Amsterdam: basketbalstad nummer één van ons land Mevrouw R. Harry van dit seizoen weer op de bok Blokkeer gaat zijn titel prolongeren Keiler: desnoods roeien we niet in Mexico-City Haarlem en Den Haag in titelstrijd heren Kampioenschap voor Amsterdamse dames? Cijfers uit Tsjecho Slowakije -srei, de Strijc/ in Leids damdistrict is erg onzeker NIEUWE LEIDSE COURANT Ned. volleybalteam naar Polen voor wereldcup-strijd Aan het einde van de volgende week vertrekt het Nederlands heren-vol leybalteam per KLM naar Polen oir. daar deel te nemen aan een toernooi met als inzet de wereldcup. Met dit toernooi wordt internationaal het vol leybalseizoen 1965-1966 geopend. Aan dit toernooi nemen twaalf nationale ploegen deel, waarvan liefst zeven Oost europese landenteams. Met Frankrijk vertegenwoordigt ons land West Europa en voorts hebben Japan, Mexico en d< Verenigde Arabische Republiek inge schreven. Het toernooi wordt van 12 tot en met 19 september ln drie Poolse steden ge houden. De poule-Indeling is ais volgt: In Warschau spelen Rusland. Polen, Hon garije en Frankrijk in poule A. In pou le B spelen in Kielce de landenploegen van Roemenië, Japan, Bulgarije en Me xico, terwijl tenslotte In Szczecin het vroegere Stettin Tsjecho Slowakije, Zuld-Slavië, Oost Duitsland en Neder land uitkomen. Van elk van de drie poules gaan de twee hoogstgeplaatsten naar de finalepoule, waarin om de plaatsen 1 tot en met 6 wordt gespeeld en komen de twee laagstgeplaatsten ln de verliezerspoule om de plaatsen 7 tot en met 12 uit. Ons land heeft niet ongunstig geloot. Tsjecho Slowakije, tweede bU de Olym pische Spelen in Tokio, zal in poule C wel winnaar worden. Van Oost Duits land moeten onze landgenoten winnen, zodat de wedstrijd Z. SlaviëNederland de beslissing moet brengen of onze land. genoten naar de winnaars-, dan wel de verliezerspoule overgaan. Tegen de Zuldslaven is nog nimmer een Inter land gespeeld, zodat een prognose niet kan worden gegeven. In leder geval zullen de Nederlanders zich vooral op deze wedstrijd concentreren. Mocht die gewonnen worden, dan heeft men in ieder geval het prettige Idee tot de zes sterkste volleyballanden ter wereld te behoren. Eredivisie dames met spanning in bovenste helft Voor de eerste maal zullen in het komende volleybalseizocn wedstrijden voor een dames-eredivisie worden ge speeld. In deze nieuwe klas zün de vier sterkste damesploegen uit het wes ten, de twee sterkste teams uit zowel het oosten als het zuiden en de sterk ste formatie uit het noorden onderge bracht. Het zijn: EREDIVISIE HEREN Met de volleybalcompetitie gaat in oktober ook de ere divisie heren weer draaien, nu al voor de derde maal. Kweekschool uit Deventer, dat het eerste eredivisie seizoen degradeerde, heeft zich na één jaar weer in de topklas gespeeld, zulks in feite ten koste van Cito uit Zeist. Tornado is na twee jaar uit de eredivisie ver dwenen; daarvoor in de plaats is het sterke Hevok uit Heerlen gekomen. AMVJ Blokkeer Hevok Kweekschool Libanon Odulphu» Olhaco Oranje Nassau SOS Valbovol Amsterdam Den Haag Heerlen Deventer Rotterdam Tilburg Hoogeveen Groningen Dordrecht Utrecht Woerden Venlo Studiecentrum voor volleybal De Ned. Voileybalbond mag drie des kundigen op speltechnlsch-, taktisch er medisch gebied aanwijzen voor een inter nationale research commissie ten behoe ve van een Research en Documentatie centrum van de Internationale Volleybal Federatie. Tot de stichting van dit centrum werd in oktober 1962 besloten en is thans be krachtigd, waarbij de Italiaanse bond werd belast met de organisatie van centrum. De Italiaan