Weekagenda Blijf niet stuntelen! ^SONO COLLEGE Echtpaar Owel te Leiden viert zijn gouden feest Vanaf de eerste minuut spreekt u sono college rekent af met ouderwets taalonderwijs ■BON Te veel hyacintënb ollen 196! NIEUWE LE1DSE COURANT ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1965 Inschrijvlngs- jeugdsocië- en 't Roetie Zaterdag Rapenburg 12: 7.30 uu: avond C.J.V. Rehoboth, teiten De Spil (1620 Jr.) (20 jr. ën ouder). Den Burcht, 4 tot 8 uur voor uitdeling van haring op 3 oktober. Oude Vest 13. 8 uur: CJV De Valk. feestelijke seizoenopening. Den Haag: Diligentla. 8.15 uur: Nwe. Komedie „De gevierde liefde". Maandag I Lakenhal, 8 uur: rondleiding L.A.F.V. op foto-tentoonstelling. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd" (besloteD voorstelling). Dinsdag Stadhuis, 78 uur: zitting Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Breestraat 19. 7—8 uur: spreekuur Christelijke Emigratiecentrale. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd". Scheveningen. Kurzaal. 8.15 uur: Concertgebouworkest o l.v. Bernard Haitink m.m.v. Maurice Gendron, cello (Haydn, Beethoven, Van der Horst). Woensdag Pieterskerk, 7.157.50 uur: avondge bed. Voorschoten. Kasteel Duivenvoorde, 8.30 uur: concert van achttiende-eeuwse muziek fluit, en klavecimbelduo Ellen MacGillavry en Jaap Spigt. (Historische kostuums, bij kaarslicht). Woerden. 9.3018.45 uur: Neder lands Nationaal Kaaskeurconcours 1965. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Cactusbloem". Goede Vrijdagkerk, Bezuidenhoutse- weg 361. 8.15 uur: orgèlconcert Nico Van den Hooven. Poppen theater Kooman, Qalileïstraat 2a, 2.30 uur: „De kleine giraffe" Donderdag Bovenzaal Bevrijdingskerk, 8 deling Lei'den-zuid-west ChristenvTOU- wenbond Mevrouw Schoneveld-Hooge- werf, kamenierster van koningin Juliana. over: Enige indrukken in woord en beeld van Perzië en Thailand in verband met het statiebezoek van de koninklijke fa milie in 1963. Rijksherbarium. Schelpenkade 6, 8 uur bijeenkomst afdeling Lelden Konink lijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd" (besloten voorstelling). Evangelisch-Lutherse kerk. Lutherse Burgwal 9, 8 uur: orgelconcert Feike Voorschoten. Kasteel Duivenvoorde, 8.30 uur: concert van achttiende-eeuwse muziek fluit, en klavecimbelduo Ellen MacGillavry en Jaap Spigt. (Historische kostuums, bU kaarslicht). Vrijdag Stadhuis. 5.30 uur: ontvangst United States Educational Foundation in the Netherlands. Zomerzorg. 8 uur: bijeenkomst Con tactclub Leiden (voor eenzamen en con- tactbezoekenden). Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met „Er is een moord gepleegd" (besloten voorstelling). Scheveningen. - Kurzaal Paviljoen. 8.(5 uur: toneelgroep Studio met „Het dagboek van een gek". Zaterdag Rapenburg 12: 7.30 u. Openingsbal C.J.V- Rehoboth. Wijkgebouw De Goede Herder, 20 uur: Jaarfeest C.J.V. De Valk „Het kwartet is vol". Oegstgeest. 10 uur: excursie afde ling Leiden en omstreken Tuinbouw en Plantkunde naar Vaste-plantenkweke- rijen firma Van Egmond en Zn., Hoge Morsweg 43. Den Haag. Koninklijke Schouw burg, 8.15 uur: Haagsche Comedie met hEr is een moord gepjleegd". Diligentia, 2.15 uur: Toneelgroep Are na met „De schilderijen-oorlog". Poppentheater Kooman, Gallleistraat 2a, 2.30 uur: „De kleine giraffe". Scheveningen. Kurzaal Paviljoen. 8.15 uur: toneelgroep Studio met ..Het dagboek van een gek". Rijksmuseum voor Volkenkunde. 