Financiële kraan zit dicht en mag niet meer lekken Beatrix en Claus trouwen in maart in de hoofdstad Urker vissers: „burgemeester ga weg Dooreten, ook al kan je niet meer... Hoeden voor dames en opstandige jeugd Traangas in Vietnam? Lieve Koningin, hoe gaat het in Soestdijk? Beernink: 't was een koude douche 7 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1965 Vondeling waarschuwt Kamer: DEN HAAG „De financiële kraan zit dicht en mag dit jaar niet meer lekken. Mijn collega's weten dat en hebben dit standpunt aan vaard". Met deze duidelijke waar schuwing richtte de minister van financiën, dr. A. Vondeling, zich gis termiddag tot de Tweede-Kamer leden in een speechje dat hij hield bij het aanbieden van de rijksbegro ting-1966. Meestal plegen beheer ders van de schatkist de aanbieding van enkele plechtstatige, maar wei nigzeggende volzinnen vergezeld te doen gaan. Minister Vondeling ech ter greep de gelegenheid aan de Kamer een „schot voor de boeg" te Hij waarschuwde, dat de Kamer niet moet denken dat ze het komende jaar nog veel dure eisen zal kunnen stellen. Dat toch pogingen in die richting zul len worden ondernomen, wilde hij niet uitsluiten en dus leek het hem goed om nu, aan het begin van het parle mentaire jaar duidelijk te stellen; ■.Mijn collega's en ik zullen bijzonder hardnekkig, wil men: hardvochtig, zijn om de eventuele aandrang tot nóg ho gere uitgaven te weerstaan. Afgezien van mogelijke oorzaken die van bui tenaf komen en buiten onze schuld het begrotingsbeeld verstoren, zal de ver houding tussen middelen en uitgaven Hel koffertje met de miljoenen nota is een vertrouwd attribuut op Prinsjesdag. De drager was dit keer minister Anne Vondeling. En de inhoud voor sommigen ver bijsterend. Vanmorgen in Delft Prins Bernhard bij bouw staalbouwflat DELFT Prins Bernhurd heeft vanochtend eon bezoek gebracht aan de eerste Nederlandse staalbouwflat, die in de nieuwe Voorhofwijk ge bouwd wordt- Na een commando van de Prins per walkie-talkie werd een stalen geraamte van vijftig meter lengte en 32 ton zwaar in verticale stand gebracht De tachtig meter lange flat wordt op gebouwd uit geprefabriceerde staalcon structies. Als dezeportalen staan, wor- de zeven ton zware vloeren naar boven gehesen. Voor deze eerste flat heeft men een bouwtijd van twee jaar nodig, en voor de volgende vijf elk an derhalf jaar. De arbeidsbesparing van deze metrode bedraagt zes procent. Minister mr. I. A. Diepenhorst slaat 11 oktober de eerste paal voor een sta len studentenflat met 450 woningen. Het gehele staalproject in Delft omvat 2500 wooneenheden. Zelfde weertype DE BILT. De kern van het hoge drukgebied dat het weer m west ei midden-Europa beheerst, verplaatst zich steeds verder naar het zuidoosten en was vanmorgen al boven Roemenië aangekomen. Een uitloper ervan reikte echter nog tot west-Frankrijk en onder invloed hiervan hield het mooie nazomerweer in onze omgeving aan. De actieve de pressie die gisteren tussen IJsland en Schotland doortrok, was vanmorgen al boven midden-Scandinavië aange komen en vervolgt zijn weg naar net oosten. Het jront ervan bleef boven Ierland en zuid-Schotland steken. Het komt nog iets naderbij, maar neemt steeds verder in betekenis af, zodat hel mor- gen waarschijnlijk weinig invloed op het weer in ons land zal hebben. Het zelfde is het geval met een volgende oceaanfront dat morgen Ierland kan bereiken. In verband hiermede wordt ook morgen nog een aanhouden vun hei huidig weertype verwacht, waarbn zuidelijke winden nog iets warmere lucht zullen aanvoeren HET WEER lis EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur Na radio-interview P P (Van onze speciale verslaggever) URK De gebeurtenissen in Brid lington, dat uit pure broodnijd en kele Urkse vissers verhinderde bij naderend stormweer in het haven tje schuil te gaan. hebben thans een staartje gekregen. Het slacht