ALLES GOED WEL Strauss spoort liberalen aan over te lop en PIKEUR RITMEESTER Wilson: „Denk er eens over na 7-ft eea &ojite Ky V ietcongrebellen uit dal ontsnapt Mendes greep op FDP niet sterk meer Vier zetels ontbreken aan meerderheid CDU-CSU Russische kosmonauten vluchten uit Berlijn Spanje komt op voor Columbus V.N.-resolutie over Rhodesië REUMATISCHE- EN SPIERPIJNEN Amerikaanse omsingeling doorbroken WOENSDAG 13 OKTOBER IVu. KERNEN VAN INGEZONDEN STUKKEN tf TMIHTT /lelie tegen hmeelijk Onder ..COMMENTAREN" van za terdag las .k uw verklaring, waarom plaatsing van de advertentie tegen goedkeuring van het huwelijk door uw krant werd geweigerd: de enige positieve uitspraak in die verklaring is vervat in de slotalinea, waarin staat, dat DE BEVOEGDHEID tot be slissen hier bij de volksvertegenwoor diging berust. Ik ben het daar niet mee eens. De kwestie is van zo veel belang voor ons staatsbestel en voor ons nationaal aanzien, dat m.i. nu het nog kan, iedere gelegenheid moet worden aangegrepen om aan on ze volksvertegenwoordiging te vertel len hoe wij over de zaak denken. Een Claus von Amsberg als prins der Ne derlanden is onaanvaardbaar. Rotterdam C. A. Lagerwey Er waren inderdaad schurken onder de Duitsers. Dat geeft ons allerminst het recht om alle Duitsers met dit woord te oetitelen Ook onder ons volk waren mensen die deze naam verdienden. Denk aan de zwarthande laars. Ik spreek de wens uit dat het huwelijk tot zegen moge strekken voor vorstenhuis en vaderland. Waar dering voor uw krant omdat u de advertentie hebt geweigerd. Begrijp niet waarom de Tweede Kamer zo lang wacht met Goedkeuringswet. Wa re deze er al, dan was meteen een einde aan deze onwaardige actie. Ooltgensplaat P. Bom Laat zoveel mogelijk gelegenheid gegeven worden instemming te betui gen met het verzoekschrift aan de Staten-Generaal, teneinde te bereiken dat het huwelijk niet tot stand komt. Den Haag A v. Driel-Brand Ook in Duitsland had men maar te gehoorzamen aan de bevelen der na zi's. Mijn neef, een Duitser, die niet zwijgen kon heeft zijn overtuiging met de dood (ophanging) moeten be kopen. Mijn vrouw, Duitse, fel an ti-nazi is door een wonder aan een gewelddadige dood ontsnapt. Zelf zat ik in Oranje Hotel, Amersfoort, Vucht. Zouden wellicht velen die tij dens de ooi log niets hebben gedaan ket hardst „tegen" schreeuwen? Den Haag G. PlJl Velen stellen hel in deze discussie voor alsof he" om Nederland en Oran je gaat. Zou het niet beter zijn daar eerst de naam van God voor te plaat sen. Dat men Zijn naam blijkbaar gemakkelijk weglaat Rotterdam diep te betreu- C. Deijkers Mag ik alle neenzeggers het volgen de vragen? Waren er onder verzets mensen geen egoïsten? Zo ja, wie heeft dan het recht alle verzetsmen sen egoïsten te noemen? Zoudt u, Duitser zijnde altijd uw verplichting tot de Hitlerjeugd toe te treden hebben genegeerd? Waarom geen protest te gen de honderdduizenden Duitsers die naar onze stranden komen? Laat men de Hollandse nuchterheid toch beoefe nen. die bij elke zaak van belang verstand en hart beide laat spreken zodat het niet tot onbezonnen protes ten komt. Leidschendam G. J. van Dorp Het verheugt mij dat er lezers „neen" zeggen. Uit alles blijkt dat ccr koningshuis niet meer in onze tijc thuishoort. Ik zie maar één ontwikke ling' de republiek Rotterdam Drs. N. C. Schenderling Door al dit gelukkig paar nun keus af 1 chie voortk Lust of onbewust nensen de glans nemen. Voorts strooit lit alleen maar kan Laten wij toch iemand het geluk gunnen wat God alleen ne* recht heeft om het af te nemen Schiedam: W. van Tilborg. W. Groe- neweg. .1. scheffer. A. J Gouds waard. J. Zijlstra. J. A. Bosdijk. C. Aaldijk. C. H. L. Westerveld, C. Groeneweg. Th. Bezemer. (Wij