3 u film „Voedsel of hongersnood" Dagelijks ln Den Haag Diligentia: t.m. 2 okt. (beh. 16—17—27 sept) 20.15 uur: Nieuwe Komedie: ..De gevierde liefde1'. Theater in De Steeg. Westeinde 165 t. m. 19 sept., 20.15 uur: Marie-Cecile Moer. dijk „folklore toets op stem en snaar", m.m.v. Carlos Moerdijk, piano. Tentoonstellingen Rijksmuseum Oudheden: „Opgravin gen in bijbelse grond", tot 20 september. Rijksmuseum Oudheden:,, Leiden graatf" (opgravingen in Egypte. Duits land en Nederland), tot 20 september. Hortus Botanicus tentoonstelling van hedendaagse Ned. beeldhouwkunst Tijds beeld '65 tot 6 sept. 10—21 uur Rijksmuseum Volkenkunde. Steenstr. tentoonstelling Univisie '65, t.g.v. lustrum Universiteit beeld van het dage lijks werk van de Leidse universiteit, LEIDEN De heer en Owel-Honders hopen donderdag 9 september hu.n gouden huwelijks feest te vieren. Als voorproefje heb ben ze net een reisje naar Italië ichter de rug, een verlate huwelijks reis, want vijftig jaar geleden was zo'n uitstapje er voor bruid en brui- iegom niet bij. Men zat tien midden in de mobilisatietijd. De bruid is 72 en de bruidegom 71 jaar. Beiden verheugen zich in een redelijk goede gezondheid. Hun huwelijk is ge zegend met vier dochters en een zoon. Er zijn nu negentien kleinkinderen. De heer Owel heeft op zijn minst vijf tig jaar het vleestransport voor de firma Tieleman en Dros verzorgd. Veel mensen hebben in de oorlog aan het abattoir vrijbank-vlees bij hem gekregen. Voorts heeft hij in de oorlog menige zogenaam de „miltvuur-koe" gehaald. Deze werden illegaal naar bejaardenhuizen en zieken huizen gebracht Uit die bange tijd weet de bruidegom heel wat te verhalen. Th. J. van der HEIJDEN lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs Hoge Rijndijk 103a. Leiden. Telefoon 23405. De laatste 7 jaar is de heer Owel ge pensioneerd Nu doet hij samen met zijn w de huishouding. Zij hebben met hun dochter die nog thuis is, een gezelli ge levensavond. Dr. Ingvar Kristensen bij Aquariumvrieiiden LEIDEN De vereniging van aquariumhouders „De Leidse Aqua riumvrienden" heeft donderdagavond in de recreatiezaal van HCW en NEM het winterseizoen geopend met een goedbezochte bijeenkomst. De grote belangstelling ging ditmaal uit naar de lezing van de bekende bioloog en oud-Leidenaar. dr. Ingvar Kristensen, over het onderwerp: „Met een schep netje op jacht naar zoetwatervissen in het Caraïbische gebied". De heer Kristensen maakte tochten in de kunstgebieden rond de Caraïbi sche zee. Vandaar trok hij het binnen land in waar hij met een schepnet in poelen, plassen en beken circa 80 vis soorten ving. Met talrijke kleurendia's z'n verhaal toelichtend, vertelde hij over deze vis. soorten een reeks van wetenswaardig heden. Ook vertelde hij iets over het houden en verzorgen van moerasplan- ten. Aan het slot van de bijeenkomst werd een verloting gehouden van plan ten en aquaria. H. A. Gom perls benoemd tot hoogleraar moderne Nedletterkunde LEIDEN De heer H. A. Gom- perts is benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de faculteit der lette ren om onderwijs te geven in de mo derne Nederlandse letterkunde. Het betreft de instelling van een nieuwe leerstoel naast die van prof. dr. C. A. Zaalberg, die Nederlandse taal- en letterkunde doceert. Zijn literaire wenk is vele malen bekroond; zo ontving hij in 1938 de gouden medaille van het Amster dams Studenten Corps, de WLjnan.ds Frankenprys van de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde (1953), de Pierre Bayle-prijs van de Rotter damse Kunststichting (1960), de Es sayprijs van Amsterdam in 1963 en de prijs van de televisiekritiek, even- Amerikanen komen naar Leiden LEIDEN Twaalf Amerikaanse hoogleraren, drie docenten en twin tig docenten komen dit jaar in het kader van de