Zeer veel kandidaten in halve finale Bedenk: „De zebra moet veiliger' Veel tierlantijnen, gevarieerde hakken Karpers als baby's vertroeteld Viertakt middenklasser Zarmerswereld in spanning Produktschap vreest te lage vleesprijzen CBTB contra Economische zaken - 7 VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1965 NAJAARSBEURS - gebruiksgoederen INTER DECOR-beurs voor woningtextiel -vredenburggebouw en julianahal te utrecht - geopend van 9-17 uur Gevangenisdirecteur ging bepaald buiten zijn boekje DEN HAAG .,Het is ontoelaat baar, dat een functionaris van het ge vangeniswezen in het openbaar een oordeel geeft over bepaalde van mis drijf verdachte personen, ten aanzien van wie de rechter nog geen uitspraak heeft gedaan". Minister Samkalden (justitie) zegt di* in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid mevrouw Singer- Dekker (PvdA), naar aanleiding van een door een dagblad gepubliceerd vraagge sprek met de heer M. Ch. F. A. de Groodt, In dit vraaggesprek had de heer De Groodt verklaard, een voorstander te zijn van tijdelijke wederinvoering van de doodstraf en had hij twee concrete voor beelden gegeven van nog niet veroor deelde personen, als gevallen waarin de doodstraf toegepast zou kunnen moeten worden. Minister Samkalden antwoordt verder, dat hij de heer De Groodt het onjuiste van zijn handelwijze onder het oog heeft doen brengen. De heer De Groodt. ge vangenisdirecteur, heeft inmiddels 'op 1 september wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst verlaten. In het interview werd, zo deelt de mi nister mee, ook een wetenschappelijk ge heel ongefundeerd beeld van de psycho- patische persoonlijkheid gegeven Tweede grootscheepse actie VOETGANGER BEGRIJP ÜW LICHTES 55 (Van een onzer verslaggevers} ROTTERDAM „De zebra moet veiliger". Dat is het doel van de (tweede) grootscheepse actie, die alle weggebruikers de „spelregels" van de voetgangersoversteekplaatsen (VOP's) nog eens duidelijk onder ogen wil brengen. Het is nodig dat dit gebeurt. In het afgelopen jaar is weer een groot aantal mensen ge dood of ernstig gewond bij onge lukken op zebra's.- De actie start morgen en duurt tot en met zaterdag 9 oktober. De politie zal in deze weken het toezicht op de na leving van de zebra-bepalingen ver scherpen. Initiatiefneemster is de Nederlandse vereniging Bescherming Voetgangers, die voor haar actie de spontane medewerking verkreeg van de overheid, politie-instan- ties en diverse organisaties en verenigin gen op het gebied van het verkeer (Ver bond voor veilig verkeer en de A.N.W.B.), Auto Union introduceert: (Van onze verkeersredacteur) SASSENHEIM Duidelijk ge ïnspireerd op de DKW f 102 heeft Auto Union, die vorig jaar door Volkswagen werd overgenomen, een nieuwe middenklasser op de markt gebracht. De wagen, die Audi is ge noemd naar zijn grote voorgan gers in vroegere dagen heeft een 1.7 liter viercilinder viertakt motor. Geen tweetakt krachtbron dus meer, waarmee voor eens en altijd met een oude traditie is gebroken. Importeur Hart Nibbrig en Greeve te Sassenheim deelde vanmorgen mede dat de Audi voor het eerst op de Frankfurter automobieltentoonstelling zal zijn te zien, die op 16 september a.s. haar poorten opent. De Nederlandse prijs is nog niet bekend, doch ook daar zal Frankfurt De viertakt van Auto Union wordt ge leverd als een twee- en vierdeurs limou sine. Het eigen gewicht bedraagt 98( de bagageruimte heeft een inhoud liter. De tank kan 53 liter brandstof bergen, terwijl het interieur ruimte vijf personen zou bieden. Kans op buien DE BILT. Boven het noordelijk gedeelte van de Noordzee ligt een de pressie. die het weer in geheel west- Europa beïnvloedtA Het front ervan bracht de afgelopen 24 uur zware re gen in zuidoost-Frankrijk, Zwitserland en Oost-Duitsland. In,Locarno viel de afgelopen nacht 120 mm neerslag. Een minder intensief regengebied trok over