mim RITMEESTER PRESIDENT JOHNSON WORDT GEOPEREERD Meer vertrouwen Ver. Naties in PIKEUR Jji ccn (Losite Kij, ALLES GOED Matiging Pakistan breekt met federatie Maleisië IN DE GREEP v fVAN DE GRIEP? Massagraf van vermoorden in Canada Hartverlamming na burenruzie Duitsers van 18 al naar stembus? Amerikanen in Yietconn-val: zware verliezen Kans op mislukking gering Stopzetting vluchten Duitse Starfighters 1%J WOENSDAG 6 OKTOBER 1965 De gebeurtenissen jn Indonesië hebben de aandacht afgeleid van het conflict tussen Pakistan en India. Tevoren had de onverklaarde oorlog tussen deze landen het Viet namese probleem reeds naar de achtergrond geschoven. Dit was echter schijn, want in werkelijkheid ging de strijd daar in al zijn felheid door. Niettemin lijkt de situatie niet meer zo explosief als tot voor kort. De Amerikanen leggen minder na druk op de luchtaanvallen op mili taire doelen in Noord-Vietnam. Het zwaartepunt van de strijd ligt in Zuid-Vietnam, waar de Ame rikanen nu actief aan de bestrijding van de Vietcong deelnemen. Gisteren zei minister Rusk, dat de Ver. Staten in Vietnam matiging be trachten. Zij willen „weg blijven^va^de omcjat iVTaleisië geen onderscheid tussen „aanvaller en aangevallene" had gemaakt in het conflict om Kasjmier. Ook had Maleisië het beginsel van zelfbeschikking genegeerd en de „soli dariteit van de Afrikaans-Aziatische In Kasjmier wordt nog gevochten i RAWALPINDI/KARATSJI I Pakistan heeft gisteren zijn diplo- j matieke betrekkingen met Maleisië j verbroken. De minister van bui tenlandse zaken, Bhoetto, ver klaarde op een persconferentie, dat de „zogenaamde staat Malei- j sië" van het besluit op de hoogte j is gesteld. Minister Bhoetto zei, (dat de beslissing was genomen. glibberige helling naar wereldoorlog". Ook streven zij naar een vreed- iame oplossing, waardoor Zuid- Vietnam eigen lot zou kunnen be palen. Intussen probeert de Sowjetunie de communistische leiders van Noord-Vietnam aan de conferentie tafel te krijgen. Daartegenover staat het dreige ment van communistisch China, niet terug te schrikken voor een oorlog op grote schaal met de Ver. Staten. Het krachtige optreden van de Amerikanen zou in Hanoi de be reidheid tot een vergelijk hebben vergroot. Aan onderhandelingen is men wellicht niet toe, hetgeen niet te verwonderen valt. De situatie is evenwel niet meer ïo alarmerend als zij geweest is. En dat is van groot belang. maal dat een lid-staat van het Geme nebest breekt met een medelid. Het is ook niet eerder voorgekomen dat Pa kistan zijn betrekkingen met een an der land verbreekt. De strijd tussen Pakistan en India om Kasjmier gaat intussen onvermin derd voort. Indiase troepen zouden het vuur hebben geopend op de dorpen rand WITTE KRUIS poeders helpen M eruit! MONTREAL In het gebied van Montreal zijn de lijken van vijf vermoorde mensen gevonden, van wie er drie met ongebluste kalk waren ver minkt om identificering te voorko men. De minister van justitie van de pro vincie Quebec zei dat twee van de doden waarschijnlijk betrokken waren geweest bij gevallen van frauduleus bankroet en brandstichting, die door de autoriteiten worden onderzocht. De minister achtte het goed moge lijk dat in de omgeving van Quebec en Montreal de lijken van nog zes of zeven slachtoffers van de onderwereld zullen worden gevonden. Het doel van de moorden zou zijn. mensen die recht streeks of indirect bij de genoemde misdrijven betrokken waren, het zwij gen op te leggen. NEW YORK Vrede en welvaart zijn onafscheidelijk aan elkaar verbon den. Doordat meer dan twee derden van de wereldbevolking voor haar wel vaart vrijwel geheel van ontwikkeling afhangt, bestaat er ook een sterke band tussen de vrede en de ontwikkeling van de landen. Daarom, zo sprak de Nederlandse minister van buitenland se zaken, mr. Luns, gisteren voor de Algemene Vergadering van de VN, moet