Ellen Mae Gillavry en Spigt speelden bij kaarslicht VLEET Plaatselijke omhoog in belastingen Rijnsburg Voortaan schaken in De Roskam te Katwijk Tonknuppelaars en renners in actie te Noordwijkerhout Visserij nieuws bij de NIEUWE UEIDSE COURANT 4 DONDERDAG 9 SEPTEMBER li RIJNSBURG De eerste punten van de lange raadsagenda, die de raad van Rijnsburg gisteravond te behandelen kreeg, gingen vlot onder de hamer door. Met de instelling van een definitieve weekmarkt bleek ieder een wel vrede te hebben omdat de markt belangstelling trekt uit alle la gen van de bevolking. De heer D. van der Mey dacht, dat toe. dat de f 40 000 uit de beurs van de nieuwe winkelsluitingsverordening een deel van de middenstand niet ligt. Door de gemengde verkoop zouden enkele winkeliers zich wellicht onte vreden gaan voelen nu niet alle win kels tijdelijk behoeven te sluiten. De burgemeester zei niet de indruk te hebben dat er van de zijde van de middenstand weinig bezwaren zijn. Wethouder De Mooy stelde, dat de moeilijkheden rond de winkelsluiting begonnen zijn met de instelling van de weekmarkt. Het is in het belang van de markt, dat tijdens de markt de winkels in die omgeving geopend zijn- De slagers hebben gezamenlijk om ontheffing gevraagd. De heer D. van der Mey zag hierin gezien de ontwikkeling van de ge mengde verkoop in de middenstands- bedrijven een zekere discriminatie- Wethouder De Mooy betoogde dat iedere groep de mogelijkheid heeft ontheffing te vragen. Alle winkeliers in de Anjelierenstraat hebben eens gezind ontheffing gevraagd. Hierna was iedereen het met het voorstel Fluoridering Na het gunstig advies van de Rijks- tuinbouwconsulent te Lisse was de hele raad unaniem voor fluoridering van het drinkwater. Bij de verhoging van de plaatselijke belastingen zei de heer P. Ravens- bergen het vervelend te vinden, dat de verhogingen van straatbelasting en rioolbelasting voor rekening van de huiseigenaren is- In diverse gemeen ten is de rioolbelasting voor rekening van de huurders. De burgemeester gaf Bejaarde Katwijkers vrij ernstig gewond KATWIJK Gisteren zijn twee be jaarde Katwijkers bij verkeersonge-, lukken in hun woonplaats vrij ernstig gewond geraakt. Het eerste ongeluk gebeurde 's mor gens om half twaalf. De 70-jax-ice heer T. Bossaard werd, terwijl hij op de fiets reed op de kruising Molentuin- wegProvincialeweg, door een per sonenauto aangereden. Met een zware hersenschudding en hoofdwonden is hij naar het Diaconessenhuis te Leiden gebracht. De tweede gewonde was de 74-jarige heer P. de Vreugd, die met gebroken ribben en hoofdwonden naar het aca demisch ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. Hij stak 's middags om kwart voor zes te voet de Voor straat over op de hoek Bestevaerweg toen hij werd aangereden door een be stelauto. Chauffeur van 59 op de visserijschool DEN HELDER De visserijsehonl heeft als haar oudste leerling inge schreven de 59-jarige chauffeur B. van der Knaap van het eiland Texel, die door een ongeluk niet meer kan autorijden. De heer Van der Knaap heeft twee kotters, waar zijn drie zoons mee varen. Hij wil op de vis- serijschool netten boeten leren om zijn zoons op deze manier te kunnen helpen. een klein aantal gemeentenaren moet De heer C. van Egmond dacht dat de plaatselijke belastingen van Rijns- burg ook na de verhoging nog niet het hoogst in den lande zijn. Boven dien voldoen vele huiseigenaren niet aan hun verplichtingen. Na nog enig heen-en-weer gepraat over deze af faire bleek dat iedereen overtuigd was van de noodzaak van de verho gingen. Over de financiële garantie t.b-v. de zangvereniging ..De Lofstem" zei de heer Ravensbergen dat hij er sym pathieker tegenover zou staan als ..De Lofstem" zelf een uitvoering zou ge- van- De heer Van der Mey schrok van dit geluid. Er is in jaren geen_culturele manifestatie geweest. Laten' wij een vereniging, die dit