I Het geheime dorp alles e kan met cöaloiiür I Brick Bradford „Grote vier" vullen oin beurten VPRO-zendtijd op derde radionet ~j Commentaar Weigering PANTER® llit de Haagse hof geplukt Jesje en Josje Senmoet WOENSDAG 13 OKTOBER 1965 ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN ITWERGOLVEN-ETHERGOIVEN-ETHERGOLVEN-ETHERGOIVEN- Er was al 'n programma radio- en tv-redactie) 1|a HILVERSUM Volgens zojuist 'ent afgekomen ministeriële beschik- king zullen de „grote vier (om- roepen) de op vrijdagmiddag tus- Onze hoofdredacteur Dr. 1E. ,D'er^'' heeft gisteravond op uitnodiging VARA-televisie in een gesprek met Hemen Wigbold toegelicht.waarom ÏÏTwïdde advertentie, inhoudende oproep aan de burgert) om op te Sen tegen een onguiutig beslui;t JP je goedkeuringswet inzake het a.s. Sfuncliik van prinses Beatrix en de heer Claus von Amsberg, heeft gewei- arrd (Vier van de zes bladen welke de Advertentie vun het comité kregen aangeboden, namen haar niet °<"U- Dr Diemer somd nog eens deb - rwaren op, welke directie en h°p/dre- Sere^!&S^dh^ndè^e bedoeling van de actie ol\^f te v}0ei_ meen, het generaliseren en het te wei «in rekening houden met de mogelij i heid dat een geestesgesteldheid kam veranderen en li vrij XfrntgdlZ ITJdrukZ dgat het weigeren van een waarvoor plaatsruimte m de krant vjordt gekocht met uitsluit, dat een actie als deze toch binnen de nieuws- sfeer in de redactionele kolommen Kt vermeld, zoals ook by ons ge- ^Herman Wigbold trachtte dr. Die mer vergeefs klem te zetten met de vraag of directie en hoofdredactie dan wil staan achter aduertentves dte tc veel beloven: bijvoorbeeld snelle ver magering of een nóg wittere was. Aan dttgrapje ging dr. Diemer voor by. La- konick merkte hij op dat het heus wet *o'n uitzondering is, een advertentie waar de leiding van de krant Princi pieel niet mee kan instemmen, te wei- SeNog een ander foefje gebruikte Her man Wigbold om onze hoofdredacteur uit zijn tent te lokken, door hem on- i verhoeds zijn mening te vragen over een advertentie in een Zeeuws bUid (welke de kijkers werd getoond) waarin een huis te huur werd aange boden „alleen voor reflectanten van christelijke beginselen). Js dat niet in strijd met de goede zeden? „De be doelingen van de adverteerders zullen wel zuiverder zijn geweest dan in het stellen van de advertentie tot uitdruk king komt", antwoordde dr. Diemer lachend en zijn ondervrager gaf zich op dat punt gewonnen. Lofwaardig Het trof wel goed, dat de VPRO zijn nieuwe politieke rubriek begon met aan te tonen wat het parlement nu eigenlijk is, juist op een dag nu de Kamerdebatten over de begroting op de buis kwamen. Dat gaf nog wat il lustratie toe. Men heeft geprobeerd de rubriek veel afwisseling te geven: niettemin werd zij te lang om de aan dacht te blijven boeien en datzelfde geldt in hogere mate voor de tweede nieuwe rubriek „Wat bezielt u?" Zoals wij al vreesden wordt daarin te veel en te weinig verrassend gepraat. De uit gebreide informatie ouer een psycho logische test bij sollicitaties vond ma gere compensatie in het opgeschroefde stukje toneelspel dat eraan vooraf ging. Besnoeiing van de conversatie en meer actie zal het programma, dat op zichzelf niet on-interessant is, veel goed doen. Stukken boeiender was de ook al weer eerste aflevering van een eigen reportagerubriek, waarmee de VPRO aan het einde van de avond tevoor schijn kwam en waarin Leo Kool een drietal natuurgenezers aan het woord liet: zo'n onderwerp wil er altijd wel in, al hield men zich tenslotte toch niet aan de verzekering „geen verder com mentaar te zullen geven": de aard- straalkastjes werden nog eens te kijk gezet. Bepaald teleurstellend was het ca- baretje „Kwartetten". De aardigheid ervan bleef steken in de opzet, de ge zongen liedjes waren in feite de moei te niet waard. Het mangelde aan gees tigheid, al was er heel veel werk ge maakt van de presentatie. Met de gehele uitzending deed de VPRO een lofwaardige poging om het oude progr ammavatroon nog eens te doorbreken, misschien dat de gebreken van het beain door wat meer routine straks worden weggewerkt. Max van Gijn zei goedendag Max van Gijn, de Amsterdamse jour nalist die vier jaar voor de VARA 's mor gens om half acht het „Nieuws van de voorpagina" commentarieerde, heeft van. ochtend van deze taak afscheid jjenomen. Daarom sierde hij zijn korte uitzending wat op met liedjes-over-kranten van het voormalige journalistencabaret en hield een klein toespraakje om „voorgoed goe dendag" te zeggen Hij gaat nu over naai de VARA om daar de chef van de repor tage-afdeling te worden. sen 1 en 4 uur aan de VPRO toe gekende zendtijd via het derde radionet gaan vullen en wel om beurten in alfabetische volgorde, zodat vrijdag a.s. de AVRO de gehele dag aan het woord (of liever gezegd aan de platen- draaierij) blijft. Naar u weet hangt dit samen met de weigering van de VPRO om in de aankondiging van de pro gramma's op Hilversum III te ver melden, welke omroeporganisaties de diverse uitzendingen hebben voorbereid. De VPRO wenst uit sluitend een „gezamenlijk pro gramma" van de NRU. Na de weigering van de VPRO heeft minister Vrolijk per brief de andere omroeporganisaties verzocht, nog eens met de kleine omroep te gaan praten: hij zag liever de werkelijke gezamen lijkheid optreden in dit voorlopige pro gramma. Een nadere bespreking bin nen het NRU-bestuur, waarin de VPRO mede is vertegenwoordigd, le verde echter niets op: het eens ingeno men standpunt werd aan beide ziiden gehandhaafd en dus bleef de VPRO bii zijn weigering. Enkele dagen geleden heeft de Ra- dioraad beide partijen nog eens „ge hoord". Daartoe waren afgevaardigden van de „grote vier" gezamenlijk, en een delegatie van de VPRO apart uit genodigd. De heren ontmoetten elkaar bij verrassing, toen eerstgenoemden de kamer waarin het gesprek was ge voerd verlieten en de VPRO-afgevaar- digden buiten zagen wachten op hun beurt. Intussen had de Radioraad zijn in stemming betuigd met het programma schema voor Hilversum III, dat de om roepen bij de minister hadden inge diend en dat deze doorzond naar de Radioraad om advies: de gebruikelijke procedure. Informatie bij de VPRO leerde ons, dat de Radioraad in het geheel niet in discussie is getreden met de delegatie van de kleine omroep: men heeft al leen toelichting op de afwijzing van zendtijd gevraagd en de redenen daar toe aangehoord. Hoewel de VPRO zich in een be stuursvergadering nog eens had bera den op het eerder genomen besluit, niet mee te doen althans tot en met 31 december, bleven ook hier de inzich ten ongewijzigd. Thans zegt de VPRO: „Wij weten, dat door het besluit van de minister om de voor ons gereser veerde zendtijd nu aan de andere om roepen beurtelings te geven, een ev. weg terug voor ons nu is afgesloten en daar hebben wij vrede mee. We weten nog niet, wat we na 31 december gaan doen, we zullen eerst moeten zien wat er dan voor mogelijkheden zijn!" HET BEWIJS Het bewijs, dat de VPRO zich inder daad niet „te hoog achtte" om mee te doen met een licht platenprogramma, wordt geleverd door het feit, dat de kleine omroep wel degelijk een eigen bijdrage aan de programma's heeft voorbereid. Men kan dat zien in omroep-pro- grammabladen welke heel vroeg ter perse gaan (enkele weken vóór ver- schijningstijd!), zoals bijvoorbeeld de NCRV-Omroepgids. Hierin staat het VPRO-programma voor vrijdag 15 ok tober vrolijk