Fulbright uitwisseling op onderwijsgebied naar Nederland. Maandag worden zij ontvangen door de rector magnificus, prof. dr. J. Dank- meijer, en vrijdag voor burgemeester en wethouders van Leiden. Donderdag ontmoeten de Amerikanen Nederlandse collega's voor discussies over de uni versiteiten en het studentenleven in Nederland. Zaterdag vertrekken zy uit Leiden om elders in Nederland een heel jaar werkzaam te zijn. Katwijks afscheid van de zomer KATWIJK AAN ZEE AI te snel is het badseizoen voorbij- En of schoon de zomer niet zo zonnig was als iedereen had gehoopt, het geeft toch een gevoel van weemoed af scheid van hem te nemen. Deze weemoed wordt treffend ge karakteriseerd door deze foto van onze Katwijkse fotograaf, die de lig stoelen waarin men zich zo heerlijk lui kan laten bruin branden thans zo triest en zo onzomers ordelijk in rijen zag slaan, werkeloos wachtend op de dagen dat de zon haar kracht herkrijgt en Katwijk uit zijn winter slaap ontivaakt. Foto D. Kruyt ENGELS FRANS SPAANS DUITS ITALIAANS ZU weten wat goed is Scholen en grote bedrljvt Prlvéles per bandrecorder stellen hoge Door een btjsonder systeen- taalcursussen. Een school vraagt recti© gedurende de gehele naar een degelijke opleiding en bedrijven van niemand afhankelijk en mes aan tua kijken vooral naar snelheid en eenvoud, gebonden. Bovendien staat uw eigen privé- Dat tal van grote bedrijven en vele scholen leraar voor u klaar. Wanneer u maar wilt ertoe zijn overgegaan Sono Prakticum cur- kunt n zijn hulp inroepen. HU luistert naar sussen voor hun leerlingen te gebruiken uw gesproken huiswerk en geeft na ieder is een bewijs temeer van de bijzondere gesproken woord of zin op de geluidsband eigenschappen van de Sono cursussen. Dit zijn verbeteringen, is niet zo verwonderlijk als we bedenken. dat met de Sono Prakticum cursus de Doordat hij u met raad en daad bijstaat Ie studietijd wordt teruggebracht tot één hij ln staat om het lesmateriaal aan te derde van de tijd, die men nodig heeft passen aan uw persoonlijke behoeften. Dat bij Iedere andere methode. wil zeggen dat u prlvéles heeft op elk ge- I Hh| wone schriftelijke of grammofoonplaten- theoretische moeilijkheden. Geen geblok of zwoegen, één druk op de knop van uw handrecorder en alle moge lijke hulpmiddelen staan voor u klaar om u Frans - Duits - Engels - Spaans of Ita liaans te leren. Zoals de uitvinding van de transistor en de computer prestaties mogelijk hebben ge maakt die tot voor kort ondenkbaar wa- (b.v. bij de ruimtevaart) zo heeft de drecorder de weg geopend tot het toe- venteling betekenen op het gebied taalonderwijs. Dit is de grondslag van dan de ouderwetse n n dat het leren Zomaar de telefoon oppakken f aprek in het Engels. Frans of wat ook te kunnen beginnen. Of lt ïstappen en pre- hebben in een discussie in het Frans of Engels zonder aarzeling precle n prettige ontspan- ï>r- H. Bongers te Bilt hoven zegt: held zoals n alleen bij Sono'college kunt Hel belangrijkste bij het leren ran een vreemde leren. taal is dat men de taal leert GEBRUIKEN. Spreken vanaf de eerste minuuf Velen hebben taalonderwijs gehad naa tallozen kunnen hun talen niet echt vlo ken. Dit is begrijpelijk w( De eerste stap iets Jong e it eenvoudig. V hoeft (tot S uur) of onderstaande bon in te oud, eenvoudig of geleerd rullen en op te zenden naar Sono College Arn hem. U ontvangt dan geheel gratis cn vrliblii- thuis profiteren van deze rend een pocket boekje met alle inlichtingen. ■preken. Niet alleen maar napraten, effleiente cursussen. Thuis in de huiska- bij een grammofoonplaat, nee, zélf mer. Ja zelfs onder