Superieur Celtic schoot Go Ahead naar 0—6 SPDRT Nederland B had geen moeite met Luxemburg Afscheid A. Vogelaar Dr. De Visserschool bij Raad Warmond Verkeersmaatregelen en woningbouw in discussie Biljardsport is niet langer kroegsport Zonclag eerste disco-concert van Rehoboth NIEUWE LEIDSE COURANT 9 DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1965 Eur. cup-première voor Oost-Nederland DEVENTER De Europa cup-première voor Oost- Nederland is woensdagavond in Deventer voor het elftal van Go Ahead en de 23.000 geestdriftige toe schouwers uitermate teleurstellend verlopen. De De- venterploeg was namelijk op het door een ijlings aan gelegde kunstlichtinstallatie uitstekend verlichte veld volkomen kansloos tegen elf geroutineerde profes sionals van het Schotse Celtic, die een van de ge makkelijkste wedstrijden uit hun carrière hebben ge speeld en niettemin met 6-0 ruimschoots zegevierden. G° Ahead schoot tegen de Schotten niet alleen in vrij wel alle onderdelen van het spel te kort, maar ging tevens onder aan een angstcomplex, dat leidde tot een te verdedigende instelling en daarmee ernstig afbreuk deed aan de aanvallende kracht. se aanvallen wel aankonden. Daarom kwam de kapitulatie van deze defensie na een half uur toch nog onverwacht. Plotseling braken de Schotten via hi buitenspelers enkele malen door en bin nen twee minuten scoorde eerst links binnen Gallagher na een scrimmage vervolgens „long John" Hughes. door rechtsback Butter volledig onge dekt werd gelaten bij een voorzet van de kleine, agressieve rechtsbuiten Jimmy Johnstone. Pas toen viel Go Ahead aan. bood daar mee Celtic nog wel enkele scoringskan sen, maar creëerde deze nu tenminste ook zelf. Niettemin werd doelman Simpson voor de rust miet al te zeer op de proef gesteld. Dit Go Ahead, hoe goedwillend ook, wae geen waardige representant voor' Nederland in het toernooi voor Europese bekerwinnaars, hoewel spelers als Kan selaar en Veenstra individueel tot goede verrichting kwamen. Als geheel kwam het team echter veel tekort tegen de snelle, direct spelende Schotten. De score vormt dan ook een getrouw afspiegeling van de krachtsverhouding, hoe sneu dit ook voor Go Ahead mag klinken. Voorzichtig begin Go Ahead, onervaren op het gebied van Europees bekervoetbal, begon voorzich tig, wat men de Deventenaren niet kwa lijk kon nemen. Zij maakten echter de grote fout ook in hun verdedigende hou ding te volharden, toen al snel bleek, dat Geltic echt niet onkwetsbaar was. Te veel spelers trokken zich terug bij de snelle, meestal over de gevaarlijke linksbuiten John Hughes geleide Schotse aanvallen, waardoor de vaak knap opge bouwde tegenstoten te lang moesten wor den opgehouden wegens gebrek aan man kracht in de voorhoede. Overigens weer de Go Ahead zich goed, vooral op het middenveld, waar de uitblinkende rechts half Henk Kanselaar, met Deventers troe telkind Sietze Veenstra ijn partner in de „twee" van het 4-2-4 systeem) voor treffelijk werk verrichtte, dat aanval lend goed werd overgenomen door de felle, roodharige rechtsbinnen Niehaus en dé gewiekste, jammer genoeg „een- benigè" ex-Sparta-linksbuiten Cor Ade laar. De geroutineerde Schotse doelman Ronny Simpson, die met zijn 35 jaar de oudste van zijn ploeg is, moest en kele malen in actie komen om gevaar lijke voorzetten te onderscheppen, maar moeilijk had hij het niet. Schotten braken floor Ook zjjn Deventer collega, de deze avond wat onzekere Nico van Zoghei, kreeg het aanvankelijk niet druk, omdat zijn verdedigers de vrij simpele, maar door hun snelheid toch dreigende Schot- OOST-DUITSLAND KLOPTE FORTUNA Gaf deze ontwikkeling in de slotminu ten van de. eerste helft de Deventer aan hang nog enige hoop, een 2 min. na de hervatting door rechtsbuiten Johnstone gemaakt doelpunt nam deze weer snel Celtic werkte