Mt Lonen zijn sinds 1947 ruim 3 keer gestegen Soekarno ziet zijn droom vervlogen KAAS Hé, hebben jullie al gas? Koningin sprak Staten van Suriname toe Gennimatas met pensioen OM KAAS Ja,dezeCalmix electrolische haard maakt zelf het ideale warmte-gas! IVIIX Uitslagen korfbalbond Ueiden verrasten niet Tegen schietende oom jaar meer geëist NIEUWE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 OKTOBER 1965 Lenie Lens geen leidster meer DEN HAAG. Lenie Lens. die eind vorig jaar Annie Fieseler als leidster van de Ned. dames-keurturnsters opvolg de, zal deze funktie in verband met hui selijke omstandigheden niet meer kun nen vervullen. Het sectiebestuur keur- turnen van het KNGV heeft mevrouw P. Krauwel uit Katwijk aan Zee, die tot nu toe onder meer leiding gaf aan de regionale trainingsgroep in Haarlem en verder de keurturnsters van de Amster damse turnbond onder haar hoede had, als opvolgster aangewezen. Engels schaakteam tegen Nederland LONDEN Het Engelse schaakteam, dat op 16 en 17 oktober in Londen tegen het Ned. schaakteam zal spelen, is als volgt samengesteld: dr. J. Penrose, C. Kottnauer, P. N. Lee, N. Littlewood, P. H. Clarke. M. J. Franklin, O. M. Hindle, M. J. Haygarth, H. R. Hertston en M. J. Basman. De Engelse kampioene, mevr. E. Prit- chard, zal tegen de Ned. mevr. Vreeken uitkomen. TURNEN In de Ned. dames-turn- ploeg, die zaterdag in Ath tegen België en Luxemburg uitkomt, is Willy Gielen wegens ziekte vervangen door Nel van Bekkum (Heracles). IN de periode van 1947 tot 1964 ste gen de verdiende lonen tot het indexcijfer 318 en de regelingslonen tot het indexcijfer 265. Als wij uit gaan van het indexcijfer 100 voor 1947, dan betekent dit dat de ver diende lonen na de oorlog ruim 3 x zo groot zijn geworden. Deze gege vens zijn te vinden in het pas ver schenen maandschrift van september van het Centraal Bureau voor de Statistiek over de autonome loonbe- weging in Nederland sedert 1947. Deze cijfers lopen tot en met oktober 1964. Gaan wij uit van een loonsverho ging van gemiddeld 7% in het begin van 1965, dan komen wij thans globaal aan een stijging sedert 1947 van ruwweg 3%%. Dat geldt dan voor de verdiende lonen. Wat is echter het verschil tussen verdiende en regelingslonen? Verdiend loon is het bruto loon inclu sief premies e.d. Hierin zitten dus over- Iecler op Java houdt adem in Door Frank de Jong AIS P-correspondent) DJAKARTA Ieder houdt op Java de adem in en vreest een tweede Vietnam, terwijl van eenzame hoogte de 64-jarige leider Soekarno vertwij felde pogingen doet links en rechts die elkaar steeds feller naar het le ven staan, uit elkaar te houden. President Soekarno, die in een enkele „bloednacht" zijn droom van innige samenwerking tussen links en recnts in de 'öpboüw van de natie (geografisch even groot als Europa) vervlogen zag, probeert het leger én de rechtse groeperingen ervan te weerhouden de lont in het kruitvat te werpen. Maar de mohammedanen die menen zich nu lang genoeg in de hoek te hebben laten drukken door de sluwe tactiek van de PKI hebben reeds een monsterverbond met de katholieke partij en andere rechtse groeperingen gesloten. Zij zijn vast besloten net zo lang druk op de pre sident te blijven uitoefenen tot hij hun eis tot liquidatie van de commu- j nistische partij inwilligt. Dc prijzen van voedsel vliegen om hoog. de dollarprijs is van tienduizend tot zestienduizend roepiah gestegen, dc I rijstprijs van 900 tot 1200 roepiah per liter. De Nederlandse ambassadeur liet on- I der 75 gezinshoofden of alleenstaanden 1 van de Nederlandse kolonie een stencil verspreiden, waarin hij hen verdeelde in zes groepen, elk onder eigen contact persoon, voor het geval rechtstreeks contact met de ambassade onmogelijk Op het platte dak van het KLM-kan- toor trof men na het horen van een doffe klap het lijk aan van een com munist die van de derde verdieping van Hotel Indonesia uit het raam was ge