de afwas of tijdens het antwoorden geven, zélf vragen stellen, scheren kunt u Frans - Duits - Engels - Stel het echter niet uit. Schrijf of bel naar zélf spreken over dingen die u hoort en' Spaans of Italiaans leren spreken. U leest Sono College, Bouriciusstraat 14. Arnhem. :iet, precies zoals u dit in het buitenland hier meer over in het gratis pocketboek Tel. D8300 - 37751 14 lijnen) ■roegere methoden kon men alleen maai loren. zien en zwijgen. De Sono Prakti- :um cursus laat u naast het horen en zien Iedereen kan ■reken. Niet alleen maar napraten, efflcii n het buitenland hier r t doen. Dit is de enige juiste ma- dat u met onderstaande bon kunt a mde taal te leren spreken, vragen. PRIVÉLES PER BANDRECORDER VOOR GRATIS POCKETBOEK iketbook met alle inlichtingen s/Spaans/Itali&ans ARNHEM uitknippen, invullen en in gesloten enveloppe, gefrankeerd mot 18 ets. postzegel, of opgeplakt op briefkaart, zenden aan Sono College, Arnhem, Postbus 69. Kerkdienst Chr. Geref. Leiden LEIDEN In de diensten van de chr. geref. kerk hoopt morgen voor te gaan dr. W. H. Velema (10 en 6 uur). Films Camera (2.30. 7 en 9 15 uur): Met z'n neus in de boter (14 jaar). Lido (2 30, 7 en 9 15 uur): Noodlanding ln de frontlinie (14 jaar). Luxor (2.30. 7 en 9.15 uur): De laatste rit naar Santa Cruz (14 jaar): woensdag 8 september: Alleer de zon was getuige J18 jaar). Rex (2.30, 7.15 en 9.15 uur>: tot en met maandag: Agent 077 operatie Hongkong (18 jaar): dinsdag en woensdag: Gevaar lijke liefde (18 jaar). Studio (2.30. 7 en 9.15 uur): Kare John '18 jaar). Trianon (2.30, 7 en 9.15 uur): Veei liefs uit Moskou (18 jaarj. Welke apotheek? Geopend voor spoeaeisenae gevallen: apotheek Herdingh Blanken Hoge- woerd 171, tel. 20502. De dienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt even waargenomen door apotheek Hér- dirgh Blanken. De Oegstgeester Apotheek ls geopend. Apotheek Voorschoten is op zondag 5 september gesloten van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur. Behalve apotheek Herdingh Blan ken is in Leiden op zaterdag 4 septem ber. 's morgens van 8 uur tot 12 uur, uit sluitend voor snoedeisende gevallen, ook geopend: apotheek Reijst Steenstraat 35. tel. 20136 De apotheken te Leiderdorp. Oegst geest en Voorschoten zijn op zaterdag 4 september ook 's morgens geopend Dokte rsdienst Dokter Van Wingerden. Boshuizerkade 28. tel. 30791; dokter Van Alphen. Noord- eindseplein 2a. tel. 22268: dokter Verhoef Zoeterwnudsesingel 4. tel. 32505: dokter Van Gladbeek. Bachstraat 39. tel 22956: dokter Pleiter. Fruinjaan 11. tel. 31337 B g.g. dokterstelefoon 22222. Tentoonstellingen Rijksmuseum Oudheden: „Opgravin gen in bijbelse grond", tot 20 septem- Rijksmuseum Oudheden: „Leiden graaft" (opgravingen in Egypte. Duits land en Nederland), tot 20 september. Hortus Botanicus tentoonstelling van nedendaagse Neö LeeidhouwKunst. Tijds beeld '65. tot 6 sept1021 uur ksmuseiur Volkenkunde Steenstr tentoonstelling Univisie 65. l.g v. urn Universiteit oeeld van het dage lllks werk v„r de Leidse universiteit tot ongeveer 13 september 105 u„ oo zondag van 15 uur De Lakenhal: tentoonstelling vaD foto's „Leiden bestudeerd", tot 12 september LS u het niet erg vindt om SASSENHEIM Het is moei lijk te geloven als je haar zo met geestdrift en overtuiging hoort praten maar maandag wordt me vrouw J. G. Westerbeek-Klijn, vurig voorvechtster van de eman cipatie der christenvrouw, tach tig jaar. Dertig jaar was zij pre sidente van de afdeling Sassen- heim van de Christenvrouwen bond, één der oudste en best flo- rende afdelingen van ons land, en thans is ze nog