Fabio Uccelli is tot directeur van het studiecentrum be noemd. De vertegenwoordigers van de com missie, zo ligt in de bedoeling, verzame len de nationale literatuur en documenta tie en zenden die naar het internationale centrum, dat voor een officieel bulletin van de FIVB en voor het doen ven digen van films zal zorg dragen. Boemerang Celebes Kweekschool PSV RVC SFC SOS Deventer Amsterdam Den Haag Deventer Eindhoven Maastricht Den Haag Utrecht A«er SFC, het Deventer Be Fair en 'Eindhovense PSV niet tot grootse presta ties komen. Anders zal het zijn in de bovenste re gionen, waar ongetwijfeld volop span ning zal zijn. Tijdens de wedstrijden idit voorjaar met de dames-landstitel als linzet, heeft Kweekschool een keer Ce- jlebes verslagen, doch Rapid slaagde erin Kweekschool te verslaan. Tussen deze ploegen zal de titelstrijd zich dan ook wel afspelen met Boemerang en SOS als zeer gevaarlijke outsiders. RVC met zijn jjonge ploeg zal ergens in de middenmoot jterecht komen, hoewel verrassingen niet ondenkbaar zijn. In leder geval zal dit seizoen moeten blijken, of met de instelling van een ere divisie voor de dames een goede greep is gedaan, of dat de tijd hiervoor In ons land nog niet rijp Is. Zoals de zaken thans staan, Is het vrij wel zeker dat Blokkeer zUn titel zal pro longeren. Het team komt met dezelfde opstelling uit als verleden jaar, terwijl zjjn grootste concurrent, Libanon, merkelijk is verzwakt, onder meer door het vertrek van Rob Groenhuizen. Olhaco, dat enige versterking heeft dergaan door een fusie met een andere Hoogeveense vereniging, lijkt de gevaar lijkste belager van de Hagenaars, hoewel Oranje Nassau uit Groningen en ook Li banon nog gevaarlijke ploegen blijven, evenals trouwens AMVJ, dat zo langza merhand weer gaat denken aan een lands titel en niet te vergeten SOS uit Utrecht In leder geval zullen deze ploegen, sa men met Hevok uit Heerlen strijden om een zo hoog mogelijke plaats in de bo venste helft van de ranglijst, waaruit dan blijkt, dat het verschil In speelsterkte tus sen het westen en de overige delen van ons land langzaam, maar duidelijk zeker aan het verdwijnen is, hetgeen we alleen maar een gunstig teken achten. Kweekschool, Odulphus, Orawi, Valbo vol en Valuas schijnen voorbestemd te zy'n om in het onderste gedeelte van de ranglijst de strijd tegen degradatie te gaan voeren. Kweekschool en Odulphus zijn hier de zwakste ploegen, die zich hooguit met veel moeite zullen kunnen handhaven. Orawi zal het wel redden, evenals het geroutineerde Valuas en het soms wis selvallig spelende Valbovol. Maar een misstap van een der ploegen kan conse quenties hebben, zodat ook hier de span ning niet zal ontbreken. Ongetwijfeld wordt het een interessant seizoen, waarin echter wel weer zal blij ken, dat ons land in feite nog geen twaalf herenploegen telt, die zonder voorbehoud in de eredivisie thuis horen. Daarvoor is het spelpeil tussen de top- en de staart- ploegen nog steeds te groot. Desondanks Is een eredivisie van de heren in het Nederlandse volleybal niet meer weg te denken. Het spelpeil Is er, vooral buiten het westen, aanmerkelijk op vooruit gegaan. Landenwedstrijden voor Ned. volleyballers In het komende seizoen hebben de Ne derlandse volleyballers een aantal belang rijke interlandwedstrijden te spelen. Na de strijd om de wereldbeker in Po len volgt een landenwedstrijd tussen de dames- en herenploegen van West-Duits- land op 20 november in Venlo en op 18 december tegen België in Brussel. In de week van 4 tot 10 april volgt heren de strijd om de Westeuropese vol leybalbeker Deze