afgedrukt, met musical muziek, Franse chansons, plaatjes van Charlie Bird en muziek van en der als „vakantieherinneringen". Het is dus werkelijk zo, dat de VPRO viel over de vorm van de aan kondigingen, waarin opnieuw de orga nisaties worden genoemd en dat dus geen „nationaal karakter" zou kunnen Een poosje geleden sta ik op een eivolle tram. Zegt er iemand vlak achter me: de Panter Domino Panatella is het lek kerste, lichtste en elegantste sigaartje, dat ik ken. En toen trap ik per ongeluk op z'n tenen; ik heb 'r nog spijt van,, want hij Md gelijk". Panter maakt er trouwens twaalf: •3 smaken *8 modellen *12 prijzen. Daarom noemt men Panter: dè makers van kleine sigaren. 19.35 Muziek van het Lege. des Heils (gr.); 19.50 Wereldpanorama; 20.00 Omroeporkest en groot omroepkoor; 21.30 6000 jaar geschiedenis, lezing; 21.45 Licht isemble: 22.00 Sportprogramma: 22.10 Gram- ofoonmuziek of mededelingen: 22.15 Avond- •erdenking; 2230 Nieuws; 22.40 Klassieke imermuziek (gr.); 22.50 Rondom het kind: pedagogische etherleergang; 23.20 Oude mu- >pn.): 23.55-24.00 Nieuws. ersum II 298 m. VARA: 18.00 Nieuws: 18.20 Uitzending wacht... ceesT C6ZE HELAAEKJ OP/ J. Verbrugh. Alger 21.00 Socialistisch ci Lichte orkestmuziek is Lente geworden isorkest en solisten: •en: 10.10 Stereo: Licht 19.30 Artistieke staal- 20.05 Trammelant in amusementsprogramma en zangsoiiste: 21.45 Het - Waakt op Proletaren, 1 cultuur: 22.15 Ik loop door het land. licht rogramma; 22.30 Nieuws: 22.40 Aktualitei- grammofoonmuziek; Minister Suurhoff opent expositie in VARA-studio Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM Ter gelegenheid van haar a.s. 40-jarig jubileum heeft de VARA in eigen huis een expositie ingericht van heel oude radio-zendappa ratuur en -ontvangtoestellen. Minister Suurhoff zal deze tentoonstelling vrij dagavond a.s. om 8 uur openen met een korte toespraak. Bij dit evenement valt de nadruk op zendinstallaties-uit-de-oude-doos, vandaar ook dat niet de minister van cultuur, maar die van waterstaat is uitgenodigd de openstelling te verrich ten. In haar ruime nieuwe gebouw be schikt de VARA over goede lichte ten toonstellingsruimte en al zijn het dan nu geen ranke schilderijen maar o.m. heel zware ouderwetse radiokasten plus enorme luidsprekerhoorns die er een plaatsje vonden, toch zal men er goed langs kunnen wandelen. Bezoekers van de studio worden uit genodigd eens een kijkje te komen Oostenrijkers boos op de tv-omroep (Van onze radio- en tv-redactie) WENEN De Oostenrijkse kijkers némen het niet: zij sturen brief op brief naar de omroep in Wenen om zich te beklagen over de wijze, waar op sinds enige tijd wordt geëxperi menteerd met een tweede televisie programma. De kranten zijn er al evenmin over te spreken; zij hebben al een naam voor dit programma uitgevonden, de vuilnisbak. Niet zo origineel, maar wel veelzeggend. Ongelijk hebben zij overigens niet, want het tweede programma bestaat tot nu toe uit het hervertonen van allerlei oude films, documentaires en shows, en hoewel er aan het begin van iedere uitzending wordt meegedeeld dat het alleen maar een technische proefneming betreft, murmureert de bevolking toch. Er is nu nog eens een persconferen tie gehouden, waarin werd verteld dat de proef nog een tijdlang op deze basis wordt voortgezet, maar dat het op den duur toch „een echt program ma" gaat worden. Vooral wordt dan gelet op scherpe coördinatie, opdat de kijkers steeds iets van hun gading kunnen vinden. Een prachtig voorne- kort; 19.01 Voor de kleuters: 19.05 Franse les. AVRO: 19.35 Dlck Dyke show, TV-filxn. NTS: 20.00 Jour- en weeroverzicht. AVRO: 20.20 The iderbirds. TV-film; 21.10 Televizier: 66. Regiona- tualiteiten: 21.50 AVRO-di KRO: 20.01 Onze i 20.25 Chabichou. TV-éé Tekens van een strijd, documentaire Israël; 22.00 Epiloog. NTS: 22.10-22.15 Jour- Nederlands progr. kan. 2 woord, quiz- Igaetic/' 10.00 Gevarieerd i het land. lezing: 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw: 12.30 Nieuws: 12.40 Dez week. praatje; 13.15 Klassieke muziek (gr.). 