offer is burgemeester Bossenbroek, die. na terugkeer van een bemid- delingstocht naar Engeland, voor de NCRV-radiokrant heeft be weerd dat Urkers het niet zo nauw met de -waarheid plegen te nemen. Als verzachtende omstandigheid voegde hij er weliswaar aan toe dat „de fantasie hun doorgaans grote parten speelt", maar toen was het kwaad al geschied. Op het reeds lang aan het land geplakte eiland is na de uitlating van de burge meester een anoniem actie-comité gevormd dat de heer Bossenbroek tot aftreden wil dwingen. Voor zijn woning is in de avonduren reeds (slap) gede- monsteerd. Terwijl de eerste burger van Urk heeft geweigerd het plaatselijk afdelingsbe stuur van de vissersbond over deze zaak te willen ontvangen,heeft hij al wel verklaard de belastende uit spraak terug te nemen. Het interviewtje voor de radio zou onvoorbereid zijn uitgevoerd, waardoor hfj zich te weinig genuanceerd had kunnen uitdrukken. Voorlopig lijkt alles een storm ln een glas water. De Urker gemeenteraads leden verwachten dat dc affaire ln de raadsvergadering van vrijdagavond voor altijd zal worden uitgepraat. 46 pet. van alle sterfgevallen Hart- en vaatziekten volksvijand nr. 1 LEIDEN De sterfte als gevolg van hart- en vaatziekten neemt in ons land snel toe. Van alle sterfgevallen is 46 proeent te wijten aan dit soort ziekten- Twaalf jaar geleden was dit percentage 38. Dr. A. C. Arntzenius hoofd van de afdeling cardiologie van het academisch ziekenhuis te Leiden beschouwt hart- en vaatziekten als volksvijand nummer één. Onder de mensen met een vrij beroep komen de meeste sterfgevallen voor als gevolg van deze ziekten Dr, Arntzenius noemt de leeftijd tussen 40 en 64 jaar de ..gevaarlijke leeftijd". De Nederlandse hartstichting heeft Bannen, voorlichting te geven aan de bevolking over h3rt- en vaatziekten. Schot voor de boeg voor de Kamer (Van onze parlementsredactie) zoals die in de miljoenennota is ge schetst, niet mogen worden verstoord". Optimisme over de economische ont wikkeling in het komende jaar achtte mi. nister Vondeling gerechtvaardigd: de groei van het nationale inkomen zal be vredigend zijn. de besparingen, investe ringen en de particuliere consumptie ne men flink toe en de nationale middelen zullen de nationale bestedingen enigszins overtreffen. Zwarte plek Op dit rooskleurig beeld zit echter een zwarte plek: de ontwaarding van onze munt. Dit proces is al jaren gaande, maar vooral de laatste tijd bijzonder sterk. De minister noemde het een schrale troost, dat deze inflatie in hoofdzaak geïmpor teerd is uit het buitenland. „Zo was het tenminste tot voor kort. Ik wil daarmee niet beweren dat er in onze eigen econo mie geen factoren zijn die de inflatie be vorderen. De gespannen arbeidsmarkt is daarvan zonder twijfel een teken". Ook het overheidsbeleid zou zo'n in- flatiebevorderende factor kunnen zijn als de regering in de gegeven verhoudingen haar eigen uitgaven op een onjuiste wijze zou financieren. Het rijk zelf mag zijn huishouding niet zó voeren, dat het pro ces van geldontwaarding zou worden aangemoedigd. ..Daarom", aldus dr. Von deling. ..hebben w(j de Kamer zo'n fors plan tot dekking van hogere uitgaven voorgelegd, een plan dat bij uitvoering een verschuiving teweeg brengt in de verhouding van particuliere en over heidsbestedingen en wel in laatstgenoem de richting Dit plan kan worden ver stoord door oorzaken die de regering niet in de hand heeft., Het zou echter ook kunnen worden aangetast doordat de Groenen werden onpasselijk (Van: onzer verslaggevers). t ipm Nijmegen De nieuwe rector mat- nificus van de katholieke universiteit in Nijmegen, prof. S. Geerts. stelt een diepgaand onderzoek in naar een ont- grocningsexces in de Nijmeegse stu- dentengemeenschap. Naar wordt vernomen werd bii e^n van de verenigingen een achttal studen ten door ouderejaars gedwongen grote hoeveelheden eten te verorberen, ook