daarna rustig verder aan de totale afbraak van de dappere Deven ter ploeg, lanceerde nu vrijwel alle aan vallen over links, waar enorme gaten in de Go Ahead-verdediging vielen, en liet het scoren over aan de meestal eveneens totaal vrij gelaten rechter vleugel. Gal lagher scoorde nummer vier, Lennox nummer vijf en Johnstone bracht de eind stand op 0—6. Tussentijds „versierden" de vrijgevige Schotten nog enkele kansen voor de Deventer voorhoede, maar Boe- kestein, Greving en Adelaar waren niet in staat van de geboden „presentjas" te profiteren. Eur. bekervoetbal PRAAG Spartak Praag heeft zich woensdag geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen door in de tweede wedstrijd tegen het Zwitserse Lausanne Sports, die in de Tsejchische hoofdstad werd gespeeld, met 4—0 te winnen De stand bij ruust was 2—0. Mraz scoorde voor Spartak driemaal. Het vierde doel punt kwam van Dyba. De eerste wed strijd tuussen beide ploegen, die vorige week in Zwitserland werd gespeeld, ein digde onbeslist: 00. RENNES Ook het Praagse Dukla had woensdag reden tot juichen. De Tsjechen hielden de stand in de wed strijd tegen Rennes, die in Frankrijk werd gespeeld, op 0—0 en doordat zij de eerste wedstrijd in Praag tegen Ren nes met 20 hadden gewonnen, be reikte zij de tweede ronde van het toer nooi om de Eur. beker voor nationale bekerwinnaar. ISTANBOEL Beter dan Lausanne deed het Zwitserse Sion het in het Euur. bekertoernooi voor bekerwinnaars. Weliswaar verloor Sion woensdag zijn tweede wedstrijd tegen het Turkse Ga- latasaray in Istanboel met 20 (rust 10). maar daar het op eigen terrein de eerste ontmoeting met 51 had ge wonnen, gaan de Zwitserse bekerwin naars over naarde tweede ronde. LA VaLeTTE Borussia Dortmunt heeft woensdag.een hechte basis gelegd voor het bereiken van de tweede ronde het Europese bekertoernooi GELEEN Oost-Duitsland heeft in de woensdagavond te Geleen gespeelde wedstrijd tegen Fortuna '54 een grote indruk achtergelaten. De Geleense ploeg, die doorgaans tegen gerenommeerde bui-1 winnen- Bij rust was de stand nog gelijk: tenlandsc ploegen goed voor de dag komt,! 1—1 kwam tegen deze Oostduitse selectie er KILMARNOCK Het Schotse Kil- niet aan te pas. marnock plaatste zich voor de tweede Met hun uitstekende conditie, techniek ronde van het toernooi om de Europese en snelheid gaven de Oostduitsers ge- j beker voor landskampioenen door op durende de gehele wedstrijd de toon aan,eigen terrein met 10 vanNandori Tira- Doelman Vogels was de meest beproefde na te winnen De eerste ontmoeting was speler van het veld. Hoewel hij vakkun- j in een doelpuntloos gelijkspel geëindigd. dig zijn doel verdedigde en in feite aan i geen enkel Duits doelpunt schuld had, DISCUSWERPEN Ludvik Danek, moest hij toch vijfmaal de bal uit hetde Tsechische wereldrecordhouder discus- net halen. i werpen, heeft woensdag tijdens wedstrij- De schrik van de Fortuna-defensie was den in Brn° ziJn wereldrecord (64,55) tot linksbinnen Peter Ducke, die dikwijls°P 47 cm benaderd. Danke, die nog ongrijpbaar was en vier doelpunten voor steeds in vorm verkeert, liet een prach- zijn rekening nam. De 51 overwinning van de Oostduitsers was geenszins ge flatteerd, want Koerner en Ducke scho ten ook nog teken de lat. Wat de 5000 toeschouwers van de Oostduitsers het meest trof was hun bewonderenswaar dige lichamelijke conditie en de perfecte wijze, waarop zij he 424 systeem uitvoerden. DEIN HAAG Ruim 10.000 toe schouwers zijn gisteren op het ADO- veld getuige geweest van een 3-0 zege, die het Nederlandse B-elftal, aangevuld met enkele prominenten uit de A-groep, op Luxemburg be haalde. Op een enkele uitzondering na speelden alle wit-zwarte Neder landers uitstekend. De grootste kracht lag in de achterhoede, maar ook op het middenveld was Neder land tenminste