Weekagenda Carillon voor Voorschoten is thans besteld Kasjmir Paardenmarkt Valkenburg viert vandaag „jubileum Groot vliegfeest boven R'damse luchthaven Leidenaar onderscheiden door burgemeester van Leiderdorp DAN HEBBEN WIJ VOOR U EEN GOEDE BAAN! BUSCHAUFFEUR Noord-Zuid-Hollandse Vervoermaatschappij N.V. MEUWF LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 SEPTEMBER 1965 Bevolking bracht halve ton bijeen avondge bed. Voorschoten. Kasteel Duivenvoorde, 8.30 uur: concert van achttiende-eeuwse. muziek fluit, en klavecimbelduo Ellen MacGillavry en Jaap Spigt. (Historische kostuums, bij kaarslicht). Woerden. 9.3018.45 uur: Neder lands Nationaal Kaaskeurconcours 1965. Den Haag. Koninklijke Schouw burg. 8.15 uur: Haagsche Comedie met „C-ictusbloem". Goede Vrüdagkerk, Bezuidenhoutse- weg 361, 8.15 uur: orgelconcert Nico van den Hooven. Donderdag Afdeling NCR(eis)V, excursie naar De Faam te Breda Vertrek 7.30 uur uit Noordwijk, 8 uur Leiden-station. Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 uur: af deling Leiden-zuid-west Christenvrou wenbond. Mevrouw Schoneveld-Hooge- werf, kamenierster van koningin Juliana, over: Enige indrukken in woord en beeld van Perzië en Thailand in verband met het statiebezoek van de koninklijke fa milie in 1963. Rijksherbarium, Schelpenkade 6, 8 uui bijeenkomst afdeling Leiden Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Station. 8 v.m.: vertrek dagtocht naar Breda NCR (eis) V. Van der Heijden, 8 uur: modeshow RiëL De Lakenhal. 8 uur: prijsuitreiking fotowedstrijd „Leiden-Universiteitsstad" door prof. dr. H. Berkhof. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd" (besloten voorstelling). Evangelisch-Lutherse kerk. Lutherse Burgwal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Voorschoten. Kasteel Duivenvoorde, 8.30 uur: concert van achttiende-eeuwse muziek fluit, en klavecimbelduo Ellen MacGillavry en Jaap Spigt. (Historische kostuums, bij kaarslicht). Vrijdag Jeugdgebouw, Breesfcraat 19, 8 uur: al gemene ledenvergaderirag De Natuur- I vriend i Stadhuis, 5.30 uur: ontvangst United j States Educational Foundation in the Netherlands. Zomerzorg, 8 uur: bijeenkomst Con tactclub Leiden (voor eenzamen en con- tactbezoekenden). Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd" (besloten I voorstelling). Scheveningen. Kurzaal Paviljoen, 8.j5 uur: toneelgroep Studio met „Het dagboek van een gek". Zaterdag In den Moriaan: reünie van het zo merkamp te MüllerthaL Afdeling NCR(eis)V, fruitoorso te Tiel. Vertrek uit Noordwijk 8 uur, van Leiden- station 8.30 uur Rapenburg 12: 7.30 u Openingsbal C.J.V. Rehoboth. Wijkgebouw De Goede Herder, 20 uur: jaarfeest C.J.V. De Valk „Het kwartet is vol". De Turk, 4 uur: huldiging de heren M. de Bruin en J. Bosman t.g.v. hun 40-jarig arbeid sjubileum in dienst van de N.V. Het Motorhuis. Oegstgeest. 10 uur: excursie afde ling Leiden en omstreken Tuinbouw en Plantkunde naar Vaste-plantenkweke- rijen firma Van Egmond en Zn., Hoge I Morsweg 43. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepjleegd". Diligentia, 2.15. uur: Toneelgroep Are na met „De schilderijen-oorlog" Poppentheater Kooman. Gallleistraat 2a. 2.30 uur: ..De kleine giraffe" Scheveningen. Kurzaal Paviljoen, 8.1c uur: toneelgroep Studio met „Het dagboek van een gek" Dagelijks h) Den Haag Diligentia: t.m. 2 okt. (beh. 16—17—27 sept) 20.15 uur: Nieuwe Komedie: -De gevierde liefde". Theater in De Steeg. Westeinde 165 t. m. 19 sept.. 20 15 uur: Marie-Cecile Moer dijk „folklore toets op stem en snaar", m.m.v. Carlos Moerdijk, piano. Films Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Met z'n neus in de boter (14 jaar). Lido (2 30. 