nadat zij te kennen hadden gegeven, dat ze niet meer konden. Dit had tot gevolg, dat enkele groenen onpasselijk werden en moesten overgeven Hoewel de ouderejaars daarop met ge- geweld probeerden de jongens te laten dooreten, zijn de acht studenten wegge lopen en hebben zich aan de ontgroe ningsactiviteiten onttrokken. Kamer het dekkingsplan niet zou aan vaarden". Dit laatste kon minister Von deling nauwelijks geloven Mr. Van Tliiel Mr. F. J. F. M. van Th iel zal ook het komende jaar de Tweede Kamer weer presideren. Bij het opmaken van een voordracht «aan de Koningin) voor de benoeming van een Kamervoorzitter ver wierf de heer Van Thiel 124 van de 129 uitgebrachte stemmen (1 stem werd uit gebracht op het Eerste-Kamerlid mr. Van Riel). Overeenkomstig de verwach tingen werden de heer J. Bommer (soc.) en mevr. mr. J. M. Stoffels-Van Haaften (lib.) weer als resp. eerste en tweede waarnemend voorzitter op de voordracht geplaatst Beëdiging Aan het begin van deze kortè Ka mervergadering werden de oud-minis ters mr. E. H. Toxopeus en prof. dr. H. J. Witteveen (beiden liberaal) beëdigd als Kamerlid in de vacatures-Olden- banning en Kuiper-Struyk. De socia list mr. Th. J. Hogendorp deed zijn intrede in dc Kamer als opvolger van mr. M. van der Stoel, die onlangs tot staatssecretaris van buitenlandse za ken is benoemd. Kamer en regering hebben voorts met enkele ogenblikken stilte het overleden oud-lid der Kamer, de heer Jan Schilt- huis (83), herdacht, die indertijd voor zitter was van de Parlementaire Enquête commissie betreffende het beleid in de oorlogsjaren. Vliegtuig vertrokken Aviolanda heeft f 15.000 binnen SCHIPHOL Aviolanda heeft met de actie tegen de Spaanse charter maatschappij Tassa in zoverre si geboekt, dat dc Spanjaarden reeds gisteren de f 15.000 hebben betaald die de Nederlandse vliegtuigfabriek reparaties aan dit toestel vai eigenaar te vorderen had. Die eigenaar is volgens de papieren sn Amerikaan in Miami al waj machine in gebruik bij Tassa. Het bedrag is door captain Mario Montes deurwaarder Tabbers op Schiphol voldaan. De directie had dit geld de afgelopen - nacht meegegeven de bemanning van de DC-7 die met de gestrande Nederlandse vakantiegan gers naar Düsseldorf vloog. Nu de vordering op de DC-6 is vol daan, is het beslag terstond opgeheven Nog gisteravond keerde de bemanning, die in hotel Het Wapen van Friesland heeft gelogeerd, er leeg mee terug Intussen blijft de vordering ten be drage van f35.000 van Aviolanda voor reparaties aan de andere toestellen, die rekening en op naam van Tassa zijn uitgevoerd, open staan. Voorlopig verwacht men geen vliegtuigen van s a meer op Schiphol Marine hele jaar een witte pet DEN HAAG De marineleiding heeft besloten de Nederlandse marinemannen voortaan het hele jaar met een witte pet te laten lopen. Tot dusver droeg het marMTepersomeel de witte overtrek al leen gedurende de zomermaanden over Alhoewel een witte pet fleuriger staat dan een donkere zal niet iedere marine man erg blij zijn met dit besluit. Het kost namelijk nogal wat moeite om de witte overtrek schoon te houden. DEN HAAG Prinses Beatrix en houdens de eerste i l het Neder- de heerClaus von Amsberg zullen waarschijnlijk midden maart in Amsterdam trouwen. Dat is in over- met het Koninklijk Paar en de Prinses besloten. Minister-president Cals, minister Samkalden en minis ter Smallenbroek delen ln het ont werp van rijkswet, waarin aan de Staten-Generaal om toestemming wordt gevraagd voor het huwelijk van kroonprinses Beatrix, mee, dat de datum echter nog niet definitief is vastgesteld in verband met de tijd rovende voorbereidingen. Gisteravond verschenen bij de Staatsdrukkerij de officiële wetsont werpen ter goedkeuring van het voorgenomen huwelijk van kroon prinses Beatrix, Wilhelmina, Arm gard der Nederlanden, prinses van Oranje-Nassau, prinses van Lippe- Biesterfeld en de