Weekagenda Ardito-kwintet komt ook naar Leiden Spaanse degen ging nu naar Instrumentmakers Echt flinke herfstaanvoeren laten nog op zich wachten Scylla in de finale van bekercompetitie Den Haag NIEUWE LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 OKTOBER 1965 Zaterdag Oud-Leiden: excursie Huygens- Hofwijck te Voorburg. Oude Vest 13, 8 uur: C J.V. De Valk. ge- spreksavond. Herv. jeugdwerk In den Moriaen: „Mis- jdaad in Noordwijk". I Schouwburg, 8 uur: K. en O -toneel, herj Theater meit „Liefde onder de olmen". MlZfl Den Haag: Kon. Schouwburg. 8.15 uur: gJ Haagsche Oomedie met „Er is een moord 5*1 gepleegd". laei' Den Haag: Diligentia, 8.15 urn-: De Nieu we Komedie met „De gevierde liefde". Schevenlngen: Kurzaal 8 15 uur: Resi dentie-Orkest, met pianosolist Zondag Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: film over India met toelichting door mr. A. H. N. Verwey. Rapenburg 10. 8 uur: jeugd-ontmoe- tingscentrum Rehoboth. sociëteit De Spil. „Wat doen wij met kunst?" Maandag K.-en O.: begin van talencursus^- Schouwburg, 8 u.: abonnementsvoor- i «feiling, Centrum met „Recht op moord", j VOORSCHOTEN: kasteel Duivenvoor de 8 u.: tentoonstelling van oude kos- LEIDEN Ardito, een Italiaans woordbetekent: gedurfd, gewaagd, driest. Onder deze strijdlustig klinkende naam werd op 4 januari 1962 door enkele leden van het Nationaal Jeugdorkest een blaaskwintet opgericht. Het bestaat nog steeds en behaalde in de loop van bijna vier jaren succes op succes. Wel wijzigde zich inmiddels de samenstelling. Rien de Reede, in Leidse muziekkringen wél bekend, blaast nu de fluit. Rob Visser de hobo, Sjef Douwes de klarinet, John Mostard de fagot, Peter Hoekmeyer de hoorn. De meeste kwintetleden zijn afgestudeerd, enkelen bezetten lesse naars van radio-orkesten, en allen geven recitals in binnen- en buitenland. Deze bekwame muzikanten met een gemiddelde leeftijd van 22 jaar. blaken van jeugdig vuur. Reeds in de oorspronkelijke be- I zetting stak het 1 kwintet de oceaan over en concerteer de, dankzij de be middeling van Max Tak. m grote Ame rikaanse steden als New York, Was hington, Buffalo en Philadelfhia. Er ontstonden moeilijkheden, die echter het bestaan niet dn gevaar kon den brengen. De hoboïst Rob Visser ensemble bijeen. Dit trad op 18 mei van dit jaar voor het eerst op voor de AVRO-micro foon. Een succes nummer was en wérd Hugo de Groots „Variatie- suite op Hollandse kinderliedjes". Dit slaait steevast in op jeugdconcerten, die het kwintet verzorgt. In de afgelopen zomervakantie hebben de vijf enorm véél en hard gestudeerd. Ze zien heus niet tegen vUf repetities per week op. De di rigent van het Amsterdams Conser vatorium-Orkest, Joop van Zon, „rondt" die repetities af. Naast deze muzikale adviseur werkt voor het kwintet nog de musicoloog drs. Ge rard Verlinden (Voorburg) als al gemeen raadsman, tevens als toellch- ter by de jeugdconcerten. Het eerste concert ('in Susteren, wae de fa'gottist vandaan komt) werd op 25 september gegeven. Verder komen i de beurt Amsterdam, Den Haag (11 vember in het Mauriftshuis), Veendam Leidse zakenmensen reizen door Amerika LEIDEN Met nog 130 andere col lega's uit het land maken de heren M. Langezaal. C. D. en W. A. Ligt- voet en de heer Van Bergen Henegou wen momenteel een tiendaagse studie reis door Amerika. LEIDEN Door een zetfout stond gisteravond in de kop boven het versas van de jaarvergadering van Het Groene Kruis, dat de afdeling al meer dan 100.000 leden telt. Het zijn er zoals ook uit het verslag bleek, meer dan 10.000. fLeiden (rondom