schappelijke wijze door chemisch en röntgen-onderzoek aan, dat een bepaald Frans Hals-schilderij vervalst was. Maar hetzelfde doek is steeds rustig als een echte Frans Hals doorverkocht.' DEN HAAG De Kroon heeft de minister van defensie niet ontvankelijk verklaard in zijn beroep tegen het be sluit van B. en W. van Vlieland, waarbij aan de staatssecretaris van defensie een voorwaardelijke vergunning is verleend tot het hebben van een schietterrein voor tanks op de Vliehors (Vlieland). B. en W. van Vlieland hebben deze vergunning verleend onder de voorwaar de dat de inrichtinig niet in werking zal zijn gedurende het tijdvak van 15 april tot 1 september en zo mogelijk een perio de daaraan voorafgaande in verband met het broedseizoen. We minister acht de gestelde voorwaar den echter zodanig bezwarend, dat daar door het nut van de schietinrichting in ernstige mate wordt beperkt Deze schiet banen zyn de enige in Nederland, waar in schutters in tanks met scherpe muni tie op doelen kunnen vuren. Kamerlid vraagt: Cs oktober a.s. een oefening van de BB: gehouden wordt en of het beslist noodza kelijk is, dat deze oefening op een zon dag plaatsvindt. Zo hierin geen verandering gebracht' kan worden, wenst het Kamerlid, dat de minister maatregelen neemt, dat deelne mers aan deze oefening nog zoveel mo gelijk de godsdienstoefeningen kunn«n bijwonen Twee bejaarde dames dood door gas AMSTERDAM Twee bejaarde da mes. de 81-jarige mevrouw M. Hansen en haar vriendin de 77-jarige mevrouw E) de Reuter, die bij haar vriendin in de Surinamestraat in Amsterdam op bezoek was zijn gisteren door gasvergiftiging om het leven gekomen. De 20-jarige bij mevrouw Hansen inwonende student H.. Mintjens vond bij zijn thuiskomst tegen 12 uur beide dames levenloos aan. Door dat de kachelpijp niet voldoende in het rookkanaal sloot, had zich kolendamp in de kamer verspreid. helpen direct tegen brandend maagzuur tenschappelijke studie der verschillende problemen die er op het gebied van kerk en film liggen. Volgend jaar no vember zal men daartoe in een speciale studiecommissie bijeenkomen in een der academies van de Duitse Evange lische Kerk. Op deze wijze wil men de kerken be hulpzaam z(jn bij het doordenken van dit onvoorstelbaar uitgebreide gebied van de kerkelijke bezinning op het ter- rein der moderne audio-visuele midde len, De film moet de kerk kunnen dienen daarover is ieder het eens maar de juiste organisatievorm daar voor te vinden blijft een moeilijke op dracht Welgemoed gaat Interfilm na dit zeer geslaagde congres het nieuwe werk jaar in. Ev. Grolle. Een docle, vijf gewonden BEILEN E dode en vijf gewonden (van wie twee ernstig), allen in zittende van één auto, waren gisteren te betreuren bij een ernstig ongeluk op de provinciale weg Assen-Hoogeveen. Onder de gewonden bevond zich ook de bestuurder, B. Bos uit Uithuizermeeden, die op weg was naar Om men, waar hij nog diezelfde dag in het huwelijk zou treden. Ter hoogte van Smalienbroek (gemeente Beilen) raakte hij de macht over het stuur kwijt, waardoor de wagen, die met grote snelheid reed, in, de berm terecht kwam. Na verscheidene malen over de kop te zijn geslagen kwam de auto via een paal en een hek honderd meter verder in een weiland tot stilstand Op w eg naar het Wilhekninaziekenhuis in Assen, is een van de gewonden, de" heer Kuitert uit Groningen, overleden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7