7 en 9.15 uur): Noodlanding in de frontlinie (14 jaar). Luxor (2.30, 7 eD 9.15 uur): De laatste rit naar Santa Cruz (14 jaar): woensdag 8 september: Alleer. de zon was getuige (18 jaar). Rex (2.30. 7 15 en 9.15 uur): tot en met maandag: Agent 077 operatie Hongkong (18 jaar): dinsdag en woensdag: Gevaar lijke liefde (18 jaar). Studio '2.30, 7 en 9.15 uur): Kare John (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Veel liefs uit Moskou (18 jaar) Films van donderdag af. Camera (2.30, 7 en 9.15 uur): Weekend (18 jaar). Lido (2.30, 7 en 9.15 uur): De zwarte tulp (14 jaar). Luxor (2.30, 7 en 9.15 uur): Het dag boek van een kamermeisje (18 jaar); woensdag: 0815 De Kazerne (18 jaar). Rex (2 30. 7.15 en 9.15 uur): Bedreigde meisjes (18 jaar). Studio (2.30, 7 en 915 uur): Constance (18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Veel liefc uit Moskou (18 jaar). VOORSCHOTEN Nog dit jaar zal een carillon klinken dank zij een op het oog stout plan van de heren Englebert, Schrama en Begeer. Drie Voorschotenaren, die zonder meer de mening waren toegedaan, dat Voor schoten een carillon waardig was en dat daarom de gehele burgerij dit bedrag bijeen zou moeten brengen; een bedrag van maar liefst 50.000,-, ogenschijnlijk „ongrijpbaar" voor een dorp met 18.000 inwoners. De burgerij heeft in haar algemeen heid meegeleefd met het plan en kon gisteravond de voorzitter van het actiecomité, de heer G. Schrama, ver heugd meedelen, dat het carillon is be steld en vóór Kerstmis in de toren zal hangen. Het halve ton is bijeengebracht door enige grote giften, zoals die van jkvr. L. H. Baronesse Schimmelpenninck van der Oye (die de grootste klok schonk ter nagedachtenis aan haar overleden broer, de laatste Ambachts heer van Voorschoten) maar ook door middel van oude kranten. De schooljeugd zag kans, gestimu leerd door het onderwijzend personeel, in twee inzamelingen een bedrag van f 1500 bijeen te brengen. Tussen de grote giften en de oude kranten „lig gen" de guldens en kwartjes van de HOOFDPIJN? Wèg pijn Als u WITTEKRUIS poeders kiest! Burgemeester gaat maandag in Leiden wonen LEIDEN Naar wij vernemen gaa' burgemeester mr. G. C. van der Willi gen zich met zijn gezin aanstaande maan dag in Leiden vestigen. Aangezien de als ambtswoning aangekochte woning Witte Singel 41 momenteel nog wordt ver bouwd, en het werk zeker nog tot half oktober zal voortduren, gaat het burge meestersgezin voorlopig „logeren" in het al volledig gemeubileerde EysinggaJ-huis, Rijn9burgerweg 100, van de Leidse versiteit De burgemeester verhuist nu reeds aar Leiden, omdat zijn opvolger Hoofddorp op het vrijkomen van ambtswoning aldaar zit te wachten. Wie nam zak met f 668 uit Leidse winkel mee? LEIDEN De 22-jarige mejuf frouw Corry de Koning uit Roelof- arendsveen, hoofdcaisière in de super markt van de heer A. de Vries, aan Haarlemmerstraat, mist sinds maa dagmiddag een papieren-groentezak met f 668,— Tegen sluitingstijd leegde zij zoals gewoonlijk de kassa's. Terwijl zij de zak met f 668 even neerzette om andere kassa te legen, kodht een v welijke klant vijf zakken met groente en