een klasse beter dan de Luxemburgers. Alleen de aanval bereikte niet het gewenste niveau. Natuurlijk, het overzicht en de klasse in Pliet Keizer alleen hield de verde- digiing van de Letzeburgers voortdurend bezig. Maar opnieuw bleven Keizers condanien onder de maat. Coenien vormde met de zich in de voorste „vier" kennelijk minder goed thuiisvoelende Ko Prins een matige vleu- „Chniske" startte niet. wanneer de Ajacied hem in de ruimte lanceerde op volle snelheid wanneer Prins hem de bal aan de voet wilde schuiven. Kortom: op rechts klopte het vrijwel nooit. Linksbuiten Kees Aarts voelde zich, gesteund door „eigen Haags pu bliek", al meer thuis. Weliswaar mis lukte ook nu vele acties van de rappe ADO-er. maar hij had de verdienste tweemaal knap te reageren op voortref felijk dieptepasses van Burgers en beide malen beheerst te doelpunten. Overigens is een aanvalsliinte met Henk Groot. Frans Geuntsen en Coen Moulijn rond een In schitterende vorm verkerende Kei- te preferen boven de nu op gestelde. *>- Lof voor defensie De grootste lof komt dus de defensie bekerwinnaars door de eerste wedstrijd i toe. Met snelle, moderne goed opkomen- tegen Floriana La Valetta (Malta), die de backs als de van een lange blessure Valetta werd gespeeld, met 51 te genezen Willy Ouaedackers en rlo T)WS- er Andre Eykenbroek vooral de Ensche- deër Wlm de Vries excelleerde, ts de rustig verdedigende doelman Plm Does burg nooit In gevaar geweest. Uitstekend anticiperend, consequent dekkend en vooral goed opbouwend draaide deze linie foutloos. Nu dient ge zegd: de Luxemburgse voorhoede was niet van klasse. Maar de ploeg van het groot hertogdom, d'ie twee jaar geleden r.. Rotterdam voor een dieptepunt in de va derlandse voetbalgeschiedenis zorgden door de Oranje-elf met 21 te kloppen is een stugge lormatie. De Luxemburgers speelden het gegroe peerde 4-2-4 met een snel oprukkende achiterliinie, waardoor een ontstellend aanital Nederlandse aanvallen strandde op buitenspel. Daarom was het samenspel. In de samengeperste ruimte, vaak moei lijk en zakte het tempo soms bedenke lijk. Prins en Keizer hadden enkele ma len pech met fraaie acties, die afstuit ten op doelman Schmitt, die als een veldspeler opereerde en eenmaal zelfs koppend redding bracht. Nederland is in deze. uitstekend door de Duitser FYitz gearbitreerd'e wedstrijd, voortdurend in de aanval gieweest. De dappere doelman Schmitt, die overigens het geluk keer op keer aan zijn ziide had, redde bij schoten en soli van ^ful ler, Keizer (tweemaal). Prins en Coe- nen, maar zwichtte na 35 min voor een boogschot van Aarts, die doorsprintte op een throughpass van Burgers Keizer beheerste het voorhoedespel. Hij ver traagde het naar goeddunken en lan ceerde de overigen met bekeken pas- In de tweede helft was het overwicht van Nederland nog sprekender. Brosius redde, fel sprLnttend. met een omhaal op de lijn op spectaculaire wijze zijn door een prachtige boogbal van Keizer gesla gen keeper, maar in de 55e min copieerde Aarts zijin eerste treffer, weer na voor bereidend werk van Burgers, Keizei- be paalde met een door zijn spel verdiende treffer^ (de Ajactod'Omspeelde dédoel man na een slim pass-je van Muller) de eindstand'; 30. Nederland: Doesburg (Sparta*. Quae- daekers (Fortuna), Eykenbroek (Sparta). De Vries (F C Twente) en Pijlman (DWS), Muller (Ajax* en Burgers (DWS). Coenen (Fortuna), Prins (Ajax). Keizer (Ajax) en Aarts (ADO). Luxemburg: Schmitt. Kuffer, Brosius, Ewen en Hofstetter. Schneider en Jeitz, Wampach, Dublin (Leonard*. Kirsch (Kirschen) en Klein. Het Nederlandse B-elftal heeft gisteren in Den Haag op het ADO-terrein Luxemburg met 30 verslapen. Een aanval van de Luxemburgers op het doel van keeper Doesburg. Danlon-schaaktoeniooi EMMEN Van de woensdag gespeelde drie partijen in de voorlaatste