VLEET Oranjefeest Valkenburg SPECIALE CATALOGUS 1966 HERFSTMODELLEN VISSCRIJNIEUWS BIJ DE Nog nooit zoveel verse haring als vorig jaar Weer twee trawlers naar Zuid-Afrika Het kille weer ten spijt toch gekleed zwemmen Christenvrouwen Zuidwest over koninklijke reis (IEUWE LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1963 .KATWIJK. NYLON BRUSHED PYAMA'S en nachthemden Flanellen pyama's Treffer lakens en slopen Geborduurde bedsets Tricobest - 3 Sterren-nylons „DE WOLBAAL' H. BROUWER Voorstraat 25 Katwijk aan Zei Telefoon 2363 ZOJUIST VERSCHENEN /an Ne rijksc van de postzegels van Neder land en overzeese rijksdelen BOEKHANDEL PRINCESTRAAT 38 Prijs 3,75 VAN DER LEE KATWIJK a. ZEE. TEL. 2492 RADIO en TELEVISIE H. P. BLOOT ANDREASPLEIN 12 KATWIJK AAN ZEE Telef. 2331 - b.g.g. 3862 Onze nieuwe collectie HAARDEN en CONVECTORS staan voor U gereed. Kiest nu uit bekende merken. Natuurlijk HET EMAILLEHUIS PIET OUDSHOORN - Noordeinde 7 KATWIJK. Leuke de nieuwste snitten Schoenhandel HAASNOOT IJMUIDEN Voor de haringvissers was het weer niet al te best. De grootste vaartuigen durfden het aan de netten buiten boord te zetten, maar die moeite hadden zij zich wel kunnen besparen. De resultaten waren vrijwel nihil. De kleinere schepen moesten de netten op de pennen zetten en de activiteiten uitstellen. In de Noord was het weliswaar niet bladstil, maar daar kon men in ieder geval z'n gang gaan. De vangsten waren iets minder dan op de voorgaande dagen, doch er kwam altijd nog een redelijke hoeveelheid kleine schelvis aan boord. Voor de rest bestond de vangst uit wat wijting, gul en af en toe een kool visje en een kabeljauwtje. Het gros van de schepen zat hier tegen 59 NB. De vaartuigen die de voorkeur gaven de karige hoeveelheden die aan dek wer- positie op 58 NB konden de kreel weer niet in het vizier krijgen. Zij moesten zich over het algemeen te vreden stellen met een beetje schelvis, gul en wijting. Kabeljauw werd in deze omgeving bijna niet aangetroffen. De grote kotters op 55 en 56 NB kon den niet erg op dreef komen. De gul is daar langzamerhand vandaan getrokken. Dat moet tenminste worden afgeleid uit Nu ook liekbotter IJMUIDEN' Na de hekkotter heeft nu ook de hekbotetr zijn intrede in de Nederlandse visserij gedaan. Gistermid dag maakte de UK 121 Custos Deus van de rederij Jan Kramer van IJmuiden uit een geslaagde proefvaart op de Noordzee. De kotter heeft een eigenaardige bouw. De stuurhut staat voorop, de masten met het ..bokketuig" kan men achterop vin den. Dat is gedaan om de veiligheid te verhogen. Helaas zyn verschillende ongelukken voorgekomen met de schepen die de masten voorop hebben staan. Als de netten eventueel vast komen te zitten of om een of ander obstakel belanden, is het mogelijk dat het schip omslaat. Dat kan met de Custos Deus niet gebeuren. De kotter is met zijn lengte van 25.50 m tevens het grootste schip van de Urkse vloot Het is verder 5.95 m breed en 2.95 m diep. In de machinekamer staat een 435 PK Deutz-motor. De kotter werd gebouwd op de werf Van der Belt in Westgraftdijk. Op dezelfde werf be vindt zich een identiek vaartuig in aan bouw. De Custos Deus is van alle mark ten thuis en kan alle vormen van vis serij beoefenen. Het visruim heeft een capaciteit van 700 kisten. Vleetvisserij liep nog verder terug De haring-dryfnetvisserü liep in 1964 verder in betekenis terug. Slechts 48 vaartuigen namen aan deze visserij deel. Zij maakten 473 reizen met 5.864 reisda gen. De aanvoer bedroeg 10.049 ton ha ring voor een waarde van f 6.1 min. Een gemiddelde vangst per reisdag van 1.7 ton. In 1963 wierpen nog 61 vaartuigen de vleet uit. Zij deden 