rekende deze af. Toen mejuffrouw De Koning de zak met geld weer wilde pakken, was deze verdwenen. De vrouw, die de groente had ge kocht, was op diat moment al de win kel udt- Aanvankelijk dadht men 'aan een vergissing maar omdat niemand de „föut" is komen herstellen, werd de politie ingeschakeld. Mejuffrouw De Koning is zelf verantwoordelijk voor haar „kastekort". ZOEKT U Efcis aCHOORSTEEN- KLOK, WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER heeft het. De beste merken. JUNGHANS, KIENZLE HAARLEMMERSTRAAT 181 Altijd voordelig Maandag de'gehele dag gesloten. Welke apotheek? Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Herdingh Blanken. Hoge- woerd 171. tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt even eens waargenomen door apotheek Her dingh Blanken. Tentoonstellingen Rijksmuseum Oudheden: „Opgravin gen in bijbelse grond", tot 20 september. Rijksmuseum Oudheden:,, Leiden graatf' (opgravingen in Egypte, Duits land en Nederland), tot 20 september. Hortus Botanicus tentoonstelling van hedendaagse Ned. beeldhouwkunst Tijds beeld '65 tot 6 sept. 10—21 uur. Rijksmuseum Volkenkunde, Steenstr. tentoonstelling Univisie '65, t.g.v. lustrum Universiteit beeld van het dage lijks werk van de Leidse universiteit, tot ongeveer 13 septemhber 105 uur op zondag van 15 uur. De Lakenhal: tentoonstelling van foto's „Leiden bestudeerd", tot 12 september. burgerij. Het bedrijfsleven in Voor schoten heeft grote financiële steun gegeven, wat niet kan worden gezegd van de plaatselijke middenstand. Deze groep van Voorschotenaren heeft col lectief niet willen deelnemen. Indivi dueel aangeschreven, zijn de reacties van de middenstanders beneden de verwachtingen gebleven. Daar tegen over staat, dat enige groepen, zoals K.L.M., Marine en V.A.M. wel hebben gereageerd. In totaal 38 klokken Niet één Voorschotenaar kan zeggen, dat hij niet in de gelegenheid is ge weest om aan de actie deel te nemen, want nadat de burgerij in groepsver band was „afgegraasd", werd nog huis-aan-huis-collecte gehouden, die ruim f2000 opleverde. Het geld komt nog steeds binnen. Juist gisteravond werd de Schrama een bedrag van f270 overhandigd, de totale entree prijs van de tieneravond en goochel- middag, georganiseerd door een aantal Voorschotense tieners. Het carillon wordt geleverd door de N.V. Eijsbouts Klokkengieterij te Asten. Het bestaat uit 37 klokken, in toonhoogte aangepast aan de grote luidklok van 1850 kg, die de 38ste klok wordt. Het totale gewicht van het carillon is 1684 kg voor 37 klokken. Het klokkenspel kan door een beiaar dier worden bespeeld, maar ook auto matisch. De klokken krijgen de namen van Doopsgezinde dienst voor Wereldomroep LEIDEN Dc Wereldomroep ver zorgt een rechtstreekse uitzending van de kerkdienst, die zondagmorgen in dc Doopsgezinde kerk aan de Pie terskerkstraat 1 wordt gehouden. In verband hiermee is de aanvangstijd 10 uur en niet half elf. De plaatse lijke predikant, ds. H. van Bilder- beek, hoopt voor te gaan. Aan de dienst werken mee de organist van de Doopsgezinde kerk, ir. F. Muller uit Voorschoten, en het kerkkoor on der leiding van de heer H. Beenak- Reünie 4 RI in Leiden LEIDEN Vandaag hielden de gewezen beroepsonderofficieren van het voormalige 4de Regiment Infan terie een reünie. Tegen elf uur werden de reü nisten bij het station "ontvangen, waar na men per autobus naar Avifauna Na een bezoek aan