Kerstmis). Leni Stevens] zal dan waarschijnlijk liederen van Die- penbrock en Zagwijn zingen. Voorscho ten nodigde uit voor 3 jeugdconcerten. In januari maakt het kwintet een reis naar Duitsland, waar enkele gro-te ste- dien worden aangedaan. Voor najaar 1966 werd een Amerikaanse tournee geboekt. Ook Suriname, de Nederlandse Antillen en, waarschijnlijk, Venezuela liggen in het verschiet. Dl i b I S. Dinsdag Petrakerk Surinamestraat; 8 uur: afd. Noord Christen Vrouwenbond, A. Scher- jenzeel te Katwijk over het afwijkende lind in school en gezin. K. en O.: begin studiecursus kunst- leschiedenis (Snouck-Hurgronjehuis, papenburg, 8 u.) Breestraat 19, 7 tot 8 u.: spreekuur Chr. Emigratiecentrale. Stadhuis, 7 tot 8 u.: zitting Bouw- jfonds Ned. Gemeenten Kleine zaal Gehoorzaal, 2.30 uur: afd. ;iden Ned. Ver. Huisvrouwen, mode- te: DEN HAAG: Kon Schouwburg. 8.15 u Ned. Comedie met „Niet als bewijs artjfc toegelaten." rzoel Woensdag jvaiK Breestraat 19. 8 uur: afd. Leiden Chr. tele)Plattelandsvrouwen-en-meisjesbond, le- uurd,zing met dia's over diepvrieskisten en- ven kasten. ver] Rijksmuseum voor Volkenkunde, 3 uur: jeugdfilmvoorsteling „Eskimo's hebben ïgelljgeen kiespijn" en „Het woud der scheme- httnng". 1 tea Boshuis, achter Hoflaan 74, 7.30 tot rale«l° uur: sociëteit Herv. wijkgemeente (ereiBoshuizerwijk. e op Museum Volkenkunde, Steenstr. 1, 8 maal11- dr. A. J. Jawad over het niet-Is- snter^üschc volk in het noord-oost deel Van Afghanistan. Pieterskerk, (.15 tot 7.50 u.: avond gebed. K. en O.: begin talencursussen, werk- |/"ll*en creatieve cursussen. Schouwburg, 8 u.: K. en O.- en LAK- toneel. Studio (met Henk van Ulsen) ïrjinet „Het dagboek van een gek" Zomerzorg, 8 u.: Ver. voor Pedago giek, film „Onze kleinsten', met mej. drs. M. H. Goedman als inleidster. .Rapenburg 43, 8 u.: Centre Culturel Francais de Leyde, inleiding tot het »"erk van R. Vailland. VOORSCHOTEN Kasteel Duiven- 'kenlvoorde, 3 en 8 u.: tentoonstelling van QjjjOude kostuums. DEN HAAG: Kon. Schouwburg, 8.15 nza"uEnsemble met „De zaak J. Robert h etpttenheim er aki-l DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u: piano recital James Math is. SCHEVENINGEN: Kurzaal. 8.15 u.: owelResidentie-Orkest, met pianosolist, zien ■ging Donderdag :hten Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: afd. pita-'Zuid-West Christen-vrouwenbond, mevr. i DeA. M. de Moor-Ringnalda te Biltboven het®ver Kunst om te leven na ons 30ste ïeer-^r" verk Afd. Leiden Ned. Ver. Huisvrouwen: gnorgenexcursie naar fa. Menken. Afd. Leiden Ned. Chr. Reisvereniging: lako-F'cursie naar Monasterium (klooster). de« Rapenburg 73, 8 u.: museum Oudhe- onteden en Ned. Inst. Nabije Oosten, prof. densdr. K. Michalowski te Warschau over k>La cathédrale de Faras" i" 'i Gehoorzaal, 8 u.: K. en 0-concert, Rott. Philh. Orkest, met solisten (so praan en viool) ter Schouwburg. 8 u K en O.-toneel, rkeo Ned. Comedie met „Niet als bewijs dragtoegelaten". odra. Breestraat 19. 8 uur: alg. ledenver- xtrara('er'ng ^atuurvrienQ- rilde DEN HAAG: Kon. Schouwburg, 8.15 bij-uHaagsche Comedie met „Cactus- bloem". iteell DEN HAAG: Diligentia, 8.15 u.: Ja- nette van Dijk 9opraan en Felix de No bel piano. DEN HAAG: Lutherse kerk, 8 u.: orgelconcert Feike Asma. Herensingelkerk. 8 u: godsdienstige musical t.g.v. 40-jarig bestaan der kerk. Schouwburg, 8 u.: K. en O.