632 reizen met 8.360 reisdagen en vingen 22.210 t. haring voor een waarde van f 10.5 min; men kwam toen aan een gemiddelde vangst per reis dag van 2.7 ton. Aan de treilvisserij op zeevis en ha ring werd in 1964 door 181 vaartuigen deelgenomen: deze groep maakte 4.309 reizen met in totaal 34.461 reisdagen De aanvoer bedroeg 111940 ton voor een waarde van f 54.9 min, de gemiddelde vangst per reisdag lag derhalve op 3.3 ton. In 1963 werd deze tak van visserij door 188 eenheden uitgeoefend. Men liet 4.355 reizen noteren met in totaal 35 697 reisdagen. De aanvoer was 103.810 ton zeevis en haring voor een waarde van f 51.5 min: gemiddeld werd per reisdag 2.9 ton gevangen. De treilvisserij op zeevis en haring werd in 1964 door 587 kotters en kust vaartuigen uitgeoefend. De aanvoer be droeg 64.115 ton voor een waarde van f 60.9 min, behaald in 23.506 reizen met 64.079 reisdagen. Men ving dus per reis dag gemiddeld een ton. In 1963 werd door 559 koters en kustvaartuigen 65.136 ton zeevis en haring aangebracht voor een waarde van f 49.5 min. Deze schepen maakten 20.134 reizen met 57.360 reis dagen; gemiddeld werd toen 11 ton zee vis en haring buitgemaakt. Resumerend kan worden gesteld, dat de vangsten per reisdag van de drijfnet- loggers in 1964 aanzienlijk lager waren dan in 1963, de kotters bleven ongeveer op hetzelfde peil. De treilers behaalden daarentegen betere vangstresultaten. Bedden - Dekens Ledikanten Woninginrichting J. Buis Zn TELEVISIE RADIO VAN LEEUWEN den gehesen. Voor de rest moest hebben van een beetje wijting en hier en daar een paar makreeltjes. De loggers en kotters bij de P-boeien konden zich, zij het met wat moeite te genover het briezerige weer staande hou den- Helaas werden de inspanningen weer niet naar behoren beloond. Een en kel vaartuig bracht het tot een trek van twintig kilo tong en een paar mandjes over het algemeen kleine schol en wij de meeste andere schepen konden daaraan niet toekomen. De schepen die zich dichter onder de kunst nevonden zochten in groten getale de thuishavens op. De laatste trekken leverden wederom schrale resultaten op. Verder dan een kg of tien tong een piet- sie schol en wijting Dracht men net niet Voor de spanvissers was evene«_ -s wei nig succes weggelegd. 24 vaartuigen. Zij verzorgden een aan voer van 6875 kisten vis, waarvan 2650 kisten schelvis, 250 kisten radio, 120 kis ten wijting, 220 kisten gul en kabeljauw, 45 kisten koolvis, 1320 kisten treilharing, 1100 kisten spanharing, 1520 kisten kleine haring, 150 kisten makreel, 200 kleine kisten makreel, 220 kisten grote makreel bonken), 480 kisten schol, 10 kisten tar- Dot, 110 kisten diversen 250 stuks stijve kaoeljauw en 10 000 kg tong. De tongprijzen lagen weer op een ste vig niveau. De hoogste notering was met f 8.89 voor de grote tong, maar de klein- middel mocht er met f8.77 eveneens zijn. De slips moest even terug en haalde niet meer dan 3.21 tot 2.95. De tarbot die de laatste weken zeer schaars is geweest, liet bij de eerste afslag niet minder dan f 8 voor zich noteren Voor de scholliefhebbers waren er al leen tweetjes te koop. Zij haalden aan vankelijk f 72 doch moesten later een fikse stap terugdoen. De mark sloot op f 44. De haring die weliswaar niet zeld zaam was, bereikte weer een peil dat een stuk lag boven dat waarop de meelfabriek aanspraken op een gedeelte van de voorraad kan doen gelden. Bij inzet van f 30.80 was het duidelijk dat dit bedrijf ditmaal niet in actie zou be hoeven te komen. Dat is dan ook niet gebeurd want de laatste notering f 16.40 en dat is een heel stuk boven het minimum. De bonken in de makreelvoorraad werden tegen f 49 gretig