sprongen. Militaire vrachtauto's rijden door de stad, waarop communisten, wier handen in de nel: zijn gebonden, op de hurken en daar achter soldaten met de bajonet op. Het kantoor van de communistische studenten wordt streng bewaakt. Men trof er een „logboek" aan waarin de bewegingen van de overbuurman, de minister van politie, van minuut tot mi nuut werden vermeld. Communisten hebben vlug de hamer en sikkel-tekens van hun kantoren ver wijderd, tevergeefs. Tientallen commu nisten zijn gevangen in de kelders van het 18 verdiepingen hoge warenhuis Sarinah, dat nog in aanbouw is. Opstandelingen die gevat worden, zullen als deserteurs worden doodge schoten. Minister Njoto werd in luite nantsuniform gegrepen in de nabijheid van een met bloed bevlekt doorschoten overhemd. Vakantiegeld en gratificaties niet meegerekend (Van onze economische medewerker) werk. tariefwerk e.d., verschuivingen in de personeelsstructuur (o.a. door tech nische veranderingen), toepassing van ondernemingsgewijze differentiatie en betaling van zwart loon Het indexcijfer van de regelingslonen is lager, omdat het alleen betrekking heeft op de basistijd lonen, vermeld in de loonschalen van de collectieve loonregelingen, plus toesla gen en uitkeringen die een onvoorwaar delijk karakter dragen. Zowel bü het regelingsloon als het verdiende loon zijn de vakantietoeslag en de gratificatie buiten beschouwing gelaten. In tal van gevallen z(jn die pas in de loop der jaren gegeven, zodat de feitelijke loonstijging sterker is geweest dan de indexcijfers aangeven. Fasen Het Centraal Bureau voor de Statis tiek verdeelt de loongroei in drie fasen: Van 1945 tot 1954: de periode waarin de loonsverhogingen worden afgestemd op de ontwikkeling van de kosten van levensonderhoud; er was toen ook een sterke coördinatie tussen de loonsver hogingen per bedrijfstak. Van oktober 1947 tot en met oktober 1954 steeg het verdiende loon met 54% en het rege lingsloon met 47%. Van 1954 tot 1959: de periode waarin men er naar streeft de loonontwikkeling gelijke tred te laten houden met de alge mene welvaartsontwikkeling; per be drijfstak wordt een zekere differentiatie in de loonsverhoging toegestaan hoewel deze bij het afsluiten der contracten nog nauwelijks in de praktijk wordt ge bracht. Van oktober 1954 tot en met ok tober 1959 steeg het verdiende loon met 30% en het regelingsloon met 24%. Van 1959 tot heden: de periode waarin er grotere invloed van het bedrijfsleven op de loonontwikkeling bestaat. Van ok tober 1959 tot en met oktober 1964 steeg het verdiende loon met 58% en het re gelingsloon met bijna 46%. Als wij deze stijgingspercentages per periode vergelijken met hetgeen wij in het begin vertelden nl. dat het verdien de loon sedert 1947 ruim drie keer zo groot was geworden, moeten wij er re kening mee houden dat de stijging van 30% van 1954 tot 1959 komt boven op het reeds met 54% gestegen loon. En zo Tot zo ver het overzicht van de naoor logse loonstijging van manlijke arbei ders in de nijverheid, waarbij wij er aan moeten denken dat van geval tot geval (bedrijfstak en onderneming) afwijkin gen konden ontstaan. Letten van moord op 15.000 mensen verdacht RIGA In de Letlandse hoofdstad Riga is gisteren een proces begonnen te- gen zes Letten, die er van worden be- schuldigd verantwoordelijk te zijn voor de dood van 15.000 mensen, onder wie vele kinderen, in de tweede wereldoor log. Drie verdachten, die in West-Duits- land, de V.S. en Canada vertoeven, staan bij verstek terecht. Een van de beklaag- is door Polen aan Letland uitgele- PERSONALIA Benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. A. A. Koopal, oud directeur van de Utrechtse GG en GD. De burgemeesters D. de Zee (Het Bildt), D. de Loor (Delft) en J. H. Mar tin Os (Hoensbroek) gaan 1 nov. met pen- Uniek voorbeeld voor de ivereld PARAMARIBO De Koningin heeft gisteren een rede gehouden in een plechtige zitting van de Staten van