-toneel, Ned. Comedie met „Niet als bewijs toegelaten." K £nL°-: .begij^v^ werk- en Crej*- tieve ^urstissen. dw* Rapenburg 10, 8 uur: jeugd-ontmoe- tingscentrum Rehoboth. sociëteit 't Ven ster, over beroep en carrière. DEN HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 u.: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd". DEN HAAG: Diligentia, 8.14 u.: reci tal Han de Vries hobo en Rudolf Jan- eSCHEVÈNINGEN: Kurzaal. 8 u.: Re sidentie-Orkest, jeugdconcert, met cel- le. Zaterdag Herensingelkerk, 8 u,: godsdienstige musical ter gelegenheid van 40-jarig bestaan der kerk. Den Burcht, 8 u.: Ons Grunneger- laand. blijspel. Oude Vest 13. 8 u C.J.V. De valk, zigeunerinstuif. In den Moriaen, Herv. jeugdgebouw, Hoogl. Kerkgracht 44, 8 u.: cabaret groep Chr. Lyceum. Schouwburg. 8 u.: K. en O.-toneel. Theater met „Liefde onder de olmen". DEN HAAG: Kon. Schouwburg. 8.15 Haagsche Comedie met „De vervol ging van en de moord op Jean Paul Marat". DEN HAAG: Diligentia. 8.15 u.: De Nieuwe Komedie met „De gevier de liefde". SCHEVKN'INGEN: Kurzaal 8.15 ir: Concertgebouw-Orkest, met vioolsolist en Ned. Kamerkoor. Welke apotheek? Apotheek Van Driesum, Mare 110. tel. 20406. Zat. 9 okt. van 8 tot 12 u. s-morgens ook Zuide:*-apotheek. Lammenschansweg 7. tel. 23553. Apotheek LEIDERDORP en apotheek VOORSCHOTEN zijn gehele week ge opend. Apotheek OEGSTGEEST zondag geslo ten van 8 tot 24 uur. Doktersdiens'. De doktersdienst wordt morgen waar genomen door de dokters Jasperee, Witte Singel 72, tel. 24961. Van Alphen. Noord- eindsplein 2a. tel. 22268. Van Leeuwen, Van der Brandelerkade 28. tel. 20412, Van Leeuwen, Haagweg oO, tel. 26509. en Brand. Zocherstraat 1 (achter de Bevrij dingskerk in zuid-west), tel. 26946. Films Camera (2.30. 7 en 9.15 uur): Les tri- cheurs (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De heuvel der verschrikking (18 jaar). Luxor 2-3(0, 7 en 9.15 uur): Helden van de rode rivier (14 jaar): woensdag 13 oktober: Carmen Jones (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Strip- poker (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9 15 uur): Moord aan boord (14 jaar). Trianon (2.30. 7 en 915 uur): In de greep van de vrouwen (14 jaar). Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van werk van leden van de Hollandse Aquarellis- tenkring en van de vereniging ..De Gra fische". Aquarel-Aquaforte", van 25 sept. tot 1 november De Ruif, Janvossensteeg 59: aquarellen van Jan van Geem, dag. van 10-20 u.. zat en zond 20-24 u.. hele maand oktober Boerhaavezaa) Lange Vrouwekerk steeg 12: schilderijen, aquarellen en teke ningen van ben Jonk en Kees de Jager (9—23 okt., 3—5 en 7—9 uuj, zondag van 35 uur). Wassenaar, kunstzaa) Heuff, Hoflaan 7: tentoonstelling van aquarellen van Maarten Kemper en unica van Leerdam, tot en met 14 oktober, dag van 10—5 u„ ook vrijdagavond van 810 uur, zondag alleen na afspraak. Alles bijeen betekent dat voor zo'r jeugdig ensemble een welhaast indruk wekkende activiteit. We hoorden dan ook het relaas van de muzikale werk zaamheden en plannen tijdens een terview in het „Huys over 't Hof" met méér dan gewone belangstelling aan. Bij praten alléén bleef het echter niet. Twee uitvoeringen, van Paul Hindemith's „Kleine Kammermu- sik" en Franz Danzi's Kwintet opus 68, no. 1, in A-groot, overtuigden de muziekrecensenten van de uitsteke- kende techniek, het sluitende en semble-spel en de muzikale flair van Puzzel-Prominenten De prijswinnaars van de puzzel in ons zondagsblad van 2 oktober jl zijn: le prijs f 5,. mevr. v. Leeuwarden Cyclaamstraat 29 Den Haag. 2e prijs f 2,50 de heer J. S. Linde boom Aert v. d. Goesstraat 13 Den 3e prijs f 2,50 de heer C. Miedeman Vlielandsestraat 69 Scheveningen. Zij ontvangen een postwisseltje. Het