extra aandacht worden besteed aan de toekomstige taak van de Eco nomische en sociale raad van de VN. De zomerzilting van deze raad heeft reeds aangetoond, dat in alle gebieden van de wereld nieuw vertrouwen wordt geschonken in de bijdrage van de ge hele familie van de Verenigde Naties tot een versnelde ontwikkeling van de minder ontwikkelde gebieden. Veiligheidsraad De Nederlandse minister sprak ver- I der over het nuttige werk van de Veiligheidsraad. Vooral het laatste half jaar is deze raad zeer aktief geweest. Alle leden hebben zich meer bewust getoond van de noodzaak om algemeen aanvaardbare oplossingen te vinden. Zo werd men het eens over de inci denten aan de grens tussen Portugees Guinee en Senegal, over de toestand op Cyprus en verschillende malen over het conflict tussen India en Pakistan. Aan de andere kant echter, zo ver volgde mr. Luns, moet men de beperk te mogelijkheden van de VN in het oog houden. Vooral wanneer het gaat om een conflict tussen grote staten, moeten de partijen het eens worden. Een dreigement uit de VN te treden kan .tit feit niet veranderen. Crisis Sprekend over de financiële crisis van' de organisatie zei minister Luns, dat hij het voorstel van Frankrijk steunde de financiële toestand en werk wijze van de organisatie opnieuw in studie te nemen. Nederland wil mee werken aan een compromis, waardoor een evenwicht wordt bereikt tussen de bevoegdheden van de Veiligheidsraad en die van de Algemene Vergadering. Men mag dan niet vergeten, dat de Veiligheidsraad in de eerste plaats de Koet en Faroet in het gebied van Raja- oeri (Kasjmier). Voorts zou een grote Indiase concentratie van troepen zijn waargenomen tussen Naoesjahara en Jhangar Dharamsal, die een aanval voorbereiden over de bestandslijn in Kasjmier. De militaire waarnemersmis sie van de V.N. onder leiding van luite nant-generaal Nimmo, is door Pakis tan van deze situatie op de hoogte gebracht. Intussen heeft president Ajoeb Khan koningin Elizabeth om uitstel verzocht van het officiële bezoek aan Engeland, dat hij, met ingang van 19 oktober, aldaar zou brengen. Het ver zoek om uitstel werd gedaan in ver band met dringende bezigheden in Pa kistan. zo stond in de officiële verkla- j ring van president Khan. De Britse vorstin heeft in haar antwoord de j hoop uitgesproken, dat de omstandig heden de Pakistaanse president in staat zullen stellen Engeland het vol gend jaar te bezoeken. Globke: Eichmann één keer ontmoet BONN Hans Globke, voormalige staatssecretaris van de rijkskanselarij tijdens het nazibewind, heeft gisteren voor de rechter verklaard nooit iets te maken gehad te hebben met Adolf Eichmann. „Ik heb hem slechts een maal bij toeval ontmoet", zei hij. Globke heeft een proces aangespan- m tegen de Berlijnse advocaat Max Merten, oud-Duits consul-generaal te Athene, die heeft verklaard dat Eich mann een poging tot het redden van 20.000 Joodse vrouwen en kinderen, die van Griekenland naar Palestina zouden worden overgebracht, aanvan kelijk goedkeurde maar na een onder houd met Globke deze goedkeuring had ingetrokken. Globke zei nu dat hij over deze zaak niets te zeggen heeft gehad. Globke is zowel in West-Duitsland als daarbuiten scherp aangevallen als commentator op de nationaalsocialis- tische rassenwetten, tijdens zijn ambts periode in Bonn. HEEMSTEDE Bijzonder tragisch is en burenruzie afgelopen over het al of niet plaatsen van een afseheidingshek tussen twee tuinen. Twee buren kregen daarover zoveel woorden dat een begin van handgemeen ontstond. Een aantal uren na afloop overleed een der buren, de 73-jarige J. J. de L. aan een hart verlamming. Op last van de Officier van Justitie is inmiddels sectie op het stoffelijk over schot van de man verricht. Hieruit blijkt dat hij een natuurlijke dood is gestorven. Overspaninng door het gebeurde kan een rol hebben gespeeld, zo is de