het Vogelpark en een rondvaart over het Braasse- mermeer, gebruikten de reünisten in Leiden een aperitief in de onderoffi cierskantine van de Morspoortkazerne. Vanavond wachten hen nog een diner en een gezellige samenkomst in de Doelenkazerne. Academische examens •aal- en letterkunde: de heren R Breugel- mans (Leiden), P L Schoonheim (Leiden). M J Rittersma (Groningen); kand. kunst geschiedenis: mej. W H v d Wiel (Wasse- M Hoekstra- OI/de Voorschotense buitenplaatsen t.w.: Duivenvoorde, Berbice, Ade- geest, Bethlehem, Bijdorp, De Claeuw, Dorpwijk, Den Eist, Fries hof, Het Fortuyn, Haagwijk, Het Haantje, Het Hemelrijck, Suidersigt, Hofvliet, Hoogkamer, Den Hoorn, Ter Horst, Het Koopmans Welvaren, De Lammerenberg, Ter Lips, Het Oude Schouw, Rhijnenburg, Rhijn- vliet, Roosenburgh, Roosenhorst, Roucoop, Rustwat, Starrrenburgh Urtterdijck, Vlietwegh, Het Vosje, Vredenhoeff, Ter Wadxling, Welge legen, Woelwijk, Zijderveen. Lezingen Volkenkunde LEIDEN De Vereniging van Vrienden van het Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft voor het nieuwe seizoen een serie van zes lezingen samengesteld, die op woensdagavon den werden gehouden. Dr. A. J. Ja wad opent de reeks op 13 oktober met het onderwerp „The non-Muslimsin Af ghanistan: Kaf iristan, its people and its culture". Od 10 november houdt dr. A. C. van der Leeden een causerie over „Een Nunggubuju concert", op 12 januari volgt de heer Gan Tjaing Tek met „Kunstambachten in China". februari spreekt de heer H. U. E. Thoden van Vêllzen over „Religie en politiek in een Bosnegermaatschao- pij", op 9 maart behandelt de heer Th. J. C- Brasser „Indianen in „Nieuw Nederlant", vroeger en nu" en de heren J. H. M. Reijs en dr. G. D. van Wengen besluiten de serie op 20 aoril met het onderwerp „Het aardrijks- kunde-project en de school". Voorschoten in 1615 gefopt Marktrecht voor f 2300 gekocht (Van een onzer verslaggevers) VALKENBURG Driehonderd vijftig jaar geleden kocht een vijf tal pientere Valkenburgers va' Waarom niet direct een „first class" aansteker? SILVERjyfATCH FIRST CLASS Op zaterdag 2 oktober: G. J. Wagemans 40 jaar bij Teske (Van onze Delftse redactie) °P deze zaterdagmiddag zijn boven DELFT/ROTTERDAM VoorRotterdam tal van conventionele, en straalvliegtuigen in actie te zien. De luitenant Ed van Bree, straaljager piloot van de Koninklijke Luchtmacht en nationaal kampioen zweefvliegen zal een solo-stunt demonstreren die hij met veel succes ook al in Ei land ten beste heeft gegeven. Demonstraties zijn er ook van de Na tionale en de Rijks Luohtvaartsohool die enkele opleidingstoestellen voor sport en verkeersvliegers zullen voorvliegen. De KLM is vertegenwoordigd met een viermotorige Douglas DC-8. Het parade paardje van de Luchtmacht, de Star- fighter k—104, is ook van de partij. Dit jachttoestel met straalaandrijving is tweemaal zo snel als het geluid en leent zich dan ook niet voor een stuntpro gramma boven een luchthaven. Het stunten wordt overgelaten aan de „Pa trouille de France", die met de twee persoons Fouga Magisteretraaltrainer een gewaardeerde gast is. De Fouga is iij het Nederlandse leger in gebruik bij de opleiding van püoten in het Belgische Brunstem. het eerst na jarei^ zal de randstad Holland op zaterdag 2 oktober da veren van een uitgebreid vliegfeest. Deze internationale show boven luchthaven Rotterdam, die ongetwij feld aan de ILSY zal