L.P.M.G. nam afscheid van dirigent Anderson Rijnlandse Molenstichting Weekagenda Korps ps ging in 14 jaar naar hoogste afdeling Vanavond opnamen voor de Katwijkse plaat Echtpaar in Noordwijk 65 jaar getrouwd Directeur postkantoor Noordwijk nam afscheid NIEUWE LEIDSE COURANT DONDERT) \C 30 SEPTEMBER 1965 Donderdag Schouwburg, 8 uur: Hoofdstad-Operette met Ein Walzertraum. Pieterskerk, 8.15 uur: orgelconcert Jiri Ropek. Zaal bij Zuiderkerk, 8 uur: Oecume nische Raad, prof. dr. H. Berkhof ovei de oecumene en de prediking. Schelpenkade 6, 8 uur: afd. Leiden Kon. Ned. Natuurhist. Ver., dia-avond. Breestraat 19, 8 uur: spreekbeurt ds. J. A. Smink. Chr. geref. kerk, Steenschuur 9, acht uur: zangavond chr. geref. zangver. Alles ter ere Gods. Katwijk aan Zee, Triumfatorkerk, concert Jan Welmers, orgel en Aafje Heynös, zang. Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde" Scheveningen: Kurhaus-Paviljoen, 8.15 uur: Potasch en Perlemoer. VrUdag Om half 8: taptoe 3 oktober. Schuttersveld, 8 tot 12 uur nam.: Lu napark 3 oktober. Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde" Scheveningen: Kurhaus-Paviljoen, 8. uur: Potasch en Perlemoer. Zaterdag Den Haag, Diligentia, 2.15 uur: t neelgroep Arena met „Dagezels' Den Haag, Diligentia, 8.15 uur: Nieuwe Komedie met „De gevierde liefde". Den Haag, Kon. Schouwburg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „De vervolging van en de moord op Jean Paul Marat". Den Haag, St. Jacobuskerk, Parkstraat, 8.15 uur: orgelconcert R. Rakier, N. v. d. Hooven en J. Sdhmitz. Scheveningen, Op Gouden Wieken. 8.15 uur: Caroline Kaart, sopraan, m.m.v. Peter Kellenbach, piano. Scheveningen, Kurhaus-Paviljoen, 8.15 uur: Potasch en Perlemoer. Zaterdag 3 oktober Herv. jeugdhuis In den Mo- riaen, Hoogl. Kerkgracht 44: 3- oktober-ee thuis. 7 uur: reveille Stadhuisplein. 7.309.30 uur: uitdeling ha ring en brood in Waag. 8 uur: koraalmuziek Van der Werf park. 8.15 uur: poppenspel L. Mors- wegP. C. Hooftlaan. 9 uur: poppenspel P. Both- s tra at. 9.45 uur: poppenspel Zeeman- 10.30 uur: poppenspel Bevrij dingsplein. 8-30 uur: show K. en G. op Kaasmarkt. 8.45 uur: steltlopers van Na men op Pietenskerkhof. 9.10 uur: straatartiesten Pie terskerkhof. 9.40 uur: steltlopers van Na men op Pieterskerkhof. 924 uur: Lunapark Schut tersveld. militaire parade tentoonstelling 9.30 uur: (Breestraat). 10—12 ui Lakenhal. 10-30 uur: kerkdienst Pieters kerk (ds. A. J. Lamping). 10.30 uur: kerkdienst Geref. Gem. Nieuwe Rijn (ds- G. v. d. Noort -van Capelïe a. d. IJssel). 13.00 uur: reclame-optocht, .Sprookjes van deze tijd". 20.00 uur: cabaretvoorstelling in Gehoorzaal. 23.00 uur: vuurwerk Schut tersveld. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): donder dag tot en met zondag: Winnetou het grote opperhoofd (14 jaar); maandag tot en met woensdag: Ontmoeting op het strand (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): Old Shat- terhand (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): De muren van de hel (18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur): Tickle me (14 jaar). Studio (2.30, 7 en 9.15 uur): Moord aan boord (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Cat Ballou (14 jaar). Op 2 oktober gewijzigde aanvangstij- *e' 21060. De dienst van de apotheek LEIDER DORP wordt tot vrijdag 1 okt. waarge nomen door de apotheek Tot hulp der Mensheid. Tentoonstellingen De Lakenhal: tentoonstelling van werk van leden van de Hollandse Aquarellis- tenkring en van de vereniging „De Gra fische". Aquarel-Aquaforte", van 25 sepl tot 1 november. Tijdens slotfeest 45-jarig bestaan LEIDEN „Pliessie met toeters" zou de titel geweest kunnen zijn van een film, die gisteravond in de kantine van het politiebureau te Leiden werd getoond