conclusie. In hoeverre de andere partij, de 24- jarige F., iets ten laste moet worden ge legd is niet bekend. Van het gebeurde is in elk geval proces-verbaal opgemaakt. Kappersbedienden: loonsverhoging Koploper in Senoritas; want kwaliteit wint altijd. Hebt u ooit een betere geproefd? (Van onze correspondent) BONN De fractie van de (li berale) Vrije Demokratische Par tij in de nieuwe Bondsdag zij telt 49 zetels plus één niet-stem- gerechtigde Berlijner wil in de komende zittingsperiode van vier jaren een initiatief-wets voorstel in dienen om de minimum-leeftijd voor het aktieve kiesrecht in West- duitsland van 21 tot 18 jaren te verlagen. Hiervoor zou een grondwets-wiizi- ging nodig zijn, waarvoor een twee-derde meerderheid in de 496 le den (plus in totaal 22 Berlijnse afge vaardigden) tellende Bondsdag is ver eist. Deze is alleen mogelijk, wanneer de sociaaldemokratische oppositie aan een dergelijk voorstel haar medewer king verleent. De minimum leeftijd voor het aktieve kiesrecht is in artikel 38 van de voorlopige Westduitse Grondwet vastgelegd. Ook het passie ve. dat bij 25 jaren ligt. De liberale Bondsdagleden Dorn en Genscher beroepen zich bij de uitvoe ring van hun wets-plannen op het ver slag der Bondsregering over de huidi- Westduitse jeugd. Daarin staat, dat kweken van -„staats-politiek bewust zijn" na de jaren van het Hitler-regi me een „mode" is geworden. Het is ongetwijfeld zo, dat er bij de moderne Westduitse jeugd door de voorlichting in de televisie en in de weekbladen en door eigen reizen naar het buitenland zeer, zeer veel is veranderd. Deze jeugd reeds op 18-jarige leef tijd aan de verkiezingen te laten deel nemen zou een aansporing zijn om zich nog meer voor het politieke leven in de Bondsrepubliek te interesseren en te helpen de toekomst van het land persoonlijk mede te bepalen. Britse regering: Rhodesië onder huidis bestuur niet onafhankelijk LONDEN De besprekingen over de onafhankelijkheid voor Rhodesië in de Britse hoofdstad schijnen in een impasse te zijn geraakt. Engeland .in het bekende gele blikje op 18-jarige leeftijd de politieke be-blijft bij zijn standpunt: geen onafhan langstelling der jeugd ploteelmg metkelljkhei(i van Khodesie zo„a„ meer_ sprongen begintUe ««Mm Vnftlg J™" derbeidsregering. Premier Smith daar- entegen wj] onafhankeli.ikheid van zijn land onder zijn blanke minder heidsregering. Britse leiders hebben er herhaalde lijk de nadruk op gelegd dat zij Rhode sië onder de huidige grondwet geen onafhankelijkheid kunnen verlenen. Zij hebben premier Smith ook gewaar schuwd, dat eenzijdig verbreken van de betrekkingen met Britannië als re bellie zou worden beschouwd. Wanneer de besprekingen mislukken zullen de vooruitzichten voor Rhodesië en voor geheel Afrika ernstig zijn, zo meent de Britse minister van buitenlandse zaken. Stewart. Premier Smiths ver wachtingen over de uitslag van de con ferentie schijnen optimistisch. Hij is ervan overtuigd dat tijdig nog een op- cent der jeugd op die leeftijd vertoont interesse voor de politieke ontwikke lingen. Dit percentage ligt hoger dan ■bij de oudere bevolkingsgroepen en I klopt met de ervaringen, die de libera len op hun verkiezingsbii eenkomsten hebben opgedaan. (De Vrije Demokra- ten hielden geen massameetings, maar forum-discussies, waarin alle aanwezi gen aan prominente liberalen over al les en nog wat vragen konden stel len). Volgens de liberalen klopt deze politieke belangstelling bij de jeugd met het vermogen om zich een poli tiek oordeel te vormen. Een verdere achtergrond: de liberalen vermoeden dat zij vooral onder de Westduitse jon geren stemmen kunnen winnen, omdat de Christendemokraten en de socialis ten over het algemeen gelden als „de oudjes". Bondsdagpresident dr. Eugen Ger- stenmaier beoordeelt de situatie iet wat nuchterder: hij beweert, dat nog niet eens 50 procent van