Suriname. .Met uio afkomst uit vier wereld delen en uit een nog veel groter aan tal verschillende culturen, met uw verscheidenheid in levensbeschouwing en uw uiteenlopende opvattingen, met dit bonte beeld, dat uw land biedt, kan het beter dan enig ander land ter wereld, metterdaad tonen, wat eenheid in verscheidenheid ver mag", zei de Koningin. Daarbij is de wereld een uniek voorbeeld gege ven van onschatbare waarde. De koninklijke band is door de deel genoten wederkerig blijkbaar sterk ge noeg bevonden voor een doeltreffend samengaan op menig gebied. Dit heeft Mutaties Griekse leger - aanleiding crisis - ATHENE Dc nieuwe Griekse re gering heeft een aantal ingrijpende veranderingen aangebracht in de le- legerlciding door zeven van de elf hoogste officieren over te plaatsen of met pensioen te sturen. Het werd ge daan met goedkeuring van koning Konstantijn door de opperste nationale defensieraad op een conferentie die werd voorgezeten door premier Ste- phanopoulos. Onder degenen die met pensioen ge stuurd worden is generaal John Genni matas. die een rol speelde in het geschil in juli tussen koning Konstantijn en ex- premier George Papandreoe. Door dit ge schil brak de politieke crisis uit, die ze ventig dagen duurde. In zijn plaats is benoemd generaal Spandidakis, comman dant van het eerste legerkorps. Op dc niet beveiligde spoorweg overgang Oostkade in Waarland is gister middag de 9-jarige Dirk Zuttruiter door de trein Alkmaar—Schagen gegrepen. was op slag dood. Da's hele andere kaas Da's een sneetje Da's een boterham met een plak jonge plus een plak oude kaas Utrechts comité vraagt singels niet te dempen UTRECHT, In een telegram aan de Koningin heeft het Utrechtse comité bin nenstad en singels gevraagd het goed keuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht betreffende het Utrechtfeè raadsbesluit tot demping van een deel van de Catharijnesingel in de Domstad te schorsen en vervolgens te vernietigen. Het comité, dat al een jarenlange strijd voert tegen de voor realisering van het saneringsplan Hoog Catharijne noodza kelijke demping, acht dit voornemen in strijd met de wet en met het algemeen belang. Onherstelbare schade wordt toe gebracht, zo meent het comité, dat in zijn telegram een gemotiveerd verzoek schrift aankondigt en vraagt dit verzoek bij de Raad van State te mogen toelich- In Koordzeehanaalgebied Onrust overbodig over industrie DEN HAAG Er bestaan geen plan nen tot vestiging van een tweede com plex van de petro-chemische industrie in het Noordzeekanaalgebied. Dit is het ant woord op schriftelijke vragen van de Tweede Kamer-leden Slotemaker de Bruine en Bruggeman (pac. soc.) over de verontrusting van de bevolking in dat gebied over luchtverontreiniging als ge volg van een dergelijke industrie. De vra gen waren gesteld aan de ministers Suurboff, Smallenbroek, Bogaers en aan de staatssecretarissen Bakker, Bartels De Meijer. Overleg met EEG PnJ ijs aardgas Dronken Duitser reed rond in.... arrestantenwagen ROTTERDAM Een Rotterdamse politieagent deed gisternacht een merk waardige ontdekking. De bestelwagen waarmee de 30-jarige Duitse zeeman J. E. V. uit Kiel mee aan het rondrijden was geweest in de buurt van Katen- drccht, bleek namelijl een arrestanten wagen van de Rotterdamse politie te zijn. De man had na een slecht gevallen bor reltje de wagen van de parkeerplaat naast het hoofdbureau van politie weg genomen, niet wetende wèt voor auto hij meenam voor België BRUSSEL De prijs, die België moet betalen voor het Nederlandse aardgas, zal door Nederlandse en Bel gische deskundigen met vertegenwoor. digers van de uitvoerende commissie van de EEG worden besproken. Enkele Belgische kranten schrijven naar aan leiding van het gesprek, dat de vorige week over de aardgasleveringen tus sen de ministers van economische zaken van beide landen, Spinoy en Den Uyl, in Den Haag is gehouden, dat dit overleg moet leiden tot