ter gelegenheid van de slotviering van het 45-jarige bestaan van het Leids Politie Muziek Gezelschap. Nu waren het slechts de woor den van twee hondjes die op 20 mei het politie-muziekfestival bijwoonden, waarvan de film opnamen toonde. De camera's werden hierbij bediend door de heren J. Hofstede en Th. Wandt, die een welverdiend applaus ont vingen. De heer S. F. J. Voerman overhandigde deze levendige herinne ringen aan de voorzitter van L. P. M. G., de heer E. Beens. Deze betuigde zijn dank aan allen, die meewerkten aan het succes van de festiviteiten, zoals het gemeentebestuur, de festivalcommissie, de programmacommis sie, de commandant van de kokschool, kolonel Th. H. Wessels en de film ploeg. De heer Beens belandde vervolgens bij een ander gedenkwaardig feit nl. het afscheid van de dirigent. Dc heer D. Anderson zal zijn funktie, die hij 14 jaar bekleedde wegen gezondheids redenen moeten neerleggen. Dit gaat velen aan het hart, want Dik Ander son leidde het korps uiteindelijk naar de vaandelafdeling, het hoogst bereik bare- In deze 14 jaar behaalde het muziekgezelschap tevens zesmaal een Met een stevige handdruk wenste ex-dirigent Dik Anderson (links) zijn opvolger Albert Hilkhuizen veel succes bij het Leids Politie Muziek Gezelschap. tweede en achtmaal een eerste prijs op concoursen. Tooh blijft de nu ex-dirigent nauw aan het L.P.M.G. verbonden door het ere lidmaatschap. dat hem werd aangeboden en waarvan hij de onderscheiding ont ving. De nieuwe dirigent Albert Hilk huizen uit Den Haag werd in zijn funktie geïnstalleerd en gezien de ervaring met meerdere muziekgezelschappen zal hij de moeilijke taak als opvolger van An derson zeker goed weten te vervullen. Als beschermheer van L.P.M.G. dankte de burgemeester van Leiden voor de aandacht die door het festival op onze gemeente gevestigd werd liet dit ver gezeld gaan van een mooie tegel met het Leidse wapen voor alle leden van de festivalcommissie. Tenslotte vertelde de voorzitter van de burgerijcommissie, de heer H. Boors- ma, dat ook de burgerij grote belang stelling vopr het politiecorps had. „Lei den zonder studenten en zonder L.P.M.G. zou maar een dode stad zijn", zo be sloot hij. Men bracht na dit officiële' gedeelte nog gezellige ogenblikken door. KATWIJK OPGELET VRIJDAG MARKT Damesslips tot en met maat 50. nu alle maten 69 ct. Meisjesslips tot 12 jaar nu alle maten 69 ct. Lange he ren onderbroeken en borstrokken vijf, zes en zeven, nu alle maten 2,98. Pracht heren flanellen dubbele borst 4,98 nu 3,98. Dames bloesjes, rijk kant nu 3.98. Dames vestjes en truitjes ook met col, alle kleuren en maten van 18,98 nu 12,98. Badlakens 3,98 nu 2,49. Strech damesslips ook zwarte van 2.98 nu 1.98. Gymbroeken 98 ct. Gcmoitonneerde lange onderbroeken en borstrokken, lange mouw, alle maten 6,98 nu 4,98- Zie borden Japie. Hulp in de huishouding gevraagd bij H. Planje Noordeinde 6, Katwijk aan Zee Zaterdagmarkt nu op vrijdag LEIDEN De wekelijkse zaterdag- markt wordt in verband met de 3-ok- toberviering morgen gehouden. De omstandigheden hebben ertoe gedwon gen dit in de vorm van de woensdag- markt te doen, zodat er alleen op de Nieuwe Rijn kramen staan en niet op de Hooglandse Kerkgracht, KATWIJK AAN ZEE Vanavond wordt in de Nieuwe Kerk begonnen met de opnamen voor de kerstplaat ,JCaiwijk zingt". Ook het klokgelui zal op de plaat worden vastgelegd. Automobilisten en bromfietsers wordt verzocht tijdens de opname-uren de Voorstraat en Zuidstraat bij de Nieuwe Kerk zoveel mogelijk te vermijden. Het motorgeronk werkt zeer storend. De vorige keer heeft de commandant van het vliegkamp Valkenburg de vliegers zelfs bevolen met hun vliegtuigen bij de kerk weg te blijven. Het actiecomité hoopt, dat er heel veel mensen zullen