ingeslagen. De kleinere soort makreel moest met minder tevreden zijn doch een notering van f 27 kon er nog best mee door. De klein mid delschelvis de grootste vertegenwoor diger in deze groep was goed in trek en haalde bij de eerste afslag het alleszins aanvaardbare peil van f 56,—. Later moest men terrein prijs geven doch met een laagste notering van f 45, mocht men toch wel tevreden zijn. Alleen de braad moest het ontgelden en eindigde zelfs op f 15. Dat betekende weer 'n beetje werk voor de kattencentrale. De wijting was iets goedkoper dan op de voorgaande dagen. Maar men bleef voortdurend boven het minimum, zodat de kattencentrale aan dit front werke loos moest toenzien. De grote gul haalde bij de eerste afslag f 70. Nadien ging het naar beneden met een laagste notering van f 52. Toch komt deze vissoort er steeds beter op te staan. Ook de klein ste soort is meer gewild en bleef zeven gulden boven het minimum. De kabeljauw was schaars en dienten gevolge aan de dure kant Eigenaardig dat de middel duurder was dan de grote. Eerstgenoemde soort haalde als top f 186, de grote f 140. Het gemiddelde voor beide soorten lag rond de f 150. De grote zwarte koolvis speelde met f 130, allerminst een ondergeschikte rol. In Scheventngen In Scheveningen werden aangevoerd 50 kisten schelvis, 70 kisten wijting, 110 kis ten gul en kabeljauw, 1200 kisten haring, 1000 kleine kisten haring, 350 kisten schol en 11.000 kg tong. Ook in deze ha ven vielen veel kustvaarutigen met het oog op het minder fraaie weer binnen. Zij voerden zelfs 1000 kg meer tong aan dan in IJmuiden het geval was. Vandaag aan de markt Vandaag lagen in IJmuiden onder meer aan de markt de KW 123 Holland met 1515 kisten en de IJM 99 Egmont met 1500 kisten. Laatstgenoemd schip was voor de donderdagmarkt opgegeven doch de ..der gaf de voorkeur aan vrijdag. Hij verwachtte dan een betere besom ming te kunnen bereiken. IJMUIDEN De aanvoer van verse haring bereikte in 1964 met een totaal van 56.708 ton een recordhoogte; een dergelijk groot kwantum werd na 1945 niet eerder aan de wal gebracht. Van dit totaal werd bijna 49.000 ton voor menselijke consumptie verkocht tegen een gemiddelde prijs van 0,31 per kg. In 1963 werd van een aanbod van 53.782 ton ruim 43.000 ton voor menselijke consumptie afgezet tegen een gemiddelde prijs van 0,29 per kg. In 1964 was de aanvoer van verse haring beter over de maanden verspreid dan in 1963, hetgeen de afzet ten goede kwam. In het verslagjaar deed zich het feit voor, dat er voor het eerst meer verse haring aan de markt was dan gezouten haring. Ruim 54 percent van het totale aanbod bestond uit het verse produkt Het aandeel van de drijfnetvisserij in de aanvoer van verse haring was var zeer geringe beteKenis; dit bedroeg nog geen 50 ton of minder dan 0,1 percent In 1963 waren deze cijfers 1.200 ton en 2,2 per- Export, De export van verse haring in het verslagjaa. 22.405 ton voor een waarde van f 9 miljoen. In 1963 waren de totalen 21.784 ton en f9,2 miljoen. West- Duitsland bleef met 11.504 ton de groot ste afnemer Vergeleken met 1963 steeg de uitvoer naar di' land met 3.722 ton. De behoefte van West-Luitsland werd oehalve door grotere invoeren uit Neder land gedekt door importen var verse haring uit de Scandinavische landen Op de Belgische markt werd een kwantum van 6.879 ton geplaatst tegen 6.939 ton in 1963. De uitvoer naar Frank rijk daalde van 6.213 ton tot 3.282 ton. Uitvoer van verse en bevroren naring geschiedde ook naar Oostenrijk 443 ton (487 ton), Tsjechoslowakije 213 ton (225 ton) en Israël 50 ton. De cjjfers tussen haakjes geven de hoeveelheden voor 1963 aan. Door