de 21-jarige kiesgerechtigden naar de stembus komt. Hij betwijfelt of de 18-jari- gen dan in grotere drommen naar de stemlokalen zullen komen. De vraag, of de minimumleeftijd voor stemgerechtigden moet worden verlaagd, houdt vele politici in de Bondsrepubliek bezig, waar het aan- lossing wordt gevonden. o SAIGON Een Amerikaanse een heid is gisteren in een Vietcong hin derlaag gevallen. Een Amerikaanse woordvoerder in Saigon sprak voor het eerst van „zware verliezen". De Vietcong had de hinderlaag ge legd binnen de tactische verdedigings gordel rondom de grote luchtbasis Bien Hoa, die zich op 30 km ten noord-oosten van Saigon bevindt. De Amerikaanse eenheid keerde terug I van een nachtpatrouille. De plaats van de overval was nabij het punt waar de Vietcong-rebellen op 14 augustus met mortiervuur een veertigtal Ame rikaanse vliegtuigen beschadigde. Het was de eerste maal sinds de komst van de eerste Amerikaanse ge vechtseenheden in maart jl., dat een Amerikaanse eenheid in een hinder laag viel. Het commu. .istische persbureau Nieuw China heeft nog gemeld, dat gisteren boven Noord-Vietnam 10 Amerikaanse straaljagers zijn neerge- schoten en verscheidene beschad'gd. I Hiermee zouden sind= vor.g jaar 639 Amerikaanse toestellen boven Noord-Vietnam zijn neergehaald. verantwoordelijkheid draagt voor de I i internationale vrede en veiligheid. Zweed president van Wereldraad der methodisten STOCKHOLM De Zweedse me thodistische bisschop Odd Hagen zal volgend jaar het presidia at overne men van de Methodistische Wereld raad. Hij werd dezer dagen gekozen door het uitvoerend comité van de Methodistische Wereldraad, dat in Stockholm bijeenkwam. Het wordt als iets bijzonders be schouwd, dat mei bisschop Hagen iemand als president is gekozen, die niet tot de angelsaksische wereld be hoort. Hij heeft de leiding van de skandinavische methodisten. De hui dige president is de Amerikaanse bis schop Fred P. Corson. De wisseling zal plaats hebben ln aansluiting aan de werelconferentie van methodisten, die van 18 tot 26 augustus 1966 in Londen zal worden gehouden. Twee en twintig honderd afgevaardigden uit alle continenten zullen daar met name spreken over de dienst van de leek, de tegenwoor dige theologische arbeid, de verant woordelijkheid voor de industriële maatschappij en over de oecumene. West-Duitsland helpt Nigeria een kleine luchtmacht te vormen. Volgens een overeenkomst voor de periode 1963- 1967 levert de Bondsrepubliek Nigeria 56 vliegtuigen en leidt ze 1100 man Nigeri- aans luchtmachtpersoneel, onder wie 91 piloten, op. UTRECHT Kappersbedienden krij gen hogere lonen. Daarover is in de vak- raad voor het kappersbedrijf overeen stemming bereikt. De lonen van 31 december 1964 worden met zeven procent verhoogd. Met van mei 1966 gaan de lonen nog ei drie procent omhoog. De vakantietoeslag wordt volgend jaar met een procent tot vijf procent verhoogd. De provisie uit eigen arbeid zal da» er bij de operatie jets mis WASHINGTON President Johnson van de VS heeft gisteren op een persconferentie bekend gemaakt, dat hij morgenavond in het marine-ziekenhuis Beihes- da zal worden opgenomen voor de verwijdering van een slecht functionerende galblaas. Artsen die de president gisteren bezoch ten hebben gezegd, dat de kans heid genoten. Hij was toen leider van de democratische partij in de Senaat. Hij herstelde echter volledig. Na een onderzoek in december 1963 verklaar de één van zijn dokters dat zijn hart goed werkte. Een jaar daarna gaven de artsen die hem in 1955 hadden be handeld een verklaring uit, dat zijn ge zondheid goed was en president John son in „uitstekende" lichamelijke con ditie verkeerde. tien tot elf procent voor!gaat „beslist heel klein derde, vierde- en vijfdejaars. Johnson verwachtte niet, dat hij zijn presidentiële bevoegdheden zou hoeven over te dragen aar vice-presi- denl