komen. Pas bij een flinke bezetting van de Kerk kan de opname goed slagen. De aandacht wordt er op gevestigd, d-at ieder har telijk welkom is, van welke kerkelijke gezindte hij ook is. Wie meedoet wordt verzocht vijf minuten voor acht in de kerk te zijn. Ds. Vroegindewey zal evenals de vo rige maal aanwijzingen geven, waar na koorleider W. de Ruiter de kerst- Hederensamenzang zal dirigeren. De opnametijden zijn als volgt: van avond 6 uur: meisjeskoren Lenteklok jes o.l.v. Dirk van Vliet, 8 uur samen zang, o.l.v. W. de Ruiter. Maandag 4 oktober: 15 uur, orgelspel Dik van Rijn. 15 uur opname sopraan Dinie Knetscn, 19-15 uur mannenkoor Jubilate o.l.v L. Manneke. 21 uur Verenigde koren o.l.v. B. Zaalberg. Dinsdag 5 oktober: 21.30 uur evan- koopt en restaureert molen aan Koppoel in Rijpwetering molenliefhebbers. Die kunnen zich voor donatie f 5 of een veel voud daarvan) of een eenmalige schenking bij het secretariaat ver voegen: Rijnlandshuis, Breestraat 59 Leiden. gelisatiekoor o.l.v. D. van der Plas. In verband met de kerkbouwactie worden morgen geen opmamen ge maakt. Dinsdag worden ook opnamen gemaakt van een Sc'nevenings koor voor een Scheveningse plaat. Lustrum buscomité Katwijk KATWIJK Op 6 oktober viert het zgn. Buscomité Katwijk (de „commis sie van goede diensten van de N.Z.H. V.M.) zijn eerste lustrum, 's Avonds om 8 uur wordt hieraan in hotel Riche aandacht geschonken. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoog water 7.08 en 19.25 uur; laag water 2.51 en 15.05 uur. Y.V.D. en P.v.d.A. in Voorschoten VOORSCHOTEN In een gecom bineerde vergadering van WD en PvdA in het Cultureel Centrum spra ken de Tweede Kamer-leden mr. Th. H. Joekes en de heer I. Baart over de miljoenennota. De heren zagen kans de discussie levendig te houden door NOORDWIJK AAN ZEE Woensdagmiddag 6 oktober zal het erg druk zijn in jeugdcentrum De Rank. Van vier tot vijf uur re- cepieert daar dan het echtpaar Den Hollander in verband met zijn 65-jarig huwelijksfeest. De dag tevoren is er al een beetje feest in huize Dalrust, waar het sympathieke bruidspaar sinds enige tijd woont. Want dat is de eigen lijke huwelijksdatum. Die dag 65 jaar geleden trouwde het tweetal in Hazerswoude, waar de bruidegom geruime tijd een kruideniersbe- drijf heeft gehad. Ondanks hun hoge leeftijd, respectievelijk 86 en 89 jaar., maken bruid en bruidegom een verwonderlijk vieve indruk. Zij zijn dan ook heel dankbaar, dat ze het komende feest vooral ook geestelijk nog zo fit temidden van kinderen, kleinkinderen en achterkleinkin deren kunnen vieren. Verdriet en ziekte zijn de heer en mevrouw Den Hollander niet voorbijgegaan, maar steeds opnieuw hebben ze het hoofd omhoog weten te houden. Eén van hun lievelingsliederen is de honderdderde psalm, waarin gezongen wordt van de lof voor de zegeningen van God. De heer J. M. Ras zijn opvolger (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJK Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef- heeft de directeur van het postkantoor, de heer F. M. Meulendjjk, gisteren zijn functie neergelegd. Tot zijn opvolger is benoemd de heer J. M. Ras uit Den Haag. De heer Meulendjjk heeft 45 jaar bij PTT gewerkt, waarvan 14 jaar als directeur van het Noordwijkse postkantoor. Hij bljjft in Noord- wijk wonen. elkaar met slagvaardige interrupties Holland een afscheidsbijeenkomst ge' te onderbreken, waarbij zij niet per- I houden met het personeel. Met veel soonlijk werden doch alleen eikaars moeite heeft men de directeur daar- standpunten aanvielen. Na de pauze heen gekregen. Hij is niet alleen een volgde nog een geanimeerd vraag-en- I sympathiek maar vooral ook een be- antwoordspel tussen de aanwezigen. I scheiden man. die de aflossing van de Gisteravond werd in Het hof van