Schotland naar Ierland. In de tussen- gelcgen gebieden gaf de onstabiliteit van de atmosfeer aanleiding tot de ontwikkeling van buien, waarbij don derdagavond in ons land ook hier en daar omveer voorkwam. Ook het ko mende etmaal zal vrij koude en onsta. biele lucht boven ons land aanwezig zijn, zodat naast opklaringen ook bui en zullen voorkomen. De temperatuur blijft aanzienlijk beneden normaal. Hoogwater Scheveningen 11 september 3.33 v.m.; 15.54 n.m. Zaterdag 11 september: zon op 6.07. der 19.05; maan op 19.45. onder 6.13. Zaterdag 11 september: volle maar Strandvericachting Een lagedrukgebied boven het noorden van de Noordzee blijft onstabiele lucht naar ons land voeren. Ook morgen zijn hierin perioden met zonnenschijn, afge wisseld door enkele buien, te verwach ten. Matige af en toe vrij krachtige wind tussen zuidwest en west, temperatuur 16 a 17 graden, zeewater 16 graden. Vooruitzichten: nog steeds geen hoge- drukgebieden die het septemberweer wat stabieler gaan maken Wat de maximum snelheid betreft, geeft de fabriek 148 km per uur op. Bij staande start zou de Audi in 9,2 sec een nelheid van tachtig km per uur kun nen bereiken, in 14,8 sec een snelheid van 100 km per uur. De motor die een vermogen van 72 pk bij 5000 omwentelingen per minuut op levert, werkt volgens een nieuw arbeids- principe. De fabriek noemt het systeem middendruk en verklaart daarbij dat deze toepassing een reden temeer Volkswagen is geweest Auto Union te kopen. Efficiënt De krachtbron, die gedurende het beidsproces een veel hoger druk- temperatuurniveau bereikt dan gewone serie motoren, zou het ontwikkelde mogen efficiënter benutten. De Audi is 4,38 meter lang, 1,62 meter breed en 1,46 meter hoog. Als benzine verbruik bij 110 km per uur wordt 1 op 12 opgegeven. De introductie van een viertakt auto bij Auto Union betekent niet dat de tweetakters van de baan zijn. De produk- •an de DKW F 102 bijvoorbeeld zal normaal worden voortgezet. HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen zeven uur „•ulo,. Ig f - ijs al Sï Sb Si as zi Ypenburi V: nRi' r: Eetdc Helsinki Stockholm Kopenhagen Parijs ,e;.u\ Grenoble 148 km p.u. Ruime steun krijgt de actie ook van televisie en radio. Op het beeldscherm zullen vier keer per week korte film pjes worden vertoond. Voor de radio zullen enige tientallen malen korte omroepberichten worden uitgezonden. Verder worden met medewerking van de gemeenten op grote schaal folders ver spreid, die voetgangers en bestuurders van voertuigen op hun verplichtingen wijzen. Verzoek In het kader van Zebra«-actie '65 zijn maanden geleden al de gemeentebesturen benaderd met het verzoek de situatie bij de zebra's nogmaals na te gaan en even tuele gebreken (stroefheid van de weg, waarschuwingsborden, verlichting, mate riaal en afmetingen van de zebra's) op te Hoofdinspecteur Vrijburg blijft bij mening: Zaak-Okagaki houdt verband met koffermoord AMSTERDAM Hoofdinspecteur f. Vrijburg van het bureau Leidse- plein is nog steeds van mening, dat de zaak-Okagaki iets te maken zou kunnen hebben met de koffermoord. Hij hoopt, dat het antwoord op ver scheidene vragen uit Brussel komt. De eerste secretaris van de Japanse ambassade in Parys, de heer Jiro Na- kajima, heeft echter in Brussel ver klaard, dat de dood van Okagaki, vriend van de vermoorde Kameda. een ongeluk was en geen verband houdt met het gruwelijke misdrijf in Amsterdam. De heer Nakajima heeft de Belgische hoofdstad Brusselse en Amsterdamse politiemensen gehol pen bij het onderzoek naar de moord op Kameda. Vandaag zou de diplomaat naar Den Haag reizen om zich met Interpol en de Japanse ambassade in verbinding te stellen. Daarna zou hij naar Amster damse politie gaan. Op verzoek vaii de politie in Amster dam is gisteren voor alle zekerheid een onderzoek in het kanalenstelscl van dc riolering in Brussel ingesteld. Op deze wil de politie nagaan, of