als een gemis voelt, steunen. De heer T. Kralt gaf het col lege in overweging de heroprichting van het cultureel-comité te overwe- De burgemeester betoogde, dat het cultureel-comité op allerlei terrein heeft geprobeerd belangstelling te wekken- Dit lukte echter niet. Laten we eerst eens kijken wat er van deze manifestatie terecht komt. Garageproblemen Over de financiële steun van de gemeente aan de woningbouwvereni ging ..Spinoza" om een redelijke huur prijs voor de garages in plan ..west" te bewerkstelligen werd vrij zwaar gedelibereerd- De heer C. van Eg- mond wilde de steun nog verhogen door geld te lenen tegen 4 pet. B en W wilden echter niet verder gaan dan een fifty-fifty participatie in het ver- De heer D. van der Mey betoogde, dat de garages ..Spinoza" door de om standigheden zijn opgedrongen. ..Spi noza" heeft echter geen reserves waaruit ze de tekorten kunnen putten. Is het niet doenlijk het gehele exploi tatieverlies voor rekening van de ge meente te laten? De garages zijn ge bouwd om de woningen tegen de cur- veprijs te kunnen bouwen. In feite is de gemeenschap hiermee gediend. Het is daarom redelijk dat nu het voordeel de gemeenschap ten goede is gekomen de gemeente de nadelen (exploitatie verlies) voor haar rekening neemt. Wethouder De Mooy betoogde het op prijs te stellen, dat Spinoza" het aandurft bij woningen garages te bou wen. ..Spinoza" heeft belang bij deze garages omdat daardoor huizen kun nen worden gebouwd. Want van de gebouwde huizen wordt 50 pet toege wezen aan de leden van ..Spinoza". Is het dan onredelijk te vragen dat ..Spi noza" 50 pet van het verlies van de garages draagt? Onbewoonbaar De heer Van der Mey zei dat hij het met de heer De Mooy eens zou zijn als ..Spinoza" een commerciële instelling was. Het voorstel van de heer D. v. d. Meer kwam het eerst in stemming- Het amendement werd af gestemd met 8 tegen 3 stemmen, waar- n.ee het voorstel van B en W automa tisch was aangenomen. De woningen Noordeinde nrs 23 t-m. 28 werden onbewoonbaar verklaard. De heer T Kralt vreesde dat na ver strijken van de termijn van ontrui ming voor de bewoners geen andere huizen beschikbaar zijn. De burge meester stelde dat het de bedoeling van de eigenaar is op die plaats nieuwbouw te ..plegen". Natuurlijk was iedereen er voor. dat de 35 gemeentewoningen in Hof straat en Burchtstraat nu eindelijk worden opgeknapt. Goedkeuring van dit voorstel door GS. is zeer waar schijnlijk. Katwijkse scholier onder een auto in Oegst geest OEGSTGEEST Vanmorgen tegen acht uur is de ongeveer dertienjarige Maarten Guyt uit Katwijk, Stations straat 3, ernstig gewond geraakt toen hij op de fiets bij het Rijnzichtviadukt vlak voor een auto de rijweg over- De jongen liep een schedelbasis- fractuur en een gebroken linker dij been op. Hij was met zijn vrienden op weg naar school. De vriendjes schrokken zo. toen het ongeluk ge beurde. dat zij doorreden. Het slacht offer is naar het academisch zieken huis te Leiden gebracht. KATWIJK Gistermiddag zijn in het Katwijkse gemeentehuis ge trouwd mejuffrouw J. E. van der Bent uit Katwijk en de heer P. Arentshorst uit Sassenheim. De bruid was werkzaam als hoofdleidster van de christelijke kleuterschool te Waddinxveen en daarom was er heel wat belangstelling van kleuterzijde. De kinderen waren met een busje naar Katwijk gereisd en ze bleken wat opgetogen te zijn, toen ze in de stralende bruid die aan de arm van de heer Arentshorst de Triumfatorkerk binnenging, hun juf herkenden. De huwelijksbevestiging geschiedde door ds. P. D. Kuiper uit Sassen heim. die als tekst voor de trouwdienst had gekozen het slot van Mattheiis 7, waarin wordt gesproken van de verstandige man, die zijn huis op de rots bouwde. Het jonge echtpaar gaat in Sassenheim wonen, waar de heer Arents horst in de bloembollen werkzaam is. Foto D. Kruyt. KATWIJK De schaakvereniging Jeugdhuis te