de be vredigende aanvoer bestond er in het verslagjaar minder aanleiding in te voe ren. De totalen waren 2.309 ton en f 970.000 tegen 9.133 ton en f 3,4 miljoen in 1963. Met 1.106 ton was Denemarken de belang, ijkste leverancier Verder kwam er ongeveer 845 ton uit IVest- Duitsland. De grootste hap uit de produktie werd ui IJmuiden aan de wal gebracht: 30.226 ton. Scheveningen nam 21.166 ton voor zijn rexening en Breskem 3.599 ton De totalen voor de andert Nederlandse Hoewel Katwijk het op zijn af slag nog voornamelijk moet hebben van de gezouten haring neemt het verse produkt een steeds belangrij ker plaats in. In 1962 verwerkte men nog maar 121 ton en in 1963 147 ton. In het verslagjaar haalde men dus al 352 ton. D. van der Marei overleden KATWIJK Op 73-jarige leeftijd is overleden de heer D. van der Ma- rel, die onder meer fractieleider van de SGP is geweest in de Katwijkse ge meenteraad; van 1940 tot 1964 voor zitter was van de raad van toezicht, van de Coöperatieve Raiffeisenbank te Katwijk aan Zee, en voorzitter van de afdeling Katwijk aan Zee van de CBTB. Door zijn openbare functies, was de heer Van der Marei een be kende persoonlijkheid in Katwijk. Hij was werkzaam in de veehouderij. Zijn stoffelijk overschot zal worden begraven op de algemene begraafplaats te Katwijk aan Zee, maandagmiddag om half drie. Vooraf, om kwart voor twee, wordt een rouwdienst gehouden in het jeugd huis aan de Voorstraat. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Zaterdag: hnqg water 3.40 en 16.01 uur; iaag water 11.52 uur. RIJNSBURG Advertenties en abonne menten kunnen ook opge geven worden bij de heer D. C. VAN DELFT Irissenstraat 19 Experiment Verre Visserij Mij. SCHEVENINGEN Het is de bedoeling van de NV Verre Visserij Maatschappij, voorheen de rederij J. J. van der Toorn, twee trawlers naar Zuid-Afrika te sturen. De zoon van de heer J. J. van der Toorn, de heer A. T. van der Toorn, die enkele jaren in Zuid-Afrika zit, zou de schepen daar opvangen en voor verdere exploitatie zorgdragen. Oorspronkelijk zouden de schepen zeer spoedig vertrekken, maar er is een kink in de kabel gekomen en het vertrek is daardoor uitgesteld tot direct na Nieuw jaar. Het betreft de SCH 9 met schipper P. C. de Niet en de SCH 35 met schipper Van der Zwan. De Sch 9 heeft het grootste gédeelte van het seizoen binnengelegen om gemo derniseerd te worden. Er was een (jonge) bemanning van twaalf koppen bereid ge vonden de reis naar Afrika te onderne men. De mannen zouden drie maanden op proef gaan om te kijken of ze er zouden kunnen wennen. De heer A. T. van der Toorn zou voor woningen zor gen. De Kerstdagen mochten de mannen op kosten van de rederij naar huis. Zouden ze niet naar huis gaan, dan kre gen ze in elk geval het geld van de reis in handen. De Sch 9 werd gemoderni seerd en de bemanning ingeënt. Echter, zo goed als het ging met de Sch 9, zo slecht ging het met de Sch 35. Voor al getrouwde mannen voelden er niet veel voor. Daar kwam nog bij, dat dit seizoen voor de vleetloggers bijzonder goed is, in tegenstelling tot voorgaande jaren. Dit was een reden, zowel voor de bemanning als voor de reder, om nog een paar reizen op de Noordzee te ma ken. Bij een besomming van 30. a 40.000 gulden per reis van tien dagen, komt men er niet zo snel toe de lange reis Zuid-Afrika te ondernemen tegen alleen het garantieloon. De reders zijn onderling verzekerd deze verzekering staat niet toe, dat één schip een dergelijke lange overtocht al leen maakt. Men moet met minstens twee schepen varen. In geval van bijvoorbeeld motorpech kunnen de schepen elkaar dan altijd slepen en behoeven er geen „bui