daar misschien het hoofd, de benen en ha »n van het slachtoffer zijn te vinden. Intussen is weer een nieuwe theorie ontwikkeld omtrent de dood van de Ja panner. Hij zou in een pension in de Amsterdamse binnenstad zijn gewurgd, toen hij een dief op heterdaad betrapte. Zo gaat de Daffodil-1966 er uit zien: robuuster van lijn, een nieuw front, een hogere motorkaplijn, hogere bumpers. Kamerlid Van Dis stelt vi agen DEN HAAG De heer C N. van Dis (S.G.P-) heeft dc ministers van binnenlandse zaken, va nsociale zaken en volksgezondheid en van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de Regering kennis genomen van de opheffing, om andere dan finan ciële redenen, van de eerste centrale werkplaats in Nederland voor geestelijk en lichamelijk gehandicapte vrouwen in Wateringen, nadat B en W van Waterin gen vergeefs pogingen zouden hebben gedaan het moderne, slechts twee Jaar oude gebouw met outillage, alsmede de organisatie in tc brengen in een geza- menlijka organisatie met de gemeentelij ke sociale werkplaats voor mannen te Naaldwijk? 2. Acht de Regering het gewenst, dat ongehuwde, geestelijk gehandicapte man en vrouwen in één gebouw zullen worden te werk gesteld, indien zoals beweerdelijk in het voornemen van de desbetreffende autoriteiten ligt de gehandicapte vrouwen van Wateringen worden ondergebracht in het gebouw an de sooiale werkplaats te Naalfdwljk? 3. Is het waar, dat nu de gemeente Naaldwijk een gemeenschappelijke re- g ter zake heeft geweigerd B en an Wateringen voornemens zijn het gebouw van de sociale werkplaats te Wateringen, al dan niet na eigendoms overdracht, in gebruik te geven aan een rooms-katholieke jeugdvereniging ter plaatse? 4. Is de Regering bereid op korte ter mijn te bevorderen, dat het gebouw van de gemeentelijke sociale werkplaats te Wateringen niet aan zijn oorspronkelijke bestemming wordt onttrokken, althans het gemeentebestuur van Naaldwijk te bewegen alsnog zo spoedig mogelijk te deze te geraken tot een overeenkomst als bedoeld in de Wet gemeenschappelijke regelingen, met handhaving van de te werkstelling van de vrouwen te Wate ringen en van de mannen te Naaldwijk? Sergeant gedood bij een frontale botsing in nevel UTRECHT De 36-jarige sergeant C. J. Compier uit Leiden is gisteren bij een verkeersongeval op de rijks weg Den HaagUtrecht om het leven gekomen. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van De Meern. waar het keer uit de richting Woerden in band met werkzaamheden aan de weg over de noordelijke baan wordt geleid. De politie zoekt de oorzaak van de botsing in het slechte zicht. Internationaal Vocalistenconcours DEN. BOSCH Het Internatio naal Vocalistenconcours in Den Bosch houdt deze week de zangers wereld in binnen- en buitenland in spanning. Er hadden zich 90 deel nemers gemeld, van wie twintig uit eigen land, terwijl de overigen af komstig zijn uit Amerika, Argenti- Australië, België, Bulgarije, China, Cuba, Duitsland. Engeland, Frankrijk, Hongarije, Zuid-Slavië, Luxemburg, Israël, Portugal, Polen, Roemenië, Zwitserland en Schot land. Wij gaven met opzet deze op somming om aan te tonen hoe deze zangerswedstrijd in de loop van zijn 12-jarig bestaan over de gehele we reld bekend is geraakt, zowel vóór als achter het IJzeren Gordijn. Roe menië stuurde zelfs een groep vo calisten van opvallende kwaliteit De prijs van Den Bosch is immers aen brevet van uitmuntendheid in de zangkunst gaan betekenen. Wij waren daarom benieuwd, hoe na de voorselectie het in de halve finale zou toegaan. In deze tweede ronde waren 32 kandidaten gekomen, nl. elf bassen/bari tons, vier tenoren (van de achttien), ze- alten/mezzo-sopranen en tien sopra- in het geheel dus 32. Een hoog per centage dus. Hoog peil Dat wilde dus zeggen, dat het peil var de prestaties hoog had gelegen in de eerste ronde, of dat de jury lank moedig was geweest en een tamelijk lage >rm