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Lichte grammofoonmuziek; 14.30 Zangrecital; 15.00 Uit de Bijbel, lezing: 15.30 Gewijde muziek: 18.00 Stereo: Klassieke muziek (opn.); 17.00 Five o'clock, cabaret; 17.10 Licht orkest: ziek; 18.40 Halte: programma foonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws; 8.10 Lichte grammofoonmuziek; (8.25 De groenteman): 8.45 Morgenwijding; 0.55 Klassiek pianospel (gr.); 9.00 Operamu ziek (gr.); 9.40 Tophits van toen voor men sen van nu (gr.); 10.00 Voor de kleuters: 10.10 Arbeidsvitaminen; (11.00 Nieuws); 12.00 Promenade-orkest (opn.)populalr-klassieke "luziek; 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en uinbouw; 12.30 Dansorkest en zangsolisten; 3.00 Nieuws: 13.00 Nieuws; 13.10 Radiojour- zaken, praatje voor de vrouw: 14.10 Vijftien jaar Nederlands Centrum voor Varenden te Antwerpen: feestelijk muziekprogramma, (herh.): 15.20 I. Omroepkamerkoor: klassieke Hoorn en piano: moderne en muziek; 16.00 Nieuws: 16.02 Log- 9.00 Niei rleerd muziekprogramma: 10.00 Nieuws: 10.02 Opgeruimd: lichte grammofoonmuziek en tips voor de vrouw: 11.00 Nieuws; 16.02 Volksliedjes en -dansen (gr.); 11.30 Metro- pole-ork.: amusementsmuziek: 12.00 Nieuws; 12.02 Top Talent tijd: tophits; 12.30 Aktuali- teiten; 12.35 Lichte orkestmuziek en zangso listen (opn.): 13.00 Nieuws; 13.02 Pop-Music (gr.); 13.30 Lichte grammofoonmuziek; 14.00 Nieuws; 14.02 Langs de weg; lichte grammo foonmuziek en tips voor de weggebruikers 15.00 Nieuws; 15.02 Operetteklanken (gr.); 16.00 Nieuws: 16.02 Cabaretliedjes landse artiesten (gr.); 16.30 Eén i Neder- en acht ïuziekprogramma; 17.00 Nieuws: 17.02 Draaiorgelmuziek en accordeon- doen om deze waarheid voorbij te daklijsten, het wit was wat vaal zo gaan. Toen stond de auto stil. Een de herfst. Twee grote met dekzeil enorme kerk rees voor me op. Een «-••«*- ctnni1*n or wa91 verklarende stem ze: „Een kruisbasi liek." Bereid tot bewondering zag ik op naar het loodgrijze gebouw. Lette 181 USB op de kiezelsteentjes als plaveisel. We moesten terug. voorstelling maken, ik heb eens op liepen het pad naar het grote plein. In alle toonaarden was het mij be zongen. Hoe mooi het was, hoe roman tisch, hoe wit. hoe stil, hoe zuiver, hoe verdroomd. En natuurlijk geloof de ik het. Thorn, het witte stadje aan de Maas. Bovendien ging ik twee dom- ïgen doen. Ten eerste Ui Rhodos een wit dorpje in de blauw grijze bergen zien ligge:.. taart waar een niet te stuiten bakker strak. Maar ik steeds nieuwe torentjes, walletjes, bol letjes en piekjes opgespoten had. Een onwerkelijk woonoord, temeer daar we er in het siëstauur doorreden en er geen mens te zien was. Zo zou ergens in ons vlakke land een stadje liggen, in wit en blank aan het bruisende blauwe water be woond door devote lieden, die medite rend langs de stille gevels gingen. De tweede domme daad was de kans te eeil uvcivvciuiectmc owu grijpen er heen te gaan We zoefden h d ik het monster gezien, een dorp binnen: bakstenen huizen, een patatesetende pluk bromfietshan- erlegde wagens stonden er, waarin duidelijk een draaimolen verpakt was Die zouden straks wel verdwe- zijn. Maar het monster bleef. We Ik keerde i Ti. nu moedig zijn! liggen. Een suiker- Daar waren de witte gevels, statig en Het monster was nog verschrikkelij- bevangen door ker dan ik op het eerste ogenblik