tenstaanders" aan te pas te komen. Na Nieuwjaar verwacht men geen moeilijk heden meer bij het aanwerven van dc nodige bemanning voor de Sch 35. Het sseizoen is dan nl afgelopen. Als het experiment met deze twee schepen goed afloopt zullen er spoedig schepen van de Verre Visserij Maat Volksspelen Noordwij kerhout derdag is volledig uitgevoerd, zelfs het gekleed zwemrun en de demonstratie van de grote groep Noordwijkerhoutse leden van de Noordwijkse reddingsbri gade Het kille wa.er ten spüt wa- voor dit spel voldoende deelneming Als prijs winnaars kwamen Rein Jansen en Rob Jonkheer uit de bus. De feestelijkheden begonnen met het klokken van de in Roosendaal losgelaten postduiven. De prijzen vielen in handen van B. van der Linden. P. Luivenvoor- den en Kees Kerk/liet In dezelfde prille morgenuren had in de Emmastraat het rlngrijden voor da mes op fietsen plaats Adri van Hagen toonde zich de behendigst* De door Noord wij kerhout en omstre ken uitgezette puzzelrit voor bromfiet sers werd gewonnen door J vai. der Zwart. Het spectaculaire cycle-crossrijden met bromfietsen op het steeds kleiner wor dende stukje binnenduin achter de Boek horst net toekomstige sportpark werd een overwinning voor Wim Broek hof. Ringsteken Het ringsteken een vast programma punt op de volksfeesten wordt op ve lerlei manieren bedreven. Te paard werd het best de ring gestoken door B van den Berg, terwijl hetzelfde spel met auto's door Ton van den Berg werd ge- wonnea in dit spel werd J. A Timmers onderscheiden voor de mooiste versiering van de auto. Voor de jeugd blijft het tobbetje ste ken dé grote vermakelijkheid. Op het plein van de voormalige hervormde school staat het daarvoor ontworpen ap paraat allang tevoren in het middelpunt der belangstelling. Netjes in twee groepen gerangschikt komen de jongens en meisjes met de lans onder de arm geklemd op het LEIDEN „Enige indrukken in woord en beeld over Perzië en Thai land in verband met het statiebezoek van de Koninklijke Familie in 1963" viel als onderwerp bij de leden van de Ned. Christen Vrouwenbond, af deling Leiden Zuidwest bijzonder in de smaak. Mevrouw Schoneveld- Hoogewerf, die hierover gieteravond in de Bevrijdingskerk sprak, is ka menierster van koningin Juliana en maakt al sinds 1956 alle statiebezoe- ken mee. Zij vertelde over de vele voorberei dingen. die aan officiële bezoeken voorafgaan. De reis in .de Friendchip verloopt meestal heel genoeglijk. Zo kanhet gebeuren, dat de Koningin snoepjes uitdeelt, torwij] de Prins in hemdsmouwen aan de stuurknuppel zit. De reis naar Perzië en Thailand is voor mevrouw Schoneveld wel de mooiste geweest. Het luxueuze paleis van de Sjah, de stad Teheran met zijn verkeerschaos van auto's en ezeltjes, voerhavens waren Urk 435 ton, Vlaardin- een tapijtenknoperij en de fameuze kroonjuwelen maakten diepe indruk. Bij het droge, stoffige Perzische landschap vergeleken was Thailand een sprookjesland met weelderige bloemen- en fraitgroei. Het land van de witte olifant, die op elk souvenir te vinden is. bood zijn vorstelijk be zoek veel folkloristische dansen, een show van olifanten en de sport ve vechtende vissen. Maar wat misschien van de reis nog het meest bewonderd werd. waren de orchideeën in vele kleuren, die men daar kan plukken als madeliefjes bij ons. watervat toerijden en dan betekent een missteek een nat pak. Van dit spel ai werd lTet telkens nat in het gehele dorp, maar dat kon de feestvreugde niet verstoren. De muziek bleef spe lend rondgaan door het dorp; burge meester Van der Weijden reikte de bij de volksspelen gewonnen prijzen uit het vuurwerk luidde nog enkele uren luidruchtige pret en