ronde van het Danlon-damesschaaktoemooi te Emmcn kwam alleen die tussen onze landgenote mevrouw Vreeken en de Rus sische Zatoelowskaja tot een beslissing. Het resultaat was remise. De partijen HeemskerkJovanovlc en Lazarevic—Bilek werden afgebroken. De stand na zes ronden: 1. Lazarevic (Z Slavië) 3 pt 4- 1 afg.: 2. Zatoelows kaja (Rusl.) 3 pt: 3/4 Nicolau (Roem) en Vreeken (Ned) beiden 2la pt; 5/8 Heemskerk (Ned) en Jovanovic (Z Sla vië) beiden 2 pt 1 afg.; 7 Bilek (Hong* 1 pt 1 afg. Het Dept. Lisse van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen komt maan dag in jaarvergadering bijeen in de Witte Zwaan. SASSENHEIM De heer A. Vogelaar is benoemd tot erevoorzitter van de „Dr. de Visserschool". Dit gebeurde tijdens de ledenvergadering, waarop afscheid werd genomen van de heer Vogelaar als voorzitter. De heer C. Westerbeek, die in de vacature-Vogelaar tot voorzitter was gekozen, sprak hem toe. Bijna dertig jaar heeft de heer Vogelaar als voorzitter met veel liefde zijn krachten gegeven aan het werk voor de scholen. „Het is bekend dat u steeds de Here terbeek. voorz.. A. M, de Muynck, dankbaar bent geweest voor het werk dat door u mocht worden gedaan. Hoe wel de vereniging dertig jaar geleden kleiner was dan nu, waren de proble men veel groter, in het bijzonder de financiële. Dat de vereniging zo is uit gebreid. is ongetwijfeld voor een groot deel aan u als voorzitter te danken", aldus de heer Westerbeek. waarna hij de heer Vogelaar een oorkonde over handigde. „Ondanks weemoed nemen wij afscheid met een dankbaar hart zei de heer Westerbeek. Hij bood nog een schilderij van Cas Verlint aan, voorstellende de oude tol aan de Tey- lingerlaan. De heer Vogelaar sprak ten slotte dankwoorden. Tijdens de vergadering werd het be stuur als volgt samengesteld: C. Wes- Verbreding Lisser Van Pallandbrug LISSE Het enige punt waarover de raad woensdag van gedachten wis selde, was de vernieuwing van de Van Pallandbrug in de weg langs de Leid- sevaart. De kvpAeden P. Beelen, ir. Paardekooper en N. Bet en de heer H. Nieuwenhuis (sgp) waren er tegen omdat men het niet noodzakelijk acht te, dat Lisse daar een 37 mille in gaat steken. De voorzitter, mr. Th. de Graaf, zei dat in de toekomst iedere weg in de omgeving van Lisse van be lang gaat worden.-De heer J. P. de Ko. ning was het met het college eens. Na wat heen en weer gepraat werd besloten tot het aanvaarden van de kosten van verbreding van de brug. Het ligt in de bedoeling in de toekomst ook de weg te verbreden. De raad ging ermee akkoord, dat bronzen beeld wordt aangekocht en geplaatst op de hoek van de Don Bos- costraat en de Laan van Rijekevorsel Het beeld zal een ballend meisje voor stellen. eert WARMOND De raad, die onder voorzitterschap van burgemeester Langemeijer in. openbare vergadering bijeen kwam, had slechts een korte agenda1 a"f te werken, doch enkele punten hiervan leverden stof op tot uit voerige besprekingen. Over het rapport wijziging kostprijs uitbreidingsplan Endepoelifvim. 'dé aankoop van onróèrèneUgóéd van de héér P. Ciggaar, zei de heer Willemsen steeds in de overtuiging te hebben geleefd, dat dit plan financieel rond was. Dit blijkt nu niet het geval te zijn. Thans wordt voorgesteld het aantal te bouwen premiewoningen weer met 9 te verhogen om de kostprijs van de grond voor woningwetwoningen te drukken. Hier door wordt het aantal premiewoningen 20 pet. van de te bouwen woningen. woningwet- VOETBAL Fortuna uiit Geleen zal in de maand oktober een wedstrijd spe len tegen het Marokkaanse voetbalelftal, dat een toeraee door Europa maakt. FRANS VOETBAL PARIJS De uitslagen van de woens dag voor de eerste divisie van de Franse voetbalcompetitie gespeelde wedstrijden luiden: RouaanNantes 00; St. Etienne —Stade Fransais 0—0; Sedan—Angers 31 NimesStraatsburg 