heer Claus von Amsberg, alsmede dat ter naturali satie van de bruidegom. In het naturalisatie-ontwerp worden de namen van de heer von Amsberg, be- Heisinki motregen Belgrado gh 1 Weer ruzie over standbeeld in Zaandam ZAANDAM Ten huize van een Zaan. damse notaris raakten de gemoederen gisteravond dérmate verhit, dat een van de ramen het moest ontgelden. De desbe treffende heethoofd gooide er een stoel door heen. De ruzie is een voortvloeisel van de „standbeeld-affaire" in Zaandam. Zoals bekend weigerde de gemeente Zaandam indertijd het beeld „de houtwerker" van de Joegoslavische beeldhouwer Mjletic. Het echtpaar Miletic was gisteravond met de Amsterdamse beeldhouwer Jutte op bezoek bij de Zaandamse notaris om een regeling te treffen, zodat Jutte ge rechtigd is uit naam van Miletic te han delen inzake het voornoemde beeld. Mi letic vertrekt namelijk binnenkort voor enige tijd naar Joego-Slavlë. Tijdens het gesprek wond Jutte zich dermate op. dat hij zich uit wanhopigheid van een stoel bediende. De gevolgen zijn bekend. (Van onze moderedactrice) AMSTERDAM Hét is volkomen onbegrijpelijk waarom zoveel vrou wen weinig of nooit een hoed dra gen. De keuze is zo enorm, dat ieder wel een flatterende hoed kan vinden. Bovendien is de hoed een onderdeel van de verschijning, dat juist de ver zorgde noot geeft. Op de show van de jubilerende Nederlandse Vereni ging van Dameshoedendetaillisten in het I.C.C. werd dat weer eens volop bewezen. En nu praten we niet over de reeds alom bekende prachtige nertshoeden, de kostbare couturehoeden, maar vooral over de hoed-voor-elke-vrouw. Ook voor elk jong meisje. Terecht I heeft de hoedenindustrie ingezien, dat I die het blootshoofdslopen allereerst moet afleren, dan zal zij als volwas sene de goede hoed ook weten te waarderen. Leuke hoeden genoeg voor het jon ge meisje. De Eskimo hoed-mutsen van bont of zachte wol bijvoorbeeld, soms wat strakker van lijn als astro- nautenkap. En zelfs voor de opstan dige jeugd of die zich nu beat. provo of avage wil noemen. Die kunnen zwarte lakpetjes kiezen of een lage bowler. Napoleon-lijn Voor de volwassen vrouw is het nieuw ste de Ligne Napoleon. De ietwut drie kante steek van melusine met opgeslagen rand en dan middenvoor een „cocarde" die een kleine driehoek van doorgestikt satijn is. Of het bescheiden „verpleeg sterskapje", de fanchon met een bandeau strak om het voorhoofd. Baretten en turbans in alle variaties, die op dit thema te bedenken zijn. Wie het gelaat wat overschaduwd wil hebben kan een cloche kiezen. Ook voor elke beurs is er keuze. Van heel kleine portemonneetjes tot heel dikke porte feuilles. Het is meer een kwestie van eens goed rondkijken en passen. En dat laatste kan zelfs verrassend leuk zijn. SAIGON Amerikaanse militaire autoriteiten in Zuid-VIetnam hebben Washington om toestemming gevraagd voor het gebruik van traangas b(j mili taire operaties in dit gebied. Het verzoek was gebaseerd op „humanitaire gronden" cn omdat traangas zo geschikt is om on dergrondse stellingen van de Vletcong te zuiveren Dit werd vandaag van welingelichte zijde vernomen. Washington heeft nog niet op het verzoek geantwoord. lands geschreven, namelijk als volgt: Claus, Willem, Otto, Frederik, Geert von Amsberg. In de memorie van toelichting op de goedkeuringswet wordt hierover gezegd, dat de aanduiding „von" in deze naam een Duits adelspredikaat is en dat de betekenis ervan niet op gelijkwaardi ge wijze door het Nederlandse "van" wordt weergegeven. Prins Het ligt bi de bedoeling aan de vooravond van het huwelijk bij Ko ninklijk Besluit te bepalen, dat de heer von Amsberg de titel van Prln6 der Nederlanden verkrijgt. In datzelfde be sluit van worden bepaald, dat de heer von Amsberg lid en prins van het Koninklijk Huis zal z(jn. Bij de natura lisatie verliest hij de Duitse nationali teit Indien de Staten-Generaal de toestem ming tot