als presidente het bruisende middelpunt van de Protestantse Bejaardenclub de interkerkelijke bejaardensoos, moet ik me haasten te zeggen, want mevrouw Westerbeek is erg oecumenisch ingesteld. Haar twee jaar oudere maar ten minste even jeugdige man, die in het bollenvak heeft gezeten, had een boeket gladiolen uit eigen tuin voor me klaarliggen toen ik bij het huis met het rieten dak aan de Parklaan aanbelde. Hij had het me nog niet aangeboden met een kwinkslag of hij ging naar zijn tuin, misschien om zijn vrouw niet in de weg te lopen Heemstede. Daarna deed ik belg- vrouw was zelfbewuster gewor- of te zitten ah ze ging vertellen denis m de Geref. Kerk Mer in den en wilde me, Sassenheim van huisuit was ik Toen Koningin nl. Hervormd en mijn man was trouwde, waren er een heleboel Gereformeerd. Vijf kinderen kre- roomse en socialistische vrouwen- doch- organisaties, die haar bejubelen teerd en er groeide dank zij de Maar de Een bekende Sassenheimse, mevrouw J. G. Westerbeek-Klyn, wordt maandag tachtig jaar. Ze bezit nog een vitaliteit en hel derheid van geest, waarop vele jongeren jaloers zouden kunnen i vroeger en nu. IK ben i Zwammerdam gebo ren", begon mevrouw Wes terbeek. „Mijn vader hoofd van de christelijke school en een echte strijder voor het chris telijke onderwijs. Uit dat nest ben ik dus gekropen. Mij vader zei: ik er is op onderwijsgebied. En ging ik naar de Christelijke Nor maal school in Zetten, tegenwoor dig De Klokkenberg. Daar heb ik onder meer veel aan talen gedaan en ook aan handwerken. Op m'n achttiende jaar deed ik examen en ging ik naar Sassenheim. naar de Ds. De Visserschool. die toen school met de Bijbel heette. Al gauw leerde ik m'n man kennen en na vier jaar trouwden we in de Hervormde kerk van gen we, vier zoons en was daar ter- Onze oudste zoon emigreerde konden. Maar de protestantse liefdevolle en op ervaring M„- in 1937 naar Amerika en daar vrouwen waren er niet in geor- schoeide leiding van mevrouw hebben we hem in 1948 upge- ganiseerde vorm bij. Toen werd Westerbeek een fijne bejaarden- zoch*. in 1919 de Ned. Christenvrouwen- club. die zich kenmerkt door een bond opgericht en twee jaar la- sterke onderlinge band. Mevrouw 'n sociale leven ter hadden we hier al een afdeling Westerbeek vertelde me nog, dat n eerste werk Ik ben niet direct presidente ge- ze dit werk onder Gods zegen nog L betreft, was i het oprichten van een kookkring. worden, maar een paar jaar la- even hoopt te kunnen doen. En ik Ds. J. Thijs had me dat gevraagd, ter. Dat had z'n reden. Die kring heeft dertig jaur be- De meer conservutieueu in de staau. We kookten voor zieken en kerk vonden het ontoelaatbaar zo. Dut was eigenlijk zo'n beetje vrouwen naar vergaderingen het begin van het kerkelijke maat- gmgcn e„ M hadden de angsti dat schappelijk werk En dan was de „rouwen hun huishouden zou- hier nog de naaischool, die pas den verwaarlozen. En of ik het werd opgegeven toen de huishoud- mtjn opleidivg te ^nke„ heb scholen kwamen opzetten. R, ik niet maar ik heh hier Intussen was er veel veranderd een vreselijke stoot aan het werk in het leven van de vrouw. De kunnen geven. Weekoverzicht bollen handel LISSE Bij de veiling West-[blevcn n.ogal wat partijen onverkocht Friesland te Bovenkarspel ging het broeiers uit Rijnsburg, die enke woensdag al mis met de tulpen. Eri'c weken geleden daar de prijzen red den, konden nu het gat niet meer dichten. Bij Hollands Bloembollen- huis in Lisse was de aanvoer don derdag groter dan de week daarvoor. Aanvankelijk leek het of de exporteurs andere plannen hadden, maar dat wa« gauw over. De