menen dat nu de tijd is geko men om dc discussie te stoppen. Nieu we gczichtsnunten kunnen namelijk moeilijk meer naar voren wordei bracht naar >nze mening - Red.) Gesprek Duitse coalitie zonder voorbehoud BONN De tegenwoordige rege ringspartijen in West-Duitsland, de CDU/CSU en de FDP, hebben gisteren na hun eerste overleg verklaard, dat de onderhandelingen over een coalitie zonder enig voorbehoud zullen worden gevoerd. Politieke waarnemers in Bonn gelo ven. dat de Beierse Christelijke Socia le Unie (CSU) en de Vrije Democraten door af te zien van het maken van voorbehoud een compromis hebben ge vonden. De FDP wilde niet dat CSU-voorzit- ter Franz-Josef Strauss minister werd, terwijl de CSU de FDP-leider Erich Mende ongeschikt vond als minister voor kwesties geheel Duitsland betref fend. Daarbij kwam de kritiek uit kringen van de CDU tegen CDU-minis- ter van buitenlandse zaken Gerhard Schroeder, die wel weer de steun ge niet van de FDP. De onderhandelaars r bijeengekomen. (Van onze correspondent) Britten hebben weer grootste handelsvloot LONDEN Volgens Lloyds had Engeland eind 1964 met 21.530.000 ton weer de grootste koopvaardijvloot, zo als gebruikelijk tot aan de Tweede Wereldoorlog. Tijdens deze oorlog streefde Amerika Engeland voorbij. De Amerikaanse handelsvloot, die na de oorlog voort durend kleiner is geworden, mat eind 1964 nog 21.527.000 ton. De Russische vloot was toen 17.540.000 ton groot, dat is 3 miljoen ton meer dan twee jaar tevoren. Onder de fiscaal v delige vlag van Liberia voer eind 1964 eveneens 17.540.000 ton. Houtbewerkers: alle cao's opgezegd UTRECHT De drie houtbewerkers bonden hebben alle cao's in de hout- en meubelsector opgezegd. De voorzitter van de katholieke bond van houtbew .kers, meubelmakers, behangers en a< verwante vakgenoten St. Anthonius a Padua, de heer J. M. de Groot, heeft aangekondigd, dat de houtbewerkersbon den niet kunnen wachten tot de bespre kingen in de SER respektievelijk stich ting van de arbeid over een vrijere loon politiek zijn beëindigd. Reeds thans dient van een grotere vrijheid te worden uitgegaan en daarop dienen de cao-voor stellen te worden gebaseerd, zo heeft de heer De Groot als de mening vai kent de labiele gezindheid van enkelen van haar 49 Bondsdagafgevaardigden. Zij is dan ook bezorgd over de handelwijze van de Beierse Chris- telyk-Sociale Unie van oud-minister Strauss, die de liberale parlementariërs aanspoort over te lo pen naar de C.D.U.-C.S.U. Reeds vóór de jongste verkiezingen is hierover al contact geweest tussen Strauss en enige liberalen. Strauss verklaarde toen, dat FDP-politici hem in zijn woning in Beieren hadden opgezocht. Hij liet zich evenwel niet uit zijn tent lokken, toen de liberale partijvoorzitter dr. Erich Mende hem verzocht de namen van deze politici te noemen j Men dacht toen nog aan een van die felle schermutselingen tussen St'auss en Mende, die elkaar het licht in de ogen niet gunnen. heeft. Maar dr. Mende wil niet, dat Strauss een portefeuille in de nieu we regering krijgt en Strauss wil verhinderen dat dr. Mende weer j minister voor Duitse Zaken en vice- j kanselier wordt. Maar ook toen dr. Mende Strauss op diens weigering de namen van F.D.P.- politici te noemen van leugens be schuldigde, liet deze zich niet verleiden zijn kaarten op tafel te leggen. Duidelijk was. dat dr. Mende van deze liberale contacten met Strauss niets wist. In Bonn wijst men de geruchten over de C. S. U. -campagne onder de „zwakke liberale broeders" zeker niet van de hand. Het is bekend, dat de F. D. P. ir lijdt onder de stembus-nederlaag 19 september toen zij 18 zetels in de Bondsdag verloor, al is de politieke reali teit in Bonn nog steeds, dat geen kabinet het zonder de liberalen kan stellen. Het ook bekend, dat dr. Mendes greep op de F. D. P. niet meer zo krachtig is als vroeger en voorts is duidelijk, dat lang niet alle F.D.P.