het huwelijk geven, dan wordt I voorgesteld de heer von Amsberg tege-1 lijkertijd het Nederlanderschap te geven. Mocht het huwelijk worden ontbonden, dan kan de heer von Amsberg te kennen geven het Nederlanderschap niet langer ie begeren. Eventueel uit het huwelijk geboren kinderen zullen het Nederlan derschap blijven behouden, omdat zij tot de troon geroepen kunnen worden In de goedkeuringswet wordt tevens toestemming gevraagd om zowel meer derjarige getuigen van buiten als van binnen het koninkrijk toe te laten. Meisje vermoordt huilend kind ESSEN Een meisje van zeventien jaar heeft gisteren de moord op het drie jarige zoontje van haar werkgeefster be kend. Het kind werd vorige week dood gestoken in zijn bedje aangetroffen Het dienstmeisje zei dat zij tijdens de afwezigheid van de ouders het kind in zijn slaap had doorstoken. Hij werkte op mijn zenuwen, want hij huilde zo vaak. aldus het meisje. De politie beschouwt dc daad als moord met voorbedachten rade. want op de daderes werd een tekening aangetroffen waarin het kind met een reusachtig mes in de borst was afge beeld Mishandeling en afpersing: 21/2 jr. jeugdgevangenis ROTTERDAM Tweeëneenhalf Jaar jeugdgevangenis luidde de eis tegen de achttienjarige Rotterdamse automonteur A. P. G. van der S. Hij wordt ervan verdacht in de nacht van 19 op 20 juni van dit jaar een dronken fabrieks arbeider te hebben mishandeld na een poging tot afpersing van f2.50. De arbeider liep letsel op aan kaak been en strottenhoofd. Vooral het laatste letsel was ernstig, waardoor operatief ingrijpen noodzakelijk was. De man dreigde namelijk te stikken. L n «f' oe gaat Rat tf -meel tX my g aat aAL e- s 9c ■jft ko» HE.E-L fa-ak. Ic fictfrk pr.ase.* P. tt «4 'a UfoCTX-S H OCp ik ma-fl - a o, e. o La-rvt K. U-V pa.Leis weer Dit schreef dan Erma T. uit het Overijselse Dedemsvaart aan Hare Majesteit koningin Juliana: „Lieve Koningin. Hoe gaat het in Soestdijk? En mijn oma is er, die is met de boot uit Australië gekomen. En hoe gaat het met de Prinsessen? En met U? Ik ga vrijdag 16 juni met het schoolreis je mee. We gaan dan naar Diever, Assen en Emmen. ver hè? En ik kan al naaien en breien en ik heb nog één zusje en twee broers, een van twaalf en een van elf en ik kan al zwemmen en 's morgens sta ik al vroeg op, want dan heb ik zwem les. Ik zit in de derde klas, ik heb lang haar. En ik ben negen jaar, ik ben in 17 maart jarig en toen ik jariq was heb ik een slaapzak en een hele grote badhanddoek en een bedelketting, dat heb ik alle maal gekregen boel hè? vindt U dat ook niet?" Het briefje is ontleend aan het verrukkelijke boekje: Kinderen schrijven de Koningin waarin een aantal epistels is bijeengebracht, die koningin Juliana de laatste, drie jaren ontving. Epistels van kleine jongens en kleine meisjes, die misschien met de tong uit de mond uren hebben gezwoegd en over een velletje papier gebogen hebben gezeten alvorens zij hun werkstuk naar dat grote, witte paleis in Soestdijk durfden ver zenden Mr. J. van der Hoeven, particu lier secretaris van de Koningin, heeft uit de vele briefjes een keuze gemaakt, en De Arbeiders pers heeft met de uitgeverijen Paul Brand en Bosch en Keuninn de uitgave verzorgd (91 blz.. f 4,50). Een deel van de op brengst is bestemd voor de Stich ting Zilveren Jeugdcentra De briefjes zijn on. verkort opgenomen, met alle fouten en verschrijvingen, en dit is de reden, dat het boekje de lezer vertedert. Eveneens vertedert de open hartigheid. waarmee de kinderen zich tot Hare Majesteit wen- „Lleve Kóningin, ik wil dat u nog vele jaren mag leve en dat u nog vele jaren mag regere, em dat u nog veel wijsheid krijg van de Heere", schreef een zeven- jarige, en hij vergeet niet te eindigen met de „hartelijke groe- Over regeren schreef eveneens een tien jarige Tineke, die eerlijk bekende: „Het lijkt me erg moeilijk om zolang te regeren, maar U houdt het