verkoop werd minder en de meeste prijzen liepen terug. Het lijst je uitzonderingen wordt met de dag kleiner. Kwekers die nu nog Promenence aan te bieden hebben, kunnen Juichen. Er ging een bon van 18.000 stuks weg voor 27,-. Red Giant doet het met 15.50 ook nog leuk. Dan zijn er de bo tanische tulpen, waarvan de kwekers een goede belegde boterham zullen kun nen kopen. We kunnen nog de gele le- liebloemigc tulpen noemen, met West Point als koploper met 18.50, Alaska en Golden Duchess met 17,50 en de lijst is vol. Men kan er als P.S. nog Blenda z. 12 aan toevoegen, waar men nu graag 19.50 voor betaalt. We weten, dat er kwekers zijn, die nooit van hun leven meer gele Darwm hybriden kunnen zien. Verleden Jaar nog brachten ze in de onderlinge handel veel geld op. Maar de export heeft er net zo veel interesse voor als voor de prachtige oranje-rode Darwin hybriden De narcissenkwekers gaat het eindelijk weer eens goed. Ze voeren een kleiner wordend assortiment aan en krijgen nog goede prijzen. Rembrandt I werd zelfs nog iets duurder. De krokussen kwekers zullen ook met genoegen naar hun veilingafrekeningen kijken, want zelfs de gele krokus ls prijshoudend. Irissen vormen weer een handel apart. Ze worden in steeds grotere hoeveelhe den aangevoerd. De prijzen zijn meer dan lonend. Koploper is hier Prof. Blaauw. De grootste maat hiervan brengt maar liefst 14.20 per honderd op. Dal is een mooie besomming. Geen insider in de bloembollen zal ontkennen, dat de hyacintenveilingen Hollands Bloembollenhuis toonaan gevend zijn. Evenmin zal Iemand ont kennen. dat men daar over het algemeen lang optimistisch blijft Deze week maakte men bekend, dat het geen zin heeft hiervan prijsnoteringen op te ne men. Wat van de hyacinten nog weg gaat .brengt de minimumprijs op. De kwekers hebben gewoonweg te veel ge produceerd. De bollen gaan de weg naar het roemloze einde: Bloembollensurplus- fonds en vervolgens de veevoermolen. Er zijn ook al enkele tulpen die deze kant opgaan. Men vreest, dat de kwe kers de bollen, die ze bij hogere prij- oor de opplant zouden achterhou- iu druk aan het aanvoeren zijn. voorlezen, wat ik daarover een tijdje geleden in een inleiding Ik vond het niet erg en dus be gon mevrouw Westerbeek de tijd in herinnering te roepen van de mobilisatie van 1914-1918 toen het maatschappelijke leven ont wricht raakte en de vrouw door gebrek aan mannen een grotere zelfstandigheid kreeg. Mevrouw Westerbeek vertelde van het in 1917 tot stand gekomen passieve kiesrecht voor de vrouw en van het actieve kiesrecht, dat twee jaar later werd verleend. Mevrouw Westerbeek. die van 1923 tot 1953 presidente was van de plaatselijke afdeling en thans erepresidente, is er trots op. dat de afdeling nog steeds tussen de 160 en de 170 leden telt. Nadat ze haar gouden huwelijksfeest had gevierd, vroeg de kerkeraad haar of ze de leiding op zich wilde ne men van het Gereformeerde be- jaardenwerk. Op één voorwaarde. ontwikkeling. fc toen Oeantwoord. name- Wilhelmina bjk als het interkerkelijk wordt opgezet. Haar voorwaarde werd geaccep- moest niet nalaten te vermelden, dat ze zelf veel iiefde en hulp van haar kinderen ondervindt. Meer geld voor hal Rijnland* lyceum OEGSTGEEST B. en W stellen de raad voor f342.500 meer voor de bouw en sporthal In het nieuwe Rijnlands lyceum by te dragen dan men aanvan kelijk had vastgesteld. Een en ander In verband met de sterke stijging van de bouwkosten. Het bestuur van het lyceum hoopt dat de aanbesteding van het nieu we complex in het voorjaar kan plaat* hebben.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 3