Katwijk aan Zee. maar Katwyk hield in De Roskam een leden- dinsdagsavonds in De Roskam te Kat- vergadering onder leiding van de voor- wijk aan den Rijn. Besloten werd het zitter, de heer ML van der Plas. De secre- aantal bestuursleden te brengen van ze- taris. de heer J. H. Riemens. gaf in zyn ven op vijf, zodat ditmaal geen bestuurs- jaarverslag een overzicht van de afgelo- verkiezing nodig was. pen competitie. Het eerste tiental nam Nadat de tientallen voor het nieuwe een derde plaats in, het tweede tiental speelseizoen waren vastgesteld, werd be. een tweede plaats. NOORDWIJKERHOUT Ook al zit er dan geen kat meer in de ton; het tonknuppelen blijft een van de aantrekkelijkste onderdelen van de volksspelen tijdens de Noordwijkerhoutse Oranjefeesten. Het aantal deel nemers is groot, de toeschouwers kijken er graag naar en het is een echte Noordwijkerhoutse traditie. De penningmeester, de heer C. Barn- hoorn, had een batig saldo. Er volgden prijsuitreikingen, betrekking hebbende op de onderlinge wedstrijden in het af gelopen seizoen. De heer D. Hoek. kampioen van Kat wijk. kreeg voor de tweede keer de wis. selbeker De wisselbeker voor het beste competitieresultaat was voor de heer P. de Mol. De clubavonden zullen niet meer plaats hebben op maandagavond in het VOORSCHOTEN Het oude kasteel Duivenvoorde is, na de overdracht aan de gelijknamige Stichting, een wezenlijk andere periode van zijn lange eerbiedwaardige geschiedenis ingegaan. De schoonheid van het landgoed is nu voor alle belangstellenden toegankelijk. Toen gisteravond na de re gen de maan het van de wolken ging winnen, leek het park een romanti sche idylle. Maar in het voorhuis, in de rijke zaal vol schilderijen, was de stijl laat zeventiende eeuws en de muziek, die er ging klinkennog een eeuw jonger. Na de pauze waren nog een Con cert (in D) van J. M. Leffloth en sonates van de briljante meesters Cimarosa en Leonardo Vinci te ho- Zo nauw moest men het echter niet nemen. Die brandende kaarsen op luch ters en candclabers, de vetpotjes en de zilveren kannen op de hoge marmeren schouw, de fraaie kostuums (met pruik van de fluitiste Ellen Mac Gillavry en de clavecinist Jaap Spigt, dat alles to verde ee boeiende sfeer, waarin het goed luisteren was. Maar wc bleven ons er toch wel van bewust, dat dc muziek het moest doén. Al het andere zagen we met een be wonderend oog. maar als twintigste- eeuwers, dus op een afstand. De muziek zelf werd er niet meer of minder door. Wedvlucht Voorschoten VOORSCHOTEN. De postduiven- houdersvereniging ..De Zwaluw" hield een wedvlucht met oude en jonge dmv van Vilvoorde, afstand 135 km. Gelost om 7.20 uur met windstil weer. De strijd had een traag verloop. Aankomst eerste prijsduif 8.53.04. snelheid 1438.20 meter per minuut; aankomst laatste prijs duif 9.31.57. snelheid 1015.37 meter per minuut. De prijzen van de eerste tien werden als volgt behaald: J J Heine 1 •1 7: A de Graaf 2 9; H H J van Klave ren 3 5; AG Kleiweg 5; J Schrijvers 8: Joh Westenbrink 10. Programma huisvrouwen VOORSCHOTEN. De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen organiseert' in samenwerking met de Bond van Plat telandsvrouwen een bak- en braaddc- monstratie in het Cultureel Centrum voor 13 september s avonds om half acht voor 22 september een breimodel- lensfiow in het Cultureel Centrum des avonds ora acht uur en voor 30 septcm ber In het Wapen van Voorschoten on hall drie een theemiddag. t was een mooi concert, dat véél te genieten gaf. De zes componisten, die het programma maakten, leefden allen, althans een deel van hun bestaan, in de achttiende eeuw. Maar in deze hon derd jaar is er nogal wat gebeurd in de muziek, zodat de stijlen hier en daar grote verschillen toonden. Beide uitvoerenden gaven blijk van muzikaliteit en oprechte musi- ceervreugde. Ellen Mac Gillavry blies op haar metalen fluit fraai getimbreerde