41; Rijssel Bordeaux 00: SoohauxToulouse 01; Red Star—Cannes 32; Nice—Lens 0—3. Na acht wedstrijden leidt Nantes met 14 punten voor Valenciennes. St. Etienne en Sedan, die elk twaalf punten verza melden. VOETBAL De Almelose eredivisie club Heracles heeft woensdag in Lever kussen een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen Bay cr Leverkussen. De Duitsers die niet met hun sterkste team aantraden, zegevierde met 32. Bij rust leidde Heracles nog met 10. Elinkwijk dat voor een vriendschappe lijke ontmoeting naar Southend was ge gaan, verloor daar met 31 van Souuth- end United. SCHAKEN Toernooi wereldtitel blijft ongewijzigd WIESBADEN Op de laatste dag van het FIDE-congres (Int. schaakbondin Wiesbaden Is besloten om geen wijziging aan te brengen ln het toernool-systeem van het wereldkampioenschap schaken voor de periode 19661968. Voor volgend jaar staan tien zone- toernooien op het programma, in 1967 zullen 24 spelers in het interzone-toer- nooi uitkomen, waarna het kandidaten toernooi in 1968 volgt. De regel dat ten hoogste vijf deelne mers per land aan het kandidatentoer nooi mogen deelnemen is afgeschaft. Vier Argentijnse schakers mogen voor taan de titel van internationaal meester gaan voeren. Het zijn: Jacobo Bolbochan, Luis Palau, Jiry Pelikan en Isaias Plecl. tige serie worpen noteren: ongeldig, 62,67 m, ongeldig 63,18 m, 663,10 m en 64,08 meter. Geslaagden hoofdakte Chr. Kweekschool LEIDEN Geslaagd vóór eindexamen derde leerkring (hoofdakte) Chr. Kweek school P. A. Bakker. Leiden; A. Boer. Warmond: J. Brussee. Leiden: H. Donker. Leiden: W. H. Gaasterland, Rijswijk: J. C. van Giffen, Leiderdorp: W. van der Heden, Rijp wetering; J. J. M. Immink, Leiden: R. W. Jansen. Voorschoten: E. A. Kuperus, Leiden: K. J. Lacourt, Lei den: H. Maris, Alphen/R: M. Meerburg, Leiderdorp: J. M. Meijering, Voorscho ten: H. H. J. Mussert. Leiden: A. G. Th. Ouwerkerk. Wassenaar: G. J. van der Reijden, Leiderdorp: L Schouten. Leiden: J. Slootweg, Oegstgeest: W. van Waard huizen. Leiderdorp: J. R. Wolthaus, Lei den: M. van 't Wout, Noordwijk; D. van 't Zelfde, Leicjen: P. Berg, Leiden; H. Bos, Noordwijk: M. Boter, Leiden: Th. Hartog, Katwijk; R. Brunt. Nw. Vennep: J. Croles. Bodegraven: R. J. van Dalen, Leiderdorp: M. M. van Dijk, Voorscho ten; S. W. L. van Egmond, Leiden; G. Jansen, Leiden: P. C. Joziasse, Voorscho ten; G. S. van de Kreeke, Wassenaar: P. F. Lindhout, Noordwijk; J. van der Niet, Noordwijk: L. F. Noordergraaf, Noord wijk; J M. Spoel. Voorburg; J. M. Ta- zelaar. Hazerswoude: N. A. Turkenburg, Voorschoten; A. J. Visser, Leiden: E. Waal. Noordwijk: H. Bouman, Katwijk: A. Buskens. Leiden; K. de Groot, Oegst geest: H. J. Hamelink, 's-Gravenhage: G. E. Kroon. Ter Aar; I. J. van der Land, Voorschoten; M. L. Links. Leiden: W. Noort. Wassenaar: G. J. Th. Schcr- penzeel. Katwijk: R. Segaar. Leiden; S. Sijpestein. Alphen/R; W. J. de Vries, Leiden: D. van Zuilen, Katwijk; N. Hen driks, Leiden. Afgewezen 5. KLM weer via India naar het Verro Oosten. Japan en Austra lië weer volgens de normale dienstrege ling uitvoeren. Dit betekent onder meer, dat in Karachi (Pakistan) en New Delhi en Calcutta (India) weer tussenlandingen worden gemaakt. Zoals bekend werd, in verband met de recente gevechtshande lingen tussen India en Pakistan, om het grondgebied van beide landen heen ge- F. Schimmel (KNBB) (Van onze sportredacteur) NOORDWIJK Deze week zijn 55 biljarters van het district De Bollenstreek van de Kon. Nederlandse Biljartbond begonnen aan de voorwedstrijden voor het persoonlijk kampioenschap vijfde klasse libre klein biljart. Over twee weken beginnen de vierdeklassers 63 in getal aan kun slijtageslag. Dezetwee groepen vormen een kwart deel van het aantal leden van dit district dat vijf jaar geleden een onderdeel werd van de