gesteld had. Welnu gisteren maakten we de eerste dag van de halve finale mee, waarop de groep van de lage mannen stemmen en die der alten/mezzo's stre den naar een plaats in de finale, en uit wat we hoorden, geloven we, dat de jury toch wel lankmoedig is geweest. Te lankmoedig. Want er zongen voca listen, beneden het niveau van halve finale zelfs als men de nodige dosis nervositeit in aanmerking nam. Bovendien viel het op, dat ook veel te moeilijke muziek gekozen was. zowel wat de techniek als de voordracht be trof. Dan glijdt de zanger immers des te gemakkelijker uit Belofte Maar gelukkig had de jury de toela tingsnormen tot de finale hoger gesteld an degenen, die zaterdag a.s. in de finale zullen zingen, kan men gerust zeggen, dat ze hetzij al podiumrijp hetzij v en zeer grote en duidelijke .belofte op en goede podiumcarrière in zich dragen. Helaas kwam er van deze beide stern- klassen geen Nederlandse vocalist in de finale. Overigens zeer terecht. Bassen baritons Van de bassen/baritons zijn in de fina le toegelaten Wojcieck Jan Smietena (Po len), Pompeiu Harasteanu (Roemenië), Siegmund Nimsgern (Duitsland) en Ro bert Bateman (Engeland). Van de alten/ mezzo-sopranen zijn toegelaten Julijana Anastasijevic (Joegoslavië), Faith Pule- ston Jones (Engeland), Frangoise Rogez (Frankrijk) en Viorica Cortez-Guguianu (Roemenië). Jury De jury bestaat uit Manus Willcmsen (voorzitter), Eva Bornemann, Hélène Bouvier, Tom Brand. Roy Henderson, Johannes den Hertog, Irma Kolassi, Felix de Nobel, Heinz Rehfuss en Renaat Ver- bruggen. George van Renesse en Gérard van Blerck begeleiden de vocalisten. Dra. H E. Kokee-van den Berge (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Het bestuur van het produktschap voor vee en vlees vreest in de komende weken een groot aanbod van rundvee voor dc slacht, waardoor de vee- en vleesprijzen zouden kunnen dalen. Het heeft daarom dezer dagen, vooruitlopend op deze mogelijkheid, reeds een program van maatregelen opgesteld om een eventuele marktinstorting te voorkomen. De grote aanvoer van rundvee wordt gevreesd, omdat bij vele boe ren de hooioogst ten dele is mislukt en voor de wintermaanden voldoen de voer ontbreekt. Volledige aanvul ling met krachtvoer zou te kostbaar worden. De maatregelen omvatten: 1. Stimuleren van de export door het verlenen van een extra financiële resti tutie bij uitvoer van rundvee. 2. Het uit de markt nemen van rund vee om zo het aanbod kunstmatig te be perken en dus de veemarkten voor grote schokken te behoeden. Deze beide maatregelen zijn nieuw. Bestaande maatregelen zijn reeds, dat op de invoer van rundvee een heffing van 5 pet wordt gelegd, indien de bin nenlandse prijzen dalen beneden 105 pet van de zogenaamde oriëntat'eprijs, die door de EEG is vastgesteld Daalt de bin nenlandse prijs beneden 100 pet van de oriëntatieprijs dan gaat een extra in voerheffing gelden van 10 pet. Op het ogenblik geldt reeds een heffing van 5 pet en verwacht wordt dat volgende Uw schoentje voor de winter Van een onzer verslaggeefsters) AMSTERDAM Het Modecentrum voor de schoen- en lederbranche waarin de Nederlandse schoenfa brikanten verenigd zijn, heeft ze ons laten zien, de schoentjes en de laarzen voor de komende winter en we waren helemaal verbaasd van de hoeveelheid tierlantijnen en de variatie in snit en hak, die 17 11 135 windstil 22 11 (Van een onzer verslaggevers) LELYSTAD In de „mannengemeenschap" van het ruige Oostelijk Flevoland worden kar pers als babies vertroeteld. Op de pootviskwe- kerij van de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij (OVB) wordt over niets anders dan over karpers gepraat, „Eerst de karper, dan de restdat is het (ongeschreven) de vies, daar in de kale IJsselmeerpolder, twaalf kilometer voorbij het hoofdzakelijk houten ge hucht, dat de weidse naam van Lelystad heeft. Met een beetje fantasie zou je kunnen