wedstrijden worden Oostende gespeeld. Op de negende verdieping ling en training van onze steeds naar mogelijkheden Kort voor de oorlog werd van het splinternieuwe NVV nationale teams en voor de het peil op een hoger plan basketbal slechts beschouwd gebouw aan het Plein 1940- technische vooruitgang in de te brengen. Een t>ati deze als een goede indoortraining, '45 in Amsterdam zetelt de bond zou dit enorm belang- middelen is het samenstellen maar dankzij de heer E. stichting ,J5pel en Sport", rijk zijn. Wij zijn niettemin van een nieuw competitie- Kupers, inspecteur van de Secretaris - penningmeester blij, dat w\j de beschikking systeem dat op de komende lichamelijke opvoeding in P. Storm heeft van achter hebben over onze Neder- jaarvergadering zal worden Amsterdam, werd de sport zijn bureau een schitterend landse coaches, die zo veel behandeld. ingevoerd op de middelbare uitzicht op de hoofdstad, mogelijk wedstrijden in het Voor wat betreft de com- scholen, waardoor er veel waar hij werkt en leeft, land bekijken om de spelers petitie voor de heren, willen verenigingen werden op ge- Naast de functie bij de stich- en speelsters te selecteren, wij komen tot een eredivisie richt. Amsterdam werd ver ting vervult hij nog vele an- van twaalf clubs, een lande- uit een toonaangevende stad dere functies in het sport- Elke gelegenheid grijpen lijke hoofdklas eveneens van op basketbalgebied, zowel leven. Zo is hij onder meer wij echter aan om het geld twaalf clubs en 4 districts- wat de kwantiteit als de voorzitter van de Ned. Bas- bij elkaar te krijgen. Nu de klassen van tien teams en kwaliteit van de aangesloten ketbalbond. Urenlang kan bond erin heeft toegestemd de normale plaatselijke af- verenigingen betreft. Zo- hij praten over zijn, overi- dat er op de trainingspak- delingen. doende komt het dat veel geus kleine organisatie van ken van topspelers reclame Uit de vier districtsklas- Amsterdammers in aanmer- 7000 leden. Het klein maar mag worden gedragen, gaan sen zullen twee teams over- king komen voor de natio- dapper is hier stellig van vele verenigingen hier toe gaan naar de hoofdklas, ter- nale teams. Andere steden toepassing want het bestuur over. Schouder-ophalend nu wijl de kampioen van de kregen na de oorlog de sport van de NBB wil graag al- zegt hij: „Wat wilt u. Is het hoofdklas normaal promo- binnen hun muren. Tod les doen om vooruit te ko- verstandig deze gang van za- veert. hield de landelijke groei men. ken tegen te houden? Ik geen gelijke tred met die van dacht van niet. Full-profes- Bij de dames komt er geen Amsterdam, de basketbal- Wij zouden graag", zo sionalisme wordt het overi- landelijke hoofdklas. maar stad van Nederland, vervolgt hij, „een Ameri- gens beslist nooit in Neder- na de ere-divisie volgen di- Te vaak wordt gedacht kaanse coach naar Neder- land, want dat zou in alle reet de vier rayon-afdelin- dat Amsterdam de zaken op land halen. Maar wil je iets opzichten een grote flop gen. Ook hier is de plaatse- basketbalgebied uitmaakt, bereiken, dan moet je zo'n worden". lijke afdeling de basis waar „Het bondsbestuur"aldus trainer hier 3 tot 4 jaar Ook al hebben de basket- men moet beginnen. de heer Storm „waakt hi er- blijven. Dat kost je 30.000 bailers dan geen Ameri- Daarmee willen wij te- voor en heeft slechte één per jaar wil je iemand heb- kaanse coach zoals de honk- vens bereiken dat de basket- doel voor ogende basket ben die iets van het „vak" bailers, toch zoekt het balsvort nog meer bekend- balsport in Nederland tot verstaat. Voor de samenstel- hoofdbestuur van de NBB heid m Nederland