KNBB. Er zijn nog lal van mensen afkerig van het spel op het groene laken. Hun aantal wordt kleiner, gezien de groei die De Bollenstreek en andere districten beleven. Het komt ook omdat biljarten heeft afgerekend met het sprookje een kroegsport te zijn", zegt KNBB-secretaris F. Schimmel, die tevens secretaris is van het district De Bollenstreek, alsmede voorzitter van het gewest Het Westen, dat geheel Zuid-Holland omvat. Met klem drong de heer Willemsen er daar anders de bouw vai p aan dit aantal niet meer te verhogen woningen in gevaar komt. I De heer Van Vliet vroeg zich af of de prijs van de bouwgrond voor de te bouwen premiewoningen niet te hoog komt te liggen De plaats waar deze woningen moeten worden gebouwd, is niet zo aantrekkelijk. Als hij het rap port goed gelezen heeft, speelt de op brengst van de daar staande bollen schuur een belangrijke rol. De heer Schimmel verloochent de voorgeschiedenis van de biljartsponi in Nedenlainid niet, maar hij wijst er ook op dat men helaas is aangewe zen op de horeca-bedrijven om deze sport te beoefenen. Een gelukkige ten- over biljarters. Dit opmerkelijke feit tv ijst erop, dat de leden van de bond de biljartctikettc zeer serieus nemen. Dat betekent ook dat van drankmis bruik geen sprake is". Discipline deus is volgens hem dat men van ontspanningscentra, congresge bouwen. jeugdhonken en sporthallen ook ruimten reserveert voor de plaat sing van biljarts. De KNBB. grijpt die kansen altijd graag aan- De heer Schimmel heeft nog een ander bewijs voor het verdwijnen van het sprookje. ,.In de laatste jaren zijn helemaal geen straffen uitgesproken Hij heeft het grootste respect voor die biljarters die aam een toernooi deelnemen, enkele dagen in de ver leiding verkeren van de aanwezige tapkraan en bij de prijsuitreiking zo fris als een hoentje zijn. Dat is een geweldige zelfdiscipline, die hij lang niet bij alle andere sporten is tegen gekomen Dank zij deze houding van de spe lers en de goede wil die overal wordt getoond, stijgt volgends de KNBB-secretaris het aanzien van de biljartsport en de animo ervoor Hij kan erover meepraten als se- cretaris van het district De Bol- leenstreek dat in vijf jaar tijd ruim vierhonderd leden onder de vanen van de KNBB kon scharen, hetgeen een verdubbeling betekent. Ook het aantal verenigingen steeg aanzien lijkterwijl men van de zijde van het districtsbestuur ook van alles heeft gedaan om de biljartsport meer cachet te geven. Vesten Grote acties bewerkstelligden, dat het bollenstreek-district het eerste in den lande was dat massaal tot aan schaf van speel vest en kon overgaan Ruim tweehonderd biljarters lopen er nü 'keurig bij tijdens de wedstrijden Geschiedde vroeger en de toestand is nü nog miet ideaal de arbitrage op z'n Jan-boerefluitjes. tegenwoordig beschikt mep in De Bollenstreek over een aantal gediplomeerde di'istricts- arbilers. Daardoor krijgen-de wedstrij den- veel meer' inhoud én waarde. De arbiters waken ook over het na komen van d'e biljartotikatte en zelfs verdwaalde toeschouwers rakan er al van onder de indruk. Toch blijven er moeilijkheden. De heer Schimmel vindt het namelijk erg moeilijk de voorwedstrijden in de diverse klassen -in een week te laten uitspelen. De lo- kaaf houders hebben meestal dOw de week een vrije dag en dan kunnen de spelers niet terecht. Nog groter is dé .moeilijkheid 'doordat de krkaalhdu- deés in cie diverse plaatsen miet op diezelfde dag vrij hebben. Idealen Toch loopt alles in het district De Bollenstreek 'geSmeerd. Waant be- hqlve de voorwedstrijden en finales van persoonlijke kampioenschappen heèflt men ook nog een teamcom- pötitle, die de wedstrijdleider vaak grijze haren bezorgt, en een beker- toernooi. Organisatorisch loopt het echter. Dat kan ook moeilijk anders want als administratief onderlegd