Ardito-kwartet. Van links naar rechts: Rien de Reede (fluit), Rob Visser (hobo), Peter Hoekheyer (hoorn), John Mostard fagot, Sjef Douwes (klarinet). de vijf kunstenaars. Ze verdienen ook in Leiden en omgeving de aandacht van alle veeleisende muziekliefheb- Reis naar Suriname voor Minerva-„Dolf" LEIDEN De heer R. W. del Prado, die gisteren zijn veertigjarig jubileum vierde bij de sociëteit Minerva en ter gelegenheid hiervan koninklijk werd onderscheiden, is gisteravond op uit bundige wijze gehuldigd in de socië teit. Vooral de reünisten lieten zich niet onbetuigd. Een actiecomité, bestaande uit mr. jhr. Quarlcs van Ufford en de artsen Kiewiet de Jong en Van Doorn, kon gisteravond namens de reünisten van het Leidsch Studenten Corps een har- tewens van „Dolf" del Prado in ver vulling doen gaan door hem mee te delen, dat hij een reis mag maken naar zijn geboorteland Suriname, dat hij 45 jaar geleden verliet om er sinds dien niet meer terug te keren. LEIDEN Zoals gemeld, heeft het bestuur van de 3 October-Vereeni- ging voor de toekenning van de Spaanse-degen-wisselprüs met ingang van dit jaar een nieuwe regeling getroffen. Ieder jaar zal slechts één ca tegorie taptoedeelnemers voor de wisselprijs in aanmerking komen. Zo doende krygen alle deelnemende groepen t.z.t. een reële kans, de degen voor een jaar in bezit te krijgen. Op 2 oktober j.l werd uitsluitend de c-atogorie „scholen" beoordeeld. Opge merkt mag worden, dat de wijze, waar op de scholen aan de Taptoe deelnemen, vergeleken by voorgaande jaren, aan zienlijk was verbeterd. Hoewel nog niet alle deelnemende groepen heDben be grepen dat de Taptoe moet worden ge zien als een hulde aan de nagedachtenis van de grote mannen van het beleg en ontzet van 1574. kan met voldoening worden geconstateerd, dat de presenta tie van de meeste groepen steeds beter, stijlvoller en waardiger wordt. Ofschoon, tengevouge van de nieuwe regeling, die toekenning van de wissel- PERSOONLIJKE LENINGEN Bedragen van f 100 2.000, af te lossen in maximaal twee jaar; per week. maand of kwartaal, voor aanschaffing van duurzame gebruiksgoede ren, worden desgewenst van gemeentewege verstrekt Aanvragen telefonisch, mondeling, Vertrouwelijke GEMEENTELIJKE 01ENSI VOOR K1SBEHEER El (Advertentie) prijs eenvoudiger dan voorheen leek te zijn, kwam de Taptoecommissie niette min voor een moeilijke beslissing te staan. Zowel de presentatie van de VX.I.S. (Vereniging Leerlingen Inetrumentma- kersschooli. die met een bemande ruim teraket verscheen, als die van de Ver eniging van Mathesianen (leerlingen van de Mathesisschool) blonken uit door keurige verzorging en originaliteit. Na ampele overweging besloot de commissie ten slotte de Spaanse degen voor 1965 toe te kennen aan de V.LJ.S. De eveneens zeer verzorgde presentatie van de Mathesianen werd gehonoreerd met een eervolle vermelding. Volgend jaar komt de padvinderij aan de beurt. Prinses Margriet naar Leiden LEIDEN Prinses Margriet tal een deel van de veteranenreünie 1965 van het Veteranen-Legioen Neder land bijwonen. Deze reünie wordt op 15 en 16 oktober a.s. in Haarlem en Leiden gehouden. De Prinses verte genwoordigt haar vader, die voorzit ter van de raad van advies van het veteranenlegioen is, maar wegens het bezoek aan de Antillen en Suri name niet aanwezig kan zijn. Prinses Margriet zal op 15 oktober per helikopter in Haarlem aanko men. De volgende dag wordt daar onder meer een openbaar congres gehouden, waar res.