gedacht had. Met rode plakkaten be hangen brulde het me toe: „Tien pro cent korting!" Gele plastic emmers, groene dekens, rode ballen, gigantische pakken was middel duwden tegen de ramen van de supermarkt naast de kerk, op de hoek van het plein. De Maas was een dorp verder. Grauw en overhangen met benzinedampen. Duizend illusies armer naar Den Haag terug. Met vreugde de groene torens van het Vredespaleis begroet. Monster in Thorn overweldigende schrik. Rechts Haastig was ik er langs geslopen. ..iaar ik voelde zijn felle ogen in mijn rug prikken. Ik hoorde zijn gillende - - zei: „Let eens op de Kiezels, ze zijn in carrés gelegd." Gehoorzaam keek ik, regis- mijn ogen dicht te treerde de witte gebouwen, de hoge gauw?" zei ik pope- Toen Josje de volgende middag uit schpol thuis kwam, zei z'n moeder tegen „Jos. of je vanmiddag na vieren even op het politiebureau wilt komen." „O, om mijn fiets terug te halen, ze ker!" riep Josje uit. „Ik denkt het, ja," knikte zijn moeder. .Hoewel de agent die het kwam meede len er niet bijgezegd heeft Na schooltijd haastte Josje zich naar het politiebureau. Hij was wel een tikje zenuwachtig. Want hij dacht wel dat het over zijn fiets zou gaan. maar helemaal zeker was hij daar natuurlijk niet van Hij werd bij hoofdagent Sevenbrink gebracht, die hem vriendelijk, maar toch ook een beetje streng, aankeek. „Zo, ben jij nu Josje Joppers, die ons al die last heeft bezorgd," sprak de poli tieman. „Je hebt geboft, jongen, dat we Je fiets weer zo spoedig terug hebben. Dat danken we aan je vrinden Barend en Berend. Maar het was ook best moge lijk geweest, dat we jouw karretje nooit meer te zien hadden gekregen. Je mag dadelijk met me mee, je fiets aanwijzen en dan kun je hem weer mee naar nr' nemen. Maar denk erom dat je hem voi taan op slot zet en dat we je niet o\ een paar weken weer hier op het bureau krijgen!" mee, die hem naar een bergplaats bracht waar nog meer fietsen stonden. Josje wees zijn eigen fiets onmiddellijk aan en Sevenbrink knikte. hij blij dat hij hem terug had. Het was zo'n lekker, soepel lopend kar retje. Nee, kijk eens, en wie gingen daar in de verte met een handkar? Barend en Berend! Josje sp bel rinkelend op I Belglc: Nederlands progr. kan. 14.05-15.10 Schoollelevis- levisie. 17.00-18.00 Jcugdte- VANAVOND TE ZIEN Nederland 1 AVRO 8.20 uur tweede aflevering van het marionettenspel „The Thunder- birds", een toekomstverhaal. 9.50 uur Ballroom-danstest. 10.30 uur (NTS) samenvatting Kamerdebatten. Nederland 2 KRO 8.01 uur nieuws uit Parijs. 8.25 uur Chabichou, een eenakter (Duits) van Hénri Duvernois, waarin een scholier het beroep van zijn vader die in kaas handelt, verdedigt. 9.05 uur documentaire over Israël (Frans). VANAVOND TE HOREN Hilversum I NCRV 8.00 uur concert door het Omroeporkest, het Groot Omroepkoor en de tenor Hans Ulrich Mielsch; moderne werken. 9.30 uur meer over Tropisch Afrika. 10.50 uur begin van de derde cursus Pedagogische Etherleergang. 11.20 uur werken van 16e-eeuwse kapelmeesters op de plaat. Hilversum II VARA 8.05 uur alweer Trammelant in Loeren a/d Hor. met veel muziek. 9.15 uur optreden van het Theaterorkest van Benny Behr. 9.45 uur derde documentaire over 100 jaar socialisme. 