zeggen, dat de vissen in de ongeveer zeventig vijvers van het miljoenenproject een „opleiding" krijgen voor sportviskarpereen soort super-karper met uit sluitend (vooral voor de hengelaar) gunstige eigen schappen. Waaraan moet in de ogen van een sportvisser een karper voldoen. Dat is nogal wat: de vis moet zich niet al te moeilijk, maar ook niet te gemak kelijk laten vangen. En als hij eenmaal heeft toe- gehapt, moet hij zich niet onmiddellijk gewonnen geven. Nee. hij moet er voor vechten ook weer niet al te erg natuurlijk, want dan vindt de henge laar het niet meer leuk. Er is nog meer: lengte en gewicht zijn aan minima gebonden. Negen van de tien sport- (en beroeps) vissers vangen liever een keer een kanjer van een karper dan vijf maal een Verlanglijst En nog is de verlanglijst niet compleet. Ten slotte moet de karper ook goed „gedresseerd" zijn. Dat wil zeggen: als hij één keer in de haak heeft gebeten, moet hij dat na een paar weken weer hebben ver geten. Want wat heb je aan een put vol karpers, die zich stuk voor stuk herinneren (en dat gebeurt vrij vaak!), dat ze een jaar geleden zich zo pijnlijk in de smaak van een hompje roggebrood vergisten Op de kwekerij bij Lelystad, waarvan het laatste gedeelte onlangs in gebruik is genomen, wordt vol hardend geprobeerd, de „ideale karper" te laten groeien. De teelt moet zeer nauwkeurig en met grote kennis van zaken gebeuren. En met geduld, want het is pas na jaren te zeggen of de kruising van twee soorten karpers het gewenste resultaat heeft opgeleverd. Verbetering De O.V.B. is belast met de verbetering van de vis stand in de Nederlandse binnenwateren. Daartoe is in Oostelijk Flevoland de uitgestrekte pootviskwekerij aangelegd, de modernste van Europa. De financiering van het project geschiedt door allen, die hetzij voor hun boterham, hetzij voor hun liefhebberij, vissen. Door de extra-bijdragen op de visakten zorgen zij, dat het nodige geld op tafel komt. Voor de hand ligt dus, dat de vissers een belang rijke stem hebben bij wat in Oostelijk Flevoland op de kleinere kwekerij bij Valkenswaard gebeurt. De mensen van de O.V.B. luisteren op hun beurt graag naar de verlangens van de vissers. Dat kan herhaal-, delijk, als er groepen hengelaars in de vyverg van de kwekerij komen vissen. Dc karpers doen dan als het ware „examen Sleclils een paar Voor de groep journalisten, die gisteren (opge togen in he-t vooruitzicht van een stevige vangst iaar de IJsselmeerpolder gekomen) slechts een paar karpers aan de haak sloegen, waren de vissen zonder meer „gezakt". De karpers lieten zich zelfs niet verschalken door twee bekende schrijvers van boeken in het genre „Zó vang je meer vis!" Met loffelijke zelfkennis zei een van hen na afloop: „Ik denk. dat ik m'n eigen boeken nog 's ga De kweek van karpers is verreweg de belangrijkste. De produktie kan de vraag (van hengelsportvereni gingen) nauwelijks bijhouden, hoewel per jaar 75 a 80 ton wordt uitgezet in binnenwateren overal in het land. Daarnaast is er ook vraag naar roofvissen. Ver leden jaar leverde de kwekerij bijna één miljoen pootsnoeken af. Veel geringer is de teelt van snoek baarzen, die zeer moeilijk zijn te kweken. Van groot belang bij de karperteelt is, dat deze vissoort al eeuwenlang met de mens in aanraking is: de Romeinen vingen al karpers, in Oost-Europa en introduceerden deze rissen in het westen. we kregen te zien. De damesvoet zal in het koude jaargeHijde be paald bekijks hebben. Het kam overigens koud worden want de laarsjes en zeg maai gerust laar- sen (tot aan de knie!) blijven hoge mode: de hoogte varieert evengoed als het materiaal: bont en leer on wollen voering. Ze zijn er in alle kleuren en het allernieuwste is het type met haken, zoals Brigitte Bardot die droeg in haar Mexicaan se film. We zullen een beetje moeten wennen aan de moderne modellen van de wandel- en de geklede schoen. Zo op