wacht liefst geheel geruisloos had la ten verlopen. Dat heeft het postkan- toorpersoneel evenwel niet genomen. Verrast LEIDEN Volgende maand wordt een begin gemaakt met de restauratie van de Waterloosmolen aan de Koppoel in Rijpwetering. Opdracht tot restauratie, die on geveer een kwart ton zal vergen, is gegeven door de Rijnlandse Mo lenstichting, die kort geleden het bezit er van heeft verworven. Het is de bedoeling evenals met de andere molens van de Stichting de Waterloosmolen, die aan een uitloper van de Kagerplassen staat, in maalvaardige toestand te brengen. De molen is in 1775 gebouwd door de bekende molenmaker Joost Timmers uit Oude Wete ring. Het is een met riet ge dekte achtkante molen met inge bouwd scheprand. In 1857 ging de molen door brand grotendeels verloren, maar spoedig had her bouw in de oorspronkelijke vorm plaats. En weer heette de molen bouwer Joost Timmers. De Rijpweteringse waterloosmolen ge niet grote bekendheid bij deelnemers aan de Molentochten op de 9chaats die jaarlijks worden gehouden. In het in verschenen boek „In Holland staat een molen" wordt het leven op de wa-| terloosmolen uitvoerig geschetst. Aanwinst Rijnlandse Molenstichtinbe- scnouwt de molen als een bijzonder be langrijke aanwinst omdat hij in het Merendistrict staat. In dit district, waar instandhouding van de molens een van de belangrijkste doeleinden van de Stichting is, zijn nu vier molens in eigendom. Het zijn de Zwamburgermo- len aan de Leede in Warmond, de Bo- terhuismolen aan de Zijl (Warmond), de Vrouw Vennemolen aan de Ade (Oud-Ade) en de Waterloosmolen aa Koppoel in Rijpwetering. Dc laatste molen zal na voltooiing de restauratie worden verhuurd aan kleinzoon van molenaar J. Hoogenboom, de heer L. Witteman. De laatste is bereid in zijn vrije tijd de zorg voor de molen op zich te nemen. De heer Hoogenboom is vijftig jaar bewoner van de molen ge- VISSERIJN1EUWS Verhuurd De Rijnlandse Molenstichting heeft al vele molens van de ondergang ge red. Dit belangrijke werk kan ech ter alleen worden gedaan door steun Chr. kleuterschool maandag open LISSE De nieuwe kleuterschool ten behoeve van de chr. nat. school „De school met den Bijbel" zal maan dag officieel in gebruik worden geno men. Dinsdag zullen de kinderen er hun intrek kunnen nemen. Tot hoofd leidster werd benoemd mej. M. Mak te Schiedam en tot leidster mej. D. S. van Werkhoven. LISSE Het prot. overkoepelend or gaan „Comité Activering Jeugdwerk" zal maandag om 8 uur bijeenkomen ter bespreking van de winteractiviteiten. Voorts wordt de uitslag van de teken- en opstelwedstrijd bekendgemaakt. ATLETIEK De 23-jarige Chinese student Ni Chih Chin leverde vandaag een prestatie van formaat. Hij sprong tij dens wedstrijden in Pekinig 2.23 meter hoog en dat betekende de tweede wereld- prestaitie aller lijden. Hoger sprong tot nu toe alleen de Rus Valeri Brumel, reldrecorcVhoudér met 2,28 meter. IJMUIDEN Op de eerstkomende vergadering van het Produktschap voor Vis en Visprodukten zal een voorstel worden behandeld voor de op richting en eerste inrichting van het Proefbedrijf Voedselbestraling in de Landbouw te Wageningen een bijdrage van f 50.000.te leveren. In de toelichting wordt onder meer gezegd, dat in verscheidene landen weten schappelijke onderzoekingen worden verricht om tot een toepassing te komen van een ioniserende bestraling ter conservering van voedingsmid delen. Ook in Nederland is men met dit onderzoek begonnen. Het proef bedrijf heeft inmiddels de vorm van een stichting aangenomen. Wage ningen is als plaats van vestiging gekozen omdat daar al het Instituut voor Toepassing van Atoomenergie in de Landbouw is gehuisvest. Voor de bouw en eerste inrichting moet twee miljoen gulden op tafel komen. Onder het pakket