jool in. Burgerlijke stand N oordw i jkerhou t NOORDWIJKERHOUT. Geboren Maria J J, d v J W van Roode en M J Hassing; Bernardus P G, z v J T Aart man en A W J van Steijn; Adrianus M, H T Hachmang en J P van Nobelen; Ronald J M, z v N J M Duivenvoorden G A Kortekaas: Petra M M, d v P Beuk en M L G Wesseling: Adolf F B, P Beuk en M L G Wesseling; Mo nique M A, d v A P van der Slot en C M Zonneveld. Ondertrouwd: J Terpstra en J G M Dofferhoff; M J van Kesteren en M H C Koomen: M H van Es en A M Berg: W F ran der Ploeg en G M Koster. Getrouwd: A J M Vlasman en C J Vermin; T van der Togt en J E de Groot: H J van Munsteren en C M van dei Linden: E de Quaasteniet en M F L de Haas: J C Meijer en J C M Duivenvoor den: M C Kors en C W Brama. Overleden: Joseph Schuller. 61 jr. e v van Zijl. VFSB-nieiitus NOORDWIJKERHOUT. Het zater dagmiddagelftal van VVSB 1 speelt in Warmond tegen Kagia 1 ei Noordwijkerhouters komen in de vol gende opstelling uit. Doel:E Franken: achter: L Stikkelbroeck en D Freke: midden: W Anthonissen, Th Kret en R Kaptein: voor: K Nulkes, T Augustinus, der Voort. J Plug en P van Burg. Diefstal tijdens de kermis NOORDWIJKERHOUT In de nacht in woensdag op donderdag hebben een meer personen zich veel moeite ge troost voor de laatste kermisdag vol doende contanten op zak te hebben. Waaaschünlijk was het kermisbudget •oldoende goed over dc twee kermis dagen verdeeld of dc overwinning van Fcljenoord slokte het totale beschikbare kapitaal op; hoe dan ook. een heel aan tal percelen aan de Langevelderweg kreeg die nacht ongevraagd bezoek. De Algemene Bank Nederland N.V. voorbijgaande, begon men aan een on derzoek naar de stand van de financiën bij het jeugdhuis. Het moeten wel bekenden in Jeruzalem geweest zijn. Direct naast het jeugdhuis ligt de ning van de heer Prins, hoofd der school; daarnaast is het rectoraat van de St. Ba- vostichting gevestigd en dan volgen de woningen van de arisen Sengers die niet thuis was en van Van Dinther, waar het door bijzondere beveiligings maatregelen niet lukte. Bij de woning van de heer Goorhuis lukte het wel, al lag een grotere buit voorhanden dan werd meegenomen. Van de oneven kant van de Langevelderweg kreeg alleen de woning van de familie Immerzeel-Van der Klauw bezoek de ongenode gasten. Alles bij elkaar bedroeg de buit onge veer f 125. maar de schade is veel zierdijker. Ds. J. Boer jr. bedankt HILLEGOM. Ds. J. Boer jr. fa Wetsinge-Sauerd heeft bedankt voor het beroep van de Gereformeerde Kerk te Hillegom. Hij heeft inmiddels een beroep naar Surhuisterveen aangeno men. eveneens voor de bezetting van een tweede predikantsplaats. Burgerlijke stand van Hillegom HILLEGOM Geboren: Ingrid, d V H Rijnders en C J Oudt; Irene J M, d v W A Bulting en C C A v d Heide. Getrouwd: W C Pouwels en M M A' van Rooden; H J M Seijsner en A O Bersee; W Aardema en N v d Meer. Spreekuur burgemeester HILLEGOM De burgemeester 19 van 16 september tot en met 7 oktober verhinderd spreekuur te houden. schappij de lange reis naar Zuid-Afrika gaan ondernemen. Of dit in feite neerkomt op een over plaatsing van de rederij naar Zuid- Afrika? De heer J. J. van der Toorn kon of wilde zich hierover niet verder uitlaten. Hij ontkende het in elk geval niet. ..Dat alles ligt nog te ver in de toekomst". Links op de foto de trawler SCH 9, die door alle voorbereidingen op de reis naar Afrika wekenlang werkeloos in de haven heeft ge legen. Nu de Afrika-reis uitgesteld is tot na Nieuwjaar gaat het schip nog enige tijd op de Noordzee VALKENBURG De weersverwachting voor 9 september mag dan niet erg gunstig zyn geweest, het is gelukkig alles meegevallen. Al woei er 