krijgt. grote bloei te brengen". Thomas Keiler, de even jeugdige als slagvaardige president van de FISA, de int. roeifederatie, sprak dreigende taal: „Van alles hebben de organisatoren van de Olympische Spelen in Mexico City ons beloofd. Alles is ons twee jaar lang toegezegd, maar er is nog niets gebeurd. Voor de organisatie van de Olympische roeiregatta in Tokio hebben ze vijf jaar van voorbereiding nodig gehad. Toen hadden wij de tijd hard nodig. In Mexico worden de plannen keer op keer veranderd. Er resten ons nog maar drie jaren. Daarom wil ik het de organisatiecomité in Mexico een brief zenden waarin ge- eist wordt dat onmiddellijk al onze wensen worden ingewilligd. Avery Brun- dage, de president van het IOC, krijgt een afschrift. Het FISA-bestuur zal aan de organisatoren en aan het IOC schrijven, dat wij voor het congres van 1966 volledig genoegdoening moeten hebben ont vangen, anders trekt de internationale roeifederatie zich van de Olympische Spelen van 1968 terug. „Desnoods roeien wij niet in Mexico City", aldus de diep verontwaardigde Zwitser. Dat is altijd nog beter dan onze sportlieden jaren te laten trainen om hun dan een baan ter beschikking te stellen, die volkomen ongeschikt is". In deze krant: het volle accent ep zaterdagsport Hoofdklasse volleybal Wanneer de voortekenen niet bedriegen, zal de strijd om het kampioenschap in de westelijke hoofdklasse bij de heren zich tussen Haarlem en Den Haag afspelen. HVS, dat vorig jaar de titel behaalde, doch de boot naar de eredivisie miste, achten we in staat wederom het kampioenschap te veroveren. De Haar lemmers zullen echter op de meest sterke tegenstand stuiten van HML, dat vorig seizoen geruime tijd titelkansen had, doch aan het einde van de com petitie een kleine inzinking kreeg, waardoor het HVS moest laten voorgaan. Bovendien zijn de HML-ers dit seizoen nog enigszins versterkt, zodat het tussen beide ploegen een felle strijd zal worden. HML-coach Cees van Zweeden is erop febrand met zün ploeg eens door te ten naar de eredivisie, waartoe wU hem zeker in staat achten. Het vorig seizoen debuteerden de HML-ers in de hoofd klasse, nadat zfj de promotieklasse waren Iovergeslagen. Dat zij niettemin in de bo venste regionen eindigden. Is een bewijs te meer, dat zij tot nog grotere prestaties in staat zijn. Indien deze er komend sei zoen uitkomen, is een kampioenschap lang niet onmogelijk. Als gevaarlijke outsider tippen we het Leidse De Kangeroes. dat ongetwijfeld tot de topteams zal behoren en steeds een gevaarlijke tegenstander zal blijken te zijn. Dat kan in zekere zin ook wor den gezegd van de andere Leidse ploeg. VVS, die dan wel niet veel verder zal komen dan de middenmoot, maar zich niet gemakkelijk zal laten verslaan. ■Vog een topploeg is ongetwijfeld het Haagse Zandvliet, dat tot sterk volleybal in staat is. maar nogal eens met inzin kingen heeft te kampen. Behoorlijke ploegen, voor wie de mid denmoot wel huisvesting zal bieden zijn AMVJ 2. Libanon 2, het Delftse Sigi en US. Stuk voor stuk kunnen deze teams voor verrassingen zorgen en de topclub6 zullen terdege op hun tellen moeten pas sen, indien zij naar Amsterdam. Rotter dam of Delft moeten gaan. In de onderste regionen zullen de beide debutanten DPC en DTS wel onderdak 'inden, terwijl Concordia gunstig seizoen tegemoet schijnt te gaan. Het zou ons niet verwonderen, indien de degradant uit dit drietal zou komen. Volleybal en ivandelsport kunnen op haar rekenen bal is de vrouwelijke scheidsrechter al geen zeldzaamheid Een van die vrouwelijke arbiters is mevrouw R. Harryvan-Schimmel, een