toon. Het spel was beschaafd en iets bescheiden. De voordracht toonde niet zelden een zeker tekort aan expressiviteit, aan welsprekendheid en sommige overgangen, vooral in het lage re gister, slaagden niet geheel. Het spel van Jaap Spigt was duidelijk tot in détails: de versieringen klonken zeer verzorgd en de voordracht maakte de indruk van een prettige ongedwon genheid. Met het tempo nam Jaap Spigt het echter niet zo nauw. Het wisselde vaak en willekeurig, behalve dan in de bege leidingen van de fluit. We vonden het erg jammer, dat de prachtige (program matische! suite van Francois Coupérin. door Spigt als solist voorgedragen, onder die tempo-willekeurigheid moest lijden. Dc beide kunstenaars waren in de Sonate in F van J. B. Loeillet zéér te waarderen. Ook de van Loeille' en Cou périn in menig opzicht verschillende amusante Sonate in D („La Chauvet"). werd. althans grotendeels, bevredigend vertolkt. Maar we hadden hier toch graag ccn grotere welsprekendheid ge sloten wijziging te brengen in het t<_ volgen systeem bij de onderlinge wed strijden. Eerste steen voor recreatiegebouw Martha-stichting ALPHEN Oud-directeur van de Martha-stichting ds. J. Th. Meyer, heeft gistermorgen de eerste steen gelegd voor het nieuwe recreatiegebouw behorende bij de vijf groepshuizen, vijf leidershui zen en een huis voor de hoofdleider. Ir. A. Hoekstra, adjunct-directeur, heeft dit project ontworpen. Eerder in de morgen hadden drie jon gere vertegenwoordigers van de jongens huizen, stenen van het oude gebouw uit 1886 overgebracht naaf het nieuwe in aanbouw zijnde recreatiegebouw. De kleinzoon van Cornelis Geel, de oprichter van de Stichting, naar wie liet nieuwe gebouw zal heten, mr. R. M. Gallas, thans voorzitter van de Martha-stichting. verwelkomde talrijke aanwezigen. Het oude paviljoen was door een milde gever geschonken aldus het opschrift dat ds. Meijer voorlas van de oude eerste steen, die hij met behulp van de drie jongens inmetselde. De heer Gesman bood ds. Meijer een zilveren troffel met inscriptie aan. De jongens kregen ieder een vulpenset. voor zitter Gallas.ontving een enveloppe met inhoud. De heer Vogel zei dat binnen kort een prijsvraag zal worden uitge schreven voor de naamgeving van de vijf jongenshuizen. Al vanouds nam dit spel mèt het vogelschieten en mastklimmen een voorname plaats in bij de volksspelen; het werd beoefend op de strook bin- nenduin, waar nu ongeveer de brand- eerkazerne staat. De plaats van de kat in 'de ton wordt nu ingenomen door een balletje dat al even onverwachte capriolen maakt. Vorig jaar ging het de potige en voor- behendige knuppelaars te gemak kelijk omdat door een technische fout de hoepels en de duigen van te licht materiaal waren gemaakt. Maar anno 1965 moest er weer langdurig en fiks geworpen worden om de ton aan dui gen te krijgen. De man. wiens knuppel het balle tje uit de ton doet springen, is prijs winnaar. Feitelijk behoren ook de man vóór hem en na hem een deel van de prijs te krijgen. Prijswinnaars werden dit jaar Kees van Gijlswijk, M. J. van den Burg en J. M. van Steijn. Etalagewedstrijd De gezellige sfeer in het dorp wordt bijzonder gestimuleerd door die ver zorgde etalages van de middenstands zaken. De Oranjevereniging verbindt hieraan een wedstrijd met interessan te prijzen en in de verschillende cate gorieën werden Jac? de Vroomen, J. van den Ber?