-generaall-majoor A. A. J. J. Thomson een rede zal uit spreken. Om- 13.30 uur vertrekt het gezel schap naar Leiden, waar het om 14.30 uur bij het Legermuseum zal aankomen. Na een bezoek aan het museum wordt om 16.30 uur een bor reluur gehouden in de Doelenkazer- Het Vete: ar. en-Legioen Nederland is een organisatie van oud-militairen, bekend door de jaarlijkse herdenkin gen op de Dam in Amsterdam. OVERZICHT LEIDSE VEEMARKT LEIDEN De handel prijst zich gelukkig, dat de laatste weken iedere dag de zon scheen. Weliswaar geeft dit geen directe voordelen, maar wel perspectief voor de naaste toekomst. De veehouders hebben nu geen haast hun overtollig vee op te ruimen, de weiden geven nog genoeg voedsel en het een is het gevolg van het ander hierdoor blijven de aanvoeren be perkt en de prijzen stabiel, in tegenstelling met de verwachtingen van enkele maanden geleden. Vooral op de grootvee- en wolvee-afdeling spreekt dit duidelijk. Men heeft geen haast en kan daardoor de prijsont- KREDIETWEZEN j wikkeling rustig afwachten. SHOWS, LEIDEN, POSTBUS 1(0, IEL »fll melkkoeien deden het nogal redelijk, terwijl het op de „vare"-afdeling kalm toeging. LEIDEN Door een 6-3 overwinning op het Haagse Wibo heeft Scylla zich geplaatst in de finale van de bekercompetitie van de afdeling Den Haag. In de eindstrijd ontmoeten onze stadgenoten Batswingers. In de wedstrijd tegen Wibo scoorden aan Leidse zijde: Bert van der Helm (2), Dick Springer (2) en ook Chiel Kuiper, die voor Bakker inviel, kwam tweemaal tot winst. Het dubbelspel ging naar Wibo. Wegens het vergevor derde uur kwam de laatste partij, die tussen Springer en Mallends te ver vallen. Scylla zal aanstaande zaterdag weder- n tegen Wibo aantreden. Ditmaal be treft het een wedstrijd van de gewone competitie. Verwacht mag worden, dat de Leidenaars het met Gerard Bakker weer in de gelederen en bovendien met het voordeel in eigen huis te spelen tot een overtuigende zege zullen komen. De Treffers uit Roelofarendsveen zul len in Amsterdam tegen hej; sterke Nedlloyd weinig kans krijgen zich te herstellen van de 82 nederlaag van de vorige week. Een interessant duel be looft te worden de wedstrijd S.VE. A.M.V.J., waarin de gasten licht favo- In de hoofdklasse begint het Le:dse Docos een nieuw seizoen met een uit wedstrijd tegen Luto uit Tilburg. Voor de Leidenaars is er alle kans de volle winst uit deze ontmoeting te behalen, want de komst van ex-ere-klasser Ton l'Amie betekent voor hen een geduchte versterking. Scylla 2, dat uitkomt in de overgangs klasse G. speelt uit tegen VV.G.A. 3. De tweede Leidse overgangsklassen Scyl la 3, is ingedeeld in de overgangsklasse F en start in Den Haag tegen De Sala manders. KATWIJK Omdat ik hem er naar vroeg, heeft de heer J. van der Plas (39), wonend Wyborg- straat 8, mij deze week honderd uit zitten vertellen over de actie van het Orgelfonds voor de nog niet gebouwde Hervormde kerk in de Hoornsepolder. Niemand kon v en mij er beter over inlichten dan deze technisch ambtenaar van |5 bouw- en woningtoezicht, enthou siast KRB-er en strandbezoeker Hij is immers de motor van de grammofoonplatenactie, die bij zonder goed loopt. Dit jaar wordt de f 10.000 overschreden en de halve ton, het streefbedrag van de heer Van der Plas, komt er onge twijfeld voordat de kerk er staat Hij had een aanloopje nodig om tot die platenactie te komen. „Ja kijk", begon hij. „Ik zit in twee dingen: het Orgelcomité (dat al sinds 1935 ieder jaar een aantal orgelconcerten organiseert in de Nieuwe Kerk) en nu dus ook in dat Orgelfonds. Die orgelconcer ten in de Nieuwe Kerk hebben al tijd goed gelopen. We hebben er deze zomer al twaalf gehad en we lopen