10.15 uur liedjes en belevenissen van Dorus en 10.50 uur composities van Bach in Nederlandse uitvoering. Beneden werd weer zachtjes op de deur ge bonsd, maar nu waren het de buren, die kwamen vragen hoe het afgelopen was. Later, weer in bed, 'i Chris: ,Nu hebben we de vuurproef doorstaan. Ik wist niet, kind, dat je zo flink was; met jou durf ik alles aan!" „Als ze jou toch meegenomen hadden!" Ze huiverde en hij trok haar dicht tegen zich aan. „Je weet niet wat voor angsten ik uitgestaan heb. Het is verschrikkelijk om niets te kunnen doen, terwijl die kerels in je huis rondscharrelen en je niet weet wat daarbuiten in de tuin gebeurt, wat ze met jou uitvoeren!" Ze begon zachtjes te huilen en hij liet haar. Hij zat 2elf boordevol gevoelens van dankbaarheid. We zijn wonderlijk bewaard geworden, dacht hij. Hij wilde het als een vingerwijzing beschou wen, dat zijn werk goed en gezegend was. In het zomerhuisje sliepen de Joden, onbewust van het gevaar, waaraan ze ontsnapt waren. In het kippenhok kraaiden de opgeschrikte hanen. De eenzame vliegers waren op weg naar huis. Christina zei tussen haar snikken door: „Zul je nu nooit meer lachen om mijn gloeiende egelpennen?" „Nee", antwoordde hij innig. „Wie weet van hoeveel nut ze ons nog kunnen zijn!" „En nu is het uit", zei Christina een week later. „Je blijft de hele avond op de divan liggen en als iemand het waagt door dit beesteweer van het hoofdkwartier hierheen te komen met weet ik wat voor een onmogelijke boodschap of klacht, DOOR H. H. VAN7 NIJNATTEN— DOFFEGNIES Ze stond voor de divan en keek neer op zijn moe en ongeschoren gezicht, dat er mager en oud uitzag nu hij de ogen gesloten hield. De hele week had hij gesjouwd en gedraafd als een karrepaard om de planken keten en het zomerhuisje, zo onopvallend mogelijk afgebroken, naar het bos vervoerd en weer opgezet te krijgen. Bovendien waren er nog talrijke andere dingen te regelen geweest met het hoofdkwartier, waar de Huismannen telkens onenigheid hadden met de onderduikers. Deze waren opstandig en brutaal tegen Huisman, die hun de wet wilde voorschrij ven met geen ander overwicht dan zijn drift om hen te dwingen naar zijn inzichten. En daar was ook nog Bonsma, die weliswaar van een bezielen de kracht was en een elk opzweepte tot ongeloof lijke werkprestatie, maar tegelijk met zijn malle plannen en tegenstrijdige bevelen iedereen dol maakte en in het harnas joeg. Christina nam zijn hand, die slap naast hem lag, en zei vol medelijden en verontwaardiging: „Kijk nou toch eens hoe die handen van jou er uitzien! Vol wonden en bladen! Natuurlijk heb jij weer het hardst van allemaal meegedaan, terwijl de rest liep te lummelen!" Nu gingen zijn ogen wijd open en hij trachtte zich in protest op te richten wat moeilijk ging met zijn geradbraakte spieren. „Dat mag je niet zeggen, kind, iedereen heeft even hard meegeholpen. Ik het alleen maar de meeste ervaring in zulk soort dingen. En morgen ben ik immers weer helemaal fit. Het ergste is nu geleden, de Joden zitten in het bos!" „Ja, en Bonsma heeft alweer weet ik hoeveel nieuwe op het oog; het wordt een heel dorp op die manier". Ze draaide zich om naar de theetafel om hem een kop thee in te schenken. Ze wilde niet, dat hij de bezorgdheid om hem in haar ogen las en ook niet, dat hij haar eigen moeheid zag, want, oh, ze was moe, ze zou het liefst zo neervallen en slapen. Ze moest er iets op zien te vinden om onnodig heen en weer gefiets en gedraaf te vermijden als ze dit leven vol wilde houden. Toen ze met da thee bij de divan kwam, lag hij naar haar te kij ken met in zijn ogen alweer iets van de oude vriendelijke spot. Het was ook te vinden om zijn mond, die het pijnlijk strakke verloor; in de ene op getrokken mondhoek lag een glimlach op de loer. „Denk je nog altijd, dat ik de touwtjes uit handen gegeven heb, Christina?" „Nee," antwoordde ze volmondig, „dat geloof ik niet, geestelijk zul je de touwtjes wel nooit laten schieten, maar lichamelijk, Chris, zou het niet zo kwaad zijn als je ze liet vieren. Je vergeet altijd, dat je geen jonge kerel meer bent." (Wordt vervolgd)

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 11