-Smit. de fa. Mens. W. van Duin, Nic. Duivenvoorden. ,,De Flamingo". ..Arti-Home". Ad Seijsener de fa. Van der Voort eerste-prijs- winnaars. Voor de schoolkinderen begonnen de feestelijkheden al op dinsdagmid dag met kinderspelen en traktaties. En natuurlijk met een bezoek aan het lunapark op de Brink met een keur van vermakelijkheden. Racen De woensdagmiddag is geheel aan de wielersport gewiid. Om twee uur startten dertig Noordwi.ikerhouters de eerste van de twintig ronden in totaal 25 kilometer over de Dorpsstraat. Zeestraat. Schulpweg en Gooweg. Niet op race-fietsen, maar op van alle luxe en gemak ontdane toerrijwielen. Tjeerd Dijkstra toonde zich in het door harde wind gegeselde open par cours de snelste. Hij werd gehuldigd met bloemen, kreeg een kus van een heuse Ronde-Miss. mej. Nel van den Hoorn en een splinternieuwe Peugeot- racefiets van de Oranjevereniging. Na hem kwamen Alb. van der Ploeg en C A van den Burg over de finish- yanmm Daarna kwamen ruim -80 prominen te amateurs aan. de start om in een -itrijd van 40 ronden oftewel 100 kilo meter eikaars krachten te meten om de vele mooie prijzen en de met rui me hand rondgestrooide premies. Een keur van bekende wielrenners, onder wie Nico Lute uit 's-Graven- deel, Harry van Pierre uit Uirthoornj pas terug uit San Sebastian, Piet Dee- nen. Joop Hoogland, G. Minneboo. Henk Koopmans en de plaatselijke favoriet Wim Janssen gingen al gelijk in een hoog tempp weg. Vooral Minneboo uit Heenvliet trok er stug aan en hij vormde na een tien tal ronden een kopgroep van zes ren ners. Jammer genoeg kreeg hij ma- chine-defea op het moment, dat de groep, waarin Johnny Brouwer uit Rotterdam. Arie Naaktgeboren. P. Heynig uit Rotterdam en G. van Noord een honderdvijftig meter op het peloton voorlag. De laatste vier reden rondeniang op diezelfde afstand vóór het peloton uit en veroverden een keur aan premies. Zware rit Maar Minneboo nam geen genoegen met de onverdiende achterstand. Met ploegmakkers zette hij op een ge wisselde fiets de achtervolging op S,: de koplopers in en gesteund door uit geloofde premies gelukte het ee groep van zes renners op de koplopej neer te strijken toen er nog 28 ro: den te rijden vielen. Naast de vi? koplopers kwamen met Minneboo me op kop de renners J. Fransen, H. de Hartog, T. Rijkers, M. van den Kloos ter, J. Brouwer en Piet Deenen u. Vlijmen. Hard werd er aan die kop getrol ken en het gelukte niemand van h» steeds meer afbrokkelende pelotc nog om de kloof te overbruggen. M nog 3 ronden te rijden trachtte Pi* Deenen weg te lopen, maar hij wer achterhaald. In de laatste ronde perste de kracl tige Piet Heynig er nog een voo: sprong van 10 meter uit, welke wist te behouden. In de sprint wei J. Brouwer tweede, H. den Harte derde, G. van Noord vierde en de da; pere Minneboo vijfde. In totaal twintig renners reden zwane rit uit. Dat het tempo hoog h wees de tijd wel aan. welke door Hej nig werd gemaakt. Hij deed over 100 kilometer twee uur, 25 minuten a 12 seconden. IJMUIDF.N De haringschepen bereikten in de omgeving van Whit by zeer uiteenlopende resultaten. Trekken die totaal niets opleverden werden afgewisseld met trekken die twintig kantjes aan boord brachten. Zo kon het gebeuren dat sommige schepen na een dag vissen vrijwel niets aan boord hadden en andere tegen de 100. kantjes konden bergen. Van laatstgenoemde groep zijn verschillende treiters aan de thuisreis begon nen. De pechvogels hebben zich naar de Noordoostbank begeven ii hoop daar de geringe voorraad in de ruimen aan te kunnen vullen met taters. Voor de spanvissers was door het minder goede weer geen succes weggelegd. In de Noord trof men weer veel kleine schelvis aan. Van deze vissoort belandden grote hoeveelheden aan dek. Voor de rest moest men tevreden zijn met een beetje gul, wijting en koolvis. De meeste vaartui gen opereerden tussen 58 en 60 NB. tijd gewend was. Slechts een paar ge lukkige scnepen konden nog vaardbaar resultaat komen. De meeste andere vaartuigen bleven noodgedwon gen bescheiden. Van de loggers en kotters bereikten niet veel meldingen de wal. Uit de nige gegevens kan worden afgeleid dat het weer niet best ging. Bij de P-boelen was de kleine tong ver in de meerder heid. Als die nu nog maar aan de maat was geweest zou er nog wel wat t dienen zijn, maar in vele gevallen ten grote hoeveelheden aan de zet den teruggegeven omdat zij de miummaat niet haalden. Veel schol werd er ook niet gevangen zodat we helaas weer van een teleurstellende dag moeten spreken. Ook voor de loggers en kotters onder de Nederlandse kust was allerminst een vetpot. Wat men ook probeerde, de goe de draai kon men nog steeds niet vinden. De resultaten bleven beperkt tot trekken van tien kilo tong en een paar mandjes over het algemeen kleine schol cn een beetje wijting. Wat er was Aan de IJmuider markt verschenen 12 lartuigen. Zij zorgden voor een aan- >er van 7000 kisten vis. waarvan 2680 kisten schelvis. 