al jaren vol. Ik zou het ge woon niet uithou den". Maar dit meis je heeft met haar briefje een bedoe ling: „En nu wou ik vragen of u nog post. zegels voor mij had. Paard Tineke vroeg dus postzegels, Caroline vroeg een paard. ,Jk. krijg f 0,45 per week zakgeld. Het is onmogelijk om daar een paard van te betalen. Daarom ben ik aan het sparen om f40 gulden bij elkaar te sparen, maar iedere keer is er wat. Dan weer een verjaardag enz. Daarom vraag ik u, kunt u me nou een paard geven u heeft zoveel centen". Natuurlijk wil Caroline antwoord. Maar ze is handig: „Koningin zet 11 uw handtekening erbij als u antivoordwant anders ken ieder een me wat wijsmaken''. Een bundeltje briefjes, ontroe rende briefjes soms. Een dertien jarig meisje vertelt de „Lieve Mevrouw", dat haar zusje in een Rotterdams ziekenhuis is opgeno men. „En omdat ze daar a.s. don derdag al 4 weken ligt, wilde ik U vragen, of U haar misschien eens een kaartje of briefje wilde stu ren?". Feitelijk rekent ze daar al op. „Lieve Mevrouw, ik heb een grote brief geschreven, ik hoop, dat U hét niet erg vindt, maar ik wilde dit allemaal zo graag aan U vertellen, omdat U de moeder van ons volk bent. dus ook haar en mijn moeder". Tientallen briefjes van kleine jongens en kleine meisjes. Ook dit: „Lieve Koningin en Prins. HOe gaat het er mee? met mij gaat alles goed Ka? Fractievoorzitters over regeringsplannen HILVERSUM De fractievoorzit ters van de vijf grote politieke partijen uit de Tweede Kamer hebben gister avond voor de KRO hun eerste indruk ken gegeven over Troonrede en mil joenennota. Mr. W. J. Geertscma (lib.) noemde de miljoenennota „heel vreemd". Hij merkte o.m. op. dat men de uitgaven-kraan niet zo-maar wijd open kan draaien en de Nederlandse bevolking een bestedingsbeperking op leggen. Concluderend sprak hij als zijn mening uit, dat de nieuwe begroting niet alleen bijzonder triest, maar ook bijzonder socialistisch is. Mr. H. K J. Beernink (c.h.) zei o.m.. dat de inhoud van de Troonrede als een koude douche over de ruggen van de Ne derlandse burgers is uitgestort. Hij merkte op, de toekomst van de textiel industrie met zorg tegemoet te zien. De heer Beernink zei benieuwd te zijn of de Tweede en dc Eerste Kamer met alle be lastingverhogingen akkoord zullen gaan. „Persoonlijk zal ik dat beslist niet", zn voegde hij hieraan toe. Drs. W. K. N. Schmelzer «kath. v.) had lof voor het kabinet, dat het z.i. heeft Waarom niet een gasaansteker met een wereldnaam? SILVER MATCH FIRST CLaSS aangedurfd de zaken niet mooier voor te stellen dan ze zijn en dat de moed heeft opgebracht ons volk nieuwe offers te vragen. Hij vroeg aandacht voor de positie van de grotere gezinnen ,8 Verrassend" Naar de mening van drs. G. M, Neder- horst (soc.) had de troonrede iets ver rassends door de maatregelen die zijn afgekondigd. Hij noemde de maatregelen op het gebied van woningbouw, het lager onderwijs en van de ontwikkeling en ontspanning van dc Nederlandse staats burger. Hij zei zich ernstig te zullen be raden op de belastingverhoging op schoeisel en textiel, „om te zien in hoe verre wij daarin mee zullen kunnen gaan". De heer B. Rooivink (a.r.) zei, dat het regeringsprogramma getuigt van moed. maar ook van het aanvaarden van vrij grote risico's. Naar zijn oor dcel is het echter de vraag, of de aan gekondigde plannen zonder schade voor de volkshuishouding kunnen worden uitgevoerd. „We zijn overtuigd van de noodzaak van bepaalde voor zieningen en wij waarderen het, dat ons een duidelijk programma is aan geboden", aldus de heer Rooivink. De lasten, die zullen worden opgelegd, moeten nauwkeurig worden afgewogen tegen het voordeel van nieuwe voorzie ningen. Aan een duidelijke keuze is naar zijn mening niet te ontkomen. Dat de so ciale gerechtigheid hierbij in alles nage streefd móet worden, spreekt vanzelf.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7