Humphrey. De kwestie heeft hij met Humphrey, die tijdens zijn afwe zigheid in elk geval in Washington zal Dit is een model van het groot ste vliegtuig ter wereld, de C5a. Het zal voor de Amerikaanse luchtmacht worden gebouwd door de Lockh eed-fabrieken. De gigantische machine kan meer blijven, het kabinet, het personeel van het Witte Huis, Congres!eider en ge neraal Eisenhower besproken. De artsen verwachten, dat de presi dent 14 tot 17 dagen in het ziekenhuis zal moeten blijven. President Johnson zei tijdens de persconferentie niet te verwachten, dat in de korte periode presidentiële besluiten genomen zullen moeten worden. Het kabinet, en voor al de ministers van buitenlandse za ken en defensie, en het personeel van het Witte Huis zullen steeds in contact blijven met de vice-president, aldus Johnson. Goede gezondheid Afgezien van een keelinfectie begin dit jaar, waardoor de Amerikaanse president enige dagen niet in staat was tot werken, heeft hij sinds zijn hartaanval in 1955 een goede gezond- Z.-Afrika-fonds zet aktie voort Sinds de oprichting van het „defen ce and aid fund Nederland" heeft het fonds een girosaldo van ongeveer 16.000 weten te bereiken, het gemid delde van de stortingen ligt op 20. Voor de door het fonds ondernomen actie „verdubbel de ton" zal midden oktober een presentatie-affiche wor den verspreid, gemaakt naar een litho van een Nederlands lithograaf. Ook zijn besprekingen gaande over het uit brengen van een grammofoonplaat, die ten bate van de actie zal worden verkocht. I Een Franse huisvrouw, mevrouw Dubosq-Tro- szezynski, die op 13 juli Manèglise, bij Le Havre, heeft verlaten om samen met haar ezel Bijou een 4000 km lange pelgrima ge naar Jeruzalem te maken, heeft tweederde van de reis achter de rug. Het afgelopen week einde, bij haar aankomst in de Turkse stad Erdine. zei zij zich fit te voelen, maar haar ezel „was een beetje moe". Mevrouw Dubosq-Troszezynski had toen 3300 km van de voetreis achter de rug. Twee jaar geleden toen haar zoon Noël van een ernstige ziekte herstelde besloot zij tot de pelgri mage. Zij hoopt tegen Kerstmis Jeruzalem tc bereiken. I Een triest jubileum vierde de 31-jarige Utrechtse opperman K. S. gisterochtend. Voor de tiende maal in enkele maanden hield de politie hem aan terwijl hij een auto zonder rijbewijs be stuurde. De politic heeft nu korte metten gemaakt met de hardleerse opper man. Zijn auto werd in beslag genomen. James Bond. geheim agent 007, gaat wellicht nieuwe avonturen bele ven. De miljoenen James Bond liefhebbers op de wereld dachten dat, met de dood van zijn schep per, Ian Fleming, een einde is gekomen aan de avonturen van de film held. De erfgenamen van Fleming zien echter geen ukele reden waarom 007 niet de fantastische royal ties zou blijven verdie nen, die hij tot dusverre heeft opgebracht. Zij zoeken thans naar een andere schrijver die be reid is Bond een nieuwe serie avonturen te laten beleven. Wellicht wordt dat Xingsley Amis, de auteur van „Lucky Jim". Amis is een grote lief hebber van Bond en heeft een studie van Flemings held geschre ven onder de naam „The James Bond dossier". Eis van deelstaatminister: Twintig jagers verongelukt in negen maanden HANNOVER - De op de Noord- duitse vliegbasis Jever gestatio neerde straaljagers van het type Starfighter mogen niet meer de lucht in. Dit is gisteren gelast door de minister van binnenlandse za ken van de Westduitse deelstaat Neder-Saksen. Otto Bennemann. Aanleiding daartoe is het grote aantal ongelukken met straalja gers van dit type. De angst onder de bevolking in het gebied om de basis is groot, vooral na het neerstorten van een Starfighter verleden week woensdag in dc ge meente Schortens. Volgens persberich ten zijn in de eerste negen maanden van dit jaar ongeveer 20 Duitse Star fighters de snelste straaljagers van de Westduitse luchtmacht veronge