maia heeft, de heer Schimmel zelf allés keurig ln mappen en koffers voorzien van decimaal-codering on- dérgebracht Hij heeft zijn ideeën ingeënt op zijn medebestuurders, die wel eens moeite hebben gehad een en ander te ver werken. Want. wat de heer Schimmel eenmaal in zijn hopfd heeft, valt er niet 'gemakkelijk uit te pralen. Maar het ideële in zijn streven naar een zo zuiver mogelijke sport, vergoeilijkl Eén van zijii idealen zal nog wel heel lang op hel lijstje blijven staan: de bouw van biljartzalen en -centra, waar geen sterke drank mag worden verkocht. Gezien dc huidige situatie op de bouwmarkt zal die wensdroom nog wel even blijven bestaan. Zolang ook zullen de ijverige districtsbestuur ders ln de bollenstreek met andere wapenen moeten afrekenen met het sprookje „kroegsport" dat eigenlijk geen sprookje meer is, maar verle den tijd- Zebrapad Over het treffen van verkeersmaatre gelen voor de gehele gemeente, waarvoor bij de bevolking en vooral bij de mid denstand en neringdoenden grote be langstelling bestaat, werd uitvoerig van gedachten gewisseld. Mej. Schakenbos zei het te betreuren dat B. en W. afwij zend staan tegenover haar voorstel een trottoir aan te leggen in de Burgemees ter Soholvinckstraat. Zij vroeg of het niet mogelijk is tegenover de r. k. kerk een zebrapad aan te brengen. De voorzitter antwoordde dat uit verkeerstechnisch oogpunt het aanbrengen van het gevraagde trottoir niet wel mogelijk is. Er zouden dan gevaarlijke verkeers situaties ontstaan. Het aanbren gen van een zebra op de Heren weg voor de r. k. kerk zou het doorgaand verkeer zeer belemme ren. Dit pad is alleen van belang bij te houden kerkdiensten en die hebben slechts eenmaal per week plaats. De heer Van Vliet had ernstig bezwaar tegen het voorstel het punt van samen komst Padoxlaan/Sweilandstraat te maken tot- voofr&ngssplitsing met voor rang op de Sweilandstraat. Eerst moet ter plaatse een béhoórlijk uitzicht wor den gemaakt. Met algemene stemmen werd tenslotte besloten de voorgestelde verkeersmaat regelen te treffen met dien verstande,, dat, wanneer in de toekomst mocht blij ken dat niet alle maatregelen effectief zijn. hierover opnieuw van gedachten kan worden gewisseld. De heer v. d. Kroft vroeg hoe groot het exploitatieverlies nu is. Is dit 80.000 of 37.ÖQ0 Is met deze exploi- tatieopzet reeds rekening gehouden met de aankoop van grond voor het plaatsen van een benzinestation door de Caltex De vobrzitter zei dat het plan finan cieel naaF beste vermogen is opgezet, maar er zijn nü éénmaal factoren die ook thans nog niet te,voorzien zijn. Het exploitatietekort op het gehele plan be draagt nu 43.000 en in dit tekort is dc Caltex-affaire verdisconteerd. Het ligt in de bedoeling van B. en W, aan de bouw van de woningwetwoningen ter plaatse bijzondere aandacht te schenken want deze bouw mag inderdaad niet in het gedrang komen. Naar aanleiding van een vtgag van de heer Van der Kröft betreffende het ver lenen van woonruimtevergunning bij verkoop van premiewoningen zei dc voorzitter, dat hiervoor slechts feen woon ruimtevergunning wordt verleend aan iemand die op de lijst van woningbe- hoevenden is geplaatst en daarop naar het oordeel van B .en W. zodanige plaats terbeek. voorz., secr.. W. Keyzer, penningm., J. v. d. Broeck, P. Benschop. J. Oudshoorn. D. Meyer, B. van Loo en T. Huyzer. Voorlichtingsavond Winkelliofplannen LEIDERDORP Tijdens een bij eenkomst in het Dorpshuis heeft het gemeentebestuur voor talrijke belang stellenden een uiteenzetting gegeven voor de middenstand over de toe komstplannen in het grote uitbrei dingsplan Zijllaan- en Meijepolder. Men rekent erop, aldus dc burgemees ter. dat omstreeks 1970 ongeveer 50 win kels in het plan Winkelhof kunnen wor den geopend. In totaal komen er onge veer honderd winkels en drie super markten, een leeszaal, postkantoor, een bank. garages e.d. Er wordt niet gedacht aan warenhui zen maar aan kleine zaken voor duur zame en niet-duurzame artikelen. De uiteenzetting, waarvan de stedebouw- kundige ir. E. v. d. Ree en E.T.I.