-politici het met de poli tiek van de partijleiding eens zijn. Koploper in Senoritas; want kwaliteit wint altijd Hebt u ooit een betere geproefd? Naar men zich herinnert hebben Strauss en Mende de afgelopen ver kiezingscampagne tegen elkaar ge voerd. Dit stelt kabinetsformateur Erhard nu nog voor grote moeilijk heden, die zowel de FDP als Strauss' CSU in zijn regeringscoalitie nodig Duizenden Spaanse meisjes verhandeld MADRID Volgens de Spaanse expert op het gebied van de misdaad prof. Hinojosa zijn duizenden Spaanse meisjes via een organisatie voor dc handel in blanke slavinnen, die in Euro pa. Afrika en Azië werkt, verhandeld. De meisjes vertrokken uit Spanje in de waan dat zij in het buitenland als flamenco-danseressen, arbeidsters in zie kenhuizen of dienstboden aan het werk zouden gaan, om dan te ontdekken dat zij op hopeloze wijze verstrikt waren geraakt in de netten van een op georganiseerde prostitutie gerichte groep misdadigers. In 1956 heeft men voor het eerst lucht gekregen van deze verderfelijke organi satie. De organisatoren van deze handel in (Spaanse) blanke slavinnen zijn han dig en zeer moeilijk te betrappen. Zij kunnen een fortuin verdienen met mede werking van een of twee personen, die in een kleine kamer hun werk doen. Op vervalste papieren komen de i jes het desbetreffende land binnen Als zij daar aankomen ontdekken zij dat de haar toegezegde betrekkingen niet bestaan. En de man die haar een kamer heeft verhuurd, vertelt' haar dat zij slechts prostitutie kan bedrijven en niets anders. werknemersbonden in zijn orgaan Het Bondsblad laten weten. De bonden len met de werkgevers onder meei praten over het principe van meerjarige contracten. WF| WRAAK De C. S. U. wil wraak nemen op de F. D. P. Prof. Erhard heeft Strauss al duide lijk moeten maken, dat hij het niet zon der de F.D.P.-stemmen In het parle ment kan stellen en dus moet toegeven aan de F.D.P.-eis, dat Strauss geen minister meer kan worden. De enige gelijkheid voor Strauss om de F. D. P. een kopje kleiner te maken is enige libe rale afgevaardigden uit de sterk geredu ceerde fraktie te halen. Voorts moge er aan worden herinnerd, dat de C. D. U. - C. S. U. op 4 parle mentszetels na de absolute meerderheid heeft. Zij heeft 245 zetels in de Bonds dag. De absolute meerderheid bedraagt 249. Vier overlopende liberalen zouden de C. D. U. -C. S. U. dus de absolute meerderheid in het parlement bezor gen. Of het voor de democratie nu zo goed zou zijn, dat de C.D.U.-C.S.U. achter af de absolute meerderheid in het parle ment zou krijgen, mag worden betwij feld. Een regerings-meerderheid zou dat toch niet zijn, want de F. D. P. (die dan onmiddellijk de regering-Erhard zou laten) en de oppositionele S. P. D. zou den bij het verlies van vier liberale man daten tezamen over 247 zetels beschik ken. En met twee stemmen meerderheid kan geen regering regeren. Met uitzonde ring dan van Harold Wilson in Enge- CITROENBRANDEWIJN FOCKINK Auto met rode Sneeuw in Europa In een deel van Europa is winter al om een hoekje komen kijken. Er viel op 12 oktober! al een klein pak sneeuw in de Sowjetunie. Zweden en Fin land. Op het Rode Plein in de Russische hoofdstadzijn de eerste sneeuwbalgevechten ge- MADRID De Spanjaarden voelen zich in hun eer gekrenkt door de mededeling van functio narissen van de Amerikaanse Yale-universiteit, dat een pas ontdekte, in 1440 door een mon nik in Bazel vervaardigde land kaart aantoont dat de Vikingen, en niet Columbus, Amerika heb ben ontdekt. Volgens het monarchistische dagblad „ABC" betrof het hier een „ongelofelijk kwaadwillig, zorgvuldig voorbereid plan om de glorie die Spanje behaalde met de ontdekking van de nieu we wereld door Christoffel Co lumbus, te verpulveren". Wan neer de Noormannen Amerika hadden ontdekt, dan zou er nu geen Yale-universiteit zijn, aldus het blad. De grote ontdekkingsreis van Columbus, naar bekend een Ge- nuees, werd mogelijk gemaakt door koningin Isabella van Span je, die hem de middelen ver schafte om in 1492 met drie schepen en 120 bemanningsleden uit Spanje te vertrekken. in het bekende gele blikje Smith als een held ingehaald Noorwegen heeft nieuwe regering OSLO Een uit vier niet-socialis- (ische partijen bestaande coalitierege ring onder leiding van de 52-jarige Per Borten van de Agrarische PartU is gisteren in Noorwegen in functie getreden. Het kabinet bestaat uit zes conser vatieven, drie liberalen, drie leden van de Christelijke Volkspartij en drie leden van de Agrarische Centrum- party. De regering beschikt over 80 van de 150 zetels in het parlement. De socialisten die bijna onafgebroken gedurende 30 jaar aan het bewind zyn geweest, hebben 68 zetels en de socia listische volkspartij, een zeer linkse groepering, 2 zetels. Minister van buitenlandse zaken is de 60-jarige John Lyng, die aftreedt als fractieleider van de Conservatieven. Hij volgt Halverd Lange op. Men ver wacht geen wijziging in het buiten landse beleid, dat gebaseerd is op samenwerking binnen het westelijke bondgenootschap. Minister van defensie is de 44-jarige Otto Grieg Tidemand, een voormalig jachtvlieger en reder die zich in de Tweede Wereldoorlog heeft onder scheiden. Nieuwe planeet hotst tegen zon veri besmeurd BERLIJN De Russische kos monauten Pawel Beljajef en Aleksej Leonof, zijn gisteren met grote snelheid uit West-Berlijn ge vlucht. Zij waren in een kleine wagen gestapt nadat hun grote zwarte limousine met rode verf was besmeurd. Ook zaten in het wagentje de vrouwen van de astronauten, twee Russische rechercheurs en een chauffeur. Het was een stormachtig einde van een avond die was begonnen toen Leo nof was opgetreden als animator op een bijeenkomst in West-Berlijn voor communistische sympathisanten. Vier overvalwagens met Franse gendarmes begeleidden de astronauten uit West- Berlijn terug naar Oost-Berlijn door volle straten. Men reed met snelheden tot honderd kilometer per uur. De verf werd op alle vier zijramen "an de limousine gesmeerd. Ook de voorruit van de wagen zat vol verf. I Achtergelaten Toen de kolonne van Franse over valwagens en vier Oostduitse auto's met de Russen een hoek passeerden. Iwerd gestopt en probeerden de Russen - j in het donker de verf te verwijderen. MOSKOU - Russische (deerden s Dit lukte echter niet hebben gisteren voorspeld dat een nieuwe komeet de zon 21 oktober zal Toen de ramen zover waren schoon- raken. de eerste maal dat dit ooit zal gemaakt dat de chauffeur althans iets gebeuren. kon zien, reed men door. Na drie kilo- meter stapten de Russen in de kleine Het Instituut voor theoretische ster" |Wagen. De limousine werd achtergela- renkunde van de Sowjetunie maakte ten"y de berekening over de Seki Ikeya! komeet, die drie weken geleden door Japanse sterrenkundigen ontdekt werd MOSKOU In Rusland zijn gis- Samuel Makover. die de eidingi teren proeven met nieuwe soorten heeft van de groep die de voorspelling draagraketten voor ruimtevoertuigen gehouden, die volgens plan zijn verlo- V) SALISBURY/LONDEN/NEW YORK Premier Ian Smith is als een held door duizenden blanke Rhodesiërs bij zijn terugkeer uit Londen begroet. Enthousiast zon gen ze hem „For he is a jolly good fellow" toe. Hij deelde mee dat de kans dat Rhodesië vóór Kerstmis onafhankelijk zal zijn, vijftig