nu al weer met een plan netje voor een Kerstconcert in ons hoofd. Buiten dit alles had ik het plan opgevat de aandacht te vestigen op het bijzonder mooie drie-kla viersorgel. Piet van Eqmond en Feike Asma maakten een restau ratierapport. Vooral Asma ging diep op de zaak in. De kerkvoog dij ging akkoord met het plan. In het hoofd van deze Katwijker, de heer J. van der Plas, rees enige tjjd geleden een interessant plannetje. Straks gaat de Herv. Gemeente in de Hoornespolder een grote kerk bouwen, dacht hjj. Maar hoe krygt die kerk een orgel? Want in de praktyk blijkt er i kerkbouw meestal geen geld meer te resteren voor een derge lijk onmisbaar instrument. U kunt hier lezen hoe de heer Van der Plas zich in de platenhandel stortte en welke mogelijkheden daar- n bljjken te zitten op het gebied van het geestelijke lied. Dit jaar vordt de f 10.000 reeds overschreden en ook het einddoel, een hal- ze ton, zal wel worden bereikt. winkel (allerlei winkeliers hier werken mee, ook de platenhande- laren) f 8.en daar zit dan f 2,50 voor ons fonds bij. Eerstdaags maakt de platenmaatschappij f 5500 aan ons over, de netto op brengst van deze plaat voor ons. MAAR nu kwam er nog een aardigheidje bij. De koren hadden veel meer gezongen dan voor die plaat nodig was. Nu kwa men de heren van de plateivmaat- schappij mij vertellen, dat er in ons land zo'n behoefte bestaat aan niet-ritmisch gezongen Psalmen. En die zaten ook tussen onze op namen, al waren ze niet op de plaat gekomen. De maatschappij bood ons toen contant f 3500 aan als zij van die Psalmen een 45- toerenplaatje mocht maken, waar van ze er 10.000 in de handel brengt. Daar hebben we natuur lijk ja op gezegd. Vorige week donderdag hebben we weer zang opgenomen voor een Kerstplaat. Daarnaast hebben we weer Pslamen gezongen. Diny Knetsch hadden we als sopraan- tje aangetrokken. We gaan het dus weer net zo spelen als met die andere platen. De Kerstplaat ra ken we gemakkelijk kwijt en de platenmaatschappij geeft ons weer f 3500 voor de opgenomen Psalmen. We streven ernaar vóór 31 de cember f 10.000 binnen te heb- gedrukt, dat ik een plannetje platen van geestelijke muziek kreeg toen ik ergens las, dat er maakt. Nu zijn de opnamekosten meestal geen geld meer voor een het duurste en daarom ging ik orgel is als een nieuwe kerk wordt er eens over praten met die men- gebouwd. Met die wetenschap ge- sen. Ook ging ik de plaatselijke t>e„ ^ou, dat lukt wel. Het totale wapend. dacht ik: de Hervormde zangkoren benaderen. Er bleek streefbedrag hebben we op Gemeente gaat ook io Hoor nes een reo! entitousi asme te bestom om 50M0 ge«eUi uitgesmeerd over Eerst werd het niinwerk hele- kerk bauwe"Be" fhnke kerk ^'"ngeloos mee te werken aan jaar v kunt wel „„goan, dal maal naaekeken Een laar later :elfs e" die l'"'agt ius om ee" °'"u""e" "°or ee" P,aal- D« we dat bedrag op die manier wel waren de ««arisch, mankemen- T*? "«if f.*« f'. ten er nog niet uit en werd de speeltafel helemaal gewijzigd. Zo doende is het orgel heel wat be ter geworden. MET dit alles was ik zo met mijn neus op het kerkorgel maatschappij, die ik doen zal? Ik zal een fonds bij- da, zou je kunnen zeggen en zuuen Zijn voordat de kerk er eenroepen om door middel van wij waren van de hoge opname- Siaat". grammofoonplatenverkoop geld kosten af. yoor een orgel bijeen te brengen. Zo ontstond de plaat „Katwijk In april zijn we gestart. zingt". Er werden 2500 platen ge- Ik doe dat zo: er is een platen- perst en als ik er nu nog 150 over voornamelijk heb, is dat veel. Ze kosten in de Wat de handel