-direc- teur Smitshoek een deel voor hun reke ning namen, werd toegelicht met dia's van de bouwplannen. WIELRENNEN Piet Bregman won rit in Engeland BENTHUIZEN De Benthuizcr wielrenner Piet Bregman. die momen teel voor enkele weken in Engeland verblijft, heeft reeds in zijn eerste wedstrijd daar voor een succes ge zorgd. Na een machtige solo won hij in Luton een koers over 65 mijl. Reeds spoedig na het begin waren drie En gelse renners onder aanvoering van Dick Wren aan dc haal gegaan. Al spoedig hadden de koplopers een voor sprong van ruim twee minuten. Met nog vijftig kilometer voor de boeg ontsnapte de Hollandse renner aan de aandacht van de deelnemers van de overige vijftien ploegen. In straf tempo wist hij de achterstand weg te werken, waarna hij met Wren doorging. Doch ook Wren kon het tempo van Bregman in het heuvelach tige terrein niet by'houden, zodat de Benthuizer de laatste veertig kilome ter alleen doorging. Piet Bregman won in 2 uur 34 min. en 20 sec. Wren zag nog juist op de streep kans beslag te leggen op de tweede plaats voor het aanstormende peloton. Ritchie werd derde en Rossell en Holston legden beslag op de resp. vierde en vijfde plaats. LEIDEN Aanstaande zondag geeft de C.J.V. „Rehoboth" in het ge bouw Rapenburg 10 het eerste disco-promenadeconcert voor allen die belangstelling hebben. Het concert, dat speciaal voor jonge ren is bedoeld, begint om twee uur en zal tot vijf uur duren. De toe gang is geheel vrij. Het bijzondere van het platenconcert is dat bezoekers niet op stoelen in een rij behoeven stil te zitten. Men kan zich in de gezellige societeiibs- zaal, ontspannen in fauteuils ge zeten, bezighouden met kaarten, lezen, dammen en dergelijke. Ook kan men aan de „prik-bar" zitten. Elke bezoeker die binneivwandelt krijgt een uitvoerig stencil met ge gevens over de werken die op het programma staan. Het is een be grijpelijke tekst, die de heer A. van Kapel heeft samengesteld als handleiding. Het programma bestaat uit klassieke werken. Achtereenvolgens worden gedraaid The Young Person's Gui de to the Orchestra opus 34 van Henry Pur cell, de Moldau van Smetana, de Peer-Guyntsuites 1 eii 2 van Grieg, voorspelen van de opera Carmen van Bizet, Espana van Emmanuel Chabrier, het eer ste pianoconcert van Tsjaikowsky en diens Serenade opus 48. Het is de bedoeling van de jeugd vereniging elke eerste zondagmid dag van de maand een dergelijk populair-klassiek programma voor de jeugd 'te geven. Leden en niet- leden hebben gratis toegang. inneemt dat hij reeds voor toewijzing van woonruimte in aanmerking komt. De zgn. 6-weken-rcgeling waarbij ook een woonruimtevergunning verleend wordt aan hen die door hot betrekken van de te kopen woning alhier of elders een woning vrijmaken die kan worden betrokken door iemand die hier op be doelde lijst is geplaatst, geldt bij de ver koop van een premiewoning niet, tenzij een ander huis wordt vrijgemaakt. Tot lid der woningcommissie werden benoemd de heren P. J. van Huis, P. van Leeuwen. F. H. Walraven en Th. Weijers. tot plaatsvervangend-lid mevrouw C, M. Schakenbos-Wassenaar. Omtrent dc be noeming van nog een vrouwelijk lid zullen B. en W. in de volgende vergade ring met een voorstel komen. Diëtiste in Warmond WARMOND Elke vierde woensdag van de maand *s middags tussen drie en vier uur zal in het Wit-GcLc-Kruisgc- boUw'een diëtiste zitting houden. Pa tiënten die om welke reden dan ook dieet moeten houden, kunnen door haar worden geholpen meer variatie in hun maaltijden te brengen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 9