herinneren, wordt gehouden ter gelegenheid var het vierde lustrum van de vliegtuig- bouwkundige studievereniging „Leo nardo da Vinci" van de Delftse T.H. Half september begint in Rotter dam, Delft en Den Haag de voor verkoop voor het feest. De show start om kwart over twee, maar om opstoppingen op rijksweg 13 voorkomen begint men een half uur eerder al met een aantrekkelijk voorprogramma. Chef-monteur (67) werkt nog steeds LEIDERDORP Leiderdorps bur gemeester mr. R. M. Gallas heeft gistermiddag de 67-jarige Leidenaar G. J. Wagemans de versierselen de Orde van Oranje Nassau in zilver op de revers gespeld. Dat gebeurde omdat de heer Wagemans 40 jaar onafgebroken in dienst is bij de fir ma H. D. Teske aan de Doezastraat, die sinds de oprichting van Garant Service N.V. deel uitmaakt van deze Leiderdorp gevestigde onderne ming. In het hoofdgebouw van Garant aan de Splinterlaan had de huldiging van de heer Wagemans plaats. Er zijn bij die gelegenheid heel wat lo vende opmerkingen over hem ge maakt. Niet ten onrechte, want de firma Teske heeft hij sinds 7 septem ber 1925 voornamelijk als chef-mon teur met grote trouw en toewijding gediend. Toen in 1937 de heer D. Teske overleed stond hij lange tijd als be- bedrijfsleider de weduwe Teske met raad en daad terzijde. Vooral uit lief de voor zijn werk is hij na de pen sioendatum blijven werken, tot gro te voldoening van hem zelf en zijn directie. Na de voor hem onverwachte ko ninklijke onderscheiding, zijn direc teur H. D. Teske en diens moeder aan het woord geweest. Zij boden respectievelijk namens directie en familie Teske enveloppen met in- De voorzitter van de 80 leden tel lende personeelsvereniging, de heer J. de Vries, en de dames W. C. Schuurman en N. Rijnsburger kwa men eveneens met cadeaus voor de dag. Hoofdboekhouder P. E. van der Mark sprak namens de „collega's in de frontlijn, zoals u, en die op het pennefront, zoals ik". Mevrouw Wa gemans en beide getrouwde dochters van het echtpaar, waren by de fees telijke huldiging aanwezig. ,Red Arrows" wordt op 2 oktober onder meer vertegenwoordigd door de stun- ters van de „Red Arrows" met hun geel geverfde Gnats. Verder komen er de V-bommenwerper Victor met de opvallende sikkelvormige vleugel en 't viermotorige patrouilletoestel Shackle- ton. Italië komt met de tweepersoons straaltrainer Fiat G-91 in de lucht. Een groot aandeel krijgen de Ame rikanen. Vast staat, dat ook het vier motorige transporttoestel Hercules bo- Rotterdam te zien zal zijn. Hier mee hoopt men een landing te demon streren. gevolgd door een snelle rit achteruit naar het begin van de start baan en direct daarna zal de vracht reus weer opstijgen. Amerikanen Uit Amerika komen verder het jacht vliegtuig van het type Voodoo, de Thun- derehief en de Super Sabre. Het op Soes- terberg gestationeerde 32ste Squadron levert de driehoekige Delta-daggers. Een spectaculair aandeel in het vliegfeest hebben leden van de Eerste Nederlandse Parachutisten Club, die van ongeveer vierduizend meter de vrije val zullen de monstreren. Twee Fokker F—27 Troop ships vervoeren veertig parachutisten die kort na elkaar in een automatische vei! boven de luchthaven zullen springen. Edele Heer Jonckheer Johann de Herttoge Heer van Valkenburg, eerste stalmeester van Prins Mau- rvts, voor het toen enorme bedrag van f 2300 het recht ten eeuwigen dage vn Valkenburg paardenmarkt te houden. Het