pro cent bedraagt. Maar eerst wilde hij zich nog enige tijd beraden. Een kabinetszitting is gepland vooi morgen waarop naar alle waar schijnlijkheid in principe een be sluit zal worden genomen. Het is echter nog niet zeker dat dit be sluit ook openbaar zal worden ge maakt. Die paar dagen bedenktijd vraagt premier Wilson van Engeland ook. In een bewogen beroep op de Rhodesi- sche regering voor de Britse televisie gaf Wilson een overzicht van de stand van zaken, vroeg Smith niet ove gaan tot een eenzijdige onafhankelijk heidsverklaring en stelde de instelling van een commissie van Gemenebest premiers voor. die zou moeten pro beren door onderhandelingen de kwestie van de onafhankelijkheid te regelen. NADENKEN Wilson zei dat Engeland wel onaf hankelijkheid wil verlenen, maar al leen als het bestuur geleidelijk aan de meerderheid van de bevolking wordt overgedragen. (Een opmerking die premier Smith de woorden ontlokte: ,,Met de ene hand wil hij ons onaf hankelijk maken, met de andere hand pakt hij die meteen weer af"). Wilson zei het een onverdraaglijke gedachte te vinden dat op Engels grondgebied dat het instituut volgende week donderdag „in staat zal zijn ge heel nieuwe waarnemingen te doen". Zelfs als de komeet alleen maar langs de oppervlakte van de zon scheert, zal zij uiteenspatten en sterrenkundigen zullen natuurkundige en chemische processen zien die nooit door wie ook waargenomen werden. pen De bouwmodellen van de op na laatste trappen van de raketten zijn neergekomen in het tevoren bepaalde gebied van de Stille Oceaan, dat van daag weer vrij is voor het scheepvaart verkeer. In juli is de genomen proef reeds aan lucht- en scheepvaart be kendgemaakt. I Volgens het door het Tabaksblad (orgaan van de Ned. kath. tabaksbe- werkersbond) geciteerde Westduitse bureau voor de sigarenhandel rookt de Nederlander gemid deld 134 sigaren per jaar. Hiermee staat ons land op de tweede plaats van de wereldranglijst, die wordt aangevoerd door Denemarken met ge middeld 218 sigaren per jaar. België volgt na Ne derland met 121 sigaren, gevolgd door Zwitserland met 88. Hoewel bonds kanselier Erhard een goed voorbeeld levert, roken de Westduitsers slechts gemiddeld 71 si garen per jaar. I In de Australische stad Murgon zijn dezer dagen twee zusters, de 25-jarige Val Rewald en de 22- jarige Brenda Rewald, wier echtgenoten broers zijn, in hetzelfde zieken huis op dezelfde dag be vallen van een zoon. l De woning van wijlen Winston Churchill aan de Hyde Park Gate in de Londense wijk Kensing ton zal np 28 oktober ge veild worden, wanneer er in de tussentijd geen ko per komt opdagen. Vol gens deskundigen kan het huis een bedrag tus sen de 800.000 en 1.000.000 gulden opbrengen. Het huis bezit vele badka mers en wordt centraal verwarmd door verbor gen van elkaar onafhan kelijke electrische radia toren. Niettemin zijn er een aantal open haarden in. Volgens vrienden van de familie Churchill heb ben vele Amerikanen er al belangstelling voor toond. I Voor de gisteren bij het internationaal antiquari aat Menno Herzbcrger en Zn, te Amsterdam ge houden veiling van oude boeken, de collectie Ten Cate, bestond grote be langstelling zowel van binnenlandse als buiten landse zijde. Verkocht werden o.a. Dürer, Pas- sio Domini (1511) 9.000; Officium, geïllumineerd Italiaans handschrift van ca. 1460 ƒ7400; Coleccion de la différence (1855) ƒ5000 en Nagel, topo graphic pittoresque des états Prussian voor 8300. een opstand zou voorkomen die aan duizenden onschuldige mensen het le ven zou kosten. Een opstand die een kettingreactie in Afrika tot gevolg zou Onmiddellijke verlichting van Doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten Reumatische pijnen, spit, zenuwpijnen. verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsem; Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt VHP i de haard van* de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of Irritatie van de huid te veroorzaken) en "doorstraalt" verlichtend weefsels en spieren tot in de gewrichten.' Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt! Zorgt verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog; kunnen hebben. Hij vroeg Smith uit Algesal diep op dc weefsels in t<rt naam van alle Britten: „Denkt u er nog eens over na." Met overweldigende meerderheid heeft de Algemene Vergadering van de Ver. Naties gisteravond een resolutie aangenomen (107 tegen 2 stemmen bij één onthouding), waarin op Engeland een beroep wordt gedaan alle moge lijke stappen te nemen om eenzijdige onafhankelijkheid tegen te gaan en al le maatregelen te nemen om onmid dellijk een einde te maken aan een eventuele rebellie. Amerika en Canada waarschuwden premier Smith dat zij de Rhodesische regering niet zouden erkennen, wanneer de onafhankelijkheid eenzijdig zou wor den uitgeroepen. Engeland sprak twijfel uit over de bevoegdheid van de V.N. zich met deze kwestie bezig te houden. Frankrijk onthield zich om deze reden van stemming en Zuid-Afrika en Por tugal stemden tegen. De vergadering schortte het debat op voor deze laatste poging om Rhodesië te beïnvloeden. Uit Rhodesië zelf komt het bericht dat dat de onafhankelijkheid door onderhan delingen in Londen bereikt zou kunnen worden. Nu Wilson onverzettelijk blijkt, schijnt men toch wel in te zien dat Rho desië volkomen alleen staat. Sir Roy Welensky, voormalig premier, sugge reerde dat Smith zijn volk precies moet vertellen wat de gevolgen van een een zijdige onafhankelijkheidsverklaring zijn. Het staat volgens hem te bezien of de blanke bevolking er dan nog mee door wil gaan. WF CITROENBRANDEWIJN FOCKINK f 7.- per hele liter f I Het bataljon heeft een niet nader aangegeven aantal verliezen geleden. Doordat de rebellen het dal, dat Soei La Tinh heet, hebben verlaten beheer sen de Amerikaanse en Zuidvietname- se troepen dit strategisch zeer belang rijke gebied. De beheerser hiervan kan namelijk de veiligheid verzekeren van een dertig kilometer lang stuk van de belangrijke noordzuid lopende grote straatweg, welke de Vietcong, die daarbij vanuit dat dal opereerde, in SAIGON De twee Nourdviet-1 !1®L™rleden herhaaldeliJk heeft af8e" namese bataljons die door Ameri kaanse en Zuidvietnaniese troepen waren omsingeld in een door oer woud omsloten dal, ztfn er gisteren, Het Amerikaans-Zuidvietnamese na een fe.les.rUd, in geslaagd ,e d^^aJ'U'aK ontsnappen. De doorbraak van de „blinkende bajonet", heeft er voorts Noordvietnamese soldaten ge- toe geleid, dat een belangrijke bevoor- schiedde bü het noordelüke uil- ?d!"gs,w.fg d,rr die bcgon b» de kust der Zuidchinese zee, om van- einde van het 13 km lange dal. |Claar, via het dal van Soei La Tinh, door te lopen naar bergen en in het Zuidvietnamese binnenland gelegen sneden. If eg afgesneden Eén bataljon van de kaanse luchtlandingsdivisie, die in dit gebied opereerde, kreeg het zwaar te verduren. Dit bataljon heeft geduren de vijf uur zware aanvallen moeten doorstaan van de Vietcong-rebellrn en de Noordvietnamese soldaten. Vlieg tuigen en geschut moesten worden aangevoerd om de aangevallen Ame rikanen terzijde te staan. Vietcong-bolwerken, thans is afgesne den. Een woordvoérder van het Ameri kaanse leger in Saigon verklaarde, dat in de eerste twee dagen van het of fensief de Vietcong 56 man aan doden en honderd aan gevangenen heeft ver loren. De Amerikaanse verliezen wer den licht genoemd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5