huismoeder van twee kinderen en 41 jaar jong. Met groot plezier hanteert ze de fluit, doch ze zou toch geen voldoening hebben, wan neer haar volleybalactiviteiten zich alleen maar „op de bok" zouden afspelen. Met evenveel ambitie is ze nog actief speèlster bij de Haagse vereniging SOS. En om nog even door te gaan: ze is ook secretaresse van de Clir. wandelsportvereniging Steeds Voorwaarts, waarvan ze bovendien verscheidene jaren leidster is geweest. Het bestuur van deze oudste Christelijke wandelsportvereniging in Den Haag, steeds op zoek naar goede leiding, be hoefde niet lang na te denken en co werd niet alleen Conny lid, maar tante Riet tevens leidster, hetgeen ze vele jaren Is geweest, totdat vorig Jaar een ernstige ziekte haar noopte het leiderschap neer te leggen. Maar als secretaresse bleef ce aan. want organiseren zit haar In het bloed. Aanvoerdsler Ongeveer gelijktijdig met het begin van haar leidsterschap begon men in de gymnastiekvereniging Moerwijk te den ken aan volleyballen. Mevrouw Harry- van werd een der oprichters van de vol leybalafdeling en aanvoerdster van het Mevrouw Harryvan tante Riet in Steeds Voorwaarts heeft de liefde voor de sport van niemand vreemd. Een van haar broers is bestuurslid van de Eind hovense voetbalvereniging PSV en van het Ned. Handbalverbond, terwijl een andere broer zo'n twintig maal is uit gekomen in het nationale korfbaltwaalf- 1 van ons land. Het begon met mevrouw Harryvan allemaal, toen ze nog gewoon Riet Scnim- mel heette. Ze was van de gymnastiek vereniging Moerwijk een der trouwste leden en bleef deze vereniging ook na haar huwelijk trouw Toen zo'n tien Jaar geleden haar doch ter Conny toen 6 lentes oud oud genoeg was om aan sport te gaan doen, bracht ze Conny naar Steeds Voorwaarts. Door het instellen van een eredivi sie dames, waarheen te vier sterkste ploegen uit het westen, die de strijd in de hoofdklasse al diverse jaren heb ben beheerst, zijn ondergebracht, is de huidige hoofdklasse-dames uiteraard aanmerkelijk verzwakt. De Amster damse ploegen Armada en AMVJ zul len zich in deze verzwakte hoofdklas se daardoor terdege kunnen doen gel den en een titelstrijd tussen deze Am sterdamse „concurrenten" ligt dan ook in de lijn der verwachtingen, hoewel Armada ons inziens meer kans maakt dan AMVJ. Debutanten in deze afdeling zijn MVS, Octopus. SVL en Zandvliet, terwijl verder Cito. PVC, St. Paul en Valbovol al hoofdklasse-ervaring hebben. Om nu der meer te denken, dat de teams met ervaring wel in de middenmoot en de debutanten in de onderste regionen te recht zullen komen, is beslist niet juist. Ongetwijfeld zal PVC het dit seizoen veel beter doen dan het vorige jaar en tot de toppers gaan behoren, doch of St. Paul en Cito zo ver zullen komen, is ern stig te betwijfelen. Valbovol zal het wel redden en een gevaarlijke tegenstander blijken, doch dat kan ook worden ge zegd van de debutant Zandvliet MVS, SVL en Octopus lijken ons de zwakste ploegen, die met St. Paul en Cito zullen moeten uitmaken, wie het na het komen de seizoen een afdeling lager moeten zoeken. INDELING VAN HOOFDKLASSE Hereii AMVJ 2 Concordia De Kangeroes DPC DTS HML HVS Libanon 2 Sigi US Amsterdam Rotterdam Leiden Utrecht Enkhuizen Den Haag Haarlem Rotterdam Delft Amsterdam Den Haag Dames AMVJ Armada Cito MVS Octopus PVC St. Paul SVL Valbovol Zandvliet Amsterdam Amsterdam Zeist Gouda Alkmaar Den Haag Dordrecht Leiden Woerden Den Haag eerste team, ook toen de afdeling omge zet werd in de zelfstandige vereniging SOS. Turnen en volleybaltrainen op één avond was voor haar heel gewoon. Steeds