waren de (twee) „borgemeesteren" Cornelisz Meesz van Duijker en Jacob Adriaensz van Heusden en drie boeren, te weten Louris Sijmonsz van Velsen, Pieter Sijmonsz en Alewijn Andriesz. Zij verzekerden het toen armlastige dorpje Valkenburg van de jaarlijkse paarden markt, die wordt beschouwd als de oud ste van heel Nederland. Samenwerking Deze daad van voorbeeldige samen werking bracht een onzekere ten einde, waarin het voortbestaan van de paardenmarkt was bedreigd. Die markt was al eens een keer in Vlaardin- gen gehouden. Ook de Voorschotenaren waren vaak op pad geweest 't paardem- marktrecht voor de neus van de Valken burgers weg te kapen- In 1615 kwam daaraan een einde. Dat vertelde de duidelijk trotse bur germeester M. A. van der Have vanmor gen, toen hy in de muziektent voor de herv. kerk de zoveelste paardenmarkt sinds de negende eeuw opende. In twee open rijtuigen was de burgemeester met zijn vrouw en de leden van 't Comité tot instandhouding van Nederlands oudste paardenmarkt (voorz. C Meurs) achter de kapel van de Kon. Marine (Valkenburg) gearriveerd. Beste stemming De burgemeesterlijke toespraak ging de talrijke kinderen geenszins aan. Die vermaakten zich kostelijk op de kermis. Maar talrijke handelaren en Valkenbur gers hoorden met genoegen van het ju bileum gewagen. Zij waren in een beste stemming. De aanvoer bedroeg ruim honderd dieren, van groot tot klein. En de handel was redelijk tot goed te noemen. Het Comité had een in maart ge boren veulen, gefokt door de gebroe ders Van Wissen te Wassenaar, aange kocht als hoofdprijs voor de loterij, waarvan de opbrengst de organisatie kosten enigszins moet dekken. Het was een prachtig dier met een kleu rige strik op het hoofd en de zenuwen de benen. Valkenburg was echt in feeststemming. Burgerlijke stand LEIDEN GEBOREN: Annet d v M Zondervan en P B J Nieuwkoop; Huig z v J van Duijn en G de Rid der; Astrid Ilonka d v A Vijlbrief en A Wolvers; Frans z v F van der Kaay en H Petiet; Geertje Petronella d v P van Duijvenvoorde en P van der Boon; Johanna Ellen Desirée d v H R Vamdehoek en F A C Advo- kaat; Jessika d v W M Kastelein en E M Burgerjon; Johannes Filip- pus z v W Pfaff en T Biver; Cor nelia Antonda Gerdina d v R Boon en C A G van der Waarden; Anna Elisabeth d v A Segijn en J A M Nagtegaal, Catharina Carolina d v G S de Knegt en C C de Gust; Antonio z v H P M van Mil en W J G Jansen: Leontine Maria d v F A A Goddijn en A C M Zwirs. OVERLEDEN: M A H D Wolters, 27 jaar. echtgenote van G J Mees ters: K P de Rijk, 86 jaar, man; J H Teske, 68 jaar, man; H Hazel- hoff, 69 jaar, man; J M Penseel, 78 jaar, wed van N Vogelenzang; J Tegelaar. 89 jaar, man. Nog meer In het verdere programma zullen nog tientallen andere toestellen overvliegen, waaronder ook Alouettes (hefschroef- vliegtuigen van de Luchtmacht), Hawker Hunters, Neptunes van de Marinelucht vaartdienst, maar voor de jeugd wordt een demonstratie met modelvliegtuigen gegeven. „Leonardo da Vinei" heeft naast de ze luchtvaartshow een symposium over het supersone verkeersvliegtuig en een tentoonstelling op het gebied van lucht- en ruimtevaart georgani seerd. Tijdens de jaarvergadering op 30 september krijgt prins Bernhafd het ere-presidentschap van de studiever eniging aangeboden. Daar de Prins dan in de We9t verblijft zal zijn adju dant kolonel Geertsema de onderschei ding in ontvangst nomen. (Vervolg van