het oog zegt men: hoe ouderwets niettemin zijn de dikke, soms zelfs wat lompe, rechte, achteruitstaande ofwel diabolohakken jé-van-hét. Ze gaan vergezeld van wreefriemen of enkelbanden en, winterse kou of niet, van opengewerkte zijbladen en ook wel open hielen, beslist niet geëigend om ermee in natte sneeuw of plassen verzeild te raken. En dam maar gespen, strikken (van satijn- of rispslint), kettinkjes cn wat dies meer zij „Ja", zeggen de schoenfabrikanten, „dat is nodig omdat de rokken zo kort zijn. Al die garneringen op en aan de schoen maken het been korter", 't Is maar een weet. Kleuren En week de heffing op 10 pet gebracht wordt wegens het verder dalen van de rund- veeprijzen. Bezwaren Dat het departement van Economi sche Zaken niet erg gelukkig is met deze grote voortvarendheid van het produktschap, liet de ministeriële ver tegenwoordiger, drs. R. van Kuik, ter vergadering overduidelijk blijken. Hij verklaarde namens de minister ernstig bezorgd te zijn over deze voort, varendheid. De heer Kuik vroeg het produkt schap meer aandacht te hebben voor de binnenlandse afzet, de belangrijk ste pijler voor het Nederlandse rund- veebestel. Hij zei dat het verbruik van rundvlees in Nederland de afge lopen jaren is teruggelopen tengevolge van de hoge prijzen. Thans worden al weer maatregelen genomen tegen prijsdalingen terwijl er nog niets aan de hand is, aldus de heer Kuik. AMERSFOORT Het bestuur van de CBTB heeft in een speciaal com muniqué het produktschap van vee en vlees geprezen. Het bestuur is zeer tevreden over het „mobilisatieplan" en verontwaardigd over de verklaring van de vertegenwoordiger van het ministerie van economische zaken in de vergadering van het produktschap van eergisteren. De CBTB noemt deze verklaring „onberaden". De vertegenwoordiger van minister Den Uyl had in deze vergadering ge zegd. dat het produktschap allereerst moet proberen de binnenlandse afzet te stimuleren. Hij was er verbaasd over, dat dit belangrijke aspect bij dc voorge nomen maatregelen om de prijzen op peil te houden, geheel was vergeten. Hij brak een lans'voor lage prijzen, die de consumptie ongetwijfeld zullen doen toenemen. De CBTB wijst er nu op, dat er een belangrijk verschil is in de ontwikkeling van de slagersprijzen en de marktprijzen van vlees. In tegenstelling tot de sla gersprijzen, die sinds januari zijn geste gen, zijn de marktprijzen van slachtvee niet onaanzienlijk gedaald. De Nederlandse boer kan men de hoge vleesprijzen niet verwijten. Commentaren op rede de Gaulle (Vervolg van pagina Johnson President Johnson heeft een verklaring afgelegd die volgens het Witte Huis niet kan worden gezien als een antwoord op de persconferentie van de Gaulle. Sommige punten daarvan hadden er ech- indirect betrekking op. Johnson zei een sterk Navo-bondgenootschap es sentieel is en dat dit constant aangepast |te zeggen van de kleuren? We zullen ook daaraan moeten zwarte schoentjes met vaal-beige, dof groene eD bleekrode neusjes die even liet idee geven van een origineel weg gewerkt kaal spitsje, maar dat wordt goedgemaakt door een bijpassend ge kleurd riempje. Ook het leer zelf is druk gegarneerd. Kanselier Erhard van West-Duitsland bijv. met zgn. „zwart uitgepoetste'" zei in een verkiezingsrede kort na de gaatjes die de schoen een donkere Gaulles persconferentie dat de vraagstuk- weerschijn geven ken van de gemeenschappelijke markt Suède is er wel, maar niet teveel. l„k »nog niet voorbij zijn en dat de mis» blijft nog en vogue. Reptielleer wordt eel als garnering gebruikt. Kleuren voor najaar en winter zijn voor namelijk zwart, antiloop, bruin, malaga, blauw en kaviaar. erstanden voortduren". Hij zei vertrou wen te hebben in de toekomst van Euro pa en de Navo. Alleen in dc Navo kaa er vrede, veiligheid en vrijheid voor het Duitse volk zijn, zei hij.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 7