een „aanvaardbare prijs". Jacques Jutte ontvangen dooi' minister DEN HAAG De beeldhouwer Jac ques Jutte is gisteren opnieuw door mi nister Vrolijk ontvangen. Jacques Jutte, die bekendheid verkreeg doordat hij het opnam voor zijn Zuidslavische kunstbroe der Miletic. was in gezelschap van de oud-directeur van het Stedelijk Museum in Amsterdam, jhr. W. J. H. B. Sand- berg. Het onderhoud had, evenals dat op 15 september, een vertrouwelijk ka rakter. Na afloop verklaarde Jutte als „ombudsman" voor kunstenaars te zul len blijven optreden. WINSTDELING VERKAPTE LOONTOESLAG BREDA, De officier van justitie bij re rechtbank in Breda heeft 2.500.- boe te. waarvan ƒ2.000,voorwaardelijk ge- eist tegen de veertigjarige A. H.. direc teur van een Roosendaals garagebedrijf. Deze stond terecht, omdat hij in de pe riode 1 juli 1963 tot en met 30 juni 1964 aan vijftien arbeiders bijna ƒ8.000, meer had uitgekeerd dan volgens c.a was toegestaan. Bij dit bedrijf worden aan de arbeiders die 23 jaar zijn en één jaar in dienst zijn desgewenst obligaties van ƒ1.000, verstrekt. De arbeiders betalen dit be drag zelf, of kunnen het geld lenen bij een financieringsmaatschappij die gelieerd is met het garagebedrijf. Op die rentegevende obligaties krijgen de beiders elke maand een voorschot op de winstuitkering. De eindafrekening volg! dan nadat de winst is vastgesteld door de vergadering van aandeelhouders der n.v. De winstuitkering bedraagt 25 pro- Volgens de officier van justitie, mr. J. Kalthof, gaat het hier om een verkapte extra loonbetaling om de arbeiders aan het bedrijf te binden. De officier bracht een hele reeks juridische argumenten ter tafel om zijn stelling te bewijzen. Volgens de verdediger, mr. K. P. Schaap uit Rotterdam, is er niets foutiefs aan de hand. maar is er sprake van een werkelijke winstdeling, waarmee het be drijf zijn tijd vooruit is. Ook hij bracht een lange reeks van juridische argumen ten in het geding en wees op dc enthou siaste sfeer, waarmee in het bedrijf, juist door dit vormen van duurzaam bezit, wordt gewerkt. Op 25 oktober zal de rechtbank in deze principiële zaak uitspraak doen. Vrouw dood door kolendamp SAPPEMEER De 79-jarige alleen wonende mevrouw H. Bos uit Sappemeer is door kolendampvergiftiging leven gekomen. Buren bemerkten gis termiddag, dat in haar woning de gordijnen gesloten waren en de elek trische huisverlichting brandde. Dc po litie trof de oude vrouw dood in haar Ook voor Engelsen een ombudsman LONDEN - De Britse regering heeft vandaag bekendgemaakt dat Engeland een ombudsman zal krijgen. Deze functionaris zal een onderzoek instellen naar klachten van particulieren over de behandeling die zij van de overheid hebben ondervonden. wederkerig voldoening geschonken. Werden deze gevoelens niet verwelkt, dan. zou de lotsverbondenheid igeen zin hébben. Veel is en zal zijn te danken aam het inzicht van alle groeperingen dat staat kundige stabiliteit voorwaarde is voor gezonde groei. Al is de economische vooruitgang bevredigend, toch is nog niet het .peil bereikt, waarop de econo mische processen zichzelf in stand hou den en uitbreiden. Surinames eigen plaats wordt steeds meer ingezien en erkend, zoals b.v. door de band met de EEG en toenemende contacten in Ame- De opgang is ingezet, gij zijt op de goede weg, die omhoog gaat en tot on gekende vergezichten kan voeren voor hen, die ernstig streven. Het is u gege ven uw zelfstandigheid als delen van de Surinaamse samenleving te waarbor gen en toch de handen ineen te slaan, in het besef dat men elkaar nodig heeft. Hierin zal uw kracht liggen, volk van Suriname. In zijn welkomstwoord had de voor zitter herinnerd aan het feit dat Neder land een deel van zijn zelfstandigheid had prijsgegeven om rijk te vormen, dat overal in de wereld met respect en waar dering wordt tegemoet getreden. De Koningin heeft die ochtend de mi nisterraad voorgezeten en een besluit getekend, dat