600 kisten radio. 110 kis ten wijting, 290 kisten gul cn kabeljauw. 2950 kisten haring, 680 kleine kisten ha ring, 160 kisten makreel. 200 kleine kis ten makreel. 120 kisten schol, 1 kist tar bot. 120 kisten diversen, 320 stuks stijve kabeljauw en 1000 'kilo tong. De prijzen gaven zoals gewoonlijk op woensdag over het algemeen wel reden tot tevredenheid. De tong was weer iets duurder, maar de opbrengst was door de geringe aanvoer laag. De grote tong haalde by de eerste afslag de mooie no tering van f 8.77. Onder de f 3.52 kwam niet. Alleen de tweetjes vielen met notering van f 3.28 tot f 2.81 wat uit de toon. De tarbot was met sleohts een kist zeer schaars. Het draaide dan ook uit op een hoge notering van f 7.29 tot f 6.40 Er weer bijzonder weinig sohol en dan alleen nog maar kleine. De schol 2 no teerde als top f 70 de tweetjes van f 56 De haring was met f 28 tot f 22.40 ta- tong. Crematie H. Hazelhoff DRIEHUIS/WESTERVELD. Gi\ termiddag is onder zeer grote belang) stelling de dezer dagen ovenleden oud) directeur van het G.A.B. te Leiden de heer H. Hazelhoff, gecremeerd. E" werden geen toespraken gehouden. I Onder de aanwezigen bevonden ziet vele vooraanstaande figuren van hej Rijksarbeidsbureau in Den Haag. recteuren van Gewestelijke Arbeidsj bureaus en oud-collega's. Aan het eind van de bijeenkomst b tuigde de zoon van de heer Hazelhof] ook namens zijn moeder dank voor d belangstelling en het medeleven. Hoog en laag water te Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE Vrijdag: hoe water 3.08 en 15.28 uur; laag viater lij melijk duur. Dit betekende tevens dat voor de vismeelfabriek niets te verdik nen was. De makreel liet zich onbetuigd, tenminste wat de prijs f 55 tot f 41 betreft. De hoeveelheid veel te wensen over. Bij de schel werden verschillende kisten grootmidt aangetroffen. Die haalden met f 61 bevredigende notering, evenals de kleii middel met f 56 tot I 49. De kleini soorten waren heel wat minder i De braad zakte na het aanvaardbai gin van f 31 weg tot f 15. maar da gezien de grote aanvoer niet zo v send. In ieder geval kon de kattencei trale weer in actie komen De wijting hield zich aardig s en wist verre van de kattencentrale blijven. De grote gul zette met f 70 v< belovend in. Later haalde men niet m~. dan f 49. De andere soorten waren ver) houdingsgeAvijs goedkoper, hoewel kleine gul erin slaagde drie gulden ven het minimum te blijven. De kabel jauw was met een notering i tot f 120 weer aan de winnende hand. De hoogste notering in deze sector echter weggelegd voor de grote v.— koolvis: f 236. De grote zwarte koolvis evenmin goedkoop en haalde bij dt te afslag f 190 De laagste noterinl op f 160 en dat Is ook niet bepaal: goedkoop. Vandaag aan de markt Vandaag verschenen onder m™ de IJmuider markt de IJM 26 's-Graven- hage met 1200 kisten, de TX 33 en TX 9 samen met 1100 kisten haring, de SCH l £or" s Vrolijk Fzn met 800 kisten, 90 kisten, de IJM 9 Haar de IJM 99 Eg- r;-"' en 150. stuks stijv! kabeljauw De s-Gravenhage lag a! aa: de woensdagmarkt maar de havenarbei- ders weieerden het schip te lossen He', ttnliol,. t 8 ajrrc"'ar geweest, majt tenslotte besloot de reder de treiler de kant weg te halen. In Scheveningen schol. 20 kisten makreel en 4.500 kilo!

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 4