's morgens een vrij sterke wind, het was tenminste droog en ook de zon kwam door de donkere wolkenmassa heen, zodat om 9 uur begonnen kon worden met de afwerking van het programma. Zoals gewoonlyk was ook ditmaal de kinderoptocht door het dorp het eerst wat te beleven viel. Het thema voor dit jaar was: „Sprookjes* en „Sport" verzorgt door de leer lingen van kleuter- en lagere school en de sportvereniging „De Valken". Bij de sprookjes zagen we een wagen van Doornroosje, Sneeuwwitje en Roodkapje. De sport werd uitgebeeld door verschillende takken van sport, zoals bijv. roeien, schaatsen, voetballen, tennissen, gewone wandelaars en dergelijke meer. Zelfs ook Barend de Beer ontbrak niet op het appèl. Muziek, spelen en geslaagde optocht Dc muzikale omlijsting werd verzorgd door de kapel van de M.L.D. en Val- kenburgs Harmonie. In de muziektent de Castelweg heeft burgemeester M. /an der Have de schooljeugd toege sproken. Speciaal bracht hij dank aan allen die in een voortreffelijke samen werking het feest hebben mogelijk ge maakt. Hierbij is geen wanklank ver in Hierbij heeft men veel werk en verrichten, waarvoor we alleen dankbaar kunnen zijn. Ook de oudercommissie van de kleuterschool moet hierbij worden genoemd." De kapel van de M.L.D. speelde hier- het „Wilhelmus" en werd een driewerf hoera uitgebracht op ons Vorstenhuis. Spplen een traktatie begon de schooljeugd veei animo aan de diverse kinder spelen onder leiding van het onderwij zend personeel. De uitslagen kinderspe len zijn: meisjes 6 jaar (viaggetjesteken) 1 Lisje de Blois. 2 Cobij Oudshoom, 3 Annie de Vries; meisjes 7 jaar (blokjes onder stoel): 1 Jeannette Petiet. 2 Erna v d Grugten. 3 Anneke de Vries; meis jes 8 jaar (bal in korfi: 1 Nellie Schaap. 2 Corrie de Vries. 3 Alma Kobalt: meis jes 9 jaar 'was ophangeni: 1 Marian de Wit. 2 Ineke v d Perk, 3 Metta Sloot weg: meisjes 10 jaar blok ken lopen 1 Anneke de Rouw. 2 Nanda Noort, 3 An neke van Stijn: meisjes 11 jaar (tennis bal op lepel): 1 Bcppie Oudshoorn. 2 Anke van Veen, 3 Joke v d Nagel; meis jes 12 Jaar (ringsteken op de fiets): 1 Elly Imthorn, 2 Annelies van Westen, 3 Marieke Binnendijk. Jongens 6 jaar blokjesrapero)1 Sam v d Meij, 2 Erik Reveit, 3 Wim de Wit; jongens 7 jaar (balgooien): 1 Wim Ooms, 2 Paul v d Plas, 3 Chris Gravekamp; jongens 8 jaar ballenrapen)1 Sipke Strikwerda, 2 Hans v d Meij, 3 Tonnio van Ruler; jongens 9 jaar (zaklopen): 1 Dikkie Starkenburg, 2 Arie de Vries, 3 Wim de Boer; jongens 10 jaar (autoped- race): 1 Dikkie van Dijk, 2 Sam de Mooij, 3 Walther Russcheirberg; jongens 11 jaar (tonrollen): 1 Aad dc Vries, 2 Goof Bol, 3 Jan Ooms; jongens 12 jaar (ringsteken op dfe fiets): 1 Piet de Vries, 2 Henk Gravekamp on 3 Chris van Eg- De ui/tslagen van de volksspelen wa ren: Ringrijden op fietsen: 1 Wolter Vis- scher, 2 Cees van Dijk, 3 Nico van Dijk, 4 Lenie Zwaan en 5 Arie Schaap; kuipje steken: 1 Adriaan de Mooij, 2 Jan Ouds hoorn. 3 Cees van Dijk. 4 Joke Zand bergen en 5 Joke do Roode: stoelendans domes: 1 Coby Star. 2 Lida de Wit, 3 Alie de Vries, 4 Jeannette van Duijven- bode en 5 Anneke Imthorn; stoelendans heren: i Adri Imthorn. 2 Jan v d Nagel, 3 Gert Ooms. 4 Leen dc Mooij en 5 Koek Rhijnsburger. En dit betekende tevens het ein de van het zeer uitgebreide pro gramma dat voor deze twee feest dagen door de Oranjevereniging „Wilhelmina" was vastgesteld. Een programma, waarmee het bestuur van de Oranjevereniging alle eer heeft ingelegd. Ondanks het minder gunstige weer in de avonduren is er met de muziek van „Wilhelmina" uit Rijnsburg, toch nog gezellig feest gevierd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 15