betreft, zou nat weer meer leven in de brouwerij brengen. Over het algemeen blijft het voor wat de prijs betreft wel bij het oude. No tering: melkkoeien f 1000/1250/1350; varekoeien f600/900/1200. Slachtvee. Iets minder aanvoer met een willige handel- In tegenstelling met vele, andere markten was er giste ren sprake van een iets stijvere ten dens. zeker voor wat betreft de beste soorten. De officiële notering kwam dan ook iets hoger te liggen en het wil ons voorkomen dat de allerbeste iets boven de notering kwamen. Note ring: 3.30/4/4.40 per kg geslacht ge wicht. Vette kalveren. Op deze afdeling waren veel dieren aangevoerd en er was desalniettemin een goede handel, met een vluggere afloop en met een wat hoger prijsniveau. De grote slacht huizen nemen nogal wat op- Notering: 2.80/3.20/3,35 per kg levend gewicht. Varkens- Slachtvarkens- Deze week. zoals algemeen werd verwacht, een wat lagere prijs ondanks dat er nog al wat vraag was voor de export en alle. aangeboden dieren .werden opge- iièrheh. Óp énkele markten was de vraag zelfs groter dan het aanbod. Biggen en lichte varkens- Gisteren een zeer groöt aantal biggen, wat een trage handel in de hand werkte. Er waren er echt iets te veel- Toch kon niet direct van een verlaging van de prijs worden gesproken. De notering van de vorige week kon nog wel ge- handhaaft blijven, vooral voor wat be treft de goede soorten. Incourante die ren waren moeilijk te plaatsen. Note ring: Slachtzeugen f 300/375/425; lich te varken /85/95/105; biggen f 54/58/ 62. Wol vee. Voor de tijd van het jaar was de aanvoer gisteren niet groot. Ruim 1600 stuks van deze diersoort be volkten de markt, driehonderd min der dan vorige week. Toch wilde het met de handel niet recht vlotten: lam meren traag, fokschapen zeer rustig- Notering: vette schapen 90/105/110; vette lammeren 95/120/135; fokscha pen 110'130/150. Kaas Normale aanvoer met een trage handel. Notering: Goudse extra kwaliteit tot f 3.64; Goudse eerste soort tot ƒ3.58; Leidse eerste soort tot ƒ3.30. Zoekt u moacrue 01 Klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant Love - Anjer - Desiree Juwelier v. d. WATER heeft «e. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt u wachten en zonder kostenverhoging. Altijd voordelig. Maandag de gehele dag gesloten. Oratie prof. Svendsen LEIDEN. Gistermiddag heeft prof. dr. A. B. Svendsen. hoogleraar in de far- macognosie aan de Leidse universiteit, zijn ambt officieel aanvaard met een in hel groot-auditorium in het Engels uit gesproken oratie over moderne farma- cognosic. Professor Svendsen begon zyn rede met farmacognosie te definiëren als de wetenschap van de geneesmiddelen van biologische oorsprong. Hij legde de na druk op de twee hoofdlijnen in de far macognosie: één, die hoofdzakelijk leidt tot de studie van de morfologie en ana tomie van de onverwerkte kruiden en één. die leidt tot de bestudering van che mie en biochemie van de natuurlijke ge neesmiddelen. Tijdens de laatste decennia heeft over de hele wereld in de farmacognosie een opmerkelijke ontwikkeling plaats gehad tot een wetenschap, die zich steeds meer ritht op de dynamische aspecten van de bestudering van de natuurlijke genees krachtige produkten. Ontwikkeling in die richting, zei prof. Svendsen. waar borgt de moderne farmacognosie een bloeiende toekomst. Tot besluit werd geaccentueerd, dat een algemeen begrip van alle tasen der moderne farmacognosie een noodzake lijke achtergrond is voor alle beoefena ren .van het apothekersberoep.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3