voedingsmiddelen dat aan de proef zal worden onderworpen bevinden zich filets van kabeljauw, haring en garnalen. Het Produktschap voor Vis en Vispro dukten zal ook aandacht besteden aan een verhoging van de minimumprijs van verse haring. In 1964 diende de Stich ting van de Nederlandse Visserij een voorstel in de prijssvan f 0.22 tot f 0.29 per kilo te verhogen. Volledig kon dit voorstel destijds niet worden gereali seerd. De vertegenwoordigers van de aanvoerders namen genoegen met een verhoging in twee etappes. De minimum, prijs werd voorlopig opgetrokken tot f 0.25 per kilo. Thans i« naar het oordeel van de Stichting het ogenblik aangebroken de prijs tot I 0.29 te verhogen. De redenen die voor de verhoging werden aange voerd (onder meer het grote verschil tussen de kostprijs van de haring en de geldende minimumprijs) zijn niet alleen nog van kracht, doch zijn nog toegeno men doordat de voortdurende kostenstij ging het verschil tussen beide prijzen doet groeien. Daarboven dringt in dezelf de richting van minimumprijsverhoging het recente opvoeren in Frankrijk van het prijzenpeil. Deze zal als richtlijn worden gehanteerd voor het zo nodig stopzetten van de invoer van verse ha ring in dat land. Het hoofdbedrijfschap voor de detail handel heeft inmiddels laten weten geen bezwaar tegen de verhoging te hebben. Overwogen werd dat het hier in feite om een prijsverhoging gaat die al in het vo rige seizoen ingevoerd had moeten wór den. Men is het er mee eens dat voor de Nederlandse visconservenindustrie een regeling wordt uitgewerkt die het deze mogelijk moet maken ondanks de verhoging haar concurrentiemogelijkhe den op de internationale markt te behou den. Ook het Visserijschap gaat akkoord. In principe wordt ook ingestemd met de gedachte van een eventuele prijsreductie voor verse haring die dient als grond stof voor volconserven in blik bestemd voor uitvoer naar landen buiten de E.E.G. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 25 vaartuigen. Zij zorgden voor een aan voer van 8560 kisten vis, waarvan 1880 kisten schelvis, 240 kisten wijting. 140 kisten gul en kabeljauw, 50 kisten kleine gul. 2250 kisten treilhsring, 3600 kisten spanharing. 1200 kleine kisten haring, 25 kisten makreel. 160 kisten schol. 5 kisten tarbot, 120 kisten diversen. 1200 stuks stijve kabeljauw en 4500 kilo tong. De tongprijzen liepen weer omhoog. De 9Chol liet zich evenmin onbetuigd. De prijs zette met f 80 in en bleef vrij standvastig. Onder de f 72 kon men niet terecht. De verse haring had met f 30 eerst de wind mee, doch zakte later naar het mi nimum van f 12.50. Daaraan zal de on verwacht grote aanvoer van de spanvis- sers niet vreemd zijn geweest. De ma kreel was voor de zoveelste keer een zeldzame verschijning. Voor de ongeveer 20 kisten bestond dan ook grote belang stelling die uitmondde in een hoogste no tering van f 56. Met de schelvis is het nog steeds knud de. Het gemiddelde voor alle soorten lag op ongeveer twintig gulden. Voor de kattencentrale was er dan ook heel wat te doen. Vele partijen zakten naar de minimumprijs. De gul handhaafde zich op het overi gens lage peil van de laatste dagen. De kabeljauw haalde een gemiddelde 'van iets meer dan honderd gulden. Ook da't is men wel eens beter gewend. De grote zwarte koolvis was met een gemiddelde van f 125 beter aan de prijs. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 215 Anna Henderi- ka met 500 kisten, de VL 142 Voorwaarts met 570 kisten en 290 kleine kisten ha ring, de IJM 4 Dageraad met 70 kisten, de IJM 9 Haarlem met 1350 kisten en 100 kleine kisten haring. Voor de vrijdag markt was uit de verre wateren thuis- stomend de IJM 28 Amsterdam met 820 In Scheveningen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten schelvis. 