Voorwaarts, Moerwijk en SOS konden steeds op haar rekenen. Het scheidsrechterstekort in de Haagse NeVoBo-afdeling, mede als ge volg van de snelle groei van het aan tal volleybalteams, diende zich aan en het afdelingsbestuur besloot, dat iedere vereniging minstens één scheidsrechter moest „leveren". Bij SOS was dit geen probleem: mevrouw Harryvan meldde zich voor de cursus, slaagde en werd officieel NeVoBo-scheldsrechter. Voor heel wat wedstrijden werd z wezen en steeds was ze prompt op tijd in de zaaL Ziekteverlof Vorig Jaar oktober werd .n Harryvan ziek. Twee maanden lang lag ze in een ziekenhuis na een vijf uur du rende operatie. Haar naam moest door geschrapt worden op de lijst van scheidsrechters. Men deed het ongaarne, want trouwe scheidsrechters, waarop altijd rekenen kan, ook wanneer he' gent of wanneer er sneeuw ligt, zün i dun gezaaid. Zo'n voileybalscheidsrechter was v.'ouw Harryvan, die gelukkig van haar ziekte geheel herstelde. Het turnen heeft ze er inmiddels aan gegeven, maar volleyballen bij SOS zal dit seizoen zeker weer doen. Wandelen als leidster mag ie niet meer. maar als secretaresse van Steeds Voorwaarts verricht zo veel en waar devol werk. Weer terug En dit seizoen zal ze weer op de bok staan met de witte sweater en het NeVoBo-embleem. De scheidsrechters- commissle kan weer een beroep op haar doen; ze zal niet afschrijven of wegblij- en, zoals helaas maar al te vaak door jongere scheidsrechters wordt gedaan De verenigingen profiteren daarvan. Haagse volleyballers, mevrouw Harryvan komend seizoen op de bok ziet, -eet dan, dat een ernstige ziekte tijdens het vorige seizoen haar niet heeft weer houden deze winter weer te gaan fluiten, opdat u uw wedstrijden kunt spelen! Regering in F.S. over bokssport Het Huis van afgevaardigden, na de Senaat het gewichtigste wetgevende apparaat in de Verenigde Staten, heeft in Washington met een over weldigende meerderheid van 346 te gen 4 stemmen een wetsontwerp aan genomen, dat voorziet in een over koepelend orgaan voor de bokssport. Tot nu toe had elke staat zijn eigen bokscommissie. Het gevaar dat in dit systeem school was dat deze commissies de regels van de boks sport dikwijls naar eigen smaak in terpreteerden, waardoor in de loop der jaren deze sport dreigde te ver splinteren. Een van de eerste taken van het nieu we orgaan zal zijn het waarborgen van de zuivere verhoudingen in de Amerikaanse bokssport. Ook zal het orgaan het recht hebben om wed strijden, die tegen de belangen van de sport indruisen, te verbieden. Adolfo Lopez Mateos Olympisch leider van Mexico Van ex-president Adolfo Lopez Mateos van México zal men de ko mende Jaren nog veel horen. HU is sportleider nummer een van Mexico geworden. De 55-jarige Mateos. die van 1958 tot 1964 president van Mexico was, gedurende welke periode hU veel deed om de Olympische Spe len 1968 voor zün land te verzeke ren, werd door president Gustavo Diaz Ordaz benoemd tot president van het Olympische organisatie-co mité. Lopez Mateos aarzelde aanvanke lijk, maar concludeerde dat hü zich niet aan de verantwoordelijkheid kon onttrekken. Na een half Jaar niet ln de open baarheid te zün geweest, staat hü er nu weer volledig In. Onmiddel lijk na zün benoeming werd hü uitgenodigd voor allerlei met de sport verband houdende taken. Zo verrichtte hü de loting voor I de- Davis Cup-wedstrijd tussen Mexico en Nienw-Zeeland. Een week later wierp hü de eerste bal in de honkbalconfretitie. Dit had allemaal niets te maken met zUn Olympische functie, maar voor de meeste Mexicanen Is hij nu zo nauw met de sport verbonden, dat