aan 197 gevangenen gra. tie verleende Hierna heeft de Koningin een bezoek gebracht aan de vakschool voor volwas. Prins Bernhard sloeg in die tijd dc eerste paal voor de nieuwe haven werken. Later ontving de Koningin ten Gou verneurshuize een deputatie van onder, officieren. Dit geschiedde op haar speciaal verzoek omdat er ook bezoek aan de officierssociëteit op het programma stond. Op het bordes van net gouverneurs, huis hebben de Koningin en de Prins v(jf 'kwartier lang een défilé van 20.000 schoolkinderen gadegeslagen. De treden van het bordes waren tengevolge de grote massa bloemen niet mee zien De kinderen hadden zich opgesteld in de vorim van de letters J. en B. Gisteren hebben de Koningin en Prins zich ingescheept voor een tweedaagse tocht naar Nickehie Coronie en Saramac- Mijnarbeiders in Spanje staken MADRID Tweeduizend arbeiders van de mijn „Llascaras" in Asturië zijn vorige week donderdag in staking ge gaan als protest tegen dwangmaatregelen jegens vijf collega's. Naar verluidt zijn er bij de openbare nutsbedrijven in Madrid ook korte stakingen geweest. Het personeel van het openbare stadsvervoer is het niet met de directie eens over een nieuwe arbeidsovereenkomst. De mensen van de telefoondienst in hoofdstad zijn er niet tevreden mee de verhoging vain hun loon afhankelijk is gesteld van een verhoging vai telefoontarieven. Academische examens Geslaagd: de Bruin en P H D Leupen en met lof de heer J G G Borst (Amsterdam); doctoraal klass. letteren dc heer W J Claassen (Am sterdam): docoraal economie: de heer C H van der Tak (Amsterdam): voor het kan didaatsexamen geneeskunde deel 2: de he ren W van Emde Boas Tj Eskes. K Hoetmer. C F G M Moors. A L Saeys, J J M Schroe- der. P J Spaander. R A C (Lai Vries (Am- M Baba (Zandvoort). P J Beu- R Dik (Blarieum) en dc Een haard die de goedkope brandstof petroleum met veilige zwakstroom in ideaal warmte-gas verandert (een vondst die zelfs experts verraste!). Die u zonder lucifer aansteekt. Die geen roet vormt. Die ook op een slecht trekkende schoorsteen ideaal brandt. Die een verrukkelijke straling én kamerwarmte-circu- latie geeft. Die een enorm gezellig open-haardvuur-effect heeft... Dat is de CALMIX. De enige olie-gashaard die petroleum electrisch in hoog-calorisch warmte-gas omzet en daarmee idealer, zuiniger en beter uw kamers verwarmt. De vooruitstrevende detaillist vertelt U er graag meer over. Hier is een modern kwaliteitsprodukt waar REESINK achter staat! Veiliger. 2 Apart werkende veilig- andere olicliaard. Een Calmix be- heidssystemen. Ingebouwde zwak- taalt zichzelf. stroomtransformator van 20 volt (ge- Makkelijker. Een minimum aan lijk aan drie zakbatterijtjes). Auto- zeer eenvoudig onderhoud, matische regeling. Geen roet, geen Mooier. Moderne strakke vormge- risico van schoorsteenbrand. Geen ving die zich leent voor nagenoeg lucifers nodig, de Calmix wordt clec- elk interieur. trisch ontstoken. Folders en dcalcrlijst worden u op Zuiniger. Volledige verbranding, aanvraag gratis toegezonden door Verbruik 15-20% minder dan iedere Reesink, Postbus 20, Zutphen. aardgas? ook dan CALMIX De Calmix is ook leverbaar voor aardgas. Dezelfde uniek-mooie lijn - dezelfde unieke zuinigheid en veilig heid. Bovendien zijn voor de Calmix 51 - aangeschaft na januari 1964 - inbouwsets beschikbaarwaardoor de olie-gashaard eenvoudig kan worden omgeschakeld op aardgas of ander gas. H. J. Reesink Co. N.V. Zutphen, Amsterdam, Rotterdam,'s-Hertogenhosch en Hoensbroek. RIJNSBURG Hoewel de uitslagen in de eerste klas van de Leidse Korfbalbond niet verrassend waren, zakten twee twaalftallen drie plaatsen en stegen drie twaalftallen twee plaatsen op de ranglijst. Trotse a an voet- der met 9 punten uit 5 wedstrijden bleef KNS III door een overigens nogal magere overwinning op het onderaan bengelende veteranenteam van Vicus Oriëntis. Crescendo III sleepte een gelijkspel uit het vuur tegen het als