pagina 1) Oe Thant Te Londen arriveerde vanochtend de secretaris-generaal van de Ver. Naties, die heer Oe Thant, op doorreis naar Ra walpindi en New Delhi. Het is nog de vraag of hy door president Ajoeb Khan van Pakistan zal worden ontvangen. De ze zou niet tevreden zijn met een'wapen stilstand. Hij wenst ook een regeling voor het zelfbeschikkingsrecht voor Kasjmir. Voordat Thant zijn reis voortzette, had hij een gesprek m^t Michael Stewart, de Britse minister van buitenlandse za ken. Thant verwacht dat zijn bezoek aan beide landen ongeveer een week zal duren. Daarna gaat hij verslag uitbren gen aan de Ver. Naties te New York. In New Delhi verklaarde premier Sjastri, dat Oe Thant daar welkom zal zijn. Reacties Communistisch China heeft gisteren weer een felle aanval gedaan op de po litiek van India. Opnieuw werd ver klaard, dat Peking volledig achter Pa kistan staat en dat de Chinese strijd krachten in het grensgebied met India met grote waakzaamheid de komende ontwikkelingen zullen volgen. Het zijn dreigende woorden, die tweeërlei bete kenis kunnen hebben: óf zij maken slechts deel uit van een zenuwoorlog tegen India, óf zij houden de mogelijk heid in, dat China opnieuw moeilijkhe den gaat veroorzaken in de noordelijke grensgebieden van India. Ook Indonesië heeft bij monde van president Soekar- no sympathie betuigd met Pakistan. India, dat Maleisië steunt in het con flict met Indonesië, werd scherp veroor- Sowjetunie Uit Moskou wordt gemeld dat de Sow- etunie haar goede diensten aan India en Pakistan heeft aangeboden en de rege ring van beide landen gevraagd heeft, hun troepen achter de bestandslijn in Kasjmir terug te trekken. De Sow jet- dringt aan op het openen van be sprekingen over een vreedzame oplos sing. >plossing van het huidige confhct dringende zaak, aldus da regering te Moskou, die eraan herinnert dat de strijd zich dicht by de grens van de Sow jetunie afspeelt. Aanvankelijk werd ge meld, dat ook president Kenyatta van Kenia een bemiddelingsvoorstel had ge daan. Later bleek dit niet juist te zyn. Bejaardentochtje Westerkwartier LEIDEN Het bestuur van speel tuinvereniging Westerkwartier en de bejaarden van deze organisatie maak ten hun jaarlijkse uitstapje. Om twaalf uur vertrok men bij de speel tuin met vier autobussen. Men ging naar Wassenaar, Scheveningen, Mon ster en Hoek van Holland waar even werd gerust aan de Waterweg. Ver volgens ging het verder naar Rotter dam, via Maastunnel en Brienenoord- brug naar de uitspanning „Plas wijk" voor koffie en poffertjes. Even door Gouda bij Haéstrecht werden de bejaarden onthaald op een brood maaltijd. Het was de gehele dag prachtig weer. Om het niet te droog te hou den werden nog twee vrije consump ties verstrekt Om 7 uur vertrok de stoet dit jaar naar Leiden, waar het muziekkorps Concordia klaar stond voor een feestelijke intocht. Na aan komst in de speeltuin werd de avond voortgezet met koffie en gebak bij een vrolijk cabaret. HEBT U EEN RIJBEWIJS? In het werk van een zit veel meer dan U denkt! Het bezit van een gewoon rijbewijs BE is voldoende; voor de opleiding zorgen wij. Kom er eens over pralen op onze kennismakingsavond op donderdag 9 september van half acht tot negen uur. U bent van harte welkom in ons haltekantoor, Stationsplein, Leiden. KIES EEN BOEIENDE BAAN BI) EEN STERK BEDRIJF. KIES DE

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3