lukt. De minister van defensie te Bonn ■erklaarde naar aanleiding hiervan: „De ervaringen sinds het begin van dit jaar hebben aangetoond, dat de op de vliegbasis Jever gestationeerde straaljagers /an het type F-104g ken nelijk bijzonder snel onklaar raken en een verhoogd gevaar opleveren, niet alleen voor de inwoners van de in de vliegroute liggende gemeente Schor tens. maar voor die van het gehele gebied rond het vliegveld. Het toene mende aantal ongelukken met toestel len van juist dit type noopt ons tot stopzetting van de vluchten tot de oor zaken zijn gevonden en weggeno- Een door het ministerie voorgestelde verlegging van de startbaan heeft de minister van de hand gewezen. Intussen hebben de leiders van de Westduitse luchtvaartindustrie de be wering van de inspecteur van de lucht macht, generaal Panitzki, volgens wel ke de ongelukken aan produktiefouten te wijten zijn, ontkend. Bij herhaling is van officiële zijde het bijzonder ho ge technische peil van de in licentie gebauwde Starfighters geprezen, dat minstens gelijkwaardig is aan dat van de in de VS gebouwde toestellen, zo zeggen zij. Overigens waren zij steeds bereid tot een onderzoek naar de be weerde technische tekortkomingen. KERNEN VAN INGEZONDEN STUKKEN TTTTTTTTTT Uodc-ali/ad Vrouwen van Nederland. Waarom roepen we toch niet gezamenlijk een halt toe aan de huidige gruwelijke mode van de korte rokken? h'et is ne': een automatisme: verordonneert do ..modegod" rokken zoveel korter of langer we zitten meteen aan de naaitafel om precies te doen wat er kennelijk van ons wordt verlangt Toch zitten we (nu het korte rokken mode is) zelf met de narigheid, of zit u prettig en met goed fatsoen in eeu stoel? Komt vrouwen, laten we er de schouders eens onder zetten. Rotterdam G. H. v. d. Heiden Discriminatie (4) Zuid-Afrika (1652) inwoners: Hotten, totten die weigerden hun vee af te staan, waarna het hun werd afgeno men en velen werden uitgeroeid (op een commanóotocht zelfs 3000 man). Overlevenden werden slaven. Door verdere expansie kwamen er conflic ten met Bantoes, Bavenda en Bakwe- na: de meesten werden ontstamd. Op deze wijze raakten ze ove'geleverd tijk die voortduurt tot op de huidige dag. Om de apartheid van nu te kunnen handhaven zijn kennelijk alle midde len t.b.v. de blanke suprematie geoor loofd. a. Tegenstanders van apartheid worden onschadelijk gemaakt, d. ling: de armoede wordt doelbewust in stand gehouden, c. Zwarte bevolking wordt geconcentreerd in reservaten, waar de armoede nog groter is. d. Verplichting tot het passen dragen. De kleurling die deze niet heeft wordt zeer zwaar gestraft, e. Politie macht is enorm uitgebreid. Dit alles geschiedt m.i. omdat de blanke bang is voor morgen. Maar het heeft nimmer itunnen bestaan dat een minderheid een meerderheid bleef knechten. De vreselijke vergelding zal zeker komen. S. Schulo \lphen a d. Rijn „Griezetifi zaadje" De laatste aflevering van Hcya Sel- va. „Dagboek van een tiener" zat er volgens mij toch wel behoorlijk naas': toen de schrijfster de moeder van de tiener die een grote mate var naasten liefde tentoonspreidde, liet zeggen: .Die jeugd van tegenwoordig, ik vind ze maar geweldig Praat mij niet va.i arrogantie, van hopeloze sloomheid dat is maar en klein percentage, een griezelig zoodje dat we maar het best kunnen negeren Om dat laatste gaaL het mij. Ik mag toch wel als bekend veronderstellen dat het '"hrislus juist om „dat griezelige zoodje" begonnen is? En behoren wij daar dan ï.iet toe; geldt het maar een „klein percenta ge"? Wat zijn dc besten onder ons nog voor Gods heilig aangezicht? Hier wordt één vorm '*an naastenliefde voor ogen gesteld, maar tegelijkertijd wordt een andere vorm van naasten liefde 'negeren van dat „griezelige zoodje") met voeten getred»n. Rotterdam J J. Groeneyeld.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5