twêe geplaatste Fluks V. Noorderkwartier poogt het verloren (KNKB) terrein te heroveren blijkens een gedecideerde overwinning op Danaï den IV. Daardoor kwam Noorderkwar tier' naa9t Fluks V met 7 uit 5 op een gedeelde tweede plaats. Dat gaat span nend worden in deze tweede klas. Aanvulling Uitslagen klas I: Crescendo n—Alge mene III 7—3; KNS III—Vicus Oriëntis IV 52; Zuiderkwartier III—Danaïden IV 1—7; Fluks V—Crescendo III 2—2; Noor derkwartier I—Danaïden III 4—0; Klas H: KNS V—Crescendo IV 2—6; Algemerie IVKNS IV 03; Madjoe IIDanaïden V 13; Fluks VIZuiderkwartier IV 3—5. De door de terugtrekking van Vitesse gedunde gelederen in klas II werden aangevuld door Fluks VI, dat c alleen maar zaterdag wedstrijden I E?fj ii Junioren B: Danaïden B—Algemene Madjoe II leed een kleine nederlaag 3_1; KNS A-Fluks A 15—1; Crescendo tegen Danaïden V. - - - Junioren A: Danaïden--Sperwers 7—3; DKCTrekvogels 41; Ons Eibernest Fortuna 22; 't ZuidenZuiderkwartier 3—2. IN HOGER BEROEP DEN BOSCH Voor het gerechts- riep hem met een geweer in dc hand toe hof te Den Bosch stond gisteren in hoger beroep wegen^ doodslag te recht de 51-jarige G. van M. Helden die op £5 september 1964 zijn neef J. E. met een schot uit een flo bert-geweer om het leven heeft ge bracht. Hij was door de rechtbank te Roermond veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest. De advocaat-generaal, mr. A. van Overveldt, eiste thans tegen hem zes jaar met aftrek. Er bestond reeds geruime tijd een ver wijdering tussen dc verdachte en het slachtoffer, die ertoe had geleid, dat hij hem de toegang tot zijn woning had ontzegd. Op de avond van genoemde dag kreeg E. panne met zijn auto juist de woning van de verdachte. Omdat in dat huis meerdere leden van de familie ging hij er heen om hulp te vragen. Verdachte had hem zien aankomen en weg te gaan. E. voldeed daar niet aan, waarop Van M. drie schoten loste waarvan het laatste fataal was. Dc verdachte had b(j dc politic een volledige bekentenis afgelegd, doch wist zich thans weinig of niets meer te her inneren. Hij erkende wel te hebben ge schoten maar niet met de bedoeling E. te raken. Hy vertelde zelfs dat er ook nog door iemand anders was geschoten, waarvoor het hof in de verhoren echter geen enkel bewijs vond. Een vrouwelijk familielid, dat als ge tuige a décharge werd verhoord, kon ver. tellen dat de verdachte in het geheel niet geschoten had. Om haar een aanhouding wegens meineed te besparen heeft het hof van haar verdere verhoor afgezien. De advocaat-generaal, die de doodslag bewezen achtte, betoogde, dat ook het psychiatrisch rapport concludeert dat verdachte simuleert. De raadsman, mr. P. Scheefhals uit Den Bosch, wees er op dat het slachtoffer een permillage van 2.85 alcohol in zijn AMadjoe A 30. Kreijermaat kan aan come-back gaan beginnen ROTTERDAM, Reinier Kreijermaat, rechtshalf van Feijenoord en ex-inter national, denkt weer aan een come back. Kreijermaat, die vorig seizoen zijn been brak, heeft met die ernstige blessure veel pech gehad. Toen kort geleden dan ein delijk het gips zou worden verwijderd, bleek een nieuwe ingreep noodzakelijk. Velen beschouwden dc carrière van „Beertje" als geëindigd. Gisteren kwam echter dc langverwachte dag voor de ex- Utrechter. In de Rotterdamse Clarastich- ting mocht het gips worden verwijderd en oordeelde Feijenoord-clubarts dr. De Neste het been volkomen genezen. Kreij ermaat mag een week lang niets doen, maar zal vervolgens mogen oefenen. Hoewel het een zware opgave zal zyn, kan Kreijermaat weer gaan denken aan een come back. bloed had. Hij achtte het niet onwaar schijnlijk dat deze met opzet naar de woning van Van M. is gereden om ver dachte uit te dagen. De opzet tot doden achtte hij niet bewezen cn hij pleitte daarom voor een lagere straf dan door de advocaat-generaal was geëist. Het hof zal op 25 oktober arrest wijzen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9