10 kisten wijting. 50 kisten gul en kabeljauw. 1000 kisten ha ring. 200 kleine kisten haring, 40 kisten schol en 1500 kilo tong. Afwisselend De haringvisserij leverde afwisselende resultaten op. Sommige vaartuigen brach. ten het tot trekken van veertig kantjes" andere schepen kwamen per trek niet verder dan twintig kantjes. Verheugend was, dat nu ook de spanvissers een be hoorlijk deel van de buit voor zich kon den opeisen. In de Noord werd op 60 NB weer aardig koolvis gevangen, hoewel de resultaten een stuk minder waren dan die van de IJM 82 Rotterdam van enige dagen geleden. Op 58 NB moest men zich tevreden stellen met trekjes van gemiddeld dertig manden hoops, waarbij de hoofdrol werd gespeeld door de schelvis. De makreel was in geen velden of wegen te beken nen. De grotere kotters tussen 55 NB en 56 NB brachten het niet verder dan tot trekken van rond 25 manden hoops met als belangrijkste vissoorten gul en schel vis. Ook hier was voor de makreel slechts een figurantenrol weggelegd. De loggers en kotters bij de P-boeien deden trekken van soms dertig kilo tong en een paar manden andere vis, voornamelijk kleine schol en wijting. Onder de kust waren de resultaten van deze groep iets min der. Toch wilde men niet mopperen. In beide sectoren had de kleine tong de overhand. Van vele zijden zijn de scheidende directeur hartelijke woorden toege voegd. Het meest verrast was de heer Meulendijk bij de aanbieding van het geschenk van het personeel: een elek trische boormachine met toebehoren, opgesierd met een prachtig bloemstuk. Dit cadeau werd hem met een harte lijke toespraak aangeboden door de heer H. T. Punter. De gevoelens van de hoofddirec tie werden vertolkt door adjunct directeur Scheffers van het post- district Den Haag. Hij schonk een afscheidspenning en een kalender. De heer D. A. van der Ven, direc teur van het postkantoor Katwijk, gaf namens de collega's uit de om liggende plaatsen een boekenbon. Op de afscheidsbij eenkon--t waren ook het gezin van de heer Meulendijk en de nieuwe directeur aanwezig. De nieuwe directeur is 46 jaar oud. Hij heeft verscheidene functies vervuld in het postdistrict Den Haag, onder meer bij de opleidingsdienst. Tot nog toe had hij evenwel geen eigen kantoor. De heer Ras blijft in Den Haag wonen tot de heer Meulendijk in Noordwijk een andere woning heeft gevonden en de ambtswoning kan oritruimen. Ou cl-Noordwijk wil catalogus in drie talen van museum NOORDWIJK De resultaten van het bijhouden van een gastenboek zijn voor het bestuur van het Genoot schap Oud-Noordwijk aanleiding voor volgend jaar een cataioges in drie ta len te laten verschijnen over de in houd van het museum aan de Jan Krounsweg. Gedurende de drie zomer maanden bezochten twaalfhonderd personen driehonderd minder dan vorig jaar het museum. Dank zij een royale gift kon men voor de maanden juli en augustus een vaste kracht aanstellen voor het beheer van de kassa. In juni werd dat door vrijwilligers gedaan. Overi gens is men van mening dat er een betere bewegwijzering naar het moei lijk te vinden pand moet komen- In het bezit van het Genootschap kwamen dit jaar o.a. een model Kat wijkse motorlogger (van Dirk Bedijn), een originele Vlaardrngse nettenwa- gen (tentoongesteld op de dam ach ter de museum-boerderij), twee Ler- wick-hondjes, een schilderij van Da niël Noteboom (dc museum-boerderij geschilderd in 1910). een stel gouden kapspelden (van J. Viergever) en een zware eiken balk uit het huis ven de vroegere Maire van Noordwijk. Maarten Kruijt. Deze balk draagt het opschrift: Vreest God. eert den Conimck. De balk doet niu dienst als stut voor de middenzolder. Voorts kwamen er nog tal van kleinere giften.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 5