hü van nu af aan een belangrijke rol In de sport zal gaan spelen. Lopez Mateos was ln zijn jeugd een actief sportbeoefenaar (zwem men, boksen en bergklitnmcn). HU werd in 1910 ln het stadje Atlzapan de Zaragosa geboren als een van de vUf kinderen van een tandarts. ZUn naam werd bekend als bergklimmer. Toen hU zich in de politiek begaf, klom hU snel omhoog van senator tot minister en vervolgens tot president. IIU Is zeer fotogeniek, slank en knap sarsasrs ess,: t. gegevens zUnopgeno- speelweiden, is op 19.110 verse doeleinden op het Tsjechoslo» akije. draagt 1000. verder rijn De Tsjechische bevol- 27 kunstijsbanen, king heejt 50 miljoen Ruim 22 miljoen Ts,e- uionrtinn er el/ onerdekt monuren prüipiHio he eften beoefenen de sport zijn. sleed poor medewerking m actieve zm. In 1963 ts een bedrup non de bouw en aanleg zyn 613 atletiekac- van bijna 90 miljoen van accommodaties commodates. Tsjechische Kronen door Enkele recente aantal- Het aantal openlucht de regering beschikbaar len sportbeoefenaren van zwembaden bedraagt 879. gesteld voor de bouw van verschillende takken van Het lands w m het be- accommodaties voor sport sport luiden: voetbal 11 van 37 stadions voor en lichamelijke opvoe- 3.250.000; roeien 4000- diny 1609 üshockeyclubs met In datzelfde jaar zijn 75.000 spelers; 30.000 bas- de binnensporten. Er z\jn 5.433 voetbal- l?* zwembaden in ge- ketbalsjielers'in' U VKI- Het aantal gymnastiek- bruik genomen, verder 33 enigingen; 70.000 volley opleidingsinstituten voor balspelers in 2500 vereni- lichamelijke opvoeding, gingen; 40.000 handbal speelterreinen, 34 Iers in 700 clubs zalen bedraagt 5.946. Het aantal accommod'i. ties, die voor diverse tak- 233 (Van onze dammedewerker) De belangstelling van de dammers in het Leidse district gaat in het ko mende seizoen voornamelijk uit naar de verrichtingen van het Rijnsburgse RDC- Zullen de Rijnsburgers zich ook dit jaar weer de sterksten tonen Zij dienen in ieder geval rekening te houden met felle tegenstand, want KDC, DVN en LDV 2 hebben al laten doorschemeren ook iets voor de bo venste plaats te voelen. DCL, door het vertrek van P. Oli vier enigszins verzwakt, zal zich ook niet zonder meer Laten overrompelen. Ook HDC (met Zijistra) en LDC kunnen een rol van betekenis gaan spelen. Volop spanning dus omdat als onzekerheids factor het Zegveldse Kijk Uit een veelzeggende naam erbij ls gekomen. De Zegvelders hebben de plaats van SDV ingenomen. Overigens zal het gedegradeerde SDV alles in het werk stellen het verloren gegane (hoofdklasse)terrein te herove ren. Of dat zal lukken is natuurlijk een open vraag. De ploeg heeft versterking gekregen van twee spelers die vorig jaar voor RDC uitkwamen. Een prettig geluid kwam uit Zwam- merdam. De damvereniging met die naam sloot zich onder leiding van Gija Muiswinkel weer aan bU de LDDB. Ook in de eerste klasse dus weer een nieuw gezicht, dat wel eens voor verrassingen zou kunnen zorgen. Leidse damkalender De damkalender voor Leiden ziet er als volgt uit: LDV—PDV (Papendrecht). 16 september. Ook de derde, negende en elfde ronde voor het kampioenschap van Zuid-Holland worden in Leiden ge speeld op resp. 18 september, 30 oktober en 13 november. Deze wedstrijden wor den gehouden in bet wUkgebouw Staal- wijk aan de Herenstraat BILJARTEN Het jongste district van de KNBB, Veen- en Rijnstreek, heeft de organisatie van het nationaal kampioenschap ereklasse anker-kader 71/2 toegewezen gekregen. Het toemoof zal in januari vcrmoedelük in Roelof- arendsveen worden gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1965 | | pagina 19